PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ در مورد فیلتر اکسترنال آکواریوم

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 20:04
کاربران عزیز لطفا سوال های مورد نظر در مورد فیلتر اکسترنال آکواریوم را در اینجا مطرح نمایید

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 20:16
سلام من یه تانک 500 لیتری دارم و نمیدونم که باید چه فیتر سطلی تهیه کنم برا همین بین چند مدل موندم:

atman cf 1000

rs 95

hopar 3323

لازم به ذکره که یو وی هم داشته باشه و تو رنج قیمت بین 300 تا 150 تومن باشه - کدوم یکی از مدل های بالا بهتره؟

من 2 تا تاپ فیلتر و 2 تا فیلتر معلق دارم و در کنار سطلی میخوام استفاده کنم شاید سام رو روی آکواریوم (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=5) هم گذاشتم با هم استفاده کنم میشه 6 تا فیلتر مختلف

متاسفانه اور فلو نزدم - چه راه هایی غیر از اور فلو دارم؟
خودم گفتم سامپ رو بزارم روی تانک - بنظرتون خوب میشه؟

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 20:28
به نظر من اتمن بهتره چون برا یکی از دوستام خریدیم الان با گذشت 1.5سال بدون صدا و نقص کار میکنه
اوور فلو نداشته باشه میتونی گوشه تانک لوله بذاری و از 1 جایی که هم سطح آبه سوراخش کنی تا بیشتر از اون آب نکشه
ولی بنظر من سامپ رو پایین بذار بالا که سامپ نمیشه میشه تاپ فیلتر

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 21:09
بله حرفتون راجع به سوراخ کردن لوله درسته ولی اگه برق بیار تمام آب توی سامپ به تانک بر میگرده و تانک سر ریز میشه
اتمن که یو وی نداره

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 21:16
خب دیگه به همین علت میگم که سامپ پایین باشه این طرح منم برای سامپ بود نه تاپ فیلتر

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 21:43
منم برا همین گفتم که سامپ اگه پایین باشه برق بره درسته که آب به سوراخ ها برسه سرریز نمیشه ولی اگه برق بیاد و واتر پمپ به کار بیوفته همه ی آب توی سامپ رو به تانک میفرسته و تانک سرریز میشه

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 21:47
نه اصلا هم اینطور نیست چون آب سامپ داخل تانک بشه دوباره میره داخل سامپ و آب گردش پیدا میکنه دیگه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 22:49
سلام من یه تانک 500 لیتری دارم و نمیدونم که باید چه فیتر سطلی تهیه کنم برا همین بین چند مدل موندم:

atman cf 1000

rs 95

hopar 3323

لازم به ذکره که یو وی هم داشته باشه و تو رنج قیمت بین 300 تا 150 تومن باشه - کدوم یکی از مدل های بالا بهتره؟

من 2 تا تاپ فیلتر و 2 تا فیلتر معلق دارم و در کنار سطلی میخوام استفاده کنم شاید سام رو روی آکواریوم (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=5) هم گذاشتم با هم استفاده کنم میشه 6 تا فیلتر مختلف

متاسفانه اور فلو نزدم - چه راه هایی غیر از اور فلو دارم؟
خودم گفتم سامپ رو بزارم روی تانک - بنظرتون خوب میشه؟

بهتره اول ببینی با این هزینه ای که در نظر داری چه فیلتر هایی رو میتونی تهیه کنی و بعد با مقایسه امکانات ، قدرت پمپاژ آب و ... بهترین رو انتخاب کنی
هزینه سامپ رو بذار روی فیلتر اکسترنال و یک فیلتر خوب تهیه کن
در مورد ats هم پرسیدی از من که اگر امکان اجرا رو داشته باشی خوبه اما باید حتما آورفلو برای تانک در نظر بگیری و لیتراژ ats رو حداقل 1/8 تانک بزن

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 22:58
نه اصلا هم اینطور نیست چون آب سامپ داخل تانک بشه دوباره میره داخل سامپ و آب گردش پیدا میکنه دیگه

وقتی که مکشی وجود نداره چجوری آب بر میگرده توی سامپ؟ با واترپمپ؟

--------- ادغام پست ------------

بهتره اول ببینی با این هزینه ای که در نظر داری چه فیلتر هایی رو میتونی تهیه کنی و بعد با مقایسه امکانات ، قدرت پمپاژ آب و ... بهترین رو انتخاب کنی
هزینه سامپ رو بذار روی فیلتر اکسترنال و یک فیلتر خوب تهیه کن
در مورد ats هم پرسیدی از من که اگر امکان اجرا رو داشته باشی خوبه اما باید حتما آورفلو برای تانک در نظر بگیری و لیتراژ ats رو حداقل 1/8 تانک بزن

خب من میخوام یه چیز متوسط باشه دیگه - بین همون 3 تا مدل - شاید تترا 2217 گرفتم - قیمت بروزشو کسی نداره؟

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 23:01
خب دیگه در اینصورت باید براش واتر پمپ تهیه کنی که اونم ممکنه مشکل سرریز رو دوبرابر کنه
بهترین راه استفاده از اوور فلو هستش

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۰۶, 23:04
پس فعلا بی خیال سامپ بشم بهتره
همون سطلی رو بگیرم
کسی اطلاعاتی از ایهایم 2217 نداره؟

curtis
۱۳۹۱-۱۰-۱۰, 02:54
منم برا همین گفتم که سامپ اگه پایین باشه برق بره درسته که آب به سوراخ ها برسه سرریز نمیشه ولی اگه برق بیاد و واتر پمپ به کار بیوفته همه ی آب توی سامپ رو به تانک میفرسته و تانک سرریز میشه
دوست گلم میتونی برای اون لوله هم یک پاور هد بگیری که وقتی برقا اومد اونم بکار بیافته و آبو به سامپ بفرسته:Winking:

amooemad
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 21:18
سلام
من تاپ فیلتر خریدم حالا هرکاری میکنم شیلنگ رابط بین پمپ و محفظه تصفیه سر جاش فیکس نمیشه! حالا اون طرف داخل آب رو میشه یه کاری کرد اما این قسمت بیرونیش آب میده باید چجوری ببندمش؟ فعلا چسب آکواریوم زدم دورشو منتظرم سفت بشه! بعد این پمپش دوتا خروجی داره نمیشه یکیشو بست؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 21:25
سلام
من تاپ فیلتر خریدم حالا هرکاری میکنم شیلنگ رابط بین پمپ و محفظه تصفیه سر جاش فیکس نمیشه! حالا اون طرف داخل آب رو میشه یه کاری کرد اما این قسمت بیرونیش آب میده باید چجوری ببندمش؟ فعلا چسب آکواریوم زدم دورشو منتظرم سفت بشه! بعد این پمپش دوتا خروجی داره نمیشه یکیشو بست؟

سلام

از زوایای مختلف عکس بگیر ، همینطور از کارتن و لوازمش
تا بشه دقیق راهنمایی کرد

amooemad
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 21:30
سلام

از زوایای مختلف عکس بگیر ، همینطور از کارتن و لوازمش
تا بشه دقیق راهنمایی کرد
ممنون حامدجان. واسه سرهم کردنش مشکل ندارم طبق شکلی که روی کارتونش داره سرهمش کردم فقط شیلنگش واسش گشاده! میخوام بدونم با چی میشه این درز رو پر کرد

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 21:33
حتما باید یک تبدیل همراهش باشه که با شیلنگ فیت بشه
به ازای هر اتصاب هم یک فنر که نقش بست رو بازی میکنه باید همراه لوازم باشه

من احتمال میدم در سرهم کردن ممکنه اشتباه کرده باشی ، اگر عکس میگذاشتی مشخص میشد مشکل از کجاست

amooemad
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 22:25
در یک اقدام خودجوش! آپلود سنتر سایت نام کاربری و حتی ایمیل من رو نشناخت! و منو راه نداد مجبور شدم عکسارو تو یه سرور دیگه آپلود کنم چون باید زودتر این مشکلمو حل کنم. اینم عکسا حامد جان
لینکارو فقط میذارم که صفحه سنگین نشه.
عکس اول که نمای کلی موقعیت پمپ توی آکواریومه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2108.JPG
عکس دوم وقعیت محفظه تصفیه رو نشون میده
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2109.JPG
عکس سوم دقیقا نقطه مورد بحث هست که میبینید دورشو چسب آکواریوم زدم!
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2110.JPG
عکس چهارم نقطه اتصال شیلنگ به پمپ هست که کاملا مشخصه چقدر گشاده!!!! اما اینجا مشکل زیادی نداره چون همینجوریم آب رو پمپ میکنه مشکل بیشتر روی عکس قبلیه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2111.JPG
عکس آخریم هم تصویر روی کارتونشه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2112.JPG

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 23:43
سلام عماد داداش

این که نباید اینجوری باشه.انگار شیلنگش مال خودش نیست.باید همینجوری کیپ بسه و اونجایی که چسب کاری کردی باید یه تبدیل داشته باشه که یه طرفش این شلنگه اوران وصل میشه و یه طرفشم به لوله ای که آب رو داخل جعبه پخش میکنه.نداره اون اتصالو؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۵, 00:47
در یک اقدام خودجوش! آپلود سنتر سایت نام کاربری و حتی ایمیل من رو نشناخت! و منو راه نداد مجبور شدم عکسارو تو یه سرور دیگه آپلود کنم چون باید زودتر این مشکلمو حل کنم. اینم عکسا حامد جان
لینکارو فقط میذارم که صفحه سنگین نشه.
عکس اول که نمای کلی موقعیت پمپ توی آکواریومه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2108.JPG
عکس دوم وقعیت محفظه تصفیه رو نشون میده
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2109.JPG
عکس سوم دقیقا نقطه مورد بحث هست که میبینید دورشو چسب آکواریوم زدم!
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2110.JPG
عکس چهارم نقطه اتصال شیلنگ به پمپ هست که کاملا مشخصه چقدر گشاده!!!! اما اینجا مشکل زیادی نداره چون همینجوریم آب رو پمپ میکنه مشکل بیشتر روی عکس قبلیه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2111.JPG
عکس آخریم هم تصویر روی کارتونشه
http://amooemad.persiangig.com/image/Aquarium/IMG_2112.JPG

عماد جان اعلام کرده بودم که همه باید دوباره در آپلود سنتر عضو بشن ، چون جدول یوزرهای سابق داخلش ثبت نیست

همنطور که علی گفت باید یکسری اتصالات دیگه داشته باشه ، انگار تاپ فیلترت ناقصه

amooemad
۱۳۹۱-۱۱-۱۵, 00:55
عماد جان اعلام کرده بودم که همه باید دوباره در آپلود سنتر عضو بشن ، چون جدول یوزرهای سابق داخلش ثبت نیست

همنطور که علی گفت باید یکسری اتصالات دیگه داشته باشه ، انگار تاپ فیلترت ناقصه
نه هیچ قطعه دیگه ای نداشت. تمام قطعه های دیگه رو هم امتحان کردن این لوله یا براشون گشاده یا اصلا توش نمیره! یعنی اون قطعه ها هم مال این نیستن.
من دوباره عضو شده بودم بعد از تغییر سایت از .ir به .com

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۵, 01:08
نه هیچ قطعه دیگه ای نداشت. تمام قطعه های دیگه رو هم امتحان کردن این لوله یا براشون گشاده یا اصلا توش نمیره! یعنی اون قطعه ها هم مال این نیستن.
من دوباره عضو شده بودم بعد از تغییر سایت از .ir به .com

احتمال جابجا شدن شیلنگ رابط با مدل دیگه هم در مغازه هست ، کاش استفاده نکرده بودی و می بردی پیش فروشنده

الان یوزرهای آپلود سنتر رو چک کردم ، عضو نیستی - اون زمان نیاز به عضویت مجدد نبود! الان باید زحمت بکشی و یکبار دیگه عضو بشی ، میتونم تیبل یوزرها رو بزنم الان و بچه های قدیم بتونن با یوزر و پسورد خودشون وارد بشن اما اعضای جدیدی که این چند وقته ثبت نام کردند باز به مشکل میخورند بهتره بچه های قدیمی که آشنایی بیشتری دارند دوباره زحمت عضو شدن رو بکشند با عرض شرمندگی

amooemad
۱۳۹۱-۱۱-۱۵, 01:12
الان امتحان کردم مشکل درز گیریش خداروشکر با همون چسب آکواریوم حل شد حالا اون سمتش هی در میاد :) باید اونم درستش کنم یجوری دیگه!!!! شاید با نخ ماهیگیری بستمش جوری که دید نداشته باشه!
حالا چجوری میتونم اون خروجیش رو ببندم؟ احساس میکنم اون باعث میشه آب به تلاطم بیافته که فکر میکنم برای آکواریوم گیاهی زیاد خوب نباشه

pedar khande
۱۳۹۲-۰۱-۱۲, 03:45
بت یه بست لوله آب کولر ببندش. یا اینکه 2تا سوراخ داخل لوله در بیار بعد چسب اکواریوم ذاخلش پر کن سوراخ ها برای این هست که چسب به وسیله فشار اب از تویه لوله در نیاد.

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 23:02
سلام دوستان
من یه فیلتر اکسترنال تترا خریدم
ولی حالا که نصب کردم و اون شستی هواگیری رو هم فشار میدم ولی نمیدونم چرا صدا داره کار خاصی باید انجام بدم؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 23:05
سلام علی جان

من با این مدل فیلتر آشنایی ندارم اما باید یک حالت تلمبه مانند که مکش ایجاد که و برای هوا گیری باشه توی سر فیلتر وجود داشته باشه
اگر نتونستی راش بندازی یک تاپیک جدا بزن و عکسهای کامل ازش بگذار ببینیم جریانش چیه

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 23:29
سلام علی جان

من با این مدل فیلتر آشنایی ندارم اما باید یک حالت تلمبه مانند که مکش ایجاد که و برای هوا گیری باشه توی سر فیلتر وجود داشته باشه
اگر نتونستی راش بندازی یک تاپیک جدا بزن و عکسهای کامل ازش بگذار ببینیم جریانش چیه

اون دکمه رو داره و میزنمش و هواش میاد بیون و شلنگ از اب پر میشه ولی اصلا خوده فیلتر یه صدایی داره گوش خراش نمیدونم کجای کار میلنگه حالا فردا بازم سعی میکنم اگه درست نشد براش تاپیک میزنم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 16:49
سلام علی جان

جات خالی این هفته رفته بودم خونه اقا جلیلی کلی کیف کردم.ولی میگفتن که واسه تانک بزرگشون رفتن از همین فیلترای تترا گرفتن که نشتی داشته و بعد باز عوضش کردن یکی دیگه گرفتن که اون هم میگفتن مث همین یکی شما خیلی صدا میداده و نمیشده کاریش کرد که نهایتا بردن و یه jbl گرفتن که منم دیدمش و خیلی ترتمیز و بی سروصدا بود.

حالا به نظرم باطم یا تاپیک بزن شاید بشه کاریش کرد.

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 20:23
سلام علی جان

جات خالی این هفته رفته بودم خونه اقا جلیلی کلی کیف کردم.ولی میگفتن که واسه تانک بزرگشون رفتن از همین فیلترای تترا گرفتن که نشتی داشته و بعد باز عوضش کردن یکی دیگه گرفتن که اون هم میگفتن مث همین یکی شما خیلی صدا میداده و نمیشده کاریش کرد که نهایتا بردن و یه jbl گرفتن که منم دیدمش و خیلی ترتمیز و بی سروصدا بود.

ممنون علی جان والا یکم بازش کردم و اینور و اونور کردم الان درست شد خیلی عالی و بی سر و صدا کار میکنه

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 07:26
سلام علی جان

سلام علي جان لطف داري ولي اون فيلتري كه من گرفتم سرو صدا زياد داشت اتمن بود نه تترا

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 16:17
سلام علي جان لطف داري ولي اون فيلتري كه من گرفتم سرو صدا زياد داشت اتمن بود نه تترا

سلام اقا جلیلی.

جدی؟؟؟ نمیدونم.فک کردم گفتید تترا. ببخشید از بی دقتی من بوده.ولی خداروشکر مثل اینکه مشکل علی حل شده.

vahid.q
۱۴۰۰-۰۵-۱۲, 14:47
سلام دوستان وقت بخیر،کاش جای مناسبی باشه برا سوالم،من یه تاپ فیلتر دارم که مخزن مدیا که روی آکواریوم قرار میگیره متاسفانه شکسته،خاستم یه راهنمایی کنید ک بغیر شیشه چهار میل از چه چیزی برای ساخت این مخزن برای تاپ فیلترم استفاده کنم؟با شیشه چهار میل خاستم مخزنو بسازم ترسیدم وزنش سنگین بشه،ممنون میشم اگه چیزی سراغ دارید ک وزنش سبک ترباشه معرفی کنید،

Rezaei
۱۴۰۰-۰۵-۱۸, 08:43
سلام دوستان وقت بخیر،کاش جای مناسبی باشه برا سوالم،من یه تاپ فیلتر دارم که مخزن مدیا که روی آکواریوم قرار میگیره متاسفانه شکسته،خاستم یه راهنمایی کنید ک بغیر شیشه چهار میل از چه چیزی برای ساخت این مخزن برای تاپ فیلترم استفاده کنم؟با شیشه چهار میل خاستم مخزنو بسازم ترسیدم وزنش سنگین بشه،ممنون میشم اگه چیزی سراغ دارید ک وزنش سبک ترباشه معرفی کنید،
سلام
میتونید ابعاد و طرحش رو به کسانی که کابینت فلز درست میکننند بدید که با ورق گالوانیز بسازند
یا خودتون با پلکسی بسازید