PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجربیات و پرسش و پاسخ تکثیر آنجل

صفحه ها : [1] 2

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۰, 09:43
سلام

دوستان عزیز سئوالات و تجربیات خودتون رو در مورد تکثیر انجل اینجا مطرح کنید

Seena
۱۳۹۱-۱۰-۱۰, 13:56
سلام. تكثيرش خيلي راحته. ديسكس باز ها ميگن تكثيرش مثل ديسكسه. اما من تا حالا ديسكس تكثير نكردم كه مقايسه كنم.
اما به جرأت ميتونم بگم تكثيرش از بقيه ي امريكايي ها راحت تره.
فكر نميكنم چيزي مثل فيلم بتونه اينو بگه. !!
مستند آموزشی پرورش و تکثیر ماهی آنجل آب شیرین قسمت 1 از 2 (http://www.aparat.com/v/HwfKs)

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 03:17
سلام دوستان میخواستم یه مینی مینی سالن تکتیر درست کنم به جز زنده زاها از کدوم شروع کنم بهتره ...نظر من به انجل هستش در مورد تخم ریزها اماتورم... کسی تجربه ای چیزی داره بگه لطفا

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 07:53
برای شروع به تکثیر آنجل مثل همه سیجلایدهای آمریکایی نیاز به تعدادی آنجل جوان و پیش مولد دارید

گله آنجل را در تانکی مناسب با تعداد ماهی خود نگهداری کنید و حداقل به ازای هر آنجل 15 لیتر آب در نظر بگیرید به عنوان مثال من در سالن خودم تانکی با اندازه های 90*40*50 دارم که هر بار برای مولد سازی 20 آنجل جوان وارد تانک میکنم

زمانی که آنجلها را وارد تانک با شرایط مناسب کردید ( تصفیه بدون ایجاد تلاطم ، هوای مناسب ، دما 29 ) مهمترین فاکتور ها تغذیه به دفعات و مناسب و حفظ کیفیت آب هست
روزانه 3 -4 وعده پیش مولدهای خود را با استفاده از برنامه غذایی کامل و متنوع ( بیومار ، دل دست ساز ، آرتمیا منجمد یا زنده و ... ) تغذیه کنید و فضولات را با سیفون روزانه 10تا 20% از تانک خارج کرده و آبی با 4 درجه خنکتر را جایگزین کنید.

این روند برای مشخص شدن جفتها بسیار موثر است به این شکل طولی نخواهد کشید که شما جفتهای خود را پیدا میکنید .

بعد از اینکه جفتی را دیدید که قلمرویی را برای خود انتخاب کرده اند و در حال تمیز کردن سطحی که شما برای تخم ریزی قرار داده اید ( بهترین گزینه یک تیکه سرامیک به ارتفاع تانک و با زاویه تقریبی 60 درجه است ) اصلا عجله نکنید

اجازه دهید تخم ریزی اول را در تانک انجام دهند و به هیچ وجه تخم ها را بر ندارید وجود جفت و تخمها در تانک اصلی باعث تحریک بقیه انجلها به جفتگیری خواهد بود

وقتی به این مرحله رسیدید سیفون را منظمتر انجام دهید و سعی کنید همیشه آبی شفاف داشته باشید و غذا دهی را کاهش داده و از ویتامین استفاده کنید (آمپول ب کمپلکس را میتوانید 1 قطره به ازای هر 10 لیتر اضافه نمایید ) از اینجا به بعد قلمرو طلبی ها در تانک شروع میشود .

هر جفتی که برای بار دوم محلی را برای تخمریزی انتخاب کرد به تانکی جدا گانه انتقال دهید و اجازه دهید چند بار تخم ریزی کنند و تجربه بدست بیاورند
بهترین کاری که شما برای جفت مولد میتوانید انجام دهید استرس وارد نکردن به آنهاست چند بار اول تخمها خورده میشوند و یا لاروهای تازه از تخم بیرون امده را میخورند اما مطمئن باشید این روند ادامه پیدا نمیکند و آنجلهای شما یاد میگیرند که چطور باید از بچه ها مراقبت کنند .

بسته به جفت شما در بار چندم تخم ریزی در تانک اصلی (بدون تغییر در پارامترهای آب ) درصد هچ و تعداد تخمها به شدت افزایش پیدا کرده و آنجلها به خوبی از بچه ها مراقبت میکنند شما هم مثل من با این صحنه بسیار زیبا که آنجلهای نر و ماده بچه های خود را سعی میکنند با گرفتن در دهان یه قسمت از تانک جمع کنند مواجه خواهید شد این کار را با خورده شدن بچه ها اشتباه نگیرید وقتی درست دقت کنید خواهید دید که (بیشتر انجل نر اینکار را انجام میدهد ) پدر یا مادر چند بچه را که در دهان جمع کرد در جای خاصی از تانک که همه بچه ها جمع شده اند آنها را رها میکنند (چیزی شبیه به فوت کردن )

بعد از شنای آزاد و آرتمیا خور شدن بچه ها میتوانید جفت خود را از تانک خارج و تغذیه بچه ها را در روندی مناسب و به دفعات شروع کنید ، سیفونهای روزانه و اضافه کردن متیلن بلو به آب برای سلامت بچه ها بسیار ضروریست.

اضافه کردن متیلن بلو در زمانی که شما میخواهید جفت مولد تخم ریزی و مراقبت را آموزش ببینند باعث استرس و خورده شدن مکرر تخمهاست زمانی که جفت کنار تخمهای خود هستند به خوبی از تخمها مراقبت میکنند و تخمها دچار فساد نخواهند شد.

در این مراحل تغذیه مولدها باید حجمی کم و کیفیت بالا داشته باشد آرتمیای زنده گزینه بسیار خوبیست و اگر در دسترس نبود میتوانید از آرتمیای منجمد استفاده کنید.

از اینجا به بعد باز روند دچار تغییر خواهد شد. باید به جفتها رسیدگی و آنها را ویتامینه کنید ، روند سیوفن 10 % روزانه را ادامه دهید و استرس را کاهش دهید. و میتوانید برای تسریع روند تکثیر 5-6 ساعت بعد از تخمریزی سرامیک تخمها را با احتیاط از تانک خارج کرده اما این بار یک تغییر اساسی دیگر هم خواهیم داشت "شرایط و پارامترهای آب" از این مرحله سختی آب تانک مولدها را به زیر 160ppm و یا زیر 10 در مقیاس dh , gh برسانید و بعد از انتقال هم این مقدارها را بدون تغییر نگه دارید و با اضافه کردن بلو متیلن در تانک نگهداری تخمها و یک شعله هوای ملایم ، تخمها را تا تبدیل به لارو نگهداری کنید.

بعد از شنای ازاد لاروها تا 2 روز به دلیل داشتن ذخیره غذایی ( کیسه زرده ) نیازی به تغذیه ندارند اما بعد از دو روز نیاز به تغذیه و سیفونهای منظم بعد از هر وعده تغذیه با ارتمیای تازه هچ شده دارند.

از دستکاری ph به شدت خودداری کنید در تمامی تکثیر هایی که قصد دارید انجام دهید تنها تنظیم سختی آب میتوانید ph به نسبت مناسب را به همراه داشته باشد ، تغییر دستی ph = عدم موفقیت در تکثیر ، استرس مولدها و ....

این تجربه 2 ساله من در سعی برای تکثیر بهینه آنجل بوده که در اختیار شما قرار دادم و تابحال روند تکثیر به این شکل در هیچ سایت و به هیچ زبانی توضیح داده نشده و تکثیر کننده ها این روشها که برای افزایش تعداد تخم و بهره وری انجام میشود را انتشار نمیدهند.
امیدوارم مورد استفاده قرار گرفته باشه و دوستان عزیز از کپی این مطلب خود داری کنند و در صورتیکه جایی نقل کردند با اسم نویسنده و سایت و لینک مطلب باشد

نویسنده : حامد رضایی نژاد
اختصاصی سایت امروزی

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 19:22
سلام به همه.

از حامد عزیز تشکر میکنم برای اینکه اینقد خوب تجربش رو در اختیار بچه های سایت میذاره.واقعا مطلب مفید و کاربردی بود.

حامد جان یه نکته که اینجا هست اینه که بیشتر افرادی که اقدام میکنن به تکثیر انجل معمولا موفق میشن ازش تخم بگیرن ولی مهم ترین بخش کار به نظرم در اوردن بچه ها از آب و گله که اکثرا تو این بخشه که شکست میخورن. اگه میشه در مورد شرایط نگهداری تخم ها و نوزادان انجل هم ی توضیحی بدین.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 22:47
سلام به همه.

از حامد عزیز تشکر میکنم برای اینکه اینقد خوب تجربش رو در اختیار بچه های سایت میذاره.واقعا مطلب مفید و کاربردی بود.

حامد جان یه نکته که اینجا هست اینه که بیشتر افرادی که اقدام میکنن به تکثیر انجل معمولا موفق میشن ازش تخم بگیرن ولی مهم ترین بخش کار به نظرم در اوردن بچه ها از آب و گله که اکثرا تو این بخشه که شکست میخورن. اگه میشه در مورد شرایط نگهداری تخم ها و نوزادان انجل هم ی توضیحی بدین.

ممنون
سلام علی جان

درسته همونطور که شما هم اشاره کردی علی جان ، من هم مثل بقیه دوستان دوران پر فراز و نشیبی رو برای بچه گرفتن از انجل ( و بقیه ماهی ها ) پشت سر گذاشتم
و واقعا هیچ چیز جای تجربه رو نمیتونه بگیره

مهمترین بخش کار حفظ سلامت آب هست و نکته مهم دیگه این هست که حجم آب بر عکس تصور به نسبت تعداد لارو نباید زیاد باشه بلکه وقتی در حالت متناسب و با تراکم نسبتا فشرده باشه تغذیه لاروها راحتتر (به دلیل راحت پیدا کردن غذا توسط لاروها) خواهد بود

اما برای جبران این فشردگی راهی به جز سیفونهای منظم نداریم
این یک روش مدرن هست که معرفی کردم بهتون ویک روش سنتی هم وجود داره

در روش سنتی در تانکی که سیکل ازت رو طی کرده و جلبک سبز داره جفت مولد رو قرار میدن و بعد از تخم ریزی و اطمینان از هچ تخمها مولدها رو از تانک خارج میکنند و بعد از شنای آزاد بچها با تغذیه خاصی روبرو نمیشن و از جلبکها تانک تغذیه میکنند اما در این حالت بر عکس حالت قبل باید حجم اب به نسبت تراکم لاروها بیشتر باشه
به عنوان مثال برای هر 10 لارو انجل حداقل 2 لیتر ، و هر سری که یک جفت بالغ آنجل تخم ریزی میکنند و در صورت طی کردن مراحل تخم ریزی و ویتامینه کردن والدین (خود تخم ریزی و خورده شدن تخمها در مارحل اول باعث قوی شدن والدین میشه) حدود 400 تخم در هر نوبت بارور میکنند که نیاز به تانکی با حجم 80 لیتر دارد
در این روش سنتی بعد از 10 روز اول شنای آزاد تازه تغذیه کردن با آرتمیای تازه هچ شده به دفعات کم شروع میشه

البته بازدهی بالا و تلفات کم در روش مدرن در صورت درست اجرا شدن از مزیتهای این روش نسبت به روش سنتی است

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 22:55
سلام مطلب عالی بود واقعا ازش استفاده کردم
ولی چند سوال
من میخوام ماهی تکتیر کنم به نظرتون از چی شروع کنم بهتره
انجل تکتیرش راحته چون وقتی ماهی تخم ریزی نکنه خیلی زود ازش دلسرد میشم
اکواش چه اندازه باشه خوبه
میخوام انجل مولد بگیرم از چه نوع انجلی شروع کنم بهتره
در مورد وسایل لازم برای تکتیر هم بگید ممنون میشم
خیلی ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 23:06
سلام مطلب عالی بود واقعا ازش استفاده کردم
ولی چند سوال
من میخوام ماهی تکتیر کنم به نظرتون از چی شروع کنم بهتره
انجل تکتیرش راحته چون وقتی ماهی تخم ریزی نکنه خیلی زود ازش دلسرد میشم
اکواش چه اندازه باشه خوبه
میخوام انجل مولد بگیرم از چه نوع انجلی شروع کنم بهتره
در مورد وسایل لازم برای تکتیر هم بگید ممنون میشم
خیلی ممنون
سلام و درود
در تکثیر ماهیهای زینتی مهمترین و اصلی ترین فاکتور صبر و سخت کوشی و دلسرد نشدنه
هیچ تکثیر کننده ای اول راه به تیراژ بدرد بخوری از تولید نرسیده شما برای بار اول حتی تخم گرفتن از ماهی میتونه موفقیت بزرگی براتون به حساب بیاد

نژادهایی از آنجل در بازار طرفدار زیادی دارند که متاسفانه به همون اندازه هم کمیاب هستند

به عنوان مثال من خودم چند وقته که دنبال پیش مولد آنجل چهل گیس آفریقایی و انجل کوی سفید ( نه سیاه و سفید ) هستم که متاسفانه هنوز موفق نشدم پیدا کنم

تکثیر لوارم خاصی نیاز نداره
اکواریوم به ازی هر انجل 15 لیتر - 1 پمپ هوا - 1 فیلتر اینترنال اسفنجی - 1 بخاری - صبر و پشتکار

aligator
۱۳۹۱-۱۰-۱۴, 23:18
سلام
حامد جان یه سوال
منم دقیقأ مثل شما دنبال چلگیس سفید چروک بودم ولی فقط چلگیس دودی وسفید چروک ساده پیدا کردم
اگه بخرمشون با هم جفت میخورن؟
اگه میخورن تغریبأ بعد چند نسل به اونی که میخوام میرسم؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۵, 08:21
سلام
حامد جان یه سوال
منم دقیقأ مثل شما دنبال چلگیس سفید چروک بودم ولی فقط چلگیس دودی وسفید چروک ساده پیدا کردم
اگه بخرمشون با هم جفت میخورن؟
اگه میخورن تغریبأ بعد چند نسل به اونی که میخوام میرسم؟
ممنون

سلام

انجل سفید و حتی انجلهای تایگر ، در جفت خوردن مثل دودی ها که حساسیت خاصی ندارند نیستند و در انتخاب جفت سختگیرند
به راحتی با نژادهای دیگه جفت نمیخورند ، نه اینکه نشدنی باشه اما تا جایی که ممکنه سعی میکنند از نژاد خودشون جفت انتخاب کنند

برای بدست اوردن یک نژاد هم خیلی چیزها دخیله ، پیشینه نژادی نر و ماده و ... و بهت پیشنهاد نمیکنم دنبال بدست آوردن نژاد خاصی باشی که بدست آوردنش خیلی کار سختیه
برات مثال بزنم

جفتهای دودی من هر سری که بچه میدن 10-20 تا تایگر تمیز هم قاطی بچه هاشونه که هیچ شباهتی هم به پدر و مادر ندارند حالا سری اول اون بچه ها خودشون مولد شدن و در حال طی کردن مراحل اولیه هستند انشالله بچه که بگیرم ازشون دقیق میتونم بگم اما مطمئنم که بچه های اونها هم همه همرنگ پدر و مادر نیستند و این داستان ادامه داره
اینقدر باید این جفت خوردن هم نژاد ها بین بچه ها ادامه پیدا کنه که ازشون یک نژاد خالص در بیاد و این پرسه ممکنه تا 10 نسل یا بیشتر ادامه داشته باشه من الان از این آنجلها 3 نسل دارم و برای اینکه به نژاد خالصی برسند باید حداقل 5 سال صبر داشته باشم
به نظرت مقرون به صرفه و معقول هست ؟ گر چه در کنار بقیه ماهی ها سعی در انجام این کار هم دارم اما اینکه انرژیت رو معطوف به همچین کاری بکنی درست نیست

منظورم از چهل گیس آنجلهای تمام مشکی باله بلند هست که تا بحال فقط 1 دونه ازشون در روزهای اولیه ماهی بازی داشتم چشمهای این نژاد هم کاملا مشکیه
حالا یکی از دوستان وارد ککند قول داده برام پیدا کنه
هدفم این هست که انرژی که برای تکثیر انجل صرف میکنم روی نژادهای خاص بذارم که طرفدار خودش رو داشته باشه

مثلا این آنجل رو حدودی و روی تعداد 50 تا بهم دونه ای 7 تومن قیمت دادن ، اگر تازه پیدا بشه
و همینطور کوی سفید و خالص که سر کاملا نارنجی زعفرونی هست

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 02:26
سلام به نظر شما ابعاد تانک واسه تکتیر انجل 45.45.45 خوبه ؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 06:56
سلام به نظر شما ابعاد تانک واسه تکتیر انجل 45.45.45 خوبه ؟
سلام
برای یک جفت اگر منظورتون هست ، بله مناسبه

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 11:27
۶۰*۶۰*۶۰ فکر کنم مناسب تر باشه

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۰۲, 17:16
۶۰*۶۰*۶۰ فکر کنم مناسب تر باشه درسته از موضوع خارج میشیم ولی چند میل مناسبه؟ ...زیاد هم محکم نباشه اشکال نداره

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۰۲, 17:23
درسته از موضوع خارج میشیم ولی چند میل مناسبه؟ ...زیاد هم محکم نباشه اشکال نداره

برای تکثیر آنجل 50*50*50 نهایتا کار شما رو راه میندازه و نیاز به سایز بزرگتر نیست
با 6 میل به راحتی قابل ساخته

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۱-۰۲, 17:26
درسته از موضوع خارج میشیم ولی چند میل مناسبه؟ ...زیاد هم محکم نباشه اشکال نداره

سلام دوست من
اندازه 45*45*45 رو با شیشه 4 میل هم میتونید بسازید.ولی بیشتر از این از بحث خارج نشید.

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۰۸, 12:48
این سرامیک ک میگن باید بزاریم تو اکوا ..این همون سرامیک معمولیبه یا فرق داره اگه میشه یه عکسب بزارین ممنون میشم
چیز دیگه ای هم میشه گذاشت؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۰۸, 13:10
این سرامیک ک میگن باید بزاریم تو اکوا ..این همون سرامیک معمولیبه یا فرق داره اگه میشه یه عکسب بزارین ممنون میشم
چیز دیگه ای هم میشه گذاشت؟

یک تیکه سرامیک معمولی به عرض 5-6 سانت و ارتفاع آکواریم که در محل انتخاب شده ماهی به بغل تانک تکیه بدید
از سفال ف لوله pvc و ... هم میشه استفاده کرد

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۰۹, 21:53
خب دو تا سرامیک گرفتم واسه اکوای 60.30.20 اندازشونو چقدر ببرم ...؟
برای ضد عفونیشون چیکار کنم؟
مرسی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۰۹, 22:15
مرسی

30*10 خوبه

با اب نمک بشور و ضدعفونی کن

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 07:33
مرسی
سلام
در تکمیل سخنان حامد جان عرض کنم که میتونید سرامیک ها رو برای 5 دقیقه توی آب لیمو قرار بدید تا هم ضد عفونی بشه و هم اگه ذره ای رسوبات گچی یا آهکی روی اون قرار داره به وسیله اسید استیک حل بشه.

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 16:33
ممنون از پاسخگویی
حالا من اب ریختم به اکواریمهایی که خودم درس کردم در مورد نحوه ضد عفونی و مواد و سیفون کردن و غذاشون اطلاعات بدین ممنون میشم
در ضمن اینی که میگن اب رو از ذغال عبور بدین منظور چیه ذغال مخصوص میخواد قیمتش چقدره؟
مرسی

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:10
ممنون از پاسخگویی
حالا من اب ریختم به اکواریمهایی که خودم درس کردم در مورد نحوه ضد عفونی و مواد و سیفون کردن و غذاشون اطلاعات بدین ممنون میشم
در ضمن اینی که میگن اب رو از ذغال عبور بدین منظور چیه ذغال مخصوص میخواد قیمتش چقدره؟
مرسی

در مورد ضدعفونی مواد بهتره از نمک استفاده کنین و اونا رو توی آب نمک ضد عفونی کنین
سیفون هم بستگی به غذادهیتون داره و سیستم تصفیه که بهتره حداقل 3روز یکبار سیفون 30% انجام بدین
غذا هم میتونین غذاهای شرکتی و یا دست ساز استفاده کنین که حداقل غذادهی باید 3 وعده در روز باشه
ذغال مخصوص آکواریوم هستش که زمانی استفاده میشه که به آب دارو زدید.
ارادتمند

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:13
زغال به نظرم برای اسیدی کردن اب استفاده میشه البته بعد استفاده از داور از زغال استفاده می کنند
از رزین هم برای سبک کردن اب استفاده کن خوبه تخم انجل تویی اب سبک باز میشه

چند تا انجل من اوردم یه تعداد دادم به دوستم الان سه جفت دراورد تا حالا هر کدوم سه مرتبه تخم ریزی کردن
ولی من هنوز موفق نشدم
فقط اکواریوم دوستم بزرگتر و از رزین و نخودی توی سامپ استفاده میکنه
ولی بازم نظر اقا حامد شرطه

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:31
ممنون دوستان فقط اینکه میگن سختی اب باید کنترل بشه من از کجا بفهمم سبکه سنگینه منظور بدون دستگاه هستش؟
راهکار برای تنظیم سختی مناسب انجل چیه؟
مرسی

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:55
سلام

اونو که باید با دستگاه اندازه گیری کنی.ولی به نظر من اگه دستگاه تصفیه آب خونگی داری از همون آب استفاده کن.من استفاده میکردم و همیشه تخم ها خوب هچ میشدن و سختیش برای انجل مناسبه.

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 15:40
ممنون از راهنماییتون همه چیو درس کردم فقط موند ماهی
به خاطر عجله ای که دارم میخوام مولد جفت خورده بخرم قیمت پایه چقده؟
یکی 15 گفت یکی 80 این یکی هم 35 تضمینی میده (نزاد زبرا)
نمیخوام ریسک کنم یعنی اون 80 که گفت بمیرن با توجه به بودجه منم میمیرم :212:
نظر شما چیه ؟
تورو خدا نگین پیش مولد بخر هاااا
اشنا ماشنا ندارین اینجا
چاکریم

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 15:46
ممنون از راهنماییتون همه چیو درس کردم فقط موند ماهی
به خاطر عجله ای که دارم میخوام مولد جفت خورده بخرم قیمت پایه چقده؟
یکی 15 گفت یکی 80 این یکی هم 35 تضمینی میده (نزاد زبرا)
نمیخوام ریسک کنم یعنی اون 80 که گفت بمیرن با توجه به بودجه منم میمیرم :212:
نظر شما چیه ؟
تورو خدا نگین پیش مولد بخر هاااا
اشنا ماشنا ندارین اینجا
چاکریم

همه چیز بستگی به تجربه شما از نگهداری انجل داره
این نیست که شما اینجا راهنمایی بگیری و مطمئن باشی که 100% موفق به تکثیر خواهی شد

نمیدونم شما کجا هستید (گفتید اینجا آشنا ندارید)
و همینطور تجربه خودتون از تکثیر رو نگفید و نگهداری آنجل

قیمت مولد بر اساس نژاد ، چاق و سرحال بودن و جوان بودن مولدها متغیر هست ، من زیر 20 ندیدم

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 16:17
داداش شرمنده من تبریزم
راستی مگه من چی گفتم
تجربه نه ندارم در مورد تخم ریز ها البته ..
ولی نزدیکه 3 ماه هستش دارم تحقیق و کتاب و اینا میخونم خلاصه
35 تومن زبرا قیمت مناسبه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 16:39
داداش شرمنده من تبریزم
راستی مگه من چی گفتم
35 تومن زبرا قیمت مناسبه
شما چیزی نگفتید اما برداشت من این بود که تا بحال کار تکثیر انجام ندادید و به صرف راهنمایی میخواید وارد این کار بشید

منظور شما رو از زیرا متوجه نمیشم ، توی نژادهای انجل نژادی هست به اسم تایگر که رنگش نقره ایه با خطهای عمودی مشکی
با این تفاسیر به نظر من بهتره 10 تا پیش مولد بگیرید و با روند زندگی و خلق و خوی آنجل آشنا بشید و در مراحل بعد به تکثیر برسید

موفق باشید

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 17:55
داداش شرمنده من تبریزم
راستی مگه من چی گفتم
35 تومن زبرا قیمت مناسبه

دوست من کجای تبریز آنجل مولد رو میده 80 یا 35؟
میشه بگید این شخص کی هستن؟

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 22:24
دوست من کجای تبریز آنجل مولد رو میده 80 یا 35؟
میشه بگید این شخص کی هستن؟
میدان ساعت از پمپ بنزین به طرف دانشسرا یه مغازه کوچیکی هست تقریبا یه ساله باز کرده دنیای زیر اب نه 50 متر مونده به اون گفت 80 بدون تضمین
35 تومن هم روبروی پمپ بنزین یه پاسازه کوچیکی هست که تازه جمع کرده رفته جای دیگه اون گفت
جفت خوردشو گفت 35 با تضمین 10 روز

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 22:36
این مغازه هارو میشناسم و ازشون فقط یکبار خرید کردم بنظر من به هیچ کدوم از فروشنده ها اعتماد نکن من تاحالا هر چی ماهی گرفتم بچه و یا پیش مولد بودن و سایز ریز گرفتم اینطوری خیالت راحته که با تغذیه خودت و رسیدگی خودت بزرگ شدن و میتونی روشون حساب کنی زیاد عجله نکن پیش مولد بگیر 2ماه روشون حسابی کار کن تا چیز خوبی ازشون در بیاد. الان من 2ماه پیش دیسکس سایز 1.5 سانت گرفتم با رسیدگی بهشون الان شدن 7سانت. یا فلاور 2بندی گرفتم و بزرگش کردم به اندازه کف دست که واقعا بی نظیر بود. سعی کن که ماهی ای بگیری که بتونی روش کار کنی

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 23:25
راستش من یکم عجله دارم واسه همین میخوام جفت خورده بگیرم تو اون یکی اکواهام اینکارو میکنم چشم
ولی به نظرت این یه جفت رو از کجا بگیرم ؟
پیش مولد هارو از کجا بگیرم؟
مرسی

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۱-۱۲, 00:46
راستش من یکم عجله دارم واسه همین میخوام جفت خورده بگیرم تو اون یکی اکواهام اینکارو میکنم چشم
ولی به نظرت این یه جفت رو از کجا بگیرم ؟
پیش مولد هارو از کجا بگیرم؟
مرسی

بنظر من با اینکه دنیای زیر آب قیمتاش کمی بیشتره ولی جنساش خوبه اگه نبود میتونی از خیابان سعدی بگیری که اونا هم جنساشون خوبه
ارادمند

tetra2008
۱۳۹۱-۱۱-۱۲, 09:06
سلام خوب من اومدم خدمتمونم بهسلامتی تموم شد و راحت از همه جا :Tongue:

میبینم که حرف از آنجل شد آقا تمام چیز هایی که تا العان یاد گرفتی بنداز دووووووور

دو مسئله هست 1- بخوای سایزکنی که خوبه واسه کسایی که میخوان با انجل آشنا بشن بهد سازکنیوجفت بزنی

2 - مولد بگیری که بنظرم بهتره بهتره هر مولدی رو نخرید جدا باشه بدوتی تا حالا تخمکرده چون بعضی هنوز جفت نخوره میگن تخم ریخته و شما هم میخری شما تانکی با 60 یا 70 لیتر بستونه واسه 1 جفت مولد یه سرامیک که حالا تو عکس های سالن خودم میزارم میبینید قرار میدید و بعد چند و قت تخم ریزی میکنند غذا هم فقط فقط فقط دل گاو باز نرید چیز دیگه بدید و هر چند وقت یکبا تخم میگو باز شده و اسه تقویت ماده ضعیف نشه دیگه بعد از تخم ریزی سنگ تخم روجدا میکنید و بهد 30 ساهت یا 48 سایت تقریبا شنای آزاد میکنند اینم تجربیات بنده در 2 خط

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 02:00
این انجل مولدا تا کی تخم ریزی میکنن وقتی پیر میشن دیگه تخم نمیریزن
من که میخوام از بیرو ن بخرم از کجا بدونم چند بار ازشون تخم گرفتن
مرسی

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۷, 16:21
دوستان یه ماهی جفت خورده خریدم چند روز طول میکشه تخم ریزی کنن قبلا چند بار تخم ریختن منظور جا افتادن بعد انتقال هستش
ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۷, 16:44
دوستان یه ماهی جفت خورده خریدم چند روز طول میکشه تخم ریزی کنن قبلا چند بار تخم ریختن منظور جا افتادن بعد انتقال هستش
ممنون

بسته به سلامت ماهی و شرایط آب و تانک شما متفاوت هست هیچ زمان دقیقی نمیشه اعلام کرد ، حداقل 10 روز در صورت سالم بودن ماهی ها و شرایط بهینه آب و مخزن

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 09:13
اقا حامد از من که هنوز خبری نیست
فقط لوله تناسلی شون یه کم بیرون و فقط یکی کامل بیرون و چون گرده هم هست به نظرم ماده باشه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 09:17
اقا حامد از من که هنوز خبری نیست
فقط لوله تناسلی شون یه کم بیرون و فقط یکی کامل بیرون و چون گرده هم هست به نظرم ماده باشه

خیلی زودتر از اینها میبایست جواب بگیری ، شرایط براشون مساعد نیست حالا یا کیفیت آب یا مقدار فضایی که دارند
و احتمالا باید همون تنگی جا باعث دیر جفت خوردنشون بشه تانک 70 سانتی از نظر من برای جفت خودن فقط 5 تا آنجل استانداردش هست

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 09:32
الان 4 از انجل کوچکتر جدا کردم الان فقط 6 تا هستند یادت گفتم دوستم سه جفت درست کرده برم یه جفت از اونا بیارم تا تویی تانک یه بار تخم ریزی کنه نظرت چی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 10:15
الان 4 از انجل کوچکتر جدا کردم الان فقط 6 تا هستند یادت گفتم دوستم سه جفت درست کرده برم یه جفت از اونا بیارم تا تویی تانک یه بار تخم ریزی کنه نظرت چی

میتونی تست کنی ، اما اگر شرایط تانک نا مساعد باشه اونها هم کاری انجام نمیدن

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 13:20
شرمنده اینقدر سوال میپرسم
مخرج ماده به مرور میاد بیرون یا یه دفعه ای میاد

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 15:13
سلام داداش.

معمولا چند ساعت قبل از تخم گذاری این اتفاق میوفته.

موفق باشی

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۹, 17:04
بچه ها یه نگاهی به مخرجش بندازین لطفا
http://xum.ir/images/2013/02/06/dXye3.jpg (http://www.gophoto.it/view.php?i=http://xum.ir/images/2013/02/06/dXye3.jpg)

http://xum.ir/images/2013/02/06/Wb9et6n.jpg

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۹, 17:10
بچه ها یه نگاهی به مخرجش بندازین لطفا
http://xum.ir/images/2013/02/06/dXye3.jpg (http://www.gophoto.it/view.php?i=http://xum.ir/images/2013/02/06/dXye3.jpg)

http://xum.ir/images/2013/02/06/Wb9et6n.jpg

امکان اینکه بزودی تخم بریزند هست
عکس ها رو لطفا از این به بعد در آپلود سنتر خودمون قرار بدید با سایز مناسب

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۹, 18:04
دادش نوکرتم خوشحالم کردی
اینارو 34تومن دادم گرفتم یه هفتس
فک میکردم پیرن دیگه تخم نمریزن.. به نظر شما چند سالشونه اینا تا کی میتونن تخم بریزن

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۹, 18:11
دادش نوکرتم خوشحالم کردی
اینارو 34تومن دادم گرفتم یه هفتس
فک میکردم پیرن دیگه تخم نمریزن.. به نظر شما چند سالشونه اینا تا کی میتونن تخم بریزن

خواهش میکنم ، با توجه به ضخامت و شکل لوله تناسلی ، قطعا از 1 سال بیشتر سن دارند و انتظار راندمان بالا ازشون نداشته باش
به این دلیل هست که همیشه خرید جفت مولد رو رد کردم (مگر اینکه خونگی باشه)

جفت مولدی که دست تکثیر کار باشه تا زمانی که راندمان بالایی داشته باشه و تعداد تخم بالایی بذاره و خوب هچ بشند تخمها ، نمیفروشه
همین که افت کردند و نزدیک پیری بودند رد میکنه

شما باید سعی کنی روی اینها تجربه کسب کنی و اکر تونستی خودت بچه بگیری و بزرگ کنی برای خودت تا 6-7 ماه دیگه خودت مولد خواهی داشت

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۹, 18:21
همین قصدو دارم
من هر روز از اکوای 36 لیتریم نصف نوشابه خوانواده سیفون میکنم غذا سه وعده میگوی اب شور و شیرین ماهیران وسطش هم گاماروس میدم بهشون وسایل داخل اکوا هم(بخاری 28درجه فیلتر اسفنجی دو تا سرامیک بدون شن و هوا ) اب هم بدون هیچ دوایی هست و فقط نمک تصفیه شده ریختم
به نظرتون خوبه؟

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۳, 15:58
همین قصدو دارم
من هر روز از اکوای 36 لیتریم نصف نوشابه خوانواده سیفون میکنم غذا سه وعده میگوی اب شور و شیرین ماهیران وسطش هم گاماروس میدم بهشون وسایل داخل اکوا هم(بخاری 28درجه فیلتر اسفنجی دو تا سرامیک بدون شن و هوا ) اب هم بدون هیچ دوایی هست و فقط نمک تصفیه شده ریختم
به نظرتون خوبه؟

به نظرتون خوبه؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۳, 16:21
به نظرتون خوبه؟

پسند زیر پست شما زده بودم که به معنی تایید هست

موفق باشید

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۷, 21:48
سلامی دوباره
بالاخره موفق شدم و انجلام تخم ریزی کردن اکواریومم که 60 35 20 بود یک سومشو جدا کردم و سرامیکو اونحا گذاشتم خب الان باید منتظر بمونم تو این دو یا چند روز چیکار کنم سیفون؟ دما؟ متیلن بلو زدم اکوام فعلا ابیه کم زدم تو قابش نوشته به ازای هر 10لیتر ی یه درب بطری اگه اونجوری میزدم ................
مرسی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۷, 23:05
سلام

متیلن بلو اندازه ای که آب رو آبی کنه کافیه
فعلا کاری لازم نیست انجام بدی و بعد از هچ شدن (تبدیل به لارو و قبل از شنای آزاد) باید 30% آب رو تعویض کنی
اما بهتره به یک ظرف جدا منتقل کنی، تشت کوچیک - سطل و ... میتونی استفاده کنی بعد شستشو و ضد عفونی

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۲۸, 17:29
سلام

حامد وقتی تخما هچ شدن آبو سیفون کنه مولدا استرس نمیگیرن لاروارو بخورن؟؟؟

یه سوال دیگه حامد که فکر کنم به درد همه بخوره::::

گفته بودم که همیشه توی بزرگ کردن لاروها تو 5-6 روز اول مشکل داشتم و از پیشم میمردن. بعد من میذاشتم بچه ها تقریبا 10 روزی پیش والدین بمونن و بعد والدین رو جدا میثکردم.این روش خیلی بهتر واسه بچه آنجل جواب داد بهم. نظرت چیه؟؟؟ خودت چ جوری لارو انجلو نگه میداری حامد جان؟؟؟

مرسی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۸, 17:40
سلام

حامد وقتی تخما هچ شدن آبو سیفون کنه مولدا استرس نمیگیرن لاروارو بخورن؟؟؟

یه سوال دیگه حامد که فکر کنم به درد همه بخوره::::

گفته بودم که همیشه توی بزرگ کردن لاروها تو 5-6 روز اول مشکل داشتم و از پیشم میمردن. بعد من میذاشتم بچه ها تقریبا 10 روزی پیش والدین بمونن و بعد والدین رو جدا میثکردم.این روش خیلی بهتر واسه بچه آنجل جواب داد بهم. نظرت چیه؟؟؟ خودت چ جوری لارو انجلو نگه میداری حامد جان؟؟؟

مرسی

سلام علی جان

ایشون گفتن که تخمها رو از مولدها جدا کردند ، وقتی تخمها پیش پدر و مادر نیست سیفون آب خیلی مهمه

من معمولا ترجیح میدم مولدهام بچه ها رو در دوهفته اول نگهداری کنند توی یک ارسال هم قبلا گفته بودم اما اگر کسی بخواد انرژی بذاره برای تکثیر و صنعتی تکثیر کنه و مولدها رو هم سریع جایگزین کنه ، تخمها رو جدا میکنه

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۲۸, 18:05
ممنون حامد عزیز

من این رو هم بگم که چند بار پیش اومد که مولد ها لاروهارو خوردن و بعد متوجه شدم از تغذیه نادرسته که بعد از اینکه مولد هارو قبل و بعد از تخم گذاری با ترکیب دل تغذیه میکردم این قضیه حل شد.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۸, 21:57
ممنون حامد عزیز

من این رو هم بگم که چند بار پیش اومد که مولد ها لاروهارو خوردن و بعد متوجه شدم از تغذیه نادرسته که بعد از اینکه مولد هارو قبل و بعد از تخم گذاری با ترکیب دل تغذیه میکردم این قضیه حل شد.

خواهش میکنم علی جان

همونطور که گفتی دلیل داره هر رفتاری از مولدها ؛ در حین اینکه بچه ها پیش مولدها هستند به هیچ وجه نباید از دل برای تغذیه استفاده کرد و یک نکته دیگه هم هست که با خوردن لاروها اشتباه گرفته میشه ، گاهی کیفیت آب خوب نیست و باعث از بین رفتن لاروها میشه که در این حالت وقتی مولدها میبینن لاروها یکی یکی در حال از بین رفتن هستند خودشون لاروهای بیمار رو میخورند این با بچه خور بودن مولدها فرق میکنه

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 13:38
سلام امروز که رفتم به تخم ها سر بزنم اکترشون سفید شده بودن دلیلش چی میتونه باشه؟
مرسی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 15:04
سلام امروز که رفتم به تخم ها سر بزنم اکترشون سفید شده بودن دلیلش چی میتونه باشه؟
مرسی

برای تجربه اول کاملا طبیعی هست

ابی که شما استفاده کردی مناسب نبوده و تخمها هچ نشده ( سختی بالا )

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 16:05
چیکار باید میکرردم که نکردم
سیفون روزانه با اب جوشونده چند روز مونده
برداشتن فضولات روزانه
نور کافی
دما 80 فارنهایت

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 16:23
چیکار باید میکرردم که نکردم
سیفون روزانه با اب جوشونده چند روز مونده
برداشتن فضولات روزانه
نور کافی
دما 80 فارنهایت

عوامل زیادی میتونه باعث هچ نشدن تخمها باشه
1- پیر بودن مولدها
2- عقیم بودن
3- سختی بالای آب
4- بارور نشدن تخمها
5- قارچ زدگی

شما اینبار که تخم ریزی کردند بذارید به حال خودشون ببینید چه رفتاری رو نشون میدن ، از اونجایی که گفتید تضمینی گرفتید من احتمال بیشتر رو به شرایط آب دادم

به صرف جوشاندن سختی آب پایین نمیاد باید تست کنید آب رو که از شرایطش مطلع باشید

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 17:09
اگه سختی اب بالا بود تخم ریزی نمیکردن درسته؟
میتونه از بی اتر بودن داروی ضد عفونی باشه
الان چند روزه دیگه میانگین تخم ریزی میکنن
الان 2 روز گذشته تا حالا باید دم تکون میدادن ؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 17:14
اگه سختی اب بالا بود تخم ریزی نمیکردن درسته؟
میتونه از بی اتر بودن داروی ضد عفونی باشه
الان چند روزه دیگه میانگین تخم ریزی میکنن
الان 2 روز گذشته تا حالا باید دم تکون میدادن ؟

سختی آب ربطی به تخم ریزی کردن نداره و همینطور معنی دم تکون دادن رو نمیفهمم اگر منظورتون لرزشهایی هست که آنجلها رو در روی هم انجام میدن برای آنجلهای پیش مولد و زمان قلمرو طلبی هست و آنجلهای شما که نه پیش مولدند و نه در تانک گروهی هستند که قلمرو طلبی کنند

احتمالش هست از بی کیفیت بودن دارو باشه اگر ایرانی استفاده کردید از این 1 در 1 ها که 100% بی اثره

شما تنها کاری کا انجام میدید الان تغذیه خوب با دل و غذای خشک هست و سیفون روزانه ، تخم که ریختند هیچ چیز رو دست نزن و استرس هم بهشون وارد نکن ، این روند ممکنه تا 5-6 بار تخم ریزی ادامه داشته باشه

اگر بعد از این تعداد تخم ریزی تخمها رو هچ نکردند امیدب بهشون نیست

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۲۹, 17:18
نه منظورم تخم ها بودن که دمشون بیرون میاد به اصطلاح میگن تو مرحله دم تکون دادن هستن
دارو ایرانی بود

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 12:24
به نظر من مشکل از اب
من امروز از این دستگاه ها ستتر اب از یکی از اب فروشی اوردم سختی اب شهر 140 بود و اب اکواریوم بالاتر
الان اب از همون جا اوردم گذاشتم تا چند روز باشه و اب اکواریوم عوض سختی اب هم 0 تا 20 بود تقریبا مثل اب مقطر

دوستان به نظرتون با این اب اکواریوم با این اب عوض کنم

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 14:04
راهی دیگه ای واسه اندازه گیری سختی به جز این دستگاه نیست
اخه گرونه یکم
راستی تقریبا تموم تخم ها سفید شدن :Don't tell anyone:

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 14:40
راهی دیگه ای واسه اندازه گیری سختی به جز این دستگاه نیست
اخه گرونه یکم
راستی تقریبا تموم تخم ها سفید شدن :Don't tell anyone:

سلام داداش.

من چندین بار از انجل بچه گرفتم و حتی یک بار هم آب رو تست نکردم. از همین آب دستگاه تصفیه استفاده میکردم و هیچ مشکلی پیش نمیومد. شما هم اگه نرت عقیم نباشه احتمال 90 درصدمشکل از آب بوده.

به نظر من آب رو تعویض کن و آب تصفیه شده بریز و مولد هاتو خوب تغدیه کن و صبر کن. صبر کردن توی تکثیر خیلی مهمه داداش. ان شاا.. دفعه بعد موفق میشی.

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 16:18
ممنون از راهنماییت ولی اب تصفیه شده از کجا بیارم ما دستگاه نداریم
اب معنی هم فک نکنم به صرفه باشه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 16:37
ممنون از راهنماییت ولی اب تصفیه شده از کجا بیارم ما دستگاه نداریم
اب معنی هم فک نکنم به صرفه باشه

آب معدنی مشکلی حل نمیکنه

1 تانک رو تمیز بشور و ضد عفونی کن و با آب جوشیده پر کن ، آنجلها رو هم خوب تغذیه کن ، لوله های جنسی که بیرون زد به تانک آب جوشیده منتقل کن و دیگه دست به چیزی نزن
من چندبار شما رو راهنمایی کردم اما انگار جدی نمیگیری

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 12:22
بچه ها
من این بار اب اکواریوم عوض کردم و همه چیز از داخل برداشتم و فقط بخاری تاپ فیلتر و سه تا سرامیک گذاشتم
الان متوجه شدم لوله تناسلی 4 تاشون زده بیرون 2 تا کامل بیرون و تا کمتر از اون دوتا
دوتا از انجل داره سرامیک تمز میکنه و یه لرزش هم انجام میدن بقیه انجل هارو هم میزنند

الان این دوتا که سرامیک تمیز می کنند یکی لوله کامل بیرون و یکی یه کم بیرون اینا الان نر و ماده اند یا اون یکی هم باید بیشتر بیاد بیرون اون دوتا دیگم همین جور

امیدوارم منظور درست گفتم باشم

امروز بعد 7 سال من دوبار از گوپی هم بچه گرفتم 7 دونه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 15:47
بچه ها
من این بار اب اکواریوم عوض کردم و همه چیز از داخل برداشتم و فقط بخاری تاپ فیلتر و سه تا سرامیک گذاشتم
الان متوجه شدم لوله تناسلی 4 تاشون زده بیرون 2 تا کامل بیرون و تا کمتر از اون دوتا
دوتا از انجل داره سرامیک تمز میکنه و یه لرزش هم انجام میدن بقیه انجل هارو هم میزنند

الان این دوتا که سرامیک تمیز می کنند یکی لوله کامل بیرون و یکی یه کم بیرون اینا الان نر و ماده اند یا اون یکی هم باید بیشتر بیاد بیرون اون دوتا دیگم همین جور

امیدوارم منظور درست گفتم باشم

امروز بعد 7 سال من دوبار از گوپی هم بچه گرفتم 7 دونه

برای این جفت حداکثر تا 24 ساعت آینده میتونی تخم ریزیشون رو ببینی ، اگر لوله به همون اندازه که توصیف کردی بیرون باشه
چون در تانک جمعی هستند ، آب جوشیده (15 دقیقه قول خورده باشه) بریز توی یک سطل یا ظرف پلاستکی یا اگر هم تانک داری که چه بهتر ، با بخاری و 1 شعله هوا و تخمها رو چند ساعت بهد از اتمام تخم ریزی منتقل کن داخل اون ظرف و بلو متیلن هم اضافه کن

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 18:08
کامل بیرونه و گرده و اون یکی یه کم بیرون مثل v هستش ولی زیاد بیرون و اون جفت دیگه هم همین جور
الان یکی که لوله گرده داره ماده است و اونی یکی نر درست

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 10:55
اقا حامد فکر کنم من بد شانس ام
اون سری که هیچی ندیدم فقط صبح که که دیدم سرامیک ها افتاده بودن و به نظرم اگه تخم ریزی کرده بود پس خوردن و تمام
این بار سرامیک ها محکم کردم

دیشب دیدم یه جفت فک به فک می کردن این نشونه دعوا یا جفت گیری به نظرم اون جفت دیگم همین کار می کردند
الان همین جفتی که دیشب فک به فک شون دیدم دارند به سرامیک نوک می زنند (تمیز می کنند) ماده هم لوله تناسلی بیرون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 11:15
اقا حامد فکر کنم من بد شانس ام
اون سری که هیچی ندیدم فقط صبح که که دیدم سرامیک ها افتاده بودن و به نظرم اگه تخم ریزی کرده بود پس خوردن و تمام
این بار سرامیک ها محکم کردم

دیشب دیدم یه جفت فک به فک می کردن این نشونه دعوا یا جفت گیری به نظرم اون جفت دیگم همین کار می کردند
الان همین جفتی که دیشب فک به فک شون دیدم دارند به سرامیک نوک می زنند (تمیز می کنند) ماده هم لوله تناسلی بیرون

قفل کردن لبها در آنجل میتونه نشونه جفت خوردن باشه و گاهی که بیش از حد تکرار میشه جنگ برای قلمرو هست
برای تکثیر کنار والدین حتما باید تانک جدا داشته باشید کوچکترین استرسی میتونه منجر به خورده شدن تخمها بشه ، مثلا یک جفت از تایگرهای من تخم داشتند که خودشون هم بچه ها رو هچ میکنند دیشب دو تا از دوستان برای دیدن ماهی ها به سالن آمدند و همینقدر که چهره غریبه توی سالن دیدند امروز تخمها رو خورده بودند

زمانی که هر دو جفت شروع به تمیز کردن سرامیک میکنند یعنی حداکثر تا 24ساعت بعد تصمیم به تخمریزی دارند

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۹, 15:33
:At wits end::At wits end::At wits end:
:((:((:((
:Angry::Angry::Angry:

پیش بینی ها درست بود تخم ریزی اون جفتی که گفتم فک به فک شون دیدم ندیدم ولی اون جفت دیگه امروز متوجه حرکتی از سوی ماده شدم رفتم نزدیک اول گفتم سرکاری بعد متوجه یه چیز تیره روی سرامیک شدم ماده تخم میذاشت
ولی حالم از این خراب ماده تا تخم میذاشت جناب نر یه لقمه می کردن همه رو از روی سنگ میخورد!!:-/:Angry:
الان که فکر می کنم اون بارم که همین رفتار دیدم اینا تخم ریزی کردن (پست 71) و تخم ها خورده شدن
حالم سوال این چرا این کار کرد؟تا ماده یه دور تخم میذاشت نر پشت سرش ترتیب تخم ها میداد, ماده چند تا تخم میذاشت دنبال بقیه میکرد و دوباره ادامه کار نر هم فقط کنار سرامیک منظر ماده

دوستان راه چاره؟؟؟
الان این دو جفت به دو تا جداگانه انتقال بدم به نظرتون؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۳۰, 00:00
دلیلش فقط میتونه استرس زیاد یا آماده نبودن جفت برای تولید مثل باشه
شرایط شما در هر صورت مشکل داره و در این شرایط فعلی دنبال تکثیر نباشی بهتره ، چون به این شکل هیچوقت مولد خوبی از اینها در نمیاد و اگر به این منوان پیش بره زمانی هم که شرایط خوب داشته باشند باز شاید هیچوقت مولد خوبی نشند

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۱-۲۲, 10:22
سلام
فکر امسال کم بیش با خوش شانسی شروع کردم
در مورد دو جفت انجل ام از اون سری یه چیز فهمیدم صبح که ماهی سرزدم متوجه شدم
لوله اسپرم ماهی نر از اون دوسری تخم ریزی اندازه اش دوبرابر شده هر دوجفت
این پست میخواستم 15 دقیقه پیش بزنم قبلش رفتم یه نگاه دوباره بزنم دیدم هر دو جفت تخم ریزی می کنند که سرگرم شدم;;)

تعداد تخم هام قابل توجه ای کردن
از خوردن هم خبری نیست فقط تخم های که از روی سرامیک جدا میشه میخورند الان هر دوجفت هنوز مشغولاً

اقدامات بعدی رو دوستان بگید عکس و فیلم هم گرفتم
باتشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۲, 10:59
سلام
فکر امسال کم بیش با خوش شانسی شروع کردم
در مورد دو جفت انجل ام از اون سری یه چیز فهمیدم صبح که ماهی سرزدم متوجه شدم
لوله اسپرم ماهی نر از اون دوسری تخم ریزی اندازه اش دوبرابر شده هر دوجفت
این پست میخواستم 15 دقیقه پیش بزنم قبلش رفتم یه نگاه دوباره بزنم دیدم هر دو جفت تخم ریزی می کنند که سرگرم شدم;;)

تعداد تخم هام قابل توجه ای کردن
از خوردن هم خبری نیست فقط تخم های که از روی سرامیک جدا میشه میخورند الان هر دوجفت هنوز مشغولاً

اقدامات بعدی رو دوستان بگید عکس و فیلم هم گرفتم
باتشکر
شما تنها کاری که میکنی

- دماغت رو کمتر به آکواریوم بچسبون و تماشا کن ;)
- رفت و آمد رو کم کن
- کمتر غذا بده

کلا اگر استرس بهشون ندی این مولدهایی که دستت دادم خودشون بچه ها رو برات هچ میکنند و با آب سبکی که گفتی زاهدان داره اصلا نیاز به اضافه کردن چیزی نیست

زیاد هم هیجان زده نشو ، از پستت کاملا معلوم بود هل کردی و نمیدونی داری چی مینویسی ;)
کلا مبارکه
اگر درست رو خوب خونده باشی اینبار موفق میشی بچه بگیری ازشون

hamedtak
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 22:02
من تا حالا نزدیک به 8 سری انجلم تخم گذاشته
هر سری یخورده پیشرفت دارم ولی در نهایت همه بعد 2 هفته میمیرن. دلیلش نمیدونم چیه. الانم که دیگه ارتمیا خیلی گرئنه اصلا نمیصرفه. دوستان اگه غذای جایگزین دیگه ای دارن راهنمایی کنن

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۶, 00:41
من تا حالا نزدیک به 8 سری انجلم تخم گذاشته
هر سری یخورده پیشرفت دارم ولی در نهایت همه بعد 2 هفته میمیرن. دلیلش نمیدونم چیه. الانم که دیگه ارتمیا خیلی گرئنه اصلا نمیصرفه. دوستان اگه غذای جایگزین دیگه ای دارن راهنمایی کنن
یکی از دلایل گرون شدن ماهی همین گرونی آرتمیاست
نگه داشتن کیفیت آب و تغذیه مناسب دو عامل اصلی پرورش لاروها هستند ، برای یک هفته -10 روز اول بعد از شنای آزاد از آب سبز استفاده کنید و اشکال کار رو در پارامترهای آب پیدا کنید

devasations3000
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 17:06
سلامی دوباره
برای دومین بار انجلام تخم ریختن دفعه اول همشون خراب شدن
اینبار میخوام چند روز اولو بذارم خودشون بزرگ کننن میخواستم راهنماییم کنین متل دفعه قبل خراب نشن
مرسی
در ضمن وجود اکسیزن کنار تخم ها ضروریه منظورم درس کنار تخم هاست مال من تقریبا 30 یا 40 سانت ازشون فاصله داره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 17:56
سلامی دوباره
برای دومین بار انجلام تخم ریختن دفعه اول همشون خراب شدن
اینبار میخوام چند روز اولو بذارم خودشون بزرگ کننن میخواستم راهنماییم کنین متل دفعه قبل خراب نشن
مرسی
در ضمن وجود اکسیزن کنار تخم ها ضروریه منظورم درس کنار تخم هاست مال من تقریبا 30 یا 40 سانت ازشون فاصله داره

اگر بخوام توضیح بدم تکرار مکرراته ، همین تاپیک رو از اول مرور کنید همه چیز به وضوح گفته شده
وقتی جفت کنار بچه ها باشند نه لزومی نداره که شعله اکسیژن نزدیک باشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 18:19
ببخشید یه سوال پیش اومد برام.

چرا وقتی والدین هستن نیازی نیست اکسیژن نزدیک باشه؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 18:21
ببخشید یه سوال پیش اومد برام.

چرا وقتی والدین هستن نیازی نیست اکسیژن نزدیک باشه؟؟؟

والدین با باله زدن جلوی تخمها عمل اکسیزن رسانی رو به خوبی انجام میدن

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 20:07
سلام دوستان

به نظر شما این پایه ها درست کردم برای تخمگذاری آنجلها خوبه؟

http://emruzi.com/up/uploads/136880852363941.jpg

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 20:14
سلام رضا جان.

اون پایینی هاش الومینیمه؟؟؟؟

تا جایی که من میدونم باید یه مقدار شیب داشته باشه سطح تخم ریزی. ولی توی تانکای حامد دیدم که روی همین لوله ها نخم میذارن مولدهاش.نمیشه یکم کجشون کنی؟؟؟ ب نظر پایینشونو با چسب چسبوندی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 20:22
سلام رضا جان.

اون پایینی هاش الومینیمه؟؟؟؟

تا جایی که من میدونم باید یه مقدار شیب داشته باشه سطح تخم ریزی. ولی توی تانکای حامد دیدم که روی همین لوله ها نخم میذارن مولدهاش.نمیشه یکم کجشون کنی؟؟؟ ب نظر پایینشونو با چسب چسبوندی

سلام علی جان
ممنون نه پایه از همین لوله های پلیکا هست.
چرا اتفاقا کج چسبوندم اما الان چون لب پله هست صاف به نظر میرسه .
لوله ها هم لوله 4 هست

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 21:23
رضا پایه ها خوبه اما فکر کنم وزن مناسب رو نداره برای کف آب رفتن

حالا یه مدل توپ و بسیار کم هزینه از این پایه ها درست میکنم و بسیار کاربردی با لوله های برق کشی سفید
منتظر باشید ;)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 21:42
ممنون حامد جان راست می گی فکر سنگینیشو نکردم
اما فکر نکنم رو آب بیاد چون از این لوله آبها هست و قطرش زیاده حالا
امتحان می کنم ببینم چی میشه.
منتظر طرح خوب شما هم هستیم.

راستی دوستان تو یک سایت خارجی دوتا عکس تخمگذاری
آنجل پیدا کردم گفتم شما هم ببینید خالی از لطف نیست.

http://emruzi.com/up/uploads/136880954429622.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/136880954324381.jpg

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 10:57
سلام

برای کاهش سختی آب تکثیر آنجل که با جوشاندن ازبین میره
میشه از فیلترهای اسفنجی استفاده کرد؟
این فیلترها جهت گرفتن املاح آب برای شوفاژ استفاده میشه وقیمتی
حدود 35 تومن داره.

با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۴, 17:35
برای گرفتن مواد معلق خوبه اما مظمئن نیستم قادر به حذف سختی موقت باشه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 22:01
سلام دوستان

تخم آنجل موقع تخمریزی به سطح نمیچسبه دلیلش چی میتونه باشه؟
یعنی به این شکل که ماده رو سطح میریزه اما بعدش بیشترشون میریزه کف.

دلیل دیر هچ شدن تخمها و درصد هچ پایین چی میتونه باشه؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 22:06
سلام دوستان

ببخشید من جواب میدم ولی واسه اینکه نمی چسبه 2 تا دلیل معمولا داره یا سطح دارای حالتی نیست که تخم ها بهش بچسبه یا روی سطح موادی چسبیده که نمیزاره واسه همین پیشنهاد میشه که دوک تخم دیسکس و آنجل هر روز تمیز بشه
دلیل هچ کم میتونه از مولدت،کیفیت آب،سختی،...باشه
موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 22:13
ببخشید من جواب میدم ولی واسه اینکه نمی چسبه 2 تا دلیل معمولا داره یا سطح دارای حالتی نیست که تخم ها بهش بچسبه یا روی سطح موادی چسبیده که نمیزاره واسه همین پیشنهاد میشه که دوک تخم دیسکس و آنجل هر روز تمیز بشه
دلیل هچ کم میتونه از مولدت،کیفیت آب،سختی،...باشه
موفق باشی

ممنون خواهش می کنم احسان جان
اما سطح مشکل نداره آخه یکسریش قشنگ می چسبه
وروی اون جفتهای دیگه قشنگ تخم می ریزند.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 22:57
سلام دوستان

سطح چی هست رضا جان ؟
چند نکته برای سطح تخم ریزی دیکی و آنجل باید رعایت بشع
1- شیب سطح ؛ هر قدر شیب سطح تندتر و به 90 درجه نزدیکتر باشه ماهی مشکل بیشتری برای تخم ریزی و چسباندن تخم به سطح خواهد داشت بهترین حالت 60 درجست
2- جنس سطح ؛ بهتره از سطحی استفاده بشه مثل لوله های پلاستیکی که سطح صیقلی نداشته باشه و تخمها با قدرت چسبندگی بیشتری بچسبند
3- تمیزی سطح ؛ یک روز قبل از تخم ریزی حتما سطح رو از تانک خارج و با آب نمک بسیار غلیظ شستشو و آبکشی کنید که لزجی سطح از بین بره

و دلیل هچ نشدن
نظافت تانک
حتما هر هفته دیواره های تانک را با ابر از داخل تمیز کنید و بعد سیفون بزنید
دمای پایین و یا عدم تمرکز نر و استرس میتونه دلیل درصد پایین هچ باشه

آنجلهایی که بهت دادم اصلا نیاز به آب سبک ندارند و زمانی که تخم کنار خودشون باشه و شرایط بالا رو رعایت کرده باشی 99% هچ میکنند

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 23:18
سطح چی هست رضا جان ؟
چند نکته برای سطح تخم ریزی دیکی و آنجل باید رعایت بشع
1- شیب سطح ؛ هر قدر شیب سطح تندتر و به 90 درجه نزدیکتر باشه ماهی مشکل بیشتری برای تخم ریزی و چسباندن تخم به سطح خواهد داشت بهترین حالت 60 درجست
2- جنس سطح ؛ بهتره از سطحی استفاده بشه مثل لوله های پلاستیکی که سطح صیقلی نداشته باشه و تخمها با قدرت چسبندگی بیشتری بچسبند
3- تمیزی سطح ؛ یک روز قبل از تخم ریزی حتما سطح رو از تانک خارج و با آب نمک بسیار غلیظ شستشو و آبکشی کنید که لزجی سطح از بین بره

و دلیل هچ نشدن
نظافت تانک
حتما هر هفته دیواره های تانک را با ابر از داخل تمیز کنید و بعد سیفون بزنید
دمای پایین و یا عدم تمرکز نر و استرس میتونه دلیل درصد پایین هچ باشه

آنجلهایی که بهت دادم اصلا نیاز به آب سبک ندارند و زمانی که تخم کنار خودشون باشه و شرایط بالا رو رعایت کرده باشی 99% هچ میکنند

ممنون حامد جان

سطح همون لوله پلاستیکی هست
این آنجلها که تخمشون نمیچسبه آنجلی که شما فرستادی نیست عزیز یک جفت مولد دیگه هست.
اونها راحت رو شیشه صاف تخم میرزن میچسبه تازه من تانکشون رو جابه جا کردم دو هفته پیش
بعد دیروز داشتم تانکشون رو تمیز می کردم دیدم تخماشون خشک شده به شیشه چسبیده!!
من فکر می کنم اینها تخمشون چسبندگی لازم رو نداره.

اما اون تخمها که هچ نمیشه دیدم اون ذغالی ها هر هفته میزارن بعد دو
روز می خورن گفتم این دفعه بر دارم ببینم قضیه چی هست
بعد الان بعد چند روز فقط تعداد فکر کنم 10 تاش هچ شدن
اون هم خیلی دیر هچ شدن دما هم حدود 29 هست
دقیقا تو تانک بغلی تایگر ها تخم ریختن با درصد بالا هچ شده!!
در ضمن این تخمها رو به یک آب تازه با سطح 15 سانت انتقال داده بودم.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۹, 23:29
خیلی چیزها امکان داره اما انتقال همیشه میتونه موثر باشه در هچ پایین و من احتمال میدم بخاطر انتقال باشه
برای انتقال حتما باید آب دقیقا شرایط تانک رو داشته باشه ، قبل از تخم ریزی تانکها رو نظافت و آبشون رو تازه کن و برای انتقال هم از 60-70 درصد اب خود تانک استفاده کن

اونهایی هم که تخمشون چسبندگی نداره فعلا بی خیالشون شو برای تکثیر بهشون فشار نیار بگذار هر کار دوست دارند انجام بدن و شما فقط سیفون مرتب بزن و با میکس دل تغذیه کن

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۰۸, 02:00
سلام
اگه سنگ تخم رو از آک مولد ها در نیاری و به همون آب مولد ها ضدغفونی و نمک بزنی مشکلی پیش نمیاد ؟
اصلا اگه سنگ تخم رو جدا کنم چی ؟ بهتر نیست ؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۸, 11:26
سری ها ی اول بهتره برندارید تخمها رو که مولدها عادت کند به نگهداری از تخمها ، از سری های بعد که یاد گرفتند چطور تخمها رو نگهداری کنند و هچ بشه میتونید بعد از هچ شدن تخمها با اب تانک مولدها جداشون کنید
نیاز به اضافه کردن چیزی نیست وقتی مولدها کنار تخمها هستند فقط قبل از تخم ریزی باید سیفون انجام داده باشید و محل تخم ریزی و بدنه تانک هم تمیز باشه ( سرچ کنید در انجمن )

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۰۸, 11:30
سلام
اگه سنگ تخم رو از آک مولد ها در نیاری و به همون آب مولد ها ضدغفونی و نمک بزنی مشکلی پیش نمیاد ؟
اصلا اگه سنگ تخم رو جدا کنم چی ؟ بهتر نیست ؟

سلام سیوان عزیز

شما اگه قبل از تخم ریزی یه سیفون سنگین بزنی و نمک هم اضافه کنی مولدهارو هم خوب تغذیه کنی که تخم هارو نخورن نگهداری تخم توسط مولدها خیلی هم خوبه و درصد هچ رو بالا میبره و لاروها هم به خوبی تغذیه میشن.

اگه بخوای سنگ تخمهارو جدا کنی باید مقداری از اب تانک خود تخمهارو تو یه ظرف بریزی و مقداری هم ابی که 15 دقیقه جوشیده باشه و هم دما با اب تانک تخمها باشه.بعد یه شعله اکسیژن هم نزدیک تخم ها میذاری.

به نظر خود من اگر مولدها عادت به خوردن تخم ها نداشته باشن و خوب تغذیه بشن تخمها پیش والدین بمونه خیلی بهتره.من هروقت تخمهارو از مولدها جدا کردم تلفات لاروهام خیلی زیاد شد.

موفق باشی

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۰۸, 13:23
سلام سیوان عزیز

شما اگه قبل از تخم ریزی یه سیفون سنگین بزنی و نمک هم اضافه کنی مولدهارو هم خوب تغذیه کنی که تخم هارو نخورن نگهداری تخم توسط مولدها خیلی هم خوبه و درصد هچ رو بالا میبره و لاروها هم به خوبی تغذیه میشن.

اگه بخوای سنگ تخمهارو جدا کنی باید مقداری از اب تانک خود تخمهارو تو یه ظرف بریزی و مقداری هم ابی که 15 دقیقه جوشیده باشه و هم دما با اب تانک تخمها باشه.بعد یه شعله اکسیژن هم نزدیک تخم ها میذاری.

به نظر خود من اگر مولدها عادت به خوردن تخم ها نداشته باشن و خوب تغذیه بشن تخمها پیش والدین بمونه خیلی بهتره.من هروقت تخمهارو از مولدها جدا کردم تلفات لاروهام خیلی زیاد شد.

موفق باشی

ممنون
ولی اگه تخم ها رو جدا کنم مولد هام هر 6 روز تخم میزارند ولی اگه جدا نکنم دیگه تخم نمیزارن.
من یه کوچولو کارگاه دارم و 4 - 5 جفت آنجل به همین دلیل باید مدیریت شده و اقتصادی عمل کنم

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 19:46
سلام دوستان

می خواستم بدونم میتونم از آکریفلاوین به جای متیلن بلو برای
هچ شدن تخمها استفاده کنم؟میزان دوزش چقدر باشه؟
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 19:54
سلام دوستان

می خواستم بدونم میتونم از آکریفلاوین به جای متیلن بلو برای
هچ شدن تخمها استفاده کنم؟میزان دوزش چقدر باشه؟
ممنون

رضا جان حامد همین چند روز پیش تو یه تاپیکی گفته بود که بهترین گزینه متیلن بلو هستش و اکریفلاوین روی تخم ها تاثیر سوء میذاره.

موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:15
رضا جان حامد همین چند روز پیش تو یه تاپیکی گفته بود که بهترین گزینه متیلن بلو هستش و اکریفلاوین روی تخم ها تاثیر سوء میذاره.

موفق باشی

ممنون علی جان آخه فکر کنم متیلن بلوی من مشکل داره
چیز دیگه جایگزین نیست؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:19
رضا جان متیلن بلو رو از لوازم آزمایشگاهی ها بگیر و محلولش رو خودت درست کن
مقاله آموزشش رو خیلی وقت پیش گذاشتم ، سرچ بزنی پیدا میکنی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:28
ممنون علی جان آخه فکر کنم متیلن بلوی من مشکل داره
چیز دیگه جایگزین نیست؟
اینجا رو ببین
متیلن بلو ( Methylene blue ) (http://emruzi.com/showthread.php?t=93)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:34
رضا جان متیلن بلو رو از لوازم آزمایشگاهی ها بگیر و محلولش رو خودت درست کن
مقاله آموزشش رو خیلی وقت پیش گذاشتم ، سرچ بزنی پیدا میکنی

ممنون بله حامد جان اتفاقا از اون خشکها داشتم
اما الان اصلش گیر نمیاد ناصر خسرو هم تک تک مغازه ها رو رفتم
کیلویی میدن.

راستش لاروهای من بعد چند روز شنای آزاد تلف میشن
من حدس میزنم از متیلن بلو باشه.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:40
ممنون بله حامد جان اتفاقا از اون خشکها داشتم
اما الان اصلش گیر نمیاد ناصر خسرو هم تک تک مغازه ها رو رفتم
کیلویی میدن.

راستش لاروهای من بعد چند روز شنای آزاد تلف میشن
من حدس میزنم از متیلن بلو باشه.

لاروها کنار والدین تلف میشن یا جداشون میکنی بعد از دست میرن؟؟؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 20:59
لاروها کنار والدین تلف میشن یا جداشون میکنی بعد از دست میرن؟؟؟

علی جان لاروها تو جدا کردن از دست میرن کنار والدین که متیلن بلو نمی خواهد
خودشون قشنگ جابه جا می کنند و....
ولی بعضی جفتها تخمشون رو می خورن باید جدا بشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 21:05
علی جان لاروها تو جدا کردن از دست میرن کنار والدین که متیلن بلو نمی خواهد
خودشون قشنگ جابه جا می کنند و....
ولی بعضی جفتها تخمشون رو می خورن باید جدا بشه

تغذیشونو با چی انجام میدی رضا جان؟؟؟ احتمالش هست که بخاطر تغذیشون باشه. من همیشه توی لاروهایی که جدا میکردم به دلیل تغذیه نشدن تلفات زیادی میدادم.تغذیه مولد هارو به خوبی هم که انجام میدی بازم تخم هارو میخورن؟؟؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 21:16
تغذیشونو با چی انجام میدی رضا جان؟؟؟ احتمالش هست که بخاطر تغذیشون باشه. من همیشه توی لاروهایی که جدا میکردم به دلیل تغذیه نشدن تلفات زیادی میدادم.تغذیه مولد هارو به خوبی هم که انجام میدی بازم تخم هارو میخورن؟؟؟

تغذیه که با میگو بیومار و تقریبا برنامه غذایی حامد جان
خوب بعضی جفتها میبینید که نمیشه تخم کنارشون گذاشت دیگه.
لاروها هم با آرتمیا تغذیه می کنم اونم تازه به تازه....

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 21:20
در مورد تغذیه لاروها و تلفاتشون که بذار حامد بیاد راهنمایی کنه ولی من مولد هامو از وقتیکه با ترکیب دل تغذیه میکردم دیگه بچه هاشونو نمیخوردن و تا 10 روز تقریبا پیششون میموندن که اینجوری تعداد بچه هایی که به ثمر میرسیدن خیلی بیشتر بود.

موفق باشی داداش.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۲۸, 21:46
علی درست میگه رضا جان
مولدها رو چند وقت تازه به تازه تغذیه کن و نگذار گرسنه بمونن و سیفونها رو هم تازه به تازه بزن

اگر انرژی بگذاری یاد میگیرند که چظور لاروها رو نگه دارند
من جفت دارم که الان بعد از شاید بالغ بر 15 بار که تخمها رو خوردند بالاخره حدود 50 تا رو الان نگه داشتند
باید ترسشون از نگهداری لاروها بریزه ، هر بار هم که تخمها رو برداری کار رو سختتر میکنی ، حتی جفتی که تخمش برداشته میشه باید اول نگهداری رو یاد بگیره که درصد هچ و باروری به حداکثر برسه

بعد از جدا کردن تخمها هم متیلن بلو فقط یکبار اضافه میشه و با سیفونهای روزانه کم باید از آب خارج بشه
مقداری حجم آب رو بیشتر در نظر بگیر با عمق کمتر ، شدت هوادهی هم خیلی کم باشه برای لاروها

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 17:38
امروز داشتم یه هرسی بعد از مدت ها انجام میدادم و یکدفعه دیدم، لوله ی تناسلی آنجل ها زده بیرون، تعجب کردم، فکر کردم باید حتما کلی رقص و روابط عاشقانه رخ بده،اینم عکسشون (شرمنده شیشه خیلی کثیفه):
http://emruzi.com/up/uploads/thumbs/137700762788881.jpg (http://emruzi.com/up/uploads/137700762788881.jpg)
بعد دیدم رفتن بالای شمشیری شروع کردن به تمیز کردن و دور کردن بقیه و تخم ریزی :o
تا الان کلی تخم گذاشتن و این اولین باریه که این موضوع رو از نزدیک میبینم .
اینا خیلی مخلصن که بدون حرکات رمانتیک کارو شروع کردن؟ یا اینطوری پیش میاد؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 17:57
امروز داشتم یه هرسی بعد از مدت ها انجام میدادم و یکدفعه دیدم، لوله ی تناسلی آنجل ها زده بیرون، تعجب کردم، فکر کردم باید حتما کلی رقص و روابط عاشقانه رخ بده،اینم عکسشون (شرمنده شیشه خیلی کثیفه):

بعد دیدم رفتن بالای شمشیری شروع کردن به تمیز کردن و دور کردن بقیه و تخم ریزی :o
تا الان کلی تخم گذاشتن و این اولین باریه که این موضوع رو از نزدیک میبینم .
اینا خیلی مخلصن که بدون حرکات رمانتیک کارو شروع کردن؟ یا اینطوری پیش میاد؟

مبارکه امیر جان.

نه احتمالا کارای عاشقانرو قبلش کردن که شما متوجه نشدی.;)

به نظرم کاریشون نداشته باش بذار هرکار میخوان بکنن.ان شالله هچ میشن 3 روز دیگه و ببین که چ خبر میشه دوروبرشون..... ماهی دیگه چی داری توی تانک؟؟؟اگه ماهی محاجم نداری احتمالا بشه به ثمر هم نشوندشون لاروهارو.

موفق باشی داداش

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 18:53
آنجل کلا زیاد حرکات پیش جفت خوردن ( به اصطلاح ) نداره کاهی اتفاق افتاده که دو انجل فقط با خیره شدن به هم و چند لرزش خفیف فین ها به نتیجه رسیدن و تخم ریزی کردند
همین که به نتیجه یک قلمرو مشترک برسند جفت خورده باید دونستشون

یک کم بیشتر به تغذیه انجلها رسیدگی کن امیر حسین ، ضعیف هستند

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 19:20
غذا فقط خشک میدم(تترا رنگ،veg و min) و یک سری تروپیکال گرانولی، اصلا غذای پروتئینی غنی ندادم، حتما میگیرم.
همین نیم ساعت پیش به شکل سرخپوستی، تترا جواهرا حمله کردن و تخم هارو خوردن...
به هرحال تجربه ی جالبی بود :)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۹, 19:31
خدابگم چیکارت نکنه امیر چقد خندیدم به این حالت سرخپوستی.:))

این انجلای بیچاره تا اخر عمر تا بخوان تخم بذارن یاد این حمله سرخپوستی که بیوفتن زنده زایی میکنن ;)

اگه خواستی بچه بگیری ازشون باید جداشون کنی.

:==):

یعنی تو روح اون تتراها.....

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 18:58
سلام دوستان

تو عکس زیر خواستم مزایا ساخت پایه به این شکل را خدمتتون
نمایش بدهم:

http://emruzi.com/up/uploads/137830815834541.jpg

یک سوال چرا لاروها وقتی پیش مولده هستند دیر تر
به شنای آزاد میوفتند؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 20:50
دقیقا همونطور هست که در عکس مشخصه
وقتی پایه به این شکل باشه لاروها از روی پایه ریزش که میکنند روی تکیه گاه می افتند

برای این پیش مولدها دیرتر به شنای آزاد میرسند که پدر و مادر اجازه نمیدن زود شنا رو شروع کنند
با دهان جمع میکنند یکجا کنار هم
در واقع یکجور محافظته که با قدر کم شنایی که لاروها دارند باعث میشه در خطر جریان آب ( در محیط طبیعی ) نباشند

meh0021
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 01:30
سلام دوستان
من یک جفت آنجل اخیرا خریدم
بعد حدود یه هفته مقدار خیلی کمی تخم کردن و دو ساعت نشد که خودشون خوردن تخم هارو
یکی دو روز بعد این ماجرا متوجه شدم نر از نظر ظاهری خیلی داغون (آش و لاش) شده ...
فهمیدم که در عین ناباوری ماده هه با اینکه یه مقداری از نره کوچیکتره به این روز انداختتش
حدود یه هفته از هم جداشون کردم و بعد از اینکه نر یه مقدار بهتر شد دوباره انداختمش پیش ماده اما ماده هه بازم شروع کرد به زدن نره اونم بدجور
مجبور شدم دوباره جداشون کنم
دوستان چیکار باید بکنم اینا دوباره باهم دوست شن؟
ابعاد تانکشون 50*50*50 هست که یه فیلتر اسفنجی داره و یه کاشی
ببخشید توضیحاتم طولانی شد ...
با تشکر.

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 08:23
سلام دوستان
من یک جفت آنجل اخیرا خریدم
بعد حدود یه هفته مقدار خیلی کمی تخم کردن و دو ساعت نشد که خودشون خوردن تخم هارو
یکی دو روز بعد این ماجرا متوجه شدم نر از نظر ظاهری خیلی داغون (آش و لاش) شده ...
فهمیدم که در عین ناباوری ماده هه با اینکه یه مقداری از نره کوچیکتره به این روز انداختتش
حدود یه هفته از هم جداشون کردم و بعد از اینکه نر یه مقدار بهتر شد دوباره انداختمش پیش ماده اما ماده هه بازم شروع کرد به زدن نره اونم بدجور
مجبور شدم دوباره جداشون کنم
دوستان چیکار باید بکنم اینا دوباره باهم دوست شن؟
ابعاد تانکشون 50*50*50 هست که یه فیلتر اسفنجی داره و یه کاشی
ببخشید توضیحاتم طولانی شد ...
با تشکر.
نر شما ضعيف شده و به دليل اينکه قادر به بارورى ىا نگهدارى از تخمها نبوده ، تخمها رو خورده
و اين باعث حمله و خشونت ماده شده
ماده رو از نر جدا کنيد در تانکى ديگه
که امکان ديدن هم رو نداشته باشند اگر در گله باشه که بهتره
2هفته سيفون منظم ، تغذيه و ويتامينه کنيد و .... البته زدن ماده ميتونه بخاطر بيمارى نر هم باشه

اگر عکس ميگذاشتيد بهتر ميشد نظر داد

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۸-۱۱, 22:22
سلام
اساتید به من هم راهنمایی دهید
خب من بعد از گوره خری(چهاربار) ، گوپی،فایتر(یکبار) استار تکثیر آنجل را زدم
11 تا آنجل سرحال دوبندی-سه بندی است گرفتم از همه رنگ دارم ذغالی ،سفید و تایگر
تانک 26*60-100 - بیوفیلتر
فقط تانک روی زمین است
تغذیه 2 بار در روز:بیومار - آرتمیا خشک ماهیران - بیومار غنی شده با روغن ماهی و مولتی ویتامین بچه
دما آب 26-30
تعویض آب 2 روز 10 درصد
چند سوال
آنجل پیش مولد یعنی چه سایزی؟
آنجل های من تا تولید مثل آنها چند ماه زمان باقی مانده اند ؟
آخر نفهمیدم آیا با آب مصرفی میشه آنجل تکثیر داد؟
برای تغذیه بچه ها میشه از آرتمیا خشک استفاده کرد یا نیاز به آرتمیا زنده است؟
تلفات بچه ها به طور معمول چند درصده؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۸-۱۲, 10:56
سلام
فقط تانک روی زمین است
تغذیه 2 بار در روز:بیومار - آرتمیا خشک ماهیران - بیومار غنی شده با روغن ماهی و مولتی ویتامین بچه
دما آب 26-30
تعویض آب 2 روز 10 درصد
چند سوال
سلام اقا محمد عزیز
اقا مبارک باشه
کار خوبی کردی انجل رو وارد کردی
من که عاشق انجلم در صورتی که فصل جفت گیریشون تو گله نباشه
راستش اطلاعاتم زیاد تجربی نیست چون تازه انجل گرفتم
ولی توی مطالعه و پرس و جویی که داشتم انجل تقریبا توی 6 تا 8 ماهگی جفت یابی میکنه اگه شرایطش خوب باشه
سایزم تقریبا 3 تا 4 اینچ
ولی خوب اون دست شماست که اینا چقد اماده بشن واسه جفت یابی
تا جایی که من اطلاع دارم و از اساتیدی مثل حامد پرسیدم
هرچی سیفون شما با اب چند درجه خنک تر بیشتر باشه زودتر اماده میشن
من خودم روزانه 20 درصد با 3 4 درجه پایین تر سیفون دارم
آرتمیا هم زیاد موافق نیستم
همون بیومار فکر میکنم بس باشه تو این زمان
اره همین حامد عزیزمون و رضا فاضل و خانوم بخشوری که توی این سایت هستن و من اطلاع دارم با اب مصرفی و شهری دارن تکثیر میکنند
بنظرم هیچ تغذیه ای واسه بچه ماهی مثل ارتمیا زنده نیست
ولی بزار خود حامد بیاد به این سوالاتت تخصصی تر جواب بده
تلفات بچه ها هم فکر میکنم ربط داشته باشه به کیفیت اب و تقویت مولدینت
موفق باشی دادا
عکس هم واسمون بزار از ماهیات تو تاپیکت

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۱۲, 21:16
سلام
فقط تانک روی زمین است
دما آب 26-30
تعویض آب 2 روز 10 درصد
چند سوال

سلام
چندتا نکته که به نظر میرسه میگم خدمتتون
- تانک از زمین مقداری ارتفاع داشته باشه بهتره و استرس مولدین کمتر میشه
- دما در زمان تکثیر نباید با شرایط محیطی تغییر کنه و تغییراتش باید کاملا تحت کنترل تکثیر کار باشه روی 29 ثابت کنید
- آنجل پیش مولد به سایز تقریبا 2.5 تا 3 بند گفته میشه و 3.5 بند به بالا رو ( البته به اشتباه ) میگن سایز مولد ( در صورتیکه ممکنه اصلا تخم ریزی نکرده باشن )
- بستگی داره آنجلهای شما در چه شرایطی بزرگ شده باشن و سایزی که دارند حاصل چند ماه هست
اگر ماهی رشد سوز باشه ممکنه همون سایزی رو که با تغذیه مناسب در 4 ماه میگیره د 7-8 ماه هم نگیره و این در زمان مولد شدن روی کیفیت تخم ریزی و تکثیر اثر گذاره ( البته فاکتورهای دیگه هم اثر دارند )
- تلفات لارو با نوع مولد شما ، تغذیه ، شرایط آب و انرژی که شما برای نگهداری میگذارید رابطه مستقیم داره
اگر کاملا همه چیز رو رعایت کنید حداکثر 10% و اگر به حال خودشون رها کنید و فقط بخواهید غذا دهی کنید 95%
- بله با آب قابل شرب آنجل قابل تکثیر هست اما به وقت گذاشتن و کسب تجربه نیاز داره
- به همه بچه هایی که راهنمایی خواستم برای تغذیه لاروها توصیه کردم ، روزهای ابتدایی با آب سبز یا زرد تغذیه کنند ( که بحث مفصلش در سایت هست سرچ کنید ) و از روز 10 به بعد آرتمیای تازه هچ شده داده بشه و پودر بیومار

موفق باشید

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۸-۱۳, 22:17
سلام
چندتا نکته که به نظر میرسه میگم خدمتتون
- تانک از زمین مقداری ارتفاع داشته باشه بهتره و استرس مولدین کمتر میشه
- دما در زمان تکثیر نباید با شرایط محیطی تغییر کنه و تغییراتش باید کاملا تحت کنترل تکثیر کار باشه روی 29 ثابت کنید
- آنجل پیش مولد به سایز تقریبا 2.5 تا 3 بند گفته میشه و 3.5 بند به بالا رو ( البته به اشتباه ) میگن سایز مولد ( در صورتیکه ممکنه اصلا تخم ریزی نکرده باشن )
- بستگی داره آنجلهای شما در چه شرایطی بزرگ شده باشن و سایزی که دارند حاصل چند ماه هست
اگر ماهی رشد سوز باشه ممکنه همون سایزی رو که با تغذیه مناسب در 4 ماه میگیره د 7-8 ماه هم نگیره و این در زمان مولد شدن روی کیفیت تخم ریزی و تکثیر اثر گذاره ( البته فاکتورهای دیگه هم اثر دارند )
- تلفات لارو با نوع مولد شما ، تغذیه ، شرایط آب و انرژی که شما برای نگهداری میگذارید رابطه مستقیم داره
اگر کاملا همه چیز رو رعایت کنید حداکثر 10% و اگر به حال خودشون رها کنید و فقط بخواهید غذا دهی کنید 95%
- بله با آب قابل شرب آنجل قابل تکثیر هست اما به وقت گذاشتن و کسب تجربه نیاز داره
- به همه بچه هایی که راهنمایی خواستم برای تغذیه لاروها توصیه کردم ، روزهای ابتدایی با آب سبز یا زرد تغذیه کنند ( که بحث مفصلش در سایت هست سرچ کنید ) و از روز 10 به بعد آرتمیای تازه هچ شده داده بشه و پودر بیومار

موفق باشید
تشکر بابت راهنمایی تون

در مورد رشد سوز میشه کمی توضیح دهیدچه عواملی باعث آن میشود و آیا راه درمانی وجود دارد؟

من اولین بار که از گوره خری بچه کشیدم بعد سه ماه نصف آنها خیلی کوچک مانده اند بعد از سایز بندی در کوچک هاتلفات دارم در صورتی که بزرگترها اصلا مشکلی ندارد

Rezaei
۱۳۹۳-۰۸-۱۴, 08:52
تشکر بابت راهنمایی تون

در مورد رشد سوز میشه کمی توضیح دهیدچه عواملی باعث آن میشود و آیا راه درمانی وجود دارد؟

من اولین بار که از گوره خری بچه کشیدم بعد سه ماه نصف آنها خیلی کوچک مانده اند بعد از سایز بندی در کوچک هاتلفات دارم در صورتی که بزرگترها اصلا مشکلی ندارد

تنها راه جلوگیری از رشد سوز شدن تغذیه خوب و شرایط مناسب آب هست
برای ضعیف نماندن بعضی از بچه ها باید رقم بندی داشته باشید و درشتها رو جدا کنید
به این ترتیب مجال غذا خوردن به کوچکترها هم میرسه

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 23:19
با اجازه
یه سوالایی که با خوندن این تاپیک به نتیجه درستی بازم بهش نرسیدم
اول اینکه نمیشه مثلا نر یا ماده به تنهایی از بچه ها مراقبت کنه ؟ مثلا یکیشون رو جدا کنیم ؟
دوم اینکه دقیقا از تخم گزاری تا شنای کامل و ازاد چند روز طول میکشه و دقیقا چند روز پس از تخم گزاری باید لاور ها با ارتمیا تغذیه شن ؟
اب سبز نباشه با ارتمیا تلف میشن یا اینکه رشدشون کمتر میشه ؟
من متاسفانه از تانک 160 لیتری واسه تکثیر استفاده کردم چون دنج ترین و کم استرس ترین جا رو واسه انجلا داشت . بنظرتون این امر باعث نمیشه لاور ها واسه تغذیه ضعیف شن و خورده شن ؟
دقیقا از چه روزی به بعد خیال ادم راحت میشه که جفت لارو ها رو نمیخورن ؟
با تشکر پیشاپیش :Love Struck:

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

و این هم اضافه کنم
یه مشکلی که دارم باهاش دست و پنجه نرم میکنم
جفت هایی که تخم دارن معمولا صبحا خیلی پرخاشگر میشن
جوری همو میزنن ادم میترسه بمیرن
شدید
اونم تا ده پونزده دقیقه ادامه داره
شبا هم یه لام 40 وات کم مصرف روشن کردم
دقیقا خیلی هم نور زیاده
ولی روز بازم همون مشکلو دارم
نمیدونم دیگه باید چیکار کنم

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 23:34
با اجازه
اول اینکه نمیشه مثلا نر یا ماده به تنهایی از بچه ها مراقبت کنه ؟ مثلا یکیشون رو جدا کنیم ؟
دوم اینکه دقیقا از تخم گزاری تا شنای کامل و ازاد چند روز طول میکشه و دقیقا چند روز پس از تخم گزاری باید لاور ها با ارتمیا تغذیه شن ؟
من متاسفانه از تانک 160 لیتری واسه تکثیر استفاده کردم چون دنج ترین و کم استرس ترین جا رو واسه انجلا داشت . بنظرتون این امر باعث نمیشه لاور ها واسه تغذیه ضعیف شن و خورده شن ؟
با تشکر پیشاپیش :love struck:

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

و این هم اضافه کنم
شدید
دقیقا خیلی هم نور زیاده
اوه دیگه سوالی بود که نپرسی؟:o^:
یحیی جان این نظر شخصیه و یه تجربه کوچک از خودمه. ممکنه اساتید اینو درست ندونن.
اگه میبینی درگیری زیاده بین جفت ها نر رو جدا کن. ماده خودش محافظت میکنه از بچه ها. البته ببین اگه درگیریا شدیده.
همون جور که حامد جان گفتن تقریبا از روز 5 به بعد سیفون میشه زد. بچه ها هم دیگه از روز 3 4 میتونن شنا کنن. به دلیل بد غذا بودن و حساس بودن بچه آنجل بهتره که روزای اول آب سبز داده بشه بهشون ولی آرتمیا دادم هم مشکلی ندیدم پیش بیاره. البته آرتمیا تازه هچ شده . از پلانکتون یا فیتو پلانکتون هم میشه استفاده کرد.
تانک بزرگ هم مشکلی ایجاد نمیکنه .معمولا بچه ها به صورت گله ای جابجا میشن و میشه که به همشون غذا داد. به نظر من ابعاد بالاتر و کیفیت آب روی رشدشون تاثیر خیلی خوبی داره.
دیگه همیینا به ذهنم میرسید:o^:

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۲, 23:35
با اجازه
با تشکر پیشاپیش :Love Struck:

و این هم اضافه کنم
شدید
دقیقا خیلی هم نور زیاده

از آخر به اول ، روز نور خورشید براشون استرس داره احتمالا اتاق رو کمی تاریکتر کن
اینها از بدو تولد بیچاره ها خورشید ندیدن و همش توی سالن بودن ، مدارا کنی کم کم راه میوفتن

لاروها 10 روز که شنای آزاد داشتن و کمی چاق و چله شدن میتونی با سیفون جدا کنی و آرتمیا بدی
برای تغذیه موردی نداره و معمولا لاروها در روزهای اول شنای آزاد یه گوشه جمع میشن ، غذا رو به مقدار کم همون گوشه ها بریز ، والدین رو هم روزی 2 بار تغذیه کن
حرکات والدین بچه ها رو برای غذا خوردن راهنمایی میکنه
از روز اول تخم ریزی تا شنای آزاد ( بسته به دما و قوی بودن مولدین ) بین 7 - 10 روز لاروها شنای آزاد خواهد کرد روزای اول آرتمیا رو نمیتونن صید کنن و بهتره که با آب سبز تغذیه بشن

شدت هوا دهی هم زیاد نباشه که آب رو متلاطم کنه تانک 160 لیتر چند حباب در ثانیه داشته باشه برای یک جفت و بچه هاشون بسه

نه نمیشه نر یا ماده رو جدا کرد
اون یکی استرس میگیره و معمولا چیزی از لاروها نمیمونه

وقتایی که مولد توی دستت باشه میشه از یک جفت مولد دیگه که همراه تخم ریزی داشتن برای دایه بودن بچه ها استفاده کرد و جفت رو دوباره تغذیه کرد برای تکثیر مجدد ( مثل حمال توی کبوتر ) این کار رو من چندبار امتحان کردم و جواب داده

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۰۳, 12:58
ی سوال دیگه
من به بچه فلاور ارتمیا رو مستقیم میدادم بخورم
بنظرتون واس لارو انجل مورد داره؟ ی چیزایی شنیدم باس جدا تو اب بریزی تا نمکش بره و ...
اگه میشه یه ترضیحی واسش بدید و چرا؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۳, 17:53
ی سوال دیگه
من به بچه فلاور ارتمیا رو مستقیم میدادم بخورم
بنظرتون واس لارو انجل مورد داره؟ ی چیزایی شنیدم باس جدا تو اب بریزی تا نمکش بره و ...
اگه میشه یه ترضیحی واسش بدید و چرا؟
ممنون
اگه سیفون روزانه داشته باشی اتفاقی نمیوفته
اما اگه چندین روز طول میکشه که سیفون بزنی بهتره که آرتمیا رو با یه دستمال یا .... از روی آب ( وقتی به طرف نور جمع میشن ) بگیری و به لاروها بدی

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 20:29
درود
اقا این انجلای من دارن تخم ریزی میکنن . بار اولشونه و تویه یه تانک جدا هستند.
الان باید چیکار کنم؟
یه دارئی tetra medical generaltonic هم خریدم. نیازی هست استفاده کنم؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 21:00
خير دوست عزيز
جنرال تونيک حاوى اکرفلاوين هست که بلافاصله تخم ها رو خراب ميکته
هيچ کار خاصى انجام نديد تا از تخم ريزى تجربه کسب کنند

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 21:10
خير دوست عزيز
جنرال تونيک حاوى اکرفلاوين هست که بلافاصله تخم ها رو خراب ميکته
هيچ کار خاصى انجام نديد تا از تخم ريزى تجربه کسب کنند
متشکرم
امشب که هیچولی فردا نیاز به سیفون اب هست؟
چندبار به مولدها غذا بدم؟
پس کلااین جنرال تونیک الکی خریدم دیگه درسته؟
یه سوال دیگه . هنوز هیچی نشده وگیر شدم و فکر لاروام. میشه بیومال پودر کرد و با اب مخلوط کرد بدم به لارو ها؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 21:54
اگر بار اول تخم ريزى هست احتمالش کمه که لاوها به شناى آزاد برسن
سيفون نزنيد استرس ميده
روند تغذيه عادى رو طى کنيد
جنرال تونيک براب بيمارى ها و پارازيتهاى خارجى ماهيست و ربطى به زمان تخمريزى نداره

mohamad360
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 23:02
خب انجل :
انجل ماهی که داخل اب های کم عمق زندگی میکنه وجای هم که اب کمی داشته باشه در زمان بارندگی ماهی بارش باران احساس میکنه و بد از بارندگی بلافاصله تخم ریزی میکنه تا با باران بعدی تخم های بدیش اماده بشه ! حالا چرا زمان نزدیک بارندگی یا یا نزدیک به باراندگی تخم ریزی نمیکنه ؟ چون میدونه با بارش سیل میاد و تخم هاش به سرعت خراب میشه !
پس ما داخل تانک هم باید شرایط رو براش جور کنیم !یکی از بهترین روش ها کاهاش استرس ماهی هست ! یکی از بهترین روش ها ایجاد محیط بارندگی در زمان قبل تخم ریزی است{زمان تخم ریزی زمانی ک جفت سرامیک تمیز میکنن}
که اب رو سیفون 75 درصد زد و اب بدی که سعی کنید حتما جوشیده باشه چون قرار تخم ریزی انجام بشه بهترین اب رو باید درست کرد و اب رو باید توسط اب پاچ باغبانی داخل تانک ریخت !
بد از سیفون متلین بلو ب اب اضافه کنید {به اندازه که رنگ اب ابی اسمانی بشه }
بد از تخم ریزی بد از 5 ساعت لارو ها رو به داخل تاکی بزارید ک اب اون از تانک مولد ها گرفته شده باشه
داخلش یک دانه لوله هوا بزارید با بخاری دما اب 28 باشه ! ثابت ! تا تخم ها هیچ بشه !
باقیشم برا بد!

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۷, 23:41
خب انجل :
انجل ماهی که داخل اب های کم عمق زندگی میکنه وجای هم که اب کمی داشته باشه در زمان بارندگی ماهی بارش باران احساس میکنه و بد از بارندگی بلافاصله تخم ریزی میکنه تا با باران بعدی تخم های بدیش اماده بشه ! حالا چرا زمان نزدیک بارندگی یا یا نزدیک به باراندگی تخم ریزی نمیکنه ؟ چون میدونه با بارش سیل میاد و تخم هاش به سرعت خراب میشه !
پس ما داخل تانک هم باید شرایط رو براش جور کنیم !یکی از بهترین روش ها کاهاش استرس ماهی هست ! یکی از بهترین روش ها ایجاد محیط بارندگی در زمان قبل تخم ریزی است{زمان تخم ریزی زمانی ک جفت سرامیک تمیز میکنن}
که اب رو سیفون 75 درصد زد و اب بدی که سعی کنید حتما جوشیده باشه چون قرار تخم ریزی انجام بشه بهترین اب رو باید درست کرد و اب رو باید توسط اب پاچ باغبانی داخل تانک ریخت !
بد از سیفون متلین بلو ب اب اضافه کنید {به اندازه که رنگ اب ابی اسمانی بشه }
بد از تخم ریزی بد از 5 ساعت لارو ها رو به داخل تاکی بزارید ک اب اون از تانک مولد ها گرفته شده باشه
داخلش یک دانه لوله هوا بزارید با بخاری دما اب 28 باشه ! ثابت ! تا تخم ها هیچ بشه !
باقیشم برا بد!
سلام
دوست عزیز این همه آثار و توصیف واسه تکثیر آنجل؟
این داستان اولی که گفتید رو من نشنیدم و اگه صحت هم داره توی شرایط طبیعیه و آکواریوم بحثش جداست.
بعدشم قبل تخم ریزی سیفون 75%؟
نیازی به این کارا نیست! وقتی همیشه سیفون ثابت و معین داشته باشید دیگه قبل تخم ریزی اینقد سیفون معنی نداره بیشتر سیکل آب به هم میریزه و استرس وارد میشه به ماهی.
متیلن بلو هم در شرایطی به آب میزنن که شرایط آب مساعد نباشه و احتمال قارچ زدن تخما وجود داشته باشه، اونم البته بعد از تخم ریزی قبلش چه فایده ای داره؟
در آخر سر هم اگه شرایط آب عالی باشه اصلا نیازی به متیلن بلو نیست

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 01:37
متيلن بلو فقط زمانى کمک ميکنه که تخم ها رو جدا کنيد
وقت حضور مولدين خودشون مراقبت ميکنن و نيازى نيست
اگر اضافه بشه حما مولدهاى جون به دليل استرس تخمها رو ميخورند

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 09:46
تخم ها همگی سفید شدند. نیمی از تخم ها هم همون دیشب ریخت پایین.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 10:27
تخم ها همگی سفید شدند. نیمی از تخم ها هم همون دیشب ریخت پایین.
ایراد نداره ، کاملا در تخمریزی اول طبیعیه
در تخم ریزی اول به دلیل به تجربگی گاهی نر اصلا اسپرم نمیزنه
گاهی اسپرم میزنه ولی هدفگیری خوبی نداره و بارور نمیکنه و گاهی هم به دلیل کم تجربگی از تخمها خوب مراقبت نمیکنن

سیفونهای مرتب و تغذیه میتونه مولدها رو برای تکثیر و نگهداری از لاروها اماده کنه

یک عکس هم ازشون بگذارید بد نیست

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 10:51
خدمت شما. فقط ببخشید یکم بی کیفیت شد
http://emruzi.com/up/do.php?img=10907

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 11:08
این نر شما هست

بله کاملا درسته ، ببینید نحوه تخم ریزی چقدر بی نظم و نامرتب هست
این از نشونه های تخم ریزی نادرسته

سیفون مرتب ، تغذیه ، ویتامینه ، دمای آب روی 29
ضمنا
آب شهری ماهشهر برای تکثیر آنجل فکر نمیکنم مناسب باشه
حداقل از آب جوشیده استفاده کنید و اگر مقدوره از ro

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۸, 13:09
این نر شما هست

بله کاملا درسته ، ببینید نحوه تخم ریزی چقدر بی نظم و نامرتب هست
این از نشونه های تخم ریزی نادرسته

سیفون مرتب ، تغذیه ، ویتامینه ، دمای آب روی 29
ضمنا
آب شهری ماهشهر برای تکثیر آنجل فکر نمیکنم مناسب باشه
حداقل از آب جوشیده استفاده کنید و اگر مقدوره از ro
فک میکنم به دلیل بی تجربه بودن طبیعی باشه درسته؟ با اینکه تخم ها خراب شدن ولی میبینم باز هردو میرن سمتشون و مراقبت میکنن.
بیومال و مغز ارتمیا دارم میدم میخورن. اما کرم خونی و میگو خشک شده و پولکی اصلا نمیخورن. امروز فردا هم میکس دل و میگو اماده میکنم.
دقیقا حق با شماست اب ماهشهر کیفیت نداره شور و گل الود و.... به همین خاطر اب ro به راحتی در دسترس هست . منم از اون استفاده میکنم

pretfish
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 21:50
درود
میکس دل با ترکیب زیر درست کردم ولی وقتی رفت توی اب ازش دور شدن. اینو باید چیکار کرد؟
دل+ مقدار نصف دل میگو + اسفناج و سیر

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 23:14
درود
میکس دل با ترکیب زیر درست کردم ولی وقتی رفت توی اب ازش دور شدن. اینو باید چیکار کرد؟
این تاپیک همونطور که از عنوانش مشخصه برای مشاوره تکثیر آنجل هست
سئوالات تغذیه لطفا در بخش مربوط به خودش

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۰۹, 23:15
درود
سلام
فک کنم سوالتون رو جای درستی نپرسیدید... توی تاپیک مربوطه بپرسید زودتر به جواب می رسید

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 11:34
سلام خدمت دوستان عزیز
یه مدتی درگیر یه مشکل حاد تو سالنم که تمام وقت و ذهنم رو مشغول کرده .

مرگ لارو انجل .

اوایل مرگ دسته جمعی لاروهای بعضی مولدا رو زیاد جدی نمیگرفتم . تا اینکه متوجه گسترش این موضوع شدم

اول به اب مشکوک بودم که با تست ph و سختی این شک بر طرف شد . ( ثبات پارامتر ها )

یه تو ضیح در مورد لارها بدم . کاملا طبیعی و سالم ( به ظاهر ) به دنیا میان به مرحله شنای ازاد میرسن یک روز تا دو روز رو حسابی غذا میخورن روز بعد مرگ دسته جمعی . ( البته لاروهایی هم بودن که حتی نمیتونستن ارتمیا رو که جلو دهنشون بود رو شکار کنن .

من که دیگه خسته شدم فکرش رو بکنین 20 تا جفت انجل هر هفته دارن تخم ریزی با هچ خیلی بالا میدن ولی 2 ماهه نتونستم حتی 1 لارو رو بزرگ کنم . دیگه دارم کم میارم .

دوستان اگه کمکم کنن ممنون میشم .

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 11:41
سلام خدمت دوستان عزیز
یه مدتی درگیر یه مشکل حاد تو سالنم که تمام وقت و ذهنم رو مشغول کرده .

مرگ لارو انجل .

اوایل مرگ دسته جمعی لاروهای بعضی مولدا رو زیاد جدی نمیگرفتم . تا اینکه متوجه گسترش این موضوع شدم

اول به اب مشکوک بودم که با تست ph و سختی این شک بر طرف شد . ( ثبات پارامتر ها )

یه تو ضیح در مورد لارها بدم . کاملا طبیعی و سالم ( به ظاهر ) به دنیا میان به مرحله شنای ازاد میرسن یک روز تا دو روز رو حسابی غذا میخورن روز بعد مرگ دسته جمعی . ( البته لاروهایی هم بودن که حتی نمیتونستن ارتمیا رو که جلو دهنشون بود رو شکار کنن .

من که دیگه خسته شدم فکرش رو بکنین 20 تا جفت انجل هر هفته دارن تخم ریزی با هچ خیلی بالا میدن ولی 2 ماهه نتونستم حتی 1 لارو رو بزرگ کنم . دیگه دارم کم میارم .

دوستان اگه کمکم کنن ممنون میشم .
اگر اشتباه نکنم با آرتمیا تغذیه میکنید و مشکل کارتون هم همنجاست
10 روز اول رو سعی کنید با آب سبز تغذیه کنید و بعد از اینکه رنگ لاروها قابل تشخیص شد و اندازه شکمشون از 1 میلیمتر بیشتر شد شروع به تغذیه با آرتمیا کنید

آرتمیا رو با آب نمک وارد تانکها نکنید

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 11:45
با تشکر از شما .

ارتمیا رو از اب شور صاف میکنم و به اب شیرین منتقل میکنم . بعد از نیم ساعت میدم لاروا میخورن . طوری که شکمشون به رنگ نارنجی در میاد . حالا اینجاش رو نمیفهمم , لاروی که اونقدر تیز و بز و سرحال و شکم سیر هستش چرا شب رو به صبح نمیرسونه .

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 11:54
با تشکر از شما .

ارتمیا رو از اب شور صاف میکنم و به اب شیرین منتقل میکنم . بعد از نیم ساعت میدم لاروا میخورن . طوری که شکمشون به رنگ نارنجی در میاد . حالا اینجاش رو نمیفهمم , لاروی که اونقدر تیز و بز و سرحال و شکم سیر هستش چرا شب رو به صبح نمیرسونه .
بخاطر نفخ و عدم هضم راحت آرتمیا لاروها تلف میشن
ببینید
آرتمیا انواع مختلفی داره و همه آرتمیاها مشابه نیستند ممکنه آرتمیایی که شما هچ میکنید هضمش برای لاروها مشکل باشه

البته این مشکل در لارو آنجل عمومیت داره

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 12:16
سلام ...
همون جور که حامد جان گفتن چون لارو آنجل ضعیفه و حساس بهتره حداقل هفته ی اول رو با آب سبز و به نظر من(قرص اسپرولینا) تغذیه کنید.
این مرگ و میر از اینه که نمیتونن آرتمیا رو هضم کنن

™@я€z
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 13:36
با تشکر از شما .

سلام دوستان
آقا حسین تو این مدت پاییز اینطور شده؟علاوه بر لارو شده آنجل مولد و درشت به طور ناگهانی تلف بشن؟

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 14:37
سلام دوستان
آقا حسین تو این مدت پاییز اینطور شده؟علاوه بر لارو شده آنجل مولد و درشت به طور ناگهانی تلف بشن؟

سلام
نه اقا رضا طلفات مولد نداشتم .

™@я€z
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 19:02
سلام
نه اقا رضا طلفات مولد نداشتم .
راستش این چند وقت خیلی اینجور موارد به خاطر کیفیت آب گزارش شده که ماهی رو سریع تلف میکنه وبیشتر هم آنجل و دیسکس رو از پا در میاره
دلیلش هم خشکسالی و بارندگی چند وقت اخیره که املاح ومواد مضر زیادی وارد آب کرد...البنه حتی آنجلهای بالغ رواز پا در میاره که این مورد فکر کنم برای شما منتفی هست .همانطور که حامد جان فرمودن موارد دیگه رو بررسی کنید البته خود بنده از روز اول به تمام لاروهام آرتمیا تازه هچ شده میدهم و مشکلی از این بابت نداشتم.

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 11:03
سلام
دوستان یه سوال دیگه .

از اونجایی که ph در حال حاضر بین 10 و شاید بالاتر هستش میتونه دلیل 100 % مرگ لاروها باشه ؟

اگه ph دلیله این امره چرا اصلا مولدا تخم ریزی میکنن ؟
چرا تخم ها باز میشن ؟

با تشکر

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 11:07
سلام
دوستان یه سوال دیگه .

از اونجایی که ph در حال حاضر بین 10 و شاید بالاتر هستش میتونه دلیل 100 % مرگ لاروها باشه ؟

اگه ph دلیله این امره چرا اصلا مولدا تخم ریزی میکنن ؟
چرا تخم ها باز میشن ؟

با تشکر
ph رو با چی چک کردید؟
توی این آب قلیایی خود ماهی هم زنده نمیمونه چه برسه به تخم ریزی
ph=10 احتمالا اشتباه ثبت شده

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 12:26
والا خودم که نزدم ولی اونی که تست رو انجام داد ادم کار بلدی هستش . ( مغازه اب شور داره . ( البتع با محلول اب شیرین تست رو زد ) رنگ اب هم ابی پر رنگ شد .

دیگه گیج شدم . مغزم دیگه جواب نمیده . این همه انجل تکثیر کردم فروختم به این روز نیفتاده بودم . لاروها رو نصف الان رسیدگی نمیکردم مثل چی رشد میکردن .

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 22:42
سلام خدمت همه اساتید
خب من دیگه کلافه شدم از دست این انجل ها
هر روشی هم بگین واسه تکثیر به کار بردم
بزارین اول شرایطو بگم
دما همه 29
مولد ها 5 جفت
تانک ها جدا و بدون استرس
سیفون 1 روز در میون 25 درصد
بدون نمک
اب مونده
یک جفت که بچه هارو تا چند روز نیگر میدارن بعد میخورن بدون هیچ دلیل قانع کننده ای
جفت های بعدی هم بدون اینکه لارو بشن میخورن بچه هارو
چند بار جدا کردم
یکبار از روش حامد استفاده کردم و تخم هارو بردم توی اب جوشیده شده ولی بازم خراب شدن و قارچ گرفتن
یکبار همینطوری توی اب معمولی گذاشتم بازم خراب شدن
یکبار جفت رو به جای دیگه انتقال دادم بازم خراب شدن
فقط مونده متلین بلو که تست کنم
نظر شما چیه ؟
الان دقیقا مشکله من چی میتونه باشه ؟
ممنون پیشاپیش

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 22:51
سلام خدمت همه اساتید
خب من دیگه کلافه شدم از دست این انجل ها
هر روشی هم بگین واسه تکثیر به کار بردم
بزارین اول شرایطو بگم
دما همه 29
مولد ها 5 جفت
تانک ها جدا و بدون استرس
سیفون 1 روز در میون 25 درصد
بدون نمک
اب مونده
یک جفت که بچه هارو تا چند روز نیگر میدارن بعد میخورن بدون هیچ دلیل قانع کننده ای
جفت های بعدی هم بدون اینکه لارو بشن میخورن بچه هارو
چند بار جدا کردم
یکبار از روش حامد استفاده کردم و تخم هارو بردم توی اب جوشیده شده ولی بازم خراب شدن و قارچ گرفتن
یکبار همینطوری توی اب معمولی گذاشتم بازم خراب شدن
یکبار جفت رو به جای دیگه انتقال دادم بازم خراب شدن
فقط مونده متلین بلو که تست کنم
نظر شما چیه ؟
الان دقیقا مشکله من چی میتونه باشه ؟
ممنون پیشاپیش
یحیی جان هیچ چیز مثل دیدن شرایط از نزدیک نیست
ما هر چی که اینجا بگیم 70%ش حداقل بر اساس حدس و گمان هست
به نظر من اون جفتهایی که بچه ها رو میخورن یا لاروها به دلیل تغذیه نا درست اینقدر ضعیف میشن که به ناچار توسط والدین خورده میشن
یا مولدها استرس خیلی شدید دارند که در زمان استرس معمولا گاهی با هم درگیر میشن

برای تخمهایی که جدا کردی و خراب شده کلا دو گزینه وجود داره
1- بارور نشدن تخمها که این احتمالش خیلی ضعیفه
2- پارامترهای آب

اینها رو چک کن و با آزمون و خطا یا تستهای متعدد باید مشکلت رو برطرف کنی

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 22:53
اگه پارامتر های اب مشکل داره پس چرا لارو های اون جفت تا چند روزگی پیش میرن و بعد خورده میشن ؟
منظورم اینه اگه اب مشکل داره باید واسه همشون باشه
بعد بنظرت چجوری پارامتر های ابو دست کاری کنم ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 23:03
کنار جفت خیلی فرق میکنه
جفت خودشون با مراقبت لاروها رو بلند میکنن

غیر از نظافت شدید تانکها ( شستشو با مایع ظرف شویی و اسکاچ و آب نمک و ... ) و استفاده از آب ro من به این شکل مثل آب خوردن تخم آنجل رو باز میکنم اما محیا کردن این شرایط برای سالن کار راحتی نیست
و ضمن اینکه
شما ممکنه شرایط تانک رو درست کنی
اما محیط آلوده باشه
قارچ و ... به راحتی از طریق هوای پمپ شده به داخل تانک همه زحمت شما رو به باد میده

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 23:06
نمیدونم دیگه دقیقا باید چیکار بکنم
شاید بزارم هی بخورن شاید فرجی بشه

Rezaei
۱۳۹۳-۰۹-۲۰, 23:12
راه اصلی و مولد سازی هم همینه
سیفون منظم ، تغذیه خوب و صبر و حوصله تا اینکه مولد یاد بگیره چطور از لارو یا تخمها مراقبت کنه
دلیل اینکه قیمت ماهی مولد و جفت خورده یا ... در بازار متفاوته به همین دلیله
یک جفت مولد خوب که بی دردسر بچه بده رو الان شما دقیقا ارزشش رو میفهمی ، اینطور نیست؟
جفت های مولدم رفته بودن وگرنه یه جفت برات میفرستادم
به همون دلیل که وقفه توی سالن داری افتاد رد کردم که حیف نشن

thosein
۱۳۹۳-۰۹-۲۱, 08:40

چند تا سوال

حجم تانک مولدات چقدره ؟
نیازی به سیفون 1 روز در میون هست ؟
وقتی تخم یا لارو پیش مولدا هست باز سیفون میکنی ؟
روشنایی تو شب چطوره ؟ ( منظورم اینه که کلا تاریک میکنی یا نه )
چرا متیلن نمیزنی ؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۱۷, 18:19
چند تا سوال

حجم تانک مولدات چقدره ؟
نیازی به سیفون 1 روز در میون هست ؟
وقتی تخم یا لارو پیش مولدا هست باز سیفون میکنی ؟
روشنایی تو شب چطوره ؟ ( منظورم اینه که کلا تاریک میکنی یا نه )
چرا متیلن نمیزنی ؟
سلام حسین جان
شرمنده دیر دیدم برادر
حجم یه مدل 60 لیتر یه مدل هم 140 لیتر هست
اره تقریبا بعضی وقتا نیاز هست ولی خب نه زیادم نیاز نیست
خیر سیفون ندارم وقتی تخم ریزی داشته باشن
نه وقتی تخم ریزی میکنن شب یه لامپ کم مصرف کوچیک روشنه
متلین بلو هم زدم ولی لارو میشن بعد قارچ میزنن و میمیرن

خب دوستان بازم تست هایی صورت گرفت و امدم گزارش بدم
مولدینی که اون سری تا 10 روز بچه هارو نگه داشتن بعد از اون سری دیگه حتی نمیزارن لاور بشن و تخم هارو میخورن ( نکنه افسردگی گرفته باشن ؟ )
کلا تخم ها دیگه پیش هیچ مولدی زیاد دووم نمیاره و زود تر از موعد خورده میشن
با اب جوشونده تست شد جواب منفی و بازم قارچ زدن در کار بود ( حتی به لارو شدن هم نرسیدن)
با متلین بلو خیلی خوب پیش رفت ولی دوروز بعد از تبدیل به لارو قارچ زدن و مردن
ولی یه سری دیگه هم که الان هست بچه ها تا شنای ازاد دارن پیش میرن ولی تعداد خیلی کمی زنده موندن که انگشت شمارن
نظرتون چیه چه چیزی تجویز میکنین اساتید ؟

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۷, 18:26
سلام یحیی جان...
والا همون طور که بهتم گفتم تنها چیزی که به ذهنم میرسه در این مورد همون وضعیت آب منطقتون هست!
اگه بتونی یه جوری پارامترای آب رو مشخص کنی خوبه!
حالا اگه دستگاه ro ندارید ببین جایی که دارن یه خورده آب بگیر بیار امتحانی بزن!

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۱۷, 18:28
خب ببین وقتی قرار باشه اب بیارم باس واس نیاز یه ماهه یه جفت بیارم تا توی اون شرایط جدید عادت و تخم ریزی کنن درسته ؟
خب واقعا این همه نیاز ابو از کجا بیارم ؟ اب آر اوم کجا بود اخه :d

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۱۷, 18:35
خب ببین وقتی قرار باشه اب بیارم باس واس نیاز یه ماهه یه جفت بیارم تا توی اون شرایط جدید عادت و تخم ریزی کنن درسته ؟
خب واقعا این همه نیاز ابو از کجا بیارم ؟ اب آر اوم کجا بود اخه :d
:Thinking: خب دیگه نمیدونم!!!!!!!
حالا نمیشه یه ماه نباشه؟
من منظورم قبل تخم ریزی هست که سیفون میزنی کم کم آب آر اُ اضافه کنی .

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۱۷, 22:46
به قول حسن مورد خاصی جز شرایط آب و سختی بالا نمیمونه
تانک رو که شستی ، تغذیه و ووو

این مورد رو من قبلا نداشتم
یعنی آب شهری اینجا از چاه تامین میشد و با اینکه سختی نسبتا بالایی داشت ولی خوب بود

اما چند وقتی هست که خیر سرشون تصفیه خونه زدن و آب پشت سد رو تصفیه میکنن و کلر زنی میشه و الباقی ماجرا

از اون به بعد مولدهای آنجلم به هیچ وجه تخم ها رو بلند نکردن
با اینکه آب دپو میشه و ...

قبلا با همین شرایط مثل آب خوردن بچه میدادن

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۰-۲۰, 11:40
من کل تایپینگ را خوندم اما تخم های دو جفت مولد من روز دوم سفید میشه
شرایط من :
یک روز درمیان تعویض 10 درصد آب و اضافه کردن چند قاشق نمک به آب
تغذیه با بیومارو بیومار مغذی شده با ویتامین بچه و روغن ماهی
کشیدن ابر روی دیواره ها و شستن سرامیک با نمک
مولد ها دفعه سومشونه
دما با بخاری روی 28 درجه تنظیمه اما دمای محیطم (32درجه ) است
در مورد پارامترهای آب :فایتر،گوره خری تخم ها بدون مشکلی هچ میشن

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۰, 12:48
من کل تایپینگ را خوندم اما تخم های دو جفت مولد من روز دوم سفید میشه
شرایط من :
یک روز درمیان تعویض 10 درصد آب و اضافه کردن چند قاشق نمک به آب
تغذیه با بیومارو بیومار مغذی شده با ویتامین بچه و روغن ماهی
کشیدن ابر روی دیواره ها و شستن سرامیک با نمک
مولد ها دفعه سومشونه
دما با بخاری روی 28 درجه تنظیمه اما دمای محیطم (32درجه ) است
در مورد پارامترهای آب :فایتر،گوره خری تخم ها بدون مشکلی هچ میشن
نمک به تانک مولدها نباید اضافه بشه
مولدها رو تقویت کنید و صبور باشید

thosein
۱۳۹۳-۱۰-۲۵, 12:05
سلام خدمت دوستان

خدا رو شکر مشکل طلف شدن لارو ها ی من حل شد .

مشکل از مولدام بود و ارتمیا یی که میدادم .

کل مولدا رو عوض کردم . الانم به جای ارتمیا یه غذای خشک 75 میکرونی میدم که انصافا خوب جواب داده . ولی به تنهایی نمیتونه غذای کامل باشه . پس ناچارا باید از ارتمیا هم دوباره استفاده بکنم البته اینبار برای لاروهای 10 روز به بالا .

thosein
۱۳۹۳-۱۱-۰۲, 10:44
سلام خدمت دوستان

تعدادی از لاروهای انجل شکمشون باد میکنه و حتی زردشون رو نمیتونن کامل جذب کنن . قبل از اینکه به شنای ازاد برسن طلف میشن . دقیقا مثل بادکنک داخلشم دیده میشه .

ممنون .

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۲, 11:07
سلام خدمت دوستان

تعدادی از لاروهای انجل شکمشون باد میکنه و حتی زردشون رو نمیتونن کامل جذب کنن . قبل از اینکه به شنای ازاد برسن طلف میشن . دقیقا مثل بادکنک داخلشم دیده میشه .

ممنون .
فاکتورهای آب رو چک کنید
احتمالا مشکل باید از آب تانک باشه

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۱-۰۲, 21:46
اساتید لطف کنید
روش معرفی کنید برای تقویت مولدها

masih
۱۳۹۳-۱۱-۰۲, 22:43
اساتید لطف کنید
روش معرفی کنید برای تقویت مولدها
سلام بااجازه اساتید
برای تقویت مولدین باید غذاهای مختلفی بدی
همونطور که ویتامین ها وپروتئین ها نیازشونه فیبرهم عامل مهمیه واسشون
شما از بیومار ریز مثل 0.5یا0.8
تترا پریما وبیتز
ارتمیای زنده
غذای دستساز با ترکیباتی مثل دل میگو اسفناج کاهو وسیر
ایناغذاهای بسیار مقوی برای انجل مولد

vahil
۱۳۹۳-۱۲-۱۲, 22:29
سلام
من 4 تا انجل دارم تا الان با هم شنا میکردن اما یکباره یکیشون نسبت به 2 تای دیگه حالت هجومی گرفته ازهمشونم کوچیکتره اما هرجای تانک باشن یکدفعه میره دنبالشون و فراریشون میده.
مشکل خاصیه یا طبیعیه؟
با اون یکی که در گیر نمیشه زیاد میان طرف بخاری

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 21:03
سلام
من 4 تا انجل دارم تا الان با هم شنا میکردن اما یکباره یکیشون نسبت به 2 تای دیگه حالت هجومی گرفته ازهمشونم کوچیکتره اما هرجای تانک باشن یکدفعه میره دنبالشون و فراریشون میده.
مشکل خاصیه یا طبیعیه؟
با اون یکی که در گیر نمیشه زیاد میان طرف بخاری
شما در پست بالا گفتید 4تا ماهی دارید
بعد گفتید که یکیشون نسبت به بقیه عکس لعمل نشون میده
اگه منظورتون دوتا باهم نسبت به دوتای دیگه باشه
احتمال میدم که جفت باشن
اگر نه که یه امر طبیعیه

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 21:13
احتمالات زيادى هست
يکى از احتمالات بالغ شدن اين آنجل کوچيک که ميتنه ماده باشه زودتر از بقيه و انتخاب حا براى تخم ريزى يست
البته گفتم
احتمال

thosein
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 21:48
سلام

با اینکه از اب تصفیه شده استفاده کردم و حتی مولدا رو هم عوض کردم باز لاروها بعد چند روز میمیرن . نمیدونم شاید مریضی چیزی تو سالن هستش .

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 22:12
سلام

با اینکه از اب تصفیه شده استفاده کردم و حتی مولدا رو هم عوض کردم باز لاروها بعد چند روز میمیرن . نمیدونم شاید مریضی چیزی تو سالن هستش .
کارهايى که تا الان انجام داديد و روند تغذيه رو مختصر بگيد

thosein
۱۳۹۳-۱۲-۱۵, 23:57
کارهايى که تا الان انجام داديد و روند تغذيه رو مختصر بگيد

خوب ۸تا جفت مولد داشتم که تا اواخر مهر امسال خیلی عالی تخمریزی میکردن و لاروها به راحتی بزرگ میشدن ولی اروم اروم دفعات تخمریزی کم شد و هچ تخم ها هم پایین اومد . تا اینکه کلا هیچ لاروی از ۳روز بیشتر زنده نموند . مولدا جوون بودن و با مخلوط دل و تترابیتس و کرم خونی تغذیه میشدن .

الان از اون جفت قدیمیا دیگه ندارم و جفت های جدید هم بچه های همون قبلیان .
میبخشید که طولانی شد

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۶, 00:24
خوب ۸تا جفت مولد داشتم که تا اواخر مهر امسال خیلی عالی تخمریزی میکردن و لاروها به راحتی بزرگ میشدن ولی اروم اروم دفعات تخمریزی کم شد و هچ تخم ها هم پایین اومد . تا اینکه کلا هیچ لاروی از ۳روز بیشتر زنده نموند . مولدا جوون بودن و با مخلوط دل و تترابیتس و کرم خونی تغذیه میشدن .

الان از اون جفت قدیمیا دیگه ندارم و جفت های جدید هم بچه های همون قبلیان .
میبخشید که طولانی شد
تانکها رو هر چند وقت یکبار خالی و ضد عفونی میکنید ؟
بر خلاف تصور عوام ، سیکل ازت نباید در سالن جدی گرفته بشه چون نه در سبک تکثیر و نه برای سایز هیچ چیز بازدهی آب تازه و سیفونها مکرر رو نداره
به همین دلیل به شخصه در زمانی که سالن جدی تر فعال بود هر چند وقت یکبار که خروجی داشتم و تانکها امکان چندتا یکی کردن ماهیاها و خالی شدنشون بود با کلر ضد عفونی میکردم
و مجدد شستشو و استفاده میشد .

این یک مسئله
و دو مورد مهم دیگه میمونه ، آب و تغذیه لاروها

توی ده روز اول اصلا سعی نکنید به لارو آنجل آرتمیا بدید چون به نظر من ( شاید بعضی دوستان موافق نباشند ) توان هضمش رو ندارند و باعث تلفات میشه
از آب سبز استفاده کنید و پدر و مادر که کنار بچه ها هستند هم خیلی کم اما در دفعات تغذیه بشن
به این شکل غذا که در دسترس والدین باشه خوردن و شکار کردن غذا رو به لاروها آموزش میدن حالا شما اگر بخاطر کیفیت آب کم تغذیه کنید مولدها چون گرسته هستند سریع غذا رو میخورند و فقط به فکر شکم خودشون هستند چون انرژی بیشتری در مقایسه با زمان عادی به دلیل مراقبت از لاروها مصرف میکنند
پس به دفعات حتی اگر شده در طول روز 7-8 دفعه اما به مقدار کم تغذیه کنید
اینکار باعث بالا رفتن اعتماد به نفس مولدها میشه
لاروها رو هم 10 روز اول آب سبز بدید و نگرانی برا تغذیه شون نداشته باشید مولدها بیشتر از شما نگران تغذیه بچه هاشون هستند

من حتی تست کردم با پودر بیومار بچه ها رو بزرگ کردند اما راندمان کار درسته پایین میاد

این از روش سنتی و نکته ها

اگر مخواهید صنعتی و مدرن تکثیر کنید بعد از جدا کردن تخمها در آب با ارتفاع کم (حداکثر 20 سانت) بگذارید و شرایط رو هم رعایت کنید با شعله هوای بسیااار ملایم در 5 سانتی تخمها و تا وقتی که لاروها باله هاشون دیده بشه هر روز باید حداقل 2 بار 50% سیفون داشته باشید و تا روز 10 آب سبز بدید از اون به بعد به خوبی با آرتمیا و پودر بیومار تغذیه کنید و ...

این تقریبا 0 تا 100 کار
پیدا کردن و رفع مشکل با شماست که از نزدیک در متن کار هستید

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 07:33
باسلام وتبریک سال نو خدمت دوستان و اساتید گرامی
من یک جفت انجل دارم که یکبار تخمریزی کردن ولی چون دفعه اولشون بود گذاشتم تخماشونو بخورن الان حدودا 20روز از تخمریزی قبلی شون میگذره برای تخم ریزی مجدد چجوری تحریکشون کنم؟

KAMFA
۱۳۹۴-۰۱-۰۶, 10:23
باسلام وتبریک سال نو خدمت دوستان و اساتید گرامی
من یک جفت انجل دارم که یکبار تخمریزی کردن ولی چون دفعه اولشون بود گذاشتم تخماشونو بخورن الان حدودا 20روز از تخمریزی قبلی شون میگذره برای تخم ریزی مجدد چجوری تحریکشون کنم؟

دوست عزیز با سیفون مرتب و تغذیه مناسب میتونی ماهی رو برای تخم ریزی مجدد آماده کنید
موفق باشید

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۱۰, 22:07
سلام بلاخره انجل ها امروز تخم ریزی کردن کمی متیلن بلو به اب زدم دیگه چه کارهایی لازمه که بکنم؟برای کم کردن سختی اب میشه از رزین استفاده کنم یا پیشنهاد دیگه ای دارین؟
با تشکر از پاسخ دوستان

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۱-۱۱, 06:50
مولدین رو جدا کن سنگ هوا رو بگذار کنار کاشی همینو بس

kalantar.yahya
۱۳۹۴-۰۱-۳۱, 13:59
خب
ماهم روند کار رو تا جایی شد ادامه دادیم
ولی هنوز که هنوزه یه دونه لارو رو نتونستیم از 5 روز به بالا زنده نگه داریم
تقریبا هر روشی که بود تست شد
حالا همه میگن عیب از آب هست
بنظرتون با این آب چیکار کنم ؟ امکان آزمایش آب و این برنامه ها هم نیس
حامد برس به داد این نا توان

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۳۱, 20:05
خب
ماهم روند کار رو تا جایی شد ادامه دادیم
ولی هنوز که هنوزه یه دونه لارو رو نتونستیم از 5 روز به بالا زنده نگه داریم
تقریبا هر روشی که بود تست شد
حالا همه میگن عیب از آب هست
بنظرتون با این آب چیکار کنم ؟ امکان آزمایش آب و این برنامه ها هم نیس
حامد برس به داد این نا توان
یحیی جان
عزیز دل برادر
تنهای چیزی که میتونم بهت توصیه کنم آب ro هست

به هر حال هر چیزی مقدماتی لازم داره که اگه نتونی مهیا کنی به نتیجه نمیرسه

به این شکل جلو بری کم کم بازدهی مولدها هم کم میشه و با فاصله های زیاد و با تعداد کمتر تخمریزی میکنند تا اینکه کم کم قطع میشه

vahil
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 23:48
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
انجلام زیاد هم میزنن یکیشون بیشتر بقیه رو میزنه امروز داشت یکی از برگای کریپتون رو تند تند نوک میزد هرکدوم از ماهیا از کنار اون برگ رد میشدن خیلی وحشی میشد قبلا اینقد وحشی شدنش سابقه نداشت حتی لوچی هم که دارم میره طرف اون برگ رو هم میزنه قبلا تا لوچ میومد طرفش فرار میکرد
عکساشون رو گذاشتم دوستان راهنمایی کنند
نر و مادشون کدومه؟به بلوغ رسیدن که تخم گذاری کنن؟
اون سفیده وحشیست:153:

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1430425036927788_imag1423.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430425051222873_imag1424.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430425090574822_imag1430.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430425111581491_imag1427.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 01:35
احتمالا سفید نر و دودی ماده

بله به بلوغ رسیدن و رفتار تحاجمی هم بخاطر قلمرو طلبی و انتخاب محل تخم ریزی هست

vahil
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 02:29
احتمالا سفید نر و دودی ماده

بله به بلوغ رسیدن و رفتار تحاجمی هم بخاطر قلمرو طلبی و انتخاب محل تخم ریزی هست

ممنون اقای رضایی نژاد
اون دودیا 3 تا ماهی هستن ممنون میشم تک تک بگید کدوم نر هستش کدوم ماده

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۱۱, 12:46
ممنون اقای رضایی نژاد
اون دودیا 3 تا ماهی هستن ممنون میشم تک تک بگید کدوم نر هستش کدوم ماده
به این شکل دقیق نمیشه گفت
توی تانک عکس بگذارید ازشون

تشخیص قطعی جنسیت فقط با بیرون آمدن لوله تناسلی ممکنه و بقیه موارد فقط تجربی هست که احتمال خطا هم داره

vahil
۱۳۹۴-۰۲-۱۳, 17:37
بابت کیفیت پایین عکسا ببخشید
اینا اگه جفت بخورن چه رفتار خاصی انجام میدن؟
اگه جفت خوردن بقیه ماهیارو از اکواریوم خارج کنم؟اگه اره لجن خوار رو هم؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1430661784535132_imag1448.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430661823658929_imag1461.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430661838763031_imag1447.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1430661926461196_imag1440.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۱۴, 01:00
اینجا دقیقا عکس چیزی که در پست قبل گفتم به نظر میاد

1 ماده

بقیه 3 دودی همه نر

باید دید وقت تخم ریزی چکاره هستند

رفتار جفت گیری ، قلمرو طلبی و تمیز کردن محل

vahil
۱۳۹۴-۰۲-۱۴, 01:22
یه سنگ سفید گذاشتم اون سفیده هی اونو تمیز میکنه بعضی وقتا اونیکیا میان کنارش به بدن سفیده نوک میزنه اما نه به نحوی که در گیر بشن بعد از چند لحظه سفیده دنبالشون میکنه و از اونجا دورشون میکنه

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 14:18
اینکه انجلا باله هاشو کامل باز کنن روبرو هم وایسن یه خورده عقب و جلو برن درگیریه یا جفت یابی؟

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 15:53
سلام
اینو که میگید شبیه دعواس،تو دعوا به هم ضربه هم میزنن یا یکیشون فرار میکنه و...
تو جفت گیری بیشتر کنار هم شنا میکنن به طور منظم وحالت حرکات موزون رو دارن

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 17:37
رفتارشون مثل بچه ادمیزاد نیست سرگیجه گرفتم
عکساشون چند پست قبل هست.اول سفیده شروع به تمیز کردن سنگ سفیده کرد بقیه رو میزد یه خورده گذشت با دومی کنار سنگ وایمیسادن بقیه رو فراری میدادن.
حالا دومیه زیر بدنش یه چیزی در حد یکی دو میل اومده بیرون سفید مثل قبل حساس نیست به سنگ برا خودش میچرخه حوصلش سر یره سومی و چهارمی رو فراری میده درست حسابی ولی دومی با سومی و چهارمی روبروشون وایمیسه بالهاشون رو کامل باز میکنن به سرعت میرن برا همدیگه مثل دوتا خروس هیچکدوم کنار نمیرن بعضی وقتا سفید میاد یه خرده ازار اذیت میکنه ختم به خیر میشه
چهارمی سومی رو میزنه
اونیکه یه چیز از بدنش اومده بیرون از کنار سنگ سفید جم نمیخوره

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۳-۰۵, 18:12
رفتارشون مثل بچه ادمیزاد نیست سرگیجه گرفتم
عکساشون چند پست قبل هست.اول سفیده شروع به تمیز کردن سنگ سفیده کرد بقیه رو میزد یه خورده گذشت با دومی کنار سنگ وایمیسادن بقیه رو فراری میدادن.
حالا دومیه زیر بدنش یه چیزی در حد یکی دو میل اومده بیرون سفید مثل قبل حساس نیست به سنگ برا خودش میچرخه حوصلش سر یره سومی و چهارمی رو فراری میده درست حسابی ولی دومی با سومی و چهارمی روبروشون وایمیسه بالهاشون رو کامل باز میکنن به سرعت میرن برا همدیگه مثل دوتا خروس هیچکدوم کنار نمیرن بعضی وقتا سفید میاد یه خرده ازار اذیت میکنه ختم به خیر میشه
چهارمی سومی رو میزنه
اونیکه یه چیز از بدنش اومده بیرون از کنار سنگ سفید جم نمیخوره

عجله نکن
بهترین تشخیص جفت پس از اولین تخم ریزی است

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۷, 20:29
ماهیا بلاخره تخم گذاری کردن
حالا از کجا بفهمم تخما هچ میشن؟
روی سنگی که گذاشتم تخم نذاشتن روی برگ کریپتون تخم گذاشتن
خواستم عکس بگیرم یه جایی تخم گذاشتن تو عکس مشخص نمیشه
خیلی هم میترسن همینکه از دور چیزی تکون میخوره دوتای گارد میگیرن
فقط یه لجن خوار تو اکواریوم هست خارجش کنم یا نه؟

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۱۷, 20:44
ماهیا بلاخره تخم گذاری کردن
حالا از کجا بفهمم تخما هچ میشن؟
روی سنگی که گذاشتم تخم نذاشتن روی برگ کریپتون تخم گذاشتن
خواستم عکس بگیرم یه جایی تخم گذاشتن تو عکس مشخص نمیشه
خیلی هم میترسن همینکه از دور چیزی تکون میخوره دوتای گارد میگیرن
فقط یه لجن خوار تو اکواریوم هست خارجش کنم یا نه؟
سلام آقا وحید
مبارک باشه
باید صبر کنی تا مشخص بشه که هچ میشن یا نه
بهتره مولدها تنها باشن،کت شاید تخمهارو بخوره به غیر از این مورد همین کت هم میتوه باعث استرس برای مولدها باشه
اگه استرس وارد بشه بهشون این احتمال وجود داره که تخمهارو بخورن
زیاد هم جلوی تانک رفت و آمد نباشه بهتره حتی میتونی شیشه رو بپوشونی با روزنامه ای چیزی
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۴-۰۳-۱۷, 20:54
تغييرى در محيط نديد
کوچکترين تغيير ميتونه باعث استرس و خورده شدن تخمها بشه
کت رو به آرومى خا ج کنيد که قطعا تخمها رو ميخوره

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۷, 21:21
ممنون از راهنمایاتون
کت رو هم زیاد میزننش
برگی رو که روش تخم گذاری کردن خیلی نزدیک سطح ابه سخته بخوام کت رو بگیرم اونم همش تو سنگا میچرخه
الان نگاه کردم دو سه تایی از تخما سفیدن ولی تعدادشون زیاده ورنگ کدری دارن

بامشاد
۱۳۹۴-۰۳-۱۷, 22:32
داداش استرس از پست هات میباره :166:

بد ترین چیز براشون استرسه

اگه تونستی اروم کت فیشو بگیری که هیچ وگرنه ولش کن کلا چون تخما نزدیک سطحن تقریبا و مولدا مواظبن

اگر دفعه اولشونه بهتره زیاد اذیتشون نکنی بزار کار خودشون بکنن

الانم برو بخواب تا استرسشون کمتر شه برادر من

فردا ایشالا با خبر خوش میبینیمت
:@i):

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۸, 13:18
کت فیش رو جدا کردم
اما الان نگاه کردم دو سوم تخما سفید شدن
بعد از چه مدن هچ میشن؟

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۱۸, 14:37
کت فیش رو جدا کردم
اما الان نگاه کردم دو سوم تخما سفید شدن
بعد از چه مدن هچ میشن؟

فکر میکنم چون تو تانک گیاه داری متیلن بلو استفاده نکردی به همین خاطر تخمها دارن سفید میشن
تخمها ۳ روزه هچ میشن

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۸, 23:30
یه سوال دیگه سفید بشن دیگه هچ نمیشن؟

thosein
۱۳۹۴-۰۳-۱۸, 23:44
یه سوال دیگه سفید بشن دیگه هچ نمیشن؟
نه دیگه هچ نمیشه .

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۱۹, 00:32
یه سوال دیگه سفید بشن دیگه هچ نمیشن؟سفید شدن در اثر حمله قارچها به تخمهاست در واقع دیگه تخمهای سفید شده فاسد شدن و از بین رفتنبه همین خاطر به تانک تخمها متیلن بلو اضافه میشه،متیلن بلو قارچها رو از بین نمیبره اونارو از فعالیت میندازه یعنی خنثی میکنه یه جورایی.

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۹, 15:03
امروز صبح تقریبا همه تخم ها سفید شده بودن الان هم که هیچی دیگه نیست بگمونم خوردنشون
امکانش هست دوباره تخم ریزی کنن؟

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۱۹, 16:16
امروز صبح تقریبا همه تخم ها سفید شده بودن الان هم که هیچی دیگه نیست بگمونم خوردنشون
بله تخمهارو خوردن
اگر به مولد هات خوب برسی( کیفیت آب و تغذیه) به زودی دوباره تخم ریزی خواهند کرد.شرایطشون اگه عالی باشه هر ۷ تا ۱۰ روز یه بار تخم ریزی میکنن.اگه میخوای تخمها سالم بمونن از متیلن بلو استفاده کن،اگه از متیلن بلو میخوای استفاده کنی باید گیاهارو از تانک تکثیر در بیاری چون گیاهارو از بین میبره
اگه تانک دیگه ای داری مولدهارو منتقل کن به اون تانک تا مشکلی پیش نیاد

بله تخمهارو خوردن
اگر به مولد هات خوب برسی( کیفیت آب و تغذیه) به زودی دوباره تخم ریزی خواهند کرد.شرایطشون اگه عالی باشه هر ۷ تا ۱۰ روز یه بار تخم ریزی میکنن.اگه میخوای تخمها سالم بمونن از متیلن بلو استفاده کن،اگه از متیلن بلو میخوای استفاده کنی باید گیاهارو از تانک تکثیر در بیاری چون گیاهارو از بین میبره
اگه تانک دیگه ای داری مولدهارو منتقل کن به اون تانک تا مشکلی پیش نیاد

vahil
۱۳۹۴-۰۳-۱۹, 19:52
این عکسا متیلن بلو هستن؟
چطور باید از متیلن بلو استفاده بشه؟دوزش چقدر باشه؟بعد از استفاده باید سیفون کرد؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1433866839241694_imag1510.jpghttp://www.emruzi.com/upc.php?file=1433866839292929_imag1511.jpg

fishboy
۱۳۹۴-۰۳-۱۹, 20:52
آره اینا متیلن هستن اما زیاد معتبر نیستن مخصوصا عکس اولی اینارو من دیدم بعضی سالن دارا دستی درست میکنن و زیاد دقت نمیکنن تو دز دارو،برای تخمها به اندازه ای به تانک اضافه کنید که رنگ آب آبی روشن( آسمانی) بشه
نیاز به سیفون نیست،این اقدامات بعد از هچ شدن تخمها و غذا دهی انجام میشه مشروط بر اینکه آب تانک دارای پارامترهای قابل قبول باشه( قبل تخم ریزی منظم سیفون کنید تا هم برای مولد ها مشکلی پیش نیاد هم تخمها،اینم اضافه کنم که بعد سیفون آبی با دمای ۲ درجه پایینتر از دمای آب تانک،به تانک اضافه کنید بهتره،مولد ها به تخم ریزی ترقیب میشن)
در مورد متیلن بلو اگه پوردشو بتونی گیر بیاری خیلی بهتره

vahil
۱۳۹۴-۰۴-۰۷, 14:30
امروز دوباره تخم ریزی کردن نمیدونم چرا رو سنگی که گذاشتم تخم ریزی نکردن رفتن رو یه برگ دیگه
دارو هم اضافه کردم
یه چیزی که برام جالب بود فهمیدم سفید نر بود دودی ماده اما ظاهرشون برعکس هستش دودیه نر میخوره باشه غوز سرش خیلی بزرگتر از اونیکیه

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۴-۰۷, 14:46
من یک تعداد آنجل از یک پدرومادر دارم
آیا می توانم از همین ها مولدسازی کنم یا احتمال مشکلات ژنتیکی وجود داره؟

vahil
۱۳۹۴-۰۴-۰۷, 15:55
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1435494255105327_imag1544.jpg

vahil
۱۳۹۴-۰۴-۲۷, 17:38
دوستان بعد از هچ شدن تخم ماهیا سنگ هوا باید از اب خارج بشه؟
اب نیاز به سیفون داره ؟متیلن بلو لاروا رو از بین نمبیره؟

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۴-۲۷, 18:47
سلام وحید جان.اکسیژن همیشه باید باشه.باید سیفون کنی تا متیلن بلو خارج بشه.با مولد ها نگهداری میکنی??

vahil
۱۳۹۴-۰۴-۲۷, 19:54
سلام وحید جان.اکسیژن همیشه باید باشه.باید سیفون کنی تا متیلن بلو خارج بشه.با مولد ها نگهداری میکنی??

ممنون
دوبار با مولدا نگه داشتم روز دوم همرو میخورد اینبار جدا کردم تو یه ظرف کوچیک گذاشتمشون نصفشون سفید شده امروز روز دومشونه
اینجا پودر متیلن بلو نتونستم پیدا کنم از این داروای شرکتی استفاده میکنم زیاد کیفیت ندارن

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۴-۲۷, 20:21
از اب تانک خود والدین ریختی?
مطمئنی بارور شدن?قبلا تخماشون باز شده?

vahil
۱۳۹۴-۰۴-۲۸, 00:09
از اب تانک خود والدین ریختی?
مطمئنی بارور شدن?قبلا تخماشون باز شده?

اره از اب تانک ریختم
این سومین باره که تخم ریزی کردن بار اول متیلن بلو نزدم همه سفید شدن خوردنشون بار دوم تا دو روز نصفشون سفید شد بعد خوردنشون
این دفعه هم که جدا کردم هر سه بار رو دیدم که ماهی نر تخمارو بارور میکنه

hasoo
۱۳۹۴-۰۴-۲۹, 20:15
سلام وحید جان...
این که ماهی نر روی تخم ها عکس العملی نشون میده دال بر بارور شدنشون نیست!
شما برای بار اول باید بذارید پیش والدین باشن.
بعدشم اینکه خوردن تخم ها توسط والدین یا در اثر اینه که ماهی ناامید میشه از اینکه تخم ها تبدیل به لارو بشن(سفید میشن) و دوم اینکه در اثر استرس هست.
این دفعه هم احتمال زیاد چیزی نمیشن!
شما بهتره که شرایط و کیفیت آب آکواریومت رو خوب کنی و منتظر باشی تا ببینی این دفعه تبدیل میشن به لارو یا نه.
این نکته رو هم بگم ، اگه کیفیت آبت عالی باشه نیازی به متیلن بلو نیست

aligh2
۱۳۹۴-۰۵-۲۶, 03:22
سلام
من چند تا انجل کوچک دارم 1-2 سانتی 2 ماهه هستن حدودا که از چند بار تخم گذاری اینا موندن.اما 2-3 روزه کمرش یکیشون خم شده حالا دومی هم داره همین طوری میشه .من فقط لوفاک و انرژی ماهیران خورد میکنم بهشون میدم.دو بار ارتمیا گرفتم 6-7 بار گذاشتم هچ نشدن منم دیگه نگرفتم.از چند روز پیش لوفاگ رو تو اب و 2-3 قطره مولتی ویتامین خیس میدادم بعد میذاشتم خشک شه خرد میکردم میدادم.رشدشون بهتر شده بود.شما میتونید کمکم کنین که برای ویتامین بوده یا برای کمبود چیزی مثلا کلسیم .اخه بچه های 1-2 هفتهای میدم کمتر میمیرن قبلا تو 1-2 هفته اول تقریبا همشون میمردن.من از یک سوم یا یک چهارم اب شهر و بقیه اب دستگاه تصفیه میریزم.اب شهرمون سنگینه.خیلی ناراحتم اخه دو تا بزرگتره اینجور شدن داشتن رنگی میشدن خیلی ناز شده بودن.ممکنه از جای کوچک که داره باشه لطفا راهنمای کنین چیکار کنم؟ دیگه خوب میشن؟:148: :93::125:

thosein
۱۳۹۴-۰۵-۲۶, 15:03
سلام
من چند تا انجل کوچک دارم 1-2 سانتی 2 ماهه هستن حدودا که از چند بار تخم گذاری اینا موندن.اما 2-3 روزه کمرش یکیشون خم شده حالا دومی هم داره همین طوری میشه .من فقط لوفاک و انرژی ماهیران خورد میکنم بهشون میدم.دو بار ارتمیا گرفتم 6-7 بار گذاشتم هچ نشدن منم دیگه نگرفتم.از چند روز پیش لوفاگ رو تو اب و 2-3 قطره مولتی ویتامین خیس میدادم بعد میذاشتم خشک شه خرد میکردم میدادم.رشدشون بهتر شده بود.شما میتونید کمکم کنین که برای ویتامین بوده یا برای کمبود چیزی مثلا کلسیم .اخه بچه های 1-2 هفتهای میدم کمتر میمیرن قبلا تو 1-2 هفته اول تقریبا همشون میمردن.من از یک سوم یا یک چهارم اب شهر و بقیه اب دستگاه تصفیه میریزم.اب شهرمون سنگینه.خیلی ناراحتم اخه دو تا بزرگتره اینجور شدن داشتن رنگی میشدن خیلی ناز شده بودن.ممکنه از جای کوچک که داره باشه لطفا راهنمای کنین چیکار کنم؟ دیگه خوب میشن؟:148: :93::125:

سلام

دوست عزیز علت خم شدن کمر بچه ماهیاتون از تغذیه و اب نامناسبه . (اب نامناسب از نظر تمیزی نه سختی )بچه انجل رو هم بدون ارتمیا نمیشه بزرگ کرد . اگر هم چند تا شانسی از دوره ی لاروی رد بشن به همین بلایی که سر ماهیای شما اومده مبتلا میشن .

aligh2
۱۳۹۴-۰۵-۲۷, 02:28
سلام

دوست عزیز علت خم شدن کمر بچه ماهیاتون از تغذیه و اب نامناسبه . (اب نامناسب از نظر تمیزی نه سختی )بچه انجل رو هم بدون ارتمیا نمیشه بزرگ کرد . اگر هم چند تا شانسی از دوره ی لاروی رد بشن به همین بلایی که سر ماهیای شما اومده مبتلا میشن .

ممنون
اخه میگن تا یه ماه باید ارتمیا داد اینا 2 ماه هم بیشتر دارن این اتفاق زمانی افتاد که من شروع کردم به دادن مولتی ویتامین.قبلا رشدشون کم بود ولی سالم بودن من فکر کردم چون داره باله های اصلشون در میادو رنگ میگیرن دیگه از خطر گذشتن.حالا من چکار کنم دیگه قطره ویتامین بدم یا نه؟چه غذای بدم ؟اخه دل نمیخورن یه بار یکم گوشت(نه دل) امتحانی دادم طرفش نرفتن حتی لوفاگ رو سالم بندازم نمیخورنش فقط خوردشدشو از رو اب میخورن.من چند سال پیش گوپی داشتم ولی تو یه سال اکواریم پر شد فقط یه میگو های خشک قهوای میدادم.چی بهشون بدم حالا ؟از کمبود کلسیمه یا پروتیین یا چیز دیگهای؟راهنمای کنید لطفا چیکار کنم؟:Love Struck::106::89:

aligh2
۱۳۹۴-۰۵-۲۸, 02:44
ممنون
اخه میگن تا یه ماه باید ارتمیا داد اینا 2 ماه هم بیشتر دارن این اتفاق زمانی افتاد که من شروع کردم به دادن مولتی ویتامین.قبلا رشدشون کم بود ولی سالم بودن من فکر کردم چون داره باله های اصلشون در میادو رنگ میگیرن دیگه از خطر گذشتن.حالا من چکار کنم دیگه قطره ویتامین بدم یا نه؟چه غذای بدم ؟اخه دل نمیخورن یه بار یکم گوشت(نه دل) امتحانی دادم طرفش نرفتن حتی لوفاگ رو سالم بندازم نمیخورنش فقط خوردشدشو از رو اب میخورن.من چند سال پیش گوپی داشتم ولی تو یه سال اکواریم پر شد فقط یه میگو های خشک قهوای میدادم.چی بهشون بدم حالا ؟از کمبود کلسیمه یا پروتیین یا چیز دیگهای؟راهنمای کنید لطفا چیکار کنم؟:Love Struck::106::89:

کسی نبود راهنمای کنه حداقل بگید چطور دل بدم بخورن اخه الان طرفش نمیرن

Rezaei
۱۳۹۴-۰۵-۳۰, 00:53
کسی نبود راهنمای کنه حداقل بگید چطور دل بدم بخورن اخه الان طرفش نمیرن
دوستمون جواب درست رو دادن خدمتتون و بنده هم به تایید پستشون پسند زدم
راه برگشت بچه انجلهای شما به روند تغذیه سیفونهای مرتب ، نگه داشتن دما روی 30 و دادن غذاهای با پروتیین بالا در چند نوبت روزانه هست

تغذیه روند خاص خودش رو داره که باید دید از بدو تولد لارو با چه روشی تغذیه شده

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۸-۲۶, 10:17
میشه برای مولدین به جای امپول ب کمپکلس از قرص ان استفاده کنیم؟

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

Rezaei
۱۳۹۴-۰۸-۲۶, 11:51
میشه برای مولدین به جای امپول ب کمپکلس از قرص ان استفاده کنیم؟

از چه قرصی؟
قطره مولتی ویتامین بچه میتونید استفاده کنید
هر ۵ لیتر ۱ قطره

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۸-۲۶, 13:35
از چه قرصی؟
قطره مولتی ویتامین بچه میتونید استفاده کنید
هر ۵ لیتر ۱ قطره
حقیقت در زمان خرید امپول ب کمپلکس نسخ پیچ گفت که قرص ب کمپلکس داره
قطره مولتی ویتامین همون تاثیر امپول رو داره امپول طول دوره رو از پانزده روز به یک هفته کاهش داد

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۲۶, 17:54
سلام
والا اگه قرص باشه که باید آبش کرد و زده به غذا و داد به ماهی.
ولی من شربت مولتی ویتامین گرفتم و غذا رو توش میخیسونم و میدم به ماهیام.

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 21:33
سلام
چه کنیم نوزادین در ماه اول تلفات کمتری بدهند؟

hasoo
۱۳۹۴-۰۸-۲۹, 22:20
سلام
والا تا اونجایی که من میدونم
اول اینکه چون حساس هستن بچه ها باید چند وقت اول با آرتمیا تغذیه بشن یا حداقل با غذایی که جوابگوی این نوزادان حساس باشه، من خودم از پلانکتون هم استفاده کردم، از آب سبز هم میشه استفاده کرد و...
ولی بهترینش آرتمیا هست.
دوم اینکه کیفیت آب و سیفون روزانه خیلی موثره و باید به تغییرات دمایی دقت کنید چون بچه ماهی حساسه

Mohammad92
۱۳۹۴-۱۲-۱۹, 11:28
از همه دوستان ممنون تایپیک جامعی بود

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۳۰, 20:14
سلام.
یه تشکر 3 ستاره میکنم از شما بابت مقاله ابتدای سایت
چند تا سوال داشتم
1- اگه بخوام تانک 100*40*45 رو برای مولدین آنجل تقسیم کنم؛ میشه سه تا مولد گذاشت؟ به هم دید داشته باشند یا نه؟

2- میزان نمک در تانک پیش مولدها،مولدهاوبچه های درحال سایز چقدر باشه؟

3- فرمودید در روش صنعتی؛ سیفون آب تانک لاروها تا دیده شدن باله ها ، روزی حداقل دوبار 50%....این میزان رو از اولین روزهای لارو بودن انجام میدیم یا در ابتدا میزانش کم تره؟
4- در روش سنتی؛ بعد از روز 5 ، چه میزان سیفون داشته باشیم؟ و در این روش لاروها تا چند روز پیش والدین بمونند؟

5- سیفون تانک مولدها چقدر هستش؟روزانه؟

ببخش زیاد شدن سوالات

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۳۱, 08:56
سلام.
یه تشکر 3 ستاره میکنم از شما بابت مقاله ابتدای سایت
چند تا سوال داشتم
1- اگه بخوام تانک 100*40*45 رو برای مولدین آنجل تقسیم کنم؛ میشه سه تا مولد گذاشت؟ به هم دید داشته باشند یا نه؟

2- میزان نمک در تانک پیش مولدها،مولدهاوبچه های درحال سایز چقدر باشه؟

3- فرمودید در روش صنعتی؛ سیفون آب تانک لاروها تا دیده شدن باله ها ، روزی حداقل دوبار 50%....این میزان رو از اولین روزهای لارو بودن انجام میدیم یا در ابتدا میزانش کم تره؟
4- در روش سنتی؛ بعد از روز 5 ، چه میزان سیفون داشته باشیم؟ و در این روش لاروها تا چند روز پیش والدین بمونند؟

5- سیفون تانک مولدها چقدر هستش؟روزانه؟

ببخش زیاد شدن سوالات
سلام
۱- بهتره برای ۲ جفت در نظر بگیرید اما ۳ جفت هم قابل استفاده ست به شرط اینکه شیشه های جدا کننده حتما مات و رنگ شده باشند و با چسب نسب بشن که آب قسمتها اصلا با هم در ارتباط نباشه

۲ - استفاده از نمک فقط در تانکهای سایز پیشنهاد میکنم و هر ۴۰ لیتر ۱ قاشق غذاخوری

۳- بسته به حجم غذا دهی ، حداقل سیفون به اندازه ای باید باشه که کف تانک کاملا تمیز بمونه

۴ - ببینید ، اینکه در پستهای قبلی عنوانهای سنتی و صنعتی استفاده شده فقط بخاطر تفکیک در کمیت و کیفیت تکثیره ، چون طبعا تیراژ کار صنعتی بالاتره
لاروها باید با دیده شدن مجدد علائم تخم ریزی والدین ، جدا بشن

۵- هرچه سیفون تانک مولدها منظم تر و با کیفیت تر باشه در نتیجه نهایی تاثیر داره
۵۰٪ روزانه همراه با تمیزکاری دیواره و کف انتخاب مناسبیه

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۳۱, 21:29
سلام.
سیفون 50% برای تانک مولدها زیاد نیست؟
کل تاپیک رو خونده بودم ولی الان دوباره دیدم در مقاله اشاره کرده بودید روزانه 10%...
Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۳۱, 22:06
سلام.
سیفون 50% برای تانک مولدها زیاد نیست؟
کل تاپیک رو خونده بودم ولی الان دوباره دیدم در مقاله اشاره کرده بودید روزانه 10%...
لینک بدید اگر اشتباهی هست اصلاح بشه

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۳۱, 22:13
پست شماره 4 همین تاپیک

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۳۱, 22:20
پست شماره 4 همین تاپیک
بله اون مطلب کاملا درسته

سوال شما مربوط میشه به جفتی که روند تکثیر رو شروع کردن و به دنبال تقویت و افزایش بهره وریشون هستیم

مقاله ای که اشاره کردید برای شروع تکثیر با یک جفت پیش مولد جوان هست که با اب خنکتر جایگزین میشه و بیشتر از اون مقدار شوک دمایی میده

سیفون ۵۰٪ استاندارد جفتهایی هست که آداپته شده و کاملا در تیراژ تکثیر قرار گرفتند

سیفونهای ۱۰٪ با آب خنکتر رو میشه با دیدن لوله جنسی برای تشویق جفت به تخم ریزی انجام داد

SAEED.GALAXY
۱۳۹۵-۰۴-۲۲, 14:26
سلام اقای رضایی
میخاستم بدونم اینکه انجل های تکثیری شما جلوی سرشون برامدگی یا هد داره که باعث زیبایی بیشتر میشه تکنیک خاصی داره
یا به نژاد ماهی ربط داره چون من خیلی کم انجل هایی مثل واسه شما دیدم که هد داشته باشه مثل اون هایی که به یکی از دوستان این سایت تو کرج
فرستاده بودین. و سوال دیگه اینکه در مورد تغذیه لارو ها گفته بودین

ارتمیا نمیدم اصلا ؛ خوبی ÷رورش لارو در کنار ÷در و مادر این هست که کمتر به آرتمیا نیاز داره
غذاهای پودر شده و .... چیزهای دیگه ای که قبلا توضیح دادم

تا حدود 20 روز با مولد نگهداری میکنم که حداقل در این بین یکبار دیگه هم مولدها کنار بچه ها تخم میریزن که تخمها رو در صورت قوی بودن بچه ها جدا میکنم و اگر بچه ها ضعیف یا زیاد باشند اجازه میدم بچه ها تخمها رو بخورن
میخاستم بدونم وقتی مولدین خودشون از بچه ها مراقبت میکنن چی کار میکنن که استفاده از ارتمیا کمتر میشه
و سوال دیگه * از نظر سختی شرایط تکثیر به نظرتون چه نژاد هایی سختتر و کدوم اسانتر هستن و فرق شرایط بین این دوتا رو کمی توضیح بفرمایید
منتظر مقالات خوبتون هستیم. ببخشید زیاد شد
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۵-۰۴-۲۲, 23:32
سلام اقای رضایی
میخاستم بدونم اینکه انجل های تکثیری شما جلوی سرشون برامدگی یا هد داره که باعث زیبایی بیشتر میشه تکنیک خاصی داره
یا به نژاد ماهی ربط داره چون من خیلی کم انجل هایی مثل واسه شما دیدم که هد داشته باشه مثل اون هایی که به یکی از دوستان این سایت تو کرج
فرستاده بودین. و سوال دیگه اینکه در مورد تغذیه لارو ها گفته بودین

ارتمیا نمیدم اصلا ؛ خوبی ÷رورش لارو در کنار ÷در و مادر این هست که کمتر به آرتمیا نیاز داره
غذاهای پودر شده و .... چیزهای دیگه ای که قبلا توضیح دادم

تا حدود 20 روز با مولد نگهداری میکنم که حداقل در این بین یکبار دیگه هم مولدها کنار بچه ها تخم میریزن که تخمها رو در صورت قوی بودن بچه ها جدا میکنم و اگر بچه ها ضعیف یا زیاد باشند اجازه میدم بچه ها تخمها رو بخورن
میخاستم بدونم وقتی مولدین خودشون از بچه ها مراقبت میکنن چی کار میکنن که استفاده از ارتمیا کمتر میشه
و سوال دیگه * از نظر سختی شرایط تکثیر به نظرتون چه نژاد هایی سختتر و کدوم اسانتر هستن و فرق شرایط بین این دوتا رو کمی توضیح بفرمایید
منتظر مقالات خوبتون هستیم. ببخشید زیاد شد
با تشکر
سلام
-هد دار شدن آنجل در درجه اول به خلوص نژادی برمیگرده ، آنجلهای من وقتی هد میزدند که نژادشون خالص میشد و همه بچه ها شکل والدین در میومدن
البته سیفون منظم و تغذیه خوب هم نیمه ی دیگر راه هست

-آب سبز برای روزهای اول و بعد از اون با پودر آرتمیا ، والدین غذا خوردن رو به بچه ها آموزش میدن

-به نظر من تکثیر آنجل آلبینو کمی متفاوتتر از بقیه بود
تمایل کمتر به جفت یابی و ...

تا جایی که وقت اجازه داده مقالاتی در سایت منتشر کردم
اما باز هم اگر جایی احساس نیاز کردید و در حیطه اطلاعات من بود اعلام کنید ، با کمال میل نوشتنش رو توی برنامه هام میگذارم

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۵-۲۷, 10:51
سلام.
یک جفت آنجل پلاتینی دارم که چند وقیته جفت شدن...سه چهار بار هم تخم گذاری کردن که من دوسری آخر رو بچه کشیدم.بعد از آخرین تخم ریزی، مثل همیشه بعد ده روز آماده تخم ریزی بودن....تا اینکه الان حدود دوهفته از این حالت میگذره ولی هنوز کاری نکردن...غذادهی - سیفون - شرایط آب مثل همیشه س...حالا ممکنه بخاطر استرس یا هرچیزی ، ماده مدت بیشتری تخم رو در شکم خودش نگهداره.شدنی هست؟!
سالم و سرحال و غذاخورن....نشونه بیماری دیده نمیشه.

سلیمی
۱۳۹۶-۰۳-۱۰, 11:20
با سلام
خواهشا کسایی که ماهیان انجل رو میشناسن راهنمایی کنن که این ماهی هایی که عکسشونو فرستادم چه گونه ای از ماهیان آنجل هستن ؟ واینکه از نظر هم قیمت و هم نژاد چه ارزشی دارن؟آیا نگهداریشون به صرفه هست؟

با تشکر

سلیمی
۱۳۹۶-۰۳-۱۰, 11:40
با سلام
خواهشا کسایی که ماهیان انجل رو میشناسن راهنمایی کنن که این ماهی هایی که عکسشونو فرستادم چه گونه ای از ماهیان آنجل هستن ؟ واینکه از نظر هم قیمت و هم نژاد چه ارزشی دارن؟آیا نگهداریشون به صرفه هست؟

با تشکر

عکسشون

Rezaei
۱۳۹۶-۰۳-۱۱, 00:39
عکسشون

سلام
نژاد خالص و خاصی نیستند
نقره ای و به سمت چپی هم بعضاً ابلق یا چروک گفته میشه

قیمت معمولی

برای ارسال عکس آموزش قرار دادن عکس رو مطالعه بفرمایید نیاز به زیپ و اتچ فایل نیست

سلیمی
۱۳۹۶-۰۳-۱۱, 18:13
سلام
نژاد خالص و خاصی نیستند
نقره ای و به سمت چپی هم بعضاً ابلق یا چروک گفته میشه

قیمت معمولی

برای ارسال عکس آموزش قرار دادن عکس رو مطالعه بفرمایید نیاز به زیپ و اتچ فایل نیست

خیلی ممنون