PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد ساخت یا خرید اکواریوم

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۰-۱۵, 08:08
سلام
بعد دیدن تخم ریزی سه جفت انجل در تانک 600 لیتری
متوجه شدم که حجم تانک هم خیلی تاثیر داره. البته اقا حامد عزیز قبلا گفته بود.

اول به اکواریوم سفارش دادم ابعاد 100*50*30 گفت میشه 60000 ت
بعد یه جایی اکواریومی دیدم به ابعاد 120*50*30 قیمت گفته بود 40000 ت

حالا به نظرتون خودم بسازم ارزون تر در میان یا نه قیمت چسب و شیشه الان ندارم ولی چند هفته پیش شیشه بود متر 10000 ت 6میل و بهترین چسب موجود هم 8000 ت
1.ابعاد 100*50*30 چند تا چسب می خواهد؟
2.ابعاد 120*50*30 چند تا چسب می خواهد؟

به نظر خودم اون 40000 قیمتش خوبه تا نظر دوستان چی باشه
البته به فکر ساخت یه سامپ هم هستم که بعد در موردش صبحت می کنم

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۵, 08:43
برای طول 100 یا 120 ، عرض 30 اصلا مناسب نیست

عرض رو 40 بگیر

بهت پیشنهاد میکنم برنامت رو برای این سایز بذار

100*45*40

با 6 میل به راحتی قابل ساخت هست ، 2 چسب از نظر من کافیه و بسته به سازنده داره که چقدر استفاده کنه

به عنوان مثال : تانک با ابعدی که گفتی 120*50*30
1.9 متر مربع شیشه لازم داره که به قیمت متری 12 تومن 6 میل - قیمت شیشه = 23
دو تا چسب خوب هم که بخوره 16 توممن

جمعا= 39 این قیمت نو هست وقتی خودت بسازی و بهت پیشنهاد میکنم دنبال دسته دوم نباش

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۰-۱۵, 12:42
نه اون 40 تومنی نو هست اب ندیده
چون می خواهم روی یه اوپن 130*30 بذارم اندازه 30 میگم
بعد این اماده است یارو برای خودش درست کرده الان میفروشه یک هفته نشده که تانک ساخته

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 12:09
سلام به دوستان
بعد نخریدن اون تانک قبلی و پیشنهاد حامد جان
این ابعاد در نظر دارم 100*35*50 که خودم میسازم با یه سامپ 60 لیتری (احتمالا برای سامپ از بشکه های 60 لیتری استفاده می کنم از اون پلاستیک رنگ ابی)
چندتا سوال:
چندتا پل بزنم برای بالا و پایین خودم 35*30 برای بالا و دو تا 80*5 کف یکی جلو و یکی عقب در نظر دارم؟؟
سوراخ برای سامپ شیشه کف سوراخ کنم از کنارها خودم نظرم اینه از کنار چون در اینده اگه خواستم روی اوپن خونه بذارم مشکل پیش نیاد؟؟
چسب سیستا هم پیدا کردم دوتا خریدم 15000ت
ابعاد میز براش چقدر باشه خوبه 100*30 با ارتفاع 80
هر ابعاد که برای چهارپایه بگید استفاده میکنم در اینده ام دی اف می کنم

ممنون منتظر نظرات

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۳۰, 16:44
سلام به دوستان
بعد نخریدن اون تانک قبلی و پیشنهاد حامد جان
این ابعاد در نظر دارم 100*35*50 که خودم میسازم با یه سامپ 60 لیتری (احتمالا برای سامپ از بشکه های 60 لیتری استفاده می کنم از اون پلاستیک رنگ ابی)
چندتا سوال:
چندتا پل بزنم برای بالا و پایین خودم 35*30 برای بالا و دو تا 80*5 کف یکی جلو و یکی عقب در نظر دارم؟؟
سوراخ برای سامپ شیشه کف سوراخ کنم از کنارها خودم نظرم اینه از کنار چون در اینده اگه خواستم روی اوپن خونه بذارم مشکل پیش نیاد؟؟
چسب سیستا هم پیدا کردم دوتا خریدم 15000ت
ابعاد میز براش چقدر باشه خوبه 100*30 با ارتفاع 80
هر ابعاد که برای چهارپایه بگید استفاده میکنم در اینده ام دی اف می کنم

ممنون منتظر نظرات
سلام

ارتفاع 4 پایه رو حداقل 80 بگیر ، پایین و بالا رو قید بنداز (مثل تانگ 380 لیتری که من ساختم و تاپیکش هست) به طول تانک ، پل کف نیاز نداره اما باید زیر شیشه حتما مسطح باشه و از یونولیت خوب استفاده کنی

برای بالا هم 2 پل 20 سانتی کاقیه که زیر قیدها بچسبونی
اگر برنامه داری در آینده تغییرات بدی از فیلتر اکسترنال اسنفاده کن ، از نظر قیمت هم با سامپ زید فرقی نمیکنه (وقتی متریال و واتر پمپ رو در نظر بگیری ) تانکت هم سوراخ نمیشه

بشکه بدرد سامپ نمیخوره اصلا من قبلا با سطل همچین کاری رو پیاده کرده خیلی دردسر داره و کار اصولیی نیست

موفق باشی

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۸, 10:32
سلام
دوستان قصد دارم چند اکواریوم جدید درست کنم برای تکثیر
1.سه تا به ابعاد 40*40*40 بسازم
یا
2.یه دونه 90*40*40 که سه قسمت کنم با شیشه و دو شیشه وسط ثابت باشه که هر قسمت میشه 30*40*40
با شیشه 4 میل میشه ساخت این تانک هارو
ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۸, 17:08
سلام
دوستان قصد دارم چند اکواریوم جدید درست کنم برای تکثیر
1.سه تا به ابعاد 40*40*40 بسازم
یا
2.یه دونه 90*40*40 که سه قسمت کنم با شیشه و دو شیشه وسط ثابت باشه که هر قسمت میشه 30*40*40
با شیشه 4 میل میشه ساخت این تانک هارو
ممنون

بستگی به جا داره ، بهتره با 6 ساخته بشه
اگر جا بهت اجازه میده همون ابعاد یکپارچه رو بزن که با تیغه جدا کنی ، اینطور یک زمان هم اگر لازم داشتی میتونی تیغه های وسط رو بکنی با تیغ و با یک تعمیر یک آکواریوم 90 سانتی داشته باشی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 12:24
سلام دوستان
می خوام یک آکواریوم باطول یک متر بسازم عرض و ارتفاعش چند باشه ؟شیشه ی چند میل ؟ چنتا چسب می خوره؟
ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 12:32
سلام الیاس جان

با طول یک متر می توانید با شیشه 6 میل بسازید.
ابعاد هم 40*30*100 فکر کنم مناسب باشه.
چسب هم بستگی به چسب کاری شما داره که حدود یک الی یک ونیم عددچسب مصرف کنید.

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 13:20
سلام
خود من با طول یک متر عرض40وارتفاع50رومیپسندم
شیشه10میل هم برای این ابعاد امنیت بیشتری میده،ولی در صورتی که بخوای با6میل بسازی فکر کنم به2تا پل کف نیاز داشته باشی
بازم اساتید بهتر میتونن نظر بدن
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 17:03
سلام دوستان
می خوام یک آکواریوم باطول یک متر بسازم عرض و ارتفاعش چند باشه ؟شیشه ی چند میل ؟ چنتا چسب می خوره؟
ممنون

سلام الیاس جان.

به نظرم شما عرض رو 40 و ارتفاع رو هم 45 بگیر ( 5 سانت از بالای تانک خالی میمونه پس 40 سانت اب میگیره ). چون اگه بخوای گیاه بکاری نباید زیاد ارتفاع داشته باشه تانکت ( البته اینو از یای از دوستان شنیدم که تانک گیاهی نباید ارتفاعش زیاد باشه ) با شیشه 6 میل راحت جواب میده و فقط بالارو یه پل با تسمه بزن.کف رو من اتلاعی ازش ندارم چون کلا پل کف نمیزنم.

موفق باشی

aligator
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 00:13
سلام
دوستان من 2روز پیش شیشه کف یکی از تانکها رو عوض کردم والان که برای تست ابگیریش کردم دیدم که یکی از سه گوشیها اب میده.به نظرتون مجددأ روی چسبش چسب بزنم یا اینکه چسب اون قسمتو بتراشم ومجددأ چسب کاریش کنم؟
ممنون

masih
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 07:33
سلام علی جان شیشه کفو ک خواسی عوض کنی چسب گوشه هارو هم عوض کردی؟
ب عمق شیشه منظورم قسمت 4میل یا6میل یا10میلش هم چسب زدی؟
ب نظر من وقتی قراره قسمتی از تانک عوض بشه کلا چسبش عوض بشه بهتره چون چسب روی چسب دووم نداره
حالا برای امتحان گوشه هارو چسبشو بردار وحسابی تمیز کن شیشه رو ویه چسب دیگه بزن ببین باز اب میده؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۴, 11:17
سلام
دوستان من 2روز پیش شیشه کف یکی از تانکها رو عوض کردم والان که برای تست ابگیریش کردم دیدم که یکی از سه گوشیها اب میده.به نظرتون مجددأ روی چسبش چسب بزنم یا اینکه چسب اون قسمتو بتراشم ومجددأ چسب کاریش کنم؟
ممنون
چسبها اگر زیاد گوشه جمع شدن باید با کاتر برداری
همونطور که مسیح گفت و در تاپیک ساخت تانک 380 لیتر حرفه ای قبلا توضیح دادم زمان چسبکاری حتما باید سطح مقطع شیشه ها هم چسب کاری بشه