PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش و پاسخ در مورد سامپ آکواریوم

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 12:26
سلام
دوستان برای یه تانک 180 لیتری سامپ چه ابعاد باید باشه و چند لیتری؟
ابعاد 50 طول 30 ارتفا 15 عرض پیشنهاد دادن دوستان
یه اکواریوم 50*30*25 هم دارم اگه این خوبه اینو سامپ می کنم البته شنیدم عرض کم باشه ولی هر چه طول بیشتر باشه بهتر؟؟
یه سوال دیگه ایا از وسیله دیگه هم میشه استفاده کرد

سوراخ اکواریوم را پایین از کنارها می کنم 10 سانی بالاتر از کف
این مشکلی که برق بره یا بیاد با چند نفر صبحت کردم براش راه حل ها گفتند

اینم طرح سامپ که قرار بزنم
http://emruzi.ir/up/do.php?img=1710

1.ورودی
3.اب اضافی وارد بخش 6 میشه
6.خروجی برگشت به تانک

1,2,4,5 با ابر و .... پر می کنم

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 13:49
این طرح ناقصه و با توجه به محل سوراخ که گفتی در صورت رفتن برق آب تانک از سامپ سرریز خواهد شد

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 07:44
این طرح ناقصه و با توجه به محل سوراخ که گفتی در صورت رفتن برق آب تانک از سامپ سرریز خواهد شد

نه مشکل سر ریز سامپ با دوتا شیشه حل کردم با لوله م میشه ولی من داخلش هم بیوبال بذارم اگه بتوانم عکس پیدا کنم میذارم.

دوستان جواب بقیه پرسش هامو ندادید

دوستان برای یه تانک 180 لیتری سامپ چه ابعاد باید باشه و چند لیتری؟
ابعاد 50 طول 30 ارتفا 15 عرض پیشنهاد دادن دوستان
یه اکواریوم 50*30*25 هم دارم اگه این خوبه اینو سامپ می کنم البته شنیدم عرض کم باشه ولی هر چه طول بیشتر باشه بهتر؟؟
یه سوال دیگه ایا از وسیله دیگه هم میشه استفاده کرد

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 08:43
برای 180 لیتر ایدال هست که 60 لیتر سامچ در نظر بگیری ، البته باز با توجه به قدرت واتر پمپی که داری و نیاز خونه آخر برای دپوی آب و خشک کار نکردن واتر پمپ لیتراژ قابل تغییر هست

بهتره عرض رو بیشتر از 20 بگیری 25 با ارتفاع 50 مناسبه و طول 60

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۸, 02:18
سلام میخوام دوتا اکوا درس کنم 60.35.25 حالا موندم که فیلتر داخلی بخرم واسشون یا این دو تا رو بکی کنم از وسطشون شیشه بزنم به شرطی که اب بره و سامپ درس کنم (بدلیل کمبود بودجه و واسه اینکه واسه تکتیر انجل مبخوام کدوم و پیشنهاد میکنید)
یه دونه فیلتر داخلی دارم که انگار میشه بعنوان پاور هد استفاده کرد

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۸, 07:30
سلام میخوام دوتا اکوا درس کنم 60.35.25 حالا موندم که فیلتر داخلی بخرم واسشون یا این دو تا رو بکی کنم از وسطشون شیشه بزنم به شرطی که اب بره و سامپ درس کنم (بدلیل کمبود بودجه و واسه اینکه واسه تکتیر انجل مبخوام کدوم و پیشنهاد میکنید)
یه دونه فیلتر داخلی دارم که انگار میشه بعنوان پاور هد استفاده کرد

سلام
برای این سایز نیازی به سامپ نیست و تاپ فیلتر مناسبتره

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۸, 17:32
سلام
برای این سایز نیازی به سامپ نیست و تاپ فیلتر مناسبترهتاپ فیلتر ایجاد استرس نمیکنه ؟
منظور من از دوتا یکی کردن سایز 120 .*.* بود ها

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۸, 21:28
میتونید برای برگشت آب از تبدیلهای فواره ای که آب رو ریز میکنند و برای هوادهی هم مناسبه استفاده کنید
درصورتیکه قدرت پاور هد مناسب باشه ایجاد استرس نمیکنه

amir2012
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:37
سلام
آیا سوراخ کردن شیشه کناری تانک وقتی که در آن آب هست خطرناکه؟
بعد میشه اتصالات لازم برای انتقال آب از تانک به سامپ رو بنویسید + اندازه:)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:46
سلام
آیا سوراخ کردن شیشه کناری تانک وقتی که در آن آب هست خطرناکه؟
بعد میشه اتصالات لازم برای انتقال آب از تانک به سامپ رو بنویسید + اندازه:)

بله 100% میتونه خطرناک باشه و باعث شکستن آکواریوم بشه ، بهتره تا 30 سانت زیر محل سوراخ آب تخلیه بشه
برای انتقال آب باید از فیتینگ استفاده کنید ، به لوله فروشی ها مراجعه کنید
البته بعضی از واتر پمپها مثل سبو 7200 که من استفاده میکنم و اگر خواستید موجو دارم روی خودشون یک فیتینگ بسیار جالب و حرفه ای برای انتقال آب دارند

amir2012
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:49
ممنون از پاسخ
منم نمیخواستم پر سوراخ کنم
ولی نمیخواستم کامل خالی کنم
ممنون بنده سه تا پمپ دارم خونه
من بیشتر دنبال اندازه اتصالات هستم بگم چه اندازه ای بده؟ طول لوله و... اینا نه اندازه قطر لوله

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:50
بستگی به نحوه قرار گرفتن تانک شما و سامپ داره
و همینطور سایز سوراخی که میزنید

amir2012
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 18:56
بستگی به نحوه قرار گرفتن تانک شما و سامپ داره
و همینطور سایز سوراخی که میزنید
توضیح کامل بدم به شما
ببینید بنده میخواستم که کف رو سوراخ کنم و اور فلو بزنم خوانواده مخالفت کردن
بعدش که با پدرم رفتیم سطلی بگیریم گفت خودم اینو با نصف قیمت برات درست میکنم
حالا بنده با اطلاعات صفر میخوام سامپ بزنم
البته چند تا نکته
1_من میخوام شیشه کناری رو سوراخ کنم که مثل اور فلو عمل کنه
2_پمپم 2000 لیتریه
3_حجم تانک 120 لیتر و حجم سامپ دوروور 45 لیتر که پایین تانک قرار میگیره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۲, 19:04
شما یک فیتینگ بگیر به همراه مقداری شیلنگ که به فیتینگ بخوره و همینطور شیر گازی
با اطلاعات 0 مشکل که اینکار رو انجام بدی ، ممکنه محاسباتت درست از آب در نیاد و همه زحمت و هزینه به هدر بره
بهتره اول کاملا یاد بگیری وحساب شده جلو بری

karoonreza
۱۳۹۳-۰۴-۳۰, 19:16
سلام: در حال ساخت دو تانک هستم اولی به ابعاد100*50*50 ودومی به ابعاد150*40*60 جهت سایز کردن دیسکس .به نظر شما می تونم از تاپ سامپ استفاده کنم؟ میشه بابت ابعادش کمکم کنید. پیشاپیش ممنونم

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۳۰, 21:01
سلام: در حال ساخت دو تانک هستم اولی به ابعاد100*50*50 ودومی به ابعاد150*40*60 جهت سایز کردن دیسکس .به نظر شما می تونم از تاپ سامپ استفاده کنم؟ میشه بابت ابعادش کمکم کنید. پیشاپیش ممنونم
سئوالتون چون در رابط با سامپ بود به این تاپیک منتقل شد
قبل از ارسال اگر از موتور جستجو بالای سایت استفاده کنید بهتر میتونید جای مناسب رو پیدا کنید

برای این ابعاد به نظر من تاپ سامپ نمیتونه جوابگو باشه به دلیل اینکه در حجم محدودیت دارید و برای تانک دیسکس سامپ باید یک سوم حجم تانک اصلی رو داشته باشه ( البته اگر بخواید اصولی کار کنید وگرنه در جاهایی ممکنه پیشنهاد یک هشتم رو به شما بدهند ) و این برای بالا قرار دادن سامپ دردسر ایجاد میکنه مگر اینکه از 4 پایه استفاده کنید

موقعیت تانک و ... رو دقیقتر تشریح کنید و عکس بگذارید که بشه بهتر و کامل راهنمایی کرد

موفق باشید

karoonreza
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 00:41
سلام: تانکها قراره روی پایه های فلزی(قوطی ش 3)قرار بگیره که دور پایه ها هم mdfکار میشه البته با شیشه 10میل.تا اینجا از نظر شما ابعاد تانکها و ضخامت شیشه موردی نداره؟مخصوصن ارتفاع؟من می خواستم ببینم اگه تاپ سامپ جواب میده از داخل کمد آکواریوم هم واسه گذاشتن آکواریوم استفاده کنم. در ضمن اون اور فلو که پست زدید هر چی مطالعه می کنم نمی فهمم. با تشکر

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 09:10
سلام: تانکها قراره روی پایه های فلزی(قوطی ش 3)قرار بگیره که دور پایه ها هم mdfکار میشه البته با شیشه 10میل.تا اینجا از نظر شما ابعاد تانکها و ضخامت شیشه موردی نداره؟مخصوصن ارتفاع؟من می خواستم ببینم اگه تاپ سامپ جواب میده از داخل کمد آکواریوم هم واسه گذاشتن آکواریوم استفاده کنم. در ضمن اون اور فلو که پست زدید هر چی مطالعه می کنم نمی فهمم. با تشکر

بستگی به نوع ساخت پایه داره
حتما باید وسطها ستون بخوره
شیشه 10 میل مناسب و مطمئنه برای این سایز

اورفلوهای مختلفی میتونید استفاده کنید
سرچ کنید در سایت هست

کمد باید حتما از بغل ( علاوه بر جلو ) در داشته باشه تا با احتساب پایه های وسط 4 پایه برای گذاشتن و برداشتن سامپ دچار مشکل نباید

تاپ فیلتر ( یا به قول شما سامپ ) رو تایید نمیکنم
انتخاب با شماست

karoonreza
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 11:53
ببخشید میتونم یه شماره از شما داشته باشم. با عرض معذرت

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 12:19
ببخشید میتونم یه شماره از شما داشته باشم. با عرض معذرت
عذرخواهی میکنم
کلیه امور مربوط به انجمن جهت استفاده بقیه کاربران فقط در تاپیکها انجام میشه و مشاوره خصوصی مگر در زمان همکاری اقتصادی ممکن نیست

karoonreza
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 15:23
سلام: این کمد داخل پذیرایی قرار می گیره نمیتونم علاوه بر جلو از بغل هم واسش در بزارم(محدودیت) . میشه یه تاپ سامپ ویه تاپ فیلتر بزارم روی
اکواریوم؟ 2-نگفتید ارتفاع تانکها مناسب هست یا نه؟3-چون دیدم سالن دارید ومحصولاتی برای عرضه شماره خواستم. اگه بتونم از پایه ها عکس میزارم هرچند بلد نیستم.بازم ممنونم.رضازاده

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۳۱, 18:05
سلام: این کمد داخل پذیرایی قرار می گیره نمیتونم علاوه بر جلو از بغل هم واسش در بزارم(محدودیت) . میشه یه تاپ سامپ ویه تاپ فیلتر بزارم روی
اکواریوم؟ 2-نگفتید ارتفاع تانکها مناسب هست یا نه؟3-چون دیدم سالن دارید ومحصولاتی برای عرضه شماره خواستم. اگه بتونم از پایه ها عکس میزارم هرچند بلد نیستم.بازم ممنونم.رضازاده
پس اگر قراره از زیر تانک استفاده بشه باید از قوطی قوی تر 4*4 استفاده کنید
اگر وسط پایه رو با طول 150 ستون نزنید باعث خم آوردن زیر تانک و در نهایت احتمال ترک برداشتن شیشه کف هست

میشه استفاده کنید اما کارایی چندانی نداره ؛ فیلتر اکسترنال هم میتونید استفاده کنید

به هر حال باید به شکلی تقویت کنید ( چون دقیقا امکانات و جای قرار گیری رو نمیدونم بهتر نمیشه راهنمایی کرد )

ارتفاع مناسبه

جهت ارتباط خارج از موضوع انجمنها فعلا میتونید از پیام کاربری یا آی دی یاهو استفاده کنید