PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راحتترین تکثیر تخم گذاران آب شیرین به نظر شما چیست؟

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 19:01
سلام
به نظر شما راحت ترین ماهی برای تکتیر برای اماتور ها به جز زنده زاها چیه؟

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 19:40
انجل گزینه خوبی هستش برای تکثیر تخم گذار ها و بعدش هم فلاور هورن

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 21:34
سلام
به نظر شما راحت ترین ماهی برای تکتیر برای اماتور ها به جز زنده زاها چیه؟
سلام
همه چیز بسته به شرایط آب و تجربه شما داره

به نظر من جوئل فیش راحتترین تکثیر رو در بین ماهیان اب شیرین داره و نیاز به پارامترهای خاصی هم نداره
از طرفی بسیار دقیق از بچه ها مراقبت میکنه تا بچه ها تقریبا به نیم سانت میرسند و غدا خور میشن

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 22:16
ممنون از پاسخگویی به نظر شما انجل میتونه گزینه مناسبی باشه و(خرید یک جفت انجل مولد برای نبود زمان برای بزرگ کردن گله ای)

amooemad
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 22:46
ممنون از پاسخگویی به نظر شما انجل میتونه گزینه مناسبی باشه و(خرید یک جفت انجل مولد برای نبود زمان برای بزرگ کردن گله ای)
سلام
همونطور که علی گفت آنجل میتونه گزینه خوبی باشه اما این ماهی به خاطر حساس بودن در انتخاب جفت باید به صورت گله های حداقل 5-6تایی نگه داشته بشه تا خودش جفتشو انتخاب کنه در غیر این صورت نگهداری فقط یک جفت آنجل احتمال جفت خوردنش پایینه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 22:48
بهترین راه اینه که جفت رو خودتون بدست بیارید از بین پیش مولدها
زمان زیادی هم نمیبره

اگر مولد خوب و جوان هم پیدا کنید خوبه

aligator
۱۳۹۱-۱۰-۱۶, 23:50
سلام
تگزاس بالن رو هم من به تازگی جفت زدم
مشکل خاصی نبود وهمه چیز طبق پیشبینی بود
گورامی هم مورد خوبیه

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 00:06
دیسکس از همشون آسون تر:Tongue:

devasations3000
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 01:10
بچه ها از شانسی که من دارم فک نکنم حتی20 تا هم بزرگ کنم همشون یا نر میشن یا ماده :Big grin:
(از فیمت مولد وپیش مولد اطلاعی دارید؟) حدودی

aligator
۱۳۹۱-۱۰-۱۷, 01:25
سلام
شهر به شهر ونژاد ورنگ و.....موثره
ولی حدودی برای پیش مولد ها ازدونه ای4-7وبرای مولد هاتا15هست ولی توی قیمت مولد ها قیمت ها گاهی تا30-40هم داده میشه ولی بیشترش برای بازار گرمیه
موفق باشی

devasations3000
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 02:09
دوستان نظرتون راجبه گلد فیش چیه؟

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۴, 19:39
سلام داداش.

به نظر من سیچلاید زندانی هم یکی از اسون ترین تکثیر هارو داره.انجل تکثیرش خوبه ولی مشکلی که من همیشه داشتم از آبو گل دراوردن بچه ها بود که اونم الان استادای بزرگی اینجا هستن و کمکت میکنن.

گلدفیش به نظرم زیاد جالب نیودوتوی سالن چند جفت داشتم ولی هیچوقت تخم نریختن بعد یه مهندسی رو اوردیم دیدشون گفت فضاشون کمه و رسیدگی زیادی باید بشه بهشون.سبد هم می خواد واسه تانکشون.

به نظرم اگه میخوای کار تکثیر بکنی روی همین انجل جوئل و زندانی کار کن.گوپی هم یکی از گزینه های خوب واسه درامد زایی هستش.من اگه یه روز دوباره بخوام برم طرف تکثیر حتما گوپی رو روش کار میکنم چون بازارش خیلی خوبه.کم توقعه و زود میشه دادش بازار.

و یه توصیه دیگه هم که برات دارم حتما کنار تکثیر سایز هم انجام بده.حداقل تا زمانیکه سالنت به بازدهی میرسه خرجشو در بیاره. من بیشترین سود رو توی سایز فلاور داشتم.تعداد زیادی رو میگرفتم و توشون 10 تا هم که خوب در میومد کلی سودش بود و حتی همون داغوناشم به قیمتی بالاتر از اون چیزی که گرفته بودم میدادم.

موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:10
سلام
دوستان اگر میشه به من بگید چه ماهی هم فروشش خوبه هم تکثیرش ساده ی ؟
من خودم فکر میکردم زندانی خوبه ولی می گید فروشش بده.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:14
بله الیاس جان منم دقیقا همین کاری که شما میخوای انجام بدیرو انجام دادم و تعداد خیلی زیادی زندانی رو تکثیر کردم و وقتی حدود 500 تا بچه ماهی نیم بندی داشتم متوجه شدم که هیچکی تو بازار نمیخواد اینارو.

به نظر من یه جفت پرت کوتوله همینایی که مث زندانی زیر شکم مادشون زرده و مث پرت تپل هستن بگیر و تکثیر کن تا یکم تجربه بدست بیاری و اینارو هم که تکثیر کردی بتونی رد کنی. بعدش به نظرم اگه روی انجل

کار کنی بازار مناسب تری داره نسبت به بقیه.

به سایز کردن فکر نمیکنی؟؟؟

موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:17
بله الیاس جان منم دقیقا همین کاری که شما میخوای انجام بدیرو انجام دادم و تعداد خیلی زیادی زندانی رو تکثیر کردم و وقتی حدود 500 تا بچه ماهی نیم بندی داشتم متوجه شدم که هیچکی تو بازار نمیخواد اینارو.

به نظر من یه جفت پرت کوتوله همینایی که مث زندانی زیر شکم مادشون زرده و مث پرت تپل هستن بگیر و تکثیر کن تا یکم تجربه بدست بیاری و اینارو هم که تکثیر کردی بتونی رد کنی. بعدش به نظرم اگه روی انجل

کار کنی بازار مناسب تری داره نسبت به بقیه.

به سایز کردن فکر نمیکنی؟؟؟

موفق باشی
از شما چه پنهون هنوز منظور دقیق شما از سایز کردن نمی دونم
فکر می کنم همون بزرگ کردن دیگه نه ؟
این کارو که من الان میکنم و از سود خبری نیست.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:26
از شما چه پنهون هنوز منظور دقیق شما از سایز کردن نمی دونم
فکر می کنم همون بزرگ کردن دیگه نه ؟
این کارو که من الان میکنم و از سود خبری نیست.
خودت رو درگیر این کار نکن الیاس جان
هر ماهی که علاقه داری با یکی دوتا آکواریوم روش کار کن