PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع مزاحمت حلزون

mohsen_tetra
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 15:48
سوالات اینجا مطراح کنید

- - - Updated - - -

سلام دوستان خوشحالم از اینکه اولین سوال من دارم میکنم
انشالا سال های سال این سایت سرپا باشه و هر روز بازدید کننده بیشتری داشته باشه
بگذریم
تو آکوام چند وقت پیش حلزون افتاده بود گیاهای مصنوعیش در آوردم انداختم تو متیل بلو یه 2و3روزی منوندش بعدش سنگ هاش هم در آوردم کلا به جاش صدف ریختم ولی امروز بازم دیدم تو ش حلزون هست میگید چیکار کنم خسته شدم از حلزون

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 16:07
سلام دوست من
به سایت خودتون خوش اومدین
لطفا ابتدا قوانین رو مطالعه بفرمایید:
نحوه پرسیدن سوال در انجمن های امروزی (http://emruzi.ir/showthread.php?t=133&goto=newpost)

DarKfish
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 16:10
سوالات اینجا مطراح کنید

- - - Updated - - -

بگذریم
تو آکوام چند وقت پیش حلزون افتاده بود گیاهای مصنوعیش در آوردم انداختم تو متیل بلو یه 2و3روزی منوندش بعدش سنگ هاش هم در آوردم کلا به جاش صدف ریختم ولی امروز بازم دیدم تو ش حلزون هست میگید چیکار کنم خسته شدم از حلزون

سلام ، ضمن خوش آمد گویی ،
روشهایی که میدونم و قابل اجراست :
1-شب، قبل از خاموشی ، یک تیکه کاهو در تانک قرار بدین، فردا صبح تعداد زیادی از خانواده ی حلزون روش برگ کاهو هستند و کافیه آنهارا جدا کنید.
2-به محل هایی مثل سنگ ها، لوله ها و سطوح صاف نگاه کنید، اگر تخم های ژله ای دیدید سریعا با دست آنهارا جدا کنید
3-استفاده از لوچ ها مثل لوچ دلقک هم مناسبه ولی هم گرونه لوچ دلقک و هم خودش دردسر ایک داره و باید گروهی بگیری تا استرسشون بیاد پایین
4-همچین برای جلوگیری همیشه قبل از گذاشتن گیاهان طبیعی را با زاج سفید(alum) و پتاسیم پرمنگنات و ..(به زودی تاپیک رو قرار میدم) ضد عفونی کنید.
امیدوارم مشکلتون با همون روش اول به مرور کم شه و سراغ مواد شیمیایی نرید.

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 16:12
سوالات اینجا مطراح کنید

- - - Updated - - -

بگذریم

سلام خوش امدی به سایت محسن جان

اینجا قرار بر این شده که برای جستجوی بهتر بقیه کاربران و سریعتر جواب گرفتن هر کاربر در صورت نبودن تاپیک مشابه و پیدا نکردن جوابش با جستجو برای مشکلش تاپیک باز کنه ، عنوان تاپیک شما رو ویرایش کردم

بهترین راه برای خلاص شدن از شر حلزون حالی کردن شن تانک و لوازم و پهن کردن توی آفتاب هست و لوچ دلقک هم میتونی بریزی توی تانک که دلی از عزا در بیارند

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 16:18
سلام
به نظر من بهترین روش استفاده از لوچ دلقکه که ظرف کمتر از 48 ساعت همه حلزون ها رو نابود میکنه.

mohsen_tetra
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 17:13
در اصل مشکل من اینه که این حلزون ها باعث آلودگی شدن و در نتیجه گوپی ها هر روز رو به قبله میشن
و گرنه من همیشه سیفون می کنم آکوام تمیزه
و اگه لوچ دلفک بریزم صد در صد دم گوپی ها رو میزنه
و یه سوال به نظر شما این حلزون ها که به این راحتی تکثیر میشن چرا تو سالن های تکثیر به عنوان یه غذای مناسب برای سایز استفاده نمیشه؟

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۱۳, 17:22
در اصل مشکل من اینه که این حلزون ها باعث آلودگی شدن و در نتیجه گوپی ها هر روز رو به قبله میشن
و گرنه من همیشه سیفون می کنم آکوام تمیزه
و اگه لوچ دلفک بریزم صد در صد دم گوپی ها رو میزنه
و یه سوال به نظر شما این حلزون ها که به این راحتی تکثیر میشن چرا تو سالن های تکثیر به عنوان یه غذای مناسب برای سایز استفاده نمیشه؟

میتونی برای چند روز گوپی ها رو قرنطینه کنی
چون فقط خانواده لوچها میتونن از حلزون تغذیه کنند و برای بقیه ماهیها کاربردی نداره

Amir Masood
۱۳۹۱-۰۸-۱۴, 01:57
سلام
من هم تا چند روز پیش همین مشکل رو با یکی از اکواریوم ها مداشتم
به صورت اتفاقی 5 تا ماهی عید که از 4 سال پیش تا الان دارمشون رو توی این اکواریوم وارد کردم
اینو هم بگم که به غیز از ماهی های عید ماهی دیگه ای توی این اکواریوم نبود
ظرف مدت 15 دقیقه دیگه هیچ اثری از حلزون ها نبود
تعداد حلزون ها اینقدر زیاد بود که اکواریوم تیره شده بود
برام خیلی عجیب بود که این همه حبزون رو خورد هباشن
الان هم دو هفته است که از این داستان میگذره و دیگه هیچ حلزونی توی اکواریوم ندیدم

mogahi
۱۳۹۲-۰۵-۳۰, 18:14
با سلام خدمت دوستان

امروز من تو اکواریوم گیاهیم چند تا حلزون دیدم که سیاه رنگ هستن و به علت اینکه م از حلزون خیلی بدم میاد و یه آفت میبینمش دوست دارم جلو تکثیر

بی رویه اش را بگیرم .

البته سوالم اینه که واقعا حلزون یه آفته یا واسه تانک گیاهی من که مولی مولد توش دارم و ازش تکثیر میکنم بی ضرر هست ؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۳۰, 18:24
با سلام خدمت دوستان

امروز من تو اکواریوم گیاهیم چند تا حلزون دیدم که سیاه رنگ هستن و به علت اینکه م از حلزون خیلی بدم میاد و یه آفت میبینمش دوست دارم جلو تکثیر

بی رویه اش را بگیرم .

البته سوالم اینه که واقعا حلزون یه آفته یا واسه تانک گیاهی من که مولی مولد توش دارم و ازش تکثیر میکنم بی ضرر هست ؟

سلام

همه ی حلزون ها افت نیستن و من نوعی از حلزون رو دیدم که در تانک های گیاهی هستند و ازشون استفاده مفید میشه ( جزئیاتشو نمیدونم خداییش )

به نظرم شما یه عکس بذار از این حلزونا.

برای حذف حلزون هم تا جایی که من میدونم از لوچ دلقک که مبارزه بیولوژیکیش هست استفاده میشه.

mogahi
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 14:54
آخه تو این اکواریوم گیاهی کلی بچه ماهی ریز میز دارم و به دلایلی نمیتونم ماهی دیگه ای بزارم چون در آوردنش مکافاته

infinity
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 15:28
با سلام خدمت دوستان

بی رویه اش را بگیرم .

شما چند تا کار میتونید انجام بدید:
1. استفاده از ماهی هایی که از حلزون ها تغذیه میکنند ، لوچ ها واقعآ موثرند و این کار را در تانک من یک عدد لوچ گلدن زبرا در عرض 3-4 هفته انجام داد.
2. حذف فیزیکی ، که دو تا حالت داره :
1. هر وقت حلزون دیدید ، آستین را بزنید بالا و دست و بکنید تو آب و بکشیدش بیرون و الا سطل آشغال.
2. یک بطری مثل بطری های کوچک آب معدنی بردارید و توش کدو سبز و خیار و ... بریزید و بزارید کف تانک و هر روز صبح که خواستید چراغ تانک را روشن کنید صید اون روزتون هم برداشت کنید و دوباره برای شب دام را آماده کنید.
البته به نظر من استفاده از لوچ گزینهء مناسبتر و راحتتری هست. چون من یک ماهی از کنار تانک که رد میشدم ، پروسهء بالا زدن آستین را داشتم و با اینکه روزی 10-15 تا شکار میکردم بازم میدیدمشون ، خیلی سرعت تکثیر بالایی دارند و لوچ ها خوب میدونند تخماشون را باید کجا پیدا کنند. لوچ گلدن زبرا هم زیاد بزرگ نمیشه و میتونید بزارید واسه خودش زندگیش را بکنه و نیازی نیست بعدآ درش بیارید.
http://emruzi.com/up/uploads/thumbs/137717246475191.jpg (http://emruzi.com/up/uploads/137717246475191.jpg)
در مورد آفت بودن حلزون هم ، این مدلی هایی که با گیاهانی مثل کریپتون وارد تانک میشن و سیاه رنگ هستند ، با توجه به سرعت تولید مثلشون در صورتی که کنترلشون نکنید به سرعت تعدادشون بسیار زیاد شده و چون موجود زنده هستند ، اکسیژن مصرف میکنند و مازادشون را به آب برمیگردونند ، مطمئنآ روی کیفیت آب تاثیر خواهند داشت.
موفق باشید.

mogahi
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 16:03
دقیقا درسته سیاه رنگ هستن و ساده و من حلزون رو آفت میدونم با اینکه 2 الی 3 هفته پیش که گیاه اضافه کردم ( البته گیاه ها رو تو آب سرد گزاشتم و شستم نصف روز بعد به تانک گیاهیم اضاف کردم ) البته حدود 4 روزی هم هست که دست ساز co2 استفاده میکنم آیا اینم تاثیری داشته چون بعد این مورد آخر حلزون ها رو تو آب میبینم

اینم عکسش http://emruzi.com/up/uploads/137724466196911.jpg

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, 07:48
دقیقا درسته سیاه رنگ هستن و ساده و من حلزون رو آفت میدونم با اینکه 2 الی 3 هفته پیش که گیاه اضافه کردم ( البته گیاه ها رو تو آب سرد گزاشتم و شستم نصف روز بعد به تانک گیاهیم اضاف کردم ) البته حدود 4 روزی هم هست که دست ساز co2 استفاده میکنم آیا اینم تاثیری داشته چون بعد این مورد آخر حلزون ها رو تو آب میبینم

اینم عکسش

سلام
زمان زیادی از این تاپیک می گذره اما به این دلیل که ممکنه کسی مجددا از این مشکل براش به وجود بیاد عرض می کنم
همونطور که علیرضا عزیز گفت
این مشکل فقط و فقط یک راه حل بدون هزینه داره و اون هم استفاده از لوچ ها است که البته بهترین نوع اون لوچ ها اوچ دلقک خواهد بود.

NasHer
۱۳۹۳-۰۴-۳۰, 16:54
سلام به همه دوستان
در تکمیل فرمایش آقا محسن این نکته رو هم اضافه کنیم بد نیست
یه نوع حلزون هست به نام کیلر
که قاتل این نوع حلزونهای آفته و 4 عدد از اونها میتونن به سادگی یه تانک 200 لیتری رو پاکسازی کنن و تکثیر هم که بشن ارزش ریالی دارن
اینم میتونه یه گزینه باشه
درود