PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکار (Oscar Fish)

Rezaei
۱۳۹۱-۱۰-۲۱, 17:48
http://emruzi.com/up/uploads/13578300221.jpg (http://emruzi.com/up/)

نام علمی :
ASTRONORUS OCELLATUS

نام متداول :

اسکار

خانواده و محل زندگی :

سیجلایدهای آمریکایی ، آمازون و دیگر رودخانه های استوایی

خلق و خو :

تا حدودی سازگار اما در زمان جفت گیری بسیار خشن و قلمرو طلب حتی در مقابل هم نوع

تغذیه :
گوشتخوار ،غذای زنده ، غذای خشک و ... یک همه چیز خوار تمام عیار

سطح نگهداری :
آسان ، اما برای نگهداری اسکار از گیاهان مصنوعی و دکور خاصی در لیتراژ استاندارد نمیتوانید استفاده کنید چون در هر صورت اسکار همه چیز را بهم میریزد و جابجا میکند

نحوه رشد :
اسکار در آکواریوم در صورت در اختیار داشتن فضای مناسب شنا ، آب با کیفیت و تغذیه مناسب تا 30 سانتیمتر نیز رشد میکند.

تولید مثل :
گر چه از یک سالگی علائم جفت خوردن و ... را نشان میدهد اما در سن 18 ماهگی به بلوغ می رسد ولی زیر 2 سال و با اندازه ای کمتر از 20 سانت توقع تخم ریزی از آن را نباید داشت.

تشخیص جنسیت :
بر خلاف چیزهایی که برای تشخیص جنسیت در اسکار گفته میشود هیچ قطعیتی در این زمینه وجود ندارد تنها احتمالات است که من هم بیان میکنم ، اسکارهای نر دارای قوز روی سر به نسبت بلندتر ، پهنای بیشتر ، لب و دهان بزرگتر با فاصله بیشتر چشمان از هم و جسه ای قوی تر از ماده ها تا حدودی قابل تشخیص هستند اما من اسکارهایی داشتم که حتی تا زمان بلوغ هر روز به انها خیره شدم و نتوانستم جنسیت را به شکل قطعی تشخیص دهم.

شرایط آب :
در آب های سبک تا سنگین به راحتی زندگی میکند اما برای تکثیر نیاز به آب با سختی پایینتر از 10gh دارد

مخزن مورد نیاز :
برای یک اسکار بالغ حداقل باید 80 لیتر آب با تصفیه مناسب در نظر بگیرید.

سازگاری با دیگر ماهیان :
اسکار را میتوانید با دیگر گوشتخوارها از قبیل آروانا سیلور ، گرین ترور ، رد تیل ، آذرخش یا پروکسیموس و ... نگهداری کنید البته تا زمانی که اسکار از نظر قدرت به آنها نچربد و به عنوان وعده غذایی اشتباه نگیرد. کلا ماهیان گوشخوار بهتر است به شکل هم نوع در یک تانک و به نسبت حجم آب نگهداری شوند تا به شکل مجتمع از چند خانواده