PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای تکثیر جوئل فیش

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:40
سلام به دوستان
امروز جوئل هام برای بار دوم تخم ریزی کردن ظهر
الان که نگه می کنم تعداد تخم کمتر شده تخم ها بذارم کنار پدر و ماده باشه یا جدا کنم
یا با پدر و مادر جدا کنم چطور چون فعالا با بقیه جوئل ها تویی اکواریوم هستند فقط از وسط جدا کردم پدر و مادر و تخم هارو
یه مشکل دیگه اینه که روی یه سطح شیب دار تخم ریزی کردن و کف شن داره و اگه تخم ها هچ شوند احتمالا گیر کنند بین شن ها هست
تخم بعد چند روز باز میشه.

در کل اگه نکته دیگه هست بگید.
ممنون

http://axgig.com/images/65600191650999132143.jpg

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 17:50
سلام ابوالفضل جان

به نظرم اگه تخم هارو بعد از 48 ساعت از والدین جدا کنی و 24 ساعت دیگرو خودت مراقبشون باشی بهتره چون باز بشن به نظرم چیزی ازشون نمونه.چون لیز میخورن و میرن لای شنا.

توی یه ظرف از آب اکواریوم بریزو یه شعله اکسیژن ضعیف بذار . و متیلن بلو هم بریز و مراقب دما هم باش.من همیشه تخم های ماهی هامو اینجوری هچ میکردم.یه عکس هم برات میذارم ازشون.توی یه ظرف

پلاستیکی کوچیک این کارو میکردم چون بعدش تغدیه کردن بچه ها هم آسون تره.

http://emruzi.com/up/uploads/13594727781.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۱-۱۱-۱۰, 19:43
سلام به دوستان
امروز جوئل هام برای بار دوم تخم ریزی کردن ظهر
الان که نگه می کنم تعداد تخم کمتر شده تخم ها بذارم کنار پدر و ماده باشه یا جدا کنم
یا با پدر و مادر جدا کنم چطور چون فعالا با بقیه جوئل ها تویی اکواریوم هستند فقط از وسط جدا کردم پدر و مادر و تخم هارو
یه مشکل دیگه اینه که روی یه سطح شیب دار تخم ریزی کردن و کف شن داره و اگه تخم ها هچ شوند احتمالا گیر کنند بین شن ها هست
تخم بعد چند روز باز میشه.

در کل اگه نکته دیگه هست بگید.
ممنون

چندتا اشتباه داشتی
1- انتخاب عنوان نا مناسب ، موضوع شما مقاله نبود و با این عنوان با مقاله اشتباه گرفته میشه (اصلاح کردم)
2- جای نا مناسب ، شما باید در بخش مشاوره تاپیک میزدید
3- جوئل روی سطح صاف باید تخم ریزی کنه و نه شیبدار
4- حتما باید داخل مخزن جداگانه باشند وگرنه بخاطر استرس وارد شده از پشت شیشه تکثیر ناموقف خواهد بود و تخمها خورده میشه
4- کف تانک سایز و تکثیر نباید شن داشته باشه

راهنمایی ها :
به هیچ وجه به تخمها دست نزن
جوئل جفت خورده رو از گله جدا و به تانک جداگانه با یک شعله هوا و بخاری منتقل کن
بعد از تخم ریزی به حال خودشون رها کن
من بالای 1000 تا جوئل از جمله همینها که پیش شما هستند رو به این روش تکثیر کردم ، بدون آرتمیا
یه گوشه رو انتخاب مبکنند که معمولا کنج اکواریوم هست و تخم میریزند بعد از تخم ریزی (بدون سرامیک کف حتی) ممکنه بارها تخمها رو جابجا کنند (با خورده شدن اشتباه نگیرید و به ماهی استرس وارد نکنید) و همینطور بعد از هچ شدن بسیار روی بچه ها حساسند و سعی میکنن با در دهان گرفتن و فوت کردن بچه ها رو یکجا و دور هم جمع کنند
همون غذای معمولی که به خود ماهی میدی از قبیل بیومار و ... میتونی توی آسیاب برقی پودر کنی و روزانه یک کم برای بچه ها بریزی
سرعت رشدشون خوبه و تا نیم سانتی کنار پدر و مادر نگهداری بدون مشکل هست
نوبت تخم ریزی بعد که رسید باید پدر و مادر رو به تانک جداگانه منتقل کنی

ماهی بسیار بسیار کم توقعی هست و به نظر من راحتترین تکثیر رو در بین ماهیان زینتی داره حتی راحتتر از زنده زاها اگر روال کار رو درست رعایت کنی

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۱, 07:12
ممنون
الان این تخم ها بذارم باشه یا جدا کنم با پدر و مادر یا بدون پدر و مادر انقال بدم به تانک دیگه
چون سری اول که تخم ریزی کردن منم دست نزدم و گذاشتم و صبح که دیدم تخم خوردن دیگه نتواستم پدر و مادر جدا کنم اما الان جدا کردم

در مورد سطح شیب دار چون من جایی جوئل و انجل با هم عوض کردم اون سرامیک دیگه بر نداشتم برشون گلدون سفالی هم گذاشتم

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۲-۰۷, 18:32
آقا حامد لارو جوئل رو اصلا از والدین جدا نکنیم چی میشه؟
یعنی تا تخم ریزی بعدی اصلا جدا نکنیم و بمونن

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۰۷, 18:38
آقا حامد لارو جوئل رو اصلا از والدین جدا نکنیم چی میشه؟
یعنی تا تخم ریزی بعدی اصلا جدا نکنیم و بمونن

تا وقتی غذاخور بشن (حدود نیم سانت تا 0.8 میلمتر) که من تجربش رو دارم مشکلی نداره
با نزدیک شدن به زمان تخم ریزی احتمالا خورده خواهند شد

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 21:48
با سلام خدمت دوستان و مدیران عزیز
منم نجربو در اختیار شما قرار بدم:
من الان سری سومه که دارم از جوئل بچه میگیرم همشون هم توی یه تانک نگهداری میکنم به دلیل کمبود جا
الان لارو هایی توی تانک هستن که سایزشون حدودا یکسانت میشه
همین الان هم تخمریزیشون تموم شد
جالبه که نه با بقیه لارو ها کار داشتن نه تخم هاشون رو خوردن
نکته جالب تر اینکه وقتی لارو ها به تخم ها نوک میزنند بازهم مولد ها با اونها کاری ندارند

چند تا نکته هم بگم بد نیست:
جوئل هر دو هفته یکبار تخم میزاره
تعداد تخم ها به مولد ها و شرایط غذا بستگی داره
سعی کنید بعد از تخم ریزی ها تا چند روز به مولد ها غذای ویتامینه بدید
برای تحریک جوئل به تخم ریزی دما رو میتونید کاهش بدید