PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در خواست راهنمایی برای بزرگ کردن جوجه طوطی

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۶, 04:33
سلام بچه ها

تو بازار زاهدان اوایل بهار و دم دمای عید بچه طوطی های سبز که تازه از تخم درومدن رو میارن برای فروش.یه بار یکی گرفتم ولی بزرگتر شده بود و پراش کامل درومده بود و مقاومتر شده بود و راحت تونستم بزرگش کنم و مدت ها هم داشتمش ولی زیاد نتونستم باهاش جور بشم و بعضی وقتا کارای طوطی وحشیارو میکرد که بچه ها میگفتن چون یکم بزرگ شده بوده وقتی گرفتمش اینجوریه البته بعدا میومد رو دستم و غذا میگرفت ازم و بعدش هم دادمش به دوستم که از نظر صحبت کردن هم راه افتاد.

حالا امسال هم می خوام برم یکی از اون کوچیکتراشو بگیرم که پر ندارن و چشاشون بستست.اونارو اگه بتونیم از آبو گل در بیاریم خیلی اهلی تر میشن.

حالا از دوستانی که تجربه همچین کاری رو دارن کمک می خوام تا وقتی میگیرمش اطلاعاتی داشته باشم.

در مورد اینکه جاش چطوری باشه غذا چی بدم بهش؟؟؟ و کلا هر نکته ای که لازمه.

ممنون

HEAVENLY
۱۳۹۱-۱۱-۱۶, 08:42
سلام علی جان. من زمانی از این طوطیا داشتم
بزرگش کردم ولی وقتی خریدم پر داشت اما 1 اطلاعاتی جمع کرده بودم شاید به دردت بخورن
اولا بزرگ کردن جوجه گوشتی خیلی دشواره و خیلی وقت میخواد
جاش باید گرم باشه و سرما بهش نرسه که باعث مرگ جوجه میشه و دمایی که براش مشخص کردی نباید تغییر کنه که به جوجه اسیب میرسه
غذاشو هم معمولا از این سرلاک ها میدن و باید از این شلنگ هایی که نرم هستش که پنچرگیر هادارن یا لوازم آزمایشگاهی شلنگ سرم عین همین شلنگ هوا خودمونه .
سرلاک رو داخل سرنگ میکشی بعدش 1سر شلنگ رو میبندی رو سرنگ و 1سرش رو میکنی داخل دهان جوجه تا دهانه معده بره یعنی گلوش رو رد کنه کافیه البته باید توجه کنی که داخل نای نکنی که باعث مرگش میشه.
1مدت به این صورت باید بگذره تا بتونه دون بخوره که تازه مشکل اینجاست که باید تخمه شکستن رو یادش بدی بعد که یادگرفت میتونه برات مثل 1بچه خوب تا اخر بمونه
پیشنهاد من اینه که همه این کارارو در مرحله اول پیش 1اهل فن بری از نزدیک این مراحلو یاد بگیری بعدش خودت انجام بدی و از بزرگ کردن جوجه لذت ببری...
ارادتمند

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۷, 15:59
سلام

ممنون علی عزیز

منم از اون روز افتادم دنبال یه سری اطلاعات. بیشتر جاها گفته بودن دوستان با سرنگ خطرناکه واسه همین ورود غذا به نای و با قاشق لبه باریک بهش غذا بدین .مث این عکس :::

http://emruzi.com/up/uploads/13600707021.jpg (http://emruzi.com/up/)

بعد با همون سریلاک بچه بزرگش کردی؟؟؟ آخه نظرات متفاوتی بود سر این سریلاک.یکی میگفت خوبه یکی میگفت کافی نیست و جواب نیازای جوجه رو نمیده. به نظرت اگه همون سرلاک رو با مولتی ویتامین پرنده و یه مقدار ارد نخود مخلوط کنم . هر وعده یه مقدار با آب مخلوط کنم و به صورت سوپ در بیارم و بدم بهش خوبه؟؟؟؟ آخه کسیو نمیشناسم که این کارو کنه و یه چیزی هم هست که اینا سالی یه دفعه میان و اون هم بستگی به مرز داره که کی وارد بازار بشن.

ممنون علی جان

ممنون علی جان

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 09:10
سلام
ممنون علی عزیز
منم از اون روز افتادم دنبال یه سری اطلاعات. بیشتر جاها گفته بودن دوستان با سرنگ خطرناکه واسه همین ورود غذا به نای و با قاشق لبه باریک بهش غذا بدین .مث این عکس :::
بعد با همون سریلاک بچه بزرگش کردی؟؟؟ آخه نظرات متفاوتی بود سر این سریلاک.یکی میگفت خوبه یکی میگفت کافی نیست و جواب نیازای جوجه رو نمیده. به نظرت اگه همون سرلاک رو با مولتی ویتامین پرنده و یه مقدار ارد نخود مخلوط کنم . هر وعده یه مقدار با آب مخلوط کنم و به صورت سوپ در بیارم و بدم بهش خوبه؟؟؟؟ آخه کسیو نمیشناسم که این کارو کنه و یه چیزی هم هست که اینا سالی یه دفعه میان و اون هم بستگی به مرز داره که کی وارد بازار بشن.
ممنون علی جان

علی اقا بزرگ کردن جوجه طوطی کار سختی نیست که این فکر می کنی
من خودم با سرنگ سه تا جوجه بزرگ کردم اون فقط با ارد نخود هیچ مشکلی هم بر نخوردم فقط باید سه بار در طول روز غذا بدی
دوتاشون به حرف اوردم در حد عالی و با قیمت خوبی فروختم

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۱-۱۸, 14:26
سلام

ممنون ابوالفضل جان.

من خیلی دلم میخواد این کارو تجربه کنم.فقط خداکنه تا اول سال انتقالی بگیرم به زاهدان تا بتونم بگیرم و بزرگش کنم.

اخه بشتر جاها میگن ارد نخود اصلا خوب نیست و نباید داد بهش. به نظر خود من اگه همین سریلاک رو یکم توش تغییرات بدم خیلی خوب باشه.

مثلا میشه باهاش عدس له شده اب شز شده هم مخلوط کرد یا مقداری مولتی ویتامین پرنده ریخت توش و از سیب له شده هم میشه تو این ترکیب ضد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۲, 20:43
سلام

امروز توی بازار زاهدان بالاخره طوطی گوشتی پیدا شد اما 70 تومن!!!! واقعا موندم.اخه ما اینارو 8 تومن میگرفتیم هنوز تا 6 هم میدادن.هــــی....

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۳, 00:41
سلام علی جان نژادش چی بود فکر کنم قیمتش همین باشه.اما من توصیه می کنم اگر تجربه نداری جوجه گوشتی نگیر
چون شاید الان خوب بزرگ بشه اما بعدها هزار جور مشکل پیدا می کنند حالا خودت صلاح میدونی.اما معمولا پرنده فروشها
آرد نخودچی می دهند که اگر خوب درست نشه یا به موقع دفع نشه باعث قارچ در معده طوطی میشه ببینید جوجه طوطی ها مثل
بچه ها هر کدوم روش بزرگ شدن خودشون را دارند شما باید خودتون این رفتار را بشناسید.چون متاسفانه یکی طوطی رو با سریلاک بزرگ
می کند مشکلی نداره اما یکی دیگه می بینید با همین روش جوجه اش تلف میشه.راستی بهترین روش نحوه غذا دادن به جوجه طوطی را
چند وقت پیش تو سایت گذاشتم توصیه می کنم حتما از همون روش استفاده کنید.اگر سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۳, 07:35
ممنون رضا جان

ملنگو بودن و مقداری هم پر داشتن.نه دیگه منصرف شدم فعلا داداش.میرم به جاش یه جفت کبوتر میگیرم.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۳, 08:28
ممنون رضا جان ملنگو بودن و مقداری هم پر داشتن.نه دیگه منصرف شدم فعلا داداش.میرم به جاش یه جفت کبوتر میگیرم.
خواهش می کنم. اما قیمتش خیلی از اینجا مناسبتره پارسال جوجه ملنگو حدود100 تومان وشاه طوطی حدود300قیمت داشتند
تازه قیمت جوجه تهران گرونتر بود.اما در کل کار خوبی کردی چون کارپردردسر و وقت گیری هست و سالانه تعداد خیلی زیادی از این
جوجه ها به دست ماتلف می شوند درسته اینجور طوطی ها خیلی رام هستند اما باز به پای طوطی هایی که توسط پدر ومادرشون بزرگ
شدن نمی رسند.من پارسال دوتا طوطی رو در شرایط یکسان دیدم یکی توسط والدین بزرگ شد یکی توسط انسان باور کنید طوطی که
توسط والدین بزرگ شد از هر لحاظی که بگید سر تر از طوطی که توسط انسان بزرگ شد بود.
موفق باشید