PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه در خواست راهنمایی برای راه اندازی مینی سالن تکثیر خانگی

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 13:35
با سلام خدمت دوستان گرامی

دوستان عزیز من می خواهم یک مینی سالن تکثیر خانگی راه اندازی کنم و
از شما سروران گرامی درخواست راهنمایی دارم
1-چه ماهی تکثیرش به صرفه و اقتصادی هست و راحتر تخم ریزی می کند
2-لارو چه ماهی هایی مقاوم هستند و هزینه تغذیه کمتری دارند
3-برای سیستم گرمایش وسرمایش چه روشی را پیشنهاد می کنید که با کمترین هزینه ممکن انجام شود
4-برای سیستم تصفیه از چه روشی استفاده کنم که بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را داشته باشد
5- چه سایز تانکهایی برای این کار بیشترین بازدهی را دارد

باتشکر از همه دوستان.

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 14:55
سلام رشا جان

من هم یه مدت این کار رو انجام دادم و تقریبا 6 تا تانک داشتم و توی اتاق خودم راش انداختم.

اول زندانی و حلزون سیب تکثیر میکردم ولی بعد از چند وقت دیگه با کمبود جا مواجه شدم و دیدم اصلا نمیصرفه و باید برای تکثیر فضای زیادی داشته باشم که به نصیحت حامد و محسن رفتم سراغ سایز که

اسکار و شکاری و کت سایز میکردم و از نپر اقتصادی خیلی بهتر بود.

حالا جواب سوالاتت.

انجل و جوئل و زندانی و گوپی تقریباخیلی سادست تکثیرشون و بازارشون هم بسته به شهر خودتون داره ولی اینجا بازار خوبی دارن.

من چون تانکام کم بود برای گرمایش از بخاری اکواریوم استفاده میکردم ولی شما که احتمالا تو شهرتون گاز کشیه راحت تری.

برای سیستم تصفیه از سیفون معمولی میتونی استفاده کنی چون تعداد کمه و همچنین بیوفیلتر هم خوب جواب میده واسع تکثیر ( نظر شخصیمه شاید چیز بهتری هم باشه)

من وقتی سالن داشتیم تکثیر رو توی تانک های 50 سانتی انجام میدادیم و وقتیکه لارو ها بزرگتر میشدن برای سایز شدن به تانک های 1 متری منتقلشون میکردم.

موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 15:26
با سلام خدمت دوستان گرامی

دوستان عزیز من می خواهم یک مینی سالن تکثیر خانگی راه اندازی کنم و
از شما سروران گرامی درخواست راهنمایی دارم
1-چه ماهی تکثیرش به صرفه و اقتصادی هست و راحتر تخم ریزی می کند
2-لارو چه ماهی هایی مقاوم هستند و هزینه تغذیه کمتری دارند
3-برای سیستم گرمایش وسرمایش چه روشی را پیشنهاد می کنید که با کمترین هزینه ممکن انجام شود
4-برای سیستم تصفیه از چه روشی استفاده کنم که بیشترین بازدهی و کمترین هزینه را داشته باشد
5- چه سایز تانکهایی برای این کار بیشترین بازدهی را دارد

باتشکر از همه دوستان.

سلام آقا رضا

سئوالهایی رو که مطرح کردید میشه در چند جلمه براتون توضیح بدم
اما اگر واقعیت رو بخواید نقل یک شاهنامه ست

برای کامل دونستن اینها باید کمی حوصله داشته باشید که بخش تخصصی سالن تکثیر سایت رو راه اندازی کنیم و توضیحات کامل داده بشه
نه توضیحاتی که هر جایی بشه خوند

چند نفری که در سایت هستیم من ، محسن بهزادی عزیز ، محمد رضا قدیری و .... بقیه دوستان توضیحات جسته و گریخته ای که در بقیه انجمنهاست هم اکثرا حاصل تجربه ما چند نفره که به شکل جسته و گریخته در زمانی که امروزی وجود نداشته هنوز ایجاد شده
و انشالله حق مطلب رو در امروزی ادا خواهیم کرد

به همین دلیل که نمیشه همه موضوع رو در چند جمله گنجوند برای اینکه کارتون رو راه انداخته باشم چند سئوال دارم ازتون
- چه ماهی هایی نگهداری کردید تا حالا
- موفق به تکثیر چه گونه هایی شدید و در چه حد ( مثلا عنوان کنید که لاروها رو تونستید بزرگ کنید ، از بچه های خودتون مولد سازی کردید و یا ... ) هدف دونستن سطح تجربه شماست
- از این کار توقع چه سطح درآمدی رو دارید ؟
- چقدر در طول روز میتونید وقت بگذارید
- جای مورد نظر شما برای این کار چه مشخصاتی داره
- چقدر در نظر دارید هزینه کنید

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 18:57
سلام رشا جان

من هم یه مدت این کار رو انجام دادم و تقریبا 6 تا تانک داشتم و توی اتاق خودم راش انداختم.

اول زندانی و حلزون سیب تکثیر میکردم ولی بعد از چند وقت دیگه با کمبود جا مواجه شدم و دیدم اصلا نمیصرفه و باید برای تکثیر فضای زیادی داشته باشم که به نصیحت حامد و محسن رفتم سراغ سایز که

اسکار و شکاری و کت سایز میکردم و از نپر اقتصادی خیلی بهتر بود.

حالا جواب سوالاتت.

انجل و جوئل و زندانی و گوپی تقریباخیلی سادست تکثیرشون و بازارشون هم بسته به شهر خودتون داره ولی اینجا بازار خوبی دارن.

من چون تانکام کم بود برای گرمایش از بخاری اکواریوم استفاده میکردم ولی شما که احتمالا تو شهرتون گاز کشیه راحت تری.

برای سیستم تصفیه از سیفون معمولی میتونی استفاده کنی چون تعداد کمه و همچنین بیوفیلتر هم خوب جواب میده واسع تکثیر ( نظر شخصیمه شاید چیز بهتری هم باشه)

من وقتی سالن داشتیم تکثیر رو توی تانک های 50 سانتی انجام میدادیم و وقتیکه لارو ها بزرگتر میشدن برای سایز شدن به تانک های 1 متری منتقلشون میکردم.

موفق باشی

سلام علی جان ممنون از راهنمایی شما

در مورد گوپی حقیقت الان دارم انجام می دهم اما بازار گوشتخوارها اینجا کشش بیشتری داره گوپی هم به خاطر
بیماری همه گیر کمتر مشتری داره و اونایی که می خرند با ترس ولرز می خرند به خاطر همین می خواهم گوپی را
بی خیال بشوم و آخرین تکثیرم باشه وهمه رو رد کنم بره.

سایز کردن هم زیاد خریدار نداره چند بار انجام دادم چون باید مغازه دار یک جا برای سایزهای درشت داشته باشه و
براش نمیصرفه.

سلام آقا رضا

سئوالهایی رو که مطرح کردید میشه در چند جلمه براتون توضیح بدم
اما اگر واقعیت رو بخواید نقل یک شاهنامه ست

برای کامل دونستن اینها باید کمی حوصله داشته باشید که بخش تخصصی سالن تکثیر سایت رو راه اندازی کنیم و توضیحات کامل داده بشه
نه توضیحاتی که هر جایی بشه خوند

چند نفری که در سایت هستیم من ، محسن بهزادی عزیز ، محمد رضا قدیری و .... بقیه دوستان توضیحات جسته و گریخته ای که در بقیه انجمنهاست هم اکثرا حاصل تجربه ما چند نفره که به شکل جسته و گریخته در زمانی که امروزی وجود نداشته هنوز ایجاد شده
و انشالله حق مطلب رو در امروزی ادا خواهیم کرد

به همین دلیل که نمیشه همه موضوع رو در چند جمله گنجوند برای اینکه کارتون رو راه انداخته باشم چند سئوال دارم ازتون
- چه ماهی هایی نگهداری کردید تا حالا
- موفق به تکثیر چه گونه هایی شدید و در چه حد ( مثلا عنوان کنید که لاروها رو تونستید بزرگ کنید ، از بچه های خودتون مولد سازی کردید و یا ... ) هدف دونستن سطح تجربه شماست
- از این کار توقع چه سطح درآمدی رو دارید ؟
- چقدر در طول روز میتونید وقت بگذارید
- جای مورد نظر شما برای این کار چه مشخصاتی داره
- چقدر در نظر دارید هزینه کنید

سلام آقا حامد گل

در این که تمام اساتید اینجا جمع هستند شکی نیست چون من هم دنبال شما عزیزان گشتم تا اینجا پیدا کردم شما عزیزان را.

خوب جواب سوالات شما:
-خدمت شما عرض کنم من ماهی های زیادی نگهداری کردم وسایز کردم.هم آب شور و هم شیرین به جرات می تونم بگم حدود 70 یا 80 درصد
ماهی های آب شیرین را داشتم و بیشتر عمرم را آکواریم داشتم ویک جور معتادم:Big grin:
-حقیقت من به غیر زنده زاها ماهی دیگری تکثیر نکردم وفقط لارو اونها را پرورش وبه سایز بازار رساندم.
این هم به این خاطر می باشد که می خواستم با بیشتر ماهی ها آشنا بشوم یک یا دو عدد از هر گونه را خریداری می کردم اما درصد تلفات هم خیلی پایین بود.
-در آمدی که خرج خودشون در بیاد وهم یک کمک خرج بشود.
-وقت کافی هست
-در مورد جا هم فعلا جایی گوشه خانه برای کسب تجربه با ظرفیت 6 تا آکواریم حدود 100 لیتری
در فاز دوم هم زیر زمین 12 متری با آب برق گاز
-هزینه هم هرچه کمتر بهتر

ممنون از هردو عزیز که وقت گذاشتید و امیدوارم که بنده را در کم کردن هزینه و راه اندازی یاری نمایید.:Rose:

پیروز باشید.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 20:02
سلام علی جان ممنون از راهنمایی شما

در مورد گوپی حقیقت الان دارم انجام می دهم اما بازار گوشتخوارها اینجا کشش بیشتری داره گوپی هم به خاطر
بیماری همه گیر کمتر مشتری داره و اونایی که می خرند با ترس ولرز می خرند به خاطر همین می خواهم گوپی را
بی خیال بشوم و آخرین تکثیرم باشه وهمه رو رد کنم بره.

سایز کردن هم زیاد خریدار نداره چند بار انجام دادم چون باید مغازه دار یک جا برای سایزهای درشت داشته باشه و
براش نمیصرفه.

سلام آقا حامد گل

در این که تمام اساتید اینجا جمع هستند شکی نیست چون من هم دنبال شما عزیزان گشتم تا اینجا پیدا کردم شما عزیزان را.

خوب جواب سوالات شما:
-خدمت شما عرض کنم من ماهی های زیادی نگهداری کردم وسایز کردم.هم آب شور و هم شیرین به جرات می تونم بگم حدود 70 یا 80 درصد
ماهی های آب شیرین را داشتم و بیشتر عمرم را آکواریم داشتم ویک جور معتادم:Big grin:
-حقیقت من به غیر زنده زاها ماهی دیگری تکثیر نکردم وفقط لارو اونها را پرورش وبه سایز بازار رساندم.
این هم به این خاطر می باشد که می خواستم با بیشتر ماهی ها آشنا بشوم یک یا دو عدد از هر گونه را خریداری می کردم اما درصد تلفات هم خیلی پایین بود.
-در آمدی که خرج خودشون در بیاد وهم یک کمک خرج بشود.
-وقت کافی هست
-در مورد جا هم فعلا جایی گوشه خانه برای کسب تجربه با ظرفیت 6 تا آکواریم حدود 100 لیتری
در فاز دوم هم زیر زمین 12 متری با آب برق گاز
-هزینه هم هرچه کمتر بهتر

ممنون از هردو عزیز که وقت گذاشتید و امیدوارم که بنده را در کم کردن هزینه و راه اندازی یاری نمایید.:Rose:

پیروز باشید.
به نظر من بهترین راه این هست که فعلا دوتا از تانکها رو راه اندازی کنید و روی مولد سازی از گونه هایی که قصد تکثیر دارید کار کنید
تکثیر راحت :
جوئل
زندانی
سیچلایدهای دهان پرور
اینها گونه هایی هستند که نیاز به دستکاری پارامترهای آب ندارید و به راحتی میتونید ازشون تکثیر کنید

بازار رو بسنجید و بعد تصمیم بگیرید

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 20:20
به نظر من بهترین راه این هست که فعلا دوتا از تانکها رو راه اندازی کنید و روی مولد سازی از گونه هایی که قصد تکثیر دارید کار کنید
تکثیر راحت :
جوئل
زندانی
سیچلایدهای دهان پرور
اینها گونه هایی هستند که نیاز به دستکاری پارامترهای آب ندارید و به راحتی میتونید ازشون تکثیر کنید

بازار رو بسنجید و بعد تصمیم بگیرید

ممنون عزیز
به نظر شما از سیچلاید های دهان پرور
ماکرو
ودبوسی خوبه

نظرشما در مورد فیلتراسیون خوب و کم هزینه چی هست فیلتر اسفنجی تاپ فیلترو....؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۰۹, 20:24
ماکرو خوبه که در رنگها مختلف کار کنید

اما دبوسی
ماهی بسیار دیر رشدی هست که فکر کنم حداقل 12 ماه طول میکشه که به سن بلوغ برسه و نمیدونم در چه زمانی بچه میده
نسبت به بقیه دهان پرورها ماهی حساستری هست
پیشنهاد نمیکنم دنبالش باشید فقط در بلند مدت میتونه بازدهی داشته باشه

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 09:21
من حدود 1 سال هست که از دبویسی دارم تکثیر میکنم . خبلی زیبایی داره ولی به هیچ وجه ارزش اقتصادی نداره . تو هر دوره خیلی کم میشه ازش بچه گرفت . من بیشترین بچه ای که ازش گرفتم 13 تا بود . ولی سایر دهان پرور ها حداقل 40 - 50 تا بچه ازشون در میاد که بیشتر صرف میکنه . من الان رو ماکرو آبی و زرد دارم کار میکنم . اوایل روی پیکاپ ( اگه درست گفته باشم ) کار کردم اونم خیلی به صرفه بود و سود آوری داشت . برای تکثیر دبویسی باید مراقب ماهی ماده خودتون باشین . چون ماهی نر به هیچ وجه بهش رحم نمیکنه . در ضمن ماهی دبویسی نیاز به سایز کردن هم داره چون کافیه یه ماهی نسبت به بقیه بیشتر رشد کنه دخل کوچیک ترها رو در میاره . راحت بگم که یه دبویسی بالغ میتونه یه اسکار به اندازه 2.5 برابر خودش رو از آکواریوم محو کنه .

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 12:59
سلام
ممنون از راهنمایی های شما دوستان نظرتون در موردی ماهی موری چی هست؟
راستی نظر شما در مورد فیلتراسیون چی هست؟ همون بیوفیلتر خوبه و کافی هست؟

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 14:27
نظر من اگه با دو نوع ماهی شروع کنی خوبه
دوتا اکواریوم 150 و دوتا 100 درست کن
و چهار پنج تا 40*40*40 64 لیتری میشه برای تخم ریزی مولد ها
کار تخم ریزی مولدها که تموم شده برگردون به تانک اصلی 150لیتری و بچه ها را بعد چند روز به تانک 100 لیتری انتقال بده
گوپی هم نگه داره که از بچه هاشون برای تغذیه مولد ها استفاده کنی

در مورد فیلتر اگه منظورت همون فیلتر اسفنجی که با پمپ هوا کار میکنه که علی جان میگه بیوفیلتر اره خوبه برای تانک تخم ریزی و لارو ها سیفون حتما باید انجام بدی

بذار هوا هم گرم تر بشه تا مجبور به خریده بخاری نشی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 15:44
سلام
ممنون از راهنمایی های شما دوستان نظرتون در موردی ماهی موری چی هست؟
راستی نظر شما در مورد فیلتراسیون چی هست؟ همون بیوفیلتر خوبه و کافی هست؟

سلام

موری با دلفینی ؛ یک زمان بازار خوبی داشت اما من تجربه تکثیر و نگهداریش رو نداشتم
از شواهد امر اینطور حدس میزنم که از نظر سایز و تکثیر باید تو مایه های فرانتوزا باشه ، ماهی های گرون قیمت درسته در دید اول به نظر پر سود بیان اما سود در قیمت ماهی نیست
در تیراژه ، شما ممکنه گوپی تکثیر کنی و در ماه 10000تا بیرون بدی و سودت روی هر کدوم با کسر هزینه ها 200 تومن سود کنی سود کل میشه 2 میلیون تومن

اما دیسکس ممکنه تکثیر کنی و با همون هزینه ها در ماه 100 تا خروجی داشته باشی و سودت روی هر کدوم 5 هزار تومن باشه که سود خالص میشه 500 هزار تومن
حالا گوپی به صرفه تره یا دیسکس ؟؟

پس به قیمت ماهی نیست ، شما باید اول بازار رو بسنجی که چه نوع ماهی هایی میتونی در تیراژ مناسب بیرون بدی و بر حسب امکانات و توانایی های خودت از بین اون ماهی ها یک نوع رو انتخاب و روش کار کنی

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۱۰, 19:50
نظر من اگه با دو نوع ماهی شروع کنی خوبه
دوتا اکواریوم 150 و دوتا 100 درست کن
و چهار پنج تا 40*40*40 64 لیتری میشه برای تخم ریزی مولد ها
کار تخم ریزی مولدها که تموم شده برگردون به تانک اصلی 150لیتری و بچه ها را بعد چند روز به تانک 100 لیتری انتقال بده
گوپی هم نگه داره که از بچه هاشون برای تغذیه مولد ها استفاده کنی

در مورد فیلتر اگه منظورت همون فیلتر اسفنجی که با پمپ هوا کار میکنه که علی جان میگه بیوفیلتر اره خوبه برای تانک تخم ریزی و لارو ها سیفون حتما باید انجام بدی

بذار هوا هم گرم تر بشه تا مجبور به خریده بخاری نشی

سلام عزیز
ممنون از راهنمایی مفیدتون بله من هم می خواهم از دو یا سه نوع شروع کنم که دردسر کمتری داشته باشه تا بعد ببینم خدا چی می خواهد.
در مورد آکواریم هم فعلا 6 تا با ظرفیت حدود 100 لیتر دارم.در مورد فیلتر هم بله منظورم هموناست.اما نمیدونم چیکار کنم که سیفون رو
بشه کمتر انجام داد ویا به تعویق انداخت به نظرتون از چه فیلتر و مدیا یی استفاده کنم؟

سلام

موری با دلفینی ؛ یک زمان بازار خوبی داشت اما من تجربه تکثیر و نگهداریش رو نداشتم
از شواهد امر اینطور حدس میزنم که از نظر سایز و تکثیر باید تو مایه های فرانتوزا باشه ، ماهی های گرون قیمت درسته در دید اول به نظر پر سود بیان اما سود در قیمت ماهی نیست
در تیراژه ، شما ممکنه گوپی تکثیر کنی و در ماه 10000تا بیرون بدی و سودت روی هر کدوم با کسر هزینه ها 200 تومن سود کنی سود کل میشه 2 میلیون تومن

اما دیسکس ممکنه تکثیر کنی و با همون هزینه ها در ماه 100 تا خروجی داشته باشی و سودت روی هر کدوم 5 هزار تومن باشه که سود خالص میشه 500 هزار تومن
حالا گوپی به صرفه تره یا دیسکس ؟؟

پس به قیمت ماهی نیست ، شما باید اول بازار رو بسنجی که چه نوع ماهی هایی میتونی در تیراژ مناسب بیرون بدی و بر حسب امکانات و توانایی های خودت از بین اون ماهی ها یک نوع رو انتخاب و روش کار کنی

سلام آقا حامد
ممنون عزیز بله به نکته خوب و مفید اشاره کردید.

در آخر از تمام دوستانی که وقت می گذارند و بنده را راهنمایی می کنند,کمال تشکر را دارم وامیدوارم تجربیات مفید شما هدایتگر راه من باشد.
پیروز باشید.

hamedtak
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 00:08
سلام
به نظرم فایتر هم تکثیرش به صرفست.منتها باید از کم شروع کنی که قلقشو یاد بگیری
بعد 5 ماه اماده ارایه به بازار میشه
شاید به نظرتون خیلی طولانی بیاد و بگین انجل بهتره.ولی باید گفت وقتی با تجربه شدین میتونین چند جفت رو در تانک های جدا .و هم زمان جفت بزنین و بعد نوزادا رو یکجا توی تانک بزرگ قرار بدین و هر 15 روز یکبار سایز بندی کنین. مطمین باشین میتونین از هر سری حداقل میتونین 80 تا بچه رو بگیرین
حالا مثلا نوزاد 45 روزه انجل رو در صورت تغذیه ی عالی و کلی مراقبت بخرن 350
ولی فایتر رو من بعد 5 ماه دونه ای 2 تومن فروختم. حالا دیگه خود دانی

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 17:55
سلام
به نظرم فایتر هم تکثیرش به صرفست.منتها باید از کم شروع کنی که قلقشو یاد بگیری
بعد 5 ماه اماده ارایه به بازار میشه
شاید به نظرتون خیلی طولانی بیاد و بگین انجل بهتره.ولی باید گفت وقتی با تجربه شدین میتونین چند جفت رو در تانک های جدا .و هم زمان جفت بزنین و بعد نوزادا رو یکجا توی تانک بزرگ قرار بدین و هر 15 روز یکبار سایز بندی کنین. مطمین باشین میتونین از هر سری حداقل میتونین 80 تا بچه رو بگیرین
حالا مثلا نوزاد 45 روزه انجل رو در صورت تغذیه ی عالی و کلی مراقبت بخرن 350
ولی فایتر رو من بعد 5 ماه دونه ای 2 تومن فروختم. حالا دیگه خود دانی

سلام
خیلی ممنون عزیز بله فکر خوبی دارید اتفاقا دارم رو فایتر هم کار می کنم اما فایترهام بار اولشون بود
خوب همکاری نکردن ماده تخم ها را تا 48 ساعت ریخت و تا می ریخت تخمها را می خورد و نر هم تخم ها را به جای اینکه تو لونه بذاره
می خورد البته به نظر خودم فکر کنم به خاطر عقیم یا ناشی بودن ماهی نر باشه.
پیروز باشید.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 18:03
البته دوستان این نکته هم حائز اهمیت هست که فایتر بازار فصلی داره و گاهی فروشش به صفر میرسه
از طرفی هم ماهیی با رشد متوسط هست
من فقط برای تفریح تکثیر کردم اما به گفته یکی از دوستان که در تکثیر فایتر فعالیت میکرد چند سال پیش ، میگفت توی ایران اصلا فایتر نمیصرفه مگر کسی نژادهای خیلی خاص تولید کنه برای صادرات که اون هم احتمالش بسیار کمه ، مولد ، دردسرهای قانونی وووو همه سنگ جلوی راه هست

فقط برای یک گروه فایتر صرفه اقتصادی داره ، کسی که خودش مغازه آکواریومی داشته باشه و از مهر ماه شروع به تکثیر کنه برای شب عید دونه ای 3 تومن خیلی راحت همه رو میفروشه

hamedtak
۱۳۹۱-۱۲-۲۰, 12:47
اینجا که فایتر 4 تومن.نژاد دم ریش هم 5 تومن
نر و ماده هم جدیدا میارن قیمتش اصلا فرق نمیکنه
توی رشت فایتر بازار خوبی داره. مخصوصا از وقتی صادراتو بستن
فایتر اصلا عقیم نیست اینا همش حرفه. خوردن تخما به دلیل استرس بالا و یا تغذیه ی بد مولدتون داره. وگرنه از لحظه ی تخم ریزی نر تقریبا 6 روز هیچ چیزی نمیخوره و تمام وقت مراقبت میکنه از تخما
من خودم یه تایپیک مخصوص تکثیر فایتر تو یه سایت دیگه دارم
بد نیست یه سری بزنین

دوست عزیز گذاشتن لینک انجمنهای دیگه تبلغات محسوب شده و غیر قانونیست لطفا رعایت کنید

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۰, 13:16
اینجا که فایتر 4 تومن.نژاد دم ریش هم 5 تومن
نر و ماده هم جدیدا میارن قیمتش اصلا فرق نمیکنه
توی رشت فایتر بازار خوبی داره. مخصوصا از وقتی صادراتو بستن
فایتر اصلا عقیم نیست اینا همش حرفه. خوردن تخما به دلیل استرس بالا و یا تغذیه ی بد مولدتون داره. وگرنه از لحظه ی تخم ریزی نر تقریبا 6 روز هیچ چیزی نمیخوره و تمام وقت مراقبت میکنه از تخما
من خودم یه تایپیک مخصوص تکثیر فایتر تو یه سایت دیگه دارم
بد نیست یه سری بزنین

دوست عزیز گذاشتن لینک انجمنهای دیگه تبلغات محسوب شده و غیر قانونیست لطفا رعایت کنید

به قوانین لطفا دقت کنید

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 18:53
سلام دوستان
من تصمیم دارم یک کمی کارم رو گسترش بدهم
و از چندتا آکواریم به حدود 30تا آکواریم برسانم.
حالا چندتا سوال داشتم:
1-برای این تعداد آکواریم چه مدل پمپ هوایی بگیرم؟
که هم برای اینها مناسب باشه هم بعدا خواستم تعداد بره بالاتر جواب بده دوباره پمپ نخرم

2-از چه سایز تانکهایی برای تکثیر آنجل,ماکرو,گرین ترور و یا بعدها شایدم اسکار استفاده کنم؟
برای سایز کردن اینها چه تانکهایی استفاده کنم؟

3- از چه مدل بیوفیلتر استفاده کنم مثلا سوبو 2330 جواب برای همه سایز تانک رو میده؟
یا برای بزرگترها از مدل سوبو3330 استفاده کنم؟

با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 19:14
سلام

همه چیز بستگی به وسعت کار داره رضا جان
یعنی نه اینکه تعداد اکواریومت چندتا باشه ف منظورم این هست که چقدر از ظرفیت موجودت استفاده کنی
یه نفر ممکنه 20 تا آکواریم داره و این 20 تا همیشه پره و داره سایز میکنه مرتب ، یکی هم 100 تا دار اما وسعت کارش اندازه اون 20 تایی نیست

حالا به چه دلیل این رو میگم
شما وقتی کارت وسیع باشه برات میصرفه که از پمپ هوای بلور استفاده کنی و جواب مصرف برقش رو میده از طرف دیگه وقتی بخوای اکوریوم اضافه کنی دست و دلت نمیلرزه و باز هم جواب میده بهت

اما اگر فکر میکنی که کار معمولی میخوای انجام بدی از همین پمپ معمولی ها بهت پیشنهاد میدم ( مرکزی بخوای مغناطسیی بگذاری مصرف برقش اندازه همون بلور میشه برای 30 تا تانک)

پمپ هوای دو لول هایلا بگیر 5501 که قیمت عمده فروشی رو میتونم 10 تومن (دوستان دیگه یک وقت اگر این پمپ رو خریدند یا قیمت گرفتند این قیمت عمده فروشی هست نه مغازه ) برات تهیه کنم هر کدومش هم چهارتا اکواریوم رو جواب میده (اما پیشنهاد نمیشه)
توصیه میکنم اگر حالا که پا توی این کار گذاشتی قوی ادامه بده بلور هایلا 290 بگیر زمان ارزونی من خرید 130 تومن الان باید بالای 280 باشه بعدا تا 80 تا تانک رو هم قشنگ بهت جواب میده

2- برای تکثیر آفریقایی ها همیشه باید یک تانک اندازه تانک سایز داشته باشی مثلا تانک خود من 90*40*40 هست که ماکروهای مولد همه داخل این هستند ، عرض همه تانکها رو 40 بگیر و ارتفاع رو هم همینطور

برای مولدهایی از قبیل انجل و گرین و دیسکس و ... طول 40 کافبه میتونی

این راهنمایی رو بهت میکنم اندازه همه تانکها رو 80*40*40 بگیری ، برای جایی که میخوای مولد بریزی یک شیشه مات 4 میل با چسب بزن وسط تانک و ثابت باشه دیگه و برای سایزت هم بقیه خوبه و حتی برای مولد اسکار هم طول 80 رو دارم استفاده میکنم الان
اگر فضا بهت اجازه داد تانکهایی با طول بیشتر هم بزن که برای سایز زیاد به دردت میخور

3- فیلتر فرق چندانی بینشون نیست فقط ابر 3330 بزرگتره همون 2330 رو استفاده کن نهایتا برای تانکهای سایز شلوغ دوتا میزنی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 19:37
آقا حامد عزیز مثل همیشه از زحمات و راهنمایی مفید شما نهایت تشکر را دارم.
خوب الان پایه ایی که من خریدم دارای عرض 1 متر و طول حدود 3.50 متر هست برای همین دستم تو اندازه آکواریم بازه برای همین سایزها رو از شما پرسیدم.
تصمیم دارم تو طبقه پایین ویا وسط از وانهای پلی اتیلن استفاده کنم به نظرتونبرای سایز کردن بهتر نیست؟در مورد بلور هایلا مدل 390 با 290 از نظر قیمت و همینطور
هزینه برق خیلی فرق داره؟ وتا چندتا رو حداکثر جواب میده؟بعد به نظرتون برای تکثیر آنجل و گرین 40*30*40 کافیه یا 40*40*40 برای اسکار از یکی پرسیدم میگه باید
تانک 2 متری داشتهباشی گفتم هیچی کل فضا باید بره برای 2 جفت اسکار راستی عرض برای اسکار 40 کافیه دیگه؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 19:43
سلام رضا جان

مبارکه داداش

برای سایز روی وان هم میتونی فکر کنی من که بررسی کردم به نظرم جالب و کارامد اومد.

رضا اون دوستم هنوز اون دوتا پمپو مرکزیرو داره.مدلاشونو تو بخش بازارچه گذاشتم.3 تا بود که کوچیکترینشو یکی از هم شهریا واسه سالنش برداشت که فکر میکنم به کار شمام نمیومد و اون ریزانه هم خیلی بزرگه و فک کنم برای بالای 100 تانک باشه ولی این متوسطه به نظر گزینه جالبی بیاد.یه نگاهی بنداز به مدل و مشخصاتش اگه به دردت میخوره با قیمت 3سال پیش واست جورش میکنم.چیزی هم که ایست اینه که اینا نو هستن و استفاده نشدن.اگه بتونم کمک کنم خوشحال میشم.مدلاشون تو بخش بازارچه هستش.

موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 20:33
سلام رضا جان

مبارکه داداش

برای سایز روی وان هم میتونی فکر کنی من که بررسی کردم به نظرم جالب و کارامد اومد.

رضا اون دوستم هنوز اون دوتا پمپو مرکزیرو داره.مدلاشونو تو بخش بازارچه گذاشتم.3 تا بود که کوچیکترینشو یکی از هم شهریا واسه سالنش برداشت که فکر میکنم به کار شمام نمیومد و اون ریزانه هم خیلی بزرگه و فک کنم برای بالای 100 تانک باشه ولی این متوسطه به نظر گزینه جالبی بیاد.یه نگاهی بنداز به مدل و مشخصاتش اگه به دردت میخوره با قیمت 3سال پیش واست جورش میکنم.چیزی هم که ایست اینه که اینا نو هستن و استفاده نشدن.اگه بتونم کمک کنم خوشحال میشم.مدلاشون تو بخش بازارچه هستش.

موفق باشی

سلام علی جان
خیلی ممنون ما هرچی داریم از لطف شما و دوستان امروزی هست.
در مورد پمپ هوا هم ممنون اما چون قصد گسترش دارم بهتره همون بلور رو که آقا حامد فرموده بگیرم.
با تشکر از اینکه به فکر من هستید.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 22:09
آقا حامد عزیز مثل همیشه از زحمات و راهنمایی مفید شما نهایت تشکر را دارم.
خوب الان پایه ایی که من خریدم دارای عرض 1 متر و طول حدود 3.50 متر هست برای همین دستم تو اندازه آکواریم بازه برای همین سایزها رو از شما پرسیدم.
تصمیم دارم تو طبقه پایین ویا وسط از وانهای پلی اتیلن استفاده کنم به نظرتونبرای سایز کردن بهتر نیست؟در مورد بلور هایلا مدل 390 با 290 از نظر قیمت و همینطور
هزینه برق خیلی فرق داره؟ وتا چندتا رو حداکثر جواب میده؟بعد به نظرتون برای تکثیر آنجل و گرین 40*30*40 کافیه یا 40*40*40 برای اسکار از یکی پرسیدم میگه باید
تانک 2 متری داشتهباشی گفتم هیچی کل فضا باید بره برای 2 جفت اسکار راستی عرض برای اسکار 40 کافیه دیگه؟
خواهش میکنم رضا جان
اندازه های دقیق پایه ها رو بگو و یک عکس هم ازشون بذار تا تانکها رو برات نقسیم بندی کنم
100 البته که وان برای سایز بهتر و عالی هست
همه شرایط بیاد با هم سنجیده بشه ، متراژ سالن ، ابعاد طول و عرض سالن ، پایه ها
اینها رو کامل بگو تا بتونم دقیق راهنماییت کنم
برای خرید وان هم عجله نکن ، آمار تولید کنندش رو دارم معرفیت میکنم مستقیم خرید کنی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 22:52
خواهش میکنم رضا جان
اندازه های دقیق پایه ها رو بگو و یک عکس هم ازشون بذار تا تانکها رو برات نقسیم بندی کنم
100 البته که وان برای سایز بهتر و عالی هست
همه شرایط بیاد با هم سنجیده بشه ، متراژ سالن ، ابعاد طول و عرض سالن ، پایه ها
اینها رو کامل بگو تا بتونم دقیق راهنماییت کنم
برای خرید وان هم عجله نکن ، آمار تولید کنندش رو دارم معرفیت میکنم مستقیم خرید کنی

خیلی ممنون حامد جان

راستش چون پایه ها پیچی هست جدا کردم و رنگشون زدم از این طرف زیر زمین هم برای کار
سقفش گچ هست که باید سیمان کنم بخاطر همین فعلا با عرض شرمندگی و پوزش نمیتونم عکس بگیرم.

فضایی که می خواهم کار کنم حدود 12 متره اما بستگی به کار داره چه جوری پیش بره
می خواهم به امید خدا اگر پیشرفت داشت بیشتر کنم فضا رو.

پایه ها هم اون پایه های تو معرفی سالنم هست به علاوه این پایه که 100در 350 سانتیمتر که با پیچ بهم وصل میشه
دارای سه طبقه هست که می خواهم ظول یک متری شیشه رو تو عرض پایه بندازم واین پایه وسط باشه این هم مدلش:

http://emruzi.com/up/uploads/13684727039981.jpg

با تشکر فراوان

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 23:06
رضا جان ارتفاع دهنه ها رو هم بگو 112*100*؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۳, 23:22
رضا جان ارتفاع دهنه ها رو هم بگو 112*100*؟بله دهنه همون 112هست اون ستونها هم 8سانته.باتشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 09:03
نه رضا جان ، منظور این بوده که ارتفاع قفسه چقدر هست که بشه ارتفاع تانکها رو تعیین کرد

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 09:35
نه رضا جان ، منظور این بوده که ارتفاع قفسه چقدر هست که بشه ارتفاع تانکها رو تعیین کردآخ ببخشید حامد جان ارتفاع هر طبقه حدود 60سانت هست طبقه بالا تاسقف هم حدود 70سانت میشه.باتشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 10:00
رضا جان پیشنهاد من برای این پایه تانکهایی با طول 110 ، عرض 45 و ارتفاع 40 هست 18 تا از این سایز بساز و برای مولدها 2 شیشه دیواره وسطها بزن که تانکت 3 قسمت تقریبا 37 سانتی بشه (شیشه مات)

وان ها رو نیازی نیست روی پایه بگذاری جای خالی که داشته باشی روی زمین قرار میدی

این رو هم فراموش کردم بگم که برای تکثیر اسکار نیاز به تانک 2متری نیست ، من توی تانک 80*40*40 بارها از اسکار تخم و بچه گرفتم عکس تخمریزیشون هم توی تاپیکم هست

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 10:30
خیلی ممنون حامد جان از پیشنهاد خوبی که دادید فقط سایز تانکها اینطوری خیلی بزرگ میشه و منم دست تنها هستم برای جابجایی نظر شما در مورد 100*40*40چی هست؟ اینطوری اگر عرضی بذارم هر طبقه دوتا عرض40جا میشه یکی هم با عرض30بعد حامد جان نظرتون رو در مورد بلور نفرمودید؟برای این تعدادتانک دوتا تانکر 300لیتری آب کافیه؟باتشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 11:00
شما هر قدر سایز تانکها رو بزرگتر بگیری بعدا پشیمون نمیشی برای حداکثر استفاده از پایه ها همون سایزی که من گفتم بهتره
یک تان از پشت پایه میگذاری و یکی از جلو ، برای مولد ها هم بالاترین تانکها رو تقسیم بندی کن
بلور 290 پایینترین بلوری هست که میتونی تهیه کنی (اگر موجود باشه) پایینتر از اون 185 و 125 هم توی سایت اصلی هست که زمانی من میخواستم بگیرم گفتند زیر 290 وارد ایران نمیشه

290 ، 290 وات بر ساعت مصرف برق داره و 350 لیتر در دقیقه هوا دهی

برای هر تانک حداکثر 4 لیتر در دقیقه هوا دهی کافیه که اگر تقسیم کنی میبینی که تا 90 تانک رو با قدرت بهت جواب میده با توجه به اینکه فیلتر اینترنال اسفنجی میگذاری که فشار هوای حداقل رو احتیاج داره

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 15:45
ممنون حامد جان ببخشید یک سوال دیگه حالا برای این سایز تانکها شیشه 6میل کافیه؟پل هم نیاز داره؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 15:51
سلام رضای عزیز.

با اجازه من یه چیزی بگم.

رضا تانک 110 با تانک 100 سانتی زیادفرقی نمیکنه که یک متری رو هم فکر نمیکنم بشه تنهایی جابجا کرد.

یعنی عرض هر قفسه یک متره ؟؟؟ خب به نظر اگه عرضی بداری بهتر میتونی از فضا استفاده کنی و یک تانک با عرض 30 و طول 100 یا 110 بیشتر جا میشه.همونطور که خودت گفتی.

تانک های 300 لیتری رو برای دخیره اب و پریدن کلرشون میخوای؟؟؟ اگه هدفت اینه چرا از تانکر استفاده نمیکنی؟؟؟

موفق باشی رضا جان. بی صبرانه منتظر راه اندازی سالنت هستیم.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 16:05
سلام علی جان خیلی ممنون از راهنماییت.بله عرض یک متره،علی جان همون دیگه می خواهم از 2 تاتانکر 300لیتری استفاده کنم برای کلر زدایی و هم دما شدن.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۴, 16:05
آره رضا جان شیشه 6 کافیه
من توی سالن حتی تان 40*30*140 رو با 6 ساختم و به راحتی تحمل میکنه

شما دو پل 15 سانتی برای بالا نیاز داری که جاشون دقیقا مشخص بشه و برای کف هم همونطور که در تاپیک ساخت تانک 380 لیتری توضیح دادم نیاز به قیدهای 5سانتی داری

ماهیهات توی راه هستند الان ، برای فردا صبح آمادگی داشته باش تحویل بگیری
لوازمی هم که نیاز داری همه رو تهیه میکنم برات اصلا جای نگرانی نیست ، چسب رو البته باید کارتونی بگیری

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 09:56
سلام دوستان
می خواستم اگر میشه در مورد پایه ها برای یک مینی سالن توضیحاتی بدید.
ببخشید که خیلی کلیه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 09:59
سلام دوستان
می خواستم اگر میشه در مورد پایه ها برای یک مینی سالن توضیحاتی بدید.
ببخشید که خیلی کلیه

مقدمات و لوازم راه اندازی سالن تکثیر ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=1871&p=3864&viewfull=1#post3864)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 10:00
سلام دوستان
می خواستم اگر میشه در مورد پایه ها برای یک مینی سالن توضیحاتی بدید.ببخشید که خیلی کلیه
سلام الیاس جان
مثلا چه توضیحی؟پایه ها بهتره تو سالن از لوله باشه تافرسودگی کمتری داشته باشه و شما با توجه به مساحت
سالن و ارتفاع سقف می توانید سایز پایه وطبقات آن را مشخص نمایید.

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 10:12
مقدمات و لوازم راه اندازی سالن تکثیر ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=1871&p=3864&viewfull=1#post3864)
سلام این لوله گالوانیزه است؟
قیمتش چنده؟
میشه از لوله یا آهن دیگه ای استفاده کرد؟
http://emruzi.com/up/uploads/13625599381.jpg

--------- ادغام پست ------------

سلام الیاس جان
مثلا چه توضیحی؟پایه ها بهتره تو سالن از لوله باشه تافرسودگی کمتری داشته باشه و شما با توجه به مساحت
سالن و ارتفاع سقف می توانید سایز پایه وطبقات آن را مشخص نمایید.
سلام
من بیشتر می خوام بدونم جنس چی باید باشه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 10:26
باز که داری راه همیشگی رو میری الیاس خان !!
یک کم سرچ کن همه اینها قبلا توضیح داده شده

از لوله گالوانیزه بخاطر مقاومت در برابر رطوبت و زنگ نزدن استفاده میشه و جاهای جوش خورده رو هم باید با رنگ مخصوص جلوگیری از خوردگی ( از رنگ فروشی ها بپرس) پوشانده بشه
خیر از چیز دیگه ای نمیشه استفاده کرد
قیمت رو هم اصلا اطلاعی ندارم ، از فروشنده ها باید بپرسی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 18:10
سلام
اندازه ی این پایه ها باید چند باشه تا تا بتونم نژاد های زیر رو تکثیر کنم؟
زندانی
جوئل فیش
اسکار
آنجل
دیسکاس
زنده زا ها

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 18:25
سلام
اندازه ی این پایه ها باید چند باشه تا تا بتونم نژاد های زیر رو تکثیر کنم؟
زندانی
جوئل فیش
اسکار
آنجل
دیسکاس
زنده زا ها

سلام الیاس جان.

همه این ماهیارو اگه بخوای تکثیر کنی که خیلی جا میخوای برادر.

به نظرم برای شروع تکثیر سیکلیده ها از زندانی شروع کن و برای زنده زاها هم از گوپی شروع کن.جوئل و انجل رو هم کم کم میتونی اضافه کنی ولی فضای زیادی لازم داری.

من وقتی میخواستم تازه کار تکثیر رو یاد بگیرم 3 تا تانک 50 سانتی گرفتم و اکواریوم 1 متری خونه رو هم نصف کردم و یه طرفش مولدارو گذاشتم و دو روز بعد هر تخم گذاری تخم هارو به یه ظرف منتقل میکردم تا هچ بشن و بعد از چند روز که شنای ازاد انجام میداد ن انتقال میدادم به تانک های 50 سانتی.که البته بعد از اینکه یکم بزرگ میشدن بچه ها بازم به شمکل جا بر میخوردم که مجبور شدم تانک 1 متری خونه رو خالی کنم واسه سایز کردنشون ولی باز هم برای بچه های دوره های بعد با مشکل روبرو بودم.

ببین این فقط واسه تکثیر یه قلم سیچلاید زندانی بود حالا خودت حساب کن دیگه چ خبره.

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 20:41
سلام الیاس جان.

همه این ماهیارو اگه بخوای تکثیر کنی که خیلی جا میخوای برادر.

به نظرم برای شروع تکثیر سیکلیده ها از زندانی شروع کن و برای زنده زاها هم از گوپی شروع کن.جوئل و انجل رو هم کم کم میتونی اضافه کنی ولی فضای زیادی لازم داری.

من وقتی میخواستم تازه کار تکثیر رو یاد بگیرم 3 تا تانک 50 سانتی گرفتم و اکواریوم 1 متری خونه رو هم نصف کردم و یه طرفش مولدارو گذاشتم و دو روز بعد هر تخم گذاری تخم هارو به یه ظرف منتقل میکردم تا هچ بشن و بعد از چند روز که شنای ازاد انجام میداد ن انتقال میدادم به تانک های 50 سانتی.که البته بعد از اینکه یکم بزرگ میشدن بچه ها بازم به شمکل جا بر میخوردم که مجبور شدم تانک 1 متری خونه رو خالی کنم واسه سایز کردنشون ولی باز هم برای بچه های دوره های بعد با مشکل روبرو بودم.

ببین این فقط واسه تکثیر یه قلم سیچلاید زندانی بود حالا خودت حساب کن دیگه چ خبره.

سلام علی جان
ظاهرا من منظور خودم رو بد گفتم.
منظور من اینکه ابعاد تانک چقدر باشه تا دفعه اول سیچیلاید زندانی بعد از بزرگ شدن و فروختن ماهی دیگه ای رو توی همون تانک تکثیر کنم؟
ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:03
سلام علی جان
منظور من اینکه ابعاد تانک چقدر باشه تا دفعه اول سیچیلاید زندانی بعد از بزرگ شدن و فروختن ماهی دیگه ای رو توی همون تانک تکثیر کنم؟
ممنون

به نظر من که سیچلاید رو برای تمرین بگیر نه فروش چون بازار خوبی نداره

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 21:09
سلام علی جان
ممنون

بله عذر میخوام.

تا اونجایی که من میدونم تو یه تانک 40 سانتی هم میتونی اینارو تکثیر کنی غیر از اسکار که باید حدود یک متر باشه تانکش که به نظرم به این زودیا دنبال اسکار نرو .

یه تانک یک متری جور کن و با شیشه مات از وسط نصفش کن.با این گیره های شیشه پلاستیکی.

به نظر منم سیچلاید رو برای فروش کسی بر نمیداره.حالا باز پرت کوتوله یا همون پرت ایرانی که تو بازار به این اسم معروفه رو بهتر میبرن.ولی حتما به فکر جایی برای سایز بچه ها باش چون یکم که بزرگ تر بشن به فضای بیشتری برای رشد سریع نیاز دارن.

موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 16:31
سلام
من میخوام کوپی تکثیر کنم دوتا آکواریوم دارم یک ابعادش 38*28*68 و اون یکی دیگه یکم از این کوچیک تره.
کوچک رو برای تکثیر می خوام بزرگ رو برای سایز.
1حالا برای فیلتر از فیلتر اسنفجی استفاده کنم یا سطلی؟ هر دو شو خودم می خوام بسازم.
2شن کف آکواریوم رو بردارم یعنی بدون تزیینات باشه یا نه؟ خودم فکر می کنم آکواریوم کوچیکه بدون تزیینات باشه ولی تو آکواریوم بزرگه تزیینات داشته باشه شاید تو بزرگه گیاه بکارم.

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۳, 20:02
سلام
من میخوام کوپی تکثیر کنم دوتا آکواریوم دارم یک ابعادش 38*28*68 و اون یکی دیگه یکم از این کوچیک تره.
کوچک رو برای تکثیر می خوام بزرگ رو برای سایز.
1حالا برای فیلتر از فیلتر اسنفجی استفاده کنم یا سطلی؟ هر دو شو خودم می خوام بسازم.
2شن کف آکواریوم رو بردارم یعنی بدون تزیینات باشه یا نه؟ خودم فکر می کنم آکواریوم کوچیکه بدون تزیینات باشه ولی تو آکواریوم بزرگه تزیینات داشته باشه شاید تو بزرگه گیاه بکارم.

سلام
ایشالا به سلامتی
میگم الیاس جان
بنظرم مهم ترین چیزی که توی تکثیر گوپی نیازه یه غذای سالم و بدون درد سره
سعی کن از رژیم غذایی گیاهی که علی بختیاری عزیز با جلبک استفاده کرد هم بهشون اضافه کنی
واسه تانک ها هم بزرگه رو میتونی سبد بزنی هم میتونی گیاه بکاری
زیاد دکور غیر طبیعی فکرشو نکن اگه میخوای کم کم گسترش بدی
چون منبع جمع شدن فضولات و جرم ها میشن کم کم
امیدوارم موفق باشی
یه تاپیک جدا هم بزن واسه تانکات و شروع کن معرفی
موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 11:43
با سلام
یک خبر خوب
یکی از آشنایان چون آکواریوم مشو لازم نداشت آکواریوم یا تمام لوازم رو به من داد :254::217:
آکواریوم با ابعاد 80*25*20 یک بخاری یک تصفیه داخلی و یکم وسایل اضافی.
تنها مشکل این که فکر می کنم ابعاد زیاد جالب نیست فکر می کنید میشه توش ماهی تکثیر کرد؟ چه نوع ماهی؟
میشه وسطش شیشه گذاشت ؟ چون عرضش زیاده چنتا شیشه؟
ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 11:49
با سلام
یک خبر خوب
یکی از آشنایان چون آکواریوم مشو لازم نداشت آکواریوم یا تمام لوازم رو به من داد :254::217:
آکواریوم با ابعاد 80*25*20 یک بخاری یک تصفیه داخلی و یکم وسایل اضافی.
تنها مشکل این که فکر می کنم ابعاد زیاد جالب نیست فکر می کنید میشه توش ماهی تکثیر کرد؟ چه نوع ماهی؟
میشه وسطش شیشه گذاشت ؟ چون عرضش زیاده چنتا شیشه؟
ممنون

سلام
به به قضیه جنس مفتیه ها
کاشکی از این فامیل ها هم خدا به ما میداد
فامیلای ما میان فقط ماهی بر میزنن میبرن :|
من جات بودم واسه ماهی رو یه ماهی کار میکردم و شاخه ب شاخه شدن جای زیادی میخواد که شما فعلا 3 تا داری
پس به همون زنده زا اکتفا کن
این تانک هم واسه سایز بنظرم خوب باشه
عرضش مگه 20 نیست ؟ چیش زیاده ؟

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 11:53
سلام
به به قضیه جنس مفتیه ها
کاشکی از این فامیل ها هم خدا به ما میداد
فامیلای ما میان فقط ماهی بر میزنن میبرن :|
من جات بودم واسه ماهی رو یه ماهی کار میکردم و شاخه ب شاخه شدن جای زیادی میخواد که شما فعلا 3 تا داری
پس به همون زنده زا اکتفا کن
این تانک هم واسه سایز بنظرم خوب باشه
عرضش مگه 20 نیست ؟ چیش زیاده ؟
منظورم طولش بود که زیاده و می خوام شیشه وسطش بذارم؟
فعلا فقط گوپی و مولی بالن می خوام تکثیر کنم .
یعنی به جز این دوتا نمیشه چیز دیگه تکثیر کرد تو آکواریوم جدید؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 11:57
منظورم طولش بود که زیاده و می خوام شیشه وسطش بذارم؟
فعلا فقط گوپی و مولی بالن می خوام تکثیر کنم .
یعنی به جز این دوتا نمیشه چیز دیگه تکثیر کرد تو آکواریوم جدید؟
میشه تکثیر کرد ولی ببین الیاس این ماهی ها هر کدومو بخوای تخصصی کار کنی دنیایی جای کار دارن
بهتره همون یه مدل کلا کار کنی تا بعد ها خسته شدی عوضش کنی
من جات بودم به همون مولی بالن بسنده میکردم که از گوپی هم خیلی راحت تره
گوپی دهنه ادمو سرویس میکنه
من حاضرم برم انجل تکثیر کنم دیگه سمت گوپی نرم بخاطر واقعا سر درگمی هایی که داره
شما ایشالا شروع کن ببین جا کم نیاوری این تانکو هم استفاده دیگه ای کن
چرا میشه از گوشت خارای کوچیک هم تکثیر کرد تو این تانک
انواع آفریقایی
و باقیه ماهی هایی کوچک جثه

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 13:45
امروز روز منه الان باز فهمیدم یکی دیگه از آشنایان آکواریومشی نمی خواد:Surprised::OoO::^_^:
اون جور که گفته اون یکی طولش کمتره ولی عرض و ارتفاع بیشتری داره هنوز به دستم نرسیده البته شاید نگیرم
این عکس از آکواریومم جدید :

http://emruzi.com/up/do.php?img=9708 (http://emruzi.com/up/)

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 15:15
امروز روز منه الان باز فهمیدم یکی دیگه از آشنایان آکواریومشی نمی خواد:Surprised::OoO::^_^:
اون جور که گفته اون یکی طولش کمتره ولی عرض و ارتفاع بیشتری داره هنوز به دستم نرسیده البته شاید نگیرم
این عکس از آکواریومم جدید :

خدا بده برکت
تو حرکت بده ببین چجوری مفتی همه چی میرسه برادر خخخخ
میگم الیاس بنظرم سعی کن یه نوع ماهی رو واسه شروع انتخاب کنی
من تلفات سنگینی واسه تنوع ماهیم دادم
بازم نظر خودت شرطه
ایشالا موفق باشی .
الیاس جان کاشکی تاپیکو راه مینداختی تا یه چیز موندگار از اول تا باقی روزا بشه
اینجوری هم موندگاره هم تجربه هات نوشتنی میشه و همیشه یادگاری توی فروم امروزی میمونه
ممنون

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:05
سلام خدمت دوستان واساتید عزیز من یکی از اتاق های خونه رو میخوام اتاق ماهی کنم تکثیرشون کنم الانم 10تا اکواریوم دارم که سایزاشون خوب نیست میخوام چند تا اکواریوم بزرگ بسازم و با تیغه جداشون کنم پایه هایی که دارم ابعادشون یکی طول 140 در عرض 30 هست یکی هم طول 80 در عرض 30 هست هر دوتاشون 2 طبقه هستن نظر خودم برای ابعاد اکواریوم ها عرض همه 50 و ارتفاشون 40 هست برای طول هم میخوام یدونه 160 بسازم بزارم طبقه دوم پایه 140 یدونه هم 133 روی طبقه اول و برای اون یکی پایه یدونه طول 100 روی طبقه دوم و یدونه 75روی طبقه اول پیشنهاد شما دوستان گل چیه؟این ابعاد خوبه ؟
اگه پستمو جای بدی زدم مدیران انتقالش بدن ممنون

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:11
سلام خدمت دوستان واساتید عزیز من یکی از اتاق های خونه رو میخوام اتاق ماهی کنم تکثیرشون کنم الانم 10تا اکواریوم دارم که سایزاشون خوب نیست میخوام چند تا اکواریوم بزرگ بسازم و با تیغه جداشون کنم پایه هایی که دارم ابعادشون یکی طول 140 در عرض 30 هست یکی هم طول 80 در عرض 30 هست هر دوتاشون 2 طبقه هستن نظر خودم برای ابعاد اکواریوم ها عرض همه 50 و ارتفاشون 40 هست برای طول هم میخوام یدونه 160 بسازم بزارم طبقه دوم پایه 140 یدونه هم 133 روی طبقه اول و برای اون یکی پایه یدونه طول 100 روی طبقه دوم و یدونه 75روی طبقه اول پیشنهاد شما دوستان گل چیه؟این ابعاد خوبه ؟
اگه پستمو جای بدی زدم مدیران انتقالش بدن ممنون
سایز 160 برای طبقه دوم مناسب نیست
برای دسترسی به تانکهای پایین وسط نمیشه پایه زد باعث دل دادن پایه و احتمالا بعد از مدتی شکستگی شیشه کف میشه

مگر اینکه از پایه خیلی قوی استفاده کنید که به نظر من منطقی نیست

تانکهای با طول زیاد رو به شکلی قرار بدید که بالای کوچیکتر باشند

تاپیکها رو هم توصیه میکنم مرور کنید و بعد تصمیم بگیرید
موفق باشید

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:17
سایز 160 برای طبقه دوم مناسب نیست
برای دسترسی به تانکهای پایین وسط نمیشه پایه زد باعث دل دادن پایه و احتمالا بعد از مدتی شکستگی شیشه کف میشه

مگر اینکه از پایه خیلی قوی استفاده کنید که به نظر من منطقی نیست

تانکهای با طول زیاد رو به شکلی قرار بدید که بالای کوچیکتر باشند

تاپیکها رو هم توصیه میکنم مرور کنید و بعد تصمیم بگیرید
موفق باشید
ممنون از راهنماییتون اقا حامد عزیز
پایه ها از نبشی ساخته شدن از هر طرف 10سانت اکواریوم از پایه ها میاد بیرون یعنی بیشتر وزنشون رویه پایه هایه عمودی حتی اگه با قوطی 2*2 تقویتشون کنم بازم مشکل ایجاد میکنه؟
اگه بالایی ها بزرگ تر از پایینی ها باشن مشکلی ایجاد میکنه چون اگه کوچک باشه جا کم میشه
ببخشید که سوالاتم زیاد شد

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:21
ممنون از راهنماییتون اقا حامد عزیز
پایه ها از نبشی ساخته شدن از هر طرف 10سانت اکواریوم از پایه ها میاد بیرون یعنی بیشتر وزنشون رویه پایه هایه عمودی حتی اگه با قوطی 2*2 تقویتشون کنم بازم مشکل ایجاد میکنه؟
اگه بالایی ها بزرگ تر از پایینی ها باشن مشکلی ایجاد میکنه چون اگه کوچک باشه جا کم میشه
ببخشید که سوالاتم زیاد شد

به نظر من بهتره اینکار رو انجام ندید

سایز 140 رو داشتم و پایه سه طبقه زدم با 2*3 - 3 طبقه
پایه های وسط از پشت خورده و کف هم با 2*2 تقویت شده که جلوی پایه برای قرار دادن تانکها باز باشه و ...

مقدار کمی دل دادگی قوطی کف دیده میشه

اگر درست منظو ر رو نمیشه رسوند با ترسیم شکل توضیح بدید تا راهنمایی کنم در صورت لزوم

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:31
منظورم این جوریه
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429304467504820_88led.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:42
نمای روبرو به چه شکل هست ؟
طبقات پایین

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:50
از روبرو اینجوریه
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429305616856922_99tled.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:53
قابل اجرا هست
از پشت هم میشه پایه وسط زد ( دقیقا همون چیزی که عرض کردم )

اما ایمن 100% نیست
پایه باید به جایی فیکس بشه ( ارتفاع زیاده )

amir121
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 00:55
خیلی ممنون پس یجوری به دیوار پیچش میکنم
اندازه تانکها چی خوبن؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۲۹, 01:02
اندازه تانکها بزرگ برای سایز خوب و مناسبه
تانکهای کوچیک هم موردی ندارند

سایز تانک بیشتر به نوع کاربری و میزان فضا بستگی داره و برای تکثیر در صورتیکه از نظر فضا مشکلی نداشته باشید بهترین سایز به نظر من طول95*ارتفاع45*عرض40 هست که از وسط میتونه با شیشه مات جدا کننده برای مولدها به دو قسمت تقسیم بشه

سایز 95 به دلیل 6 متری بودن شاخه های لوله هست که کامل استفاده بشه و 6 تانک در هر ردیف قرار بگیره
طبعا بسته به مکان اندازه اه میتونه متغیر باشه

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۲, 01:20
سلامی دوباره خدمت دوستان
تانک هارو چسبوندم تانک 1 متری و 135 سانتی رو به سه قسمت تقسیم کردم حالا مونده یدونه 160 اونو به چند قسمت تقسیم کنم؟
اینم عکس هاشون
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429652911122191_img_۲۰۱۵۰۴۲۲ _۰۲۱۳۴۴۳۹۹.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1429652951881777_img_۲۰۱۵۰۴۲۲ _۰۲۱۳۲۷۹۷۰.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=142965299632148_img_۲۰۱۵۰۴۲۲_ ۰۲۱۲۴۴۴۰۶.jpg

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۰۲, 09:18
اگر برای مولد هاست به قسمتهای 40 سانتی تقسیم کنید و اگر برای سایز هست به همین شکل باشه و بالا رو 2 پل 20 سانتی بزنید

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۲, 13:28
اگر برای مولد هاست به قسمتهای 40 سانتی تقسیم کنید و اگر برای سایز هست به همین شکل باشه و بالا رو 2 پل 20 سانتی بزنید
مرسی از راهنماییت اقا حامد عزیز
برای سایز میخوام 160 برای سایز زیاد نیست؟ به دو قسمت تقسیم کنم بهتر نمیشه؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۰۲, 14:07
مرسی از راهنماییت اقا حامد عزیز
برای سایز میخوام 160 برای سایز زیاد نیست؟ به دو قسمت تقسیم کنم بهتر نمیشه؟
اگر برای سایز یک نوع میخوای استفاده کنی یه همین شکل بهتره

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۲, 14:20
اگر برای سایز یک نوع میخوای استفاده کنی یه همین شکل بهتره
شاید دو یا سه نوع باشه
اگه از به دوقسمت تقسیم کنم بازم باید پل بزنم؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 11:12
ببینید ؛ اگر ماهی هایی که قراره سایز کنید سازگاری دارند و میشه کنار هم ریخت که توصیه میکنم جدا نکنید
جدا کردن تانک آخرین راه هست
چون برای سایز هر قدر حجم آب انباشته شده بیشتر باشه مفید تر هست

اگر گونه ها با هم هیچ سازگاری ندارند و چاره ای براتون نمیمونه انجام بدید

و بهتره باز هم 2 پل اما 15 سانتی بزنید بالای تانک یا اینکه قید کشی کنید ( چسباندن نوار شیشه ای به قطر 6 سانت به طول و در بالا و کف آکواریوم )

بهتر بود این سئوالات در بخش مشاوره ساخت اکواریوم باشه اما چون مرتبط با سالن خونگی بود اینجا ادامه دادیم

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۳, 12:22
ببینید ؛ اگر ماهی هایی که قراره سایز کنید سازگاری دارند و میشه کنار هم ریخت که توصیه میکنم جدا نکنید
جدا کردن تانک آخرین راه هست
چون برای سایز هر قدر حجم آب انباشته شده بیشتر باشه مفید تر هست

اگر گونه ها با هم هیچ سازگاری ندارند و چاره ای براتون نمیمونه انجام بدید

و بهتره باز هم 2 پل اما 15 سانتی بزنید بالای تانک یا اینکه قید کشی کنید ( چسباندن نوار شیشه ای به قطر 6 سانت به طول و در بالا و کف آکواریوم )

بهتر بود این سئوالات در بخش مشاوره ساخت اکواریوم باشه اما چون مرتبط با سالن خونگی بود اینجا ادامه دادیم
بسیار سپاس گذارم حامد جان
پس دوقسمت تقسیم میکنم و دوتا هم پل 15 سانتی میزنم انشالا کارهارو تموم کنم عکساشون رو هم میزارم خدمت دوستان تا ایراداتمو بگن

fishboy
۱۳۹۴-۰۲-۰۵, 11:25
بسیار سپاس گذارم حامد جان
پس دوقسمت تقسیم میکنم و دوتا هم پل 15 سانتی میزنم انشالا کارهارو تموم کنم عکساشون رو هم میزارم خدمت دوستان تا ایراداتمو بگن

با سلام
همون طور که حامد خان فرمودن برای سایز کردن لیتراژ بالا بهتر است بهتر اینه که با استفاده از شیشه جدا کن آکواریوم هاتون رو جدا کنید چون احتمال داره بعد ها به تانک های بزرگتر نیاز داشته باشید،اینطور که شما تانک هارو جدا کردین دیگه دیگه راه برگشتی وجود نداره

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۰۵, 13:54
با سلام
همون طور که حامد خان فرمودن برای سایز کردن لیتراژ بالا بهتر است بهتر اینه که با استفاده از شیشه جدا کن آکواریوم هاتون رو جدا کنید چون احتمال داره بعد ها به تانک های بزرگتر نیاز داشته باشید،اینطور که شما تانک هارو جدا کردین دیگه دیگه راه برگشتی وجود نداره
ممنون دوست عزیز
این هارو برای مولدین ساختم که موقتا برای سایز کردن استفاده میکنم انشالا بعد یکی دوماه میرم به یه جای بزرگ تر تعداد تانک هارو هم افزایش میدم

amir121
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 01:43
سلامی دوباره خدمت کاربران عزیز امروزی
بلاخره کار اکواریوم ها تموم شد فردا میخوام سه طرف اک هارو رنگ کنم دوستان به نظرتون شیشه کف رو هم رنگ کنم؟ چون زیرشون خالیه به خاطر همین میگم مرسی از دوستان

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 11:30
بلاخره کار اکواریوم ها تموم شد فردا میخوام سه طرف اک هارو رنگ کنم دوستان به نظرتون شیشه کف رو هم رنگ کنم؟ چون زیرشون خالیه به خاطر همین میگم مرسی از دوستان

سلام .... اوه اوه اصلا این کار رو نکن خیلی بد میشه شما وقتی تانکت آبگیری میشه اصلا کف تانک به دلیل شکست نور در آب دیده نمیشه و زیبا تر جلوه میکنه ، اما اگه رنگ کنی کف آب هم زشت میشه و هم چیزی معلوم نمیشه...

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۱۰, 11:35
برچسب خیلی تمیز تر در میاد
رنگ روی شیشه یکنواخت و چسبندگی خوبی نداره

3طرف برچسب ، کف هم که یونولیت هست و نیاز به پوشیده شدن نداره

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 15:50
استفاده از غذا بده خودکار fish feeder timer میشه جایگزین غذادهی دستی کرد مخصوصا برای سایز؟
آیا در تعداد بالا به صرف است قیمت(50-80تومان) و میشه جایگزین کارگر کرد؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 15:52
استفاده از غذا بده خودکار fish feeder timer میشه جایگزین غذادهی دستی کرد مخصوصا برای سایز؟
تغذیه توی سالن زیاد طول نمیکشه
سالن 200 تانکی رو 10 دقیقه میشه یک وعده بهشون غذا داد

مشکل اصلی سیفون و بالا نگه داشتن کیفیت آب هست که نیاز به نیروی کاری داره

fishboy
۱۳۹۴-۰۲-۱۸, 19:09
آقا حامد درست میفرمایند اما گه تو طول روز خودتون نیستین تا غذا دهی کنید میشه از این دستگاها استفاده کرد ولی هزینه بالایی میخواد،تا هزینه اینارو در بیاری یواش یواش باید به فکر تعویضش باشی بهتره دنبال یه راه حل دیگه بگردین

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۰۵, 15:51
سلام.
یه راهنمایی در مورد لوله کشی پمپ هوا برای سالنی با این طرح می خواستم؛ که به چه طرح شبکه ای انجام میگیره.لوله خروجی پمپ هوا به چند شاخه تقسیم میشه یا این که با یه لوله اصلی روی تانکها دور میزنه.اگه طرحی بدید ممنون میشم.
محل قرار گیری پمپ داخل عکس مشخصه.
ممنونم...
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1458821777394521_untitled.png

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۰۶, 17:31
بهترین طرح برتی شما استفاده از سه راهی و انشعاب به راست و چپ پمپ هست که تانکهای وسژ هم از امتهای انشعاب چپ استفاده کنند

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۱۵, 13:45
سلام.
آیا واتر پمپ مناسبی وجود داره که آب دپو شده سالن رو که هم سطح کف هستش به تانکها برسونه؟
بیزحمت معرفی کنید...
واقعا متشکرم از شما:@i):

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۱۵, 14:07
سلام.
آیا واتر پمپ مناسبی وجود داره که آب دپو شده سالن رو که هم سطح کف هستش به تانکها برسونه؟
بیزحمت معرفی کنید...
واقعا متشکرم از شما:@i):
پمپاژ آب دپو به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست

آب دپو باید در ارتفاع ذخیره بشه به دو دلیل :
1- هم دما شدن سریعتر
2- عدم نیاز به پمپاژ

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۲-۱۲, 17:33
سلام و عرض ادب و تشکر...:@i):

برای استفاده از آب چاه دقیقا چه پارامترهایی رو آزمایش کنم. سختی - آهن ....دیگه چی؟

fishboy
۱۳۹۵-۰۲-۱۲, 20:16
سلام و عرض ادب و تشکر...:@i):

برای استفاده از آب چاه دقیقا چه پارامترهایی رو آزمایش کنم. سختی - آهن ....دیگه چی؟

سلام
سختی و ph رو آزمایش کنید چون آب چاه هست فکر نمیکنم نیاز به تست های دیگه باشه

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۳-۰۳, 11:11
سلام.
قصد دارم ان شاءالله 10 تا انجل سه بندی داخل تانک 150 لیتری جهت مولد گیری اضافه کنم.
اگه سیکل طی نکنم و با همون سیفون های روزانه حدود 20 درصد کار رو پیش ببرم؛ خوبه.مشکلی نیست؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۰۴, 01:08
سلام.
قصد دارم ان شاءالله 10 تا انجل سه بندی داخل تانک 150 لیتری جهت مولد گیری اضافه کنم.
اگه سیکل طی نکنم و با همون سیفون های روزانه حدود 20 درصد کار رو پیش ببرم؛ خوبه.مشکلی نیست؟
سلام
وقتی سیفون روزانه مناسب داشته باشید نگرانی برای سیکل ازت وجود نداره

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۳-۱۰, 15:05
سلام.
تو تانک 150 لیتری حداکثر چندتا انجل 2 بندی با هوادهی خوب و فیلترابری میشه نگه داشت؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۱۰, 17:58
سلام.
تو تانک 150 لیتری حداکثر چندتا انجل 2 بندی با هوادهی خوب و فیلترابری میشه نگه داشت؟
با شرایط خوب تا ۱۰۰ قطعه در این حجم سایز کردم

m_darkoob
۱۳۹۵-۰۳-۱۱, 11:03
با شرایط خوب تا ۱۰۰ قطعه در این حجم سایز کردم
تا چه سایزی بزرگ کردید
یعنی سرعت رشد کم نمیشه
متظورتون از شرایط خوب کیفیت اب هستش

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۱۱, 11:56
تا چه سایزی بزرگ کردید
یعنی سرعت رشد کم نمیشه