PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره ویژه سئوالات و مشاوره در زمینه راه اندازی سالن تکثیر مکانیزه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۵, 18:42
دوستان عزیز لطفا سئوالهای خودشون رو در این زمینه ، اینجا مطرج کنند

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 15:36
سلام به همه

بچه ها توی این عکسی که حامد گذاشته زیر تانک ها یونولیت نداره ؟؟؟

لوله گالانیزست نه ؟؟ این نور پنجره ها موردی نداره توی سالن ها ؟؟ جلبکو این چیزا ؟؟؟ من شنیده بودم باید پنجره های سالن با نابلون گرفته بشه.هم برای کنترل نور و هم برای حفظ دما

http://emruzi.com/up/uploads/13625599381.jpg

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 16:44
سلام به همه

بچه ها توی این عکسی که حامد گذاشته زیر تانک ها یونولیت نداره ؟؟؟

لوله گالانیزست نه ؟؟ این نور پنجره ها موردی نداره توی سالن ها ؟؟ جلبکو این چیزا ؟؟؟ من شنیده بودم باید پنجره های سالن با نابلون گرفته بشه.هم برای کنترل نور و هم برای حفظ دما

http://emruzi.com/up/uploads/13625599381.jpg

سلام علی جان
همنطور که گفتم پنجره ها باید از جنس دوجداره عایق باشند و برای کنترل نور مستقیم هم معمولا از بیرون جلوی پنجره ها سایه بان در نظر گرفته میشه

بله زیر تانکها دقت که کنی فقط دو میله گالوانیزه طولی هست که وسط تانک قرار میگیرند و بجای یونولیت از فوم پیچیده شده دور لوله ها استفاده شده که خیلی بهتر از یونولیت هست

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 16:53
ممنون حامد جان

اینجوری فشار نمیاد کف تانک نمیشکنه ؟؟؟!!!! تانک با این عرض روی دوتا لوله که خطریه آخه ؟؟؟ دیگه چ فایده هایی داره حامد ؟؟ واسه ماهیا ؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 17:04
ممنون حامد جان

اینجوری فشار نمیاد کف تانک نمیشکنه ؟؟؟!!!! تانک با این عرض روی دوتا لوله که خطریه آخه ؟؟؟ دیگه چ فایده هایی داره حامد ؟؟ واسه ماهیا ؟؟؟

نه علی جان به هیچ وجه
اگر دقت کنی میبنی که دوتا لوله طولی از وسط تانک عبور میکنند و لبه های کف قرار نمیگیرند به عنوان مثال اگر تانک شما عرض 40 داره فاصله بین این دو لوله 20 سانت هست و هر کدوم 3 سانت قطر خودشونه که میشه 26 در مجموع 14 سانت میمونه از عرض تانک که هر طرف از بیرون 7 سانت میشه
به این ترتیب کل طول تانک مهار میشه

از مزیتهای استفاده از فوم اینه که تانک زیری از یونولیت تانک بالایی همیشه تیکه و دونه های یونولیت موقع دست بردن داخل تان و ... میریزه و با استفاده از فوم این مشکل بر طرف میشه

یونولیت رو در این روش اکر بخوایم استفاده کنیم بعد از مدتی قسمتهایی که روی لوله هست فشرده میشه و باعث شکستن یونولیت میشه
کلا از هر نظر که نگاه کنی فوم مزیت داره به یونولیت و میتونی با قطرهای مختلف هم تهیه کنی

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 19:37
آقا حامد عزیز یک سوال مبتدی ببخشید این رابطهای رزوه ای که برای اتصال لوله
pvc فرمودید چه سایزی هستند و از کجا ها میشه تهیه کرد؟برای صنعت خاصی هم کاربرد داره؟

hamedtak
۱۳۹۱-۱۲-۱۸, 20:38
سلام
لطفا راجع به سیستم تصویه و انواع صافی همچنین شکل کروکی لوله های رفتی اب و برگشتی رو بذارین
میدونم سوالم خیلی کلی بود. ببخشید:dd (14):@};-

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۸, 23:22
آقا حامد عزیز یک سوال مبتدی ببخشید این رابطهای رزوه ای که برای اتصال لوله
pvc فرمودید چه سایزی هستند و از کجا ها میشه تهیه کرد؟برای صنعت خاصی هم کاربرد داره؟
پست شما رو تازه دیدم با عذرخواهی بخاطر تاخیر
از آکواریومی ها میتونی تهیه کنی ، دقیقا به همین منظور هوارسانی آکواریوم از لوله مرکزی هوا ساخته شدند ، عکس میگیرم به زودی و در تاپیک قرار میدم

سلام
لطفا راجع به سیستم تصویه و انواع صافی همچنین شکل کروکی لوله های رفتی اب و برگشتی رو بذارین
میدونم سوالم خیلی کلی بود. ببخشید:dd (14):@};-
به تدریج و تا جایی که حوصله بحث گنجایش داشته باشه در این زمینه ها توضیح خواهم داد

دقیقا همونطور که گفتید سئوالتون یک سئوال کلی هست حتی خیلی کلی تر از اون چیزی که شاید فکر کنید
در بخش سئوال کروکی لوله ها و ... خیلی مسائل دخیل هست
- معماری سالن
- اندازه تانکها و نحوه چینش
- و ...

مهمتر از همه اینها این روش نیاز به یک مهندسی کامل برای بدون نقص کارکردن داره که در هیچ جای سیستم نقطه کور و افت فشاری نداشته باشیم ، در این باره یکبار به شکل اجمالی با محسن بهزادی عزیز صحبت کردم که حتما با اومدن به سایت میتونه در این بحثها کمک کنه کاربران رو

و به یک نکته بسیااااار حیاطی اشاره کنم که سیستم تصفیه فقط برای سالنهای دیسکس مولد کاربرد داره و برای بقیه ماهی ها در 90% سالنها و مزارع تکثیر دنیا استفاده نمیشه و چیزی رو که شما در عکسها یا کلیپها مشاهده میکنید سیستم تصفیه نیست بلکه سیستم سیفون مرکزی هست مه من هم در سالن پیاده کردم و استفاده میکنم

hamedtak
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 12:28
من یادم رفته بود سیستم سیفون و فیلتر و هم بگم و ازتون بپرسم
من خودم کارشناسی تاسیساتم با اصول لوله کسیو دبی و ازاین جور مسایل اشنا هستم ولی چون توی زمینه ی سالن تکثیر زمینه ی تخصصی هست و قلق و اصول خودشو داره من چیزی ازش نمیدونم
من منتظر مقالات بسیار خوب شما هستم. همیشه بهترینین

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 16:58
من یادم رفته بود سیستم سیفون و فیلتر و هم بگم و ازتون بپرسم
من خودم کارشناسی تاسیساتم با اصول لوله کسیو دبی و ازاین جور مسایل اشنا هستم ولی چون توی زمینه ی سالن تکثیر زمینه ی تخصصی هست و قلق و اصول خودشو داره من چیزی ازش نمیدونم
من منتظر مقالات بسیار خوب شما هستم. همیشه بهترینین
خوب ، پس به این شکل که خودتون با مسائل فنی و تاسیساتی آشنایی دارید توضیح راحتره
سیستم تصفیه در مقیاس بزرگ بازدهی زیاد جالبی نداره ، طرح های خیلی زیادی رو میشه اجرا کرد اما متاسفانه تا به امروز هنوز طرح 100% پیاده سازی نشده
مثال بزنم خدمت شما و بقیه کاربران :
یکی از این سیستم های تصفیه دقیقا کپی برابر اصل سیستم تصفیه استخرها شناست به همون ترتیب هم آب رو گرم و به سیستم بر میگردونه اما بسیار پر هزینه هست هم از نظر اجرا و هم از نظر مصرف انرژی

hamedtak
۱۳۹۱-۱۲-۲۰, 12:40
ولی خوب واسه سالن تکثیر همه سعی میکنن تا اونجا که امکان داره هزینه ها رو پایین بیارن و در عین حال کیفیتو بالا نگه دارن تا از نظر اقتصادی واسشون بصرفه

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۵, 21:14
سلام بچه ها

عکس این دوتا سالن رو هم میذارم چنتا سوال دارم در موردشون. مدیران عزیز ببینین اگه لازمه یه تاپیک جدا بذاریمش.

اول این عکس ::

http://emruzi.com/up/uploads/13633725841.jpg (http://emruzi.com/up/)

این لوله های سفید اکسیژن هستن نه؟؟؟ چرا از این لوله ها استفاده کرده ؟؟؟

زیر اکواریوم ها چیزی نیست درسته ؟؟؟ اکاسیو نداره.

الان این بنده خدا به نظر داره ارت هچ میکنه نه ؟؟؟

در کل نظرتون چیه ؟؟؟ نکته خاصی میبینید ؟؟؟

بعد این عکس :::

http://emruzi.com/up/uploads/13633728291.jpg (http://emruzi.com/up/)

اینجا هم از همون سیستم هوادهی استفاده شده نه؟؟؟

قضیه این لوله ها که پیچو تاب خورده چیه ؟؟؟ سیفون مکانیزست ؟؟؟ چرا اینقد بالا و پایین شده؟؟؟

به نظر زیر این تانک ها هم اکاسیو نیست درسته ؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۵, 21:57
سلام بچه ها

عکس این دوتا سالن رو هم میذارم چنتا سوال دارم در موردشون. مدیران عزیز ببینین اگه لازمه یه تاپیک جدا بذاریمش.

اول این عکس ::

http://emruzi.com/up/uploads/13633725841.jpg (http://emruzi.com/up/)

این لوله های سفید اکسیژن هستن نه؟؟؟ چرا از این لوله ها استفاده کرده ؟؟؟ بله علی جان برای اکسیژن رسانی هست و لوله pvc هستند همین لوله ها با این تفاوت که رنکشون شفافه

زیر اکواریوم ها چیزی نیست درسته ؟؟؟ اکاسیو نداره. نه چون پایه ها از چوب ساخته شده از یونولیت استفاده نکردند

الان این بنده خدا به نظر داره ارت هچ میکنه نه ؟؟؟ نه علی جان یک ats درست کرده برای کشت جلبک و برای تغذیه بچه ها از جلبک استفاده میکنه

در کل نظرتون چیه ؟؟؟ نکته خاصی میبینید ؟؟؟ خوبه یک سالن کوچیک و تقریبا حساب شده

بعد این عکس :::

http://emruzi.com/up/uploads/13633728291.jpg (http://emruzi.com/up/)

اینجا هم از همون سیستم هوادهی استفاده شده نه؟؟؟ از اون سیستم لوله کشی نه ، برای اینکه تعداد تانکهاش کم بوده و خروجی های پمپ مرکزی جواب میداده مستقیم از پمپ گرفته

قضیه این لوله ها که پیچو تاب خورده چیه ؟؟؟ سیفون مکانیزست ؟؟؟ چرا اینقد بالا و پایین شده؟؟؟ درسته برای سیفون مکانیزه هست اما سیستم رو ناقص پیاده کرده و یک نقطه ضعف بزرگ داره سیستمش

ناقص از اون جهت که برای خروجی هر تانک شیر تعبیه نشده و بزرگترین نقطه ضعف هم همون پیچ و تابی هست که شما گفتی که برای آورفلو سازی تانکها انجام شده و یک سه راهی بالا زده شده که علارغم کشش آب از کف تانک آب به دلیل مکش هوا ( همین نقطه ضعفش هست و مکش هوا باعث افزایش فشار - هر قدر فشار کمتر باشه در لوله ها قدرت مکش بیشتر خواهد بود - و از کار افتادن قسمتی از سیستم خواهد شد ) پایین تر از 3 راهی نمیاد و سطح آب به سه راهی که برسه جریان خروجی متوقف میشه

به نظر زیر این تانک ها هم اکاسیو نیست درسته ؟؟؟ به همون دلیل که در عکس قبل گفتم

ممنون

سلام ، جوابها رو جلوی سئوالها نوشتم

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 07:49
سلام دوستان اگر میشه لطف کنید که در مورد سیفون مکانیزه کمی توضیح بدهید که چطوری انجام میشه؟وپیاده سازی اون به چه شکلی میباشد.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 09:37
سلام دوستان اگر میشه لطف کنید که در مورد سیفون مکانیزه کمی توضیح بدهید که چطوری انجام میشه؟وپیاده سازی اون به چه شکلی میباشد.

سلام
توضیح طریقه صحیح پیاده سازی سیفون مکانیزه یک سرفصل کامل هست که نه به شکل تئوری امکان توضیح دادن کاملش وجود داره (به دلیل طراحی بر اساس معماری هر سالن ) نه قصد توضیحش رو دارم ، فقط نقطه ابهامات رو میشه روشن کرد تا حدودی

سیفون مکانیزه سیستمی هست که در اون برای هر تانک یک خروجی اختصاصی در نظر گرفته میشه ( با مکانیزمهای متفاوت بر اساس نیاز و نوع هزینه کرد - حتی حذف یک 3 راهی در مقیاس سالن که 500 تا تانک داره میتونه کاهش هزینه باشه ) و این خروجی ها با استفاده از محاسبات مکانیک سیالات به بهترین شکل باید به هم وصل شده و در نهایت به یک نقطه برسند که در این نقطه با استفاده از نیروی مکشی که از یک پمپ گرفته میشه مکش داخلی سیستم تقویت میشه و این اجازه رو خواهد داد که در آن واحد از تعداد زیادی تانک مکش ایجاد کنید
از مزیتهای این سیستم استفاده نکردن از یک شیلنگ برای سیفون همه تانکها ، سرعت و دقت بیشتر در انجام کار ، تمیز و منظم تر بودن و .... میشه نام برد
همونطور که گفتم پیاده سازی این سیستم در مقیاس سالن ( بالای 50 تانک) ریزکاریهای زیادی داره که با کوچکترین اشتباه باعث خواهد شد سیستم راندمان لازم رو نداشته باشه و یا کل هزینه انجام شده سوخت بشه

در حال حاضر پیاده کردن این سیستم به ازای هر تانک حداقل 20 هزار تومن هزینه داره ( برای هر تانک 2 عدد شیر گازی که کاربرد داره فقط میشه 16 تومن )

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 11:00
جالب بود علی از این عکس بیشتر بذار تا ادم ایده بگیره
اقا حامد این لوله ها pvc سفید که تویی تانک چه کار میکنه در عکس اول تویی هر شش تا هست پشت تویی عکس دوم پست دوتا فیلتر اسفنچی

یه سوال دیگه از این لوله ها pvc میشه برای پایه تانک هم استفاده کرد
سوال بعدی تبخیر اب گچ خونه خراب نمی کنه

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 11:55
سلام
توضیح طریقه صحیح پیاده سازی سیفون مکانیزه یک سرفصل کامل هست که نه به شکل تئوری امکان توضیح دادن کاملش وجود داره (به دلیل طراحی بر اساس معماری هر سالن ) نه قصد توضیحش رو دارم ، فقط نقطه ابهامات رو میشه روشن کرد تا حدودی

سیفون مکانیزه سیستمی هست که در اون برای هر تانک یک خروجی اختصاصی در نظر گرفته میشه ( با مکانیزمهای متفاوت بر اساس نیاز و نوع هزینه کرد - حتی حذف یک 3 راهی در مقیاس سالن که 500 تا تانک داره میتونه کاهش هزینه باشه ) و این خروجی ها با استفاده از محاسبات مکانیک سیالات به بهترین شکل باید به هم وصل شده و در نهایت به یک نقطه برسند که در این نقطه با استفاده از نیروی مکشی که از یک پمپ گرفته میشه مکش داخلی سیستم تقویت میشه و این اجازه رو خواهد داد که در آن واحد از تعداد زیادی تانک مکش ایجاد کنید
از مزیتهای این سیستم استفاده نکردن از یک شیلنگ برای سیفون همه تانکها ، سرعت و دقت بیشتر در انجام کار ، تمیز و منظم تر بودن و .... میشه نام برد
همونطور که گفتم پیاده سازی این سیستم در مقیاس سالن ( بالای 50 تانک) ریزکاریهای زیادی داره که با کوچکترین اشتباه باعث خواهد شد سیستم راندمان لازم رو نداشته باشه و یا کل هزینه انجام شده سوخت بشه

در حال حاضر پیاده کردن این سیستم به ازای هر تانک حداقل 20 هزار تومن هزینه داره ( برای هر تانک 2 عدد شیر گازی که کاربرد داره فقط میشه 16 تومن )

سلام
ممنون آقا حامد فقط این طور من متوجه شدم از طریق یک لوله ثابت عمل مکش انجام میشه
حالا این سیفون عملکردش مثل یک سیفون دستی هست؟چون ما با سیفون دستی همه
قسمتهای کف آکواریم را با شیلنگ وبه طوری که با بردن اون به همه قسمتها فضولات را جمع
می کنیم اما این یک لوله ثابت هست ممکنه که فضولات تو یک گوشه ایی باقی بمونه.
حرف شما در مورد پیاده سازی طرح صحیح هست چون شرایط هر سالنی باهم فرق می کند اما اگر صلاح می دانید
وجسارت نباشه امکان داره که در یک تاپیک نمونه ایی از این نوع سیفون را به طور مثال و تصویری تشریح نمایید؟
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 13:04
سلام
ممنون آقا حامد فقط این طور من متوجه شدم از طریق یک لوله ثابت عمل مکش انجام میشه
حالا این سیفون عملکردش مثل یک سیفون دستی هست؟چون ما با سیفون دستی همه
قسمتهای کف آکواریم را با شیلنگ وبه طوری که با بردن اون به همه قسمتها فضولات را جمع
می کنیم اما این یک لوله ثابت هست ممکنه که فضولات تو یک گوشه ایی باقی بمونه.
حرف شما در مورد پیاده سازی طرح صحیح هست چون شرایط هر سالنی باهم فرق می کند اما اگر صلاح می دانید
وجسارت نباشه امکان داره که در یک تاپیک نمونه ایی از این نوع سیفون را به طور مثال و تصویری تشریح نمایید؟
با تشکر

سلام
بله میشه این طرح رو جوری پیاده کرد که امکان سیفون دستی هم به شکل جداگانه برای هر تانک وجود داشته باشه
چند کلیپ سالن تکثیر دیسکس در سایت هست دانلود و با دقت نگاه کنید خودتون متوجه خواهید شد

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 14:35
سلام به همه

بحث بسیار باحالی راه افتاد . از همه ممنونم. به نظر من یه تاپیک با عنوان سیفون مکانیزه سالن بزنیم و این پستارو ببیریم اونجا . نظرتون چیه ؟؟؟

این رو هم من بگم. میشه به هر لوله ای که تا پای هر تانک میاد و یه شیر گازی داره یه شیلنگ وصل کرد که به صورت دستی هم بشه کف رو سیفون کرد ولی خیلی راحت تر .با روشن کردن پمپ درون سیستم مکش وجود داره و فقط کافیه که شما شیر گازی تانک مورد نظر رو باز کنید و با شیلنگ به راحتی کف رو بکشید.

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 15:09
خب بچه ها من یه چیزی نقاشی کردم که فک کنم کمک خوبی باشه.هرچند که خیلی سادست. حامد جان مشکلاشو بگو. مرسی.

حامد اجراز اور فلو ضروریه و حتما باید باشه؟؟؟ به نظر فقط در مواردی که ممکنه طرف ادش بره کنترل کنه خروج آب رو کارایی داره درسته ؟؟؟

http://emruzi.com/up/uploads/13634371441.png (http://emruzi.com/up/)

--------- ادغام پست ------------

راستی حامد اون شیر گازی دومی که گفتی کجا کاربرد داره؟؟؟

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 16:25
خب بچه ها من یه چیزی نقاشی کردم که فک کنم کمک خوبی باشه.هرچند که خیلی سادست. حامد جان مشکلاشو بگو. مرسی.

حامد اجراز اور فلو ضروریه و حتما باید باشه؟؟؟ به نظر فقط در مواردی که ممکنه طرف ادش بره کنترل کنه خروج آب رو کارایی داره درسته ؟؟؟

سلام
علی جان ممنون فقط اون انتهای بسته برای چیه؟ خوب آخرین تانک رو زانویی 90 درجه استفاده می کنیم دیگه یا اون انتهای بسته کارایی خودش رو داره؟
بعد ارتفاع لوله از کف باید چقدر باشه که به بهترین نحو کار کنه؟

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 16:30
اره خوب راس میگی اون انتهای بسترو نمیدونم چرا گذاشتم !!!!:d

من خودم تاحالا از نزدیک ندیدم و فقط تئوری میدونم اینارو.

به نظرم هرچی به کف نزدیکتر باشه بهتره ولی حتما باید قسمت خروج آب از تانک با یه توری چیزی پوشیده بشه که ماهیارو نکشه.

حالا بذا حامد بیاد جزئیاتو بهتر میگه.

حامد جان اگه میشه این پستای اخریرو ببر تو یه تاپیک جدید واسه سیستم سیفون مکانیزه.

مرسی

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 17:41

سلام علی جان ، اجرای آورفلو برای وقتی که سیستم قراره علاوه بر سیفون کار سرریز آب رو انجام بده ضروری هست اما نه به شکلی که در اون عکس هست

لزومی به جدا کردن این پستها نیست چون همه در راستای راه اندازی سالن مکانیزه هستند که البته به مرور و مقاله وار در انجمن خودش کامل خواهند شد

شیر دوم برای ورودی آب هست علی جان

شمایی که از سیستم کشیدی به عنوان نمای شماتیک ایرادی نداره جز همون ته بسته ، اما برای پیاده کردن بر اساس حجم تانکها ، فاصله ای که قراره آب تا پمپ طی کنه و ... سایز لوله ، تعداد خم و زانویی که در لوله ها استفاده میشه و ... تغییر خواهد کرد

کلا یک بحث عملی مکانیک سیالات هست علی ، به شکل خلاصه بخوام بگم در یک خط لوله باید طراحی و فاصله تا پمپ مکنده طوری تنظیم بشه که فشار وارده بر همه تانکها برای مکش تقسیم بشه به شکل یکسان اگر غیر از این باشه نقطه کور ایجاد میشه و مرتب باید سیستم هواگیری بشه

سلام
علی جان ممنون فقط اون انتهای بسته برای چیه؟ خوب آخرین تانک رو زانویی 90 درجه استفاده می کنیم دیگه یا اون انتهای بسته کارایی خودش رو داره؟
بعد ارتفاع لوله از کف باید چقدر باشه که به بهترین نحو کار کنه؟

سلام
هرقدر ارتفاع لوله بیشتر باشه طبعا مکش آب بهتر خواهد بود ، حتی برای خوب کارکردن این سیستم در مقالات شاهد خواهید بود که توصیه میشه پمپ مکنده در اتافک زیر زمینی تعبیه بشه و ...

دوستان اگر حوصله کافی داشته باشند من مسائل رو به ترتیب توضیح خواهم داد و بهتره سئوالات همراه با بحث باشه

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 17:59
ممنون حامد جان

ببخشید خیلی سوال میپرسم.

خب نمیشه مکش رو با کم و زیاد کردن شیر ها تنظیم کرد ؟؟؟ مث فشار اکسیژن.

یه سوال دیگه. توی این تصاویر سالن هایی که من دیدم اکثرا از چوب استفاده کردن ولی من هرچی فکر میکنم میبینم هر چوبیم که باشه بعد از چند بار آب خوردن میپوسه. به نظرم همین لوله گالوانیزه خیلی بهتر جواب میده.

بعد اینکه چوبه و زیرشون یونولیت هم نمیذارن خیلی جالبه.بالاخره هرچی باشه بازم چوب خشکه و میشکنه شیشه کف.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:10
ممنون حامد جان

ببخشید خیلی سوال میپرسم.

خب نمیشه مکش رو با کم و زیاد کردن شیر ها تنظیم کرد ؟؟؟ مث فشار اکسیژن.

یه سوال دیگه. توی این تصاویر سالن هایی که من دیدم اکثرا از چوب استفاده کردن ولی من هرچی فکر میکنم میبینم هر چوبیم که باشه بعد از چند بار آب خوردن میپوسه. به نظرم همین لوله گالوانیزه خیلی بهتر جواب میده.

بعد اینکه چوبه و زیرشون یونولیت هم نمیذارن خیلی جالبه.بالاخره هرچی باشه بازم چوب خشکه و میشکنه شیشه کف.

ممنون

خواهش میکنم

بحثمون روی کاهش فشار مکش نیست علی جان ، با شیر گازی فقط میشه کم کرد فشار مکش رو
ما میخوایم که حداکثر فشار در سیستم باشه هر قدر مکش بیشتر ، بهتر

چوب و شیشه از رفقای قدیمی هستند تانک اگر زیرش پر باشه حتی اگر صفحه فلزی یا سنگ اوپن ( به عنوان مثال ) که کف کاملا بچسبه اصلا نیازی به یونولیت نیست

لوله گالوانیزه یک استاندارد هست اما در اروپا بخاطر مقرون به صرفه تر بودن چوب نسبت به فلز از چوب استفاده شده
حالا سالنهای مالزی رو نگاه کنی همه از فلز ( آبکاری استیل یا گالوانیزه ) استفاده کردند

علی داری منو تخلیه اطلاعاتی میزنی فک کنم میخوای بترکونی سالن تکثیره رو ;)

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:17
من کوچیکتم حامد جان.

ببخشید خیلی سوال تو کلمه اخه. هرجاش که میدونی واست امکانش نیست که بگی نگو داداش. میدونم قضیرو.

اره دلم میخواد که همه چیرو بدونم. هرچیم که میفهمم باز احساس میکنم که خیلی بی سواد ترم.

به نظرم توی ایران هم بصرفه همین لوله های گالوانیزه باشه با همون فوم زیرش.( ولی خداییش من میترسم از این روش. حس میکنم زیر تانک خالی باشه خیلی خطریه.

البته من بشتر نظرم روی وان هستش و فکر نمیکنم به پایه احتیاجی باشه.

بازم ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:22
من کوچیکتم حامد جان.

ببخشید خیلی سوال تو کلمه اخه. هرجاش که میدونی واست امکانش نیست که بگی نگو داداش. میدونم قضیرو.

اره دلم میخواد که همه چیرو بدونم. هرچیم که میفهمم باز احساس میکنم که خیلی بی سواد ترم.

به نظرم توی ایران هم بصرفه همین لوله های گالوانیزه باشه با همون فوم زیرش.( ولی خداییش من میترسم از این روش. حس میکنم زیر تانک خالی باشه خیلی خطریه.

البته من بشتر نظرم روی وان هستش و فکر نمیکنم به پایه احتیاجی باشه.

بازم ممنون

خواهش میکنم علی جان

به وان هم میرسیم و ایه های وان رو هم بهت نشون میدم ، صرفه در متراز مصرفی البته با اکواریوم هست و در نظر داشته باش از وان فقط و فقط میشه برای سایز استفاده کرد

به عنوان مثل 1000 تا بچه آنجل 1 سانتی رو از تانکها منتقل کنی به وان و در وان سایز بشن

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:30
علی جان تخلیه اطلاعاتی خیلی خوبه منم هفته پیش یه نفر تخلیه اطلاعاتی کردم

علی یه امتحان می کردی با فوم شاید جواب داد
اون وان ها واقع جالب علی بعد سال یکی از اشنا با ماشین (کامیون) میاد که بره چابهار خواستی هماهنگ کن که برام بیاره دیگه پول کرایه بار هم نمیدی

دوستان این سوال های من تویی صفحه قبل داره خاک می خوره

جالب بود علی از این عکس بیشتر بذار تا ادم ایده بگیره
اقا حامد این لوله ها pvc سفید که تویی تانک چه کار میکنه در عکس اول تویی هر شش تا هست پشت تویی عکس دوم پست دوتا فیلتر اسفنچی

یه سوال دیگه از این لوله ها pvc میشه برای پایه تانک هم استفاده کرد
سوال بعدی تبخیر اب گچ خونه خراب نمی کنه

با تشکر از دوستان

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:35
ممنون حامد جان.

یعنی واسه وان هم از پایه استفاده کنیم ؟؟؟؟

من وان رو فقط برای تکثیر گوپی در نظر دارم حامد.به روش همون سبد.

من روی وان دست گذاشتم چون هم اسیب نمیبینه و مقاومه و هم خیلی ارزون تر در میاد . و جابجاییش هم خیلی اسون تره. و هرچی فکر میکنم میبینم برای تکثیر گوپی واقعا مناسبه.

مرسی ابوالفضل داداش.

فعلا که این خاش گیریم ان شاا.. بیام زاهدان میرم تو کارش ولی اگه خاشم بمونم برای امتحان یه دونه یه متری میگیرم و کارو شروع میکنم.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 18:44
علی جان تخلیه اطلاعاتی خیلی خوبه منم هفته پیش یه نفر تخلیه اطلاعاتی کردم

علی یه امتحان می کردی با فوم شاید جواب داد
اون وان ها واقع جالب علی بعد سال یکی از اشنا با ماشین (کامیون) میاد که بره چابهار خواستی هماهنگ کن که برام بیاره دیگه پول کرایه بار هم نمیدی

دوستان این سوال های من تویی صفحه قبل داره خاک می خوره

با تشکر از دوستان
نه نمیشه به عنوان پایه از لوله pvc استفاده کرد ابوالفضل حرفها میزنی داداش !!
عکس دقیقا مشخص نیست اما میتونه برای تخم ریزی تعبیه شده باشه ، ماهی ها این جنس رو برای تخم ریزی خیلی میپسندن

ممنون حامد جان.

یعنی واسه وان هم از پایه استفاده کنیم ؟؟؟؟

من وان رو فقط برای تکثیر گوپی در نظر دارم حامد.به روش همون سبد.

من روی وان دست گذاشتم چون هم اسیب نمیبینه و مقاومه و هم خیلی ارزون تر در میاد . و جابجاییش هم خیلی اسون تره. و هرچی فکر میکنم میبینم برای تکثیر گوپی واقعا مناسبه.

مرسی ابوالفضل داداش.

فعلا که این خاش گیریم ان شاا.. بیام زاهدان میرم تو کارش ولی اگه خاشم بمونم برای امتحان یه دونه یه متری میگیرم و کارو شروع میکنم.

همچین مطمئن هم روی" خیلی ارزونتر" نباش داداش علی
میدونم اما به شکل استانداردش گفتم ، در مقالاتتتتت (چقدر از این کلمه استفاده کردم این یکی رو با یک پرستیژ خاصی بخون) عکس سالن سایز رو هم میگذارم

در زمینه سالنهای تکثیر یه نکته رو بگم علی ، مثل یک کلاف ناتموم میمونه یادگیری در این زمینه ، ساختن یک سالن تکثیر کامل و بی عیب علاوه بر داشتم جیب بسیار پر پول یک طرح کاملا حساب شده نیاز داره که حتی سانتیمتر به سانتیمتر جای پایه های هم مشخص باشه و ....
کلا کار راحتی نیست علی جان خیلی انرژی توی این کار گذاشتم اما هنوز اندر خم یک کوچه ایم

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 19:03
اخه الان با این قیمت چسب و شیشه به نظر خودم که خیلی ارزونتر میشه. من وان 1 متری رو از یه بنده خدایی اینجا قیمت گرفتم گفت بین 30 تا 40 هستش وقتی داشته. و مهمترین قضیش اینه که نمیشکنه و اب هم نمیده.

از تانک های سالن قبلی نصفشون توی جابجایی و زمانیکه توی انبار بودن شکستن .

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 20:47
ببخشید معذرت می خواهم بابت پرسش زیاد دوستان برای مکش سیفون مکانیزه از چه مدل پمپی استفاده میشه؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 22:12
ببخشید معذرت می خواهم بابت پرسش زیاد دوستان برای مکش سیفون مکانیزه از چه مدل پمپی استفاده میشه؟

بر اساس سایز لوله و حجم مورد نیاز مکش در ساعت از واتر پمپهای مختلف استفاده میشه

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 17:34
سلام
بازدهی سالن باید چقدر باشه تا بگیم به سود دهی رسیده؟
آیا میشه با 5 تانک شروع کرد و با سودش یک سالن را تجهیز کرد؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 17:46
سلام
بازدهی سالن باید چقدر باشه تا بگیم به سود دهی رسیده؟
آیا میشه با 5 تانک شروع کرد و با سودش یک سالن را تجهیز کرد؟
ممنون

سلام

مقدمات و لوازم راه اندازی سالن تکثیر ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=1871)

500 قطعه بر متر مربع در سال

خیر ، همچین پولی در کوتاه مدت نمیتونید درآمدزایی کنید
اگر اینطور بود سالن دارها همه باید الان میلیاردر بودن ، نه ؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:03
سلام

به نظرم طبق اون چیزایی که من بهشون فکر کردم با 5-6 تا تانک اگه تکثیر گوپی به خوبی و با کمترین تلفات صورت بگیره میشه در ماه 500 قطعه داد بیرون و این یعنی ماهانه 250 تومن درامد در صورت فروش رفتن

دونه ای 500 تومن.البته الان گوپی حدود 800 تا 900 هستش.

ما توی شهرمون 11 تا ماهی فروشی داریم که طبق بررسی هایی که کردم ماهانه همین حدود 500 عدد رو فروش دارن.( دست کم گرفتم ).با ماهی 250 به نطرم میشه ذره ذره سالونو کامل کرد.(البته در حد

یه سالن 20 متری معمولی نه یه سالن بزرگ و حرفه ای )

نظر دوستان چیه؟؟؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:10
یکی از دوستان بنده یک سالن را با 12 میلیون شروع کرد که دو ماهه 6 تومن گیرش اومد 3 تومن را برداشت و 3 تومن خرج سالن کرد
منظور من تجهیز حرفه ای نیست
فقط خرید آک و لوازم و ماهی ها
قصد مکانیزه کردن ندارم ولی میخوام تکثیر ماهی های گرون را انجام بدم
قراره با دکتر مومنی شراکت کنم
طبق تحقیقاتم سالن های شیراز میانگین درآمد خالص برای صاحب سالن در هر 30 متر مربع 2.5 میلیون هست
موفق باشید

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:17
آمارت در حالت خوشبینانه هست علی جان ، زاهدان مگه گوپی رو میخورن ؟ ;)

جونم برات بگه الان یک تانک 80 سانتی بخوای بسازی با چسب و .... حساب کردم حدود 25 تومن در میاد ، پایه و ... هم حساب کنی به ازای هر تانک حداقل باید 90-100 تومن خرج کنی
بعد هزینه ها هم هست
آب
برق

نمیگم نشدنیه اما باور کنید سالن داری کاری نیست که به راحتی درامد بده ، به نظر من سالنداری که ماهی خوب بده دست مشتری و شریف باشه ، واقعا پولش حلاله چون زحمت زیاد داره

یک نگاه اماری داشته باشید کدوم سالن داری رو سراغ دارید که وضع مالیش خوب شده باشه ؟ نمیگم به خاک سیاه نشستن اما عادیه دارمدش
این کار رو اگر قصد دارید انجام بدید برای علایق شخصی باشه که هزینه عشق بازیتون در بیاد

من در قبال سئوال شما مسئولم که واقعیت رو بهتون بگم وگرنه زیر دینتون میمونم
وگرنه 100000 تا سالن توی هر شهری هم باشه برای من هیچ فرقی نمیکنه ، برعکس از هر نظر که فکر کنید به نفع ماهی بازها و ماهی دوستها هست
اما ریسک نکنید
شدندی هست یک کارایی انجام بشه ، اما هزینه تجربه زیادی رو باید بپردازید تا به نتیجه برسید

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:30
آمارت در حالت خوشبینانه هست علی جان ، زاهدان مگه گوپی رو میخورن ؟ ;)

جونم برات بگه الان یک تانک 80 سانتی بخوای بسازی با چسب و .... حساب کردم حدود 25 تومن در میاد ، پایه و ... هم حساب کنی به ازای هر تانک حداقل باید 90-100 تومن خرج کنی
بعد هزینه ها هم هست
آب
برق

نمیگم نشدنیه اما باور کنید سالن داری کاری نیست که به راحتی درامد بده ، به نظر من سالنداری که ماهی خوب بده دست مشتری و شریف باشه ، واقعا پولش حلاله چون زحمت زیاد داره

یک نگاه اماری داشته باشید کدوم سالن داری رو سراغ دارید که وضع مالیش خوب شده باشه ؟ نمیگم به خاک سیاه نشستن اما عادیه دارمدش
این کار رو اگر قصد دارید انجام بدید برای علایق شخصی باشه که هزینه عشق بازیتون در بیاد

من در قبال سئوال شما مسئولم که واقعیت رو بهتون بگم وگرنه زیر دینتون میمونم
وگرنه 100000 تا سالن توی هر شهری هم باشه برای من هیچ فرقی نمیکنه ، برعکس از هر نظر که فکر کنید به نفع ماهی بازها و ماهی دوستها هست
اما ریسک نکنید
شدندی هست یک کارایی انجام بشه ، اما هزینه تجربه زیادی رو باید بپردازید تا به نتیجه برسید
این که هزینه ها بالاست را واقعا راست میگید ولی من منظورم شرایط ایده آل و تجربه و دانش بالا هست
الان بنده دارم با دکتر مومنی قرار دادی می بندم که ایشون در ازای دریافت مبلغی ایمنی در برابر بیماری های ماهی های بنده را تضمین میکنن و خسارات وارده بر اساس بیماری 50% بر عهده بنده هست که اونم بیمه کار هستم البته مذاکره در حد ابتدایی هست هنوز تصمیمی اتخاذ نشده
در مورد تجربه اگر واقعا کسی دنبالش هست میتونه مثل من یک گله 25 تایی ماهی از انواع گوشت خوار تهیه کنه بعد عوامل بیماری زا ایجاد کنه و دنبال راه درمان باشه درسته خسارت و تلفات داره ولی راه خوبی واسه پیدا کردن درمان ماهی ها هست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:33
یکی از دوستان بنده یک سالن را با 12 میلیون شروع کرد که دو ماهه 6 تومن گیرش اومد 3 تومن را برداشت و 3 تومن خرج سالن کرد
منظور من تجهیز حرفه ای نیست
فقط خرید آک و لوازم و ماهی ها
قصد مکانیزه کردن ندارم ولی میخوام تکثیر ماهی های گرون را انجام بدم
قراره با دکتر مومنی شراکت کنم
طبق تحقیقاتم سالن های شیراز میانگین درآمد خالص برای صاحب سالن در هر 30 متر مربع 2.5 میلیون هست
موفق باشید

دو ماه ؟؟؟ چطوری دوماهه ماهی داده تو بازار احسان جان؟؟؟ سایز انجام میداده یا تکثیر ؟؟؟؟

دکتر مومنی؟؟؟ من یه مومنی میشناسم که قم سالن داره یه بارم اومد سالن ما همه امیدامونو نا امید کرد ولی ادم بدی نبود حال کردم باهاش.همونو میگی؟؟؟ یه کتابم نوشته بود.

این 2.5 میلیون فک نکنم سود خالص باشه احسان جان.

مام سالن دار بودیم خب یه مدتی ولی اینجوریا نبود و واقعا سخت بود کاراش مخصوصا اگه دست تنها باشی و سیستم های تصفیه و سیفون مکانیزه هم نداشته باشی.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:43
این که هزینه ها بالاست را واقعا راست میگید ولی من منظورم شرایط ایده آل و تجربه و دانش بالا هست
الان بنده دارم با دکتر مومنی قرار دادی می بندم که ایشون در ازای دریافت مبلغی ایمنی در برابر بیماری های ماهی های بنده را تضمین میکنن و خسارات وارده بر اساس بیماری 50% بر عهده بنده هست که اونم بیمه کار هستم البته مذاکره در حد ابتدایی هست هنوز تصمیمی اتخاذ نشده
در مورد تجربه اگر واقعا کسی دنبالش هست میتونه مثل من یک گله 25 تایی ماهی از انواع گوشت خوار تهیه کنه بعد عوامل بیماری زا ایجاد کنه و دنبال راه درمان باشه درسته خسارت و تلفات داره ولی راه خوبی واسه پیدا کردن درمان ماهی ها هست

منظورم اصلا روی کنترل تلفات نبود

به نظر شخصی من کسی که نتونسته باشه سطح علمیش رو به جایی برسونه که تلفات ماهیش زیر 5% باشه که نباید اصلا دنبال سالن داری بره (ماهی تکثیری خودش)

خیلی چالشها هست دوست عزیز که باید وارد کار بشید تا دست و پنجه نرم کنید باهاشون
آرتمیای مرغوب الان کیلویی 240 هزار تومن هست ، برای تکثیر صنعتی هم هیچ چاره ای جز استفاده ازش نمیمونه
هزینه های برق و گاز سرسام اوره
تخم دیسکس محاله در سختی بالای 150 هچ بشه ( در پیام خصوصی گفته بودید) من 2 سال هست که سالن دارم عزیز اکثر بچه ها در جریان هستند و اکثر ماهی ها رو هم تکثیر کردم
سالنم هم به اندازه خودش بد نیست 50 تا تانک مختلف دارم

شما یک بازار رو فراموش کردید توی شیراز الان ظرف سال گذشته چندتا آکواریومی بسته شده ؟ نمیگم صفر هست بازار اما مثل قبل هم دیگه نیست ، ممکنه مقطعی برای شب عید تا بعد از امتحانات خرداد بازار تکون بخوره اما اونجوری نیست که بشه روش حساب باز کرد

شاید هم من اشتباه میکنم و شما درست میگی که در این صورت حتما از تجربیات شما استفاده خواهم کرد

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 19:02
دو ماه ؟؟؟ چطوری دوماهه ماهی داده تو بازار احسان جان؟؟؟ سایز انجام میداده یا تکثیر ؟؟؟؟

دکتر مومنی؟؟؟ من یه مومنی میشناسم که قم سالن داره یه بارم اومد سالن ما همه امیدامونو نا امید کرد ولی ادم بدی نبود حال کردم باهاش.همونو میگی؟؟؟ یه کتابم نوشته بود.

این 2.5 میلیون فک نکنم سود خالص باشه احسان جان.

مام سالن دار بودیم خب یه مدتی ولی اینجوریا نبود و واقعا سخت بود کاراش مخصوصا اگه دست تنها باشی و سیستم های تصفیه و سیفون مکانیزه هم نداشته باشی.
نه منظورم دکتر مومنی معروف هست که دیسکس هاش معروفه و تو شیراز هم یک مطب ماهی و دامپزشکی داره ولی ماهی چندروز بیشتر نیستش و بقیش غیب میشه
میگم که دوستم 6 تومن فروش داشت که 3 تومن برداشته یعنی خرج شده
ایشون فقط دیسکس پرورش میدن و سایز میکنن
ماه اول دیسکس های تایلندی وارد کردن با سود خوبی چندتا باکس هایی که آورده بود را فروخت ماه دوم چندتا سایز شده و چندتا تکثیر خودش را داد که 3 تومن سود خالص داشته در 2 ماه

منظورم اصلا روی کنترل تلفات نبود

به نظر شخصی من کسی که نتونسته باشه سطح علمیش رو به جایی برسونه که تلفات ماهیش زیر 5% باشه که نباید اصلا دنبال سالن داری بره (ماهی تکثیری خودش)

خیلی چالشها هست دوست عزیز که باید وارد کار بشید تا دست و پنجه نرم کنید باهاشون
آرتمیای مرغوب الان کیلویی 240 هزار تومن هست ، برای تکثیر صنعتی هم هیچ چاره ای جز استفاده ازش نمیمونه
هزینه های برق و گاز سرسام اوره
تخم دیسکس محاله در سختی بالای 150 هچ بشه ( در پیام خصوصی گفته بودید) من 2 سال هست که سالن دارم عزیز اکثر بچه ها در جریان هستند و اکثر ماهی ها رو هم تکثیر کردم
سالنم هم به اندازه خودش بد نیست 50 تا تانک مختلف دارم

شما یک بازار رو فراموش کردید توی شیراز الان ظرف سال گذشته چندتا آکواریومی بسته شده ؟ نمیگم صفر هست بازار اما مثل قبل هم دیگه نیست ، ممکنه مقطعی برای شب عید تا بعد از امتحانات خرداد بازار تکون بخوره اما اونجوری نیست که بشه روش حساب باز کرد

شاید هم من اشتباه میکنم و شما درست میگی که در این صورت حتما از تجربیات شما استفاده خواهم کرد
شما استادی من اصلا حرفای شما را نقض نمیکنم ولی دیسکس جلوی خودم تو آب 200-250 قشنگ تخم هاش هچ شده و 180 تا تخماش بزرگ شده ولی جفتش را فروختن 2.5 میلیون که واقعا ارزش داشت
بازار شیراز رو جنس خوب نمیچرخه رو معروفیت می چرخه مثلا ماکرو 2.5 بندی که بیشتر مغازه ها میدن 3000 یک مغازه معروف میده 4500 همه هم چون میشناسن و 25 سال سابقه داره میخرن
اونایی که تعطیل میشن فن بازار یابی و ارتباط با مشتری و ... را ندارن وگرنه مغازه ماهی سود بدی نداره همین آم معروفی که خدمتتون میگم وقتی وارد مغازه میشی جلو میاد خودش سلام میکنه و با چرب زبونی خیلیا را مشتری خودش کرده زمان بابام ایشون تو زیر زمین اجاره ای کار میکرده الان هم مغازه بزرگی داره و هم سالن بزرگی را اداره میکنه و هر ماه سفر های خارجی دارن

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 19:08
نه منظورم دکتر مومنی معروف هست که دیسکس هاش معروفه و تو شیراز هم یک مطب ماهی و دامپزشکی داره ولی ماهی چندروز بیشتر نیستش و بقیش غیب میشه
میگم که دوستم 6 تومن فروش داشت که 3 تومن برداشته یعنی خرج شده
ایشون فقط دیسکس پرورش میدن و سایز میکنن
ماه اول دیسکس های تایلندی وارد کردن با سود خوبی چندتا باکس هایی که آورده بود را فروخت ماه دوم چندتا سایز شده و چندتا تکثیر خودش را داد که 3 تومن سود خالص داشته در 2 ماه

شما استادی من اصلا حرفای شما را نقض نمیکنم ولی دیسکس جلوی خودم تو آب 200-250 قشنگ تخم هاش هچ شده و 180 تا تخماش بزرگ شده ولی جفتش را فروختن 2.5 میلیون که واقعا ارزش داشت
بازار شیراز رو جنس خوب نمیچرخه رو معروفیت می چرخه مثلا ماکرو 2.5 بندی که بیشتر مغازه ها میدن 3000 یک مغازه معروف میده 4500 همه هم چون میشناسن و 25 سال سابقه داره میخرن
اونایی که تعطیل میشن فن بازار یابی و ارتباط با مشتری و ... را ندارن وگرنه مغازه ماهی سود بدی نداره همین آم معروفی که خدمتتون میگم وقتی وارد مغازه میشی جلو میاد خودش سلام میکنه و با چرب زبونی خیلیا را مشتری خودش کرده زمان بابام ایشون تو زیر زمین اجاره ای کار میکرده الان هم مغازه بزرگی داره و هم سالن بزرگی را اداره میکنه و هر ماه سفر های خارجی دارن

200-250 چی؟
tds اگر منظورتون هست که من حاضرم بتون نشون بدم دیسکس توی tds 400 تخمهاش هچ بشه

معیار من برای سنجش tds فقط آب اولیه هست که اماده میشه و ماهی وارد اون میشه و دیگه تی دی اس رو قبول ندارم از نظر علمی هم ثابت شده
در همین پستهای اخر بنده هم در تاپیکهای سختی آب اگر ملاحظه کنید دلیل رو پیدا خواهید کرد

خودم تخمهای انجل رو در gh=15 هچ کردم که میشه tds> 350 آب ابتدایی نه اب مونده تانک

ممنون از اطلاعاتی که از آقای مومنی دادید ، حتما باهاشون صحبت میکنم و دعوتشون میکنم اگر افتخار بدن تشریف بیارند سایت در خدمتشون باشیم

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 19:22
200-250 چی؟
tds اگر منظورتون هست که من حاضرم بتون نشون بدم دیسکس توی tds 400 تخمهاش هچ بشه

معیار من برای سنجش tds فقط آب اولیه هست که اماده میشه و ماهی وارد اون میشه و دیگه تی دی اس رو قبول ندارم از نظر علمی هم ثابت شده
در همین پستهای اخر بنده هم در تاپیکهای سختی آب اگر ملاحظه کنید دلیل رو پیدا خواهید کرد

خودم تخمهای انجل رو در gh=15 هچ کردم که میشه tds> 350 آب ابتدایی نه اب مونده تانک

ممنون از اطلاعاتی که از آقای مومنی دادید ، حتما باهاشون صحبت میکنم و دعوتشون میکنم اگر افتخار بدن تشریف بیارند سایت در خدمتشون باشیم
منظورم درجه 15 تا 18 آلمانی هست
امیدوارم تشریف بیارن ولی فکر نمیکنم چون چندین بار از طرف دوستان پیشنهاداتی مبنی بر ساخت یا شرکت در سایت برای معرفی خود و محصولاتشون به ایشان داده شد که سخت مخالف این قضیه هستن بخاطر مشغله کاری و معروف بودن در حد کافی
میخواستم بدونم سود این 50 تانک شما در ماه چقدره؟میانگین و حداقل را اگر امکان داره بگید ممنون میشم؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 19:37
منظورم درجه 15 تا 18 آلمانی هست
امیدوارم تشریف بیارن ولی فکر نمیکنم چون چندین بار از طرف دوستان پیشنهاداتی مبنی بر ساخت یا شرکت در سایت برای معرفی خود و محصولاتشون به ایشان داده شد که سخت مخالف این قضیه هستن بخاطر مشغله کاری و معروف بودن در حد کافی
میخواستم بدونم سود این 50 تانک شما در ماه چقدره؟میانگین و حداقل را اگر امکان داره بگید ممنون میشم؟

پس جالبه شما حتما شاهد روش جدیدی بودید یا ابداع کردید که کلیه تحقیقات و علوم مربوط به تکثیر دیسکس رو نقض میکنه ، اگر این ادعا رو ثابت کنید ممنون میشم

ما نیازی به معروفیت آقا مومنی نداریم و عرضه تجاری محصولات هم در این سایت ممنوع هست
برای این گفتم تماس میگرم باهاشون که از اطلاعات و تجربشون استفاده کنیم

من برای تجارت سالن داری نمیکنم ، شغلم سخت افزاره و فقط برای علایق خودم این کار رو انجام میدم همینقدر هم که هزینه ها در بیاد برام کافیه

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 19:45
آقا حامد آخه چرا؟نه واقعا چرا؟
این نقض نیست من نگفتم یک سالن پر دیسکس اینجوری دیدم گفتم یک جفت دیدم اونم پارسال بود که دیسکس تونی تن بودن و شناسنامه کاملی داشتن و حتی حداکثر سختی براشون درج شده بود چون ژن هاشون را تقویت کردن
در مورد دکتر هم بنده جسارتی به شما نکردم گفتم طرز فکر دکتر اینجوریه
امیدوارم همواره موفق تر باشید و دوستان از ماهی هاتون استفاده کنن

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 23:12
آقا حامد آخه چرا؟نه واقعا چرا؟
این نقض نیست من نگفتم یک سالن پر دیسکس اینجوری دیدم گفتم یک جفت دیدم اونم پارسال بود که دیسکس تونی تن بودن و شناسنامه کاملی داشتن و حتی حداکثر سختی براشون درج شده بود چون ژن هاشون را تقویت کردن
در مورد دکتر هم بنده جسارتی به شما نکردم گفتم طرز فکر دکتر اینجوریه
امیدوارم همواره موفق تر باشید و دوستان از ماهی هاتون استفاده کنن
ایراد نداره
من چون خودم سئوالاتی در زمینه فعالیت این شرکت و ارتباطش با ایران برام پیش آمده ، ادرس سایت اصلی شرکت و پیج فیس بوکشون و همینطور اکانت یونیوپشون (اگر از خودشون باشه) رو امشب پیدا کردم وقصد دارم مکاتبات جدی از طریق شرکت کشاورزی که ثبت دادم 12 سال پیش و جنبه رسمی و اعتباریش از خیلی از به اصلاح شرکتهای موجود بیشتر هست باهاشون داشته باشم و یکسری مسائل رو روشن کنم

مراتب این ارتباط اگر همکاری متقابلی از طرف این شرکت رخ بده ( که احتمالش خیلی کمه بدون پاسخ بگذارند) به اطلاع عموم خواهم رسوند

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۶, 23:14
سلام دوستان
این مدت خیلی دنبال کارای سالن بودم که الان به نتایج خوبی رسیدم
یکی اینکه دیسکس های تونی تن را دیدم که تو آب با سختی 450-500 به راحتی بچه میدن و حتی تانک هاشون گچ بسته و الان هم برای آقا حامد حاضرم اثبات کنم(در پست های بالا گفتن) و سختی تانک را خودم تست کردم ولی متاسفانه خیلی گرون بودن و مولد ها بسته به نژاد و سن و سایز از 3 میلیون بود تا 25 میلیون بعضی از نژاد ها را هم نداشتن که احتمالا با چند جفت از این ها شروع کنم
دوم جایی پیدا کردم که همه غذاهایی که تو ایران نیست را ایشون مستقیم میاره و بعضی را خودش پرورش میده مثل اسپیرولینا با خلوص خیلی بالا ، دافنی ، آرتمیا های مختلف و ...
در مورد بازده کمی تحقیق کردم که سالن های اصلی الان دارن سود خوبی میکنن و جنساشون همه فروخته میشه ( بعضی ها به اسم ایرانی بعضی هم که به دلیل تفکر بد مردم به اسم خارجی و وارداتی )
کمی هم مکانیزه کردن سالن را از سالن دارهای قشم و کیش و اصفهان و ... یاد گرفتم که خیلی مفید بود
الان چندتا سوال :
اول اینکه واسه سالن سیفون و تعویض آب بهتره یا تصفیه؟ کدوم به صرفه تر هست؟
متریال تصفیه آب در سالن هایی با ماهی مختلط چیه؟ (دیسکس ، آنجل،فلاور ، اسکار ، سوروم ... )
یک وام هست که 4 درصد که 2 سال استراحت داره و مبلغش 10 تا 1000 میلیون بسته به کار هست آیا ارزش داره؟ با 20 میلیون چند متر سالن را میشه کاملا تجهیز و ماهی دار کرد؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۶, 23:28
سلام دوستان
این مدت خیلی دنبال کارای سالن بودم که الان به نتایج خوبی رسیدم
یکی اینکه دیسکس های تونی تن را دیدم که تو آب با سختی 450-500 به راحتی بچه میدن و حتی تانک هاشون گچ بسته و الان هم برای آقا حامد حاضرم اثبات کنم(در پست های بالا گفتن) و سختی تانک را خودم تست کردم ولی متاسفانه خیلی گرون بودن و مولد ها بسته به نژاد و سن و سایز از 3 میلیون بود تا 25 میلیون بعضی از نژاد ها را هم نداشتن که احتمالا با چند جفت از این ها شروع کنم
دوم جایی پیدا کردم که همه غذاهایی که تو ایران نیست را ایشون مستقیم میاره و بعضی را خودش پرورش میده مثل اسپیرولینا با خلوص خیلی بالا ، دافنی ، آرتمیا های مختلف و ...
در مورد بازده کمی تحقیق کردم که سالن های اصلی الان دارن سود خوبی میکنن و جنساشون همه فروخته میشه ( بعضی ها به اسم ایرانی بعضی هم که به دلیل تفکر بد مردم به اسم خارجی و وارداتی )
کمی هم مکانیزه کردن سالن را از سالن دارهای قشم و کیش و اصفهان و ... یاد گرفتم که خیلی مفید بود
الان چندتا سوال :
اول اینکه واسه سالن سیفون و تعویض آب بهتره یا تصفیه؟ کدوم به صرفه تر هست؟
متریال تصفیه آب در سالن هایی با ماهی مختلط چیه؟ (دیسکس ، آنجل،فلاور ، اسکار ، سوروم ... )
یک وام هست که 4 درصد که 2 سال استراحت داره و مبلغش 10 تا 1000 میلیون بسته به کار هست آیا ارزش داره؟ با 20 میلیون چند متر سالن را میشه کاملا تجهیز و ماهی دار کرد؟
ممنون

اول اینکه بخاطر تنظیمات امنیتی که روی دیتابیس انجام دادم یکسری دستورات نگارشی رو اگر رعایت نکنی متن نشون داده نمیشه و سرور اجازه نمایش پست رو نمیده ، مثل اسپیس نزدن بین کاما و کلمه و ...

خوشحال میشم بهم ثابت کنی و چیز جدید یاد بگیرم ، متاسفانه فارم تونی تن از نظر تکنولوژی زیاد کارشون جالب نیست ، یا ایمیهاشون رو چک نمیکنند یا ... به هر حال بخاطر جالب بودن این قضیه و جریانهای دیگری که در حاشیه اسم تونی تن ایجاد شده خودم خیلی مایل هستم و این ارتباط رو پیگیری میکنم
هیچکس نمیتونه ادعا کنه که خصلت و ژنتیک یک موجود رو بدون اینکه دستکاری مصنوعی کرده باشه ( که 100% فارم تونی تن این تخصص و تکنولوژی رو ندارند) تغییر داده به عنوان مثال ظرفیتهایی برای هر موجود تعیین شده مثلا فرکانس شنوایی انسان ، یا اسیدیته محیطی که اسپرم حداکثر قدرت باروری رو داره و ....
احسان جان مطرح کردن ادعای برخی از انسانها ساده هست اما باید با فکر و دلیل منطقی باشه
برام جالبه که قشم و کیش سالن ماهی داشته باشه ، اگر ممکنه خصوصی بهم معرفیشون کن ، کیش که رفت و امد داشتم حتی یک مغازه آکواریومی ندیدم جایی
سالنی به اسم سالن مخلوط وجود نداره در حالت مکانیزه ، مزارعی هم که به شکل گسترده و متنوع کار میکنند برای هر گونه تشکیلات مجزایی دارند
سیستم تصفیه آب کلا در ایران بحثش منتفی هست از نظر من
برای اینکه هزینه برق و انرژی خیلی بیشتر از هزینه آب هست این سیستمهای تصفیه بیشتر در اروپا که آب قابل شرب گرون تر از برق هست و برقشون تقریبا ارزان هست بازدهی داره

این وامهای جهاد کشاورزی همیشه بوده و هستند ، دو نکته هست
1- بازدهی و توانایی پاسخگویی به اقساط
2- وثیقه ملکی که برای گرفتن وام وجود داره
بر فرض مثال وام 800 میلیون که باشه باید 1 میلیاد و 200 میلیون وثیقه یکجا و ملکی در رهن بانک قرار بگیره

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۶, 23:47
حامد جان در مورد مسئله اول که تونی تن در فیسبوک جوابگو هست و خودشون ایشون را تایید کردن و واردکننده ایران معرفی کردن و ایشون هم صفحه فیسبوک تونی تن ایران را دارن(اگر خواستید اسم صفحه را بدم خدمتتون)
در مورد خود فارم تونی تن که الان چندساله داره نژآد های خاص را بیرون میده که فقط مختص خودش هست و به خاطر علم بالاشون هست که تونستن اصلاح نژاد فوق العاده ای انجام بدن
در مورد سالن هم برنامه های سلام کشاورز ایران واقعا خوبه و من بیشتر سالن هایی که پیدا کردم از همین برنامه بوده در شهر های مختلف (کیش سالن مجهزی داره که بیشتر بارش به وسیله لنج داران به کشور های عربی میره و جدیدا لاوان هم دوستان برادرم دارن سالن ماهی میزنن واسه صادرات)
در مورد سختی آب بنده با هزار سختی و خواهش تونستم وارد شم و خودم وضع سالن را دیدم و به خودم خیلی امیدوار شدم(از نظر نظافت محیط و تانک ها) و دستگاه تصفیه آبی اصلا وجود نداشت و آب دپو شده مستقیم وارد تانک ها میشد.
در مورد هزینه کسی که بخواد اصولی کار کنه آب و برق وگاز را رسما کشاورزی میکنه قیمت ها بسیار پایین میاد
در مورد وام که اصلا بنده جهاد را قبول ندارم وام دهنده شخص حقیقی هست که بسیار به دستگاه ها وصله و وام را خودش میده و چون آشنا هستن فقط ضامن میخواد و طرح توجیهی
بازگشت وام هم که صد در صد بعد دو سال پاسخگو هستم با فضای 500 تا 1000 متری

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۶, 23:58
ایمیل که جواب نداند ، حتما آدرس پیجشون رو برام بفرست
من روی کار تخصصیشون در مورد دیسکس حرفی ندارم و در اندازه ای نیستم که بخوام تخصصشون در زمینه دیسکس رو زیر سئوال ببرم ، بحث من ژنتیک هست که با اصلاح ژنتیکی ( اصلاح ژنتیکی در فارمها یک چرخه جفت انداختن بچه های یک پدر و مادر و بچه های خواهر و برادر هاست به اصلاح که باعث ایجاد خلوص نژادی بعد از دوره ای طولانی میشه ) خیلی متفاوت هست
چیزی که شما میگید برای هچ شدن تخمهای دیسکس فقط با تغییر ژنتیکی ممکنه
مثل گاوهایی که اسرائیل تولید کرد با تغییرات ژنتیکی

خانواده خواهر دوم من کیش زندگی میکنند و احتمال اینکه تا چند وقت دیگه مجدد یک سفر داشته باشم زیاده لطف کن شما که صحبت کردی باهاشون اطلاعات تماسشون رو بگذار که بتونم سر بزنم به سالنشون
حالا خودم هم سعی میکنم از طریق منطقه و کاخ سفید کیش که همه فرایندها جزیره زیر نظرشون هست پیداشون کنم اگر شما آدرس یا تلفنی نداری

احسان جان این بنده خدای عابر بانک رو به من هم معرفی کن یک وام ازش بگیرم

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۷, 00:08
در مورد ژنتیک نمیتونم نظری بدم چون اصلا سوال نکردم ازشون
آدرس را صبح میدم خدمتتون چون الان کل خونه تاریکه نمیشه کاغذ هام را پبدا کنم
ارتباط بنده با ایشون از طریق تماس تلفنی یکی از دوستان دانشگاه که کیشی هستن محقق شد و یک روز رفتم و برگشتم زیاد هم از بنده خدا خوشم نیومد زیاد سنگ عرب ها را به سینه میزد و کلا ایرانی ها را قبول نداشت و فکر نکنم کلا مجوزی داشته مثل بقیه سالن دارا که ندارن(در مورد قشم هم میگیرم شماره و سایت را پیدا کنم میدم خدمتتون ولی سایتشون به روز نمیشه)
این بنده خدا واقعا خودش بانکی هست تو شیراز و واسه این وارد این کار شده که دست آدمای ربا خوار و ... را کوتاه کنه و بیشتر کارخونه دارا و شرکت دارا میشناسن منم به واسطه مرغداری و شزکت پدر و شهرک صنعتی میشناسمش و میخواد کمکم کنه(به غیر آشنا و معتمد وام نمیده)
بازم حتما سوالایی که واسم هست را می پرسم فردا صبح که باید برم دنبال وام
راستی سوال مهم را کسی جواب نداد هر متر مربع چقدر هزینه داره واسه تجهیز و ماهی به طور میانگین؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۷, 00:14
منتظر آطلاعات تماس حتما هستم

2 سال گذشته با توجه به اینکه مسئول شیلات جهاد کشاورزی اینجا هم کلاس دبیرستانم بود و پیگیر کار ماهی و ... بود یک طرح توجیهی بسیار کامل برای سالن تکثیر ماهی تدوین کردم که برای حدود 500 متر مربع 450 میلیون برآورد سرمایه گذاری بود البته بدون پول زمین

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 13:02
سلام دوستان

حامد جان من یک مشکلی در اتصال بلور به لوله پلی اتیلن 2 دارم
و این اتصالش براش بزرگه از شیلنگ 2 هم خواستم استفاده کنم اما
خیلی با زور وبد جا میره رو سر پمپ مرکزی به نظر شما راه حل چیه عکسش هم در
پایین ملاحظه کنید:

http://emruzi.com/up/uploads/137154789291631.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 13:34
کاش زودتر برای انتحاب لوله پلی اتیلن سئوال کرده بودی اونوقت بهت میگفتم که باید حتما 3 به بالا استفاده کنی

اگر این رو نصبش نکردی باید عوض بشه و لوله 3 استفاده کنی چون فشار هوا توی این لوله درست جریان پیدا نمیکنه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 13:39
ممنون حامد جان همون 3 خوبه؟ نه نصب نکردم اتفاقا 10 متر دیگه
می خواستم بگیرم برای تخلیه آب حالا اینو استفاده می کنم و 3 می گیرم اما 3 زیاد بزرگ نیست؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 13:48
نه رضا جان بهترین سایز 3 هست و یک بست بزرگ هم اندازه لوله 3 بگیر لوله رو مستقیم وصل کن به بلور و بست رو سفت کن ( کاری کا خودم انجام دادم ) به این شکل احتمال خم شدن لوله پلاستیکی وقتی که گرم میشه هم حذف میشه ، افت فشار هم بخاطر اتصال وجود نداره

™@я€z
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 13:52
ممنون حامد جان
فقط دوتا سوال دیگه:
1-برای کور کردن انتهاش چیکار کردی؟
2-به جای سه راهی میشه از سه راهی پلیکا استفاده کرد؟
چون اتصالاتش یه خورده گرونه...

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 14:18
تهش رو با اتصال ته بند بستم
نیاز به هیچ اتصالی نداری ، فقط یک ته بند بگیر براش و بهتره از 3 راهی استفاده نکنی
با خم کردن لوله رو توی سالن و بالای پایه ها دور بزن تا یک مقدار که به خم شدن جواب میده و جاهایی که به خم شدید مثل زانو نیاز داری یک کم از حرارت استفاده کن و لوله رو خم کن

استفاده حداقل از اتصالات برای کاهش هزینه و همینطور کاهش افت فشار هوای داخل لوله هست

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 21:53
سلام دوستان
من از این پمپ های پوند دارم خواستم ببینم آیا میشه
یه سر شیلنگ که سیفون می کنیم به اون وصل بشه و مکش داشته
باشد و دیگه از سیفون دستی استفاده نشه؟مثل سالنهای مکانیزه ولی
خودم دستی فقط سر شیلنگ رو بندازمتو آکواریم و اون تخلیه کنه.
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 21:57
بله رضا جان امکانش هست
شما فقط باید یکسری کارها از قبیل گذاشتن شیر سر راه شیلنگ انجام بدی که قبل از بیرون اوردن از تانک اول شیر رو ببندی که مکش پمپ باقی بمونه و شیلنگ از آب خالی نشه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 22:25
ممنون حامد جان

اون شیر رو با یه شیر گازی پلاستکی بین شیلنگ 2.5 انجام میدهم.
بعد برای اینکه راحت باشم و همزمان با بستن فلکه پمپ فشار بهش نیاد با ریموت کنترل خاموشش می کنم.
فقط مونده چطوری خلا و مکش تو شیلنگ سیفون تا پمپ ایجاد کنم؟
چون از اون طرف که آبو تخلیه میکنه و میره بیرون.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 22:47
یکبار که با مکش مصنوعی اینکار رو انجام بدی مشکل حله
چون شیر گازی بسته میشه مکش رو نگه میداره حتی اگر طرف پمپ آزاد باشه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 23:19
حامد جان همون مکش مصنوعی رو چطوری انجام بدهم
که خلاء ایجاد بشه و پمپ مکش آب رو انجام بده؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۵, 23:21
خلا لازم نیست

شیلنگ رو به شیر آب وصل کن و شیر رو باز کن از پر شدن شیلنگ که مطمئن شدی شیر رو ببند و سریع شیلنگ رو محکم دولا کن و از شیر آب در بیار و به شیر گازی که به پمپ وصله و بسته هست وصل کن

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 20:46
سلام دوستان
من از این پمپ های پوند دارم خواستم ببینم آیا میشه
یه سر شیلنگ که سیفون می کنیم به اون وصل بشه و مکش داشته
باشد و دیگه از سیفون دستی استفاده نشه؟مثل سالنهای مکانیزه ولی
خودم دستی فقط سر شیلنگ رو بندازمتو آکواریم و اون تخلیه کنه.
ممنون

سلام دوست من
روش های مختلفی برای سیفون کردن سالن ها وجود داره که بستگی به موارد از جمله در دسترس بودن آب مناسب با شریط خوب بستگی داره.
اما از اونجا که استفاده کردن از این روش به این معنیه که اب زیادی سیفون میشه اگه این اب رو در اختیار دارید میشه اما اگه نداشته باشید کار صحیحی نیست.آه
ضمن اینکه در سالن های حرفه سیفون فقط بعد از غذادادن انجام میشه و فقط اضافه های غذایی رو برداشت میکنن که در اینروش هم نیازی به پمپ نیست.
حالا انتخاب با خودته.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۶, 21:18
سلام دوست من
روش های مختلفی برای سیفون کردن سالن ها وجود داره که بستگی به موارد از جمله در دسترس بودن آب مناسب با شریط خوب بستگی داره.
اما از اونجا که استفاده کردن از این روش به این معنیه که اب زیادی سیفون میشه اگه این اب رو در اختیار دارید میشه اما اگه نداشته باشید کار صحیحی نیست.آه
ضمن اینکه در سالن های حرفه سیفون فقط بعد از غذادادن انجام میشه و فقط اضافه های غذایی رو برداشت میکنن که در اینروش هم نیازی به پمپ نیست.
حالا انتخاب با خودته.

سلام آقا محسن عزیز

بله برای سیفون زیاد انجام می دهم اینکار رو که تخلیه آب زودتر انجام بگیره.
ممنون از راهنمایی شما.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 13:40
سلام

یک سوالی برای من پیش اومده نحوه هواگیری تو لوله کشی برای سیفون مکانیزه به همین شکل هست؟

بعد از چه لوله و اتصالاتی میتونم استفاده کنم که ارزونتر تموم بشه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 13:46
نه رضا جان هواگیری لوله کشی به این شکل نیست
تمهیدات خاص نیاز داره و اینکه کمتر در لوله کشی بعد از هواگیری اولیه احتیاج پیدا میشه به هواگیری دوباره اگر سیفون به ترتیب انجام بشه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 14:02
ممنون حامد جان امکانش هست من رو بیشتر راهنمایی کنی آخه می خواهم
چند تا تانکها رو به این شکل انجام بدهم تا با سرعت بیشتری عمل سیفون انجام بشه
این هم نمونه:

http://emruzi.com/up/uploads/137777222117882.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 14:39
لوله باید پایینتر از سطح آکواریوم باشه تا فشار آب به سیفون کمک کنه ، بالا که باشه سیستم کلا کار جالبی نمیده

مکش پمپ بهتره روی بیشتر از یک طبقه باشه و هم زمان 2 آکواریم از یک طبقه سیفون نشه که افت فشار پیش نیاد ( البته در این طرح )
طرح تکمیلی برای این کار دارم که اجراش برای چند اکواریوم مقرون به ظرفه نیست و به شکل عمومی هم نمیشه جزئیات رو عنوان کرد

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۷, 18:59
حامد جان
1-نفرمودید از چه اتصالات و لوله ایی استفاده کنم که هزینه کمتر داشته باشه؟

2-لوله اگر از پایین آکواریم رد بشه اتصالات بیشتری می خواهد درسته؟

3-پس با این اوصاف باید برای هر سه طبقه لوله کشی کنم تا مکش خوب انجام بشه

4-برای هواگیری طرف مخالف پمپ فلکه بذارم و آب تزریق بشه؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 00:49
حامد جان
1-نفرمودید از چه اتصالات و لوله ایی استفاده کنم که هزینه کمتر داشته باشه؟

2-لوله اگر از پایین آکواریم رد بشه اتصالات بیشتری می خواهد درسته؟

3-پس با این اوصاف باید برای هر سه طبقه لوله کشی کنم تا مکش خوب انجام بشه

4-برای هواگیری طرف مخالف پمپ فلکه بذارم و آب تزریق بشه؟

ممنون

1- بهترین اتصالات لوله سفید هست
2- نه زیاد تفاوتی نداره !
3- یک شاه لوله باید روی زمین داشته باشی سایز 3 و از سه طبقه و از هر تانک آب به شاه لوله بیاد ، با لوله 2
4- یکی از راهها اینه ، یک ورودی باید قبل از پمپ با شیر مجزا که با باز کردن شیر مسیرهای مختلف بشه هوا گیری کرد اما یک عیب عمده که داره برگشت آب توی سیستم هست و اگر عامل بیماری باشه ....کلا سیستم بی عیب پیاده کردن کمی پیچیده هست

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 21:04
سلام

حامد جان واقعا ممنون

1-برای هوا گیری اگر به این شکل عمل کنم جواب میده سر هر طبقه
مثل شکل شیر بذارم وآب تزریق بشه فقط نمیدونم هوای اون حدود 45 سانت ارتفاع رو چه طوری بگیرم

2-اون شاه لوله باید تو طیقه پایین باشه دیگه؟ یا طبقه پایین هم باید لوله اش 2 باشه؟

فقط ببخشید اینقدر سوال می کنم چون باید این طرح رو سالن تا یک ماه آینده حتما پیاده کنم.

http://emruzi.com/up/uploads/137788399313761.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 22:09
آره رضا جان اون قسمت که علامت زد لوله 3 باشه و یک جای طرح الان مشکل داره

لوله ها از هر آکواریوم مستقیم به لوله 3 وصل بشن ، چرا؟ چون با این شکل طرحی که کشیدی اگر دو طبقه رو بخوای هم زمان سیفون بزنی فشار آب طبقه بالا مانع سیفون شدن طبقه پایینتر میشه و حتی ممکنه آب آکواریوهای طبقه بالا وارد تانکهای طبقه پایینتر بشه

1 اضل رو فراموش نکن هر قدر فشار آب بیشتر ، راندمان کار و سرعت تخلیه هم بیشتر

فشار رو با چند پارامتر میتونی زیاد کنی
1- هر تانک به شکل مستقیم از فشار خودش استفاده کنه
2- مسیر سیفون از ردیفهای مختلف و جریان آب در شاه لوله ( لوله 3 ) باعث کاهش فشار در لوله میشه = افزایش فشار مکش

شما برای هواگیری شاه لوله یک شیر فقط لازمه ابتدای مسیر تعبیه کنی که قابلیت وصل شدن شیلنگ رو داشته باشه بعد شیر های مخزنها که بسته باشه و مسیر به بیرون باز ، شیر آب رو که باز کنی شاه لوله هوا گیری میشه

یک شیر دیگه هم قبل از واتر پمپ باید بگذاری که همیشه بسته باشه جز در مواقع سیفون که حتی اگر فراموش کردی شیرها رو ببندی یک ضامن اطمینان داشته باشی

این شیر انتهایی کاربردهای دیگه ای هم داره بعد از هوا گیری این شیر رو میبندی
پمپ رو روشن میکنی
یکی از تانکها رو هم باز میگذاری
بعد شیر حروجی رو باز میکنی
اون 40 سانت ( به قول خودت ) اتوماتیک هواگیری میشه
حالا در همین حین ، شیر تانک رو میبندی و بعدی و بعدی و ..... همه هوا گیری میشه

این یک فوق فوت کوزه گری هست که شاید بزرگترین سالندارها در ایران ازش اطلاع ندارند و ببین از چند وقت دیگه روی این مسئله که اینجا عنوان کردم با چه لحن های حق به جانبی جاهای دیگه صجبت میکنند

دو سه مورد دیگه به این سیستم اضافه کنم یک سیستم کامل سیفون و تعویض آب اتوماتیک رو شرح دادم که فقط دو فارم ( تا جایی که من تحقیق کردم و اطلاع دارم ) در این حد دارند استفاده میکنند و یک مقدار هم طرح من کاملتره به این شکل که حتی 1 قطره آب هدر نمیره در مزرعه و مصرف انرژی هم در حد صفر هست

البته پیاده کردنش هزینه بر هست

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 22:44
حامد جان واقعا دست درد نکنه چون بهترین
مشاوره در مورد مکانیزه کردن سالن شد و از دوستان هم
عاجزانه خواهشمندم که در صورت استفاده ار این مطالب بسیار مفید
حتما لینک و منبع رو فراموش نکنند چون من چند وقته پیگیر این موضوع هستم
و توهیچ سایتی عنوان نشده...البته ببخشید این بحث جاش اینجا نبود اما ذکر این نکته
خالی از لطف نیست.

خوب تا اینجا طرح من داره توسط حامد عزیز رفع مشکل و کامل میشه....
حامد جان این نقشه رو ببینید به نظر شما از یک لوله
برای تانکهای یک پایه استفاده بشه نظرت چیه امکان پذیره؟
البته به این صورت که هنگام سیفون فقط شیر یک ستون
تانک باز بشه مثلا شیر طبقه وسط پایه 1 و شیر طبقه اول
پایه 2

دلیل این کار اینه که لوله کشی کمتر انجام بگیره .

http://emruzi.com/up/uploads/137788985688831.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۸, 22:55
شدنی هست
اما موافق نیستم ضعف بسیار بزرگی داره

شما همزمان نمیتونی تانکهای یک ستون رو سیفون بزنی و زمانی هم که تانک پایینی رو باز کنی برای شروع سیفون امکان وارد شدن ته مانده آب تانک بالا در لوله ( حتی در صورت بسته بودن شیر ) وجود داره که کل سیستم رو بی معنی میکنه
عیب بزرگ دیگه این هست که هوا گیری ها به مشکل میخوره و سیستم زود به زود نیاز به هواگیری پیدا میکنه
کاملترین حالت این هست که هر تانک به شکل مستقیم به شاه لوله وصل بشه ، گرچه باز هم نقصهایی داره اما کاملترینه در این روش پیاده سازی

لوله سفید هر متر 2 هزار تومن تقریبا تموم میشه درسته که مصرف لوله بالاتر میره اما نقصهای اتلاف و اصطکاک و .... رو میپوشونه و از نظر مکانیک سیالات کوتاهترین مسیر برای رسیدن به مقصد در کمترین خم هست

من 3 ساله دارم روی روشهای مختلف مطالعه میکنم رضا جان تا به یک طرح تئوریک کامل رسیدم اما چون خودم هنوز استفاده نکردم و در این دوره زمانه سوء استفاده از ایده ها باب شده نمیتونم فعلا در موردش صحبت کنم ، مگر اینکه روزی خودم پیاده سازی کنم و به شکل رسمی در موردش اطلاع رسانی بشه که همچپن روشی بدون مصرف انرژی در ایران پیاده شده

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۷-۰۴, 15:19
سلام
یه چندتا سوال داشتم سیستم که تویی عکس ها هست چیه و کاربرد چیه؟

http://emruzi.com/up/uploads/138020041465231.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/138020041527542.jpg

2.این سیستم تصفیه با سیستم که تا حالا حامدجان و رضا صحبت می کردند فرق داره درسته؟
3.این فقط برای دیسکس کاربرد داره؟
4.تویی این سیستم از لامپ یو وی استفاده شده و بدون لامپ میشه درست کرد از نظر انتقال بیماری چطوره؟
5.نظرتون در مورد این چیه؟

ممنون

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 17:37
سلام
یه چندتا سوال داشتم سیستم که تویی عکس ها هست چیه و کاربرد چیه؟

2.این سیستم تصفیه با سیستم که تا حالا حامدجان و رضا صحبت می کردند فرق داره درسته؟
3.این فقط برای دیسکس کاربرد داره؟
4.تویی این سیستم از لامپ یو وی استفاده شده و بدون لامپ میشه درست کرد از نظر انتقال بیماری چطوره؟
5.نظرتون در مورد این چیه؟

ممنون

سلام

1-این یه سیستم سامپ مرکزی باید باشه .
2-بله این سیستم گردش مدار بسته هست اون سیستم تخلیه آب هست
البته یه جورایی شبیه هم هست اما تو این سیستم آب پس از تصفیه بر میگرده به سیستم
3-تو سالنها بله زیاد به کار ماهی های دیگه نمیاد
4-تا جایی که من اطلاع دارم اگر یو وی نباشه ممکنه چون آب مشترک بین
تانکهای مختلف میره تو سامپ احتمال سرایت بیماری بیشتر میشه.

--------------------------------------------------------------------

حالا دوستان من هم به لطف خدا اگر مشکلات بذارند!!
تا دو هفته آینده سیفون مکانیزه را روکل تانکها با همفکری شما عزیزان می خواهم پیاده کنم
برای همین چندتا سوال:

1-تو عکس پایین کدوم لوله کشی کف که اصلی هست بهتره 1 یا 2؟ (سیستم شماره1 که
با سه راهی یکی بره تو تانکهای سمت چپ و یکی هم تو تانکهای سمت راست یا شماره 2
که یک لوله اصلی بره تو پمپ و تو سالن بچرخه)

2-لوله کف من و دهانه پمپ من سایز 6 هست به نظرتون تو کف سالن کلا لوله 6 کار کنم
یاسمت پمپ 6 باشه وانتهای لوله مثلا چند متری 4 باشه این تو فشار مکش تاثیر داره؟

با تشکر

http://emruzi.com/up/uploads/138029392049871.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 21:38
سلام

1-این یه سیستم سامپ مرکزی باید باشه .
2-بله این سیستم گردش مدار بسته هست اون سیستم تخلیه آب هست
البته یه جورایی شبیه هم هست اما تو این سیستم آب پس از تصفیه بر میگرده به سیستم
3-تو سالنها بله زیاد به کار ماهی های دیگه نمیاد
4-تا جایی که من اطلاع دارم اگر یو وی نباشه ممکنه چون آب مشترک بین
تانکهای مختلف میره تو سامپ احتمال سرایت بیماری بیشتر میشه.

--------------------------------------------------------------------

حالا دوستان من هم به لطف خدا اگر مشکلات بذارند!!
تا دو هفته آینده سیفون مکانیزه را روکل تانکها با همفکری شما عزیزان می خواهم پیاده کنم
برای همین چندتا سوال:

1-تو عکس پایین کدوم لوله کشی کف که اصلی هست بهتره 1 یا 2؟ (سیستم شماره1 که
با سه راهی یکی بره تو تانکهای سمت چپ و یکی هم تو تانکهای سمت راست یا شماره 2
که یک لوله اصلی بره تو پمپ و تو سالن بچرخه)

2-لوله کف من و دهانه پمپ من سایز 6 هست به نظرتون تو کف سالن کلا لوله 6 کار کنم
یاسمت پمپ 6 باشه وانتهای لوله مثلا چند متری 4 باشه این تو فشار مکش تاثیر داره؟

با تشکر

http://emruzi.com/up/uploads/138029392049871.jpg

مسلما سیستم 1 کارایی بهتری داره ( کوتاهتر بودن مسیر )
البته این رو نمیشه قطعی گفت و نسبی گفتم
بستگی به تعداد تانک ، قدرت واتر پمپ و توقعی که از سیستم هم داری ، داره

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 21:59
مسلما سیستم 1 کارایی بهتری داره ( کوتاهتر بودن مسیر )
البته این رو نمیشه قطعی گفت و نسبی گفتم
بستگی به تعداد تانک ، قدرت واتر پمپ و توقعی که از سیستم هم داری ، داره

ممنون حامد جان و شرمنده .......

والا من خیلی دوست دارم همون طرح 1 رو اجرا کنم طبق چیزهایی که از شما آموختم
اما یک تئوری دارم اینکه چون لوله از دو طرف مکش داره قدرتش کم بشه .
توقعی که من دارم این هست که سرعت کار بیشتر بشه
پمپ من 20000لیتری هست و فکر نکنم از نظر قدرت اون مشکلی باشه و 30 تا آکواریم.

فقط چیزی هست که به قول شما باید حساب شده باشه تا کارایی لازم رو داشته باشه.

فقط نفرمودید که کوچکتر بودن قطر لوله اصلی انتهای سیستم تاثیری تو مکش داره؟
مثلا قدرت مکش اینطوری بیشتر بشه.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 22:03
خواهش میکنم

وقتی از روش 1 استفاده میکنی میتونی هم زمان از دو طرف پمپ استفاده لازم رو بگیری ( دو مسیر ورودی ) اما وقتی یک مسیر میشه ممکنه در مکش های هم زمان افت جریان داشته باشی

مسلما کوچکتر بودن دهانه لوله انتهای خط میتونه باعث افت مکش بشه ، سعی کن حتی الامکان با استفاده از شیلنگ و تبدیل یا همین سایز لوله رو به پمپ وصل کنی که پمپ مکش کافی رو بتونه ایجاد کنه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 22:19
خواهش میکنم

وقتی از روش 1 استفاده میکنی میتونی هم زمان از دو طرف پمپ استفاده لازم رو بگیری ( دو مسیر ورودی ) اما وقتی یک مسیر میشه ممکنه در مکش های هم زمان افت جریان داشته باشی

مسلما کوچکتر بودن دهانه لوله انتهای خط میتونه باعث افت مکش بشه ، سعی کن حتی الامکان با استفاده از شیلنگ و تبدیل یا همین سایز لوله رو به پمپ وصل کنی که پمپ مکش کافی رو بتونه ایجاد کنه

ممنون عزیز

پس مورد 1 تو اولویتم هست ببینم به امید خدا چی میشه.

حامد جان فکر کنم منظورمو بد گفتم برعکس پمپ رو می گم مثل شکل زیر
خدا رو شکر تو اتصال لوله به پمپ مشکلی ندارم هر دو 6 هستند

http://emruzi.com/up/uploads/138031091232711.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۶, 08:02
لوله 6 رو کوتاهتر بگیر رضا جان
در حدی که فقط اندازه یک تبدیل برای اتصال به پمپ باشه بلند بودن لوله 6 به دلیل قدرت زیاد پمپ میتونه باعث هواگیر شدن لوله 6 و خوب کار نکردن پمپ بشه
چون لوله 4 نمیتونه 6 رو کامل تغذیه کنه
مگر اینکه طول لوله 6 اینقدر بلند باشه ( مثلا 4 متر ) که از اینکار جلوگیری بشه و از دو ورودی لوله 6 رو تغذیه کنی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۶, 09:34
ممنون عزیز

والا الان یه خورده معادلات من بهم ریخت چون من می خواستم کلا لوله اصلی که کف هست
لوله 6 کار کنم چون گفتم سه تانک داریم با لوله 2 اگر همزمان باز کنیم جمعش میشه 6
مثل شکل زیز:

http://emruzi.com/up/uploads/138035178065621.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۶, 09:53
اگر کلا لوله کف رو 6 کار کنی که عالیه
اما شما گفتی لوله 4 رو میخوای تبدیل کنی به 6 و وصل بشه به پمپ

عکس قبلی که از نقشه لوله کشی گذاشتی عالیه
اجراش کن

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 11:07
ممنون عزیز

والا الان یه خورده معادلات من بهم ریخت چون من می خواستم کلا لوله اصلی که کف هست
لوله 6 کار کنم چون گفتم سه تانک داریم با لوله 2 اگر همزمان باز کنیم جمعش میشه 6
مثل شکل زیز:

http://emruzi.com/up/uploads/138035178065621.jpg

از اجرای سیستم سیفونت چه خبر رضا جان
نگفتی که چکارا کردی و نتیجه چی بوده

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 19:26
از اجرای سیستم سیفونت چه خبر رضا جان
نگفتی که چکارا کردی و نتیجه چی بوده

سلام

ممنون حامد جان از لطفت
اجراش کردم و خدا رو شکر دارم استفاده می کنم
از طرح اول که لوله سمت چپ و راست هست استفاده کردم فقط مشکلی که
تو این طرح هست اینه که اگر شما لوله تون هوا بگیره سمت راست رو مثلا دارید سیفون میکنید دیگه
نمی تونید سمت چپ رو سیفون کنید چون از اونور هوا خارج میشه البته مشکل خاصی نیست
مزیتش اینه که از سمت چپ مثلا این موقع میتونی هواگیری کنی و کارایی بره بالا تر:Cool:

با سپاس

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 19:31
کلا مشکل هواگیری در همه این سیستمها هست فقط میشه با بعضی پیشبینیها هوا گیری رو راحتتر کرد

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 23:04
کلا مشکل هواگیری در همه این سیستمها هست فقط میشه با بعضی پیشبینیها هوا گیری رو راحتتر کرد

بله ممنون حامد جان
البته این رو برای دوستان عرض کنم که در حالت عادی
طرح شماره ۱ هوا نمیگیره فقط اگر اشتباهی رخ بده اون مشکل هواگیری سمت
مخالف پیش میاد که به راحتی هم با باز کردن شیرهای مخصوص قابل حل
هست.

erp
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 09:10
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من میخوام یه به قول معروف کف کش (سیفون) حالا هر اسمی که داره مثل عکس های زیر در آکواریم هام قرار بدم کسی هست کمک کنه ؟؟؟

http://emruzi.com/up/uploads/137417144643083.jpg

با تشکر

™@я€z
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 22:25
با سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان من میخوام یه به قول معروف کف کش (سیفون) حالا هر اسمی که داره مثل عکس های زیر در آکواریم هام قرار بدم کسی هست کمک کنه ؟؟؟

با تشکر

سلام دوست عزیز

لطفا همانطور که حامد جان فرمودن از فونت مناسب استفاده کنید.....
صفحات قبل روبخوانید در این مورد شخص بنده و حامد عزیز بحث کردیم
اگر نکته مبهمی بود سوال کنید. البته همه اینها بر می گرده به اینکه شما
کمی تو کار فنی وارد باشید(منظورم لوله کشی و.....)
موفق باشید

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 21:50
لطف کنید در مورد پایه ها (ابعاد اندازه ها) توضیح بیشتر بدهید؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۱۱, 23:05
لطف کنید در مورد پایه ها (ابعاد اندازه ها) توضیح بیشتر بدهید؟
ابعاد پایه ها برمیگرده به ابعاد سالن و تانکهای شما
با توجه به شرایط خودتون سوئالتون رو مطرح کنید ( با توضیح ) پاسخ میدم خدمتتون

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 04:10
ابعاد پایه ها برمیگرده به ابعاد سالن و تانکهای شما
با توجه به شرایط خودتون سوئالتون رو مطرح کنید ( با توضیح ) پاسخ میدم خدمتتون

به طور دقیق سوال کنم
اگر ابعاد آکواریوم ها 40*45*100 باشد و پایه دو طبقه
فاصله تا زمین؟
فاصله میان دو طبقه؟
عرض هر طبقه؟
و آیا لازم است پایه ها به دیوار پیچ شود(موارد ایمنی)؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۵-۱۲, 08:35
فاصله از کف 30-40 سانت
فاصله بالای تانک حداقل 25 سانت

عرض طبقات برابر با عرض تانکها میشه در نظر گرفته بشه
بسته به مصالح و نوع ساخت کمتر از عرض تانک هم میتونه باشه
این تاپیک رو ببینید ( دقیق ) و به عکس پایه هایی که قرار دادم توجه کنید
مقدمات و لوازم راه اندازی سالن تکثیر ماهیان آب شیرین (http://emruzi.com/showthread.php?t=1871)
قطعا بهتره پایه ها به دیوار فیکس بشه

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 20:54
آقای رضایی نژاد سودهی کارگاه شما برای هر فصل چقدر است؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 21:02
آقای رضایی نژاد سودهی کارگاه شما برای هر فصل چقدر است؟
کارگاه من به دلیل مشغله فعلا از نظر اقتصادی غیر فعاله
اگر وقت کافی بگذارید سود معقول داره ( اگر بازار خوب باشه ) وگرنه از نظر من کارگاه داری سودش به انرژی که میگذارید و زحمتی که میکشید نمیارزه

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 21:20
آقای رضایی به شما تبریک می گویم بابت جواب های دیپلماتیک..؟؟؟
من می خواهم یک طرح تجاری بنویسم ممکن است عددی برای سود برای 50مترمربع بدهید

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 23:11
آقای رضایی به شما تبریک می گویم بابت جواب های دیپلماتیک..؟؟؟
من می خواهم یک طرح تجاری بنویسم ممکن است عددی برای سود برای 50مترمربع بدهید
منظورتون رو درست متوجه نشدم از جواب دیپلماتیک !!! دنبال جواب قطعی نباشید من فقط میتونم با توجه به تجربیاتم جواب معقول به شما بدم
تولید استاندارد به ازای هر متر مربع سالیانه 500 قطعه هست حالا هزینه های تولید سالیانه رو به ازی 50 متر مربع حساب کنید و تولید استانداردتون رو هم به ازای نوع ماهی ( 25000 قطعه در سال و تقریبا 2000 قطعه در ماه بر فرض مثال شما اگر سیجلاید تکثیر کنید و سایز 2 بند رو 1000 تومن بفروشید باید هزینه های نگهداری برای 4 ماه که به 2 بند میرسه رو از عدد بدست آمده کم کنید )
البته همه اینها تئوری هست و خیلی عوامل موثر دیگه از قبیل بیماری ، بازار ، سیکل جایگزینی مولدها و ..... در این کار موثره

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 12:01
سلام اساتید عزیز
به نظرتون برای اک لارو ها این کار جوابگو هست برای حفظ کیفیت اب
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1422351135964392_011.jpg
اب در طول شبانه روز از لوله بالایی به صورت قطره قطره مثلا یک قطره در ثانیه وارد اک لارو ها بشه واز اونطرف هم خارج بشه
باتشکر از شما

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 12:05
سلام اساتید عزیز
به نظرتون برای اک لارو ها این کار جوابگو هست برای حفظ کیفیت اب

اب در طول شبانه روز از لوله بالایی به صورت قطره قطره مثلا یک قطره در ثانیه وارد اک لارو ها بشه واز اونطرف هم خارج بشه
باتشکر از شما
صرفا برای خود آب بله
اما تانک باروها معمولا نیاز به تمیز کردن کف و دیواره ها داره

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 13:34
صرفا برای خود آب بله
اما تانک باروها معمولا نیاز به تمیز کردن کف و دیواره ها داره
ممنون از شما استاد گرامی
بله منظور منم خود اب بود برای تمیز کاری کف و دیواره ها هم یکروز در میان انجام بدم مشکلی ایجاد نمیشه؟
یه سوال دیگه این سیستمی که عکسشو کشیدم کارایی داره؟اجراش کنم؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1422357608906863_02222.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 20:16
ممنون از شما استاد گرامی
بله منظور منم خود اب بود برای تمیز کاری کف و دیواره ها هم یکروز در میان انجام بدم مشکلی ایجاد نمیشه؟
یه سوال دیگه این سیستمی که عکسشو کشیدم کارایی داره؟اجراش کنم؟

اینجا دیگه به اون شکل نمیتونید قطره ای آب رو خارج و وارد کنید
مخزن دپو بالا باشه که نیاز به پمپاز نداشته باشید و لوله های خروجی شبکه نشه که مشکل هواگیری و ... پیش بیاد کار میکنه

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 22:54
اینجا دیگه به اون شکل نمیتونید قطره ای آب رو خارج و وارد کنید
مخزن دپو بالا باشه که نیاز به پمپاز نداشته باشید و لوله های خروجی شبکه نشه که مشکل هواگیری و ... پیش بیاد کار میکنه
بسیار ممنون از شما
اینجا نمیخوام به صورت قطره ای باشه میخوام واتر پمپو به یه تایمر وصل کنم تا یکبار صبح مثلا به مدت 20دقیقه کارکنه بعد خاموش شه یکبار هم عصر در صورت شبکه کردن خروجی چه مشکلی پیش میاد اقا حامد؟
بازم ممنون از راهنمایی های شما

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 23:05
بسیار ممنون از شما
اینجا نمیخوام به صورت قطره ای باشه میخوام واتر پمپو به یه تایمر وصل کنم تا یکبار صبح مثلا به مدت 20دقیقه کارکنه بعد خاموش شه یکبار هم عصر در صورت شبکه کردن خروجی چه مشکلی پیش میاد اقا حامد؟
بازم ممنون از راهنمایی های شما
مکش لاروها ، هواگرفتن و کار نکردن قسمتی از تخلیه و سر ریز کردن ، هوا گیری خروجی و سرریز کردن تانکهای پایینی و ....

طراحی یک سیستم مدون سیفون مکانیزه همونطور که بارها و بارها گفته بسیار کار دقیق و حساب شده ای هست پستهای قدیمی رو در این زمینه بخونید چیز جدیدی برای گفتن نیست

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 23:21
مکش لاروها ، هواگرفتن و کار نکردن قسمتی از تخلیه و سر ریز کردن ، هوا گیری خروجی و سرریز کردن تانکهای پایینی و ....

طراحی یک سیستم مدون سیفون مکانیزه همونطور که بارها و بارها گفته بسیار کار دقیق و حساب شده ای هست پستهای قدیمی رو در این زمینه بخونید چیز جدیدی برای گفتن نیست
ببخشید اقا حامد منظورتون از هواگرفتن نمیفهمم :O^:میشه یکم بیشتر توضیح بدین تمام صفحات قبلی رو هم خوندم لوله های خروجی رو من میخوام به این شکل بزارم ایا جواب میده پیشنهاد شما چیه؟
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1422391838152185_03333.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 23:34
ببخشید اقا حامد منظورتون از هواگرفتن نمیفهمم :O^:میشه یکم بیشتر توضیح بدین تمام صفحات قبلی رو هم خوندم لوله های خروجی رو من میخوام به این شکل بزارم ایا جواب میده پیشنهاد شما چیه؟

ببینید
2 عامل برای مکش آب و تخلیه وجود داره
1- وزن آب داخل مخزن
2- خلا داخل لوله یا در واقع تمایل آب داخل لوله به جریان داشتن و رفتن به ارتفاع پایینتر

زمانی که سیستم شما بسته هست که در عکس پست قبل اینطور نیست به هر دلیل که هوا وارد لوله بشه برای جریان آب وقفه ایجاد میشه حتی با وجود وزن آب داخل مخزن چون مقداری مسیر افقی در سیستم وجود داره و این کاملا طبیعی هست

وقتی سیستم رو مثل عکس بالا باز طراحی میکنید و سیستم از حالت بسته خارج میشه یعنی سیستم بسته رو نتونستیم درست اجرا کنیم و گلوگاهها رو باز گذاشتیم که ورود جریان هوا مانع از جریان آب نشه
کار میده این سیستم اما اشکال عمده اون این هست که یا باید دیواره تانک سوراخ بشه و شلنگ همیشه زیر آب باشه و از شیر استفاده کنید و یا هر بار برای جریان سیفون مکش ایجاد کنید

سایز لوله ها مناسبه
محل اتصالهای لوله 3 اینچ به لوله عمودی باید از خم 45 استفاده بشه بجای سه راهی

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 20:01
ببینید
2 عامل برای مکش آب و تخلیه وجود داره
1- وزن آب داخل مخزن
2- خلا داخل لوله یا در واقع تمایل آب داخل لوله به جریان داشتن و رفتن به ارتفاع پایینتر

زمانی که سیستم شما بسته هست که در عکس پست قبل اینطور نیست به هر دلیل که هوا وارد لوله بشه برای جریان آب وقفه ایجاد میشه حتی با وجود وزن آب داخل مخزن چون مقداری مسیر افقی در سیستم وجود داره و این کاملا طبیعی هست

وقتی سیستم رو مثل عکس بالا باز طراحی میکنید و سیستم از حالت بسته خارج میشه یعنی سیستم بسته رو نتونستیم درست اجرا کنیم و گلوگاهها رو باز گذاشتیم که ورود جریان هوا مانع از جریان آب نشه
کار میده این سیستم اما اشکال عمده اون این هست که یا باید دیواره تانک سوراخ بشه و شلنگ همیشه زیر آب باشه و از شیر استفاده کنید و یا هر بار برای جریان سیفون مکش ایجاد کنید

سایز لوله ها مناسبه
محل اتصالهای لوله 3 اینچ به لوله عمودی باید از خم 45 استفاده بشه بجای سه راهی
خیلی ممنون بله میخوام دیواره رو سوراخ کنم یه سوال میتونم بجای مکش از کف از بالا ابو بکشم یعنی بجای شکل 1 از شکل 2 استفاده کنم
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1422466178837032_0444.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 23:18
خیلی ممنون بله میخوام دیواره رو سوراخ کنم یه سوال میتونم بجای مکش از کف از بالا ابو بکشم یعنی بجای شکل 1 از شکل 2 استفاده کنم
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1422466178837032_0444.jpg
بله میتونید و مرسومتر هست
هدف اصلیتون از اجرای این سیستم سیفون مکانیزه هست یا تعویض آب یا تصفیه .... ؟

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 23:36
بله میتونید و مرسومتر هست
هدف اصلیتون از اجرای این سیستم سیفون مکانیزه هست یا تعویض آب یا تصفیه .... ؟
ممنون استاد عزیز
فک نکنم بشه اسمشو گذاشت سیفون مکانیزه هدف تعویض ابه و یکروز درمیان هم خودم اک هارو کف کشی کنم

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۸, 23:57
ممنون استاد عزیز
فک نکنم بشه اسمشو گذاشت سیفون مکانیزه هدف تعویض ابه و یکروز درمیان هم خودم اک هارو کف کشی کنم
لطفا از لفظ استاد استفاده نکنید
اجرای این طرح ها ریزه کاریها و مشکلات زیادی داره که باید دقت لازم رو داشته باشید

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۹, 00:01
لطفا از لفظ استاد استفاده نکنید
اجرای این طرح ها ریزه کاریها و مشکلات زیادی داره که باید دقت لازم رو داشته باشید
چشم اقا حامد عزیز:):)
اگه بازهم جزئیاتی مونده که توضیح بدین ممنونتون میشم

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۰۶, 21:32
0Untitled picture.pngبه عنوان عضو جدید سلااااااام دارم یه سیستم سیفون مرکزی طراحی می کنم و می خوام کف تانک های 100*40* 60 را سوراخ کنم و لوله سیفون را لب به لب کف تانک قراربدم کلا بشه مثل سینک ظرفشویی ولی شیشه ای اگر اشکالی داره راهنمائی کنید لطفا .http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424961559543837_0Untitled picture.png

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 01:15
به عنوان عضو جدید سلااااااام دارم یه سیستم سیفون مرکزی طراحی می کنم و می خوام کف تانک های 100*40* 60 را سوراخ کنم و لوله سیفون را لب به لب کف تانک قراربدم کلا بشه مثل سینک ظرفشویی ولی شیشه ای اگر اشکالی داره راهنمائی کنید لطفا.
دوست خوبم میتونی یه عکس از کاری که میخوای انجام بدی طراحی کنید
این کاری که میگید رو من به نظرم دیدم ولی سوال با عکس میشه بهتر مطرح بشه
تا بهتر بشه راهنمایی کرد
موفق باشی

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 12:44
خدمتتان عرض کنم که می خوام چند تا تانک همانند شکل فوق را با یک شاه لوله سری کنم وبه سامپ مرکزی وصل کنم کلا آب درگردش باشه حالا غیر ازدرستی خروجی آب درشکل بالا باید برای شیر های ورود آب بالن شناور بذارم که مثلا یکی از تانک ها پر نشه سرریز کنه یا اینکه با توجه به جریان گردشی آب مشکلی پیش نمیات؟از بابت راهنمایی های دوستان متشکرم .

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۰۷, 18:49
یه سوال دیگه هم دارم به نظر شما دو طرف کف تانک را سوراخ کنم وخروجی بذارم یا همون یه خروجی کف راجاروب می کنه.تانک را برای سایز دیسکس می خوام وچون سیستم مکانیزه هست می خوام طوری طراحی بشه که چیزی کف تانک نمونه ولازم باشه دستی هم تمیز کاری کنیم.

hamid21
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 09:25
یه سوال دیگه هم دارم به نظر شما دو طرف کف تانک را سوراخ کنم وخروجی بذارم یا همون یه خروجی کف راجاروب می کنه.تانک را برای سایز دیسکس می خوام وچون سیستم مکانیزه هست می خوام طوری طراحی بشه که چیزی کف تانک نمونه ولازم باشه دستی هم تمیز کاری کنیم.

اون سوراخ کف چندتا مشکل داره. من اجراش کردم. بحث آب بندی و اینهاش به کنار/ اگر میخوای اون کارو انجام بدی یه دونه لوله که ارتفاع اون 10 سانت از تانکت کوتاهتره رو باید توی اون سرواخه قرار بدی که اولا سرریز تانکت به هر دلیل از اون بره بیرون. دوما برای سیفون اون لوله رو دربیاری و بعد از تخلیه مطلوبت مجددا جا بزنی.
بحث بعدی مشکل سامپ و شیوع سریع بیماری و عدم کنترل اون و همچنین مشکلات عدیده بعدیه. سامپ مرکزی افتضاح در افتضاحه منتها اگر ارتفاع سالنت اجازه بده که 4 ردیف چیدمان کنی و پایینی رو سامپ کنی این عالیه ولاغیر.
2 تا سوراخ هم که نه اصلا توصیه نمیکنم.
اینطور تصور میشه که این طرح تمام فضولات رو با خودش میکشه و میبره ولی متاسفانه در عمل اینطور نیست و باتوجه به قطر سوراخ نهایتآ تا شعاع 20-10 سانتی خودش رو تمیز میکنه،
ضمنا دیسکس هم به همه کس به راحتی نون و خیری نمیده

بهم پ خ بزن تا شمارمو بدم بزنگ تا راهنماییتون کنم
موفق باشید

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 12:15
تصفیه مکانیزه و مرکزی برای دیسکس توصیه نمیکنم بهتون
اولین دلیلش مقرون به صرفه نبودن و مهمترین دلیلش نیاز دیسکس به آب تازه

اگر برای اجرای سیفون مکانیزه مد نظرتون هست بهتره سوراخ رو در دیواره و 10 سانت پایینتر از سطح آب بزنید و با اتصال شلنگ کار سیفون رو انجام بدید

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 17:58

برای دیسکس جواب نخواهی گرفت
حامد خان بهترین نظر رو به شما دادن ولی بازم
من مطمئنم به تمیزی که مد نظر شماست نمیرسه
من الان با روش دستی انجام میدم و بسیار راضی هم هستم
موفق باشی

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۰۹, 23:02
با تشکر از راهنمائی ها دوستان عزیز،برنامه من سیستم مرکزی هست که فقط روزانه آب رو عوض کنم وبرای ضد عفونی یووی در نظر گرفتم ومی خوام طوری باشه که آب دائما درحال گردش باشه حالا اگر مطابق شکل شکم یه لوله را مستطیلی برش بدم وبخوابونم کف تانک نظرتون چی هست؟http://www.emruzi.com/upc.php?file=1425155050608739_0Capture1JPG.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 00:38
با تشکر از راهنمائی ها دوستان عزیز،برنامه من سیستم مرکزی هست که فقط روزانه آب رو عوض کنم وبرای ضد عفونی یووی در نظر گرفتم ومی خوام طوری باشه که آب دائما درحال گردش باشه حالا اگر مطابق شکل شکم یه لوله را مستطیلی برش بدم وبخوابونم کف تانک نظرتون چی هست؟
ببینید دوست عزیز
پیاده کردن یک سیستم از بعد تئوری ممکنه راحت به نظر بیاد
اما وقتی شما نیاز به استفاده کاربردی از سیستم داری با کلی مشکلات مواجه میشی

به عنوان مثال در سیستمی که شما مد نظر دارید هیچ راهکاری برای تخلیه نشدن کامل مخزن در نظر گرفته نشده !!
و یا جلوگیری از مکش بچه ماهی ها !

و گذشته از اون
قدرت مکش بر اساس وزن آب اونقدر زیاد نیست که شما توقع داشته باشید به این شکل کف رو کامل جارو کنه
و همون قدر هم که هست بین تمام تانکها تقسیم میشه و به جایی میرسه که حتی اگر سر لوله رو روی یک فضله کوچیک بگیرید میبینید که مکش بسیار ضعیفه

تجربه و طرح جدید خوبه به شرط اینکه برای آزمایش باشه و هزینه اجرا هم براتون مهم نباشه
شما فکر کنم توقع کاربردی دارید از طرح
اگر اینطوره هزینه خودتون رو بیرون نریزید و با سفارش به جا یا کسی که بتونه طرح رو کامل طراحی و اجرا کنه کارتون رو راه بندازید

hamid21
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 08:21
با تشکر از راهنمائی ها دوستان عزیز،برنامه من سیستم مرکزی هست که فقط روزانه آب رو عوض کنم وبرای ضد عفونی یووی در نظر گرفتم ومی خوام طوری باشه که آب دائما درحال گردش باشه حالا اگر مطابق شکل شکم یه لوله را مستطیلی برش بدم وبخوابونم کف تانک نظرتون چی هست؟http://www.emruzi.com/upc.php?file=1425155050608739_0Capture1JPG.jpg

ضمن تایید کامل فرمایشات مدیریت محترم باید عرض کنم دوست گلم این کاری رو که شما میخوای امروز انجام بدی بنده سال 89 انجام دادم و اون زمان کلی دیسکوس ازم مرد . من هم مثل الان شما بسیار مسر بودم به کارم و اسرار بر انجام این روش. بله با خودم هم گفتم خب یو وی میذارم که بیماری سرایت نکنه. سوال من اینه بچه انسان که به دنیا میاد اون رو در مقابل بیماری ها واکسینه میکنن یا قرنطینه؟ بله یو وی قرنطینه هست و مطمئن باشید به محض خروج ماهیتون از اون مجموعه به تلفات سنگین میخورن و بد نام میشید.
یک موردی که من رو به دیسکوس های تایلندی علاقه مند کرده موندگاری بالاشون هست، چون در بدو ورود انواع بیماری هارو تجربه میکنن و بعد از گذر از اون دوران مقاوم(واکسینه) میشن، این رو از نظر تجربی میگم نه چیز دیگه.
من متاسفانه وقت مشارکت در این سایت رو چندان ندارم ولی به محض رویت طرح شما وظیفه خودم دونستم تجربیات ناچیز خودم رو بیان کنم.
موفق باشی.

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 13:05
دوستان ممنون از تجربیاتی که در اختیار قرار می دین،بحث یکصد تانک 240لیتری است که سیفون اینها من را خواهد کشت، من در نظر دارم فیلتر دیسکی بذارم وپمپ مناسب برای کل مجموعه تا با فشار قابل قبولی که هم تمیز کنه وهم ماهیا اذیت نشن فضله ها را بکشه بهترین کارهم ایجاد یک نوع جریان مکش در کف تانک هست مثل فیلتر کف که فضولات زیرشون جمع می شن بعد آب دائما درحال گردش باشه از یکسو توسط پمپ کشیده و بعد از عبور از فیلترمیکرونی وارد تانک ها بشه ونهایتا در پایان روز توسط سیستم مستقلی تصفیه وبا آب شهری جوری ترکیب بشه که آب روز اول بدست بیاد.لطفا راهنمائی کنید.ممنونم

Rezaei
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 15:02
دوستان ممنون از تجربیاتی که در اختیار قرار می دین،بحث یکصد تانک 240لیتری است که سیفون اینها من را خواهد کشت، من در نظر دارم فیلتر دیسکی بذارم وپمپ مناسب برای کل مجموعه تا با فشار قابل قبولی که هم تمیز کنه وهم ماهیا اذیت نشن فضله ها را بکشه بهترین کارهم ایجاد یک نوع جریان مکش در کف تانک هست مثل فیلتر کف که فضولات زیرشون جمع می شن بعد آب دائما درحال گردش باشه از یکسو توسط پمپ کشیده و بعد از عبور از فیلترمیکرونی وارد تانک ها بشه ونهایتا در پایان روز توسط سیستم مستقلی تصفیه وبا آب شهری جوری ترکیب بشه که آب روز اول بدست بیاد.لطفا راهنمائی کنید.ممنونم
چیزی که شما میگید دوست عزیز فقط در گفتار سادست
نوه چینش تانکها ، قدرت پمپ ، هدر رفت فشار ، مقاومت خمهای استفاده شده ووووو این محاسبات هست که نتیجه و سیستم رو تعیین میکنه که باید به شکل تجاری انجام بدید

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 17:57
البته من اقدام به مشاوره هم کردم ولی چون کار بسیارحساسی هست خواستم اول خودم درکنار شما عزیزان مسائل اولیه را حل کرده باشیم اولا کار نشد نداره دوما همین صحبت های شمادوستان بسیاری از گره ها را تا اینجا باز کرده و باعث شده که دنبال نوآوری های پیچیده تری باشم؟ بیشترین مشکل قیمت بالای آب هست وتمام تلاش من برای کم کردن این هزینه هست تا کار صرفه اقتصادی داشته باشد؟ حالا یه سوال دیگه اگر یو وی را کنار بزارم واز همون سیستم فیلترینگ نیمه صنعتی برای کل سالن استفاده کنم باز مشکلی پیش میات؟ خوب اگر قرار به بیمار شدن باشه یعنی یک آلودگی بوجود آمده وشرایط بیماری بوجود آمده ولی اگر نظافت و فیلترینگ دائمی آب باشه باز هم به مشکل برمی خوریم؟ این سالن های خارجی حتی اگر آب را کامل عوض کنند روزی یکبار اینکار را انجام میدن پس چطور ماهی هایشان دچار بیماری های ور شکست کننده نمیشن؟

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 20:05
البته من اقدام به مشاوره هم کردم ولی چون کار بسیارحساسی هست خواستم اول خودم درکنار شما عزیزان مسائل اولیه را حل کرده باشیم اولا کار نشد نداره دوما همین صحبت های شمادوستان بسیاری از گره ها را تا اینجا باز کرده و باعث شده که دنبال نوآوری های پیچیده تری باشم؟ بیشترین مشکل قیمت بالای آب هست وتمام تلاش من برای کم کردن این هزینه هست تا کار صرفه اقتصادی داشته باشد؟ حالا یه سوال دیگه اگر یو وی را کنار بزارم واز همون سیستم فیلترینگ نیمه صنعتی برای کل سالن استفاده کنم باز مشکلی پیش میات؟ خوب اگر قرار به بیمار شدن باشه یعنی یک آلودگی بوجود آمده وشرایط بیماری بوجود آمده ولی اگر نظافت و فیلترینگ دائمی آب باشه باز هم به مشکل برمی خوریم؟ این سالن های خارجی حتی اگر آب را کامل عوض کنند روزی یکبار اینکار را انجام میدن پس چطور ماهی هایشان دچار بیماری های ور شکست کننده نمیشن؟

دوست عزیز این سایت و مدیریت محترم و دوستان عزیز
تجربیات خودشون رو در اختیار شما قرار میدن
و نظر اصلی با شماست
به نظر بنده اگر تجربه اولتون در تولید انبوه هستش اصلا
با 100تانک 250لیتری شروع نکنید
نقاشی کردن و طراحی در ذهن کار بسیار ساده ایه اما اینکه عملی بشه خودش بسیار کار مشکلیه
اگر مشاوره کردید و میدونید که توانایی این کار رو دارید
یک لحظه هم درنگ نکنید
ارزوی موفقیت در این راه رو دارم براتون

spaceman
۱۳۹۳-۱۲-۱۰, 21:33
دوست عزیز این سایت و مدیریت محترم و دوستان عزیز
تجربیات خودشون رو در اختیار شما قرار میدن
و نظر اصلی با شماست
به نظر بنده اگر تجربه اولتون در تولید انبوه هستش اصلا
با 100تانک 250لیتری شروع نکنید
نقاشی کردن و طراحی در ذهن کار بسیار ساده ایه اما اینکه عملی بشه خودش بسیار کار مشکلیه
اگر مشاوره کردید و میدونید که توانایی این کار رو دارید
یک لحظه هم درنگ نکنید
آرزوی موفقیت در این راه رو دارم براتون دوست عزیزم صحبت شما کاملا صحیح می باشد و من هم بی تجربه نیستم و بر همین اساس تا مشکلات اساسی را که در این مورد شناختم باکمک تجارب دوستان پیشکسوتم رفع نشوند نمی تونم اقدام عملی نمایم.

mobinsoft
۱۳۹۵-۰۸-۲۰, 14:50
درود
دوستان قصد راه اندازی یک سالن تکثیر ماهی های زینتی رو در زیر زمین منزل مسکونی خودمان دارم نقشه قرار گیری تانکها رو به صورت تقریبی مشخص کردم، ممنون میشم عزیزانی که تجربه کافی دارن بنده رو در خصوص سایز تانکها و مسائل فنی که به ذهنشون میرسه راهنمایی کنند
http://uupload.ir/files/gqj_untitled.jpg

mobinsoft
۱۳۹۵-۰۸-۲۱, 19:25
ممنون میشم در خصوص سایز تانکها و تعداد راهنمایی کنید

Rezaei
۱۳۹۵-۰۸-۲۱, 19:56
ممنون میشم در خصوص سایز تانکها و تعداد راهنمایی کنید

سلام
سایز بهینه همینطور که قبلا بارها اشاره شده 100*40*45
هست
اگر سزچ‌کنید کلیه توضیحات تکمیلی در این سطح در سایت داده شده

این تاپبک با تاپیک مشابه ادغام خواهد شد

mobinsoft
۱۳۹۵-۰۸-۲۱, 20:17
سلام
سایز بهینه همینطور که قبلا بارها اشاره شده 100*40*45
هست
اگر سزچ‌کنید کلیه توضیحات تکمیلی در این سطح در سایت داده شده

این تاپبک با تاپیک مشابه ادغام خواهد شد
جناب رضایی چند تا تانک جهت مولدها در نظر بگیرم؟
چند تا جهت سایز؟
چند تا جهت تخم و لارو ماهی ها؟
ظرفیت کلی سالن حدود ۱۰۰ تا تانک با این ابعادی که شما فرمودید میشه.
فرمایش شما صحیح، در چند جا از انجمن به سایز تانکها اشاره شده اما جایی ندیدم به تناسب تعداد تانکها اشاره بشه، مثلا به ازای هر تانک مولد چند تا تانک لارو و سایز مناسبه.
پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارید و راهنمایی میکنید

mobinsoft
۱۳۹۵-۰۸-۲۱, 20:39
چند تا سوال دیگه ام دارم ممنون میشم دوستان تو بحث شرکت کنند و راهنمایی کنند.
بنده ساکن قم هستم و چون آب جالبی نداره میخوام از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنم، به این صورت که چند تا مخزن ۱۰۰۰ لیتری تهیه کنم و آب تصفیه شده رو درون اونها ذخیره کنم، حالا چند تا سوال در این زمینه پیش میاد: آیا آب تصفیه شده برای تکثیر و پرورش همه نوع ماهی مناسب هست یا خیر؟ و سوال دوم اینکه چند تا مخزن ۱۰۰۰ لیتری باید تهیه بشه؟ (ظرفیت کلی آب تانکها ۱۵ هزار لیتر خواهد بود)
در مورد طی شدن سیکل ازت هم یه جا خوندم میشه به روش مصنوعی یعنی اضافه کردن آمونیاک به آب سیکل رو طی کرد، آیا این روش جواب میده یا ماهی دار کردن آب بهتره؟
ببخشید تعداد سوالاتم زیاده، میخوام بدون اطلاعات کافی اقدام عجولانه نکنم

mobinsoft
۱۳۹۵-۰۸-۲۲, 18:14
ممنون میشم بقیه دوستان توی بحث شرکت کنند

Rezaei
۱۳۹۵-۰۸-۲۳, 22:56
سوال های شما خیلی کلی هست و استدلال من از نوع سوالها آینه که اطلاع کافی و فنی قابل توجهی از سالن داری ندارید که اگر درست باشه وارد شدن به این زمینه فقط برتون دردسر زیادی داره نه چیز دیگه

تعداد تانکها مکانیزم طراحی سالن به نوع تکثیر و هدف برمیگرده ، توضیحات عمومی حتی الامکان در سایت به شکل مقاله و مشاوره برای استفاده شما و کاربرای دیگه داده شده که باید بر اساس نیاز ، خودتون نتیجه گیری داشته باشید

sammyhero2003
۱۳۹۵-۰۹-۱۲, 20:05
سلام بر همگی و ممنون از جناب رضایی بابت حل مشکل که تونستم تو جمع دوستان باشم
یکی از دوستان یه پمپ هایلا 185 داره
اولا میخواستم بدونم چند تاتانک رو جوابگو هست و آیا فشارش بنحوی هست که سنگ هوا رو جوابگو باشه؟
سوال آخرمم در مورد قیمتشه چقدر میارزه؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۹-۱۲, 20:09
سلام بر همگی و ممنون از جناب رضایی بابت حل مشکل که تونستم تو جمع دوستان باشم
یکی از دوستان یه پمپ هایلا 185 داره
اولا میخواستم بدونم چند تاتانک رو جوابگو هست و آیا فشارش بنحوی هست که سنگ هوا رو جوابگو باشه؟
سوال آخرمم در مورد قیمتشه چقدر میارزه؟
سلام
اگر افت قدرت نداشته باشه حدود 50 40 تانک با فیلتر اسفنجی

البته من این پمپ رو نداشتم و از روی وات قدرت و مقایسه با 290 و ... عرض میکنم

سنگ هوا قدرت دمش بیشتری نیاز داره

قیمت نو 290 حدود 320 هست , 185 فکر کنم 200
دست دوم توافقی هست

sammyhero2003
۱۳۹۵-۰۹-۱۲, 20:16
سلام
اگر افت قدرت نداشته باشه حدود 50 40 تانک با فیلتر اسفنجی

البته من این پمپ رو نداشتم و از روی وات قدرت و مقایسه با 290 و ... عرض میکنم

سنگ هوا قدرت دمش بیشتری نیاز داره

قیمت نو 290 حدود 320 هست , 185 فکر کنم 200
دست دوم توافقی هست
ممنون الان یه 328دارم راحت 20 تا تانک رو جواب داده تو هر تانک یه سنگ هوا داره و دو تا فیلتر اسفنجی
برای نصب بلوور میتونم از لوله سفید استفاده کنم یا حتما پی وی سی باید باشه؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۹-۱۲, 20:23
بهتره از لوله pvc سایز دهانه خروجی بلور که فکر کنم 30 باشه استفاده کنید

Elyas.ea
۱۳۹۷-۰۴-۲۰, 16:19
سلام،اگه شرایط جور بشه میخوام یه سالن احداث کنم برای همین اول طرح تئوری شو اجرا کردم :
به نظر شما شدنی این طرح ؟
خوشحال میشم مشکلات و معایبشو بگید تا طرح بهتری بشه :

http://uupload.ir/files/mwi2_1.jpg

http://uupload.ir/files/kphb_2.jpg

http://uupload.ir/files/1jji_3.jpg

http://uupload.ir/files/fwyg_4.jpg

http://uupload.ir/files/9euh_5.jpg

http://uupload.ir/files/84gp_6.jpg

Rezaei
۱۳۹۷-۰۴-۲۲, 11:51
سلام،اگه شرایط جور بشه میخوام یه سالن احداث کنم برای همین اول طرح تئوری شو اجرا کردم :
به نظر شما شدنی این طرح ؟
خوشحال میشم مشکلات و معایبشو بگید تا طرح بهتری بشه :

سلام

طرحی که اشل کردید از نظرهای مختلف اعلم از فنی ، هزینه اجرا و بهره وری نقاط ضعفی داره ضمن اینکه فقط در مقیاس کوچیک قابل اجرا هست نه برای یک سالن به عنوام مثال با 200 تانک

fishboy
۱۳۹۷-۰۸-۱۸, 09:00
سلام دوستان عزیز
یک سوال برام پیش امده
در پروشگاه های مکانیزه دیسکس برای از بین بردن عوامل بیماری زا اب خروجی تانکها چکار میکنن؟

Rezaei
۱۳۹۷-۰۸-۱۸, 11:57
سلام دوستان عزیز
یک سوال برام پیش امده
در پروشگاه های مکانیزه دیسکس برای از بین بردن عوامل بیماری زا اب خروجی تانکها چکار میکنن؟

سالنهای تولید دیسکس تقریبا ۹۹٪ جنوب شرقی آسیا هستند که معمولا آب سالنها جاریست یعنی از یک نهر آب مستقیم وارد سالن و دپو میشه خروجی دوباره به همون نهر برمیگرده
اما سالنهای مکانیزه و پیشرفته تقریبا سه برابر ظرفیت مفید تانکها آب در گردش دارند که آب ورودی به تانکها از آب تازه + آب تصفیه شده خروجی تانکها هست
در سیستمهای مکانیزه پرت و پسرفت آب تقریبا صفر هست و از آب خروجی که دیگه به درد سالن نمی‌خورده و یا حاصل از شستشوی سالن و تجهیزات و تاسیسات هست برای کشاورزی استفاده میشه که تجربه کوچکش رو در سالن قدیمی دارم آب خروجی سیفونها که به باغچه می‌رفت تاثیر اعجاب انگیز روی رشد گل و گیاه ها و .... داشت به شکلی که گل رز ارتفاعش از دیوار حیاط بیشتر شد
که کاملا هم علمی‌ست و بخاطر ازت و مشتقات دیگر نیتروژن و فضولات که کود محسوب میشه هست

fishboy
۱۳۹۷-۰۸-۱۸, 13:31
ممنونم اقا حامد
ولی با عرض معذرت بازم سوالم حل نشد
سوالم اینه که اب خروجی تانکها بخشیش دوباره به تانکها برمیگرده که شما هم بهش اشاره کردین که تصفیه میشه و با اب تازه دوباره به تانکها بر میگرده،سوالم دقیقا همینجاست با چه دستگاه هایی تصفیه میشه اب خروجی ؟ ۱: برای از بین بردن نیتریت،نیترات و امونیاک چه فیلتری برای این سیستم ها مناسبه ؟ ۲:برای از بین بردن عوامل بیماری زا مثل قارچ ها ،باکتری ها و ویروس ها از چه فیلتری استفاده میشه و اینکه لازمه به فکر این عوامل باشیم یا نه ؟
سوالاتم یکم بیشتر شده : من تازه با سیستم مکانیزه دارم اشنا میشم و اونجور که دیدم و درسته اینه که اب خروجی تانکها از بالای تانک خارج میشه چنتا ویدیو که دیدم متوجه شدم مدفوع و غذاهای اضافه همه در ته تانک باقی میمونه، ایا اینها با سیفون دستی از تانکها خارج میشن ؟
ممنونم حامد جان از وقتی که می خوای بزاری:)

Rezaei
۱۳۹۷-۰۸-۱۹, 10:09
ممنونم اقا حامد
ولی با عرض معذرت بازم سوالم حل نشد
سوالم اینه که اب خروجی تانکها بخشیش دوباره به تانکها برمیگرده که شما هم بهش اشاره کردین که تصفیه میشه و با اب تازه دوباره به تانکها بر میگرده،سوالم دقیقا همینجاست با چه دستگاه هایی تصفیه میشه اب خروجی ؟ ۱: برای از بین بردن نیتریت،نیترات و امونیاک چه فیلتری برای این سیستم ها مناسبه ؟ ۲:برای از بین بردن عوامل بیماری زا مثل قارچ ها ،باکتری ها و ویروس ها از چه فیلتری استفاده میشه و اینکه لازمه به فکر این عوامل باشیم یا نه ؟
سوالاتم یکم بیشتر شده : من تازه با سیستم مکانیزه دارم اشنا میشم و اونجور که دیدم و درسته اینه که اب خروجی تانکها از بالای تانک خارج میشه چنتا ویدیو که دیدم متوجه شدم مدفوع و غذاهای اضافه همه در ته تانک باقی میمونه، ایا اینها با سیفون دستی از تانکها خارج میشن ؟
ممنونم حامد جان از وقتی که می خوای بزاری:)
قبلا که صحبت کردیم گفتم میثم جان
قرار نیست که آبی 100% عاری از هر ناخالصی و بیماری داشته باشیم که اگه اینطور باشه ماهی حالت ایزوله پیدا میکنه و بسیار حساس و نازک نارنجی بار میاد به شکلی که قطعا با تغییر محیط با مشکل مواجه میشه و این برای یک تکثیر کننده که میخواد محصول روانه بازار کنه خیلی نقطه ضعف بزرگی هست

اون کلیپی که دیدی چون تانکها مختص تکثیر طبیعی بود کفکش براش در نظر گرفته نشده و اگر دقت کرده باشی یک لوله هایی بغل تانکها هست که در اونها با اسفنج پوشانده شده
این لوله ها تا جایی که من از کادر بسته فیلم متوجه شدم نقش یکجور آورفلو رو بازی میکنه که برای سیفون کفکش هم میشه یکسر شیلنگ رو داخل تانک گذاشت و طرف دیگهبا تبدیل به این لوله وصل بشه که در صورت قوی بودن سیستم مکش آب داخل شیلنگ کشیده میشه و سیفون ممکن میشه

روال کار در سالنهای تکثیر به این شکله ؛ برای نگهداری کیفیت آب و سلامت مولدها حداکثر تلاش و انرژی گذاشته میشه و از طرف دیگه تا زمانی که بیماری یا نشانه هاش دیده نشده کار خاصی معمولا برای از بین بردن یک بیماری فرضی انجام نمیشه
حداکثر یک یووی بگذارند که هر چند روز یکی دو ساعت سر راه عبور آب روشن بشه
برای تصفیه و روشهای مختلف اون هم که بحث های مختلفی توی انجمن هست اعم از بیولوژیکی و مکانیکال