PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره و گفتگو ساخت بکگراند 3D

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 10:03
سلام : یه نکته جالب در مورد رنگ کردن یونولیت هست که چجوری به این صورت در اومده . با توجه به امکانات موجود در ایران بهترین کار برای رنگ کردن استفاده از رنگ اکرلیک هست . که با آب به راحتی حل میشه و رنگش میپره که برای بر طرف کردن این مشکل باید روی اون یه لایه از رنگ عایق اکرلیک استفاده بشه . فقط این رو بگم که باید چند روز بمونه تا کاملا خشک شه و بعد چند مرحله تو اب قرارش بدیم تا یه مقدار رنگ و موادش بپره . بعد از حدود تقریبی یک هفته آماده استفاده هست . خود یونولیت رو هم با چسب آکواریوم میشه به دیواره شیشه چسبوند . بهتره که سطحی رو که میخوایم رنگ بزنیم رو برای اینکه رنگ بهتر بهش بگیره و صرفه جویی تو مصرف رنگ بشه با یه چیز مثل فندک اتمی مسطح کنیم . ( فقط باید مراقب بود که زیادی نزدیکش نکنیم تا کار خراب شه ) اینجوری بهتر رنگ میشه . بعضی از قسمت ها رو هم میشه با سنگ و گل های چسبناک ( مزرعه ) کار کرد که خیلی قشنگ هم میشه . اون پمپ ها هم عمل سیرکوله رو انجام میده تا یه منظره طبیعی رو به وجود بیاره .

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 10:37
سلام : یه نکته جالب در مورد رنگ کردن یونولیت هست که چجوری به این صورت در اومده . با توجه به امکانات موجود در ایران بهترین کار برای رنگ کردن استفاده از رنگ اکرلیک هست . که با آب به راحتی حل میشه و رنگش میپره که برای بر طرف کردن این مشکل باید روی اون یه لایه از رنگ عایق اکرلیک استفاده بشه . فقط این رو بگم که باید چند روز بمونه تا کاملا خشک شه و بعد چند مرحله تو اب قرارش بدیم تا یه مقدار رنگ و موادش بپره . بعد از حدود تقریبی یک هفته آماده استفاده هست . خود یونولیت رو هم با چسب آکواریوم میشه به دیواره شیشه چسبوند . بهتره که سطحی رو که میخوایم رنگ بزنیم رو برای اینکه رنگ بهتر بهش بگیره و صرفه جویی تو مصرف رنگ بشه با یه چیز مثل فندک اتمی مسطح کنیم . ( فقط باید مراقب بود که زیادی نزدیکش نکنیم تا کار خراب شه ) اینجوری بهتر رنگ میشه . بعضی از قسمت ها رو هم میشه با سنگ و گل های چسبناک ( مزرعه ) کار کرد که خیلی قشنگ هم میشه . اون پمپ ها هم عمل سیرکوله رو انجام میده تا یه منظره طبیعی رو به وجود بیاره .

سلام
رنگ آکرلیک عایق با تینر 6000 حل میشه که یونولیت رو میخوره و نمیشه روی یونولیت استفاده کرد

من به روش خودم این پنل های سه بعدی رو ساختم که اگر وقت اجازه بده اموزشش رو میگذارم

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 10:50
سلام
رنگ آکرلیک عایق با تینر 6000 حل میشه که یونولیت رو میخوره و نمیشه روی یونولیت استفاده کرد

من به روش خودم این پنل های سه بعدی رو ساختم که اگر وقت اجازه بده اموزشش رو میگذارم

سلام : رنگ آکرلیک عایق پایه آب رقیق کنندش آب هست و با تینر نباید مخلوط بشه . بهتره که قبل از استفاده هم یه لایه آستر بشه . ممنون میشم روش خودتون رو هم بگین . این روشی که گفتم تست شده و مشکلی واسش پیش نیومد . تازه تو آکواریوم هم تست شده و کاملا تو آب قوطه ور هست .

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۱۶, 11:02
سلام : رنگ آکرلیک عایق پایه آب رقیق کنندش آب هست و با تینر نباید مخلوط بشه . بهتره که قبل از استفاده هم یه لایه آستر بشه . ممنون میشم روش خودتون رو هم بگین . این روشی که گفتم تست شده و مشکلی واسش پیش نیومد . تازه تو آکواریوم هم تست شده و کاملا تو آب قوطه ور هست .

احتمالا رنگی که شما مد نظرتون هست اسمش چیز دیگه ای باید باشه
رنگ آکرلیک عایق به رنگی گفته میشه که در کشتی سازی استفاده داره و با تشکیل یک لایه شبه فلزی که نقش کاتد رو روی فلز بازی میکنه مانع از زنگ زدگی و خوردگی فلز میشه

تاپیکی رو باز میکنم مخصوص بک گراندهای سه بعدی و این پستها هم به اونجا انتقال داده میشه حمزه جان ، شما هم یک تحقیق کن لطفا ببینیم اسم دقیق این رنگ که میگید چیه

چیزی رو که من ساختم تقریبا یک ساله در آکواریوم شلوغ مالاوی داره کار میکنه و تا بحال مشکلی نداشته

ممنون

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۲۹, 17:43
سلام . من یه طرحی دارم . میخوام ببینم نظر شما در موردش چیه ؟

من از اسپره فوم برای نما میخوام استفاده کنم . روی سطح فوم هم قبل از اینکه خشک بشه میخوام از کوکوپیت استفاده کنم . البته یه نمونه اولیه درست کردم . تو یه سایت خارجی به جای کوکوپیت از سنگ ریزه استفاده کرده بود که قشنگ هم شده بود . البته من از کوکوپیت تو پالوداریوم میخوام استفاده کنم . این دو تا عکس از اسپری فوم به همراه کوکوپیت ساخته شده . البته من خوب بهشون شکل ندادم و فقط خواستم تست کنم ببینم چی میشه . به نظر من تو دید اولیه میتونه چیز خوبی باشه . فقط میمونه یه طراحی زیبا . دوستان نظری دارن مطرح کنن ؟

http://emruzi.com/up/uploads/13637053761.jpg
http://emruzi.com/up/uploads/13637053772.jpg

DarKfish
۱۳۹۱-۱۲-۲۹, 21:17
سلام حمزه جان، آقا خودت استادی دیگه، کلا من سه روش دیدم واسه بکگراند ها
یکی استفاده از چوب پنبه هست که خیلی زیباست تنه ی درختش،
دوم همین کوکو پیت و پیت ماس هست که معمولا شیت هاشو میخرن
سوم هم روش های دیگه :dd (4): (ریشه ی درخت، پوست درخت، اسپری فوم ،یونولیت و ...)
دو روش اول از همه طبیعی تره واسه ریشه گیاه هم خوبه.
طرح هم تا دلت بخواد زیاده ، چه سبکی میخوای کار کنی؟ یه طرف خشکی یه طرف آب ، وسط حوض اطراف خشکی یا مثل آکواریم های نیمه پر؟
در ضمن میتونی به سبک تابلو هم بسازی و بفرست دم خونمون :-p :
http://emruzi.com/up/uploads/thumbs/13637187931.jpg (http://emruzi.com/up/uploads/13637187931.jpg)

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۲۹, 21:27
سلام حمزه جان، آقا خودت استادی دیگه، کلا من سه روش دیدم واسه بکگراند ها
یکی استفاده از چوب پنبه هست که خیلی زیباست تنه ی درختش،
دوم همین کوکو پیت و پیت ماس هست که معمولا شیت هاشو میخرن
سوم هم روش های دیگه :dd (4): (ریشه ی درخت، پوست درخت، اسپری فوم ،یونولیت و ...)
دو روش اول از همه طبیعی تره واسه ریشه گیاه هم خوبه.
طرح هم تا دلت بخواد زیاده ، چه سبکی میخوای کار کنی؟ یه طرف خشکی یه طرف آب ، وسط حوض اطراف خشکی یا مثل آکواریم های نیمه پر؟
در ضمن میتونی به سبک تابلو هم بسازی و بفرست دم خونمون :-p :
http://emruzi.com/up/uploads/thumbs/13637187931.jpg (http://emruzi.com/up/uploads/13637187931.jpg)

داداش ما کم نمیاریم . آدرس بده میفرستیم . من میخوام یه سیستم آبشاری درست کنم که نصفش خشکی هست و نصف دیگه آب . آب از بالا به سمت پایین سرازیر میشه و به قسمت جلو میریزه . فکر کنم همین اسپره فوم با کوکوپیت خوب باشه . حتی به این فکر افتادم که با بست فلزی u شکل و یا چیز مشابه خزه به این بک گراند بچسبونم که به راحتی جدا نشه . ایشالا درست کردم عکسشو میزارم .

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۹, 23:53
امیدوارم خوب از آب در بیاد حمزه جان

کار کردن با فوم یک مقدار سخته ، عینی به عبارت بهتر شکل دادن بهش ، میدونی که قاعده خاصب نداره همینطور که خارج میشه برای خودش کف میکنه شکل منظمی نمیشه بهش داد
من اینجا چون بکگراند کارکردم و هر کس هم که تانکش رو میبینه ( توی یک آرایشگاه مردونه هست ) مستقیم میاد و میخوا داشته باشه بکگراند رو بهشون پیشنهاد میکنم دنبالش رو نگیرند و در عوض دنبال یک طرح مناسب و نزدیک به طرح ذهنیشون از کومپوزیت باشند که هم دوام بهتری داره و هم نصب آسونتر و فضای پشت خالی و همینطور سرجمع که حساب بشه قیمت به صرفه

مراحل و نتیجه طرحت رو بذار امیدوارم که همون چیزی که انتظار داری بتونی ازش در بیاری

موفق باشی