PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش های مرتبط با تراریوم

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۱۹, 19:28
دوستان هر گونه سوالی که دارند لطفا در این قسمت مطرح کنن.

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 15:14
سلام دوستان
من میخوام یه تراریوم کاکتوس درست کنم.
ابعاد اکواریومی که مد نظرم هست 40*25*25(طول عرض ارتفاع)
پشتش رو هم با فوم درست کنم.
میخواستم بدونم کاکتوس نیاز به نور شدید مثل نور خورشید و یا لامپی که بالا سرش باشه داره؟
Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 17:27
سلام دوستان
من میخوام یه تراریوم کاکتوس درست کنم.
ابعاد اکواریومی که مد نظرم هست 40*25*25(طول عرض ارتفاع)
پشتش رو هم با فوم درست کنم.
میخواستم بدونم کاکتوس نیاز به نور شدید مثل نور خورشید و یا لامپی که بالا سرش باشه داره؟
سلام

در مورد نور باید بگم که اگه نور افتاب داشته باشی که خیلی بهتره و سرش هم باید باز باشه . اگه نور طبیعی نداری میتونی از نور مصنوعی مثلا دو تا مهتابی 20 وات استفاده کنی. البته ارتفاع 40 سانت که داری باید اینو در نظر بگیری که ارتفاع مهتابی از سطح گیاه باید حدود 30 سانت باشه .
البته این رو هم بگم که نور افتاب هم باید متناسب با شرایط نگهداری کاکتوس باشه . باید ببینی که کاکتوسی که داشتی قبلا در چه شرایطی رشد کرده . و کم کم به شرایط نوری جدید عادتش بدی .

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 19:01
سلام
نحوه دکور زدن چجوری هست و از چه چیزایی میشه برای قشنگتر شدن استفاده کرد؟
میشه تراریوم کاکتوس رو توی اکوریوم اضافم درست گنم؟شیشه ها6میل هستند،مشکلی پیش نمیاد؟خود شیشه هاوچسب ها رو خراب نمیکنه؟ابعاد70*35*40
ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 19:21
سلام
نحوه دکور زدن چجوری هست و از چه چیزایی میشه برای قشنگتر شدن استفاده کرد؟
میشه تراریوم کاکتوس رو توی اکوریوم اضافم درست گنم؟شیشه ها6میل هستند،مشکلی پیش نمیاد؟خود شیشه هاوچسب ها رو خراب نمیکنه؟ابعاد70*35*40
ممنون

سلام . اولا که به شیشه کاری نداره . یا چسب رو خراب نمیکنه . بعدشم بهترین دکور واسه تراریوم کاکتوس استفاده از ستگ های کوهی به عنوان صخره و حتی شن سفید و یا شن دریا به عنوان نما در مرحله ی آخر هست . حتی میتونین صخره رو جوری کار کنین که شبیه یه گلدون تو کنج کار باشه و توش از کاکتوس و یا گیاهان گوشتی آویز استفاده کنی . حتی میشه جوری کار کرد که گیاه از بین سنگ ها رشد کرد . مثل مناطق طبیعی . شیب هم قشنگ میکنه . روش زیاد بسته به سلیقه و نوع کاکتوس زیاد میشه کار کرد .

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 15:36
سلام
امروز به یکی دوتا گلخونه سر زدم ولی کاکتوسی که به رنگ قرمز یا زرد باشه رو پیدا نکردم!فقط کاکتوس های پیوندی بودن که با یه کاکتوس قرمز یا زرد پیوند شده بودن!
اگه میشه لطف کنید چنتا کاکتوس مناسب تراریوم که قرمز رنگ وزرد رنگ باشن رو بهم معرفی کنید.تا سفارش بدم
ممنون

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 09:46
سلام
امروز به یکی دوتا گلخونه سر زدم ولی کاکتوسی که به رنگ قرمز یا زرد باشه رو پیدا نکردم!فقط کاکتوس های پیوندی بودن که با یه کاکتوس قرمز یا زرد پیوند شده بودن!
اگه میشه لطف کنید چنتا کاکتوس مناسب تراریوم که قرمز رنگ وزرد رنگ باشن رو بهم معرفی کنید.تا سفارش بدم
ممنون

سلام . پیدا کردن کاکتوس رنگی که پیوندی نباشه یخورده سخته و همچنین گرون هم هست . البته میتونی از کاکتوس هایی که تیغ رنگی دارن استفاده کنی .

کاکتوس های رنگی :

ASTROPHYTUM گونه هایی داره که به صورت آلبینو هستن ECHINOFOSSULOCACTUSECHINOCEREUS (http://emruzi.com/showthread.php?t=1769)

تو این نوع کاکتوس بیشتر تیغ رنگی هست FEROCACTUSتو این نوع کاکتوس بیشتر تیغ رنگی هست
اکثرا به صورت هیبرید رنگی در میان و باید خودت بری تو گلخونه های مختلف دنبالشون بگردی و همچنین از گیاهان گوشتی هم میتونی استفاده کنی که تنوع رنگی هم دارن

در ضمن بعضی از گونه های ژیمنو که دو رنگ هستن و به صورت قرمز و زرشکی هستن روی خاک میمونن . تو اولین فرصا چند تا عکس از کاکنوس های اینجوری که دارم واست میذارم .

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۳, 12:52
سلام
امروز رفتم و3تا سطل شن،یه سطل کود حیوانی(گوسفند)ویه بسته خاک برگ تهیه کردم برای بستر.همینا کافیه؟باید چجوری وبه چه نسبت با هم مخلوتشون کنم؟
از لا به لای کاکتوس هام هم اینا رو مناسب دیدم برای کاشت،حالا هر کدوم رو که مناسب هست بهم بگید وهر کاکتوس دیگه ای هم که به نظرتون لازم هست یا قشنگی خاصی میده رو بهم معرفی کنید.
ممنون

http://emruzi.com/up/uploads/137379328432511.jpg (http://emruzi.com/up/)

http://emruzi.com/up/uploads/137379328443952.jpg (http://emruzi.com/up/)

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 10:35
سلام .

بهترین ترکیب خاک واسه کاکتوس به این صورته که

50% شن و ماسه دونه بندی شده ( سایزش بیش از حد درشت نیاشه ) 30% خاک برگ پوسیده و کاملا خشک و پودر ( ذرات نباید درشت باشه و باید از نیم سانت کمتر باشه تا جذب آب بالایی نداشته باشه و در آخر 20% کود دامی پوسیده و کاملا خشک ( هر چی از زمان نگه داریش بیتر گذشته باشه بهتره )

چون داخل تراریوم میخوای بکاری تا جای ممکن باید حشره و یا آفت نداشته باشه . البته تراریوم کاکتوس چون از نوع باز هست حساسیت بالایی نداره . تو بستر خاک از ذغال هم استفاده کنی بهتره .

بسته به ارتفاع بهتره که از کاکتوس های کوچیک استفاده کنی .

به ترتیب ردیف بالا از سمت چپ دومی هائورتیا ( البته کاکتوس نیست ) ولی سازگاری داره . به نور متوسط و ابیاری خوب احتیاج داره .

سومی اچینوپسیس - پنجمی که اسمش تو ذهنم نیست ولی به ماری معروفه

پایین هم به جز اولی بقیه مناسبن .

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 12:37
سلام .

بهترین ترکیب خاک واسه کاکتوس به این صورته که

50% شن و ماسه دونه بندی شده ( سایزش بیش از حد درشت نیاشه ) 30% خاک برگ پوسیده و کاملا خشک و پودر ( ذرات نباید درشت باشه و باید از نیم سانت کمتر باشه تا جذب آب بالایی نداشته باشه و در آخر 20% کود دامی پوسیده و کاملا خشک ( هر چی از زمان نگه داریش بیتر گذشته باشه بهتره )

چون داخل تراریوم میخوای بکاری تا جای ممکن باید حشره و یا آفت نداشته باشه . البته تراریوم کاکتوس چون از نوع باز هست حساسیت بالایی نداره . تو بستر خاک از ذغال هم استفاده کنی بهتره .

بسته به ارتفاع بهتره که از کاکتوس های کوچیک استفاده کنی .

به ترتیب ردیف بالا از سمت چپ دومی هائورتیا ( البته کاکتوس نیست ) ولی سازگاری داره . به نور متوسط و ابیاری خوب احتیاج داره .

سومی اچینوپسیس - پنجمی که اسمش تو ذهنم نیست ولی به ماری معروفه

پایین هم به جز اولی بقیه مناسبن .
ممنون حمزه جان
اینا رو بکارم؟؟یا نه؟؟
پایینی از سمت راست؟
بعد برای نور باید چکار کنم؟؟نیاز به منبع نور مصنوعی هست یا همینکه توی یه جای نورگیر باشه براشون کافیه؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 13:30
پایین سمت چپی نباشه بهتره . هم بزرگ میه هم راحت آفت میگیره .

اگه نور طبیعی داری که خیلی خوبه . مثلا ضلع شرقی عالیه . شدید هم نباید باشه . ولی اگه نداشتی نور مصنوعی هم جلوه ی قشنگی میده که بهتره از نور مهتابی و آفتابی استفاده کنی . فاصله هم به طور نسبی 30 سانت از سطح گیاه . بسته به اندازه هم میزان توان نور فرق میکنه . معمولا لامپ فلورسنت 40 وات 60 سانتی اگه اشتباه نکنم مناسبه . دو تا . بازم بستگی به اندازه تراریوم داره .

فقط ایراد نور طبیعی اینه که گیاه به سمت نور حرکت میکنه چون تو مرکزش نیست و باید هر هفته 1/4 تراریوم رو بچرخونی . اگه مستطیلی باشه هر دو هفته یا ماهی یکبار بسته به نور باید جهتش تغییر کنه . تا شکل ظاهری خودشو از دست نده .