PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرمایش سالن در مناطق بدون گاز

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 16:36
سلام به همه.
امیدوارم که عنوان تاپیک خوب باشه.

مشکلی که همیشه ما در این استان باهاش روببرو بودیم نبود گاز بوده و هی میگن که میاد ولی..... بگذریم.

یکی از بزرگترین مشکلات سالن در اینجا گرمایش سالن هاست. چون گاز وجود نداره و نفت هم کم گیر میاد و حتی خانواده ها با کمبود مواجهن.ولی تنها راه تقریبا همین نفت و استفاده از چراغ نفتیه.

حالا از دوستان یه نظرخواهی میخوام بکنم که به نظرتون چطور یه سالن تقریبا 30 متری رو میشه گرم کرد که بهترین نتیجرو بده؟؟؟

الان یه قسمت 7-8 متری رو از این فضا جدا کردیم برای یکی از همشهریا و همه جاشو با نایلون گرفتیم و از یه چراغ نفتی استفاده کردیم و روی اون چراغ هم یه کتری اب گذاشتیم تا دما با زحمت رسیده به 27-28 . ولی مطمئنم اگه بخوایم فضا رو بیشتر کنیم با مشکل مواجه خواهیم بود.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 18:23
سلام علی جان

بدون گاز واقعا مشکل هست و تنها استفاده از سوخت میتونه گزینه باشه وگرنه برق که حرفش رو هم نمیشه زد ، مشکل همین یک ماه آینده هست بعد دیگه هوا گرم میشه و تا اواخر شهریور اگر محیط عایق باشه نیاز به وسیله گرمایشی ندارید

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 18:28
بله حامد جان.الان مشکلی نداریم زیاد واسه گرما ولی باید از الان به فکر باشم و برای خودم هم مهمه.( روزی که جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود ؟؟!!)

اره از برق و بخاری مخصوص اکواریوم فقط در تانک درمان میشه استفاده کرد و اصلا نمیصرفه.

اطلاعی از چیلر داری؟؟؟ مصرف برقشون چطوره ؟؟؟ از حدود قیمتشون خبر داری ؟؟؟ مثلا واسه یه جای 30 متری ؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 18:44
بله حامد جان.الان مشکلی نداریم زیاد واسه گرما ولی باید از الان به فکر باشم و برای خودم هم مهمه.( روزی که جیک جیک مستونت بود فکر زمستونت بود ؟؟!!)

اره از برق و بخاری مخصوص اکواریوم فقط در تانک درمان میشه استفاده کرد و اصلا نمیصرفه.

اطلاعی از چیلر داری؟؟؟ مصرف برقشون چطوره ؟؟؟ از حدود قیمتشون خبر داری ؟؟؟ مثلا واسه یه جای 30 متری ؟؟؟

چیلرها گازی هستند علی جان و برای 30 متر زیاده ، حداقل باید برای استفاده از یک چیلر کوچیک ( که الان حدود 900 تومنه ) 60-70 متر باشه سالن

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 18:56
پس اینجوری فقط همون بخاری نفتی میمونه. مگه از یه بخاری برزگ استفاده کنیم.

ممنون حامد جان

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 19:16
پس اینجوری فقط همون بخاری نفتی میمونه. مگه از یه بخاری برزگ استفاده کنیم.

ممنون حامد جان

سلام
علی جان یک سری سیستم گرمایشی هست که تو سوله های کوچک
استفاده میشه که با گازوئیل کار می کنه و سیستمش مثل شوفاژ هست
فقط فرقش این هست که با فن و رادیاتور گرما رو پخش می کند.
راستی این هیتر های برقی که با لامپ هالوژن کار میکنه هزینه اش زیاد میشه؟
چون فن دارش هست و دارای کلید هست که هر چراغ هالوژن روشن میشه 200 وات
هست که تا هزار وات هم داره که 5 تا لامپ میشه.

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 19:19
ممنون رضا جان.

نمیدونم اینا چطورین داداش.گازوئیل فک کنم ناجور باشه تو سالن!!!!

کلا برقو باید بی خیال شم رضا هزینش خیلی زیاده.

راستی واسه اون شماره ممنون.

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 19:28
ممنون رضا جان.

نمیدونم اینا چطورین داداش.گازوئیل فک کنم ناجور باشه تو سالن!!!!

کلا برقو باید بی خیال شم رضا هزینش خیلی زیاده.

راستی واسه اون شماره ممنون.

خواهش می کنم عزیز
برای این کار باید یک جایی بیرون سالن داشته باشی
و بعد گرما با لوله به فن هایی که رادیاتور دارند انتقال پیدا میکنه.
اما اینطوری آب گرم هم همیشه تو خانه دارید.

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 19:33
اها متوجه شدم. تو پادگان هم همچین چیزی بود. ولی فکر کنم هزینه اولیش بالا باشه درسته؟؟؟

اگخ بخوایم ساختمون خونرو شوفاژ کشی کنیم به نظرتون جواب میده یه رادیاتورم بذارم تو سالن ؟؟؟

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۱, 19:43
اها متوجه شدم. تو پادگان هم همچین چیزی بود. ولی فکر کنم هزینه اولیش بالا باشه درسته؟؟؟

اگخ بخوایم ساختمون خونرو شوفاژ کشی کنیم به نظرتون جواب میده یه رادیاتورم بذارم تو سالن ؟؟؟

بله کمی بالاست فکر کنم در حد همون شوفاژ باشه.البته شوفاژ هم خوبه دیگه خودتون و همه
راحت می شوید. میتونی پشت رادیاتور هم فن بذاری و راحت گرما رو پخش کنی.

--------- ادغام پست ------------

چیلرها گازی هستند علی جان و برای 30 متر زیاده ، حداقل باید برای استفاده از یک چیلر کوچیک ( که الان حدود 900 تومنه ) 60-70 متر باشه سالن

آقا حامد اشتباه نمی کنید؟چیلر ترکیبی برق و گا زوئیل هم داریم که البته حق با شماست وباز هزینه میره بالا.

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 05:59
سلام علی جان جان
شما دسترسی نا محدود به انرژی افتاب دارید
میتونید با کمی هزینه آبگرم کن های آفتابی رو برای سالن خودتون راه اندازی کنید
یه پلن از یکیش رو توی سایت (فک کنم دانشگاه امیر کبیر بود یا دانشگاه شریف)دیدم
یه تحقیقی در این مورد بکن.

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 08:09
علی جان پیشنهاد محسن جان واقع عالی فقط باید تحقیق کرد
مکان و شکل سالن به نظرم خیلی مهمه
چند وقت بیش یه مدل ابگرمکن بابام دیدم که کار شوفاژ میکرد و وصل میشد به شوفاژ و محیط گرم میکنه

این بخاری نمایشگاه دیدی اونا چطورند به نظرت؟

چند وقت بیش یه مدل ابگرمکن بابام دیدم که کار شوفاژ میکرد و وصل میشد به شوفاژ و محیط گرم میکنه

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 09:30
سلام علی جان جان

شما دسترسی نا محدود به انرژی افتاب دارید
میتونید با کمی هزینه آبگرم کن های آفتابی رو برای سالن خودتون راه اندازی کنید
یه پلن از یکیش رو توی سایت (فک کنم دانشگاه امیر کبیر بود یا دانشگاه شریف)دیدم
یه تحقیقی در این مورد بکن.
سلام محسن جان خیر مقدم
پنل های خورشیدی هزینه راه اندازی بسیار بالایی دارند و کلا راه اندازی سیستمی که با پنل خورشیدی کار کنه به اون راحتی که در ظاهر دیده میشه نیست
حداقل10 واحد قوی ups نیاز هست و علاوه بر اون آبگرم کن جواب کار رو به خوبی نمیده وقتی دمای محیط مناسب نباشه

گذشته از همه اینها یک تاسیسات بسیار قوی (چیزی مثل تاسیسات یک موتور خونه شوفاژ ) برای گرم کردن آب تانکها به شکل چرخشی نیازه که واقعا در این مقیاس ارزش هزینه کردن نداره

اون پکیج هست که سوفاژ رو هم پشتیبانی میکنه و با گاز کار مینه

بخاری نمایشگاهی هم همون چیلرهای فن دار هستند که اساس کارشون با گاز هست ابوالفضل جان و در آموزش سالن تکثیر منظور از چیلرهای فن دار و ترموستات دار همین بخاری ها هست

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 12:54
آب گرمکن های خورشیدی خوبه اما همانطور که آقا حامد فرمودند هزینه نسبتا بالایی در اول کار داره
اما به جاش دیگه بعدش هزینه کمتری داره که هزینه اولیه جبران میشه.
بعضی مدلها هستند که به هیچ انرژی جانبی نیاز ندارند وبعضی هاتا 72 ساعت دما را ثابت نگه می دارند
البته تو اکثر کاتالوگها ذکر شده که به عنوان سیستم کمکی استفاده می شوند. قیمتها هم 600 هزار به بالا هست.

mohamadrad
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 13:17
این بخاری های گازوییلی و نفتی که در مساجد و حسینیه ها به کار میره و فن هم داره - اینا به کار ما نمیاد؟

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 14:17
این بخاری های گازوییلی و نفتی که در مساجد و حسینیه ها به کار میره و فن هم داره - اینا به کار ما نمیاد؟

سلام
البته که میاد
اما اونها هم هزینه بالایی دارند و میزان دی اکسید کربنی که تولید می کنند برای سالن خطرناکه
همینطور میزان منواکسید کربن ناشی از سوختن ناقص سوخت هم ممکنه باعث مرگ کارگر ها درون سالن بشه.(البته این در بدترین حالتشه)

ABOLFAZL
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 15:58
پس بهتر اول رویی شکل سالن تمرکز کرد که سرما و گرما راحت کنترل کرد
من قبلا یه کتاب خوندم که نوشته بودگرم کردن راحت از سرد کردن حالا این ماجرا واقعیت داره جواب باشه با دوستان سالن داره

تویی استان گاز حالا حالاها قرار نیست بیاد چند وقت پیش میگفتند تا اخر امسال گاز وصل میشه یه مدت لوله گاز انداختن تویی کوچه ها و حتی محل شرکت گاز انتخاب کردن ولی شنیدیم که بوجه نرسیده کار نیمه تمام ماند با باقیمانده بوجه کوچه های که کندن بودن اسفالت کردن اونم چه اسفالتی

بخاری برقی هم خوبه اما پول برق باز درد سر میشه

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۲, 16:47
سلام به همه رفقای گلم که اینقد صادقانه همفکری میکنن.

این ابگرمکن خورشیدی خیلی جالبه ولی خب هزینه اولیش واقعا زیاده و برای حجم کار یه سالن 30 متری واقعا نمیصرفه.پادگان داشتیم واقعا آب گرمش حال میداد.همیشه اب گرم بود.حتی هوا ابری که میشد تا 24 ساعت اب گرم داشتیم.احالا از آب گرمش چطوری میشه استفاده کرد؟؟؟؟باید رادیاتوری چیزی داشته باشه برای انتقال گرما ؟؟؟

من هرچی فکر میکنم بهترین روش رو فعلا همین بخاری نفتی و عایق بندی سالن میبینم.

هنوز تا راه افتادن سالن وقت زیاده ولی میخوام قبلش مطالعاتشو کامل انجام داده باشم و بدونم که باید چیکار کنم.

ممنون از همه

NasHer
۱۳۹۲-۰۴-۲۱, 01:38
سلام من فكر ميكنم اگر وضعيت باد اونجا خوب باشه بشه براي توليد برق از چند تا الكترو موتور با وصل كردن پره به سرش و قرار دادن در مسير باد حداقل براي تامين برق بخاري برقي استفاده كرد من براي كار ديگهاي غير از سالن تكثير ماي از اين روش استفاده كردم جواب گرفتم البته توي شهرستان دامغان كه وضعيت بادش بد نبود .
موفق باشي

سلام من فكر ميكنم اگر وضعيت باد اونجا خوب باشه بشه براي توليد برق از چند تا الكترو موتور با وصل كردن پره به سرش و قرار دادن در مسير باد حداقل براي تامين برق بخاري برقي استفاده كرد من براي كار ديگهاي غير از سالن تكثير ماي از اين روش استفاده كردم جواب گرفتم البته توي شهرستان دامغان كه وضعيت بادش بد نبود .
موفق باشي

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۲۱, 12:32
موفق باشي

ممنون ناصر جان.

خوش اومدی به امروزی
جالبه اینم.میشه بیشتر توضیح بدی و اگه تصویری داری بذاری؟؟؟ در مورد هزینش هم یه توضیحی بده.

ممنون

NasHer
۱۳۹۲-۰۴-۲۲, 23:58
توضيحش براي من بي حوصله يكم سخته ولي در كل يه الكترو موتور تك فاز نياز داري سيستم الكترو موتور اينجوريه كه برق بهش وصل ميشه و شروع به چرخش ميكنه حالا اگه برعكسش كني يعني بچرخونيش با همون سرعتي كه روي اون نوشته از ورودي برقش ميتوني يه خروجي 220 ولت بگيري متاسفانه عكس ندارم چون ايني كه ميگم حداقل 18 سال پيش براي راه اندازي يه دستگاه جوجه كشي راه انداختم
براي نيروي محرك ميتوني از نيروي باد يا آب جاري استفاده كني
براي رسوندن سرعت چرخش به اون مقداري كه نياز داري هم ميتوني از فولي و تسمه استفاده كني
فرمول كار هم اينه n1*d1=n2*d2
n1=سرعت محرك
d1=قطر فولي محرك
n2=سرعت متحرك
d2=قطر فولي متحرك
موفق باشي باز هم در خدمتيم

NasHer
۱۳۹۲-۱۰-۲۳, 16:30
سلام به همه
دوستان عزیز میتونید به این آدرس هم یه سری بزنید به نظر من خیلی میتونه راهگشا باشه
freeenergy.com
من 10 تا از مواردش رو دارم تست میکنم تا بسازم

hesam
۱۳۹۲-۱۰-۲۴, 19:21
سلام به همه
دوستان عزیز میتونید به این آدرس هم یه سری بزنید به نظر من خیلی میتونه راهگشا باشه
freeenergy.com
من 10 تا از مواردش رو دارم تست میکنم تا بسازم
آدرس سایت اشتباست.
احیانا منظورتون این سایت نیست : free-energy-info.com

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۰-۲۴, 19:25
سلام

ممنون بچه ها از توجهتون....حسام جان داداش ادرس رو به صورت لینک قرار ندی بهتره...دستت درد نکنه....

خب منکه چیز خاصی سر در نیاوردم....برادران منـــــدس دست به کار شین تحلیل کنید ببینیم چی چین اینااا....

مرسی

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۱۰, 17:11
سلام دوستان
ازاینکه دیر سر زدم ببخشید
فرمایش همه درسته آدرس رو اشتباهی داده بودم
گفته بودم روی 10 تا از مواردش دارم کار میکنم
یکیش از همه ساده تره و میخوام یه نمونه از روش درست کنم
ولی میمونه برای بعد از عید چون اینروزا مشغله کاریم خیلی زیاده
توضیح کلیش اینه:
شما برای راه اندازی یه ژنراتور برق احتیاج به یه نیروی محرک دارید که توی نیروگاه های آبی از نیروی آب جاری استفاده میشه - توی نیروگاه های حرارتی از نیروی سوخت فسیلی و...
حالا طرح ساده خودمون:
وسایل مورد نیاز:

یک ژنراتور مولد برقac با توجه به برق مورد نیاز
یک موتور راه انداز dc که تعداد دورش با تعداد دوری که ژنراتور نیاز داره یکی باشه
یک مدار فرمان که من تخصصی توش ندارم و باید توسط یه متخصص طراحی بشه که البته من دادم برام طراحی کردن
فولی و تسمه

چیزهای دیگری هم نیاز هست که برای تکمیل طرح استفاده میشه و بعدا تهیه بشه بهتره
توضیحات:
موتور برقهایی توی بازار هست که با بنزین یا گازوئیل کار میکنن همه اونها از نیروی موتور بنزینی یا گازوئیلی استفاده میکنن برای راه اندازی ژنراتور ما توی این طرحمون از وسیله شماره 2 برای راه اندازی وسیله شماره یک استفاده میکنیم و چون مصرف برقش خیلی پایینه را انداز خوبیه و بعد از برق تولیدی ژنراتور استفاده میکنیم برای مصرف خودمون (به همین راحتی - به همین خوشمزگی)
حالا اون مدار فرمانی که گفتم کاربردش برای اینه که بعد از راه اندازی بتونیم همون وسیله شماره 2 رو هم از مدار برق شهری خارجش کنیم
و مقداری از برق تولیدی ژنراتور رو به اون بدیم تا سیکل گردشمون دائم باشه و ژنراتورمون هیچ وقت از کار نیفته و دائما برق تولید بکنه
حالا دوستان هم زحمت بکشن و طرح رو کاملترش بکنن یا اگر سرشون درد میکنه برای ریسک کردن لطف کنن و یه نمونه بسازن تا منم بعد از عید یه نمونه بسازم و اگر جواب دقیقی گرفتم طرحم رو کامل با عکس - فیلم و محاسبات در اختیار دوستان میذارم
تا اینجای کار هزینه این طرح زیر 000 000 10 ریال در میاد و شما برق 220 ولت 10 آمپر خواهید داشت
ممنون و درود
راستی آدرس سایتی که قرار داده بودم ایناست:
freeenergy.blogsky.com
freeenergy.tebyan.net

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۱-۱۱, 06:29
سلام
من زمان که داشتم رو طرح تبدیل سالنم به مزرعه خیلی بزرگتر کار می کردم(البته اونجا گاز بود ولی برای مصرف برق میگم)
یه طرح ریختم
چون قرار بود از سیستم تسویه مرکزی استفاده کنم توی طرحم سر راه عبور اب خروجی مخزن ها قبل رسیدن به تسویه خونه
تعدادی توربین در نظر گرفته بودم که با اتصال به موتورهای ژنراتور و چرخش اون
برق مورد نیاز قسمت اعظمی از مزرعه رو تولید میکرد.
اگر سیستم تسویه مرکزی میخوای داشته باشی
شاید بتونی برق مورد نیازجهت گرمایش رو به این روش به دست بیاری.
در ضمن استفاده از پنل های خورشیدی برای گرم کردن محیط نیست
بلکه با عبور اب از لوله هایی که در مخازن قرار داره مستقیما آب مخازن رو گرم می کنه.
طرحش هست اما کمی طولانیه.

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۱۱, 19:05
در مورد توربین های آبی یا بادی... اینا باید به حداقلی از rpm برسن تا بتونن برق تولید کنن. به همین دلیل و با توجه به قیمت های بالایی که دارن باید قبل از اینکه به سراغشون بریم محاسبات دقیق انجام بگیره.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۱۷, 18:08
سلام
من زمان که داشتم رو طرح تبدیل سالنم به مزرعه خیلی بزرگتر کار می کردم(البته اونجا گاز بود ولی برای مصرف برق میگم)
یه طرح ریختم
چون قرار بود از سیستم تسویه مرکزی استفاده کنم توی طرحم سر راه عبور اب خروجی مخزن ها قبل رسیدن به تسویه خونه
تعدادی توربین در نظر گرفته بودم که با اتصال به موتورهای ژنراتور و چرخش اون
برق مورد نیاز قسمت اعظمی از مزرعه رو تولید میکرد.
اگر سیستم تسویه مرکزی میخوای داشته باشی
شاید بتونی برق مورد نیازجهت گرمایش رو به این روش به دست بیاری.
در ضمن استفاده از پنل های خورشیدی برای گرم کردن محیط نیست
بلکه با عبور اب از لوله هایی که در مخازن قرار داره مستقیما آب مخازن رو گرم می کنه.
طرحش هست اما کمی طولانیه.

سلام به همه
دوست عزیز منظورتو از پنل های خورشیدی متوجه نمیشم
ولی در کل اینطور بگم که هر چیزی که توی دنیا ساخته میشه یا بهتر بگم اختراع میشه کاربردش فقط یک مورد نیست که حالا ما بگیم چون برای این منظور ساخته شده پس طور دیگری نمیشه ازش استفاده کرد
ژاپنیها بعد از جنگ جهانی دوم هیچی نداشتن یه تیکه چوب رو بهش نخ وصل میکردن به عنوان کفش استفاده میکردن تمام متخصصین خودشون رو هم در خلال جنگ از دست دادن یا بعد از جنگ متفقین و بخصوص آمریکا اونا رو به عنوان اثیر جنگی از ژاپن بردن
مردم شروع کردن به کپی برداری از روی صنعت کشورهای دیگه و معروف شدن به ژاپنی کپی بردار و کم کم شروع کردن به تغییر دادن و بهینه کردن صنایع تا جایی که آمریکا هر وسیله ای که تولید میکرد و ازش استقبال نمیشد بار کشتی میکرد و میبرد وسط دریا یه مارک ساخت ژاپن روش میزد برمیگردوند و همش فروش میرفت
اینا رو گفتم برای اینه به اینجا برسم که وظیفه جوانان خلاق و عزیزی مثل شماست که از وسایل موجود استفاده کنید و به اون چیزی که میخواید برسید
پنل های خورشیدی (البته باید گفت سلولهای خورشیدی) برای تولید برق بکار میرن با استفاده از انرژی خورشید که به نظر من معایبی داره که اولینش اینکه برق تولیدیش dc هست و باید برای تبدیل به برق ac از تجهیزات جانبی دیگری استفاده بشه که هزینه ساخت دستگاه رو خیلی بالا میبره
و فکر میکنم بزاریمش کنار بهتره
موفق باشی

در مورد توربین های آبی یا بادی... اینا باید به حداقلی از rpm برسن تا بتونن برق تولید کنن. به همین دلیل و با توجه به قیمت های بالایی که دارن باید قبل از اینکه به سراغشون بریم محاسبات دقیق انجام بگیره.

سلام به همه
دست عزیز در جواب شما هم باید بگم اولا قیمت بالا رو تعریف کنید
دوما اگر فکر میکنید باید چرخش محرک رو مستقیما به توربین وصل کنید راه اشتباهی رو دارید میرید
سوما محاسبات دقیق درسته ولی این محاسبات سخت نیست برعکس خیلی هم راحته و توی صنعت جزو محاسبات خیلی ساده به حساب میاد که حتی بعد از خرید و سرهم کردن دستگاهتون میتونه انجام بشه و هزینهای که روی دستتون میگذاره حتی قابل چشم پوشیه
موفق باشی

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۱-۱۸, 09:18
سلام به همه
دوست عزیز منظورتو از پنل های خورشیدی متوجه نمیشم
ولی در کل اینطور بگم که هر چیزی که توی دنیا ساخته میشه یا بهتر بگم اختراع میشه کاربردش فقط یک مورد نیست که حالا ما بگیم چون برای این منظور ساخته شده پس طور دیگری نمیشه ازش استفاده کرد
ژاپنیها بعد از جنگ جهانی دوم هیچی نداشتن یه تیکه چوب رو بهش نخ وصل میکردن به عنوان کفش استفاده میکردن تمام متخصصین خودشون رو هم در خلال جنگ از دست دادن یا بعد از جنگ متفقین و بخصوص آمریکا اونا رو به عنوان اثیر جنگی از ژاپن بردن
مردم شروع کردن به کپی برداری از روی صنعت کشورهای دیگه و معروف شدن به ژاپنی کپی بردار و کم کم شروع کردن به تغییر دادن و بهینه کردن صنایع تا جایی که آمریکا هر وسیله ای که تولید میکرد و ازش استقبال نمیشد بار کشتی میکرد و میبرد وسط دریا یه مارک ساخت ژاپن روش میزد برمیگردوند و همش فروش میرفت
اینا رو گفتم برای اینه به اینجا برسم که وظیفه جوانان خلاق و عزیزی مثل شماست که از وسایل موجود استفاده کنید و به اون چیزی که میخواید برسید
پنل های خورشیدی (البته باید گفت سلولهای خورشیدی) برای تولید برق بکار میرن با استفاده از انرژی خورشید که به نظر من معایبی داره که اولینش اینکه برق تولیدیش dc هست و باید برای تبدیل به برق ac از تجهیزات جانبی دیگری استفاده بشه که هزینه ساخت دستگاه رو خیلی بالا میبره
و فکر میکنم بزاریمش کنار بهتره
موفق باشی

سلام دوست من
فکر کنم منظورم رو نتونستم برسونم.
منظور من از پنل های خورشیدی سلول های خورشیدی مولد برق نبود
بلکه پنل هایی که به کمک نور خورشید آب گرم تولید می کنند بود.
آین آب گرم رو با استفاده از سیستم لوله کشی مجزا به درون تانک ها هدایت می کنیم تا اب مخازن
به کمک حرارت آب موجود در لوله ها گرم بشه و از هدر رفت حرارت (به جهت گرم کردن خود سالن و در نتیجه مخازن)جلوگیری به عمل بیاد.

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۱۹, 01:03
سلام به همه
دست عزیز در جواب شما هم باید بگم اولا قیمت بالا رو تعریف کنید
دوما اگر فکر میکنید باید چرخش محرک رو مستقیما به توربین وصل کنید راه اشتباهی رو دارید میرید
سوما محاسبات دقیق درسته ولی این محاسبات سخت نیست برعکس خیلی هم راحته و توی صنعت جزو محاسبات خیلی ساده به حساب میاد که حتی بعد از خرید و سرهم کردن دستگاهتون میتونه انجام بشه و هزینهای که روی دستتون میگذاره حتی قابل چشم پوشیه
موفق باشی

قیمت بالا که فکر نکنم تعریف خاصی بخواد. با توجه به انرژی ارزانی که در اختیار ماست معمولا کسایی طرف این چیزا میرن که پول زیادی دارن و هدفشون بیشتر تجربه جدیده تا مسائل اقتصادی!
اتفاقا محاسباتش سخته. مثلا وسیله ای مثل توربین بادی کاملا به باد منطقه وابسته س. اینجاست که پای عواملی به میون میاد که تقریبیه و با توجه به اطلاعات ضعیف هواشناسی در کشور ما ریسک حساب میشه.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۱۹, 15:24
سلام دوست من
فکر کنم منظورم رو نتونستم برسونم.
منظور من از پنل های خورشیدی سلول های خورشیدی مولد برق نبود
بلکه پنل هایی که به کمک نور خورشید آب گرم تولید می کنند بود.
آین آب گرم رو با استفاده از سیستم لوله کشی مجزا به درون تانک ها هدایت می کنیم تا اب مخازن
به کمک حرارت آب موجود در لوله ها گرم بشه و از هدر رفت حرارت (به جهت گرم کردن خود سالن و در نتیجه مخازن)جلوگیری به عمل بیاد.
آقا محسن سلام
حالا منظور شمارو از پنل خورشیدی متوجه شدم
بله فرمایش شما کاملا صحیح است استفاده از پنل خورشیدی یا باید بهتر گفت آبگرمکن خورشیدی محاسن زیادی داره
اما بزرگترین عیبش هزینه اولیه بالاشه که الان از 1.5به بالا در میاد
درود

قیمت بالا که فکر نکنم تعریف خاصی بخواد. با توجه به انرژی ارزانی که در اختیار ماست معمولا کسایی طرف این چیزا میرن که پول زیادی دارن و هدفشون بیشتر تجربه جدیده تا مسائل اقتصادی!
اتفاقا محاسباتش سخته. مثلا وسیله ای مثل توربین بادی کاملا به باد منطقه وابسته س. اینجاست که پای عواملی به میون میاد که تقریبیه و با توجه به اطلاعات ضعیف هواشناسی در کشور ما ریسک حساب میشه.
آقا حسام عزیز سلام
اتفاقا قیمت بالا تعریف داره که توی صحبتهای خودتون هم بهش اشاره شده
بگذارید از اینجا شروع کنم :
کجای این انرژیی که در اختیار ماست ارزونه (هزینه اولیهش یا هزینه های بعدیش)
شما توربین بادی رو مثال زدید که بله درسته از این وسیله فقط و فقط در مناطق بادخیز استفاده میشه ولی بازهم محاسباتش سخت نیست چون شما حداقل سرعت باد منطقه رو مبنای محاسبه قرار میدید به این ترتیب میبینید که ریسکی نداره
ضمنا هدف همه تجربه های جدید اقتصاده
اگر میتونستی در مورد انرژی خورشید یا آب جاری یا جاذبه زمین یا انرژی نهفته در الکترونهای زمین یا....... هم این منطق رو بکار ببری من دربست حرف شمارو قبول میکردم
یک نکاه بهتری به پستها بنداز متوجه میشی که من رفتم سراغ ارزانترین روش که اگر به نتیجه برسه از هزینه اولیه دریافت انشعاب برق ارزونتر در میاد
درود

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۱۹, 20:23
من نمیدونم شما آیا در مورد این مسائل تجربه عملی دارین که اصرار دارین محاسباتش راحته! این حداقل سرعت باد رو میشه بگین از کجا باید پیدا کنیم؟ آمار هواشناسی در این موارد غیر قابل اتکا و به صورت کلی برای 1 منطقه بزرگه.
بعد اگه دقت کنین این تاپیک رو علی جان راه انداختن و برای کار اقتصادی میخوان. نه ماجراجویی علمی.
من دنبال انرژی خورشیدی رفتم. هزینه اولیه زیادی داره.در مقایسه با شبکه برق سراسری غیر قابل اعتماده، مخصوصا برای استفاده در فعالیت های تولیدی. تجهیزاتش عمر مفید محدودی داره. به همین دلیله که انرژی های نو در کل دنیا چندان مورد استقبال قرار نگرفتن. تنها چیزی که این نوع انرژی ها رو مقرون به صرفه میکنه در نظر گرفتن هزینه های زیست محیطیشه. چیزی که خیلی از دولت ها بهش توجی ندارن. پس نمیتونیم از کسی که دنبال کار اقتصادی مثل سالن تکثیر و پروش ماهی هست همچین انتظاری داشته باشیم!!
منظورتون رو هم از جمله انرژی خورشید و ... متوجه نشدم با عرض معذرت.:d

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۱۹, 21:32
استفاده از مبدلهای انرژی طبیعی رو به نظر من فقط میشه به عنوان کمک ازش استفاده کرد و باز هم میگم از "نظر من" نقشش به عنوان منبع انرژی اصلی قابل اتکا نیست
فقط در یکسری طرحهای خاص سالن تکثیر یا مزرعه ( طرح خاص ) میشه از توربیبنهای آبی استفاده کرد

به هر حال هر کس بر اساس تجارب و مطالعاتی که داشته صاحب یک نظر شخصی هست و میتونیم در کنار هم از این اطلاعات استفاده کنیم نه اینکه اگر خلاف تجربیات و نظر ماست کلا نفی کنیم و منتقدش باشیم

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 12:11
سلام به همه
حسام عزیز
خیلی خیلی ممنونم از گیری که میدی و پیگیری میکنی
من دقیقا دنبال همین بحث چالشی هستم
شما دقیقا و کاملا درست میفرمائید استفاده از انرژی خورشید فقط میتونه به عنوان کمک استفاده بشه و تمام ایراداتی که فرمودید + چند تا ایراد دیگه بهش وارده ولی من دنبال انرژی خورشید نیستم
در مورد باد هم شما میتونید آمار سه سال گذشته سرعت باد منطقه رو از اداره هواشناسی شهرستان خودتون با یک مقدار دوندگی و کاغذ بازی که جزء لاینفک ادارات دولتیه بگیرید و خودتون یه میانگین فصلی از توش در بیارید
ولی من دنبال انرژی باد هم نیستم هرچند از انرژی خورشید با صرفه تره و اقتصادی تر
ماجراجویی علمی رو با شما موافقم من برای اینکار سرم درد میکنه ولی اینم بگم من هزینه تمام ماجراجوییهام رو از توی خودش در میارم و درآمد دائم کمی هم ازش در میارم پس تجربه کردم که علم و ماجراجویی علمی خیلی کار اقتصادی هست
اگر بگم سالانه حدود 30 میلیون تومان خرج ماجراجویی میکنم و همش رو هم از توی خودشون در میارم شاید باور نکنید
بگذریم
در حال حاضر منتظر جواب یه نامه از وزارت نیرو هستم که قراره تا پایان بهمن نظر کارشناسی خودشون رو اعلام کنند برای گرفتن این نظر حدود 6 ماه نامه نگاری کردم !!!
در حالت کلی دنبال ژنراتوری هستم که بعد از اینکه استارت خورد و تولید برق کرد انرژی مورد نیاز خودش رو خودش تامین کنه این به نظر شما اقتصادی نیست؟
درود

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 13:32
سلام به همه
حسام عزیز
شما دقیقا و کاملا درست میفرمائید استفاده از انرژی خورشید فقط میتونه به عنوان کمک استفاده بشه و تمام ایراداتی که فرمودید + چند تا ایراد دیگه بهش وارده ولی من دنبال انرژی خورشید نیستم
در مورد باد هم شما میتونید آمار سه سال گذشته سرعت باد منطقه رو از اداره هواشناسی شهرستان خودتون با یک مقدار دوندگی و کاغذ بازی که جزء لاینفک ادارات دولتیه بگیرید و خودتون یه میانگین فصلی از توش در بیارید
ماجراجویی علمی رو با شما موافقم من برای اینکار سرم درد میکنه ولی اینم بگم من هزینه تمام ماجراجوییهام رو از توی خودش در میارم و درآمد دائم کمی هم ازش در میارم پس تجربه کردم که علم و ماجراجویی علمی خیلی کار اقتصادی هست
اگر بگم سالانه حدود 30 میلیون تومان خرج ماجراجویی میکنم و همش رو هم از توی خودشون در میارم شاید باور نکنید
بگذریم
در حال حاضر منتظر جواب یه نامه از وزارت نیرو هستم که قراره تا پایان بهمن نظر کارشناسی خودشون رو اعلام کنند برای گرفتن این نظر حدود 6 ماه نامه نگاری کردم !!!
در حالت کلی دنبال ژنراتوری هستم که بعد از اینکه استارت خورد و تولید برق کرد انرژی مورد نیاز خودش رو خودش تامین کنه این به نظر شما اقتصادی نیست؟
درود
طرح خوبه و بستگی به نوع ژنراتورهای کوپل شده داره
البته باز هم میشه نیروی کمکی که بدون برق امکان مولد بودن ازش گرفته میشه ;)

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 17:20
طرح خوبه و بستگی به نوع ژنراتورهای کوپل شده داره
البته باز هم میشه نیروی کمکی که بدون برق امکان مولد بودن ازش گرفته میشه ;)

حامد جان در مورد خط اول بیشتر توضیح بده متوجه منظورت نمیشم
خط دوم رو هم اصلا فکر میکنم نخوندم:1:

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۰, 20:37
ناصر جان اگر همونی باشه که من متوجه شدم
ژنراتور اول باید حداقل مصرف رو داشته باشه و ژنراتور دوم ( که نیروی محرکه رو از ژنراتور اول میگیره ) باید راندمان بالایی داشته باشه
چون اطلاعات برق قدرت ندارم بیشتر از این نمیتونم تخصصی توضیح بدم

استارت و نیروی کار ژنراتور اول هم که با نیروی برق هست ( طبعا اگر بخوایم کار با راندمانی و خارج از بحث دیزل و ... داشته باشیم )

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 10:58
سلام به همه
حسام عزیز
بگذریم
درود
سلام مجدد ناصر جان.
من خیلی خوشحالم که شما تو کارت موفقی و برات آرزوی موفقیت های بیشتر دارم. ولی.... ولی این مطالبی که شما در مورد خودتون عنوان کردید جواب صحبت های من نبود. حتی اگه خیلی بیشتر از این مبلغی که گفتی هزینه کنی و 10 برابرشو دراری!
در مورد باد هم آمار های هواشناسی کلی هست. مثلا سرعت باد در منطقه سمنان. اما این موضوع میتونه بسته به اینکه محل کار کجاست، کنار تپه ست، نزدیک پوشش گیاهیه، تو گودیه یا کنار 1 برکه ست متغیر باشه. نگاه ساده شما به این مسئله واقعا باعث تعجبه!
در مورد ژنراتورتون هم باز براتون آرزوی موفقیت دارم اما این مسئله برخلاف قوانین فیزیک هست و درنتیجه غیر عملی. همون قانونی که میگه راندمان هیچ کاری 100 درصد نیست. اصلا اگه همیچین چیزی ممکن باشه پس چرا این همه تحقیقات و بودجه در دنیا در مورد انرژی های تجدید پذیر هزینه میشه تا بحران آینده انرژی رو حل کنن. و اگر واقعا همچین ژنراتوری ساختی بهت تبریک میگم و بهت این اطمینان رو میدم که به عنوان شخصیت سال مجله تایمز در 2014 معرفی خواهی شد چون جهان رو از 1 بحران نجات دادی. و اون زمان من از اینکه 1 روزی با شما همزبان شدم به خودم افتخار میکنم.

در پایان خدمت شما، بقیه دوستان و به خصوص حامد عزیز عرض کنم که هدف من از بیان این مطالب اثبات خود یا نفی دیگری نیست. بلکه اینجا 1 نفر تاپیکی برای حل 1 معضل عملی در زمینه کار اقتصادی باز کرده و امکان داره در آینده اشخاص دیگری هم به این تاپیک مراجعه کنن و هدف من اینه که خدایی نکرده کسی اینجا گمراه و احیانا متضرر نشه. البته همیشه این احتمال رو هم در نظر دارم که من اشتباه مینکم. به همین دلیل دارم این بحث رو ادامه میدم تا به صحبت درست برسیم.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 12:30
ناصر جان اگر همونی باشه که من متوجه شدم
ژنراتور اول باید حداقل مصرف رو داشته باشه و ژنراتور دوم ( که نیروی محرکه رو از ژنراتور اول میگیره ) باید راندمان بالایی داشته باشه
چون اطلاعات برق قدرت ندارم بیشتر از این نمیتونم تخصصی توضیح بدم

استارت و نیروی کار ژنراتور اول هم که با نیروی برق هست ( طبعا اگر بخوایم کار با راندمانی و خارج از بحث دیزل و ... داشته باشیم )

حامد عزیز سلام
دقیقا همینه که میفرمائید
منتها یک کمی فرق میکنه اصول کار رو شما فرمودید ولی بجای ژنراتور اول یه موتور dc کار میشه که وظیفش به حرکت در آوردن ژنراتور دومه نیروی برق این موتور از یه باطری ماشین تامین میشه که بوسیله یه دینام ماشین شارژمیشه پس میبینیم که سیکل بسته است و به هیچ عنوان به برق شهری کاری نداره
(طرح کاملا لو رفت فروختنمون):14:
البته باید اعتراف کنم که دیشب یه کاتالوگ از محصولات جدید ماکیتا بدستم رسید که عین همین موتور برق رو تحویل بازار داده و توی بازار ایران هم اومده با قیمت 3.5 پس دیگه عملا پروژه من تعطیل شد ولی اینو بگم که میشه همون رو با یه چیزی کمتر از 2 تومن جمع کرد
حالا آقا حسام شما بگو اقتصادی هست یا نه؟
نمیدونم تونستم کار رو کامل شرح بدم یا نه ساده ترش اینه که شما موتور برقهای بنزینی رو در نظر بگیر که همیشه در حال سوزاندن بنزین برای تولید برقه و اگر موتور بنزینی رو با یه موتور dc عوض کنیم که با یه باطری ماشین کار میکنه و باطری هم بوسیله یه دینام ماشین که توی همون مدار بکار رفته شارژ میشه حالا دیگه میتونی تولید دائم برق داشته باشی بدون هیچ هزینه دیگه
فقط میمونه استهلاک دستگاه که با سرویسهای 6 ماهه من کارکرد حداقل 10 ساله رو بدون صرف حتی یک ریال تضمین میکنم
این ضمانت رو هم از روی تجربه کار 28 ساله توی صنعت میدم خدمت دوستان
درود به همه

سلام مجدد ناصر جان.
من خیلی خوشحالم که شما تو کارت موفقی و برات آرزوی موفقیت های بیشتر دارم. ولی.... ولی این مطالبی که شما در مورد خودتون عنوان کردید جواب صحبت های من نبود. حتی اگه خیلی بیشتر از این مبلغی که گفتی هزینه کنی و 10 برابرشو دراری!
در مورد باد هم آمار های هواشناسی کلی هست. مثلا سرعت باد در منطقه سمنان. اما این موضوع میتونه بسته به اینکه محل کار کجاست، کنار تپه ست، نزدیک پوشش گیاهیه، تو گودیه یا کنار 1 برکه ست متغیر باشه. نگاه ساده شما به این مسئله واقعا باعث تعجبه!
در مورد ژنراتورتون هم باز براتون آرزوی موفقیت دارم اما این مسئله برخلاف قوانین فیزیک هست و درنتیجه غیر عملی. همون قانونی که میگه راندمان هیچ کاری 100 درصد نیست. اصلا اگه همیچین چیزی ممکن باشه پس چرا این همه تحقیقات و بودجه در دنیا در مورد انرژی های تجدید پذیر هزینه میشه تا بحران آینده انرژی رو حل کنن. و اگر واقعا همچین ژنراتوری ساختی بهت تبریک میگم و بهت این اطمینان رو میدم که به عنوان شخصیت سال مجله تایمز در 2014 معرفی خواهی شد چون جهان رو از 1 بحران نجات دادی. و اون زمان من از اینکه 1 روزی با شما همزبان شدم به خودم افتخار میکنم.

در پایان خدمت شما، بقیه دوستان و به خصوص حامد عزیز عرض کنم که هدف من از بیان این مطالب اثبات خود یا نفی دیگری نیست. بلکه اینجا 1 نفر تاپیکی برای حل 1 معضل عملی در زمینه کار اقتصادی باز کرده و امکان داره در آینده اشخاص دیگری هم به این تاپیک مراجعه کنن و هدف من اینه که خدایی نکرده کسی اینجا گمراه و احیانا متضرر نشه. البته همیشه این احتمال رو هم در نظر دارم که من اشتباه مینکم. به همین دلیل دارم این بحث رو ادامه میدم تا به صحبت درست برسیم.

سلام دوست عزیز آقا حسام
اتفاقا من خودم رو اصلا آدم موفقی نمیدونم نسبت به بقیه کسانی که این روش رو بکار گرفتن
نگاه ساده ای ندارم ولی این کار ساده است بخدا
اتفاقا اگر شما دقت کنید تمامی مکانیزمها اصول خیلی ساده ای دارند این ما هستیم که سخت میگیریم
یادمه حدود 5 سال پیش داشتم برای یه کارخونه طرح یه دستگاه کشش مفتول سیم آهنی رو میریختم حدود 1 ماه الاف بودم محاسباتم شده بود حداقل 50 صفحه تا اینکه توی یه کارخونه تولیدسیم و کابل برق برای بازدید رفته بودم یه تعمیرکار داشتن که افغانی بود و سوادشم در حدود سیکل روی یکی از دستگاه ها یه قطعه کمکی سوار کرده بود که باعث میشد راندمان دستگاه دوبرابر بشه با ضریب خطای کمتر
به من ایده داد
محاسبات 50 صفحه ای شد یک صفحه با همون راندمانی که انتظار داشتم
نه من همچین ژنراتوری نساختم و فقط داشتم روش کار میکردم که شرکت ماکیتا رشته های منو پنبه کرد
بله راندمان هیچ کاری 100 درصد نیست ولی میشه تا 85 درصد رسوندش
من خودم رو از بحران نجات بدم جهان پیشکش ولی من همین الان هم از همزبانی با شما به خودم افتخار میکنم
امیدوارم بتونم یه روزی همه شما عزیزان رو از نزدیک ببینم
درود

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 12:52
حامد عزیز سلام
دقیقا همینه که میفرمائید
منتها یک کمی فرق میکنه اصول کار رو شما فرمودید ولی بجای ژنراتور اول یه موتور dc کار میشه که وظیفش به حرکت در آوردن ژنراتور دومه نیروی برق این موتور از یه باطری ماشین تامین میشه که بوسیله یه دینام ماشین شارژمیشه پس میبینیم که سیکل بسته است و به هیچ عنوان به برق شهری کاری نداره
(طرح کاملا لو رفت فروختنمون):14:

من کاملا قانع شدم
ناصر جان آدرس یا لینک کاتالوگ ماکیتا رو اگر امکانش هست توی پروفایل بهم بده لطفا

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 12:57
لطفا لینک محصول رو همینجا بزارید تا همه دوستان استفاده کنن.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 16:14
متاسفانه کاتالوگی که دست من رسیده کاغذیه و من هم امکان گذاشتن عکس رو ندارم اگر دوستان لطف کنند و بهم یاد بدن چطوری از روی کامپیوترم عکس و فیلم بزارم براتون چیزای جالبی دارم
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۱, 16:17
متاسفانه کاتالوگی که دست من رسیده کاغذیه و من هم امکان گذاشتن عکس رو ندارم اگر دوستان لطف کنند و بهم یاد بدن چطوری از روی کامپیوترم عکس و فیلم بزارم براتون چیزای جالبی دارم
ممنون
این برای فیلم ناصر جان
آموزش قرار دادن ویدئو به شکل انلاین در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=1838)

و آموزش قرار دادن عکس که البته عکسهاش پاک شده و امشب انشالله به روز میکنم

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۶, 20:22
آقا ناصر عزیز بنده همچنان منتظر کاتالوگ اون محصولم. اگه نمیتونی عکس بزاری بیزحمت مدل و مشخصاتشو بگو خودم تو اینترنت سرچ میکنم.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 11:37
سلام حسام جان
واقعا شرمنده ام من با این کسی که کاتالوگ رو برام فرستاده به مشکل خوردم
کاتالوگ جعلی بوده یا شاید باشه چون من توی سایت ماکیتا همچین چیزی پیدا نکردم
ببخشید که عجله کردم و اطلاعات ناقص دادم
یه مدت به من وقت بدید تا اطلاعات کامل رو بدم خدمتتون
البته فکر میکنم باید برگردم سر طرح خودم
ممنون و درود

hesam
۱۳۹۲-۱۱-۲۷, 20:09
سلام حسام جان
واقعا شرمنده ام من با این کسی که کاتالوگ رو برام فرستاده به مشکل خوردم
کاتالوگ جعلی بوده یا شاید باشه چون من توی سایت ماکیتا همچین چیزی پیدا نکردم
ببخشید که عجله کردم و اطلاعات ناقص دادم
یه مدت به من وقت بدید تا اطلاعات کامل رو بدم خدمتتون
البته فکر میکنم باید برگردم سر طرح خودم
ممنون و درود
طرح شما به دلیلی که در ذیل توضیح میدم غیر عملیه!

ساده توضیح میدم: فرض میکنیم که به 1 موتور الکتریکی 10 واحد انرژی وارد کنیم. به دلیل اینکه راندمان هیچگاه 100% نیست و نخواهد بود! همه ی انرژی به کار مکانیکی تبدیل نمیشه. فرض میکنیم راندمان 90% باشه. در نتیجه از 10 واحد انرژی 9 واحد کار مکانیکی خواهیم داشت. حالا این موتور الکتریکی رو به 1 ژنراتور متصل میکنیم. در مورد ژنراتور هم راندمان زیر 100 درصده. با فرض راندمان 90% از 9 واحد کاری که به ژنراتور اعمال میشه 8.1 واحد انرژی الکتریکی تولید میشه. این انرژی دوباره به موتور الکتریکی منتقل میشه تا این سیکل مرتبا تکرار بشه. مشاهده شد تنها با 1 سیکل ما 1.9 واحد انرژی از دست دادیم و با طی شدن چندین سیکل عملا انرژی به 0 میرسه و موتور از کار میوفته.
تنها با راندمان 100 درصده که این سیستم موتور-ژنراتور به کار خودش ادامه میده. به همین دلیل بود که در پست های قبلی من راندمان 100 درصدو مطرح کردم. حتی اگه راندمان 100 باشه باز هم نمیتونیم از سیستم برق یا توانی بکشیم چون به محض اینکار دوباره مشکل بالا بوجود میاد. تنها با راندمان بالای 100% میشه همجین کاری کرد که همچین راندمانی نداریم.

اینم بگم که طبق قوانین فیزیک هیچ وقت حتی به راندمان 100 درصد نخواهیم رسید. به همین دلیله که این همه هزینه های میلیون دلاری برای انرژی های نو صرف میشه.

NasHer
۱۳۹۲-۱۱-۲۸, 16:36
طرح شما به دلیلی که در ذیل توضیح میدم غیر عملیه!

ساده توضیح میدم: فرض میکنیم که به 1 موتور الکتریکی 10 واحد انرژی وارد کنیم. به دلیل اینکه راندمان هیچگاه 100% نیست و نخواهد بود! همه ی انرژی به کار مکانیکی تبدیل نمیشه. فرض میکنیم راندمان 90% باشه. در نتیجه از 10 واحد انرژی 9 واحد کار مکانیکی خواهیم داشت. حالا این موتور الکتریکی رو به 1 ژنراتور متصل میکنیم. در مورد ژنراتور هم راندمان زیر 100 درصده. با فرض راندمان 90% از 9 واحد کاری که به ژنراتور اعمال میشه 8.1 واحد انرژی الکتریکی تولید میشه. این انرژی دوباره به موتور الکتریکی منتقل میشه تا این سیکل مرتبا تکرار بشه. مشاهده شد تنها با 1 سیکل ما 1.9 واحد انرژی از دست دادیم و با طی شدن چندین سیکل عملا انرژی به 0 میرسه و موتور از کار میوفته.
تنها با راندمان 100 درصده که این سیستم موتور-ژنراتور به کار خودش ادامه میده. به همین دلیل بود که در پست های قبلی من راندمان 100 درصدو مطرح کردم. حتی اگه راندمان 100 باشه باز هم نمیتونیم از سیستم برق یا توانی بکشیم چون به محض اینکار دوباره مشکل بالا بوجود میاد. تنها با راندمان بالای 100% میشه همجین کاری کرد که همچین راندمانی نداریم.

اینم بگم که طبققوانین فیزیک هیچ وقت حتی به راندمان 100 درصد نخواهیم رسید. به همین دلیله که این همه هزینه های میلیون دلاری برای انرژی های نو صرف میشه.

سلام حسام جان
فرمایش شما دقیق و کاملا صحیحه
در این موضوع که باید تعادل توان محاسبه بشه هیچ بحثی ندارم
ولی در این موضوع که شما میگی فقط با راندمان بالای 100 درصد میشه همچین کاری کرد یه مقداری مشکل دارم
در حال حاظر هیچ حرف قطعی برای زدن ندارم چون هنوز محاسبات تموم نشده و تازه بعد از محاسبات هم باید برم سر تست عملیکه همش میفته به بعد از عید
ولی شکی تو این قضیه ندارم که بالاخره به جواب میرسم
ممنون و درود