PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال درباره استفاده متیلن بلو

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۳, 18:15
سلام عزیزان
ببخشید آقا حامد نمیشه پودر متیلن بلو را مستقیم با آب معمولی استفاده کرد؟

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۳, 18:29
سلام عزیزان

ببخشید آقا حامد نمیشه پودر متیلن بلو را مستقیم با آب معمولی استفاده کرد؟
سلام
آقا رضا ، سئوالتون رو جای درستی مطح نکرده بودید ، انتقال دارم
در تاپیکهایی که به شکل مقاله هستند نباید سئوال پرسیده بشه و برای سئوالات در صورت نبودن تاپیک مناسب باید تاپیک مجزا باز کرد

خیر به هیچ وجه ، شما چطور میخواید دز پودر متیلن بلو رو تعیین کنید وقتی همینطور مستقیم پودر رو داخل آب بریزید ؟

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۳, 19:19
سلام
آقا رضا ، سئوالتون رو جای درستی مطح نکرده بودید ، انتقال دارم
در تاپیکهایی که به شکل مقاله هستند نباید سئوال پرسیده بشه و برای سئوالات در صورت نبودن تاپیک مناسب باید تاپیک مجزا باز کرد

خیر به هیچ وجه ، شما چطور میخواید دز پودر متیلن بلو رو تعیین کنید وقتی همینطور مستقیم پودر رو داخل آب بریزید ؟

ممنون بازهم پوزش می خواهم.آقا حامد منظورم آب آکواریم نبود منظورم این بود تو شیشه مثلا آب معدنی درست کنیم
بعد بریزیم تو آکواریم.اما از آب مقطر استفاده نشه.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۴, 00:08
ممنون بازهم پوزش می خواهم.آقا حامد منظورم آب آکواریم نبود منظورم این بود تو شیشه مثلا آب معدنی درست کنیم
بعد بریزیم تو آکواریم.اما از آب مقطر استفاده نشه.

خواهش میکنم

دلیل استفاده از آب مقطر در ساخت محلولهای شیمیایی حذف املاح اضافه از قبیل مشتقات کربناتهای سدیم و کلسیم و .... در آب هست که همینطور امکان وجود یونهای آزاد هم در آب همیشه هست و این ترکیبات موجود در آب معمولی با ماده شیمیایی که ما قصد تهیه محلول از اون رو داریم وارد واکنش شده و مواد ناخواسته ای منتج میشه که 100% باعث افت تاثیر گذاری که ما از اون محلول انتظار داریم خواهد شد

™@я€z
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:17
سلام عزیزان

اثر این متیلن بلو خشک بعد اینکه با آب مقطر مخلوط بشه تا چه موقعی هست
یعنی تا کی محلول اثر دارویی داره و از بین نمیره؟

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:26
سلام عزیزان

سلام دوست من
من تا 6 ماه هم استفاده کردم.

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:35
سلام عزیزان

موثرش تا زمانی هست که رنگ محلول به همون شکل اولیه ثابت بمونه اما باید در دمای اتاق و دور از نور نگهداری بشه

علی بختیاری
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 15:26
سلام

بله ما هم در ازمایشگاه در انکوبه 37 درجه و شیشه های تیره نگهشون میداریم. البته مصرف ما بالاست و زود مصرفشون میکنیم.

amir121
۱۳۹۳-۱۱-۰۶, 21:07
سلام دوستان
نمیدونم سوالمو جای مناسبی مطرح کردم یا نه پودر متیلن بلو رو از کجا میشه تهیه کرد؟

بامشاد
۱۳۹۳-۱۱-۰۶, 21:36
سلام
اثر متیل بلو که روی سنگ ها باقی میمونه رو میشه پاک کرد؟
و اینکه از کجا میشه به کیفیت و یا تقلبی نبودنش پی برد؟
ممنون از همه بزرگواران امروزی:86:

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۰۶, 22:36
سلام دوستان
نمیدونم سوالمو جای مناسبی مطرح کردم یا نه پودر متیلن بلو رو از کجا میشه تهیه کرد؟
پودر متیلن بلو رو میتونید از مواد شیمیایی ها تهیه کنید

سلام
اثر متیل بلو که روی سنگ ها باقی میمونه رو میشه پاک کرد؟
و اینکه از کجا میشه به کیفیت و یا تقلبی نبودنش پی برد؟
ممنون از همه بزرگواران امروزی:86:
چیز خاصی نیست که اصل یا تقلبی داشته باشه فقط ممکنه اگر محلولش رو تهیه کنید با غلظت کم بهتون بدن
پودرش رو تهیه کنید و با دستور تهیه رو سرچ کنید در سایت هست

متیلن بلو رو در تانکی که دکور داره نباید استفاده کرده چون طبیعیه که همه لوازم رو رنگی کنه به مرور زمان و با سیفون پاک میشه اما نه به سرعت
اگر برای نظافت عجله دارید باید از اکسید کننده های قوی مثل کلر استفاده کنید

فریبرز
۱۳۹۳-۱۱-۰۷, 06:54
سلام دوستان
البته اگرپودرمتیلن بلو نوع آمریکایی ویا آلمانی روبتونید تهیه کنید ازنظرکیفیت و جواب دهی خیلی بهتراست.
موفق باشید.