PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی بزرگترین آکواریومهای گیاهی جهان takashi amano

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۶, 22:49
سلام کلیپ خودش کاملا گویاست

این آقای ژاپنی در موزد تانکهای گیاهی بزرگی که ساخته توضیح میده که بزگترین اونها ابعاد 400*170*160 رو داره و ....

olQF7

لینک دانلود (http://host3.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/164/5024ad7e57817e7c5a1687cba25469f9489852.mp4)

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 07:30
سلام عالی بود.
امیر حسین جان
داداش شما که تافل میخونی میتونید یه مقدار از حرفای این بنده خدا آمانو رو ترجمه کنید؟

Hamzeh
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:20
سلام . خیلی قشنگ بود . واقعا یه همچین چیزی تو خونه ی آدم باشه چی میشه ؟ یعنی میشه .

Rezaei
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:33
سلام عالی بود.
امیر حسین جان
داداش شما که تافل میخونی میتونید یه مقدار از حرفای این بنده خدا آمانو رو ترجمه کنید؟
سلام محسن جان ، من دیشب که این کلیپ رو پیدا کردم سریع آپلود کردم برای نمایش در سایت و زیاد دقت نکردم به زیر نویسها (انگلیسی خودش که با خط میخی حرف میزنه) اما تا جایی که چشم خورد بیشتر در مورد سایز و ... توضیح میده و مسائل فنی و اجرایی رو باز نمیکنه

آسش مونده هنوز ;) مراحل دکور کردن یکی از همین تانکها هست که ببینید با چه مشقت و چند نفر در حال کار هستند

به زودی ....

سلام . خیلی قشنگ بود . واقعا یه همچین چیزی تو خونه ی آدم باشه چی میشه ؟ یعنی میشه .

من که این توی خونم اگر باشه دیگه خودم جام نمیشه :d
اما ساخت چینی تانکی جدا از امکانات هزینه های سرسام اور داره بدنه این تانکها از شیشه نیست و اکرلیک 10 سانت هست 10 میلش توی ایران فکر کنم متری 80-90 تومن باشه
جدا از اینکه این در ایران گیر نمیاد حالا اگر باشه حساب کن قیمت میلیونی برای متر مربعش باید پراخت کرد با یک حساب سر انگشتی حدود 20 تومن فقط بدنه تانک میشه

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 09:43
سلام محسن جان ، من دیشب که این کلیپ رو پیدا کردم سریع آپلود کردم برای نمایش در سایت و زیاد دقت نکردم به زیر نویسها (انگلیسی خودش که با خط میخی حرف میزنه) اما تا جایی که چشم خورد بیشتر در مورد سایز و ... توضیح میده و مسائل فنی و اجرایی رو باز نمیکنه

آسش مونده هنوز ;) مراحل دکور کردن یکی از همین تانکها هست که ببینید با چه مشقت و چند نفر در حال کار هستند

به زودی ....

سلام حامد جان
یه جایی به نظرم اومد که گفت از ساخت مخزن 40 روز گذشته یا 40 روز طول کشید تا ساخته بشه یا بعد از 40 روز اضافه بشه واسه همین خاطر گفتم شاید درباره ریزه کاری هاش هم حرف بزنه.

elias.kh
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 10:45
ترجمه بخشی از حرف های این آقا تا دقیقه 2:30
سلام به همه این تانک با طول 4 متر ارتفاع 1.7 متر و عمق 1.6 متر است. این آکواریوم از جمله طرح هایی است که من ساخته ام. این آکواریوم طویل ترین آکواریوم است. حدود 40روز از ساخت این آکواریوم گذشته و بیشترین سرخس در حال حاظر روی تخته ها محکم و متصل شده است. آنچه بیشتر از هم من سعی کردم تاکید بر ساخت یک فضای آبی بود که همه ی مردم از دیدن محل زندگی طبیعی گیاهان آبی لذت ببرند. این چوب ها حمل و نقل شده (فرستاده شده) از جنگل های آمازون است.(این جمله رو شرمنده ام:(()وسایل تزئنی پس زمینه مخلوط Colorodo Sand و Lapata Sand است.من از نوعی سر خس و ریشه ی گیاهان Cryptocory و Vallisneria برای پس زمینه استفاده کردم تا تصویری از جنگل های گرمسیری بسازم.
ترجمه ی خودم

DarKfish
۱۳۹۱-۱۲-۲۷, 13:32
سلام،همونطور که حامد گفت فقط در مورد مسائل کلی حرف زده . چهل روز فقط از اتمامش گذشته و میگه نیاز داره 6 تا یک سال بگذره تا منظر این جنگل عمیق کهن مورد اهمیت بیشتری قرار بگیره...
تنها نکته ای که هست برای پخش نور به همه ی بخش ها خصوصا بخش های زیرین از بستر روشن استفاده کرده
این La Plata sand سه میل بیشتر نیست ابعادش.
در مورد تانک طویل دیگری که در کنارش هست بازم همیشه بستر Amazonia هست که بهترینه در نوع خودش. هم PH و هم KH رو پایین نگه میداره و هم دارای هیومیک اسید ها برای رشد گیاهان. 9 لیتریش 46 ادلار هست(به خدا مفته اون ور!)
فقط من نفهمیدم نوری که استفاده کرده برای تانک دوم متال هالید هست یا LED? خود ADA محصول LED داره واسه نانو 7000-8000 کلوین هست (چون LED نسبت به دما تغییر خروجی تو شدت و رنگ میده و یک رنج معرفی میشه همیشه)
در ضمن،
من اگر بهم یه تانک نانو زیبا و اینو مجانی بدن بازم نانو انتخاب میکنم. زیبایی گیاهی به ظرافته