PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکس دیسکسهای وحشی

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۱۴, 18:53
عکس دیسکسهای وحشی در این تاپیک
برای شروع :

دوستداران دیسکس لطفا یک لیوان آب سرد کنار دست خودشو داشته باشند و روی عکس زیر کلیک کنند.

http://emruzi.ir/up/uploads/thumbs/13520458501.jpg (http://emruzi.ir/up/uploads/13520458501.jpg)

محسن بهزادی
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 05:48
سلام
این دیسکس ها که ظاهرا هکل هستند درسته وحشی هستند ولی در این تصویر در استخر پرورشی قرار دارند.
یه سوال که در ذهن من به وجود اومد اینه که نگهداری از همچین گله ای در این تعداد با توجه به نوع عادات غذا خوری ماهی آیا درسته؟
به نظر من نمیشه در این گونه اجتماعات به خوبی ماهی رو تغزیه نمود.

Rezaei
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 08:00
سلام
این دیسکس ها که ظاهرا هکل هستند درسته وحشی هستند ولی در این تصویر در استخر پرورشی قرار دارند.
یه سوال که در ذهن من به وجود اومد اینه که نگهداری از همچین گله ای در این تعداد با توجه به نوع عادات غذا خوری ماهی آیا درسته؟
به نظر من نمیشه در این گونه اجتماعات به خوبی ماهی رو تغزیه نمود.
سلام محسن جان
نه هکل نیستند ، بیشترشون گرین دیسکس و دیسکس قهوه ای هستند و پرورش داده نمیشند اینجا
به احتمال خیلی زیاد اینجا مراحل بعد از صید رو دارند طی میکنند ، به زودی روند صید دیسکس و مراحلش رو ترجمه میکنم و میگذارم
و در این مراحل به هیچ وجه تغذیه نمیشه ماهی
موفق باشید

amooemad
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 14:07
سلام
در روشهای پرورش متراکم ماهی که بیشتر برای ماهیای خوراکی استفاده میشه و در سیستم گردشی تراکم ماهی انقدر بالا هست که اگه از یه همچین زاویه ای به استخر نگاه کنی فقط ماهی میبینی!!! با روشهای مدیریتی که اروپاییها بهش رسیدن میشه ماهیرو در یه همچین تراکمی نگهداری کرد حتی به مدت یه دوره پرورش. این روش حتی برای ماهیای مهاجمی مثل قزل آلا هم استفادده میشه. اما چون روشش ابداعی هست رمز و راز کارش رو به هیچ وجه به بیرون نشر ندادن و ما نمیدونیم دقیقا چه کاری میکنن. حالا من نمیدونم این عکس مربوط به چه مرحله ای هست اما چنین تراکمی شدنیه

Rezaei
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 15:23
سلام
در روشهای پرورش متراکم ماهی که بیشتر برای ماهیای خوراکی استفاده میشه و در سیستم گردشی تراکم ماهی انقدر بالا هست که اگه از یه همچین زاویه ای به استخر نگاه کنی فقط ماهی میبینی!!! با روشهای مدیریتی که اروپاییها بهش رسیدن میشه ماهیرو در یه همچین تراکمی نگهداری کرد حتی به مدت یه دوره پرورش. این روش حتی برای ماهیای مهاجمی مثل قزل آلا هم استفادده میشه. اما چون روشش ابداعی هست رمز و راز کارش رو به هیچ وجه به بیرون نشر ندادن و ما نمیدونیم دقیقا چه کاری میکنن. حالا من نمیدونم این عکس مربوط به چه مرحله ای هست اما چنین تراکمی شدنیه

سلام عماد جان

بله شدنی هست اما نه برای پرورش دیسکس

سبک پرورش ماهیان خوارکی سردابی از قبیل قزل آلا کلا با ماهی های گرم آبی متفاوته ، در دمای بالاتر آب همه واکنشها و سیکلهای ترکیبی سریعتر اتفاق میوفته نسبت به سرد آبی
وکلا دیسکس با این تراکم و در دراز مدت ، یعنی رشد نکردن و تلف شدن

Amir Masood
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 17:12
من که از دیسکس خوشم نمیاد ولی واقعا لیوان اب لازم بود!!!

ای کاش فلاور هم میدش اینطوری نگه داری کرد:Sigh:

amooemad
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 17:14
بله گفتم که نمیدونم این روش برای دیسکس شدنی هست یا نه اما قزل آلا مهاجم تر از دیسکسه و از طرفی از این روش برای ماهیان خاویاری که گرم آبی و ارزشمندتر از دیسکس هستن هم استفاده شده و اگه اشتباه نکنم برای کپورماهیا هم استفاده میشه که هردو مورد آخر دمای مطلوبشون از دیسکس بالاتره. البته همه اینایی که گفتم دلیل نمیشه که حتما این روش برای دیسکس هم قابل استفاده باشه من فقط اطلاعاتی که داشتم رو گفتم

Rezaei
۱۳۹۱-۰۹-۰۸, 17:23
بله گفتم که نمیدونم این روش برای دیسکس شدنی هست یا نه اما قزل آلا مهاجم تر از دیسکسه و از طرفی از این روش برای ماهیان خاویاری که گرم آبی و ارزشمندتر از دیسکس هستن هم استفاده شده و اگه اشتباه نکنم برای کپورماهیا هم استفاده میشه که هردو مورد آخر دمای مطلوبشون از دیسکس بالاتره. البته همه اینایی که گفتم دلیل نمیشه که حتما این روش برای دیسکس هم قابل استفاده باشه من فقط اطلاعاتی که داشتم رو گفتم

درسته عماد جان
اما برای پرورش دیسکس هنوز پرورش در استخر انجام نشده