PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آب دستگاه تصفیه خانگی ro برای ماهی مضر یا مفید؟؟!!

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۱۹, 20:22
سلام بچه ها

مقاله ای خوندم که توش این مطلب ذکر شده بود که خیلی تعجب کردم نظرتون چیه؟؟؟ ::::

بسیاري از دستگاه هاي آب سبک کن خانگی با استفاده از تکنولوژي تبادل یون کار میکنند.یعنی آنها یون کلسیوم و منیزیوم را حذف کرده و یون سدیوم را جایگزین

میکنند.بهطور تکنیکی آب سبکتر شده است، ولی ماهی ماهی هایی که آب سبک را دوست دارندهمچنین از سدیم متنفرند و براي آنها این آب سبک هیچ کمکی

نمیشود بنابراین دستگاه هايآب سبک کن خانگی براي آکواریوم غیر قابل استفاده هستند.

mahdi3000
۱۳۹۲-۰۱-۱۹, 21:36
سلام دوستان

ما 3 ساله که دستگاه ro یا همون آب تصفیه کن خونگی داریم که برای خورد و خوراک و تانکهای گیاهی و ماهی استفاده میکنم

اما بنده ماهی ندیدم که بخاطر آب تصفیه با یون سدیم مرده باشه . شاید نوع خاصی از ماهیها باشن که بهش حساس باشن که تا حالا هیچ مرجع رسمی و غیر رسمی - گزارشی در این باره منتشر نکرده

بخاطر استفاده از آب تصفیه در تانکهای گیاهی بنده و سبک بودن آب - ماهی های تترا نئون مشکی - چندیدن بار تخم ریزی کردن و تا حالا 14 تا بچه ماهی تحویل دادن که سریع هم بزرگ میشن

حالا دوستان عزیزم اگه موارد سوئی از آب تصفیه خونگی سراغ دارن لطفا بنویسن .

ممنونم و موفق بایشن

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۱۹, 23:32
سلام

والا چطوری بگم !!
سراسر نت پر شده از اظهار نظرها در زمینه های مختلفی که گاهی نویسنده اصلا اطلاعات دقیقی نداره
این که خوبه ، یکی از آشناهای ما رفته بود دکتر و همینطوری بخاطر اینکه اسمش دکتره و معمولا مردم از این قشر توقع سواد بالا دارند پرسیده بود آب دستگاه تصفیه برای سلامتی خوبه ؟

آقای دکتر هم فرموده بودند خیر ، این دستگاهها مواد و املاح ضروری رو از آب حذف میکنند و برای بدن ضرر دارند ( احتمالا با یک قیافه اندر فیلسوفناکی که به خودش گرفته این جمله رو گفته جناب دکتر)

مثل این میمونه که از کسی بپرسند ماشین برای بشر خوبه ؟ و طرف جواب بده نه با این وسیله ها آدم تصادف میکنه و میمیره

خوب این دستگاه هم مثل هر دستگاه دیگه ساخته دست انسان قابلیت تنظیم داره و بنا به استفاده ای که در نظر داریم مدل دستگاه رو تهیه میکنیم ، حالا در پستهایی انشالله با شرح کامل انواع کارایی های این دستگاه ها رو شرح میدم

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۱-۲۰, 06:36
سلام بچه ها

مقاله ای خوندم که توش این مطلب ذکر شده بود که خیلی تعجب کردم نظرتون چیه؟؟؟ ::::

بسیاري از دستگاه هاي آب سبک کن خانگی با استفاده از تکنولوژي تبادل یون کار میکنند.یعنی آنها یون کلسیوم و منیزیوم را حذف کرده و یون سدیوم را جایگزین

میکنند.بهطور تکنیکی آب سبکتر شده است، ولی ماهی ماهی هایی که آب سبک را دوست دارندهمچنین از سدیم متنفرند و براي آنها این آب سبک هیچ کمکی

نمیشود بنابراین دستگاه هايآب سبک کن خانگی براي آکواریوم غیر قابل استفاده هستند.

سلام
در تکمیل سخنان دوستان باید بگم که بله سدیم برای ماهی ضرر داره همونطور که اشباع اکسیژن برای ماهی ضرر داره.سدیم (بیش از حد)باعث بالا رفتن فشار خون در بدن ماهی خواهد شد(همانند عملکرد این ماده در بدن انسان و دلیل اینکه به نمک سم سفید گفته می شود نیز وجود یون سدیم در آن بوده که باعث افزایش فشار خون می شود)
اما میزان آزاد سازی یون سدیم در آب دستگاه های ro اونقدر نیست که بشه گفت برای ماهی ضرر داره و برخلاف تصور این دستگاه به میزانی که کلسیم و منیزیم دریافت می کنن ،سدیم رو در آب آزاد نمی کنند.
در مورد املاح آب هم که حامد جان مطرح کردن برای این دستگاه ها کارتریج هایی تهیه شده که با نصب اون این موضوع از بین میره و احتمالا اون آقای دکتر از این موضوع بی خبر بودن.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۰, 09:40
نمیدونم پستهای امیر حسین چرا سفید میاد توی این تاپیک

اما همونطور که امیر حسین گفته بود سیستم دستگاه ro اسمز معکوس هست و از رزینهای تبادل یو اصلا در این دستگاهها استفاده نمیشه و رزینهای تبادل یونی چون به وسیله خانواده نمکها احیا میشن یون اون نمک رو زمان تبادل یون آزاد میکنند به طبع رزینهایی که یون سدیم آزاد میکنند با نمکهای سدیم احیا یا شارژ شدن

توجه داشته باشید که یون سدیم برای ماهی مضر هست در این بحثی نیست اما رنجش رو یادم نیست ، سرچ میکنم
و نکته دیگه اینکه نمک رو با یون استباه نگیرید وقتی نمک به تانک اضافه میکنید یونهای رادیکال آزاد سدیم در آب به وجود نمیاد و یونها با محلول آبی در حال تبادل و واکنش هستند که همین واکنش باعث ضد عفونی و ترکیب با مواد مضر میشه (تا حدودی )

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۱-۲۰, 11:23
سلام دوستان

من هم از آب ro برای آکواریوم استفاده میکنم . در مورد ضررش برای انسان تا اونجایی که شنیدم برای بیماری های کلیوی ضرر داره که با اضافه کردن فیلتر اضافه کننده املاح شاید قضیه حل بشه . ( یکی از اقوام ما ناراحتی کلیه داره و چند ساله داره استفاده میکنه مشکلی هم نداره ) الان رو دستگاه ما یه فیلتر اضافه کننده املاح هست .

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۰, 12:14
سلام دوستانمن هم از آب ro برای آکواریوم استفاده میکنم . در مورد ضررش برای انسان تا اونجایی که شنیدم برای بیماری های کلیوی ضرر داره که با اضافه کردن فیلتر اضافه کننده املاح شاید قضیه حل بشه . ( یکی از اقوام ما ناراحتی کلیه داره و چند ساله داره استفاده میکنه مشکلی هم نداره ) الان رو دستگاه ما یه فیلتر اضافه کننده املاح هست . سلام آقا حمزه یعنی الان دستگاه شما چند مرحله ایی هست؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۱-۲۰, 21:18
سلام آقا حمزه یعنی الان دستگاه شما چند مرحله ایی هست؟

سلام . 6 مرحله ای