PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با پمپ هوای مرکزی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 12:59
سلام عزیزان

دوستان بعد جوابگو نبودن پمپ هوای چند لول برای مینی سالنم
تصمیم گرفتم فعلا یک پمپ هوای مرکزی کوچک بخرم,امروز راه اندازیش
کردم اما بعد یک ربع کار کردن کارایش خیلی آمد پایین وخیلی کم هوا
می داد بیرون تا اینکه با یک فن خنک کردم دیدم دوباره کارایی اون نر مال شد
به نظر شما مشکل از پمپ هواست یا کلا پمپ های مر کزی باید با فن خنک بشود؟
آخه پمپ هوای چند لول من تو همین دما به خوبی داشت کار می کرد:-/.

با تشکر

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 13:04
سلام عزیزان

دوستان بعد جوابگو نبودن پمپ هوای چند لول برای مینی سالنم
تصمیم گرفتم فعلا یک پمپ هوای مرکزی کوچک بخرم,امروز راه اندازیش
کردم اما بعد یک ربع کار کردن کارایش خیلی آمد پایین وخیلی کم هوا
می داد بیرون تا اینکه با یک فن خنک کردم دیدم دوباره کارایی اون نر مال شد
به نظر شما مشکل از پمپ هواست یا کلا پمپ های مر کزی باید با فن خنک بشود؟
آخه پمپ هوای چند لول من تو همین دما به خوبی داشت کار می کرد:-/.

با تشکر

اون جوری که من از علی بختیاری شنیدم پمپ باید از زمین فاصله داشته باشه
باید با نخ از سقف اویزون باشه

ولی بازم تا نظر دوستان چیه شاید مشکل از جایی دیگه است

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 13:19
اون جوری که من از علی بختیاری شنیدم پمپ باید از زمین فاصله داشته باشه
باید با نخ از سقف اویزون باشه

ولی بازم تا نظر دوستان چیه شاید مشکل از جایی دیگه است

ممنون عزیز اما من با پایه گونیا بالاتر از آکواریمها نصب کردم.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 14:18
سلام

رضا جان حداکثر لیتراژ تانکها چقدر هست ؟ نوع پمپ و مشخصاتش رو هم بگو (مقدار لیتر بر ساعت دمندگی)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 14:27
سلام آقا حامد 5تا تانک 80لیتری مدل پمپ هم ریزن aco_001 هست خروجی هم 38 لیتر در دقیقه.18وات مصرف برقش هست. با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 15:01
برای 400 لیتر کافیه ، بستگی به کیفیت کارکرد و سیستم هوا رسانی داره
اگر از سنگ هوا استفاده کنی به نسبت فیلتر های انیترنال به فشار هوای بالاتری نیاز داری

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 16:26
برای 400 لیتر کافیه ، بستگی به کیفیت کارکرد و سیستم هوا رسانی دارهاگر از سنگ هوا استفاده کنی به نسبت فیلتر های انیترنال به فشار هوای بالاتری نیاز داریممنون حامد جان سنگ هوا ندارم بیو فیلتر هست که با پمپ قبلی هم خوب کار می کرد.حالا راه حل چیه یعنی تو سالن همراه این پمپ مرکزی ها از فن استفاده میشه؟یا این پمپ من ایراد داره؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 16:36
سلام دوستان

رضا من فکر کنم که پمپت مشکل داره داداش.بیوفیلترو که خیلی راحت باید جواب بده.ما توی سالن پمپ رو اویزون کرده بودیم که صداش کمتر شه و همیشه هم روشن بود و هیچ سیستم خنک کننده ای هم نداشت.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 18:13
ممنون حامد جان سنگ هوا ندارم بیو فیلتر هست که با پمپ قبلی هم خوب کار می کرد.حالا راه حل چیه یعنی تو سالن همراه این پمپ مرکزی ها از فن استفاده میشه؟یا این پمپ من ایراد داره؟

خواهش میکنم رضا جان ، آره این پمپ پس مشکل داره اگر با بیوفیلتر زورش نمیرسه
چقدر برات کار کرده ، امکان تغویض یا پس دادن داری ؟
اگر گفته بودی مدل هایلا و جا برای خرید بهت معرفی میکردم یا حتی میگفتم پیکی برات بفرستند شما که کرج هستی هر زمان هر چی که خواستی بهم خبر بده
عمده فروشها مستقیم با مشتری به شکل تکی کار نمیکنند اما بخاطر آشنایی که دارم میتونم برات بگیرم
مثلا شرکت جمشیدیان که فکر کنم به کرج نزدیکتره بتا به تهران

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۵, 20:06
خواهش میکنم رضا جان ، آره این پمپ پس مشکل داره اگر با بیوفیلتر زورش نمیرسه چقدر برات کار کرده ، امکان تغویض یا پس دادن داری ؟اگر گفته بودی مدل هایلا و جا برای خرید بهت معرفی میکردم یا حتی میگفتم پیکی برات بفرستند شما که کرج هستی هر زمان هر چی که خواستی بهم خبر بده عمده فروشها مستقیم با مشتری به شکل تکی کار نمیکنند اما بخاطر آشنایی که دارم میتونم برات بگیرم مثلا شرکت جمشیدیان که فکر کنم به کرج نزدیکتره بتا به تهرانخیلی ممنون حامد جان مثل همیشه لطف شما شامل حال ما میشود .متاسفانه یک هفته بیشتره خریده بودم و هنوز راه نداخته بودم الانم ببرم که طرف بهونه میاره برای همین فعلا با یک فن کامپیوتر خنک کردم از صبح تا حالا جواب داده.انشاالله موقعی که مرحله مولد سازی تموم شد برای تانکهای بیشتر باید یکی دیگه بخرم که مثل همیشه مزاحم شما می شوم .با تشکر فراوان
سلام دوستانرضا من فکر کنم که پمپت مشکل داره داداش.بیوفیلترو که خیلی راحت باید جواب بده.ما توی سالن پمپ رو اویزون کرده بودیم که صداش کمتر شه و همیشه هم روشن بود و هیچ سیستم خنک کننده ای هم نداشت.ممنون علی جان بله با کمک شما عزیزان فهمیدم مشکل داره راستی علی جان چطوری آویزان کرده بودی برای من همینطوری داره پایه رو از جا در میاره!!!مثل اینکه کلا پمپ من مشکل داره.

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:04
منم با پمپ هوای مرکزی مشکل پیدا کردم
پمپ هوای مرکزی مدل (vortex blower(vb-290 G محصول شرکت HAILEA
این پمپ رو به اسم کم صدا بودن تهیه کردم ولی تا همین چند روز پیش یکسره روشن نکرده بودم و هنوز به عمق فاجعه پی نبرده بودم :) به خاطر صداش بیرون از خونه نصب کردم ولی خیلی سوت میکشه...البته اصلا تکون نمیخوره و فقط سوت میکشه.. که خیلی خیلی بلنده و همسایه هم شاکی شده. جدا از اینکه خودمونم داریم اذیت میشیم
به نظرتون نمیشه براش کاری کرد؟ خیلی اضطراریه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:10
منم با پمپ هوای مرکزی مشکل پیدا کردم
پمپ هوای مرکزی مدل (vortex blower(vb-290 G محصول شرکت HAILEA
این پمپ رو به اسم کم صدا بودن تهیه کردم ولی تا همین چند روز پیش یکسره روشن نکرده بودم و هنوز به عمق فاجعه پی نبرده بودم :) به خاطر صداش بیرون از خونه نصب کردم ولی خیلی سوت میکشه...البته اصلا تکون نمیخوره و فقط سوت میکشه.. که خیلی خیلی بلنده و همسایه هم شاکی شده. جدا از اینکه خودمونم داریم اذیت میشیم
به نظرتون نمیشه براش کاری کرد؟ خیلی اضطراریه

صدا داره اما نباید سوت بکشه ، جایی که جلوش توری ماننده و مکش هوا از اوجاست رو چک کنید که چیزی داخلش گیر نکرده باشه
خلاصه مطلب دلیل سوت کشیدن رو باید پیدا کنید بعد که چک کردید راهکار میدم بهتون که صدا رو تا حد ممکن کم کنید
من هم از همین مدل استفاده میکنم

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:16
راه مکش هواش بازه و صدای سوتش هم اگه اشتباه نکنم از صدای چرخش پروانه هاشه.. صداش مثل صدای جارو برقیه و وقتی هم دستم رو میذارم جلوی ورودی هواشو میگیرم بازم همون صدا رو داره... وقتی هم خاموش روشن میشه منو یاد آژیر قرمز زمان جنگ میندازه.. از اولش همینجوری بود

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:18
منم چون کارگاهمون تو اپارتمان بود با این قضیه مشکل داشتم و اخرش مجبور شدم پمپ رو از سقف اویزون کنم (از اون جاهایی که روی پایش سوراخ هست که برای پیچ کردنه یه نخ پلاستیکی محکم رد کردم و بستم به یه میله که توی سقف بود ) و کلا صداش از بین رفت و صدای دمیدن هوا میومد فقط.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:20
سوت نیست ، همون صدای طبیعیش هست
بیرون نصب کردن یک مشکل بزرگ داره برای فصل سرما

هوای سرد رو داخل تانکها تزریق میکنه و اتلاف انرژی دارید

عکس از نحوه نصب و ارتفاع جایی که نصب کردید به همراه اتصالات بگذارید ببینیم مشکلش چی هست

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:22
منم چون کارگاهمون تو اپارتمان بود با این قضیه مشکل داشتم و اخرش مجبور شدم پمپ رو از سقف اویزون کنم (از اون جاهایی که روی پایش سوراخ هست که برای پیچ کردنه یه نخ پلاستیکی محکم رد کردم و بستم به یه میله که توی سقف بود ) و کلا صداش از بین رفت و صدای دمیدن هوا میومد فقط.

همین مدل بود؟ وزنشم زیاده آخه نمیشه آویزون کرد ..البته قبل از نصب هم امتحان کردم با دست که میگرفتمش و تو هوا معلق بود بازم این صدا به همین شدت باقی بود

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:29
هایلا بود ولی مث مدل شما نبود.مگه چقد سنگینه؟؟؟!!!! حالا اینجوری که حامد گفت ازش عکس بذارید شاید نکته ای دیده بشه.

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 15:43
ارتفاع از زمین حدود 3 متر که روی پایه ی جوشکاری شده پیچ شده و هیچ لرزشی نداره و لوله به داخل اتاق رفته و اونجا شلنگهای هوا رو بهش وصل کردم.. کلا بدون اتصالات لوله و شلنگهای هوا هم صداش همینجوریه
http://emruzi.com/up/uploads/137579106159441.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 17:06
نصب پمپ چند اشکال داره

- مابین پمپ و پایه فلزی حتما از لاستیک استفاده کنید
- محل اتصال لوله خروجی به پمپ یک رابط انداختید که اتلاف بازدهی داره ، قسمتی که لوله سفید واردش شده هوای پر فشار به لبه های لوله سفید منتقل کننده به سالن برخورد میکنه و بازدهی رو پایین میاره و باعث صدای اضافه میشه ای کاش بجای لوله 2.5 سفید از لوله 3 مشکی ( که برای آبیاری قطره ای استفاده میشه ) کار کرده بودید که مستقیم میتونستید بدون رابط به پمپ وصل کنید
- ورودی هوای پمپ رو یک رابط مثل خروجی بزنید و سر لوله رو داخل محیط سالن بدید که از هوای خود سالن مکش کنه و تزریق بشه
هم صدا کمتر میشه هم دمای تانکها رو در زمستان پایین نمیاره

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 17:30
دقیقا میتونید بفهمید که اون صدایی که میگید از کجای پمپ هستش؟؟؟

اگه از جای رابط باشه که با همین کاری که حامد گفت احتمال زیاد حل بشه.ولی اگه از داخل پمپه شاید مشکلی داره پمپتون.تاحالا ازش استفاده نکرده بودید؟؟؟اینجوری صدا نمیداد؟؟؟

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 17:54
ببخشید دوستان ولی من فکر کنم سمیه خانوم بااون صدای سوت عمومی پمپهای بلوئر مشکل دارند
اگر اونه که ماجایی یکاری کردیم صداش خیلی کمتر شد دورش یه باکس ساختیم ولی جوری بود که راه عبور هوا بود ک داغ نکنه خیلی موثر بود صداش بسیار کمتر شد

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 17:57
ببخشید دوستان ولی من فکر کنم سمیه خانوم بااون صدای سوت عمومی پمپهای بلوئر مشکل دارند
اگر اونه که ماجایی یکاری کردیم صداش خیلی کمتر شد دورش یه باکس ساختیم ولی جوری بود که راه عبور هوا بود ک داغ نکنه خیلی موثر بود صداش بسیار کمتر شد
بله کاملا درسته اگر موقعیتش جوری باشه که یک داخل یک باکس یونولیت قرار بگیره خیلی رو صدا تاثیر داره
البته باید مکش هوا از بیرون باشه که داغ نکنه

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 18:00
البته میدونم شما دوستان همگی به کارکرد این پمپ ها مطلعید واسه کسایی عرض میکنم ک نمیدونند این پمپ هاازیه دونه الکتروموتور تشکیل شدند ک پروانه ی پشت اون نقش ایجاد جریان هوا بین شیارهای پوسته ی موتورروداره پس اگر قراره باکسی طراحی بشه باید پشت وجلوی اون هواخور داشته باشه

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:51
من و همسرم از بعد از ظهر تا الان با این پمپ معطلیم و کلی خلاقیت به خرج دادیم .. یه لوله pvc حدود 2متری به ورودی هوای پمپ وصل کردیم و به صورت افقی از پمپ دور کردیم که صدا رو خیلی کاهش داد
محفظه پیچ شده پشت پمپ رو هم باز کردیم و توش مقوا گذاشتیم البته تو قسمت لبه ها تا با پروانه ای که اون تو در حال چرخشه برخورد نداشته باشه
تقریبا میتونم بگم صدای پمپ نصف شده..باید از همسایه بپرسم که اگه صدا مشکل نداشت همینجوری بمونه.. امیدوارم جواب داده باشه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:17
کاش سر همون لوله pvc رو به داخل سالن میدادید روی کاهش مصرف انرژی خیلی اثر داره

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 23:42
من و همسرم از بعد از ظهر تا الان با این پمپ معطلیم و کلی خلاقیت به خرج دادیم .. یه لوله pvc حدود 2متری به ورودی هوای پمپ وصل کردیم و به صورت افقی از پمپ دور کردیم که صدا رو خیلی کاهش داد
محفظه پیچ شده پشت پمپ رو هم باز کردیم و توش مقوا گذاشتیم البته تو قسمت لبه ها تا با پروانه ای که اون تو در حال چرخشه برخورد نداشته باشه
تقریبا میتونم بگم صدای پمپ نصف شده..باید از همسایه بپرسم که اگه صدا مشکل نداشت همینجوری بمونه.. امیدوارم جواب داده باشه

سلام

ببخشید متوجه نشدم کجا مقوا گذاشتید؟

بعد سر لوله رو هم به نظر من توری بزنید که به مرور توش آشغال جمع نشه
و راندمان رو بیاره پایین.

من نمیدونم یعنی اینقدر صداش زیاده که همسایه هم شاکی شدن؟
آخه برای من هم همین مدله اما دوتا مزیت داره یکی که داخل هست یکی هم زیر زمینه و صداش
خیلی کم میاد بالا.

حالا شما اگر باز جواب نگرفتید داخل نصب کنید و باز هم خیلی مجبور شدید باید دور سالن رو از داخل
عایق و صداگیر نصب کنید که هزینه هم میره بالا.

موفق باشید

somijooon
۱۳۹۲-۰۵-۱۶, 00:52
کاش سر همون لوله pvc رو به داخل سالن میدادید روی کاهش مصرف انرژی خیلی اثر داره
حق با شماست اینجا هم که هوا سرد میشه حتما برای زمستون این کار رو میکنم امروز وسایلشو نداشتیم

سلام

ببخشید متوجه نشدم کجا مقوا گذاشتید؟

بعد سر لوله رو هم به نظر من توری بزنید که به مرور توش آشغال جمع نشه
و راندمان رو بیاره پایین.

من نمیدونم یعنی اینقدر صداش زیاده که همسایه هم شاکی شدن؟
آخه برای من هم همین مدله اما دوتا مزیت داره یکی که داخل هست یکی هم زیر زمینه و صداش
خیلی کم میاد بالا.

حالا شما اگر باز جواب نگرفتید داخل نصب کنید و باز هم خیلی مجبور شدید باید دور سالن رو از داخل
عایق و صداگیر نصب کنید که هزینه هم میره بالا.

موفق باشید

سلام
پشت پمپ رو که چند تا پیچ داره باز کردیم و گذاشتیم روی مقوا و شکلشو به همرای جای پیچ ها با مداد روی مقوا کشیدیم و دایره وسط رو هم با قیچی بریدیم و مقوا رو بین در و پمپ گذاشتیم و پیچهارو بستیم که خیلی تاثیر داشت... توری خودشو هم برداشتیم زدیم سر همون لوله پی وی سی دیگه شب شده بود عکس گرفتم ولی خوب نشد .. حالا فردا صبح ببینم نتیجه چی میشه راضی هستن یا نه .. من که خودم به شخصه خیلی راحت شدم از اون صدای بلند