PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای درمان با سیپروفلوکساسین

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 13:08
سلام به همه

برای اون فایترم که مریض بود و حامد گفت که سیپروفلوکساسین بگیرم امروز 500 میلیشو گرفتم.به ازای هر 50 لیتر 500 میلیگرم رو حساب که کردم دیدم خیلی کم میشه واسه این تنگ فایترام و ترازو هم نداشتم .یه مقدار کمی از قرص رو پودر کردم و توی مقداری اب حل کردم و ریختم توی تنگاشون.نره هم مقداری سفیدک دار به نظر میاد. خوبه اینجوری زدم دارورو؟؟؟ الان هر روز هم ابو تعویض میکنم با اب تصفیه شده مونده.

الان ماده اصلا غذا نمیخوره و کلا ته تنگش افتاده و بعضی وقتا حرکات شدیدی رو انجام میده.

براشون مولتی ویتامین بچه هم گرفتم و به هر تنگ یه قطره زدم.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 16:10
سلام
میشد یک کپسول رو توی 1 لیتر اب حل کنی علی جان ، بعد حالا این یک لیتر باید برای 50 لیتر استفاده میشد به ازای حجم آب تناسبی استفاده میکردی
اگر کف افتاده و حرکتها ناگهانی از خودش نشون میده که برای درمان خیلی دیر شده و به احتمال زیاد قابل درمان نیست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 16:15
سلام.

مگه مشکلش چیه حامد. من هنوز نمیدونم با این سیپروفلوکساسین دارم چیه این ماهی رو درمان میکنم؟؟!!! من فقط دیدم که سفیدک داره.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 17:28
سلام علی جان
سپیرو روی کل نا هنجاریهای خارجی اثر نسبی میگذاره

در ظاهر ماهیت سفیدک داره علی جان اما در واقع اون مخاط سفید رنگی که روی بدن ماهی رو پوشونده سفیدک نیست ناهنجاری های خارجی هست که در اثر باکتریهای گرم مثبت ( به احتمال زیاد) ایجاد شده
سفیدک همونطور که میدونی به بیماری قارچی گفته میشه که درمانش همون متیلن بلو هست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 17:40
سفیدک قارچیه حامد؟؟؟ تا جایی که من میدونم سفیدک یا ایک یه بیماری انگلیه که اون دونه های سفید هم کیست هایی هستن که لارو ها داخلشن و بعد از پاره شدن لارو ها به کف اکواریوم میرن و بعدش شنای

ازاد میکنن و به پوست ماهی میچسبن و سیکل تکرار میشه.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:01
سفیدک قارچیه حامد؟؟؟ تا جایی که من میدونم سفیدک یا ایک یه بیماری انگلیه که اون دونه های سفید هم کیست هایی هستن که لارو ها داخلشن و بعد از پاره شدن لارو ها به کف اکواریوم میرن و بعدش شنای

ازاد میکنن و به پوست ماهی میچسبن و سیکل تکرار میشه.

والله علی جان سفیدک اصلا وجود خارجی نداره ما ایرانی ها این اسم رو گذاشتیم ف ایک که دونه ای ریز هست همونطور که گفتی ، اما معمولا سفیدک به پوشش مخاط مانندی که روی بدن ماهی ایجاد میشه میگیم ما که عاملش قارچی هست
فایتر شما ایک که نداره ؟ تا جایی که من توی عکس متوجه شدم ایک نیست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:14
اوه اوه به اندک سوادم دارم شک میکنم.مگه سفیدک همون ایک نیست؟؟؟ من به دونه های نمکی شکلی که روی بدن ماهی بوجود میاد میگم.نیست؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:24
گفتم علی جان
سفیدک رو ما ایرانی ها ساختیم ، همونطور که گفتی ایک مثل دونه های شکر هست و اون مخاط سفید رنگی که فایترت زده هم عاملش قارچ و باکتریایی هست (کیفیت بد آب )

آخرش من نفهمیدم فایترت دونه های ریز سفید زده ( ایک) یا سفید شده فلسهاش ، روشن کن قضیه رو علی جان

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:33
اها خب الان درست شد.

آقا اجازه حولم نکن زود تند سریع جواب میدم ( با ریتمش بخون );)

این فایترا دونه های سفید داشتن که درمان شده با تعویض اب ولی اون حاله سفید در لابه لای فلس های ماده هم هستش که همین بیماری قارچی هستش که میگی حامد جان.