PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای بهترین راه های از بین بردن سفیدک

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 18:10
سلام به همه دوستان

همونطور که همه میدونن سفیدک یکی از رایج ترین بیماری های ماهی های اکواریومی هستش که معمولا در اوایل راه اندازی اکواریوم و یا انتقال از تانکی دیگر در

ماهی ها دیده میشه.

می خواستم توی این تاپیک در مورد بهترین راه های از بین بردن این بیماری بحث کنیم.

راه هایی که خودم ازشون استفاده میکنم.

اولین راه سیفون اب و بیرون کشیدن لاروها و کاهش عوامل بیماری زاست. در کنار سیفون کردن اضافه کردن نمک بدون ید ( سنگ نمک ) به ازای هر 20 لیتر یک قاشق

غذا خوری به اب هستش ( نمک رو در اب گرم حل میکنم و میریزم داخل تانک و اون ته مونده هایی که حل نمیشن رو نمیریزم ).

راه بعدی ایجاد جریان آب در اکواریوم توسط دستگاه تصفیه هستش که باعث از بین رفتن عوامل بیماری زای این بیماری میشه ( اینو از یه مهندس شیلات شنیدم )

و راه بعدی بالا بردن دما تا 30 درجست .

دوستان اگه کسی نظری در مورد روش هایی که گفتم داره و یا روش دیگه ای رو هم میدونه همینجا بگه.

مرسی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:01
سلام عزیزان
علی جان یک راه خیلی سریع داروی پروتازول شرکت سرا هست که سفیدک
را در اکثر اوقات در عرض 24ساعت از بین می برد.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:30
سلام عزیزان علی جان یک راه خیلی سریع داروی پروتازول شرکت سرا هست که سفیدک را در اکثر اوقات در عرض 24ساعت از بین می برد.

دقیقا همینطوره

نمک روی ایک اثر چندانی نداره علی جان
چیزهایی که میتونه کمک کنه : فرمالین ، اکریفلاوین

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 19:40
ممنون حامد جان.

خیلی جالبه چون من تاحالا اولین درمان سفیدک ( یا بهتره از این به بعد همون ایک رو بگیم ) رو نمک میدونستم. خوبیه این بحثا همینه.

خب فرمالین و اکریفلاورین که تو ماهی فروشیا پیدا نمیشه.

یه سوال دیگه هم دارم که همینجا مطرح کنم.همیشه بهش فکر میکنم. این محلول هایی که به عنوان ضد قارچ و ضد سفیدکو ضد انگلو ... توی بازار هستش و همه هم آبی هستن و از نظر ظاهری کاملا مشابه

هستن واقعا با هم تفاوت دارن یا همه همون متیلن بلو با غلظت های متفاوت هستن؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۲۹, 21:08
ممنون حامد جان.

خیلی جالبه چون من تاحالا اولین درمان سفیدک ( یا بهتره از این به بعد همون ایک رو بگیم ) رو نمک میدونستم. خوبیه این بحثا همینه.

خب فرمالین و اکریفلاورین که تو ماهی فروشیا پیدا نمیشه.

یه سوال دیگه هم دارم که همینجا مطرح کنم.همیشه بهش فکر میکنم. این محلول هایی که به عنوان ضد قارچ و ضد سفیدکو ضد انگلو ... توی بازار هستش و همه هم آبی هستن و از نظر ظاهری کاملا مشابه

هستن واقعا با هم تفاوت دارن یا همه همون متیلن بلو با غلظت های متفاوت هستن؟؟؟

من از این محصولات دارویی ایرانی استفاده نکردم به شکل وسیع اما یکی دو بار ضد قارچ رو برای تخمهایی که جدا کرده بودم زدم فقط آب رو رنگی کرد و البته اثری هم روی بیماری از قبیل ایک و قارچ نخواهند داشت

در مور فرمالین و آکریفلاوین (http://emruzi.com/showthread.php?t=1966&p=4138#post4138) به جای خودش بحث خواهم کرد انشالله لطفا کمک کنید که نظم تاپیکها رو داشته باشیم و در یک تاپیک در چند زمینه صحبت نشده باشه
ما با سایتهای دیگه فرق داریم این رو همیشه مد نظر داشته باشیم