PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه مصرف مولتی ویتامین بچه برای ماهی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۳۰, 10:00
سلام دوستان

دیروز یه قطره مولتی ویتامین برای این فایترم گرفتم می خواستم ببینم دوز مصرفیش چقده؟؟؟ در هر لیتر چند قطره بریزم تا مصمومیت ایجاد نشه؟؟؟ اسمشم ویتن هستش.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۱-۳۰, 10:13
دوز مشخصی سراغ ندارم برای این مولتی ویتامین
اما شما یک نسبت کلی رو میتونی رعایت کنی ، هر لیتر 1 قطره

orshalim2014
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 17:32
سلام،ببخشید ولی هر لیتر یک قطره بسیار خطرناکه چون قطره مولتی ویتامین بچه خیلی قوی هست برا ماهی،پیشنهاد میکنم هر " دو هفته " یک قطره بریز روی غذای خشک "مثل لوفاک" بعد ک قطره جذب لوفاک شد بده ماهی بخوره،در ضمن یادتون باشه آهن برا ماهی سم هست.داخل قطره ک گرفتید یوقت آهن نباشه،موفق باشید.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 17:47
سلام،ببخشید ولی هر لیتر یک قطره بسیار خطرناکه چون قطره مولتی ویتامین بچه خیلی قوی هست برا ماهی،پیشنهاد میکنم هر " دو هفته " یک قطره بریز روی غذای خشک "مثل لوفاک" بعد ک قطره جذب لوفاک شد بده ماهی بخوره،در ضمن یادتون باشه آهن برا ماهی سم هست.داخل قطره ک گرفتید یوقت آهن نباشه،موفق باشید.

سلام

خوش اومدید دوست عزیز....

بله دوز دقیقش رو حامد جان فرمودند که هر 5 تا 10 لیتر یک قطره هستش...اینجا فکر میکنم اشتباه تایپی بوده.....

موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۱۶, 18:22
اینجا دقیقا یادم نیست موضوع چی بود

باید از اول بخونم
اما یک قطره در لیتر برای مولتی ویتامینهای یک در یک هست

masih
۱۳۹۲-۱۱-۱۷, 09:01
البته من فکر میکنم توی اب نباشه وتوی غذاباشه بهتره
چرا چون هم جذبش بهتره وهم ابو الوده نمیکنه خودتون دیدید ویتامین اگر مخصوص اکواریوم وماهی نباشه وقتی توی اب میریزیم چ حالتی ب اب میده
پیشنهاد دیگه ای ک من دارم اگر میخوایم ویتامین های مثل ادویتول فیشتامین ویتا دیسکوسو...استفاده نکنیم از ویتامین پرنده ها استفاده کنیم ک توپاکته هر5گرمش حدودا500تا1000تومنه
من اون 5گرمو توی 100سی سی اب مقطر حل میکنم ومستقیما ب غذا میزنم واقعا عالی بوده

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۱۷, 09:10
البته من فکر میکنم توی اب نباشه وتوی غذاباشه بهتره
چرا چون هم جذبش بهتره وهم ابو الوده نمیکنه خودتون دیدید ویتامین اگر مخصوص اکواریوم وماهی نباشه وقتی توی اب میریزیم چ حالتی ب اب میده
پیشنهاد دیگه ای ک من دارم اگر میخوایم ویتامین های مثل ادویتول فیشتامین ویتا دیسکوسو...استفاده نکنیم از ویتامین پرنده ها استفاده کنیم ک توپاکته هر5گرمش حدودا500تا1000تومنه
من اون 5گرمو توی 100سی سی اب مقطر حل میکنم ومستقیما ب غذا میزنم واقعا عالی بودهوقتی ماهی غذا خور باشه خیلی بهتره که به غذا زده بشه
اما بچه ماهی یا ماهی مریض فقط میشه توی آب ریخت و یا اگر برای بچه ماهی ها از آرتمیا استفاده میشه قبلش توی آب آرتمیا ریخته بشه

masih
۱۳۹۲-۱۱-۱۷, 09:17
وقتی ماهی غذا خور باشه خیلی بهتره که به غذا زده بشه
اما بچه ماهی یا ماهی مریض فقط میشه توی آب ریخت و یا اگر برای بچه ماهی ها از آرتمیا استفاده میشه قبلش توی آب آرتمیا ریخته بشه
بله دقیقا این نکته رو یادم رفت اشاره کنم کنم که تاوقتی مجبور نباشیم بهتره توی غذااستفاده بشه
وریختن تواب ارتمیا یا بقول معروف غنی سازی ارتمیا یا دافنی خیلی میتونه توی رشد وسلامت بچه ماهی ها موثر باشه

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 22:42
خوب پس نتایج شد بهترین روش توی غذا هست استفاده بشه
حالا یه سوالی که واسه من پیش اومد اینه که
بهتره غذا چه مدت توی مولتی ویتامین خیس بشه ؟
و اینکه من معمولا به مولتی ویتامین واسه جذب بهتر اب اضاف میکنم این موردی نداره ؟
و اگه با اب قاطی بشه باعث فساد مولتی ویتامین میشه ؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۱۱-۲۲, 23:03
بهتره ویتامین زدن به غذا تازه به تازه باشه
هر وعده که قصد دادن غذای ویتامینه دارید به اندازه دز ویتامین روی غذا ویتامین بریزید و بعد از چند لحظه که جذب غذا شد به لاروها بدید

برای آرتمیا هم همونطور که قبلا گفته شده توی همین تاپیک توی آب آرتمیاها ریخته میشه

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۱۲, 12:41
س دوستان،من مولتی ویتامین بچه برا ماهیام استفاده میکنم فعلا تمام شده میخاستم یه نوع دیگه هم استفاده کنم اگه دوستان از ویتامینی غیر از ویتامین بچه "حالا یا انسانی یا مخصوص خوده آبزیان" استفاده میکنن ک تو رشد تأثیر خوبی داره ممنون میشم معرفی بکنن تا منم استفاده کنم،اگه قیمتش هم خبر دارید ذکر بکنید بد نیست،البته نا گفته نماند ویتامین بچه هم ک استفاده میکردم تو سلامت و شادابی ماهی واقعا تأثیر داشت ولی توی رشد ماهی زیاد راضی نبودم،،با تشکرررر...

masih
۱۳۹۳-۰۱-۱۲, 18:10
س دوستان،من مولتی ویتامین بچه برا ماهیام استفاده میکنم فعلا تمام شده میخاستم یه نوع دیگه هم استفاده کنم اگه دوستان از ویتامینی غیر از ویتامین بچه "حالا یا انسانی یا مخصوص خوده آبزیان" استفاده میکنن ک تو رشد تأثیر خوبی داره ممنون میشم معرفی بکنن تا منم استفاده کنم،اگه قیمتش هم خبر دارید ذکر بکنید بد نیست،البته نا گفته نماند ویتامین بچه هم ک استفاده میکردم تو سلامت و شادابی ماهی واقعا تأثیر داشت ولی توی رشد ماهی زیاد راضی نبودم،،با تشکرررر...
سلام دوست من
تقریبا تموم ویتامین هایی که توی بازار هست چ انسانی چ غیر انسانی اکثر خاصیتش شادابی تقویت رنگ وقوی سازی سیستم ایمنی بدنه
حالا بسته ب ترکیباتش مثلا ویتامین ث به سیستم ایمنی خیلی کمک کنندس
ویتامین e برای امادگی جنسی وتخم گذاری خوبه نه اینکه بقیه ویتامین ها خوب نباشه ها تاثیر این ویتامین بیشتره
یا ویتامین دی به همراه کلسیوم برای استخان بندی ماهی خوبه وکمک میکنه که اسکلت ماهی درست ومحکم شکل بگیره
برای رشد شما میتونید از پروبیوتیک توی غذا استفاده کنید که موجب میشه جذب غذابره بالا ودرنتیجه رشد وسلامتی ماهی هم بالامیره

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۱۳, 13:33
مسیح جان ممنون از پاسخت،فقط میشه بگی ک پروبیوتیک از کجا باید تهیه کرد؟"داروخانه یا جای دیگه"پیشاپیش ممنون از جوابت..

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۱۳, 15:17
مسیح جان ممنون از پاسخت،فقط میشه بگی ک پروبیوتیک از کجا باید تهیه کرد؟"داروخانه یا جای دیگه"پیشاپیش ممنون از جوابت..پروبیوتیک رو از داروخانه باید تهیه کنید

masih
۱۳۹۳-۰۱-۱۳, 17:06
مسیح جان ممنون از پاسخت،فقط میشه بگی ک پروبیوتیک از کجا باید تهیه کرد؟"داروخانه یا جای دیگه"پیشاپیش ممنون از جوابت..
خواهش میکنم دوست گلم
ممنونم از حامدجان بخاطر پاسخشون ولی یه نکته رو یادشون رفت بگن اگر داروخونه گیرنیاوردید داروخونه حیوانی 100درصد داره

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 15:40
سلام....

بچه ها این پروبیوتیک به چه صورت هستش؟؟؟پودره؟؟؟میزان مصرفشم میدونید به صورت ترکیب؟؟؟؟

ممنون

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 16:59
س میگم دوست گرامی شما از پروبیوتیک استفاده کردی؟آخه دوستم میگفت تو سالن پرورش ماهی هم استفاده میشه ک اگه بیش از حد مصرف کنی باعث عقیم شدن ماهی میشه،این صحت داره؟اگه خود شما استفاده کردید اگه امکانش هست لطفا دوز مصرفش رو هم بفرمایید؟؟؟؟در کل پیشنهاد میکنید ک استفاده کنم یا نه؟؟،با تشکر.

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 20:52

سلام دوست من
ماهی یکی از موجودات دنیاست که بدن غنی از آهن دارد
حتی پزشکان مصرف ماهی رو برای افرادی که کمبود آهن دارند یا کم خون هستن شدیدا توصیه میکنند.
شما بر چه اساسی می فرمایید که آهن برای ماهی سمه?درحالی که غذاهایی مثل اسفناج ،کاهو یا حتی هویج که از مواد پایه ای دست ساز غذاهای ماهی ها هستند سرشار از آهن هستند.
لطفا در این مخصوص توضیح بفرمایید

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 21:34
سلام،
نظر شما صحیح و قابل احترام،
منم با این موضوع ک شما میفرمایید موافق بودم تا زمانی ک تصمیم گرفتم ب غذای ماهی هام هفته یکبار آهن اضافه کنم،و این کار رو هم کردم ک متاسفانه یک فلاور پنج سانتی و دو تا گلدفیش کوی ده سانتی سر همین موضوع از دست دادم،
خیلی از چیزها تجربی هست ک آدم بدست میاره، حالا اگه نظر شما غیر از این هست امتحان کنید و نتیجه رو ب ما هم بگید،ب قولی شأید مشکل از جای دیگه بوده باشه،
با تشکر..

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 22:00
سلام،
نظر شما صحیح و قابل احترام،
منم با این موضوع ک شما میفرمایید موافق بودم تا زمانی ک تصمیم گرفتم ب غذای ماهی هام هفته یکبار آهن اضافه کنم،و این کار رو هم کردم ک متاسفانه یک فلاور پنج سانتی و دو تا گلدفیش کوی ده سانتی سر همین موضوع از دست دادم،
خیلی از چیزها تجربی هست ک آدم بدست میاره، حالا اگه نظر شما غیر از این هست امتحان کنید و نتیجه رو ب ما هم بگید،ب قولی شأید مشکل از جای دیگه بوده باشه،
با تشکر..

سلام دوست عزیز
ممکنه دلیل تلفات شما استفاده از آهن بصورت مستقیم بوده باشه
و بدن ماهی ها قدرت هضم اون رو نداشته باشن
اما استفاده از آهن موجود در سایر مواد غذایی که بصورت دستساز
ساخته میشه با توجه به استفاده به کررات توسط همه و شخص بنده
بعید به نظر نمیرسه که مشکلساز باشه

narin
۱۳۹۳-۰۲-۰۴, 00:23
با عرض سلام خدمت دویستان پروبیوتیک یک نوع اسید لاکتیک یا باکتری زنده هست که برروی جداره روده بعنوان محافظ عمل میکند و مانع نفوز باکتریهای مضر به جداره روده میشود وماهی دچار مشکلات روده نمیشود در نتیجه هضم غذا برای ماهی بهتر و نیز رشد ماهی در حدود 10درصد افزایش میابد مصرف این مکمل 2گرم با 500سیسی سرم نمکی در 10 کیلو غذا میباشد پروبیوتیک را میتوانید از پارکهای علمو فن اوری تهیه کنید