PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از گیاه در تکثیر گوپی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۳۱, 20:10
سلام به همه

من برای یکی از دوستان چنتا تانک تکثیر گوپی راه انداختم که به روش سبد هستش.

حالا میخواستم برای تانکهاشون از گیاه استفاده کنم.

دماشون 28 و نورشون هم در حد لامپ کم مصرف خود سالن هستش و کف تانک ها خالی هستش.

من توی سایت های خارجی دیدم که از دم گربه ای استفاده میکنن(ببخشید اسم بی سوادیشه) اما چند جا میگفتن که نور زیادی لازم داره و شکنندست و از پایین

میگنده.اما یکی از دوستان هم گفتن که اگه نور مناسب فراهم کنم ( لامپ FPL )و گیاه رو توی یه گلدون کوچیک که از شن رودخونست بذارم خوبه.بعد اگه الان برای این چنتا استفاده کنم

بعد اگه بخوام سالن رو گسترش بدم این روش امکانپذیر نیست باید چیکار کنم؟؟؟؟

هدفم برای استفاده از گیاه افزایش رشد و سلامت بچه هاست.

:d بعدا دلیل خندمو میگم!!!!!

DarKfish
۱۳۹۲-۰۱-۳۱, 20:58
سلام علی جان،
چندتا نکته رو از منابع دیدم و به این نتیجه رسیدم که نگهداری گیاه اندک مثل خزه جاوا، دم گربه ای و گیاهان رو آبی (مثل کاهوآبی) بیشتر برای حفظ آرامش و کمک به کم کردن استرس بچه ماهی هاست.
گیاهان همیشه در حال استفاده از اکسیژن و بازدم دی اکسید هستند. اما هنگام فتوسنتر با مصرف دی اکسید اکسیژن تولید میکنند. این یعنی اگر گیاهی فتوسنتر خوبی نداشته باشه (عوامل دما،کود،نور و دی اکسید محدود باشه) اون وقت منفعتی برای تانک نداره و پارامترهای آب رو نمیتونه تنظیم کنه. ضمن اینکه اگر پلاسیده بشه، سختی آب رو بالا میبره و برگ های پوسیده اکسیژن زیادی از آب میگیرند
پس باید حتما شرایط مورد نیاز گیاه ها فراهم بشه که اونم برای سالن تکثیر شاید مقرون به صرفه نباشه.
هرچند گیاه ارزون قیمت و سخت جون، میتونه الودئا ،جاوا فرن ، خزه ها و آنوبیاس باشه. سه تای آخر تو دمای 28 درجه مشکلی ندارد ولی دم گربه ای رشدش کمتر میشه.
----
اگر نظر من رو بخوای سیفون مرتب ، استفاده از فیلتر بیولوژیکی قوی (مثل ats و یا سابستریت خوب) و از همه مهمتر تغذیه مناسب 98 درصد قضیه هست و این چند شاخه گیاه 2 درصد. بلکه آکواریم گیاهی کامل و با امکانات کامل باشه اون وقت گیاه بهترین فیلترینگ رو انجام میده.
در ضمن آب سبز هم به رشد لاروها کمک میکنه.
موفق باشی./

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۱-۳۱, 21:13
سلام

ممنون امیر جان

خب پس به نظر که زیاد مفید نمیاد استفاده از گیاه.

اقای جلیلی ریکسیا رو پیشنهاد کردن و گفتن روی اب بذاریش خوب رشد میکنه.به نظرت برای هر تانک یه تیکه روی اب بذارم خوبه؟؟؟؟این ریکسیارو من یه بار گرفتم ولی همش از هم پاشید.کار خاصی باید بکنم؟؟؟ به چیزی که نمیبندنش.

مرسی

mahdi3000
۱۳۹۲-۰۱-۳۱, 22:04
سلام
ممنون امیر جان
خب پس به نظر که زیاد مفید نمیاد استفاده از گیاه.
اقای جلیلی ریکسیا رو پیشنهاد کردن و گفتن روی اب بذاریش خوب رشد میکنه.به نظرت برای هر تانک یه تیکه روی اب بذارم خوبه؟؟؟؟این ریکسیارو من یه بار گرفتم ولی همش از هم پاشید.کار خاصی باید بکنم؟؟؟ به چیزی که نمیبندنش.
مرسی

سلام

گیاه ریکسیا به نور خوبی نیاز داره و روی آب هم بزاری کم کم رشد میکنه و مقداری از سطح آب رو میپوشونه ولی باید نور خوبی بالای سرش باشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 15:17
ممنون مهدی جان.

اره اگه بتونم نور فراهم کنم مخصوصا از اون لامپهای یو که امیر گفت خوب میشه.ولی توی این موندم که در صورت گسترش دادن چطور میشه نور یه مجموعه رو فراهم کرد برای گیاه ها؟؟؟!!!

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 11:48
سلام
می خواستم از یک گیاهی برای مخفی شدن بچه ماهی ها از دست والدین استفاده کنم راستی دی اکسید کمی هم بخواد
چه گیاهی مناسب است؟
ممنون

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 13:20
سلام
می خواستم از یک گیاهی برای مخفی شدن بچه ماهی ها از دست والدین استفاده کنم راستی دی اکسید کمی هم بخواد
چه گیاهی مناسب است؟
ممنون
سلام دوست عزیز،
برای بچه ها باید گیاه تودرتو باشه، مثل دم گربه ای،
دم گربه ای جزو معدود گیاهانی هست که میتونه دی اکسید رو از بی کربنات استفاده کنه، پس نیازی به تزریق دی اکسید نداری
در دسترس و ارزان