PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاورهء تعیین پل مناسب برای تانک

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 07:15
سلام
دو راه هست که اولی بهتر و مطمئن تره

1- نیازی به خوابوندن تانک نیست
اول قیدها رو میگذارم داخل تانک ( اندازه قیدها همون اندازه داخل دهنه هست) بعد پلها رو با ریختن چسب بین پل و لبه بالایی میچسبونم و اجازه میدم کاملا خشک بشه ، اندازه پلها باید به شکلی تعیین بشه که روی لبه قرار بگیره نه داخل دهانه تانک
بعد از خشک شدن پلها ، جاهایی رو کا برای چسبوندن قیدها لازمه چسب میزنم (لبه های تانک از داخل و زیر پلها) و قید رو جای خودش میچسبونم و با گیره نجاری به پلها محکم میکنم در همین حین شروع میکنم به چسب کشی درزهای قید و بدنه از زسر و همینطور بین پل و قیدها

2- اگر گیره نجار نداشته باشید راهش اینه ، تانک رو به بغل میخوابونید
پلها باید به شکل فیت اندازه گیری شده باشند که داخل دهنه بین دیواره جلو و عقبی قرار بگیرند و در حالت عادی شل نباشند
قید ها باید بر اساس قرار گرفتن روی لبه ها برش خورده باشند
همونطور که تانک به بغل خوابیده پلها رو سر جای خودشون میچسبونید و اجازه میدید که خشک بشه ( اگر اندازه پلها درست باشه دردسر نخواهید داشت اما اگر آزاد باشند باید با چسب نوار فیکس کنید و بعد چسب کاری )
بعد از خشک شدن تانک رو به حالت عادی بر گردونید و قیدهای بالا رو روی لبه ها و پلها بچسبونید

مزیت حالت اول به محکمتر بودن و قرار گرفتن دربهایی که برای روی تانک در نظر میگیرید بدون درز و چند تیکه هست

ممنون آقا حامد عزيز
اگر درست متوجه شده باشم در مرحله اول پلها روي لبه هاي آكواريوم سوار ميشه و در مرحله دوم بين لبه ها مي خواستم بدونم برا آكواريوم با ابعاد 120*45 و ارتفاع 60 قيدها و پلها رو چه اندازه اي بگيرم بهتره ممنون ميشم اگه جوابم و سريع بديد
و پل ها اگه روي لبه ها باشه بهتره يا بين لبه هاي تانك

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 09:53
ممنون آقا حامد عزيز
اگر درست متوجه شده باشم در مرحله اول پلها روي لبه هاي آكواريوم سوار ميشه و در مرحله دوم بين لبه ها مي خواستم بدونم برا آكواريوم با ابعاد 120*45 و ارتفاع 60 قيدها و پلها رو چه اندازه اي بگيرم بهتره ممنون ميشم اگه جوابم و سريع بديد
و پل ها اگه روي لبه ها باشه بهتره يا بين لبه هاي تانك

سلام روح الله جان
پستت رو به این موضوع انتقال دادم که عنوان مشخص داشته باشه

شیشه چند میل هست ؟ اگر 8 یا 10 هست که با روش زیر بچسبون اما اگر 6 هست ارتفاع 60 سانت خطرناکه

دو پل بالایی برای تانک در نظر بگیر با عرض 15 سانت و فواصل رو دقیق تقسیم کن و محل قرار گیری رو بدست بیار ، برای 120 طول ، پلها باید از لبه های بغل تانک 30 سانت فاصله داشته باشند و بین 2 پل هم 30 سانت فاصله باشه
قید رو 8 سانتی در نظر بگیر و به روشی که گفتم توی دهنه تانک و زیر پلها بچسبون
پلها هم که روی دیواره ها قرار میگیره و توی دهنه نباشه

روش محاسبه برای جای دقیق پلها هم به این شکل هست

این فرمول رو خودم ساختم و باید به نام امروزی ثبت اختراع بشه ;)

(طول تانک - جمع عرض پلها) تقسیم بر ( تعداد پلها +1 ) = فاصله بین پلها و فاصله از بغل

حالا فردا ببینید توی همه انجمنها با این فرمول برای خودشون محاسبات انجام میدن و نظرات تخصصی ارائه خواهند کرد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 15:11
سلام

ممنون حامد جان

چرا نباید توی دهنه باشه پل ها؟؟؟ منظورت اینه که پل روی شیشه های جلو و عقب بیوفته و بعدش قید رو زیر اونها بزنیم؟؟؟

فکر میکنم واسه این میگی پل توی دهنه تانک نباشه که اگه فاری بیاد به شیشه های طولی باعث شکستن میشه درسته؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 15:21
سلام

ممنون حامد جان

چرا نباید توی دهنه باشه پل ها؟؟؟ منظورت اینه که پل روی شیشه های جلو و عقب بیوفته و بعدش قید رو زیر اونها بزنیم؟؟؟

فکر میکنم واسه این میگی پل توی دهنه تانک نباشه که اگه فاری بیاد به شیشه های طولی باعث شکستن میشه درسته؟؟؟
همونطور که توی پست قبلش گفته بودم میشه هم داخل دهنه باشه اما به این شکل بیشتر باعث استحکام میشه و نتیجه بسیار بهتری از این شکل پل زدن گرفتم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 15:25
اخه وقتی پل رو توی دهنه تانک و روی قید سوار کنیم شیشه از سه طرف مهار میشه ( یه طرف که به قید میخوره یه طرف به شیشه طوری و یه چسب هم بالای پل زده میشه.) اما وقتی رو شیشه سوار شه یه چسب به شیشه طولی و یه چسب هم به قید میخوره.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۱, 16:41
اخه وقتی پل رو توی دهنه تانک و روی قید سوار کنیم شیشه از سه طرف مهار میشه ( یه طرف که به قید میخوره یه طرف به شیشه طوری و یه چسب هم بالای پل زده میشه.) اما وقتی رو شیشه سوار شه یه چسب به شیشه طولی و یه چسب هم به قید میخوره.
یک نکته رو فراموش کردی ، قید از اونطرف داخل دهنه میخوره و داخل دهنه بودن قید چو طول هست استحکام بیشتری میده

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۲-۰۲, 12:37
حامد غزيز ممنون از زاهنمائيت قيدها رو 8/120 گرفتم و از شيشه ده ميل استفاده كردم برا تاج هم فكر كردم اگه بشه از اين شيشه هاي پلاستيكي كه در شيشه فروشي ها هست استفاده كنم ببينم چطور ميشه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۲, 18:12
حامد غزيز ممنون از زاهنمائيت قيدها رو 8/120 گرفتم و از شيشه ده ميل استفاده كردم برا تاج هم فكر كردم اگه بشه از اين شيشه هاي پلاستيكي كه در شيشه فروشي ها هست استفاده كنم ببينم چطور ميشه
روح الله جان 120 که اشتباهه ، باید 118 میگیرفتی که بره توی دهنه ، برای ریگلاژ خوب بهترین اندازه 117.8 بود

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 07:45
روح الله جان 120 که اشتباهه ، باید 118 میگیرفتی که بره توی دهنه ، برای ریگلاژ خوب بهترین اندازه 117.8 بود

آره حامد عزيز بعد كه گرفتم متوجه شدم اشتباهه باز دادم شيشه بري برام بريد

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۳-۰۴, 17:57
سلام بر دوستان عزیز
در مورد این تسمه ها میتونین کمی توضیح بدین؟همونطور که توی عکس پیداست بجای پل کف تسمه استفاده شده و حجم تانک هم زیاده میشه توضیحی بدین؟
راستی از این چسب مشکی ها که توی تانک های خارجیا استفاده میشه اینجا میشه پیدا کرد؟یه مدلشو دیدم که مناسب تانک نبود.آیا مناسبش هست؟
ارادتمند

http://emruzi.com/up/uploads/136949199455781.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۴, 18:04
سلام بر دوستان عزیز
در مورد این تسمه ها میتونین کمی توضیح بدین؟همونطور که توی عکس پیداست بجای پل کف تسمه استفاده شده و حجم تانک هم زیاده میشه توضیحی بدین؟
راستی از این چسب مشکی ها که توی تانک های خارجیا استفاده میشه اینجا میشه پیدا کرد؟یه مدلشو دیدم که مناسب تانک نبود.آیا مناسبش هست؟
ارادتمند

http://emruzi.com/up/uploads/136949199455781.jpg

سلام علی جان
اینجا قبلا در مورد قید زدن به کف و همینطور بالای تان برای تقویت توضیح دادم
ساخت گام به گام آکواریوم 380 لیتری حرفه ای (http://emruzi.com/showthread.php?t=796&p=1286&viewfull=1#post1286)
چسبهای سیاه از نظر کارایی فرقی با چسبهای شفاف ندارند فقط به دلیل رنگ مشکل برای اکواریم بعضی بیشتر میپسندند آره سیستا هم حتی یک زمان مشکیش بود

به زودی قرار هست یکسری لوازم که چسب هم داخلشون هست به شکل عمده خرید کنم چون ذخیره خودم ته کشیده
حتما اطلاع میدم بهت اگر تعداد بخوای و هزینه ارسال برات بصرفه میفرستم برات

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 14:26
برای یک آکواریوم لا ابعاد 100*40*50 چنتا پل باید بسازیم؟

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 15:08
برای یک آکواریوم لا ابعاد 100*40*50 چنتا پل باید بسازیم؟
سلام
الیاس جان یه چیزو اینجا اضافه کنم،من به این دلیل گفتم 2تا پل پایین چون کلأ از پل بالا به خاطر مشکلاتی که توی سیفون و...ایجاد میکنه خوشم نمیاد.
اگه بخوای 2تا پل کف بزنی 2تا15*40کارتو راه میندازه ولی اگه خواستی یکی بالا یکی پایین بزنی میتونی هر کدومو 20*40بزنی
بازم صبر کن وببین بقیه اساتید نظرشون چی هست
موفق باشی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 15:38
استفاده از تسمه بهتره و ایجاد مزاحمتی که علی جان میگن هم نداره
اگر میخوای پل بزنی بسته به اینکه فشار کجای آک بیشتره و آک روی چی هست و شرایطی که آک هست و تو دید نبودن پل ها فرق داره
تو این سایز معمولا دیدم دو تا پایین یکی بالا میزنن با 10 سانت عرض
اگر عرض را کمتر یا بیشتر کنی فرق داره و فکر کنم واسه 100*40*50 چون زیاد حساس نیست همین که علی جان گفتن حتی با عرض کمتر هم بتونی استفاده کنی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 17:53
استفاده از تسمه بهتره و ایجاد مزاحمتی که علی جان میگن هم نداره
اگر میخوای پل بزنی بسته به اینکه فشار کجای آک بیشتره و آک روی چی هست و شرایطی که آک هست و تو دید نبودن پل ها فرق داره
تو این سایز معمولا دیدم دو تا پایین یکی بالا میزنن با 10 سانت عرض
اگر عرض را کمتر یا بیشتر کنی فرق داره و فکر کنم واسه 100*40*50 چون زیاد حساس نیست همین که علی جان گفتن حتی با عرض کمتر هم بتونی استفاده کنی
سلام احسان جان
آکواریوم روی اپن هست و فکر میکنم فشار روی تمام نقاطش یکسان است.از طول هم شاید 5 سانت کم کنم باید ببینم بچه ها چی میگن.
تسمه چیه؟
ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:05
چون اپن جای حساسی هست حتما تسمه بزار تا فشار را تحمل کنه
میتونی تسمه را پایین بزاری پل ها را بالا که هم از نظر زیبایی خوبه و معلوم نیست و هم ازش مطمئن هستی
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:20
سلام الیاس جان.

من یه شکلی برات کشیدم امیدوارم که گویا باشه. اون دوتا قسمت قرمزی رو که مشخص کردم رو میگن تسمه (البته تسمه شکلای مختلفی داره ) تسمه یه تیکه شیشست که به بدنه تانک میچسبونن تا پل روش سوار بشه. اون دوتا خط ابی هم پل هستش.

http://emruzi.com/up/uploads/137096211656241.png (http://emruzi.com/up/)

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:23
سلام الیاس جان.

من یه شکلی برات کشیدم امیدوارم که گویا باشه. اون دوتا قسمت قرمزی رو که مشخص کردم رو میگن تسمه (البته تسمه شکلای مختلفی داره ) تسمه یه تیکه شیشست که به بدنه تانک میچسبونن تا پل روش سوار بشه. اون دوتا خط ابی هم پل هستش.

http://emruzi.com/up/uploads/137096211656241.png (http://emruzi.com/up/)
سلام
خب مگه با چسب پل رو به تسمه نمیچسبونن؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:28
سلام
خب مگه با چسب پل رو به تسمه نمیچسبونن؟
صد در صد با چسب میچسبونن

در مورد تسمه ای که من گفتم یک تکه دور تا دور آک میچسبونن وگرنه این تسمه که واسه همه پل ها استفاده میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:29
اره دیگه.اول تسمه رو میچسبونن بعد از چند ساعت که خودشو گرفت ( یک روز بعد بهتره ) روی لبه های تسمه رو چسب میزنیم و پل رو میذاریم روش و یکم فشار میدیم و بعد از بالاش هم چسب میزنیم.اینجوری کامل به بدنه تانک میچسبه.

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:32
خب پس این روشی که علی بختیاری میگه بعدأ مشکلات سیفون و....روداره...
احسان جان عکس از اون نوع تسمه ای که میگی داری؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:37
علی جان چرا مشکل سیفون؟
ازش عکس ندارم ولی اینجوری هست که با طول و عرض داخلی آک میدی واست شیشه میبرن با عرض چند سانت و میچسبونی کف تانک
در مورد پل ها هم بهتره تسمه مورد استفاده یک تکه باشه
در دو مورد یک تکه بودن کمک به منتشر شدن و پخش شدن نیرو را میده که بهتر از تسمه کوچک هست

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:42
خب همیشه پل بالا یه مانع بد قواره هست برای سیفون از کف.کلأ چون باید دستتو تا ته اکوا ببری تو وقتی نصفشو سیفون میکنی برای نیمه دوم پل اجازه نمیده که دست رو ببری جلو وکلی اذیت میکنه...
ولی با اوصافی که شما از تسمه میگی من همون پل رو امن تر میبینم:134:

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 18:59
خب همیشه پل بالا یه مانع بد قواره هست برای سیفون از کف.کلأ چون باید دستتو تا ته اکوا ببری تو وقتی نصفشو سیفون میکنی برای نیمه دوم پل اجازه نمیده که دست رو ببری جلو وکلی اذیت میکنه...
ولی با اوصافی که شما از تسمه میگی من همون پل رو امن تر میبینم:134:

نه علی جان حتما پل رو روی تسمه سوار کن همیشه.من تجربه های تلخی دارم از پل بدون تسمه.پلی که بدون تسمه روی شیشه های جلو و عقب سوار بشه خیلی راحت خودشو ول میکنه و بعد تانک شکم میندازه بعدشم....

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 21:28
نه علی جان حتما پل رو روی تسمه سوار کن همیشه.من تجربه های تلخی دارم از پل بدون تسمه.پلی که بدون تسمه روی شیشه های جلو و عقب سوار بشه خیلی راحت خودشو ول میکنه و بعد تانک شکم میندازه بعدشم....
سلام
نه علی جان منظورمن اون نوع تسمه ای بود که احسان میگه!
اصلأ من تا حالا پل بالایی رو که شما میگی بدون همون تسمه ای که شما میگی ندیدم!همه تسمه میزنن بعد پل.

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۲, 11:02
سلام بچه ها
دست تون درد نکنه خیلی برام جالب و آموزنده بودحالا:
چنتا پل بزنم؟بالا یا پایین؟تسمه هم بزنم؟فاصله پل ها از هم دیگه و از دیواره چقدر باشه؟ از فرمول حامد استفاده کنم: (طول تانک - جمع عرض پلها) تقسیم بر ( تعداد پلها +1 ) = فاصله بین پلها و فاصله از بغل
راستی آکواریومم 100*40*45است و روی اپن قرار می دمش.
ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۲۲, 11:05
سلام بچه ها
دست تون درد نکنه خیلی برام جالب و آموزنده بودحالا:
چنتا پل بزنم؟بالا یا پایین؟تسمه هم بزنم؟فاصله پل ها از هم دیگه و از دیواره چقدر باشه؟ از فرمول حامد استفاده کنم: (طول تانک - جمع عرض پلها) تقسیم بر ( تعداد پلها +1 ) = فاصله بین پلها و فاصله از بغل
راستی آکواریومم 100*40*45است و روی اپن قرار می دمش.
ممنون
دوست عزیز دوستان همه راه ها را بیان کردند دیگه میل خودتون هست چجوری بزارید و گفتن دوباره دوستان تکرار مکررات هست