PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرسوده شدن دم عروس هلندی

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 11:32
سلام دوستان الان حدود یک هفته ای میشه که دم عروس هام داره به مرور میشکنه و کوتاه تر میشه یا به قولی فرسوده میشه
مثلا الان دم عروس ماده از یک هفته پیش تا حالا نصف شده

نر هم به همین صورت ولی یه مقدار کمتر

داستان چیه؟
چیکار باید بکنم؟

و یک سوال دیگه
عروس ماده وقتی خودشو میتکونه یه سری پر سفید خیلی کوچیک در حدود 2 3 میلی متر ازش جدا و توی هوا معلق میشن
ولی نر اینطور نیست

http://emruzi.com/up/uploads/136670413345681.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 12:07
سلام دوستان الان حدود یک هفته ای میشه که دم عروس هام داره به مرور میشکنه و کوتاه تر میشه یا به قولی فرسوده میشه

داستان چیه؟
چیکار باید بکنم؟

و یک سوال دیگه
عروس ماده وقتی خودشو میتکونه یه سری پر سفید خیلی کوچیک در حدود 2 3 میلی متر ازش جدا و توی هوا معلق میشن
ولی نر اینطور نیست

وضعیت شادابی و تغذیه چطوره ؟
من اطلاعات چندانی از طوطی سانان ندارم اما به نظرم عروست کسل میاد
ویتامین بهشون میدی؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 12:22

داستان چیه؟
چیکار باید بکنم؟

و یک سوال دیگه
ولی نر اینطور نیست

سلام دوستان

آقا مسعود عزیز اصلا تا حالا طوطی هاتون را حمام بردید؟

اگر فقط دمش به این شکل هست به خاطر کوچک بودن قفس می باشد که
گیر میکنه به میله های قفس.
اگر نه یکدفعه قطع میشه و بالها هم به این شکل هست ببینید تو محل های قطع شده لکه های سیاه می بینید؟

بعد درمورد ریزش پرها منظورتون همون پرهای کرکی سفید رنگ هست؟
اگر همین باشه مشکلی نیست به خاطر تغییر فصل می باشد
اگر خیلی زیاده دوتا دلیل میتونه داشته باشه:
1-کمبود کلسیم
2-حمام نبردن طوطی

در کل زیاد نگران نباشید فقط طوطی ماده شما همیشه اینقدر پف میکنه؟

موفق باشید.

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 13:06
وضعیت شادابی و تغذیه چطوره ؟
من اطلاعات چندانی از طوطی سانان ندارم اما به نظرم عروست کسل میاد
ویتامین بهشون میدی؟
سلام
اره خیلی سر حال و اواز خون هستن
غذا هم فقط کافیه صدای تخمه رو بشنون که مثلا کسی داره میخوره یا گرفته دستش
بدو بدو میرن دنبالش

--------- ادغام پست ------------

سلام دوستان

آقا مسعود عزیز اصلا تا حالا طوطی هاتون را حمام بردید؟

اگر فقط دمش به این شکل هست به خاطر کوچک بودن قفس می باشد که
گیر میکنه به میله های قفس.
اگر نه یکدفعه قطع میشه و بالها هم به این شکل هست ببینید تو محل های قطع شده لکه های سیاه می بینید؟

بعد درمورد ریزش پرها منظورتون همون پرهای کرکی سفید رنگ هست؟
اگر همین باشه مشکلی نیست به خاطر تغییر فصل می باشد
اگر خیلی زیاده دوتا دلیل میتونه داشته باشه:
1-کمبود کلسیم
2-حمام نبردن طوطی

در کل زیاد نگران نباشید فقط طوطی ماده شما همیشه اینقدر پف میکنه؟

موفق باشید.
سلام
رضا جان
اره همین کرک های معمولی
فقط هم ماده
باله های دمشون هم به مرور میشکنه مثلا اول حالت فرسودگی میگره و بعد میشکنه
به نوک دمشون هم نگاه کردم یه مقدار تیسره هست ولی اونم احتمال میدم به دلیل اینکه دمشون بلنده و به همه جا کشیده میشه باشه

در مورد حمام کردن هم فقط یه بار اونم با اسپری به زیر شکم و کمرشون طوری که اب توی گوششون نره اب پاشیدم
بعد خودشون خودشونو تمیر کردن
روش دیگه ای هست ممنون میشم بگی

پف کردن هم شاید به دلیل این بوده که خواب بود

ولی در حالت عادی و وقتی یه جا نشستن ماده همش پف میکنه

http://emruzi.com/up/uploads/136670977508421.jpg (http://emruzi.com/up/)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 13:18
خوب خدا رو شکر مسعود جان فکر نکنم مشکلی باشه فقط در مورد لکه سیاه منظورم محل قطع شدگی بود
نه نوک دم.اما مشکل از همون قفس هست که روز اول هم خدمت شما عرض کردم
که حیوان رو اذیت می کند.
در مورد حمام هم خوبه با اسپری آب بریزید طوری که داخل بینی و گوششون نره
زیر شکم هم زیاد نریزید و بعد شستن هم روی قفس را کامل بپوشانید و درمحل
گرم نگهداری کنید طوطی هاتون را و جایی باشه که درو پنجره باز نباشه و رفت و آمد کم
با شه تا که خوب خشک بشوند و خدایی نکرده مریض نشوند طوطی هاتون.
موفق باشید

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 13:41
ممنون رضا
حالا یه سوال دیگه

این الان با هم جفت شدن؟؟

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 13:57
سلام مسعود جان
اگه نشونه ای از بیماری نداره توی پر ریزی فصلی هست که سالی2-3بار اتفاق میوفته
دمش هم همونجور که رضا جان گفتن مشکلی نداره
در ضمن الان که توی پرریزی هست باید تقویت بشه .در مورد طوطی سانان اطلاعات چندانی ندارم واگه اشتباه هست رضا جان لطف کنه وگوشزد کنه ولی برای مرغ عشق وقناری توی این موقع همیشه از مخلوط سفیده تخم مرغ وهویج رنده شده استفاده میکردیم که هم باعث شادابی پرنده میشه هم به فرایند پر ریزیشون سرغت میداد وخیلی زود دوباره پرنده به اوج زیباییش میرسید
ودر اخر هم جفت زدن عروس هلندی قلق های خاص خودشو داره وفکر نکنم انقدر خوش شانس باشی که اینا باهم جفت بخورن.بیشتر باهم همبازی هستند تا جفت
موفق باشی

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 14:00
بعد این مخلوط رو چجوری بهشون بدی؟؟
روش خاصی داره یا نه؟
فقط هم بزنیم و بزاریم جلوشون؟

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 14:06
بعد این مخلوط رو چجوری بهشون بدی؟؟
روش خاصی داره یا نه؟
فقط هم بزنیم و بزاریم جلوشون؟
سلام
هفته ای 2 یا سه بار باید داده بشه وهر بار یه هویج کوچولو رو با نصف سفیده تخم مرغ اب پز باهم مخلوط کن وبرای 5-6ساعت بزار تا بخورن وبعد 5-6ساعت باقی موندشو بریز دور چون دیگه فاسد شده
البته اگه از نظر رضا مشکلی نداره چون من همه جور پرنده ای رو داشتم غیر از طوطی
موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 22:11
ممنون رضاحالا یه سوال دیگهاین الان با هم جفت شدن؟؟
سلام
خواهش می کنم مسعود جان اینطوری که نمیشه گفت اماعروس هلندی یکی از معدود طوطی ها هست
که راحت جفت میخوره و تو اسارت به راحتی تکثیر میشه به شرطی که فضای مناسب و غذای مناسب هم برایش
تهیه کنید.علائم جفت شدن :
1-با نوک سر هم رو می خارانند.
2-به هم غذا می دهند.
3- تولونه سازی با هم فعالیت می کند.
شما باید فکر لونه هم باشید که معمولا لونه را با یک کوزه سفالی درست می کنند.

سلام هفته ای 2 یا سه بار باید داده بشه وهر بار یه هویج کوچولو رو با نصف سفیده تخم مرغ اب پز باهم مخلوط کن وبرای 5-6ساعت بزار تا بخورن وبعد 5-6ساعت باقی موندشو بریز دور چون دیگه فاسد شدهالبته اگه از نظر رضا مشکلی نداره چون من همه جور پرنده ای رو داشتم غیر از طوطیموفق باشی
سلام علی جان اتفاقا ایده خیلی خوبی هست فقط سفیده تخم مرغ هفته ایی یک دفعه کافیه و زیاد هم هست
اما باید خوب شسته بشهوکامل پخته بشود.در مورد هویج هم صبحانه هر روز طوطی من یک تکه هویچ وسیب خام
هست کهبه طور کامل شسته و پوست کنده میشه.
موفق باشید

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 22:16
خواهش می کنم مسعود جان اینطوری که نمیشه گفت اماعروس هلندی یکی از معدود طوطی ها هست که راحت جفت میخوره و تو اسارت به راحتیتکثیر میشه به شرطی که فضای مناسب و غذای مناسب هم برایش تهیه کنید.علائم جفت شدن :1-با نوک سر هم رو می خارانند.2-به هم غذا می دهند.3- تولونه سازی با هم فعالیت می کند.شما باید فکر لونه هم باشید که معمولا لونه را با یککوزه سفالی درست می کنند.سلام علی جان اتفاقا ایده خیلی خوبی هست فقط سفیده تخم مرغهفته ایی یک دفعه کافیه و زیاد هم هست اما باید خوب شسته بشهوکامل پخته بشود.در مورد هویج هم صبحانه هر روز طوطی من یک تکه هویچ وسیب خام هست کهبه طور کامل شسته و پوست کنده میشه.موفق باشید
یعنی واقعا دمت گرم اینو بهم گفتی روانم تازه شد

دو سه روزه پس کله هم دیگه رو میخارونن
در مورد غذا دادن به هم دیگه هم وقتی تخمه میخورن نره تخمه میشکونه بعد ماده میاد میخورتش

دو سه روز هم هست اواز خوندن نره کم شده

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 22:21
خوب پس مسعود جان آماده هستند
البته اگر مطمئن باشید که نرو ماده هستند
چون تو طوطی های هم جنس هم این اتفاق
می افتد حتی طوطی در اسارت ممکنه که این
اعمال رو برای انسان هم انحام بدهد.
فقط باید غذای متنوع بدهید چک می کنم
اگر تاپیکش نبود یک تاپیک با عنوان غذای امروز
طوطی من باز می کنم که همه دوستان استفاده نمایند.

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 22:24
در مورد نر و ماده بودن مطمئن هستم
خود شما هم نمیتونی از روی عکس تشخیص بدی؟؟

هم از لحاظ پررنگی اون رنگ نارنجی زیر صورتشون هم اینکه نره اواز میخونه ریتمیک ولی ماده به صورت تک نواخت اونم زمانی که مثلا پرواز میکنه میره یه جایی بعد هی جیغ میزنه نر هم جوابش رو میده تا همدیگه رو پیدا کنن

™@я€z
۱۳۹۲-۰۲-۰۳, 23:34
مسعود جان منظورم عروسهای شما نبود یک قاعده کلی رو گفتم نژاد عروس ماده شما نژاد گل باقالی یا مرواریدی هست که از طریق رنگ پرها و صورت زرد رنگ پررنگ نر و کم رنگ ماده میشه تشخیص داد.

Cookie
۱۴۰۰-۰۶-۰۷, 18:38
با سلام و عرض ادب
من یه عروس هلندی نر تقریبا ۱۰ ماهه حتی بیشتر دارم . قفسش ۵۰ در ۴۰ سانتی متر هست و ارتفاعش هم ۴۰ سانتی متر هست. عروس من چند وقت پیش دمش فرسوده شد و کلن هیچ دمی براش باقی نموند و چند ماه هم گذشته اما دمش هنوز در نیموده .علت فرسودگی دمش چی میتونه باشه؟ چیکار باید بکنم؟

aligator
۱۴۰۰-۰۶-۱۲, 22:31
با سلام و عرض ادب
من یه عروس هلندی نر تقریبا ۱۰ ماهه حتی بیشتر دارم . قفسش ۵۰ در ۴۰ سانتی متر هست و ارتفاعش هم ۴۰ سانتی متر هست. عروس من چند وقت پیش دمش فرسوده شد و کلن هیچ دمی براش باقی نموند و چند ماه هم گذشته اما دمش هنوز در نیموده .علت فرسودگی دمش چی میتونه باشه؟ چیکار باید بکنم؟
سلام
دم پرنده رو برسی کنید؛اگه ساقه های شکسته و کوتاه دم از قبلأ باقی مونده که احتمال زیاد هم همینطوره باید اونها رو بکشید تا مجددأ پرهای جدید شروع به رشد کنن
برای این کار از یه دامپزشک یا یه فرد با تجربه کمک بگیرید
موفق باشی

Cookie
۱۴۰۰-۰۶-۱۷, 10:57
باسلام ممنون به خاطر زحماتتان🌹🌹
بله تیکه های کوچک دم باقی مونده.
من دوتا سوال دیگه داشتم . سوال اولم اینه که من تاحالا به عروسم ویتامین ندادم و میخاستم بپرسم که آیا باید ویتامین بهش بدم؟ اگه باید ویتامین بدم، چه ویتامینی باید بهش بدم؟

aligator
۱۴۰۰-۰۶-۲۶, 22:48
باسلام ممنون به خاطر زحماتتان�����������
بله تیکه های کوچک دم باقی مونده.
من دوتا سوال دیگه داشتم . سوال اولم اینه که من تاحالا به عروسم ویتامین ندادم و میخاستم بپرسم که آیا باید ویتامین بهش بدم؟ اگه باید ویتامین بدم، چه ویتامینی باید بهش بدم؟
دادن مکمل ها کاملأ بستگی داره به نوع تغذیه پرنده
اگه از غذاهای شرکتی فرموله یا جیره غذایی متنوع متشکل از سبزی و میوه و جوانه و ... در کنار تغذیه دانه ها استفاده میکنید احتیاج زیادی به مکمل های ویتامین و مواد معدنی ندارید ولی اگر جیره غذاییتون ساده صرفا با دانه ها هست از مولتی ویتامین ها طبق دستور شرکت سازنده استفاده کنید