PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایجاد لکه های سیاه روی بدن گلدفیش

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۱۷, 16:17
سلام به همه

دوستان من دوتا گلدفیش کله شیری اوردم خاش . اب خاش خیلی املاح داره و الان کلا از داخل شیشه کچ بسته و روی شیشه زبر شده.الان یکی از گلدفیشا از روزی که اوردمش لکه های سیاهی روی بدنش ایجاد شده به نظرتون مال همین اب هستش یا بیماری هستش؟؟؟ من دیدم روی بدن پرت ها هم بعضی وقت ها همینجوری میشه که گفته میشه بیماری هستش. غذا خیلی خوب میخورن.دماشون 24 هستش.دارم کم کم اب رو با اب تصفیه شده تعویض میکنم. اینم عکسش.

http://emruzi.com/up/uploads/136793008618751.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۱۷, 17:04
سلام
نه علی جان احتمالا بیماری نیست و بخاطر سختی بالای آب هست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۱۷, 17:18
ممنون حامد جان

اخه دیدم اون یکی اینجوری نشده گفتم شاید بیماری باشه.

یه سوال دیگه اینکه این لکه ها که بعضا روی بدن فلاورها و پرت ها دیده میشه هم مال شرایط بد اب هستش؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۱۷, 17:28
من هنوز منبع موثقی برای دلیل این لکه ها پیدا نکردم علی جان و معمولا در بیشتر ماهی های رنگی اتفاق میوفته
اسکار آلبنو ، انواع دیسکس که خالهای ریز سیاه میزنه، فلاور ، پرت و ....

من برای خودم یک استدلال دارم که نمیدونم تا چه حد درسته اما یه جورایی به خودم ثابت شده

ماهی هایی که خلوص ژنتیکی ندارند در شرایط بد زیستی که بهشون استرس وارد میشه این خصوصیات وراثتی رو بروز میدن و بعضیهاشون هم حتی با خوب شدن شرایط به حالت عدی بر نمیگردند این وضعیت رو حتی در انسان هم ما داریم

خلوص ژنتیکی در انسان امروزی با قاطی شدن همه نسلها تقریبا معنی نداره دیگه
شاید برخورد کرده باشی کسانی که به دلایل عصبی لکه های پوستی میارن و قسمتی از پوستشون قهوه ای میشه

البته میگم برای این حرفم دلیل علمی ندارم اما همنجور که گفتم به خودم ثابت شده

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۱۷, 18:06
ممنون حامد جان.

خیلی جالب بود . به نظر منم استدلالت قانع کنندست. من عاشق جوابای قانع کنندم.

مرسی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۰, 18:15
سلام

بعد از تعویض 50 درصد از اب با اب تصفیه شده کم کم دارن لکه ها از بین میرن و بدن ماهی به حالت عادی بر میگرده.