PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا کبوترام تخم نمیذارن؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 18:42
سلام به همه

الان تقریبا یک ماهه که یه جفت کبوتر سفید کرمانی گرفتم و از روزی که اوردمشون تو قفس دونه عوض میکردن و چند بار هم دیدم که جفت گیری کردن. هفته پیش رفتارهای مشکوکی داشتن و همش یکی از جفت ها توی لونه بود گفتم شاید تخم گذاشتن رفتم دیدم یه چیزی رو هی زیر خودش میکنه دیدم یه تیکه گل اندازه تخم بود همش جابجاش میکرد فک کنم با تخم اشتباش گرفته بود.بعد که برش داشتم گله رو هر دوتاشون پاشدن اومدن بیرون میچرخیدن.این هفته که رفتم دیدم بار همونجوری یکی تو لونش و یکی بیرون.اما تخم نمیذارن.الان با بلدرچینا هستن و طبقه بالای بلدرچینا واسشون لونه درست کردم.

مرسی

--------- ادغام پست ------------

اینم عکسشون.

http://emruzi.com/up/uploads/136715558302641.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 19:37
احتمال اینکه ماده بی تخم باشه (عقیم که حالا درست نیست بگیم) خیلی زیاده
ببرش یه متخصص دوا درمونش کن حیوونو

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 20:00
یعنی میگی ببرمش یزد حل میشه؟؟؟ ;)

نمیدونم والا حامد جان.یکی اومد نگاش کرد گفت تخم میذاره یکم دیگه چون با اون گله درگیر بوده تخم نذاشته.درمون چه جوری؟؟؟ غذا هم خوب میخورن. دونه پارس (کنسانتره ) دونه مرغی - برنچ پخته شده بدون نمک - ارزن - گندم.

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 21:19
سلام
خداییش سلولای خاکستری مغذم سوخت!
دلیل برای تخم نذاشتن زیاد هست
ولی اگه از تخم گزاشتنش مطمئنی ومیدونی که قبلأ جوجه داده بوده یه خرده شاهدونه(حدود روزی 20تا دونه)به جیرشون اضافه کن
برنج وارزن رو هم از غذاشون حذف کن.فقط اگه خاستی برنج بدی یا برنج خشک باشه یا برنج بدون روغن.
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۷, 21:26
زیاد پر خورشون نکن مثل مرغ
کبوتر ماده وقتی به تخم گذاری نزدیک میشه دمش به پایین خم میشه و پست دمش (انتهای ستون فقرات) قوز میکنه بالا

اگه ماده بی تخم باشه کاریش نمیشه کرد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 17:38
سلام

ممنون دوستان

چرا سوخت سلولای خاکستریت علی جان؟؟؟

اخه اینا با بلدرچینا هستن واسه اونا ک میریزم اینا زود میان میخورن.

بله حامد دقیقا متوجه این قضیه شدم که کبوتر ماده دمش رو به طرف پایین داده بود و وقت غذا خوردن هم این قضیه بشتر دیده میشد ولی نر اینجوری نمیکرد.

حالا بازم صبر میکنم ببینم چی میشه.

ان شاا.. که این هفته تخم میذارن.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 17:44
اگر این ماده تا بحال تخم داده که هیچ ، بالاخره تخم میکنه
اما وقتی دیدی که دمش افتاده و پشتش قوز کرده کبوتر رو بگیر و با انگشت دو استخون جناق مانندی که در حالت عادی بهم جسبیدن (لگن کبوتر هست) رو لمس کن ، احتمالا باز شده و اگر کمی سفت بود که تخم میکنه ولی اگر باز شده بود و کاملا شل بود دیگه کاری برای این نمیشه کرد و خودش باید چادر سر کنه و بره برای شوهرش خواستگاری ، بچش نمیشه ;)

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 21:06
سلام مجدد
علی جان بزار اینجوری برات مثال بزنم:دادن ارزن توی این فصل مصداق اینه که شما ساعت2ظهر20تیر زیر افتاب مستقیم 5-6تا موز بخوری....:121:
چه حالی میشی؟
نکن برادر این کارو ،دیگه بهشون ارزن نده!:Shame on you:
اگه با راهنمایی های حامد به تخم گذاشتنشون خوشبین شدی شاهدونه رو اضافه کن واگه خوشبین نشدی نده
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۴, 18:53
این هفته رفتم شاه دونه هم گرفتم و بهشون دادم ببینم چ میکنن.

یه چیز جالب.ما یه کفتر باز قدیمی داریم که خدمه ازمایشگاست به اون داستانو گفتم گفت برو بالای دم مادرو پراشو بزن کنار ببین اگه یه چیز خار مانند داشت بکنشومنم رفتم نگا کردم دیدم دقیقا همچین چیزی هست و داشتم یکم دست کاریش میکردم یه ذره کشیدمش دیدم خودش کنده شد افتاد.به پرنده فروش دیگه هم گفتم تایید کرد.

کسی همچین چیزی شنیده؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۴, 18:56

یه چیز جالب.ما یه کفتر باز قدیمی داریم که خدمه ازمایشگاست به اون داستانو گفتم گفت برو بالای دم مادرو پراشو بزن کنار ببین اگه یه چیز خار مانند داشت بکنشومنم رفتم نگا کردم دیدم دقیقا همچین چیزی هست و داشتم یکم دست کاریش میکردم یه ذره کشیدمش دیدم خودش کنده شد افتاد.به پرنده فروش دیگه هم گفتم تایید کرد.

کسی همچین چیزی شنیده؟؟؟

همه کبوترا اینو دارند
درباره کندنش چیزی نشنیدم ، شاید باعث تحریک به فعالیت تخم گذاری میشه

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۰۴, 22:34

کسی همچین چیزی شنیده؟؟؟

وای علی علی علی....
اخه چرا هر چی از هر کی میشنوی بهش عمل میکنی؟
اون مخروط کوچیک خروجی غده چربی پرندس وتوی همه پرنده ها هست!دیدی پرنده ها بعد از بارون ویا خیس شدن هی نوکشونو میکنن توی پرشونو خودشونو میخارونن؟اونا یه مایع روغنی شکل رو که از اون مخروط با فشار دادن نوکشون بهش بیرون میاد بر میدارن وبه بقیه بدنشون میمالن که هم پوستشون چرب بشه وهم سرما نخورن.حالا شما اون مخروط گرامی رو کندی!:-t
برای اینکه مرحله بعدی رو نخوای انجام بدی در مورد سیر تازه وروغن کرچک هر چی شنیدی رو کلأ بیخیال شو....
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۵, 18:16
ای بابا جدی میگی؟؟؟ اخه منم این قضیرو میدونستم که از اون غده این استفاده رو میکنن ولی گفتم شاید این مخروطه ی چیز دیگست.ولی این دقیقا مث ی خار خشک بودا مث پایین پر پرنده ها.

اخه از چند نفر شنیدم اینو.نمیدونم.دیگه در نمیاد؟؟؟ خظر ناکه؟؟؟

این قضیه روغن رو شنیده بودم ولی دیگه انجام ندادم.

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۰۵, 19:19
چرا دوباره در میاد ولی طول میکشه!
نه عزیزم خودتو دلخوش نکن،خود مخروط رو کندی;;)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۵, 19:50
چرا دوباره در میاد ولی طول میکشه!
نه عزیزم خودتو دلخوش نکن،خود مخروط رو کندی;;)

میگم تا اون مخروطه در میاد چیکار میکنه این حیوونی؟؟ مریض نشه. خودم روغن مالیش کنم؟؟؟:d

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۵, 20:06
علی واقعا چنین کاری کردی؟دلت اومد؟پرنده بیچاره چی کشیده!!!!
باید به سن پرندت شرایطت و ... توجه کنی بعد اعمال جراحی رو پرندت انجام بدی
امیدوارم زودتر خوب شه و زود جوجه بده وگرنه فکر کنم سرش را بکنی شاید جوجه داد;)

--------- ادغام پست ------------

راستی اگر واقعا از همه لحاظ بهشون مطمئنی پس مادت را عوض کن چون بعضی ماده ها اصلا تخم نمیزارن و فایده ای جز پرستاری ندارن

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۵, 20:18
نه من فقط داشتم کجو راستش میکردم مخروطرو که ببینم چی هست چی نیست خیلی کم کشیدمش دیدم افتادش.

اگه بشه تصمیم دارم از بچه ها تخم دم چتری بگیرم زیرشون بذارم.

مرسی

fishboy
۱۳۹۷-۱۱-۰۱, 16:37
سلام دوستان
منم یه کبوتر ماده دارم نژاد خوبی داره و مهمه برام ولی از وقتی اوردمش منو گذاشته سر کار اولا زیاد توجه کردم،ویتامینهای تزریقی برا تخم و باروری،جیره غذایی...حوصلمو سر برد و انداختمش یه قفس دیگه.الان یه سالی هست خبری نشد ازش تو جا تخمی میشه حیوونی داره سعیشو میکنه فک کنم:183: ولی خب اینم به مشکلات اقتصادی خورده انگار.
فکرم باهاش بود و اینور اونور دنبال مشکل میگشتم با نا امیدی سایت خودمونو دیدم شرو کردم خوندن رسیدم به علی بختیاری و کارش نشنیده بودم اصلا حالا خوندنی هی درگیری دارم ببینم چی میشه برام عجیب بود
پست بعدی اقا حامد جوابش امیدوار کننده بود هنوز کامل نخوده پاشودم با خنده تو دل میرفتم پست علی اقا .... بادم خوابید
علی بختیاری هیچی هم نباشه جو دادی یه لحظه شدید تو نا امیدی ادرنالین رفت بالا...:58:
اها یه چیز دیگه این ماده رو از جایی که اوردم فک میکنم تو یه زمان یه بیماری به گله خورده بود تا جایی که میدونستم یه ماده دیگه هم از همین گله تخم نکرده بود.
حالا به نظرتون چی میتونه باشه عفونت های داخلی و تخم دانه؟

علی بختیاری
۱۳۹۷-۱۱-۰۲, 12:18
سلام میثم جان
تزریق سلنیوم ای رو انجام بده احتمال زیاد تخم میذاره.تاحالا خوب جواب داده.مگر اینکه پرنده مشکل در اندتم های جنسی داشته باشه.