PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشخیص تخم مرغ سالم از فاسد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 17:53
سلام به همه

یکی از دوستام که تو کار تکثیر مرغ و خروس هست و تخم میذاره توی دستگاه روشی رو بهم یاد داد برای تشخیص تخم نطفه دار از تخم بی نطفه.

باید یک سطل پلاستیکی رو پر آب کنیم و بعد تخم هارو به ارومی بذاریم داخل اب اگه تخم رفت زیر اب اون تخم رو میشه توی دستگاه یا زیر مرغ گذاشت و نطفه داره ولی اگه روی اب موند نطفه نداره و نمیشه داخل

دستگاه یا زیر مرغ گذاشتش.

اگه دوستان اطلاعات بیشتری هم در این مورد دارن بذارن.مثلا دلیل این روی اب یا زیر اب رفتن تخم چیه و...

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 20:57
سلام
علی جان این روش تشخیص تخم فاسد از سالم هست!
شما تخم مرغ از مغازه بخر وبزار توی اب،میبینی که میره زیر اب چون سالم هست ولی اگه بزاریشون توی دستگاه جوجه نمیشه چون نطفه ندارن.
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 17:32
حتما همینطوره که شما میگی علی جان من این قضیه رو از این بنده خدا شنیده بودم و از مادر بزرگم هم همچین چیزی رو شنیده بودم به نظرم اومد که درست باشه.

یعنی اگه تخم فاسد شده باشه روی اب میمونه؟؟؟ نمیدونی چرا؟؟؟ روش تشخیص نطفه دار بودن همون نگاه کردن توی نور بعد از چند روز توی دستگاه گذاشتنه؟؟؟

راستی علی از جوحه هات دیگه عکس نذاشتیااااا

aligator
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 18:15
سلام علی جان نمیدونم دلیلش دقیقأ چی هست ولی چیزی که حدس میزنم اینه که تخم مرغ وقتی فاسد میشه توش پر میشه از گازای بدبو به طوری که حتی بعضی وقتیا با بو کشیدن تخم مرغ نشکسته هم میشه این بو رو حس کرد! شاید همین گازا روی اب نگهش میداره مثل یه توپ که توش گاز هست
مطمئن ترین راه تشخیص نتفه دار بودن همون نگاه کردن از توی لامپ هست
مگه تو از مرغات عکس گزاشتی که من از جوجه ها بزارم؟;)چشم ایشالا میزارم