PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش در مورد چوب در آکواریم

elias.kh
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 19:27
سلام به همه
من الان دارم اطلاعات در مورد اکواریوم جمع میکنم.
در مورد چوب در آکواریوم یک جایی خوندم که چوب اگر جایی دیدی که مطمئنی خوب آب خورده می تونی پس ازضد عفونی استفاده کنی و گفت اگر می خوای یک چوبی رو مد نظرت که آب نخورده باید با آب نمک غلیظ بجوشونید.
حالا فقط با آب نمک غلیظ بجوشونم کافی یا نه؟ راه دیگه ای هست؟
ممنون

DarKfish
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 21:30
سلام به همه
من الان دارم اطلاعات در مورد اکواریوم جمع میکنم.
در مورد چوب در آکواریوم یک جایی خوندم که چوب اگر جایی دیدی که مطمئنی خوب آب خورده می تونی پس ازضد عفونی استفاده کنی و گفت اگر می خوای یک چوبی رو مد نظرت که آب نخورده باید با آب نمک غلیظ بجوشونید.
حالا فقط با آب نمک غلیظ بجوشونم کافی یا نه؟ راه دیگه ای هست؟
ممنون
سلام دوست عزیز،
اون چوبی که ذکر کردید مدتهای زیاد زیر آب و یا در رودخانه بوده، مثل چوب های mangrove یا ریشه ها. شما به هر حال باید زیر آب بذارید(مثل دیگ یا کلمن) و روشو یک سنگ. فقط تحت فشار زیر آب شیره ی احتمالی خارج میشه و بعضی وقتها بارها نیاز به تعویض آب و غرقاب شدن داره. جوشیدن کار رو سریعتر میکنه و از طرفی تانین اضافی رو کاهش میده و نمیذاره خیلی آب آکواریم کهربایی بشه.
تا از نبود شیره مطمئن نشدی در آکواریم قرار نده که بعضی از صمغ ها شدیدا سمی هستند خصوصا برای سیکلیده های آفریقایی که با این مواد غریبه اند.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 22:29
این رو اضافه کنم که حتما چوبها باید جوشانده بشن و استفاده از چوب در تانک اصول خاصی داره که باید سر فرصت در یک مقاله توضیح داده بشه

فعلا منتفی کن استفاده از چوب رو که حتی به شخصه ضرر زیادی از چوب گذاشتن در تانک دیدم مختصری از این ضررها که سال اول ماهی بازی اتفاق افتاد
40 آنجل پبش مولد
10 عدد دیسکس3 اینجی
10 عدد سیجلاید آفریقایی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۲-۲۸, 23:26
سلام به همه
ممنون که جواب سوال های من دادید.
ما می تونیم از هر نوع چوبی استفاده کنیم و با جوشوندن اون داخل آکواریوم قرار بدیم؟
چوب مورد نظر من بامبو است نظرتون چیه؟
چه مدت باید بجوشونیمش؟
اگر فقط با آب نمک غلیظ بجوشونیم کافیه؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 08:18
نه از هر چوبی نمیتونید استفاده کنید باید حتما تراکم و چگالی بالا داشته باشه و از همه مهمتر 100% خشک شده باشه
چوب بامبو من تا بحال نشنیدم ، عکس بگذارید

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 17:15
سلام

منم یه تجربه دارم واسه چوب بگم.

من یه چوب انگور خیلی باریک رو که شکل جالبی داشت رو روش کار کردم و جیگرمو دراورد.هی بردمش زیر اب و هی جوشوندم .حدود یک ماه با این کنده ضعیف درگیر بودم قطرش 2 سانت هم نمیشد .بعد که خوب جوشوندمو دیدم که رنگی نمیده گذاشتمش توی تانک.تا یک ماه همه چی خوب بود و زیبا هم بود ولی بعد یه ماه همش ذرات ریز قلرچ و کپک روش رشد میکرد و دیدم داره کار دستم میده که مجبور شدم از تانک خارجش کنم.بعدش یه تیکه چوب اماده شده گرفتم 8 تومن که خیلیم خوشکل و زیبا بود و بدون هیچ دردسری گذاشتمش توی اب و هنوز هم که دست یکی از دوستان هستش داره ازش استفاده میکنه و راضی هستش.اینم یه عکس از این کنده ای که خریدم.:::

http://emruzi.com/up/uploads/136897109348131.jpg (http://emruzi.com/up/)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 22:31
علی جان اگر وقت کنم انشالله
مجموعه کامل ویدیوهای آکواریوم کینگ دام رو به محصولات سایت اضافه میکنم و انوقت شما با دیدن این مجموعه متوجه خواهید شد که چقدر اون تصوری که ما از چوب برای آکواریوم داریم و کنده های آفریقایی وجود داره
این کنده ها شاید دهها سال زیر آب طبیعی و بیتر رودخانه ها بودن که خارج میکنند و بعد از شستشو به شکل عمده صادر میشه به بقیه کشور ها و در اصل ریشه درختان جنگلی حاشیه رو دخانه ها هستند که درخت اصلی خشک شده و اینها مدتهای زیادی در بستر گل و لای رودخانه باقی موندن
کنده انگور رو هر کار که روش انجام بدی به یک کنده کامل تبدیل نخواهد شد

elias.kh
۱۳۹۲-۰۲-۳۰, 09:22
نه از هر چوبی نمیتونید استفاده کنید باید حتما تراکم و چگالی بالا داشته باشه و از همه مهمتر 100% خشک شده باشه
چوب بامبو من تا بحال نشنیدم ، عکس بگذارید

سلام حامد جان
چوب بامبو ای که من میگم یک چوب قطور که قرار ربع اونو در گوشه ی آکواریوم قراربدم تا شلنگ ها دیده نشه
ممنون