PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اضافه کردن دیسکس به گله

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 17:51
سلام دوستان
من دو تا دیسکس از قبل دارم که تو تانک گیاهی بودن
کمی رشد سوز هستن و از نظر ظاهری علائم بیماری ندارن فقط چون تنها هستن غذاخوریشون کم هستش و کم غذا هستن
برای اضافه کردن این دیسکس ها به گله چه کارهایی باید انجام داد و اینم یادآور بشم که فقط داروی آکروفلاوین دارم و دسترسی به داروهای شرکتی ندارم.
ارادتمند

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 18:12
سلام دوستان
من دو تا دیسکس از قبل دارم که تو تانک گیاهی بودن
کمی رشد سوز هستن و از نظر ظاهری علائم بیماری ندارن فقط چون تنها هستن غذاخوریشون کم هستش و کم غذا هستن
برای اضافه کردن این دیسکس ها به گله چه کارهایی باید انجام داد و اینم یادآور بشم که فقط داروی آکروفلاوین دارم و دسترسی به داروهای شرکتی ندارم.
ارادتمند
سلام علی جان
همون اکریفلاوین از هر دارویی سرتره

2 تا دیسکس رو بایدبرای یک هفته قرنطینه کنی
ببرشون به تانک قرنطینه که با آب تازه اماده کردی و به ازای هر 5 لیتر 1 میلی لیتر اکریفلاوین و به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق غذاخوری نمک اضافه کن تا یک هفته هیچ کاری نمیخواد انجام بدی

بعد از یک هفته سیفون سنگین بزن و یکروز صبر کن استرسشون که از دارو هست کم بشه

و وارد تانک اصلی کن

پرخور بودن بقیه دیسکسها روی این دوتا هم اثر میگذاره و اشتهاشون حتما بهتر خواهد شد

موفق باشی

eminem6
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 21:38
سلام علی جان
همون اکریفلاوین از هر دارویی سرتره

2 تا دیسکس رو بایدبرای یک هفته قرنطینه کنی
ببرشون به تانک قرنطینه که با آب تازه اماده کردی و به ازای هر 5 لیتر 1 میلی لیتر اکریفلاوین و به ازای هر 30 لیتر 1 قاشق غذاخوری نمک اضافه کن تا یک هفته هیچ کاری نمیخواد انجام بدی

بعد از یک هفته سیفون سنگین بزن و یکروز صبر کن استرسشون که از دارو هست کم بشه

و وارد تانک اصلی کن

پرخور بودن بقیه دیسکسها روی این دوتا هم اثر میگذاره و اشتهاشون حتما بهتر خواهد شد

موفق باشی

داش درمورده اینکه گفتی پرخور بودن تاثیر میزاره سوال داشتم من 4تا از دیسکسها پلیگ گرفتن که خوشبختانه الان سالم هستن اما 3 تاشون خیلی پرخور هستن شکماشون همیشه پر هست روزی 2 بار یا بعضی موقعه 3 بار غذا میخورن اما یکشیون زیاد گوشه گیره چند بار به هوای غذا اومده اما ندیدم غذای انچنانی بخوره اینم بگم اون 3 تا از قرنیطینه زود تر ازاون یکی رفتن تو تانک اصلی واسه اینکه بهتر از اون بودن و از اون قضیه که خوب شدن شاید 2 هفته میگذره تکلیف چیه؟؟؟ ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۲۹, 22:25
داش درمورده اینکه گفتی پرخور بودن تاثیر میزاره سوال داشتم من 4تا از دیسکسها پلیگ گرفتن که خوشبختانه الان سالم هستن اما 3 تاشون خیلی پرخور هستن شکماشون همیشه پر هست روزی 2 بار یا بعضی موقعه 3 بار غذا میخورن اما یکشیون زیاد گوشه گیره چند بار به هوای غذا اومده اما ندیدم غذای انچنانی بخوره اینم بگم اون 3 تا از قرنیطینه زود تر ازاون یکی رفتن تو تانک اصلی واسه اینکه بهتر از اون بودن و از اون قضیه که خوب شدن شاید 2 هفته میگذره تکلیف چیه؟؟؟ ممنون
این تاپیک ربطی به سئوال شما پیدا نمیکنه و میتونستید مشکل خودتون رو در بخش مشاوره تغذیه دیسکس مطرح کنید
جواب میدم اما لطفا به این موارد دقت بیشتری داشته باشید

دو احتمال هست
- ماهیهای ضعیفتر در گله همیشه برای غذا خوردن ترس دارند چون قوی تر ها برای خودشون قلمرو تعیین کردند بهترین راه نگهداری ماهیهای هم سایز و سیفونهای منظم هست
- ماهی ضعیف شما هنوز به شکل کامل بیماری رو پشت سر نگذاشته و دوران نقاهت رو طی میکنه ، سیفونهای منظم با اضافه کردن نمک رو ادامه بدید و یک روز در میان ویتامین ب کمپلکس (آمپول) هر 5 لیتر 1 قطره اضافه کنید سیفون شما باید به شکلی باشه که بعد از دو روز که قصد اضافه کردن ویتامین مجدد رو دارید 100% آب تانک عوض شده باشه
ویتامین ث که به شکل پودر هست و قطره ویتامین آ+د کودکان از دارو خانه ها تهیه کنید و به شکل متناوب و یکروز در میان با غذا به مقدار کم مخلوط کنید (یکروز ویتامین ث - یکروز آ د )

این روزند ویتامینه کردن و سیفون رو ادامه بدید خودتون متوجه شادابی ماهی ها و بهبود روند خواهید شد

موفق باشید

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 17:52
امروز دیکسارو به تانک قرنطینه بردم 30لیتر حجم تانک هست 6میلی هم اکروفلاوین + 1قاشق غذاخوری نمک اضافه کردم
الان باید 6 روز بمونن درسته؟توی این مدت سیفون نزنم؟غذادهی به چه صورت باشه؟
تانک بدون نور هستش تا استرس نداشته باشن ولی خب فعلا استرس دارن. اینم یه عکس بابت کیفیت بد عکس ببخشید جون با فلش گرفتم و نورهم که نداره

http://emruzi.com/up/uploads/136914585825944.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 18:07
استرسشون طبیعی هست علی جان ، اینها تا الان توی انبوه گیاه بودن و مخفیگاه داشتند حالا تانک رو لخت میبینند و از طرفی دارو به آب اضافه شده

نه اصلا نیاز به سیفون نیست

غذا دهی خیلی کم بعد از 3 روز ، بعید میدونم زودتر برای غذاخوردن بالا بیان

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 22:01
دوستان دو دیسکس که به مدت 1هفته توی تانک قرنطینه بودن و داخل دارو امشب به گله اضافه شدن و تا این لحظه موردی نبوده و به خوبی و خوشی داخل تانک در حال گشت و گذار هستند.
این تاپیک بسته میشه. ولی اگه موردی بود به همین تاپیک اضافه خواهد شد.
ارادتمند