PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره تغذیه برای شروع دوره افزایش وزن

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۲-۳۱, 20:31
سلام

من تمرینات سبک شنا و شکم رو شروع کردم و ان شاالله فردا پس فردا دمبل و میله بارفیکس رو هم میگیرم که جدی برنامه رو شروع کنم.

الان برنامه غذاییمو یکم سعی کردم بیشتر کنم و ساعت 2 ناهارو میخورم و استراحت میکنم و ساعت 4 با گرم کردن و کششی تمرینو شروع میکنم و ست هامو میرم و در اخر هم سرد میکنم و بعدش

یه وعده دیگه در حد همون ناهاری که خوردمو میخورم.و سعی میکنم یک ساعت بعدشم یه لیوان شیر بخورم.خداییش دیگه احساس خفگی میکنم بعدش.شب هم یا سیب زمینی اب پز میخورم یا

همون معجون شیر و شیره انگورو... خب این برای الان خوبه؟؟؟ اون مقاله ای که در مورد تغذیه قبل و بعد تمرین بودو خوندم خیلی سنگین بود خداییش من حتما تلف میشم اونارو بخورم.همینجوری هم

واسه مشکل گوارشیم میترسم وقتی مقدار غذامو بیشتر کردم. یک ماه همینجوری ادامه بدم و بعد مکمل بگیرم خوبه؟؟؟؟

ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 13:09
وسط ورزشت جای آب این محلول را استفاده کن نتیجش را میبینی(تو باشگاه ها زیاد استفاده میشه)
یک لیوان شیر+2 قاشق عسل+1 قاشق شیرخشک پرچرب+1/2قاشق پودر نشاسته+1/2قاشق پودر بادام
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 13:23
وسط ورزشت جای آب این محلول را استفاده کن نتیجش را میبینی(تو باشگاه ها زیاد استفاده میشه)
یک لیوان شیر+2 قاشق عسل+1 قاشق شیرخشک پرچرب+1/2قاشق پودر نشاسته+1/2قاشق پودر بادام
موفق باشی
تا از چیزی مطمئن نیستید یا منبع موثقی برای گفتتون ندارید لطفا به بقیه توصیه نکنید دوست عزیز
چند عیب خیلی بزرگ توصیه شما داره
- خوردن (عملی که نیاز به هضم توسط دستگاه گوارش داشته باشه) باعث جذب درصدی از خون بدن توسط دستگاه گوارش شده که کاهش عملکرد عضلات در حین تمرین رو نتیجه خواهد داد و کسانی که تمرینات سنگین انجام میدن حتی باعث اسیب دیدگی میتونه باشه به همین دلیل توصیه میشه که اخرین وعده غذایی یک ساعت قبل از تمرین باشه

- مصرف مواد قندی در حین تمرین باعث افت سریع ذخایر گلیکوژن شده

- شیر و مشتقاتش جز مواد دیر هضم بوده و انرژی سریع در اخیار بدن قرار نمیدن

و در اخر
در باشگاهها خیلی کارها انجام میشه به وفور
حتی به چشم دیدم که مربی هورمون منقرض 3 دهه پیش رو موضعی و داخل عضله هدف شاگرد تزریق میکنه که ....

بگذریم ...
این بحث رو بخوام باز کنم باید شاهنامه بنویسم

فقط لطفا جهت فعالیت در امروزی نکات تخصصی رو رعایت کنید
توصیه تا زمانی که سطح علمی شما برای تیم مدیریت محرض نشده فقط با ذکر منبع موثق

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 13:28
سلام

من تمرینات سبک شنا و شکم رو شروع کردم و ان شاالله فردا پس فردا دمبل و میله بارفیکس رو هم میگیرم که جدی برنامه رو شروع کنم.

الان برنامه غذاییمو یکم سعی کردم بیشتر کنم و ساعت 2 ناهارو میخورم و استراحت میکنم و ساعت 4 با گرم کردن و کششی تمرینو شروع میکنم و ست هامو میرم و در اخر هم سرد میکنم و بعدش

یه وعده دیگه در حد همون ناهاری که خوردمو میخورم.و سعی میکنم یک ساعت بعدشم یه لیوان شیر بخورم.خداییش دیگه احساس خفگی میکنم بعدش.شب هم یا سیب زمینی اب پز میخورم یا

همون معجون شیر و شیره انگورو... خب این برای الان خوبه؟؟؟ اون مقاله ای که در مورد تغذیه قبل و بعد تمرین بودو خوندم خیلی سنگین بود خداییش من حتما تلف میشم اونارو بخورم.همینجوری هم

واسه مشکل گوارشیم میترسم وقتی مقدار غذامو بیشتر کردم. یک ماه همینجوری ادامه بدم و بعد مکمل بگیرم خوبه؟؟؟؟

ممنون
پستت رو تازه دیدم علی جان

اون وعده های قبل و بعد از تمرین بر اساس دستگاه گوارش سالم نوشته شده
شما که این مشکل جزئی رو داری سعی کن از مواد کم حجم و پر انرژی برای قبل و بعد از تمرین و یا حتی در طی روز استفاده کنی

کشمش ( که برای برنج استفاده میشه)
انجیر خشک
مغز بادام
بادام زمینی

اینها چیزهایی هست که میتونه برات خیلی مفید باشه

من میتونم الان یک برنامه غذایی مدون برات آماده کنم اما با شرایط مجردی که داری و همینطور تهیه مواد غذایی رژیمی در این شرایط میتونه سخت باشه و شما رو از ادامه دل زده کنه

با یک روند ملایم شروع کن و انشالله راه که افتادی و مشکل گوارشیت هم به مرور بهتر خواهد شد بعد جدی تمرینات و برنامه غذایی رو شروع میکنیم

موفق باشی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 13:44
تا از چیزی مطمئن نیستید یا منبع موثقی برای گفتتون ندارید لطفا به بقیه توصیه نکنید دوست عزیز
چند عیب خیلی بزرگ توصیه شما داره
- خوردن (عملی که نیاز به هضم توسط دستگاه گوارش داشته باشه) باعث جذب درصدی از خون بدن توسط دستگاه گوارش شده که کاهش عملکرد عضلات در حین تمرین رو نتیجه خواهد داد و کسانی که تمرینات سنگین انجام میدن حتی باعث اسیب دیدگی میتونه باشه به همین دلیل توصیه میشه که اخرین وعده غذایی یک ساعت قبل از تمرین باشه

- مصرف مواد قندی در حین تمرین باعث افت سریع ذخایر گلیکوژن شده

- شیر و مشتقاتش جز مواد دیر هضم بوده و انرژی سریع در اخیار بدن قرار نمیدن

و در اخر
در باشگاهها خیلی کارها انجام میشه به وفور
حتی به چشم دیدم که مربی هورمون منقرض 3 دهه پیش رو موضعی و داخل عضله هدف شاگرد تزریق میکنه که ....

بگذریم ...
این بحث رو بخوام باز کنم باید شاهنامه بنویسم

فقط لطفا جهت فعالیت در امروزی نکات تخصصی رو رعایت کنید
توصیه تا زمانی که سطح علمی شما برای تیم مدیریت محرض نشده فقط با ذکر منبع موثق
متاسفانه دکتر نیستم که تخصصی نظر بدم چیزی هست که پزشک و مشاورین تغذیم برام تجویز کردن و وزنم از 60 به 80 رسیده در 2 سال و ثابت مونده وبسیار راضی هستم
و فرمول الکی نیست که از خودم در بیارم کلی پول دادم اینو گرفتم ولی با توجه به پست های دوستمون خواستم کمکی کنم و قرارش دادم(مشکلات گوارشی دوستمون شبیه من هست ولی مشکل من بسیار شدیدتر بود)
با توجه به پربار بودن تاپیک ها و حضور اساتیدی که دقیق و کامل جواب میدهند بهتره من فقط در بخش های سرگرمی سایت فعال یاشم
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 15:09
متاسفانه دکتر نیستم که تخصصی نظر بدم چیزی هست که پزشک و مشاورین تغذیم برام تجویز کردن و وزنم از 60 به 80 رسیده در 2 سال و ثابت مونده وبسیار راضی هستم
و فرمول الکی نیست که از خودم در بیارم کلی پول دادم اینو گرفتم ولی با توجه به پست های دوستمون خواستم کمکی کنم و قرارش دادم(مشکلات گوارشی دوستمون شبیه من هست ولی مشکل من بسیار شدیدتر بود)
با توجه به پربار بودن تاپیک ها و حضور اساتیدی که دقیق و کامل جواب میدهند بهتره من فقط در بخش های سرگرمی سایت فعال یاشم
ممنون
هیچ خصومت یا خدایی نکرده قصدی در رابطه با شما در پاسخگویی نیست ، کسانی که بیشتر با من سروکار داشتند بهتر میشناسند که بر عکس بقیه سایتها که مدیران حتی اسپمها رو آزاد میگذارند برای ثبتنام ، به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میدم و در زمینه ای هم که اطلاعاتی داشته باشم در برابر خوانند احساس مسئولیت دارم

من در طول دوران ورزشی با دکترها و مشاورین تغذیه زیادی سروکار داشتم
چه در باشگاه به شکل مستقیم و یا از طریق تجویزهایی که برای بچه های باشگاه انجام میدادند

هدف ما از افزایش وزن در بدنسازی ذخیره چرجی و یا آب و املاح میان بافتی نیست اضافه کردن عضله به شکل مفید و با ارزش هست
متاسفانه علارغم میل باطنی باید بگم که پزشکی که به شما این تجویز رو کرده عملا از علم ورزش و فیزیولوژی چیز خاصی نمیدونسته

بزرگتر اشتباه یه ورزشکار قدرتی که تمرینات غیر هوازی مثل بدنسازی ، وزنه برداری و ... انجام میده مصرف مواد قندی در زمان تمرین هست
این کار ذخیره گلیکوژن عضله رو کاهش میده و عواقب خواصی از قبیل افت ترشح تستسترون طبیعی در بدن بعد از تمرین (که بدن نیاز شدید به ترمیم بافت عضلانی داره) داره و از طرف دیگه کالری دریافتی چون زمان مناسبی برای مصرف شدن به بدن داده نشده به شکل چربی ذخیره میشه
از طرف دیگه عدم ترمیم و ریکاوری مناسب عضلات در پیک ترشح هورمونی بدن باعث افزایش آب میانبافتی بدن برای حفاظت در برابر آسیب دیدگیها خواهد شد

همه اینها عکس العملیست که بدن به تجویز اشتباه میده که از خودش در برابر فشارهای وارده محافظت کنه
بله نتیجه افزایش وزن هست روی ترازو اما چطور وزنی؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 15:12
هیچ خصومت یا خدایی نکرده قصدی در رابطه با شما در پاسخگویی نیست ، کسانی که بیشتر با من سروکار داشتند بهتر میشناسند که بر عکس بقیه سایتها که مدیران حتی اسپمها رو آزاد میگذارند برای ثبتنام ، به کیفیت بیشتر از کمیت اهمیت میدم و در زمینه ای هم که اطلاعاتی داشته باشم در برابر خوانند احساس مسئولیت دارم

من در طول دوران ورزشی با دکترها و مشاورین تغذیه زیادی سروکار داشتم
چه در باشگاه به شکل مستقیم و یا از طریق تجویزهایی که برای بچه های باشگاه انجام میدادند

هدف ما از افزایش وزن در بدنسازی ذخیره چرجی و یا آب و املاح میان بافتی نیست اضافه کردن عضله به شکل مفید و با ارزش هست
متاسفانه علارغم میل باطنی باید بگم که پزشکی که به شما این تجویز رو کرده عملا از علم ورزش و فیزیولوژی چیز خاصی نمیدونسته

بزرگتر اشتباه یه ورزشکار قدرتی که تمرینات غیر هوازی مثل بدنسازی ، وزنه برداری و ... انجام میده مصرف مواد قندی در زمان تمرین هست
این کار ذخیره گلیکوژن عضله رو کاهش میده و عواقب خواصی از قبیل افت ترشح تستسترون طبیعی در بدن بعد از تمرین (که بدن نیاز شدید به ترمیم بافت عضلانی داره) داره و از طرف دیگه کالری دریافتی چون زمان مناسبی برای مصرف شدن به بدن داده نشده به شکل چربی ذخیره میشه
از طرف دیگه عدم ترمیم و ریکاوری مناسب عضلات در پیک ترشح هورمونی بدن باعث افزایش آب میانبافتی بدن برای حفاظت در برابر آسیب دیدگیها خواهد شد

همه اینها عکس العملیست که بدن به تجویز اشتباه میده که از خودش در برابر فشارهای وارده محافظت کنه
بله نتیجه افزایش وزن هست روی ترازو اما چطور وزنی؟
آره حرف شما کاملا صحیحه اضاف وزنم بیشتر با چربی بوده و درصد چربی بدن بالا رفته
ممنون از راهنماییتون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 15:42
سلام و خیلی ممنون از احسان و حامد عزیز که بحث جالبی کردن و منم چیزای جالبی یاد گرفتم.

امروز بعد از وعده ناهارم بدجور حالم بد شد و دردم شروع شد که جیگرمو خون کرد و فشارم افتاد و بدنم سست و بی رمق شد. دیگه اصلا حس تمرینم نبود.حس میکردم اگه تمرین کنم شاید ضرر هم داشته باشه چون دیگه انرژی در دسترس بدنم نبود. امروز و فردارو به بدنم استراحت میدم و بعدش باز شروع میکنم.ان شاا.. لوازمم که گرفتم جدی تر انجام میدم تمریناتو.

خب پس یعنی همین روشی که انجام میدم + کشمش و مغز ها و انجیر رو بزنم به بدن ؟؟؟

یعنی در حین تمرین هیچی نباید خورده بشه؟؟؟ فقط آب کافیه ؟؟؟

یه سوال هم برام پیش اومده. توی اون مقاله گفته شده بود حتی 10 دقیقه هم بعد از تمرین صبر نکنید و حتی دارین نفس نفس میزنید شروع کنید به خوردن تا منابع انرژی جایگزین بشن ولی در معرفی یه سری

ترکیبات برای وعده بعد از تمرین شیر رو گنجونده بود که هضو و جذب خیلی دیری داره. این قضیش چیه؟؟؟

ممنون

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 20:46
سلام علی جان،
من واست یه چیزی بگم که حسابی بهت روحیه بدم،
من تقریبا سال اول لیسانس با 178 قد، 53 کیلو بودم! با اینکه غذا خوردنم بد نبود و همیشه گشنه بودم ولی واقعا بدن ضعیفی داشتم. کافی بود مثلا یه روز نسبتا سخت داشته باشم. حسابی کمبود وزن منو اذیت میکرد و حتی تو اعتماد به نفسم هم تاثیر میذاشت. تا اینکه یکدفعه متحول شدم و ظرف یک سال به 70 رسوندم 17 کیلو در یکسال. بدون هیچگونه مکمل ، فقط با ورزش مداوم بدن سازی. نمیخوام بگم همش ماهیچه بود و خشک کار کردم. شکم هم آوردم کمی. ولی یه جورایی مدیونم به ورزش و در بدترین حالت هم ولش نمیکنم. خواستم بگم واسه ماهایی که لاغر هستیم، تنها راه ورزش هست که این مواد غذایی تبدیل به ماهیچه بشه و از طرفی اشتهامون بالاتر بره. من اوایل چون عادت به غذای زیاد نداشتم، حالت تهوع داشتم و شد حتی چند بار بالا بیارم:D'oh: ..ولی آروم آروم معده جا باز کرد و ...
خواستم بگم ورزش بدنسازی و اصولی رو در کنار یک ورزش دیگه کنار نذار. ماها هرچه قدر هم غذا بخوریم چاق نمیشیم مگر با ورزش.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۱, 20:56
سلام

خیلی ممنون امیر عزیز

اره دقیقا منم به همین نتیجه رسیدم.من چندین ساله که با بیماریم درگیرم و کاهش وزن های زیادی رو داشتم و تکواندو رو هم دیگه به دلایلی کنار گذاشتم که یکی از دلایلش

هم بیماریم بود. ولی بعدش دیدم که خیلی اوضام خرابه و بدن سازی رو شروع کردم .یه باشگاه سر کوچمون بود که وقتی تکواندو کار میکردم برای عضلات پام میرفتم اونجا و چند

بار مربیش بهم گفت بیا جدی کار کن بدن خوبی داری.

من با اینکه خیلی ناشی بودم توی بدن سازی و مربی درستی هم بالا سرم نبود پیشرفت خوبی داشتم و تقریبا 5 کیلو تونستم زیاد کنم.البته یه پروتئین وی هم مصرف کردم که

از داروخونه گرفته بودم که بعدا فهمیدم چیز مالی نبوده. در اون زمان واقعا تاثیرش رو توی بدنم احساس میکردم و سر سیه و دست هام عجیب بزرگ شده بود و مربیه چند بار بهم

پیشنهاد داد تا دوره ای با یه مکمل قوی شروع کنم که زیاد تمایل نداشتم.

اما متاسفانه مشکلاتم خیلی زیاد بود و دیگه باشگاه نرفتم ولی وزنم ثابت موند تا همین چند وقته که یه کاهش وزن شدید داشتم و با توجه به وقتیکه دارم میخوام دوباره شروع

کنم و به امید خدا یکم از این اوضاع در بیام.

ببخشید خیلی زیاد شد.

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 17:10
سلام دوستان

الان دو روزه که تمرینمو با برنامه جدیدی که حامد بهم داده شروع کردم و خیلی بهم میچسبه تمرین و تازه تمرین عرقمو در میاره و از اون حالت بی نظمیش درومده.و البته همینکه یه تنوعی ایجاد شد توی تمرینام خودش یه عامل تحریک کننده بود.

الان یه مشکلی دارم و اونم اینکه بعد از تمرین خیلی بدنم شل و سست میشه و احساس میکنم دیگه نمیتونم کاری انجام بدم و دراز میکشم و انگار خوابم میگیره.الان تغذیم اینجوریه::

صبح ساعتای 10 صبحانه ( دیگه بستگی داره بعضی روزا پنیرو اینا و بعضی روزا خامه و مربا و کره و...)

ظهر ساعتای 2 نصف ناهارمو میخورم سعی میکنم با نون بخورم و بعد از تمرین هم بقیه ناهارمو میخورم که میشه تقریبا ساعتای 4.30 تا5

نزدیک ساعتای 7 هم یه سیب زمینی اب پز میخورم اینم سعی میکنم با نون بخورم.

اخر شب قبل از خواب هم یه لیوان شیر میخورم.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 17:49
خوبه علی جان
فعلا با همین برنامه پیش برو و فقط اجازه نده احساس گرسنگی کنی ، بدت بهت اعلام میکنه که کی نیاز بیشتر به مواد غذایی داری

یک تغییری میدم در روش که حتما اعمال کن البته امیدوارم با تخم مرغ آب پر مشکلی نداشته باشی

تصف نهار رو که ساعت 2 میخوری نصف بعدی رو ساعت 4 بخور و ساعت 5 تمرین رو شروع کن ، بین دو وعده نهارت حتما چرت نیمروزی داشته باش
و بعد از تمرین همراه سیب زمین آبپز ، 2 تا تخم مرغ آب پز کامل هم بخور

ببینم چند وقت دیگه دور بازو زده بالا پیراهن جدید مجبور بشی بخری هاااا

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 18:23
ممنون حامد جان.

والا زیاد با تخم مرغ جور نیستم ولی تموم سعیمو میکنم که بخورم.

حامد همین الانم تغییر رو کامل توی سر سینه و سرشونه و مخصوصا عضلات کول و اطرافش احساس میکنم.حیف نمیشه عکس بگیرم واست بفرستم.هرچی سعی کردم نشد.کاش همون اول یه عکس میگرفتم تا تغیراتو متوجه بشیم.

واسه مکمل هم یه چیزی هست که تو بخش خودش میگم.

بازم ممنون

elias.kh
۱۳۹۵-۰۴-۲۸, 10:28
سلام دوستان
من دو روز دارم میرم باشگاه و چون قبلا هم ورزش می کردم و باشگاه رفته بودم فک میکنم از هفته اینده یا همین روزا دیگه بتونم با یک برنامه تمرینات رو شروع کنم
قدم 188 و وزنم 60، باید خیلی وزن اضافه کنم، حدود 20 کیلو
برای رژیم غذایی از این (http://emruzi.com/showthread.php?t=5377) برنامه استفاده بکنم ؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۴-۲۸, 23:42
سلام دوستان
من دو روز دارم میرم باشگاه و چون قبلا هم ورزش می کردم و باشگاه رفته بودم فک میکنم از هفته اینده یا همین روزا دیگه بتونم با یک برنامه تمرینات رو شروع کنم
قدم 188 و وزنم 60، باید خیلی وزن اضافه کنم، حدود 20 کیلو
برای رژیم غذایی از این (http://emruzi.com/showthread.php?t=5377) برنامه استفاده بکنم ؟

سلام
این برنامه برای افزایش وزن مفیده اما با طبع و استعداد خودتون ، برنامه نوشته بشه خیلی بهتر هست
از مربیتون کمک بگیرید اگر به نتیجه نرسیدید همینجا بگید بهتون برنامه میدم