PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اکواریوم گیاهی mohammad sadegh

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۶, 23:31
با سلام
منم میخواستم عکس اکواریومم رو بذارم گر چه در مقابل اکواریوم های دوستان چیزی نیست.

اندازه:70 در 30 در 40
نور:مهتابی زیر کابینتی
co2:دست ساز
کود تترا سابستریت و بستر مانادو
فیلتر:یه دونه اینترنال که با شیلنگ فشارش رو گرفتم

منتظر نظرات دوستان هستم.@};-

http://emruzi.com/up/uploads/136968463026051.jpg

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۶, 23:33
خیلی خوب شده صادق
فقط هنور هم میگم به یک تاپ فیلتر خوب نیاز داری
نمیدونم چرا از این اینترنال دل نمیکنی :d

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۶, 23:39
خیلی خوب شده صادق
فقط هنور هم میگم به یک تاپ فیلتر خوب نیاز داری
نمیدونم چرا از این اینترنال دل نمیکنی :d
اخه چندتا دلیل داره:
اولیش اینکه جاشو ندارم.ارتفاع تاج کمه و فکر نکنم جا بگیره توش.شاید بعد امتحانات یه تاج شبیه اقا مهدی بسازم
دومیش اینکه این فیلتر وارد کننده ی co2 به ابه و حباب های خیلی ریزی تولید میکنه

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 09:56
سلام دوست عزیز،
آفرین خیلی قشنگ شده و طرحت هم خیلی قشنگه،
فقط مشکلی که هست نسبت نور و دی اکسید حل شدت مناسب نیست، چرا؟ چون جلبک سیاه لبه ی گیاهاتو داره میگیره و کنده رو که پشمالو کرده!!!!
معرفی جلبک سیاه (bba) و راههای مبارزه با آن (http://emruzi.com/showthread.php?t=2424)
دیفیوزرت چی هست؟ فتوسنتر رو میبینی اصلا؟ چقدر حباب در ثانیه داری؟ تاجایی که از دوستان اصفهانی خبر دارم، آب سنگین دارند و دی اکسید دست ساز جواب نمیده. آب منطقه رو تست کردی؟
زودتر دست به کار شو که جلبک سیاه خیلی داره کارو خراب میکنه.
موفق باشی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 10:03
سلام محمد جان
آکواریوم زیبایی داری.
سیفون چه مقدار میزنی و در چه مدت؟
موفق باشید

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 14:46
سلام دوست عزیز،
آفرین خیلی قشنگ شده و طرحت هم خیلی قشنگه،
فقط مشکلی که هست نسبت نور و دی اکسید حل شدت مناسب نیست، چرا؟ چون جلبک سیاه لبه ی گیاهاتو داره میگیره و کنده رو که پشمالو کرده!!!!
معرفی جلبک سیاه (bba) و راههای مبارزه با آن (http://emruzi.com/showthread.php?t=2424)
دیفیوزرت چی هست؟ فتوسنتر رو میبینی اصلا؟ چقدر حباب در ثانیه داری؟ تاجایی که از دوستان اصفهانی خبر دارم، آب سنگین دارند و دی اکسید دست ساز جواب نمیده. آب منطقه رو تست کردی؟
زودتر دست به کار شو که جلبک سیاه خیلی داره کارو خراب میکنه.
موفق باشی
ممنون
نور که حدودا روزی 10-12 ساعت روشنه.دی اکسید هم 1 حباب در ثانیه.
چوب و گیاها به خاطر لامپای کم مصرف که تا هفته پیش داشتم پر از جلبکه
اون کنده کاملا پشمالو شده بود و جلبکاش اصلا کنده نمیشد.که بعد از تعویض لامپ کم مصرف با دستم و به کمک ماهیای جلبک خوار موفق شدم بیشتر جلبکارو بکنم.کم کم دارن از بین میرن.
فیلتر اینترنال هم حکم دیفیوژر رو داره.
خوب شد که گفتی.یه سوال بود میخواستم بپرسم.چرا من تا حالا فتوسنتز ندیدم؟/:)
نه تست نکردم.
اگه سنگین باشه باید مقدار co2 رو افزایش بدم دیگه؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 15:46
ممنون
نور که حدودا روزی 10-12 ساعت روشنه.دی اکسید هم 1 حباب در ثانیه.
چوب و گیاها به خاطر لامپای کم مصرف که تا هفته پیش داشتم پر از جلبکه
اون کنده کاملا پشمالو شده بود و جلبکاش اصلا کنده نمیشد.که بعد از تعویض لامپ کم مصرف با دستم و به کمک ماهیای جلبک خوار موفق شدم بیشتر جلبکارو بکنم.کم کم دارن از بین میرن.
فیلتر اینترنال هم حکم دیفیوژر رو داره.
خوب شد که گفتی.یه سوال بود میخواستم بپرسم.چرا من تا حالا فتوسنتز ندیدم؟/:)
نه تست نکردم.
اگه سنگین باشه باید مقدار co2 رو افزایش بدم دیگه؟

چه نوع مهتابی زیرکابینتی استفاده میکنی؟ T5 یا T4 ؟ مقدار کل وات و کلوین رو هم بگو.
در مورد جلبکی که داری، بهتره چوب رو در بیاری، در محلول یک به 20 وایتکس و آب شستشو بده و بعدش خوب بشور (بهتره زیر آب یکی دو روز بذاری و چندبار تعویض کنی)
مشکل بیشتر سطح دی اکسید پایین تانک نسبت به نور بالا هست، اینکه فتوسنتر رو نمیبینی خوب نیست. باید زیر گیاه دم گربه ای و شمشیریت حباب اکسیژن جمع بشه.
این مطلب رو برای بدست آوردن مقدار دی اکسید حل شده در تانکت بخون و اگر میتونی اجرا کن:
اندازه گیری دی اکسید کربن در تانک گیاهی (http://emruzi.com/showthread.php?t=261)
متاسفانه باید واقعیت رو بگم، من خودم هم از دی اکسید دست ساز استفاده میکنم و پشیمان!
فقط در دوتا حالت دی اکسید دست ساز جواب میده:
1)آب سبک (RO و آب باران) تا تانکهای 120 لیتر
2) آب معمولی برای تانکهای نانو
سختی آب اگر سیفون نکنی میاد بالا (برگ ها، کودها، فضولات گیاه و ماهی ها). من از وقتی که سیفون هفتگی رو مرتب انجام میدم شاهد فتوسنتر گیاهام هستم. طوریکه همیانتوس 10 دقیقه بعد از روشنایی، به صورت قطاری حباب میده. پس تنها فکر نکن که سیفون کردن واسه کم کردن نیترات و آمونیاک هست.
میتونی با اضافه کردن بطری و ترمینال دی اکسید رو بیشترش کنی، ضمن اینکه اگر پاور هد دی اکسید رو فقط به سمت جلو پخش میکنه به درد نمیخوره. خصوصا اگر جریان بالا داشته باشی، بهتره به سمت پایین باشه که در طی مسافت از پایین تا بالا حل بشه:
دیفیوزر های دستی (http://emruzi.com/showthread.php?t=1103)
موفق باشی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 15:51
سلام
آکواریوم گیاهی قشنگی داری مبارک باشه
جسارتا اگر در کنار فرورفتگی در دو طرف گندمی بکار وقتی پر شن صحنه جالبی میشه
موفق باشی

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 16:13
چه نوع مهتابی زیرکابینتی استفاده میکنی؟ T5 یا T4 ؟ مقدار کل وات و کلوین رو هم بگو.
در مورد جلبکی که داری، بهتره چوب رو در بیاری، در محلول یک به 20 وایتکس و آب شستشو بده و بعدش خوب بشور (بهتره زیر آب یکی دو روز بذاری و چندبار تعویض کنی)
مشکل بیشتر سطح دی اکسید پایین تانک نسبت به نور بالا هست، اینکه فتوسنتر رو نمیبینی خوب نیست. باید زیر گیاه دم گربه ای و شمشیریت حباب اکسیژن جمع بشه.
این مطلب رو برای بدست آوردن مقدار دی اکسید حل شده در تانکت بخون و اگر میتونی اجرا کن:
اندازه گیری دی اکسید کربن در تانک گیاهی (http://emruzi.com/showthread.php?t=261)
متاسفانه باید واقعیت رو بگم، من خودم هم از دی اکسید دست ساز استفاده میکنم و پشیمان!
فقط در دوتا حالت دی اکسید دست ساز جواب میده:
1)آب سبک (RO و آب باران) تا تانکهای 120 لیتر
2) آب معمولی برای تانکهای نانو
سختی آب اگر سیفون نکنی میاد بالا (برگ ها، کودها، فضولات گیاه و ماهی ها). من از وقتی که سیفون هفتگی رو مرتب انجام میدم شاهد فتوسنتر گیاهام هستم. طوریکه همیانتوس 10 دقیقه بعد از روشنایی، به صورت قطاری حباب میده. پس تنها فکر نکن که سیفون کردن واسه کم کردن نیترات و آمونیاک هست.
میتونی با اضافه کردن بطری و ترمینال دی اکسید رو بیشترش کنی، ضمن اینکه اگر پاور هد دی اکسید رو فقط به سمت جلو پخش میکنه به درد نمیخوره. خصوصا اگر جریان بالا داشته باشی، بهتره به سمت پایین باشه که در طی مسافت از پایین تا بالا حل بشه:
دیفیوزر های دستی (http://emruzi.com/showthread.php?t=1103)
موفق باشی
دوتا زیر کابینتی t5.6400 کلوین هر کدوم 14 وات نور میدن.
اگه 30 درصد اب رو با اب ro تعویض کنم چطوره؟
سر پاور هد رو یه شیلنگ زدم که حباب ها رو به سمت پایین و چپ و راست پخش میکنه.روش ناقوس خوبه؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 16:28
دوتا زیر کابینتی t5.6400 کلوین هر کدوم 14 وات نور میدن.
اگه 30 درصد اب رو با اب ro تعویض کنم چطوره؟
سر پاور هد رو یه شیلنگ زدم که حباب ها رو به سمت پایین و چپ و راست پخش میکنه.روش ناقوس خوبه؟
اوه، با این نور BBA داری یعنی خیلی اوضاع دی اکسید بده.
RO داری نمیگی؟:D'oh:
50-50 ، RO و آب شیر قاطی کن، هر هفته سیفون 30 درصد.
میخوام در یک تاپیک مفصل در مورد اینکه چه چیزایی در حلالیت دی اکسید تاثیر دارند توضیح بدم،
ولی بدون که اولا دما بین 24-25 بمونه و بالا نیاد
بعدشم اندازه ی حباب هایی که فیلترت پودر میکنه خیلی مهمه،
روش ناقوس هم خوبه، به شرط اینکه آبی که داره حل میشه با دی اکسید جریان داشته باشه، نه فقط ناقوس یه جا ساکن باشه.
تعداد بطری هارو زیاد کن. با RO و سطح دی اکسید بالا، میتونی نور رو بالاتر بیاری و گیاهان زیبایی مثل روتالاها نگهداری کنی. با بهتر شدن اوضاع ، BBA محو میشه و چراغ سبز برای ورود گیاهای زیبا و بالابردن نور روشن میشه.:)>-

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 16:37
اوه، با این نور BBA داری یعنی خیلی اوضاع دی اکسید بده.
RO داری نمیگی؟:D'oh:
50-50 ، RO و آب شیر قاطی کن، هر هفته سیفون 30 درصد.
میخوام در یک تاپیک مفصل در مورد اینکه چه چیزایی در حلالیت دی اکسید تاثیر دارند توضیح بدم،
ولی بدون که اولا دما بین 24-25 بمونه و بالا نیاد
بعدشم اندازه ی حباب هایی که فیلترت پودر میکنه خیلی مهمه،
روش ناقوس هم خوبه، به شرط اینکه آبی که داره حل میشه با دی اکسید جریان داشته باشه، نه فقط ناقوس یه جا ساکن باشه.
تعداد بطری هارو زیاد کن. با RO و سطح دی اکسید بالا، میتونی نور رو بالاتر بیاری و گیاهان زیبایی مثل روتالاها نگهداری کنی. با بهتر شدن اوضاع ، BBA محو میشه و چراغ سبز برای ورود گیاهای زیبا و بالابردن نور روشن میشه.:)>-
:Oh go on:
25؟الان دما 30 هست بدون بخاری!تو فکرم یه تاج مثل اقا مهدی بسازم تا بتونم دما رو پایین تر بیارم.
یعنی برای مثال ناقوس رو بذارم نزدیکای فیلتر تا اب زیر ناقوس جریان پیدا کنه؟
الان با این اوضاع اصلا گیاه اضافه نکنم؟صبر کنم همه چی رو به راه بشه؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۳-۰۷, 16:45
:Oh go on:
25؟الان دما 30 هست بدون بخاری!تو فکرم یه تاج مثل اقا مهدی بسازم تا بتونم دما رو پایین تر بیارم.
یعنی برای مثال ناقوس رو بذارم نزدیکای فیلتر تا اب زیر ناقوس جریان پیدا کنه؟
الان با این اوضاع اصلا گیاه اضافه نکنم؟صبر کنم همه چی رو به راه بشه؟
خسته نباشی، دمای 30 دی اکسید خیلی حلالیتش میاد پایین و گیاها هم عملکرد بیولوژیکیشون ضعیف میشه. با دست ساز جواب نمیده تو این دما، فقط کپسول.
آره، هم زیر ناقوس باید یه مقدار تلاطم باشه و هم کنارش که کربنیک اسید رو همه جا برسونه.
یک راه دیگه هم استفاده از دیفیوزر پله ای هست. هم ارزونه. هم اینکه خودت میتونی درست کنی با شیشه ی نازک. کافیه یه سرچ کنی.
با این اوضاع هرگیاهی بیاد ضعیف میشه. خصوصا نورت کافی نیست. بلکه بخوای کلا گیاهان کم نور استفاده کنی.
موفق باشی

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 23:43
سلام دوستان
امروز دل و روده ی کیس قبلیمو که چند ساله داره خاک میخوره ریختم بیرون و دوتا خنک کننده ازش جدا کردم:d
به نظرتون اگه اینارو پشت تاج نصب کنم در دمای اب تاثیری داره؟
هوای داخل تاج رو باید بیرون بفرسته دیگه؟

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۱۱, 11:27
سلام
به کمک فن تونستم اب اکواریوم رو به 23 درجه برسونم یعنی 7 درجه پایین اوردم.
این دما برا انجل موردی نداره؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۱, 11:33
سلام
سلام
کاملا برای انجل مضر هست
حداقل دمای لازم برای فعالیت و زندگی انجل 6-27 هست

iman_s52
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 07:45
سلام

خسته نباشی
میشه لطف کنی یه عکس ازش بذاری؟؟؟؟؟

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 13:07
خسته نباشی
میشه لطف کنی یه عکس ازش بذاری؟؟؟؟؟
من پشت تاجو به قطر حدودا 10 سانت بریدم و این فنو توش قرار دادم.
اداپتورش هم شارژر نوکیاD:

http://emruzi.com/up/uploads/137016558190691.jpg

masih
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 15:32
داداش با اداپتور نوکیا که فک کنم حدود 5ولته اینو روشن میکنی؟؟خب دیگه زور نداره به سیم پیچش هم فشار وارد میشه
بیا طالقانی یه اداپتور اماده12ولت بخر یا از ترانس فروشا یه ترانس12ولت+دیود پل +یه خازن بخر برق acرو dcکن اینجوری هم مقاوه ترانست هم امپر بهت میده درحدلالیگا

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 16:09
داداش با اداپتور نوکیا که فک کنم حدود 5ولته اینو روشن میکنی؟؟خب دیگه زور نداره به سیم پیچش هم فشار وارد میشه
بیا طالقانی یه اداپتور اماده12ولت بخر یا از ترانس فروشا یه ترانس12ولت+دیود پل +یه خازن بخر برق acرو dcکن اینجوری هم مقاوه ترانست هم امپر بهت میده درحدلالیگا
اره میدونم مسیح.دیگه دیدم در دسترس ترین وسیله شارژره.این الان خیلی تند نمیچرخه اما دما رو تونست به 23 برسونه!
نمیدونستم بهش فشار وارد میشه.جدی؟

masih
۱۳۹۲-۰۳-۱۲, 16:14
فشارش ناچیزه ولی خب بعد چند وقت اره اذیتشش میکنه کم کردن یابالابردن ولتاژنامی به سیم پیچ اسیب میزنه

ap_amir
۱۳۹۲-۰۳-۱۳, 00:22
اره میدونم مسیح.دیگه دیدم در دسترس ترین وسیله شارژره.این الان خیلی تند نمیچرخه اما دما رو تونست به 23 برسونه!
نمیدونستم بهش فشار وارد میشه.جدی؟

درود بر شما

محمد عزیز

تانک گیاهی بسیار زیبائی دارید و امیدوارم با از بین بردن جلبکها هر روز زیباتر و پر پشت تر شود .

با احترام به نظر دوست نازنین masih عزیز باید عرض کنم که نگران فشار آمدن به فن نباشید چون کاهش ولتاژ در این مدل از فن ها و کلا موتورهای با هسته اهن ربائی مشکلی ایجاد نمی کند و در مورد موتورهائی که روتور و استاتور دارند باعث گرم شدن سیم پیچ شده و

در نهایت باعث سوختن ان می شود مثل موتور یخچال یا کولر. ثانیا با توجه به فرمایش شما با همین دور پائین فن درجه حرارت اب به مرحله نسبتا مطلوبی رسیده و با بالا بردن ولتاژ و پائین امدن بیشتر درجه حرارت برای ماهیها نامناسب خواهد شد.

با سپاس

امیر