PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای خرید یکی از گوشی های سونی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:04
سلام بچه ها

داداشم میخواست بره تبلت بگیره منصرفش کردم که بی خیال شه و بره سونی بگیره.

حالا میخوام یکی از اینارو بردارم براش.ارک اس - نئو - گو - سولا

تقریبا همشون همین حدود 700 تا 800 فک کنم باشن.

به نظر خودم ارک اس جالبتره ولی قیمت دقیقشو ندارم الان.

تو یه سایتی دیدم ارک اس اندروید 2.3 بود.درسته؟؟؟ میشه ارتقاش داد؟؟؟ اسونه ارتقاش؟؟؟

ممنون

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:08
سلام بچه ها

داداشم میخواست بره تبلت بگیره منصرفش کردم که بی خیال شه و بره سونی بگیره.

حالا میخوام یکی از اینارو بردارم براش.ارک اس - نئو - گو - سولا

تقریبا همشون همین حدود 700 تا 800 فک کنم باشن.

به نظر خودم ارک اس جالبتره ولی قیمت دقیقشو ندارم الان.

تو یه سایتی دیدم ارک اس اندروید 2.3 بود.درسته؟؟؟ میشه ارتقاش داد؟؟؟ اسونه ارتقاش؟؟؟

ممنون
سلام
اره ارک اس از همشون بهتره
ولی قیمتش 950 تومنه
خیلی راحت توسط خود گوشی بدون اینکه کاری بکنی به اندروید 4 ارتقا پیدا میکنه

ولی اگه این قدر نمیخوای هزینه کنی اکسپریا سولا از همه بهتره

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:14
پس گزینه اول رو ارک اس و بعدی رو سولا میذارم.

ممنون امیر جان.

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:18
ولی شما که میخواید 800 تومن هزینه کنید من بهتون پیشنهاد میکنم یه مبلغ جزئی در حد 100 تومن بزارید روش و xperia p بخرید
از ارک اس قویتره البته صفحه نمایشش یه مقدار کوچکتر از ارک اس هستش

ولی توی همه موارد حتی کیفیت صفحه نمایش از ارک اس قوی تره
قیمتش هم از ارک اس مقداری پایین تره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:20
مسعود به نظرت اکسپریا گو چطوره؟

یک گوشی برای مادر باید انتخاب کنم

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:28
مسعود به نظرت اکسپریا گو چطوره؟

یک گوشی برای مادر باید انتخاب کنم
گوشی خیلی خوبیه اقا حامد
ولی نه برای یه کسی مثل من یا علی بختیاری
منظورم اینه که کسایی که فقط میخوان یه گوشی خوب دستشون بگیرن اکسپریا گو خیلی براشون خوبه
ولی برای گوشی باز ها چیز خوبی نیست

ولی در کل عالیه
امکانات خوبش هم اینا هستن:
ضد اب
ضد خاک و گرد و غبار
دوربین 5 مگاپیکسلی با فلاش
لمس خازنی
صفحه نمایش 3/5 اینچی(هم اندازه صفحه نمایش ایفون 4s)
cpu دو هسته ای

تنها عیبش هم به نظر من رزولویشن صفحه نمایشش هست
که باز اونم نسبت به سایز صفحه زیاد مهم نیست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:28
مسعود توی سی پی یو فقظ 0.4 باهم فرق دارن پی و ارک. این مقدار تاثیر زیادی داره توی اجرای برنامه ها نرم افزار ها؟؟؟ تنها تفاوت ارک اس . پی در رزولوشن ال سی دی و همین سی پی یو بودش.

بعد اینکه نوشته
LED-backlit LCD منظورش چیه؟؟؟

حامد من خیلی گو رو میپسندیدم ولی امیر بهم گفت نصبت به امکاناتش نمیارزه.ولی برای مادر فک کنم مناسب باشه چون ضد اب هم هستش و فکر نمیکنم زیاد تو کار برنامه و اینجور چیزا باشن.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:32
نه علی جان ، زیاد استفاده خاصی نمیخواد داشته باشه ازش
امکاناتش برای مادر خیلی هم زیاده ، فقط میخوام یه گوشی خوب داشته باشه

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:33
مسعود توی سی پی یو فقظ 0.4 باهم فرق دارن پی و ارک. این مقدار تاثیر زیادی داره توی اجرای برنامه ها نرم افزار ها؟؟؟ تنها تفاوت ارک اس . پی در رزولوشن ال سی دی و همین سی پی یو بودش.

بعد اینکه نوشته
LED-backlit LCD منظورش چیه؟؟؟

حامد من خیلی گو رو میپسندیدم ولی امیر بهم گفت نصبت به امکاناتش نمیارزه.ولی برای مادر فک کنم مناسب باشه چون ضد اب هم هستش و فکر نمیکنم زیاد تو کار برنامه و اینجور چیزا باشن.
علی :-O
اکسپریا P دو هسته ایه ولی ارک اس تک هسته ایه !!!

LED-backlit LCD این هم نوع صفحه نمایششه
تفاوتشون هم توی چیپست گرافیکی
سی پی یو
رم
رزولویشن
کیفیت صفحه نمایش
PPX (پیکسل در هر اینچ)

و اینکه P جدید تر از ارک اس هست و تکنولوژی جدید تری داره
به طور مثال برای ارک اس اندروید 4.1 نمیاد ولی همین الان روی P اندروید جلی بین یا همون 4.1 نصبه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:36
پس به این ترتیب بذارم دیگه.

پی - ارک اس - سولا درسته؟؟؟

بعد اینکه میگی دو هستس یعنی اگه یه گوشی سی پی شو 1 مگ دو هسته داشته باشه سرعتش دو برابر گوشی هستش که سی پی یو 1 مگ تک هسته داشته باشه؟؟؟

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 17:39
پس به این ترتیب بذارم دیگه.

پی - ارک اس - سولا درسته؟؟؟

بعد اینکه میگی دو هستس یعنی اگه یه گوشی سی پی شو 1 مگ دو هسته داشته باشه سرعتش دو برابر گوشی هستش که سی پی یو 1 مگ تک هسته داشته باشه؟؟؟
اینی که گفتی جوابش 20 خط میشه :|
ولی در کل بخوایم بگیم بله مسلما دو هسته بهتر از تک هسته است
البته این به عملکر هم بستگی داره
به طور مثال اکسپریا t دو هسته ایه ولی امتیاز سی پی یو بیشتری نسبت به گلکسی اس 3 میگیره توی بنچمارک

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 23:30
ارک اس سی پی یو ضعیفی داره برنامه قوی کار کنی زود داغ میکنه پشتش جوری که دست میسوزه و باطری را قورت میده در ضمن خوش دست نیست و...(تجربه شخصی خودم)

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۸, 23:40
ارک اس سی پی یو ضعیفی داره برنامه قوی کار کنی زود داغ میکنه پشتش جوری که دست میسوزه و باطری را قورت میده در ضمن خوش دست نیست و...(تجربه شخصی خودم)
بله درسته مقداری خوش دست نیست
توی دست خوب جا نمیگیره

ولی در مور سی پی یو باید بگم که اصلا ضعیف نیست
اکثر بازی های سنگین و حجم بالا رو روش تست کردم و از پس اجرای همه بر اومده
پس هیچ وقت نمیتونید وصله کم بودن سخت افزار بهش بچسبونید(حداقل تا دو سال دیگه)

در مورد داغ کردن هم بگم که تمام گوشی های دنیای اندروید حتی اون هایی که سی پی یو ضعیفی دارن بعد از 20 دقیقه کارکرد مداوم پشت گوشی داغ میکنه
به هیچ وجه هم ارک اس اینطور که شما گفتید نیست
خود بنده یک سال و نیم ارک اس داشتم هیچ وقت نشده که از شدت گرما نتونم توی دستم بگیرمش
تنها گوشی هایی که بعد از نیم ساعت کار نمیشه دیگه توی دست گرفتشون اون هایی هستن که پشت گوشی فلز کار شده باشه
به طور مثال سامسونگ wave

ولی ارک اس که بدنه پشتش از پلی کربنات هستش هیچ وقت اینطور نمیشه

البته شاید یکم سنسور های کف دست شما حساسن:)>-

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۹, 17:14
آره دیگه اینم هست و نسبت به s iii که الان دارم شبیه فرقونه و واقعا داغ میکنه ولی s به راحتی بازی های سنگیت را طولانی بازی میکنم باهاش و گرم نمیکنه

Amir Masood
۱۳۹۲-۰۳-۰۹, 17:42
آره دیگه اینم هست و نسبت به s iii که الان دارم شبیه فرقونه و واقعا داغ میکنه ولی s به راحتی بازی های سنگیت را طولانی بازی میکنم باهاش و گرم نمیکنه
اره سامسونگ که کلا به خاطر بدنه تماما پلاستکی خشک خیلی داغ میکنه
حالا باز گفتی اس 2 داغ میکنه ولی اس 1 داغ نمیکنه
اس 2 که هیچی نمیگم چون خیلی داغ میکنه
ولی من حدود 4 ماه galaxy s plus داشتم که اونم سی پی یوش دقیقا مثل ارک اس بود یعنی 1.4 تک هسته ای

دقیقا همون حالت wave رو داشت که بعد نیم ساعت اینقدر داغ میکرد نمیشد گرفتش توی دست
حتی از Ipod touch 4g هم بیشتر داغ میکرد (ایپود معروفه به ماهیتابه چون از بس داغ میکنه پشتش هم استیله راحت میشه پشتش تخم مرغ سرخ کرد)
من خودم ایپود دارم و موقع شارژ شدنش بیخیال کار کردن باهاش میشم

ولی گلکسی اس خارج از شارژ هم به همین اندازه گرم میشد
پشتش هم که قربون کیفیت ساخت گوشی های سامسونگ برم از پلاستیک خشک بود

راستی یه زمان که گلکسی اس 2 اومد همزمان ارک اس هم باهاش اومد
اون موقع کل کل بود بین این دو گوشی
الان هم مایلی میتونی راجبش بحث کنیم چون مسلما بعد از اتمام بحث نظرت عوض میشه ;) (به لطف دولوپر های سونی)

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۰۹, 20:59
نه بابا شما متخصصی من فقط بین گوشیام S3.xperia mini pro.arc s.tipo.ace advanced میگم arc s واقعا داغ میکنه وگرنه ما چه بحثی داریم؟:Blushing:

aligator
۱۳۹۲-۰۹-۱۲, 13:13
سلام
دوستان دارم دنبال یه گوشی برای برادرم میگردم.ایشون اینها معیارهاش هست:
1-دوربین خوب
2-زبان تمام فارسی
3-مقاومت نسبی نسبت به ناملایمات وضربه...
4- سخت افزار نسبتأ خوب
5-نهایت نهایت قیمت900هزار

توی مارکهای موجود بازار فقط براش توی گوشیهای سونی گشتم واین 4مدل رو از لحاظ قیمت وسخت افزار ودوربین پسندیدم.

xperia v - xperia tx - xperia ion lte - xperia acro s

حالا با این 5معیار،چی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟غیر از سونی هم اگه مارک دیگه ای رو پیشنهاد میدید ممنون میشم.
یه خرده تبلیغات منفی در مورد سونی انجام شده،واقعیته یا ترفند فروشندگانه برای فروش مارک های دیگه؟؟
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۹-۱۲, 15:03
سلام علی جان....

من چند وقت پیش توی گوشی های سونی میچرخیدم که یکی واسه داداشم بگیرم....من از بین اینها اکرو اس رو انتخاب کردم که از نطر مقاوما و ضد اب بودن خیلی خوبه و الان تقریبا 4 ماهی میشه داداشم دارتش و ازش راضی هستش....

البته ion lte رو من تاحالا دست کسی ندیدم و نمیتونم در موردش نظری بدم ولی اگه با اکرو اس مقایسشون کنی میبینی که قدیمی تره و ورژن اندرویدشم پایین تره....

موفق باشی

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۱۰, 23:31
سلام
بازم من اومدم:d
دوستان میخوام ظرف امروز یا فردا گوشی بخرم،نظرم xperia zr هست ولی دوست موبایلیی که میخوام ازش خرید کنم به شدت مخالف این گوشی هست!
خلاصه دلایلی رو اورده که حداقل منو نتونسته متقاعد کنه ولی در هر حال به توصیه ایشون مجددأ دارم تحقیق میکنم و باز هم این گوشی ها مد نظرم هست:
Sony xperia z , Sony xperia zr, HTC Desire 816
با توجه به اینکه این دوستم مخالف zr هست نظرم بیشتر معطوف شده به z . نظر شما دوستان چیه؟گزینه دیگه ای با همین مشخصات مد نظر دارید؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 00:08
هو آوی g610 :)):)):))

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 00:18
هو آوی g610 :)):)):))
پسر جون اسپم نده:Waiting::170:
.
.
.
راسی این رو هم یادم رفت بگم،دلیل اینکه گزینه اولم zr بوده مشکل ضعف باطری و اندازه گوشی z بود ...

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 01:49
من هم z رو پيشنهاد ميدم
با موبايلم و نميشه بيشتر توضيح داد ;)

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 09:19
د جنبه راهنمایی نداری دیگه
اصن منو باش دارم از علمم واسه کمک به تو خرج میکنم
فقط هو اوی جی 610:102:
ولی من میگم zr بهتره
هرجوری مقایسه میکنم این بهتره

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۱۱, 23:26
zرو اولأ به خاطر ابعاد و بعد از اون نارضایتی هایی که توی کامنت های اینترنتی در موردش هست زیاد راقب نیستم نسبت بهش ...
وضعیت باطری،کلید پاور ،ضعف درپوش های ضد اب گوشی،غیر واقعی بودن دوربین از چیزایی هست که خیلی ها نارضایتی
خودشون رو ازش اعلام کرده بودن!
از طرفی zr رو هم فعلأ 2دلم توی انتخابش ...

دوستان اگه زحمت بکشید و راهنمایی کنید ممنون میشم.اینا رو مد نظر داشته باشید:
دوربین 13
cpu قوی
ram حد اقل 1.5
مقاوم بودن در برابر ناملایمات
قیمت نهایتأ 900:d
حتی اگه باز هم به همین گزینه ها رسیدید ذکر کنید
ممنون

علی بختیاری
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 11:50
سلام داش علی

من زیاد تو کار گوشیا نیستم.گفتم یه حال و احوالی کنم و بگم هرگوشی خریدی سامسونگ نخری که من گول خوردم و یه گرند 2 خریدم اصلا ازش راضی نیستم...سی پی یو قوی داره و ال سی دی و دوربینش هم خیلی خوبه و ازش راضیم.دو سیم هم میخوره.هیچ هنگی هم نداره فقط کابل otg نمیخونه ولی اصلا دستم که میگیرم بهم نمیچسبه واقعا سونی و اچ تی سی یه چیز دیگست.....من الان تصمیم دارم اینو بدم و یه سونی t2 بگیرم که دو سیم رو هم ساپورت میکنه....
حاجی سامسونگ نخری.....گول این کلانترمونم نخوری هواوی بگیری.....

گوشی قبلیت چی بود مگه دادا؟؟؟؟

aligator
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 12:44
سلام علی جان
ممنون از راهنماییت.حالا t2 رو هم من به شما پیشنهاد نمیکنم برای خرید! یکی از دوستانم خریده این گوشی رو،واقعأ اندازه 6 اینچیش اذیت میکنه و دیگه یه جورایی نمیشه بهش گفت گوشی!
عیب دیگه اون ram پایینشه که اصلأ در حد خود گوشی و cpu قوی گوشی نیست !
کیفیت دوربینش هم غیر واقعیه ...
شارج باطریش هم با کاربرد بالای دوست من خیلی کمه ....
در کل نمیشه گفت گوشی قویی هست!بهتره از فکر 2سیم کارت بودن بیای بیرون و گوشی تک سیم انتخاب کنی
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۱۲, 13:37
علی جون ، داداش
این گوشی که میخوای با این مشخصات و کیفیت عالی ساخت باید سفارش بدی برات بزنن بعد در مورد قیمتش بحث بشه ;)
چیزهایی رو که توقع داری فقط توی ای فون دیدم که اون هم قیمتش بیشتر از دوبرابر چیزی هست که مد نظرتعپه
برو روی htc Desire 816 من خیلی میپسندمش مخصوصا دوسیمش رو

http://www.digikala.com/Product/DKP-34888/HTC-Desire-816-dual-sim-8GB/%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A7%DA%86-%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B1-816-%D8%AF%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D9%84-8-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۶-۱۳, 08:10
با حامد موافقم
بچه ها چرا دارین پول واسه برند میدین ؟
راستی سه ماهه دیگه که 2015 بشه قیمت گوشیایی که از قبل تولید شدن کلی میاد پایین اینم مد نظر داشته باشین
من گول برند رو واقعا نمیخورم
دورو اطرافمم اکثرا سامسونگ و اچ تی سی و هو آوی دارن
واقعا در مقابل قیمت هایی ک دوستان واسه اچ تی سی و سامسونگ دادن این گوشی 500 تومنیه من میخورشون
اونا 800 900 دادن اینارو گرفتن من با 500 بهتر کار میکشم ازش
بازم خودتون میدونین
تنها عیب هواوی اینه که تا نسخه تکمیلی گوشی و برطرف شدن عیب های نسخه اولیه یکمی طول میکشه
و اینکه بدنه گوشی به بدنه ی اچ تی سی و سونی نمیرسه
البته اچ تی سی فقط چند مدل طرح محکمی دارن بقیه بدتر از هواوی هستن
من خودم باشم سونی zr رو میخرم
نمیدونم علی اون فروشنده چی گفته
شاید طرحاش چین درجه 2 باشن شایدم نمیدونم
امیدوارم گوشی خوبی بخری
<3