PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای قرنطینه دیسکس

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۳, 19:39
سلام بچه ها 3 دیسکس جدید خریداری شده که میخام قرطینه کنم بعد بزارم تو تانک اصلی فقط میخاستم ببینم بهترین شرایط واسه این کار چیه مثل دما - غذا بدی ندی چند روز بمونه هر نکاتی هست واسه اینکه ماهی سالم و تضمیینی برسه تو تانک اصلی دمتون گرم :x

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۳, 19:44
سلام

- نور خاموش
- دما 32
- سیفون روزانه 50%
- بدون غذادهی در 3-4 روز اول
- نمک بدون ید به ازای هر 25 لیتر 1 قاشق غذاخوری
- هوادهی مناسب
در صورتیکه تغییراتی داشتند گزارش کنید

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 21:50
سلام بچه ها بعد از قرطینه کردن 2 دیسکس که مطمعن هستم سالم هستن اضافه کردم به تانک اصلی اما بعد 2 روز هنوز نتونستم مثل دیسکس های قبلی خوب غذاخورشون کنم چی کار باید کرد؟ ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۲, 15:17
کار خاصی قرار نیست انجام بدید ، سیفون های روزانه 50% رو حتما به آرامی انجام بدید هفته ای 1 بار هم ویتامینه کنید
و وعده های غذایی رو سبک کنید در دفعات بیشتر که دیسکسهای اصلی حریص بشن برای غذا خوردن
جدیدی ها هم استرسشون برطرف میشه

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 22:25
سلام اقا حامد از اون 2 دیسکس که اضافه کردم نزدیکه یک هفته میگذره اما یکیشون هنوز استرس داره میترسه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۸, 22:47
سلام اقا حامد از اون 2 دیسکس که اضافه کردم نزدیکه یک هفته میگذره اما یکیشون هنوز استرس داره میترسه
عکس بگذار ازش

mohammad91
۱۳۹۲-۰۳-۲۹, 00:19
سلام.من دو تا دیسکس گرفتم و قرنطینشون کردم به مدت یه هفته میشه الان
ولی هنوز غذا نمیخورن
اسنرسه زیادی دارن به دلیل ابعاد نامناسبه تانکه قرنطینشون
حالا من بخوام اینها رو قاطی بقیه ویسکس هام بکنم چجوری باید مطمن شم سالمن با توجه به غذا نخوردنشون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۹, 09:22
ولی هنوز غذا نمیخورن
حالا من بخوام اینها رو قاطی بقیه ویسکس هام بکنم چجوری باید مطمن شم سالمن با توجه به غذا نخوردنشون

متاسفانه قرنطینه و اضافه کردن این تعداد دیسکس به گله کار راحتی نیست
شرایط قرنطینتون رو توضیح بدید (مقدار سیفون ، دما ، هوا ، نور و ... ) سایز ماهی ها رو هم بگید حتما و عکس قرار بدید ازشون
ممکنه بیمار باشند که در صورت بیماری در بخش مربوطه بحث رو پیگیری میکنیم

hamid21
۱۳۹۳-۰۲-۰۷, 17:12
سلام به همه دوستان و رفقای سابق و جدید
ظاهرآ ابهاماتی در مورد قرنطینه دیسکس وجود داره که اینجانب سعی میکنم در این ضمینه توضیحاتی رو از تجربیات بسیار اندکم در خدمت دوستان قرار بدهم،
به نظر من قرنطینه و نوع اون بستگی به نوع ماهی که خریداری میکنید داره، مثلا تایلندی باشه/ ایرانی باشه مالزیایی باشه،دیسکس تازه وارد شده به ایران باشه یا نه از مغازه خریداری کنید و... لابد میبرسید چ ربطی داره؟
سعی میکنم به تفضیل هر کدوم رو بیان کنم که الان به دلیل ذیق وقت نمیتونم.ایشالاه به زودی/
بازم میگم اینها تجربه بسیار اندک منه/قانون و قاعده و علمی نداره و هرجاش اشتباه بود اساتید تذکر بدهند.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۰۷, 17:18
سلام به همه دوستان و رفقای سابق و جدید
ظاهرآ ابهاماتی در مورد قرنطینه دیسکس وجود داره که اینجانب سعی میکنم در این ضمینه توضیحاتی رو از تجربیات بسیار اندکم در خدمت دوستان قرار بدهم،
به نظر من قرنطینه و نوع اون بستگی به نوع ماهی که خریداری میکنید داره، مثلا تایلندی باشه/ ایرانی باشه مالزیایی باشه،دیسکس تازه وارد شده به ایران باشه یا نه از مغازه خریداری کنید و... لابد میبرسید چ ربطی داره؟
سعی میکنم به تفضیل هر کدوم رو بیان کنم که الان به دلیل ذیق وقت نمیتونم.ایشالاه به زودی/
بازم میگم اینها تجربه بسیار اندک منه/قانون و قاعده و علمی نداره و هرجاش اشتباه بود اساتید تذکر بدهند.

خوش امدی آقا حمید

بسیار خوبه که تصمیم گرفتید فعالیت مجدد رو با ارائه مطالب کاربردی شروع کنید
انشالله با نشر مطالب مورد نظرتون در انجمن به دیسکس دوستان کمک بشه

hamid21
۱۳۹۳-۰۲-۱۶, 18:05
به نام خدا
سلام
در مورد قرنطينه بايد عرض كنم قرنطينه داراي مراحل مختلفي هست
1- چرخه مترونيدازول
2-چرخه فلوبندازول
3-افزايش دما

در مورد مترونيدازول بايد عرض كنم كه به مدت 3 روز و 3 مرتبه در روز بايد دارو رو اضافه كرد/
و بعد از يكي 2 بار تعويض آب فلوبندازول رو اضافه كرد
بعد از 2 بار تعويض آب حالا بهتره دما رو تا 34 درجه براي1 هفته بالا ببريم
ماهي آمادست
به همين سادگي
قطعا كمي و كاستي هايي هم دارم پس منتظر انتقادات و پيشنهادات شما هستم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

ولی هنوز غذا نمیخورن

شما با اون فرمولي كه بنده عرض كردم قرنطينشون كن و اضافه كن ماهياتو/ اگر عجله هم داري بجاي 1 هفته با دماي 34 درجه/ 3 روز دما رو ببر روي 37 درجه ولي همون اولي بهتره/ صادقانه بگم نگران غذا نخوردنشونم نباش يعني حساس نشو

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۶, 19:14
به نام خدا
سلام
در مورد قرنطينه بايد عرض كنم قرنطينه داراي مراحل مختلفي هست
1- چرخه مترونيدازول
2-چرخه فلوبندازول
3-افزايش دما

در مورد مترونيدازول بايد عرض كنم كه به مدت 3 روز و 3 مرتبه در روز بايد دارو رو اضافه كرد/
و بعد از يكي 2 بار تعويض آب فلوبندازول رو اضافه كرد
بعد از 2 بار تعويض آب حالا بهتره دما رو تا 34 درجه براي1 هفته بالا ببريم
ماهي آمادست
به همين سادگي
قطعا كمي و كاستي هايي هم دارم پس منتظر انتقادات و پيشنهادات شما هستم

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

شما با اون فرمولي كه بنده عرض كردم قرنطينشون كن و اضافه كن ماهياتو/ اگر عجله هم داري بجاي 1 هفته با دماي 34 درجه/ 3 روز دما رو ببر روي 37 درجه ولي همون اولي بهتره/ صادقانه بگم نگران غذا نخوردنشونم نباش يعني حساس نشو
سلام حمید جان
دمای 35 به بالا خطرناکه برای دیسکس و یک نکته هم که باید لحاظ بشه در دمای بالا حجم هوادهی باید خیلی بیشتر دمای استاندار باشه چون حلالیت اکسیژن توی آب میاد پایین

rman
۱۳۹۳-۰۲-۱۶, 19:39
به هر حال نظر شما محترمه حمید جان..اما خیلی از اساتید و دوستان اصلا این کارو انجام نمیدن..مترو ماهی رو بسیار ضعیف میکنه.فلو بندازول هم همین طور..پشت هم هم که داده بشن که دیگه هیچ...دمای پیشنهادیتونم بالاست...حداکثر 32...
این در مورد دیسکوسهای غیر وحشی بود که عرض کردم.خیلی اصرار داشت کسی دارو اضافه کنه جنرال تونیک یا داروهای ضدعفونی کننده جنرال مثل نمک.