PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث درباره برعکس شدن و خوابیدن فلاور کف اکواریوم

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 20:19
سلام بچه ها

امیدوارم موضوع تاپیک خوب باشه.

چند وقته با این قضیه درگیرم و گفتم اینجا مطرحش کنم تا خوب روش بحث کنیم و به نتیجه برسیم.

چند وقت پیش گفتم که فلاور باکسی هستش که بعضی وقتا در حال شنا کردن برعکس میشه و بعد دوباره به مسیرش ادامه میده یا بعضی وقتا کف تانک به بقل میخوابه . درمان با سیپروفلوکساسین انجام شد و تغییری در این کار فلاور ایجاد نشد.

این فلاور هیچ نشونه ای از عدم تعادل در هنگام شنا کردن نداره و به خوبی شنا میکنه و خیلی هم اشتهاش خوبه و وقتی کف تانک خوابیده تا دست میبریم جلو تانکش میاد بالا برای غذا گرفتن.

این قضیه بعد از قرار گرفتن این باکس کنار یه باکس کوچیک دیگه و جفت خوردنشون اتفاق افتاد که باکس کوچیک هد کوچیکی داشت و همونم کامل خوابید و رنگ بدنش کاملا سیاه و تیره شد و باهم محلی رو تمیز میکردن ولی تخمریزی انجام نشد.گاهی اوقات این باکسی ک مشکل داره همونجوری کف تانک به بقل میخوابید و باکس کوچیک روی شکمش قرار میگرفت.چندین بار این کارو انجام میدادن.

چند وقت پیش دقیقا همین قضیه رو در یکی از فروم ها کاربری مطرح کرد که یه پاسخ دادن که کیسه هوای این ماهی مشکل داره ولی بعدش یکی دیگه اومد گفتش اگه کیسه هوا مشکل داشته باشه ماهی نمیتونه عادی شنا کنه ولی این فلاورا عادی شنا میکنن و فقط گاهی اوقات به بقل میخوابن کف تانک و یا یه لحظه برعکس میشن. تو اون فروم قضیه به نتیجه ای نرسید تقریبا.

حالا دوستان همه نظرشونو بگن ببینیم چی میشه این داستان و یه جواب خوب پیدا کنیم واسش.

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 20:27
سلام
علی جان من این مشکل رو پارسال با یه اسکار باله بلند داشتم.
در نهایت به نتیجه ای نرسیدم.برخلاف گفته ها که تا2-3ماه بیشتر زنده نخواهد بود ،تقریبأیک سالی داشتمش وبعدشم به دلیل رفتن برق وکمبود اکسیژن با چنتا دیگه از ماهی ها مرد،نه از این مشکل!شاید از بازی گوشی ماهی باشه.

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 20:30
علی جان با اینکه توضیح دادید ولی هنوز بحث کلی هست و جوابی واسش نیست.چندتا چیز میتونه باشه یکی انگل پوستی هست که اگر بدنشو به کف میکشه احتمالش زیاده که با بالابردن دما و نمک میه درست کرد ولی چون میگید برعکس میشه احتمال زیاد هست که ماهی در کیسه هوا مشکل داره که اگر دایم هست روشی برای درمان نداره ولی اگر موقتی در زمان های خاص هست اوضاع کاملا فرق داره مثلا کف تانک حالت آینه داره و شاید ماهی بترسه و یا اطراف تانک باعث ترس میشه و ماهی کف میخوابه و بازم چون میگید برعکس میشه احتمالش کمه.حالت دیگر اینه که به غذایی حساسیت داره یا نفخ میکنه و به کیسه هوای ماهی فشار میاد و باعث عدم تعادل میشه.
در کل چون ماهی سرحال هست کیسه پارگی نداره و اگر موردی دیگه براش پیش نیاد تا کیسه پاره شه مشکلی نداره و باید خیلی مراقبش باشید.
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 20:59
ممنون بچه ها

انتظار بحث های تخصصی تر رو داشتم بچه ها.

ولی من مطمئنم که این یه داستانی داره توی فلاور که این کارارو میکنن بعضیاشون و شاید هنوز کسی چیز زیادی ندونه در موردش.

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۱۷, 21:06
علی جان!!!!!علی جان!!!!!!
خب شما اطلاعات کلی دادی دوستان بیشتر از این نمیتونن حدس بزنن
در مورد اینکه بعضی از فلاورا اینجوری هستن من تا حالا فلاور زیاد داشتم ولی اصلا ندیدم که اینجوری کامل برعکس شن مگر اینکه مشکلی داشته باشه
در اینکه فلاورت مشکل داره شکی نیست ولی ریشه یابی این موضوع خیلی سخت هست
مثلا سابقه بیماری که حتما شما همه بیماری ها را نمیدونید و بعضی خود به خود خوب میشن ولی اثرشون میمونه
سابقه درگیری شدید در زمان جفت گیری یا با نر های دیگر
خوردن غذاهای غیر استاندارد چه از نظر مناسب بودن برای ماهی و چه از نظر داشتن هورمون هایی که به ماهی ضرر وارد کنه
استرس و شوک های وارد شده به ماهی که باعث میشه ماهی به خودش ضربه بزنه
وسایل در آک که ماهی بتونه اون ها را ببلعه
و ...

masih
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 18:19
سلام علی جان خوبی>؟داداش غذاهای چرب مثل بیومار نمیدی بهش؟؟یا کاری واس تحرک زیادش کردی؟؟مثلا گذاشتن یه لوچ دلقک پیشش یا دادن ماهی خوراک اینا ماهی میدوه دنبالش وبدنش فرم عضله ای میگیره وچربیاشو میسوزونه راستشو بخوای بنده یکی از دوستام تکثیر میکرد فلاور باکس یه باکس نرسه بندی توپ خرید واون فقط با دل وبیومار تغذیه میکرد درحالی که من بهش میگفتم فیبر نیاز داره نذاره بدنش چربی بگیره فلان چیزو بده فلان کارو بکن ولی گوش نمیکرد
باچند باری ک ازش تکثیر کرد بازهم همون غذاهارو میداد که اون ماهی هم همونجور شدکه ماهی شماشده که من فکر میکنم بخاطر پربی گرفتن غشاء دور کیسه هواست نه ضربه یاجابجا شدن غشاءکیسه ودر اخرهم کشتش من نفهمیدم چیشد ک مرد فکر کنم ازبس زدش پاجفت چون نر فوق العاده بود بچه های عالی هم میداد

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 19:41
سلام علی جان خوبی>؟داداش غذاهای چرب مثل بیومار نمیدی بهش؟؟یا کاری واس تحرک زیادش کردی؟؟مثلا گذاشتن یه لوچ دلقک پیشش یا دادن ماهی خوراک اینا ماهی میدوه دنبالش وبدنش فرم عضله ای میگیره وچربیاشو میسوزونه راستشو بخوای بنده یکی از دوستام تکثیر میکرد فلاور باکس یه باکس نرسه بندی توپ خرید واون فقط با دل وبیومار تغذیه میکرد درحالی که من بهش میگفتم فیبر نیاز داره نذاره بدنش چربی بگیره فلان چیزو بده فلان کارو بکن ولی گوش نمیکرد
باچند باری ک ازش تکثیر کرد بازهم همون غذاهارو میداد که اون ماهی هم همونجور شدکه ماهی شماشده که من فکر میکنم بخاطر پربی گرفتن غشاء دور کیسه هواست نه ضربه یاجابجا شدن غشاءکیسه ودر اخرهم کشتش من نفهمیدم چیشد ک مرد فکر کنم ازبس زدش پاجفت چون نر فوق العاده بود بچه های عالی هم میداد

سلام مسیح عزیزز

خیلی عالی بود جوابت .میشه روش فکر کرد و تستش کرد. من دوس دارم اینجوری بحث کنیم.

این باکس با بیومار و لوهان روزی 3 وعده تغذیه میشه و تو یه تانک 700 لیتری بوده.نکته ای که من بهش شک دارم اینه که دقیقا بعد از جفت خوردن با یه باکس کوچیک این حالت براش پیش اومد . قبلش اینو میخواستیم با یه فلاور بزرگ بزنیم که نشد و هی از پیشش در میرفت و حالا هم که بچه ها میگن نره.

اگه قضیه برای چربی های دور کیسه هوا باشه پس اگه چند روزی غذا نخوره باید علائم از بین بره درسته؟؟؟ میگم چند روز بهش غذا ندن ببینیم چی میشه.

بازم ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 20:22
غذا ندادن به ماهی درست نیست چون ماهی ضعیف میشه باید غذا هایی استفاده کنی که چربی نداره تا اگر چربی داره آب بشه
در این مورد که مسیح جان میگن احتمال خیلی کم هست چون دوستانی را میشناسم که لارو فلاور را بعد از مدتی که توان خوردن غذا را دارن فقط با بیومار فرانسه غذادهی میکنن تا حدود 2-3 بند میشن و هیچ مشکلی نیست و خیلی هم مفید بوده واسشون

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 20:44
سلام

بله احسان جان احتمالش کمه ولی اینم یه نظره و میشه گفت یه نظریست و میشه روش کار کرد و منم همینو توی این تاپیک میخواستم.

میخوام همه نظراشونو بگن و روی این ماهی تست کنیم تا تقریبا اولین انجمنی باشیم که این قضیه رو حل میکنه.چون من تاحالا تو هر انجمنی چرخیدم کسی به طور قطعی نتونست بگه این قضیه دلیلش چیه.

ممنون

masih
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 07:31
غذا ندادن به ماهی درست نیست چون ماهی ضعیف میشه باید غذا هایی استفاده کنی که چربی نداره تا اگر چربی داره آب بشه
در این مورد که مسیح جان میگن احتمال خیلی کم هست چون دوستانی را میشناسم که لارو فلاور را بعد از مدتی که توان خوردن غذا را دارن فقط با بیومار فرانسه غذادهی میکنن تا حدود 2-3 بند میشن و هیچ مشکلی نیست و خیلی هم مفید بوده واسشون
سلام احسان جان اگر شما کسایی رو دیدید ک ب لارو بعد ازمدتی ک ارتمیا خورد بیومارش میدن من کساییو دیدم که از بعد شنای ازاد به فلاورشون(لارو)بیومار میدن ولی ایا تغذیه ی لارو با یه ماهی دوسه بندی با یه ماهی 4 بندی یکیه؟
من برنامه غذایی(دستساز)که واسه ماهی هام دارم ماهیو وزنش میکنم ماهی زیر 100گرم یه برنامه داره از100تا500یه برنامه وازاون به بعد یه برنامه ساده تر ک چربی وپروتئین پایینی داره

سلام مسیح عزیزز

خیلی عالی بود جوابت .میشه روش فکر کرد و تستش کرد. من دوس دارم اینجوری بحث کنیم.

این باکس با بیومار و لوهان روزی 3 وعده تغذیه میشه و تو یه تانک 700 لیتری بوده.نکته ای که من بهش شک دارم اینه که دقیقا بعد از جفت خوردن با یه باکس کوچیک این حالت براش پیش اومد . قبلش اینو میخواستیم با یه فلاور بزرگ بزنیم که نشد و هی از پیشش در میرفت و حالا هم که بچه ها میگن نره.

اگه قضیه برای چربی های دور کیسه هوا باشه پس اگه چند روزی غذا نخوره باید علائم از بین بره درسته؟؟؟ میگم چند روز بهش غذا ندن ببینیم چی میشه.

بازم ممنون

داداش ببین هم تترا لوهان هم بیومار غذاهای چربین ماهی شما درسته تانکش بزرگ بوده ولی تحرک انچنانی نداشته چون کلا باکسها کم تحرک تراز هورن ها هستند واینکه همیشه استثناهست شاید ماهی شما کاملا شبیه نره ولی ماده باشه باید عکس باکیفیت ازمعقدش بذاتری تابشه تشخیص داد
درمورد اون کاری که شما میگید من میگم گرسنه نذارش
بهش انرژی بده چون فیبر بالایی داره وسبکه البته زیاد نه چون توشکمش باد میکنه وبده واسش ویا یه دونه دلقک بنداز توتانکش یا یه ایینه مثلا 4*4سانت رو دورشو قشنگ سنگ بزن که نیز نباشه ویه سوراخ بالاش باشه وتوتانکش اویزون کن هی باهاش بازی میکنه من به ماهیام خوراک های زبل مثل زبرا یا جوئل میدم ماهی یه ورزشی میکنه:132::132:ولی دلیل اینکه نمیگم خوراک بده چون میخورتش والان لازمه تحرک زیاد داشته باشه
ایشاا... خوب میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۵, 19:25
سلام به همه

دوستان این فلاور 3 روز غذا بهش داده نشد و هیچ تغییری نکرد پس قضیه چربی دور کیسه هوا تقریبا رد شد.حالا یه چیز دیکه::: این دوستم بخاری تانک این فلاورو برداشته و دمای ابش اومده بود پایین بعد از پایین اومدن دما کلا ماهی برعکس شده و اصلا بالا نمیاد و همون ته تانک مونده و فقط نوف میکشه. غذا به هیچ وجه نمیخوره.یعنی کاهش دما دقیقا وضعیتشو بدتر کرد.حالا نظرتون چیه؟؟؟ حدس جدیدی نمیزنید؟؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۵, 19:39
100% مشکل کیسه هوا داره

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۵, 19:45
اره مشکل مال کیسه هواست.یعنی دیگه نمیشه کاریش کرد؟؟؟

برای چی ماهی اینجوری میشه؟؟؟ این ماهی نه اب به اب شده که بگیم شک دمایی وارد شده و کیسه هواش مشکل پیدا کرده نه بیماری.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۵, 19:58
خیلی دلیلها میتونه داشته باشه ، ضربه ، عفونت و ....

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۵, 20:34
ممنون

پس یعنی دیگه بی خیال این ماهیه بشیم؟؟؟راه درمانی نداره؟؟؟

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 20:24
سلام برای این بیماری میشه کارهایی کرد.ازعوامل بیماری تغییر ناگهانی دما,استفاده بیش ازحدغذای چرب ویاخشک وکیفیت پایین آب.استفاده ازنمک بدون ید برای هر٢٠لیتریک قاشق غذاخوری,قرص مترونیدازول برای هر۴٠لیتریک قرص وهرروز یک عددنخود فرنگی پخته به ماهیت بده.حداقل یک هفته غذابه ماهی نده هرروز٣٠درصدآب سیفون بشه وقرص یک روز درمیان استفاده بشه.وادار کردن ماهی به حرکت هم خیلی تاثیرداره.استرس باعث تشدید بیماری میشه.امیدوارم این مطالب جواب گوی بیماری شما بشه.

hasoo
۱۳۹۳-۰۹-۱۰, 23:01
سلام برای این بیماری میشه کارهایی کرد.ازعوامل بیماری تغییر ناگهانی دما,استفاده بیش ازحدغذای چرب ویاخشک وکیفیت پایین آب.استفاده ازنمک بدون ید برای هر٢٠لیتریک قاشق غذاخوری,قرص مترونیدازول برای هر۴٠لیتریک قرص وهرروز یک عددنخود فرنگی پخته به ماهیت بده.حداقل یک هفته غذابه ماهی نده هرروز٣٠درصدآب سیفون بشه وقرص یک روز درمیان استفاده بشه.وادار کردن ماهی به حرکت هم خیلی تاثیرداره.استرس باعث تشدید بیماری میشه.امیدوارم این مطالب جواب گوی بیماری شما بشه.
سلام دوست عزیز
این کارها زمانی میتونه شاید موثر واقع بشه که ماهی در اثر بیماری به این صورت شه که میگن بیماری کیسه هوا ولی در بعضی مواقع کیسه هوای ماهی در اثر ضربه عیب میکنه که دیگه میشه گفت قطعا راه درمانی نداره

فریبرز
۱۳۹۳-۰۹-۱۱, 14:05
سلام خدمت شمادوستان:البته که حرف شمامتین,من هم راه کاری برای بیماری ارایه کردم وقتی کار از کاربگذره دیگه کاریش نمیشه کرد

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 12:49
سلام دوستان,چندوقت پیش پستی گذاشته بودم که فلاورم کف آک روی هدمیخوابه و... خیلی داروها روامتحان کردم تتراسایکلین,مترونیدازول,اس ترپتومایسین واین آخریا مبندازول ولی هیچ تغییری نکرد,دیگه میدونم که ماهیم هم ازاین همه دارو خسته شده .اگرکسی درمان قطعی میدونه بگه وگرنه بفرمایید چجوری بی درد راحتش کنم.فوری فوری

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 14:34
سلام دوستان,چندوقت پیش پستی گذاشته بودم که فلاورم کف آک روی هدمیخوابه و... خیلی داروها روامتحان کردم تتراسایکلین,مترونیدازول,اس ترپتومایسین واین آخریا مبندازول ولی هیچ تغییری نکرد,دیگه میدونم که ماهیم هم ازاین همه دارو خسته شده .اگرکسی درمان قطعی میدونه بگه وگرنه بفرمایید چجوری بی درد راحتش کنم.فوری فوری
دوست عزیز قبلا هم عرض کردم که باید فیلم و عکس واضح از ماهیتون بگذارید که بیماریش رو بشه تشخیص داد
احتمالا کیسه هوای ماهی دچار مشکل شده و اگر اینطور باشه تقریبا درمانش ممکن نیست

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 17:32
سلام

ماهم یه باکس خوب داشتیم که اینجوری شده بود و خیلی کار براش انجام دادم ولی هیچ تغییری نمیکرد...مدتها اینجوری بود و درنهایت هم خودم از اب گذاشتمش بیرون اب تا راحت شد....

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 21:33
سلام خدمت دوستانم,ازقبل هم هرکاری کردم عکس ارسال نمیشه بخاطرهمین این عکسی روکه درآواتار خودم گذاشتم شرایط ماهیمه.همیشه به این حالته.فقط میرم سمت آک یه حرکتی به زور به خودش میده ومیاد به هوای غذا.یه هفته غذاهم ندادم فایده ای نداشت داروها هم که قبل گفتم,دماهم ٣٢_٣۴.غذاهم میخوره,الان تقریبا ٢٠روزه اینجوریه.احساس میکنم زجرمیکشه خیلی ناراحتم,ازوقتی دوبند بود باهاش هستم.لطفایه راهی نشانم بدید.:89::89:

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1418408618243017_026122014573.jpg

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 22:04
سلام خدمت دوستانم,ازقبل هم هرکاری کردم عکس ارسال نمیشه بخاطرهمین این عکسی روکه درآواتار خودم گذاشتم شرایط ماهیمه.همیشه به این حالته.فقط میرم سمت آک یه حرکتی به زور به خودش میده ومیاد به هوای غذا.یه هفته غذاهم ندادم فایده ای نداشت داروها هم که قبل گفتم,دماهم ٣٢_٣۴.غذاهم میخوره,الان تقریبا ٢٠روزه اینجوریه.احساس میکنم زجرمیکشه خیلی ناراحتم,ازوقتی دوبند بود باهاش هستم.لطفایه راهی نشانم بدید.:89::89:
برای فعالیتهای بعدی و آپلود عکس این تاپیک رو بخوندید
آموزش کامل استفاده از آپلود سنتر و نحوه قرار دادن عکس در سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4686)+
متاسفانه ماهیتون همون مورد کسیه هوا داره که احتمال خوب شدنش خیلی خیلی ضعیفه
من اگر بودم چند گرم کلر میریختم توی تانکش که هم راحت بشه و هم تانک ضد عفونی

موفق باشید

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 22:39
ممنونم آقاحامد ولی اگرکیسه هوامشکل داشته باشه مگرنباید ماهی کلا درشناکردن مشکل داشته باشه؟این بعضی وقتا توی شناکردن حالت مستی وبی تعادلی داره,البته اگرازته آک دل بکنه.درضمن بفرمایید کلراز کجاتهیه کنم؟راستی یه نفربااطمینان بهم گفت متیلن بلو اونو درمان میکنه

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۰۲, 22:40
سلام دوست عزیز.
آقا حامد و علی گفتن دیگه منم قبلا هم گفتم... قطعا فلاورتون بیماری کیسه هوا داره و میشه گفت درمان نداره.
بهتره همون جور که حامد عزیز گفتن راحتش کنید.
لازم میدونم این نکته رو هم بگم که بارها و بارها گفته شده فلاور باید تانکش خالی از همه چیز باشه و کیفیت آبش بالا باشه و غذا دهیش هم معقول باشه.
این نکات رو انشاالله در مورد فلاور های بعدیتون لحاظ کنید فلاور عیب نمیکنه

بامشاد
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 12:54
سلام دوست عزیز
با کسب اجازه از سه استاد عزیز که قبل از بنده پست گذاشتن.
شما باید ببینی که ماهیت ایا در کل همیشه تعادل نداره یا فقط در گوشه تانک اینطوری میشه.
اگر که همیشه در شنا کردن تعادل نداره احتمالا مشکل کیسه هوایی داره.
اما اگر که همیشه در اون قسمت از تانک اینطوری میشه امکان وجود استرس درش وجود داره.
اگر نور تانکت زیاده سعی کن کمش کنی و یا دیگر عوامل استرس زا که خوت درش استادی
خوش باشی

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 14:52
باسلام خدمت همه دوستانی که دراین مدت جواب پستهای منودادن ,ازهمه شماممنونم.
دیگه کاری که شده ولی من همیشه برای فلاورم کم نذاشتم,سیفون مرتب,دمای مناسب,تغذیه خوب,ولی خوب شانس من بوده.

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 15:12
باسلام خدمت همه دوستانی که دراین مدت جواب پستهای منودادن ,ازهمه شماممنونم.
دیگه کاری که شده ولی من همیشه برای فلاورم کم نذاشتم,سیفون مرتب,دمای مناسب,تغذیه خوب,ولی خوب شانس من بوده.
اتفاقه دوست عزیز
هیچ چیز قطعی نیست
یک زمان ماهی در بدترین شرایط مشکلی براش پیش نمیاد یا ....
به هر حال امثال من و شما که ماهی دوست هستیم تنها کاری که از دستمون بر میاد مراقبت در حد دونسته هاست
شما هم عکسهایی که توی اواتارت میگذاری به نظر نمیاد ماهی در شرایط بد نگهداری شده باشه

انشالله در نگهداری از ماهی های بعدی موفق باشی و راضی

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۰۳, 15:20
ممنونم آقاحامد ودیگردوستان,انشاالله.