PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ناقص بودن دم دیسکس

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 01:21
بچه ها اگه تو ی گل یک دیسکس فقط بالهاش ریش ریش و زدگی داشته باشه مشکل چیه اصلن مشکل خاصی هست یا نه ممنون میشم بابت راهنمایی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 08:33
بچه ها اگه تو ی گل یک دیسکس فقط بالهاش ریش ریش و زدگی داشته باشه مشکل چیه اصلن مشکل خاصی هست یا نه ممنون میشم بابت راهنمایی

ازش عکس بگذارید و شرایط نگهداری رو هم کامل توضیح بدید ( کیفیت آب ، تغذیه ، آخرین ماهی اضافه شده ، سابقه بیماری در تانک و ... )

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 11:08
ازش عکس بگذارید و شرایط نگهداری رو هم کامل توضیح بدید ( کیفیت آب ، تغذیه ، آخرین ماهی اضافه شده ، سابقه بیماری در تانک و ... )

شرمنده که شرایط عکس برداری نیست حامد جان اما توضیح کامل میدم کیفیت اب که هفته ای 50 % سیفون میشه درمورده غذا خوردن هم بگم که ماهی بود تا میرفتم سمت تانک سریع میومد بالا ی اب به بهونه غذا خوردن اما الان یکم گوشه گیر شده به نسبتا ماهی دیگه ضعیف تر شده و حس میکنم کتک خور شده غذا هم دل میدادم غذای دیگه هم تترا چند روز یک بار کرم خونی دقیق از اون موقعی هم اینجوری شد که 3 دیسکس اضافه کردم اونا سالم هستن الانم غذا خور شدید 4- 5 روزم نیست که اضافه شدن سابقه بیماری هم قبلا پلیگ گرفتن که خوشبختانه با کمک شماها جونه سالم به در بردن این قضیه واسه 1 ماه پیش الانم میگم به نظرم ضعیف تر از ماهی دیگه هست باله هاش هم زدگی داره یعنی ناقص انگار بالهاشو کندن نسبتا به ماهی های هم سایزش به نظرم رشدش خوب نیست در صورتی که میگم تا 4-5 روز پیش کاملا غذا خور شدید بود

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 11:43
این دیسکس رو حتما قرنطینه کن و سیفون تانک اصلی رو هفته ای 2 بار و هر بار 50% انجام بده به همراه اضافه کردن نمک

در قرنطینه هم به ازای هر 50 لیتر 1 قرص سیپروفلوکساسین بزنید و یکروز در میون 100 سیفون و تکرار دارو

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 12:02
این دیسکس رو حتما قرنطینه کن و سیفون تانک اصلی رو هفته ای 2 بار و هر بار 50% انجام بده به همراه اضافه کردن نمک

در قرنطینه هم به ازای هر 50 لیتر 1 قرص سیپروفلوکساسین بزنید و یکروز در میون 100 سیفون و تکرار دارو

حامد داداش فقط یه چیزی اینو من بزارمش تو تانک قرطینه یکشنبه شب میخام باز دیسکس بیارم اونارو چی کار کنم اونقت :d معضلی شده واسه ما :(

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 12:29
اگر ماهیهای فعلی برات مهم هستند و همینطور این ماهی ، باید قرنطینه کنی
از نشونه های بارز کلومیناریس رو داره و همین که کتک خور بقیه شده یعنی بیماریش جدیه

شما بهتره تا 6 ماه اینده به فکر اضافه کردید دیسکس جدید نباشی ، به دلیل پلیکی که چند وقت پیش داشتید مگر اینکه دیسکسی که اضافه میکنید حتما از رد کردن پلیکش مطمئن باشید

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 14:16
جا داره واقعا اینجا از شما حامد جان و اقا قدیری و بچه ها سایت تشکر کنم واقعا اگه شماها نبودید همه دیسکس هام طلف میشدن دمتون گرم:x:x:x

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 14:48

http://emruzi.com/up/uploads/137069020947171.jpg

اینم یه عکس با هزار زحمت

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 19:15
شدیدا ضعیف و رشدسوز

دارو لازم نیست بزنید
سیفون مرتب باضافه نمک کفایت میکنه ، توی آب به ازای هر 5 لیتر 1 قطره آمپول ب کمپلس بریزید

سه طرف تانک رو بپوشونید که استرسش به حداقل برسه و با وعده های غذایی زیاد اما مقدار غذای کم تغذیه کنید

eminem6
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 21:35
شدیدا ضعیف و رشدسوز

دارو لازم نیست بزنید
سیفون مرتب باضافه نمک کفایت میکنه ، توی آب به ازای هر 5 لیتر 1 قطره آمپول ب کمپلس بریزید

سه طرف تانک رو بپوشونید که استرسش به حداقل برسه و با وعده های غذایی زیاد اما مقدار غذای کم تغذیه کنید

پس این یعنی مریض نیست فقط ضعیف شده ؟ پس اون قضیه اضافه کردن دیسکس ها رو میتونم انجام بدم تو قرنطینه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۱۸, 23:07
پس این یعنی مریض نیست فقط ضعیف شده ؟ پس اون قضیه اضافه کردن دیسکس ها رو میتونم انجام بدم تو قرنطینه؟

در بیمار بودنش که شکی نیست وگرنه نمیگفتم جدا کنی
فقط خیلی ضعیف هست و ممکنه آنتی بیوتیک نتیجه عکس بده ، روندی رو که گفتم دنبال کن

برای اضافه کردن دیسکس جدید من نظرم رو گفتم تصمیم نهایی با شماست