PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای جلوگیری از پژمردگی گل

baran1987
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 14:12
سلام دوستان خواهشا کمک کنین گل بگونیا ببری من پژمرده شده....فقط یه برگ سالم دیگه براش مونده!اول توی تراریوم کاشتمش بعد که دیدم زیاد رشد نمیکنه و برگاش کوچیک مونده منتقلش کردم به یه گلدون...چکار کنم؟؟؟؟میخوام تکثیرش کنم اما بلد نیستم:((لطفا یکی کمکم کنه....

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 14:24
سلام
دوست عزیز لطفا در انتخاب نام پست دقت بیشتری بکنید.
فکر می کنم که جای بدی پست زدید ما یک بخش برای آفات گیاهان داریم.
این نحوه ی صحیح پست زدن در سایت امروزی نیست لطفا قوانین رو رعایت کنید

قوانین داخلی سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4)

مدیران لطفا نام پست رو تغییر بدند.

--------- ادغام پست ------------

این پژمردگی می تونه بخاطر نور یا گرمای زیادباشه مقدارآبی که به گلتون می دید هم موثراست

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۱۹, 16:10
سلام
دوست عزیز لطفا در انتخاب نام پست دقت بیشتری بکنید.
فکر می کنم که جای بدی پست زدید ما یک بخش برای آفات گیاهان داریم.
این نحوه ی صحیح پست زدن در سایت امروزی نیست لطفا قوانین رو رعایت کنید

قوانین داخلی سایت (http://emruzi.com/showthread.php?t=4)

مدیران لطفا نام پست رو تغییر بدند.

این پژمردگی می تونه بخاطر نور یا گرمای زیادباشه مقدارآبی که به گلتون می دید هم موثراست

سلام . جای پست درسته . چون ربطی به سموم و آفات نداره .:Sily:

سلام دوستان خواهشا کمک کنین گل بگونیا ببری من پژمرده شده....فقط یه برگ سالم دیگه براش مونده!اول توی تراریوم کاشتمش بعد که دیدم زیاد رشد نمیکنه و برگاش کوچیک مونده منتقلش کردم به یه گلدون...چکار کنم؟؟؟؟میخوام تکثیرش کنم اما بلد نیستم:((لطفا یکی کمکم کنه....

سلام . اول اینکه در مورد نحوه ی نگهداری گیاه به طور کامل توضیح بدین . مثل آبیاری . نوع خاک . نور . و غیره ....

بعد در مورد تکثیر بگونیا یه مطلب قرار داده شده . بگونیا (http://emruzi.com/showthread.php?t=1956)به این لینک برین . اگه جوابتون رو نگرفتین بگین تا کاملتر توضیح بدم .

اگه تو مراحل رشد برگ ها کم کم کوچیک شده باشن واسه اینه که مواد غذایی به گیاه نمیرسه . ولی اگه از اول اینجوری باشن به دلیل کمبود نور هست . اینگونه بگونیا نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیره . روش تکثیرشم به وسیله قلمه و تقسیم ریشه هست . اگه سوالی مونده بگین تا جواب بدم . در ضمن سطح خاک هم همواره باید کمی مرطوب باشه .

baran1987
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 10:10
سلام ممنون من اون مطلب تکثیر رو خوندم اما منظور شما رو از تقسیم ریشه متوجه نمیشم،گل من الان دیگه کاملا برگهاش پژمرده شده،آیا اگه تکثیرش کنم ممکنه درست بشه؟...در ضمن من 3 بار توی هفته بهش آب میدم و پشت پنجره هم هست...لطفا زودتر کمک کنین...:Worried:

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 10:44
سلام ممنون من اون مطلب تکثیر رو خوندم اما منظور شما رو از تقسیم ریشه متوجه نمیشم،گل من الان دیگه کاملا برگهاش پژمرده شده،آیا اگه تکثیرش کنم ممکنه درست بشه؟...در ضمن من 3 بار توی هفته بهش آب میدم و پشت پنجره هم هست...لطفا زودتر کمک کنین...:Worried:

سلام . ببینید آبیاری باید به گونه ای باشه که سطح خاک مرطوب باشه نه خیس . غرقاب نشه . با در نظر گرفتن اب و هوا و دما باید میزان آبیاری رو کنترل کنید . اگه یه عکس ازش بفرستید خیلی خوب میشه . احیانا پژمرده شده یا دچار پوسیدگی .
در ضمن میزان آبیاری شما زیاده . در مورد نحوه ی نگهداری هم توضیح ندادین .

تقسیم ریشه به این معنی هست که اگه گیاه سالم باشه گیاه رو به ارامی از خاک بیرون اورده و هر قسمت رو که دارای ریشه هست رو از هم جدا کنید و تبدیل به چند گیاه کنید . در حال حاضر بهتره که اجازه بدین گیاه رو به بهبودی بره . ممکنه که دچار پوسیدگی شده نه پژمردگی . حتما یه عکس اگه ممکنه از گیاه بفرستین .

baran1987
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 14:10
ممنون دوست عزیز از جوابتون،الان دیگه گلی نمونده....دیروز آخرین برگش هم پژمرده شد.....الان فقط خاکو میبینین!چیزی نیست که عکسشو بفرستم،به نظرتون میگیره؟؟؟؟بذارمش بیرون از خونه یا پشت پنجره خوبه؟؟؟؟آبیاریش کنم؟؟

Hamzeh
۱۳۹۲-۰۳-۲۱, 15:58
ممنون دوست عزیز از جوابتون،الان دیگه گلی نمونده....دیروز آخرین برگش هم پژمرده شد.....الان فقط خاکو میبینین!چیزی نیست که عکسشو بفرستم،به نظرتون میگیره؟؟؟؟بذارمش بیرون از خونه یا پشت پنجره خوبه؟؟؟؟آبیاریش کنم؟؟

احتمالا به دلیل آبیاری بیش از حد و جابجایی نامناسب این اتفاق افتاده . در حال حاضر گیاه رو به محل باز و سایه منتقل و ابیاری رو تا زمانی که سطح خاک کاملا خشک نشده متوقف کنید . امکانش کمه که مشکلش بر طرف بشه . ولی شاید دباره بشه بهش امید داشت . من خودم چند مدل بگونیا دارم و یکیشون تا حد مرگ رفته بود ولی خب حالش خوب شد . در این شرایط هیچ گونه کودی به گیاه ندین .انشاالله که دباره رشد میکنه . البته این مدل بگونیا که گفتین و اگه اسمش رو درست گفته باشین به گرمای زیاد هم حساس هست .

بیشترین دلیل خرابی گلهای خانگی آبیاری بیش از حد هست پس مراقب آبیاری باشین و نیاز آبی گباه خودتون رو حتما بدونین. جنس خاک هم به توع ابیاری ارتباط مستقیم داره . موفق باشید .