PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاور برای تکثیر ماهی مولی

elias.kh
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 09:14
سلام به همه ی دوستان
دیروز رفتم یک آکواریوم فروشی ازش پرسیدم یک متهی می خوام که راحت تکثیر بشه و بچه زا باشه اون هم به من مولی بالن رو معرفی کرد وقتی دیدمش ازش خوشم اومدحالا:
کسی اگر تجربه ی خاصی در ایم مورد داره ممنون می شم اگر در اختیارم بزاره.
در مورد دما-حجم تانک هم اگر میشه توضیحی بدید؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 11:30
مشاوره تکثیر زنده زاها یا گوپی رو سرچ کنید در مورد مولی هم همه اون شرایط صادق هست

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۳-۲۰, 15:55
سلام

یله همونظور که حامد گفت دقسقا مثل گوپی هستش تگثیرش.ولی به نظر من راحت ترین تکثیر زنده زا رو همون گوپی داره.من مولی رو تکثیر کردم .دوره های تکثیرش تا 40 روز هم میرسید و بعضی وقتا ماده بعد از یه بار به ذنبا اوردن بچه ها دیگه بارور نمیشد.حالا شاید من نکته ای رو رعایت نمیکردم.در ضمن فکر میکنم باید برای مولی مقداری اب رو شور کنی.

من یه جفت مولی این هفته اوردم خاش و ماده مقداری شکمش پر به نظر میومد.وقتی ریختم توی تانک 24 ساعت بعد بچه هاش به دنیا اومدن و الان 11 تا بچه تو تانکشونن.

فکر میکنم تغییر زیادی که در سختی اب ایجاد شد یه جور شک بهش وارد کرد به نظر بچه ها زودتر از موعد به دنیا اومدن چون چنتا از بچه ها ناقص و هنوز به شکل تخم بودن.

ولی بازم توصیه میکنم بری دنبال گوپی.چون هم راحت تر و هم جذاب تر و هم زیباتره.(البته نظر خودت شرطه)

موفق باشی

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۲۸, 22:00
دوستان به نظر شما باید چکار کنیم که ماهی مولی تحریک بشه و بیشتر تکثیر بشه کرد .

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۲۹, 21:51

سلام
به نظر من خوب رسیدگی کنید بهشون و سیفون منظم
احتیاج به کار دیگه ایی نیست!!

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۶-۳۰, 12:29

سلام
به نظرم گیاه هم تاثیر داشته باشه

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۳۰, 13:04
سیفون روزانه دارم و اینکه الان یکی ار ماهی ها که حدود 100 تایی بچه میزاشت دیشب زایمان کرد و حدود 80 تا بچه مرده زایمان کرد

ABOLFAZL
۱۳۹۲-۰۶-۳۰, 13:46
سیفون روزانه دارم و اینکه الان یکی ار ماهی ها که حدود 100 تایی بچه میزاشت دیشب زایمان کرد و حدود 80 تا بچه مرده زایمان کرد

نمی دونم شاید مشکل از اب بوده و یا تغدیه
ولی بذار دفعه بعدی اگه دوباره مردن بچه ها یه فکری باید بکنی.
چند روز که داریشون

somijooon
۱۳۹۲-۰۶-۳۰, 14:29
باید بعد از زایمان ماده رو جدا کنید و بدون نر بهش برسید و تغذیه ش کنین ... نه اینکه بلافاصله بندازینش کنار نر.. تو این فاصله تو شکمش تخم ایجاد میشه و بعد از تقویت وقتی با نر جفتگیری میکنه تخم ها به بچه تبدیل میشن وزایمان انجام میشه.. حتما باید بهش استراحت بدین

mogahi
۱۳۹۲-۰۶-۳۱, 20:15
آخه تا حالا نبوده که اکثرا بچه ها مرده به دنیا بیان .
اگر اشتباه نکنم یکی از مورادی که نیازه ماده جدا بشه اینه که زمان جفت گیری بعدی و زایمان بعدی کمتر میشه
و سلامت ماده حفظ میشه و ضعیف نمیشه

--------- ادغام پست ------------

نمی دونم شاید مشکل از اب بوده و یا تغدیه
ولی بذار دفعه بعدی اگه دوباره مردن بچه ها یه فکری باید بکنی.
چند روز که داریشون
ابوالفضل جان تقریبا 40 تا 50 روز پیش زایمان کرده بود . این سری سعی کردم از غذاهای دیسکس هم ماهی مولد های مولیمو تغذیه کنم که شامل میکس دل + تترا پریما و پولکی سبزینه و البته 10-15 روز اول با پولکی میکس تغذیه شدن و انتظار داشتم این سری تعداد بچه زایی بیشتر شه و فاصله زایمان ها کمتر نه بیشتر آخه به نظر خودم حسابی تقویت شدنه

mogahi
۱۳۹۲-۰۷-۰۲, 18:20
آپ جهت جواب !!!؟؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۷-۰۲, 19:59
آخه تا حالا نبوده که اکثرا بچه ها مرده به دنیا بیان .
اگر اشتباه نکنم یکی از مورادی که نیازه ماده جدا بشه اینه که زمان جفت گیری بعدی و زایمان بعدی کمتر میشه
و سلامت ماده حفظ میشه و ضعیف نمیشه

--------- ادغام پست ------------

ابوالفضل جان تقریبا 40 تا 50 روز پیش زایمان کرده بود . این سری سعی کردم از غذاهای دیسکس هم ماهی مولد های مولیمو تغذیه کنم که شامل میکس دل + تترا پریما و پولکی سبزینه و البته 10-15 روز اول با پولکی میکس تغذیه شدن و انتظار داشتم این سری تعداد بچه زایی بیشتر شه و فاصله زایمان ها کمتر نه بیشتر آخه به نظر خودم حسابی تقویت شدنه

سلام دوست عزیز

لطفا از زدن پست اسپم خودداری نمایید دراولین فرصت پاسخ شما داده خواهد شد.

یکی دیگه از دلایل استرس یا حتی بیماری میتونه باشه
البته به نظر من دل زیاد برای زنده زاها مناسب نیست(نظر شخصی بنده)
اگر دفعه قبل هم به این شکل بوده میشه مشکل ژنتیکی مولدها رو نام برد.

soheil22
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 09:42
واسه اصلاح نژاد مولی از چه روشی استفاده کنم

mogahi
۱۳۹۲-۰۷-۰۶, 14:52
آقا سهیل شما فقط دنبال اصلاح نژاد هستی که تو همه تایپیک ها این مدلی درخواست میکنی

آز بقیه دوستان هم از درباره سوال من جوابی دارن بفرمایند ( پست 4 و پست 7)

عرشیا
۱۳۹۳-۰۳-۱۳, 01:12
سلام.

من سه عدد مولی ماده دارم.
یکیشون به خوبی زایمان کرد.
ولی یکی از ماهیها به شکل زیر زایمان کرد.دلیلش چی میتونه باشه؟

http://www.xum.ir/images/2014/06/02/IMG20140603015932.jpg

otello100
۱۳۹۳-۰۳-۱۳, 13:32
آقا محمد امین گرامی من تو سالن و تانکهای خونه دارم گوپی تکثیر میکنم .همونطور که دوستان هم به شما گفتن یکی از دلایل مهم ضعیف بودم ماهی های مادست من بلا فاصله بعد از وضع حمل ماهیها یک قرص کلسی دکس که حاوی کلسیم به ماهی ها میدم تا جلوی ضعفشون رو بیگریه ( 60لیتر ) یک قرص به تناوب هم بهشون کلسی دکس میدم که خیلی در وضع حمل و تعداد جوجه ها کمک میکنه البته اگه بتونید به تناوب مثلا هفتگی یا چند روز در میان علاوه بر تغذیه متنوع از مولتی ویتامینهای خوراکی که شامل مواد معدنی هم هستند در تانک مولی هاتون استفاده کنید خیلی خوبه یک سوم کپسول در60لیتر آب هر 10روز خیلی خوبه و من در این خصوص جواب گرفتم اگر دوستان تجربه ای فراتر و بهتر دارند بفرمایند تا من هم بهره مند بشم ممنون.

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 12:08
سلام
دوستان ماهی مولی هم مثل گوپی بچه هاشو بعد از تولد می خوره؟
بهتر ماهی مولد رو جدا کنم یا نه ؟

thosein
۱۳۹۳-۰۵-۰۴, 12:46
بله دوست عزیز بچه هاش رو میخوره ولی نه مثل گوپی . بهترین کار همون جدا کردن مولد و استفاده از زایشگاه یا مخفیگاه تو کف تانک واسه بچه ها .

elias.kh
۱۳۹۳-۰۵-۰۹, 20:26
سلام
از زمانی که یک جفت مولی رو کنار هم میزاری تا زمانی که باردار میشن و یچه به دنیا میارن چقدر طول میکشه؟
اگر دمای آب رو زیاد کنی این مدت کوتاه تر میشه یا نه؟

web1362
۱۳۹۳-۰۵-۰۹, 21:29
سلام
از زمانی که یک جفت مولی رو کنار هم میزاری تا زمانی که باردار میشن و یچه به دنیا میارن چقدر طول میکشه؟
اگر دمای آب رو زیاد کنی این مدت کوتاه تر میشه یا نه؟

در کل معمولا زنده زاها ماهیانه یک بار بچه خالی می کنند.
برای زنده زاها اگر دما را بالا نبرید بهتر است.