PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکس آنجل های نقره ای ما

Lara
۱۳۹۱-۰۸-۱۶, 21:23
http://emruzi.ir/up/uploads/13522276401.jpg (http://emruzi.ir/up/)http://emruzi.ir/up/uploads/13522277631.jpg (http://emruzi.ir/up/)درست میگم اسمش آنجل نقره ای هست؟

محمد رضا قدیری
۱۳۹۱-۰۸-۱۶, 22:02
سلام
بله انجل نقره ای هست البته بعضیها بهش انجل چروک هم میگند
2 موضوع امل اینکه چرا 2 بار تاپیک باز کردی و عکس ماهیهاتو گذاشتی دوم اینکه من در اکواریم شما گلدفیش هم دیدم که نگهداریش با انجل بسیار کار اشتباهی هست
موفق باشید

mahdi3000
۱۳۹۱-۰۸-۱۶, 22:38
سلام

تانک زیبایی دارین . آنجل هاتون هم خیلی قشنگن . اسم اصلیشون آنجل پرویی هستش .

موفق باشی

Lara
۱۳۹۱-۰۸-۱۷, 06:58
نمیدونم چطور شد که دو تا تاپیک شد خودم هم نفهمیدم بعد هم هر کار کردم نتونستم حذفش کنم.

ممکنه یه کم توضیح بدین که کنار هم بودنشون چه مضراتی داره؟

محمد رضا قدیری
۱۳۹۱-۰۸-۱۷, 07:18
گلدفیش ماهي سرد ابی هست که باید در دمای زیر 25 درجه و در ابی تقریبا نیمه سخت و قلیایی نگهداری بشه در صورتی که انجل ماهي گرم ابی با درجه حرارت بالای 27 و با شرایط ابی نرم و اسیدی نگهداری میشه این 2 با هم تضاد دارند و در ماهیهای سرد ابی انگلهایی وجود داره که برای خودشون مضر نیستند ولی اگر به ماهیهای دیگه مثل انجل منتقل شن بسیار خطرناک میشند

- - - Updated - - -

گلدفیش ماهي سرد ابی هست که باید در دمای زیر 25 درجه و در ابی تقریبا نیمه سخت و قلیایی نگهداری بشه در صورتی که انجل ماهي گرم ابی با درجه حرارت بالای 27 و با شرایط ابی نرم و اسیدی نگهداری میشه این 2 با هم تضاد دارند و در ماهیهای سرد ابی انگلهایی وجود داره که برای خودشون مضر نیستند ولی اگر به ماهیهای دیگه مثل انجل منتقل شن بسیار خطرناک میشند

amooemad
۱۳۹۱-۰۸-۱۷, 17:12
سلام
فکر کنم به اینا آنجل تایگر هم گفته میشه. من یکم توضیحات محمدرضای عزیز رو تصحیح کنم. گلد فیش از خانواده کپورماهیائه و این ماهیا هم جزء ماهیای گرم آبی دسته بندی میشن و برخلاف چیزی که تصور میشه تحمل دمای تا 40درجه رو هم دارن و اتفاقا در دمای حدود 27-30بیشترین فعالیت رو دارن اما دلیل اینکه گفته میشه بهتره در کنار ماهیای دیگه نگهداری نشن اینه که این ماهیا به خاطر شرایط نگهداری و تکثیرشون توی استخرهای خاکی و تحمل بالا (نسبت به بقیه ماهیای تزیینی) نسبت به بیماری دارن ممکنه ناقل بیماریهایی باشن که سایر ماهیا رو از بین ببره و بعلاوه مواد دفعی بالایی هم دارن که ممکنه بقیه ماهیا رو مسموم کنه

محمد رضا قدیری
۱۳۹۱-۰۸-۱۷, 20:41
سلام
فکر کنم به اینا آنجل تایگر هم گفته میشه. من یکم توضیحات محمدرضای عزیز رو تصحیح کنم. گلد فیش از خانواده کپورماهیائه و این ماهیا هم جزء ماهیای گرم آبی دسته بندی میشن و برخلاف چیزی که تصور میشه تحمل دمای تا 40درجه رو هم دارن و اتفاقا در دمای حدود 27-30بیشترین فعالیت رو دارن اما دلیل اینکه گفته میشه بهتره در کنار ماهیای دیگه نگهداری نشن اینه که این ماهیا به خاطر شرایط نگهداری و تکثیرشون توی استخرهای خاکی و تحمل بالا (نسبت به بقیه ماهیای تزیینی) نسبت به بیماری دارن ممکنه ناقل بیماریهایی باشن که سایر ماهیا رو از بین ببره و بعلاوه مواد دفعی بالایی هم دارن که ممکنه بقیه ماهیا رو مسموم کنه
سلام به عماد عزیز ممنون بابت توضیحاتت با این که این تاپیک متعلق به lara خانم هست و نباید در اینجا بحث بکنیم ولی با اجازه صاحب خانه توضیحاتی عرض میکنم
اینکه فرمودید جز کپورماهیان هستند صحیح هست ولی دلیل بر اینکه گرم آبی باشند نیست کوی هم جز این گروه هست آیا به نظرت گرم آبی هست؟ اگر کتاب اطلس ماهیان آب شیرین نوشته مهدی اعظمی رو مطالعه بفرمایید در صفحه 194 راجع به طلا ماهی یا گلدفیش توضیح کامل داده شده و در آنجا دمای آب رو بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد (50-68 فارنهایت) نوشته و جز ماهی های سرد آبی تقسیم بندی کرده و همونطور که گفتم ماهیهای سرد آبی بیماریها و انگلهای مختص خودشون رو دارند مثل کرم قلابدار گلدفیش و از این قبیل بیماریها که راحت به ماهیهای حساسی مثل انجل انتقال پیدا میکنند به همین دلیل هست که توصیه میشه از ماهی خوراک سرد آبی برای تغذیه ماهیهای گرم آبی استفاده نشه موفق باشی

amooemad
۱۳۹۱-۰۸-۱۸, 18:06
سلام
بحث نکردیم که فقط خواستیم راهنمایی کنیم :) خوب من به جرات و با قاطعیت میتونم بگم که هرکسی که هرگونه از کپورماهیان رو جزء ماهیای سردآبی دسته بندی میکنه کاملا داره اشتباه میکنه. همه گونه های کپورماهیا جزء ماهیای گرم آبی هستن اما به علت اینکه دامنه وسیعی از دما (0تا40) رو میتونن تحمل کنن با هر شرایطی وفق پیدا میکنن. و اما در مورد این موضوع باید به یک نکته دیگه اشاره کنم که از نظر آکواریوم و پرورش اصطلاحات یه مقدار با هم فرق دارن و ممکنه از این نظر این ماهی رو جزء سردآبی دسته بندی کرده باشن اما در اصل این طور نیست

Rezaei
۱۳۹۱-۰۸-۲۱, 16:23
بسیار عالی لارا خانم

بچه ها توضیحاتی دادند و همه کمابیش درست بود کپور ماهیان همونطور که عماد گفت دامنه وسیعی از دما رو تحمل میکنند
اما بزرگترین مشکل نگهداری خانواده کپور ماهیان با خانواده سیجلایدها ناشی از انگلهای پوستی است که خانواده کپور ماهیان ناقل بسیار خوبی برای این انگلها هستند و به دلیل اینکه خودشون دارای فلسهای به نسبت مقاومتری نسبت به سیجلایدها هستند این نکته میتونه برای سیجلایدها مضر باشه

و نکته دوم هم اینکه حالت قفل لب آنجلهای شما اگر زیاد اتفاق میوفته و ادامه داره دلیلش نر بودن هر دو ماهی هست و در نهایت باعث ضعیف و کشته شدن یکی از ماهی ها میشه که برای تصاحب قلمرو با هم درگیری دارند و اگر هم اتفاقی است که نشونه جفت خوردنشون میتونه باشه
اما قرمزی اطراف دهان آنجلها رو که میبنم احتمال اول باید بیشتر باشه

و نکته آخر هم اینکه این آنجها در واقع به اسم تایگر شناخته میشن که در زمان بلوغ و جفت گیری خطها پررنگتر شده و بسیار زیباتر میشه ماهی اما در ایران به اسم نقزه اس بیشتر معروف هستند و حتی ممکنه بعضی آکواریومی ها هم ندونن آنجل تایگر منظورتون کدوم آنجل هست

تاپیکها و پستهای تکراری ادغام شدند