PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت تکثیر اسکار

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۰۷, 13:07
سلام دوستان

من یک گله اسکار می خواهم بخرم برای همین
از شما عزیزان درخواست مشاوره داشتم.

1-اسکارهایی که می خواهم بخرم یکسری لوله های جنسی شون زده بیرون
ویکسری نه ,به نظر شما تاثیری در جفت شدن سریع داره؟

2-آیا جفت شدن سریع تو نژاد اسکارها تاثیر داره مثلا سلطنتی زودتر جفت میشه؟

3-حداقل گله برای جفت شدن چندتا باید باشد؟

ممنون از شما عزیزان

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۰۷, 15:59
سلام دوستان

من یک گله اسکار می خواهم بخرم برای همین
از شما عزیزان درخواست مشاوره داشتم.

1-اسکارهایی که می خواهم بخرم یکسری لوله های جنسی شون زده بیرون
ویکسری نه ,به نظر شما تاثیری در جفت شدن سریع داره؟

2-آیا جفت شدن سریع تو نژاد اسکارها تاثیر داره مثلا سلطنتی زودتر جفت میشه؟

3-حداقل گله برای جفت شدن چندتا باید باشد؟

ممنون از شما عزیزان
سلام رضا جان

1- عمومیت نداره اما گله اسکارهایی که من داشتم اونهایی که لولشون بیرون زد در زمان جووانی ، دیرتر از همه تخم ریختند
2- نه اسکار در جفت خوردن هیچ فرقی نداره و سختگیر هم نیست ، فقط یک نر و ماده کنار هم باشند و فضای کافی داشته باشند جفت میخورن
3- گله مهم نیست رضا جان ، همونطور که گفتم شما حتی در سایز درشت 1 دونه نر و یک ماده بگیری خیلی راحت با هم جفت میخورد مشکل کار از اون به بعده

شما حالا میخوای گله رو بگیر ، جفتهای خودت رو که انتخاب کردی اونهایی رو که نمیخوای من ازت بر میدارم ولی قول بده که همه خوباش رو برای خودت سوا نکنی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۰۷, 20:44
سلام رضا جان

1- عمومیت نداره اما گله اسکارهایی که من داشتم اونهایی که لولشون بیرون زد در زمان جووانی ، دیرتر از همه تخم ریختند
2- نه اسکار در جفت خوردن هیچ فرقی نداره و سختگیر هم نیست ، فقط یک نر و ماده کنار هم باشند و فضای کافی داشته باشند جفت میخورن
3- گله مهم نیست رضا جان ، همونطور که گفتم شما حتی در سایز درشت 1 دونه نر و یک ماده بگیری خیلی راحت با هم جفت میخورد مشکل کار از اون به بعده

شما حالا میخوای گله رو بگیر ، جفتهای خودت رو که انتخاب کردی اونهایی رو که نمیخوای من ازت بر میدارم ولی قول بده که همه خوباش رو برای خودت سوا نکنی

سلام حامد جان
خیلی ممنون از راهنمایی شما چشم قابل شما رو ندارند من با قشنگی و زشتی کار ندارم
فقط ازشون بچه می خواهم :d

در مورد مشکل کار بعد جفت خوردن میشه بیشتر توضیح بدهید .
همانطور که می دانید تخم ریزی و جفت خوردن هم فوت کوزه گری داره
اگر توضیح بدهید ممنون می شوم.
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۰۷, 20:57
سلام حامد جان
خیلی ممنون از راهنمایی شما چشم قابل شما رو ندارند من با قشنگی و زشتی کار ندارم
فقط ازشون بچه می خواهم :d

در مورد مشکل کار بعد جفت خوردن میشه بیشتر توضیح بدهید .
همانطور که می دانید تخم ریزی و جفت خوردن هم فوت کوزه گری داره
اگر توضیح بدهید ممنون می شوم.
با تشکر
قدم به قدم رضا جان ، عجله نکن ;)
مسلما در هر کاری شگردها و روشهای شخصی وجود داره ، اگر در تکثیر اسکار نبود الان باید اسکار سه بندی رو عمده 1 تومن بخریم نه 3 تومن به بالا ;)

فقط این نکته رو بگم که خیلی ها حتی با دونستن فوت و فن به راحتی نمیتونن و یا اصلا نمیتونن از اسکار بچه بگیرند و دلیلش هم چیزی نیست جز اینکه این ماهی واقعا باهوشه و علاوه بر خصوصیات بقیه سیجلایدها به نظر من احساسات کاملتری داره

کمی اگر بخوام باز کنم این مسئله رو :
برای جابجایی یک اسکار میشه مقایسه کرد ، یکی بیاد اسکار من رو جابجا کنه فقط بین دوتا آکواریوم تا روزها ممکنه بالا نیاد و غذا نخوره
اما همون کار رو من انجام میدم و اسکار بعد از چند دقیقه حالت عادی پیدا میکنه
حتی وقتهایی شده برای سیفون زدن 100% تانک کامل آب تانک رو کشیدم و اسکارها به آورمی کف تانک میخوابند بدون هیچ تلاشی که خاص ماهی های دور مونده از آب هست و با آب کردن دوباره تانک حتی اگر وقت غذا خوردنشون باشه از دستم غذا میخورند

اسکار ماهیی هست که باید تربیت بشه مثل یک سگ دست آموز و این روش برای تکثیر هم صادقه ، اسکاری که برای تکثیر و تخم ریزی تربیت شده باشه صاحبش رو اذیت نمیکنه اما وای به روزی که این ماهی برای تکثیر تربیت نشده باشه
تکثیر کار حرفه ای رو از زندگی سیر میکنه و تخم نمی ریزه

برای این مسائل هست که بهت گفتم اسکار واقعا مولد ، قیمت نداره

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۰۸, 20:15
با سلام خدمت دوستان عزیز
داداش رضا اسکار ها هیچ تفاوتی در نژاد ندارند یکی قرمز یکی سفید یکی سیاه
فرقشون در رشدشون هست سلطنتی و تایگر هر ماه 3 سانت بقیه نژاد ها هر ماه 1.5 تا 2 سانت فرقش اینجاست
و برای کامل سازی حرف های استاد قرانقدر آقای قدیری اینجوری بهت بگم که اصلا اسکار موقع تخم ریزی اول نباید استرس داشته باشه و الاه تا آخر عمرت نمیتونی از این اسکار ها تخم بگیری چون سری اول تو مغزشون میمونه که چی شده و اسکار هایی که لوله زدند نباید و به هیچ وجه از هم جدا بشن چون اگه از هم جدا بشن دیگه جفت نمیشن اسکار هایی که سری های زیادی تخم ریزی کردند و دیگه تخم نمیکنن را از هم جدا میکنند تا تحریک بشن و اگه گله ای نگه داری اسکار رو برات نمیسرفه یه جفتی که نه لوله زدند نه چیزی بگیر کنار هم نگه دار تا تخم بریزن این کار با سرفه هست
ببخشید دوستان عزیز سرتون رو درد آوردم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۰۸, 20:36
با سلام خدمت دوستان عزیز
داداش رضا اسکار ها هیچ تفاوتی در نژاد ندارند یکی قرمز یکی سفید یکی سیاه
فرقشون در رشدشون هست سلطنتی و تایگر هر ماه 3 سانت بقیه نژاد ها هر ماه 1.5 تا 2 سانت فرقش اینجاست
و برای کامل سازی حرف های استاد قرانقدر آقای قدیری اینجوری بهت بگم که اصلا اسکار موقع تخم ریزی اول نباید استرس داشته باشه و الاه تا آخر عمرت نمیتونی از این اسکار ها تخم بگیری چون سری اول تو مغزشون میمونه که چی شده و اسکار هایی که لوله زدند نباید و به هیچ وجه از هم جدا بشن چون اگه از هم جدا بشن دیگه جفت نمیشن اسکار هایی که سری های زیادی تخم ریزی کردند و دیگه تخم نمیکنن را از هم جدا میکنند تا تحریک بشن و اگه گله ای نگه داری اسکار رو برات نمیسرفه یه جفتی که نه لوله زدند نه چیزی بگیر کنار هم نگه دار تا تخم بریزن این کار با سرفه هست
ببخشید دوستان عزیز سرتون رو درد آوردم
خیلی خوبه که همه در این بحثها شرکت کنند و جدا از هر گونه تعصب تجربه و نظر خودشون رو بگن

تفاوتی رو که در رشد اسکارها گفتید من نداشتم ، یک گله 20-30 تایی از نژاد های مختلف کنار هم داشتم که همراه هم رشد میکردند و تنها تفاوت در رشد بهتر نرها دیده میشد

موفق باشید

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۰۹, 19:49
خیلی خوبه که همه در این بحثها شرکت کنند و جدا از هر گونه تعصب تجربه و نظر خودشون رو بگن

تفاوتی رو که در رشد اسکارها گفتید من نداشتم ، یک گله 20-30 تایی از نژاد های مختلف کنار هم داشتم که همراه هم رشد میکردند و تنها تفاوت در رشد بهتر نرها دیده میشد

موفق باشید

با سلام خدمت دوستان و آقای حامد رضایی نژاد
اگه یه گله از همه ی نژاد های اسکار کنار هم نگهداری کنی شما راست میگید و اما اگه تک نژادی نگه داری متوجه میشی توی گله چون نژاد هایی مثل سلطنتی تایگر و پلنگی که پرخورتر از اون یکی نژاد ها هستند زیاد تر از اون یکی ها میخورند و اون یکی نژاد ها را برای خوردن تشویق میکنند که همه گی یکسان رشد میکنند و لی اگه تک نژادی نگه دارین میبینین که نژاد هایی مثل آلبینو پرتقالی لیمویی و مسی رشد کمتری نسبت به اون یکی نژاد های نام برده دارند.
ببخشید به خاطر توضیحات زیاد
یا علی:d

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۰۹, 19:52
با سلام خدمت دوستان و آقای حامد رضایی نژاد
اگه یه گله از همه ی نژاد های اسکار کنار هم نگهداری کنی شما راست میگید و اما اگه تک نژادی نگه داری متوجه میشی توی گله چون نژاد هایی مثل سلطنتی تایگر و پلنگی که پرخورتر از اون یکی نژاد ها هستند زیاد تر از اون یکی ها میخورند و اون یکی نژاد ها را برای خوردن تشویق میکنند که همه گی یکسان رشد میکنند و لی اگه تک نژادی نگه دارین میبینین که نژاد هایی مثل آلبینو پرتقالی لیمویی و مسی رشد کمتری نسبت به اون یکی نژاد های نام برده دارند.
ببخشید به خاطر توضیحات زیاد
یا علی:d
ممنون از اینکه منظورتون رو روشن کردید
پس با تجربه شما ، بهتره گفته بشه نژادهای تایگر پرخورتر هستند که این گفته کاملا درسته و در گرفتن غذا کاملا سریعتر عمل میکنند و بقیه نژادها حتی اگر در یک گله باشند بعد از سیر شدن تایگر ها میتونن خودشون رو سیر کنند
و اگر غذادهی مناسب و کامل نباشه امکان رشد سوز شدنشون هست

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 17:06
با سلام
بله تایگر نژاد های دیگه رو برای خوردن زیاد غذا تشویق میکنه
نه امکان رشد سوز شدن اسکار وجود نداره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 17:33
با سلام
بله تایگر نژاد های دیگه رو برای خوردن زیاد غذا تشویق میکنه
نه امکان رشد سوز شدن اسکار وجود نداره
تاپیک مشاوره تکثیر هست و این بحثها باید در تاپیکهای تغذیه باشه
لطفا قطعی در مورد چیزی صحبت نکنید ، اسکار هم احتمال رشد سوز شدن و ضعیف بودنش در گله وجود داره

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 23:04
آقای رضایی ضعف موندن نسبن به بقیه که رشد سوز شدن نیست

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 23:13
آقای رضایی ضعف موندن نسبن به بقیه که رشد سوز شدن نیست
گفتم خدمت شما دوست عزیز که بحث تغذیه اسکار در جای خودش

رشد سوز به ماهی گفته میشه که عدم رشد متناسب بین اجزا یا نسبت به سن داشته باشه و بعضا هم لاغر در ناحیه شکم و دفرمه شدن بدن رو به دنبال داره

حالا شما هم بجای تکرار حرفتون لطفا در تاپیک مربوط به مشاوره تغذیه اسکار لطف کنید و دلیل یا تعریف مستند خودتون بیان کنید که بنده متوجه اشتباهم بشم و استفاده کنم

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 00:23
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
این اولین پست من در این سایت هستش و امیدوارم که شرمنده محبت های دوستان بویزه استاد قدیری و جناب رضایی نزاد نشوم :
اما سوال بنده :
بنده یک جفت اسکار مولد گرفتم و با اینکه از فیلتر کهنه تانک های قبلی و آب تانک های قبلی ام استفاده کرده بودم اما متاسفانه امروز تست نیتریت زدم و نیتریت بالا نشون میده
لطفا منو در این زمینه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم
مقاله خوب بالا رو خوندم (با تشکر از مترجم) // اما من توان خرید فیلتر سطلی رو ندارم . تاپ فیلتر به نظر اساتید برای تانک مولد اسکار خوب خواهد بود ؟
اندازه تانک من کوچیکه و قصد دارم بعدا بزرگ اش کنم تانک رو
اندازه فعلی تانک : 80 سانت طول /// عرض = 30 سانت // ارتفاع 50 سانت

در نهایت سوالام این شد که :
1- الان نیتریت بالا رفته و من باید چیکار کنم ؟؟ 25 درصد سیفون کردم (با آب کهنه و هم دمای تانک)
2- اگه اساتید صلاح می دونند تاپ فیلتر بگیرم ؟؟؟ چه نوع مدلی و چه ظرفیتی

ببخشید که مزاحم شدم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 00:38
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
این اولین پست من در این سایت هستش و امیدوارم که شرمنده محبت های دوستان بویزه استاد قدیری و جناب رضایی نزاد نشوم :
اما سوال بنده :
بنده یک جفت اسکار مولد گرفتم و با اینکه از فیلتر کهنه تانک های قبلی و آب تانک های قبلی ام استفاده کرده بودم اما متاسفانه امروز تست نیتریت زدم و نیتریت بالا نشون میده
لطفا منو در این زمینه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم
مقاله خوب بالا رو خوندم (با تشکر از مترجم) // اما من توان خرید فیلتر سطلی رو ندارم . تاپ فیلتر به نظر اساتید برای تانک مولد اسکار خوب خواهد بود ؟
اندازه تانک من کوچیکه و قصد دارم بعدا بزرگ اش کنم تانک رو
اندازه فعلی تانک : 80 سانت طول /// عرض = 30 سانت // ارتفاع 50 سانت

در نهایت سوالام این شد که :
1- الان نیتریت بالا رفته و من باید چیکار کنم ؟؟ 25 درصد سیفون کردم (با آب کهنه و هم دمای تانک)
2- اگه اساتید صلاح می دونند تاپ فیلتر بگیرم ؟؟؟ چه نوع مدلی و چه ظرفیتی

ببخشید که مزاحم شدم
سلام
خوش امدید

مورد خاصی نیست ، سیفون 60-70% بزنید تانک رو و با آب بدون کلر و تقریبا هم دمای "تازه" ( 2 درجه خنکتر باشه ایراد نداره) جایگزین کنید

تاپ فیلتر با قدرت 700 لیتر در ساعت به بالا بگیرید خوبه و مسلما هر قدر مخزن فیلتر بزرگتر باشه کارایی بهتری داره

موفق باشید

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۲۳, 13:58
سلام عزیزان
این اسکارها رو یکی دوستان آورده می خواستم بدونم جنسیت اونها رو میشه تشخیص داد؟

http://emruzi.com/up/uploads/137379525545231.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/137379525556923.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/137379525551532.jpg

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۳, 14:15
به اختمال 90% نر و ماده هستند ، این که در عکس آخر کامل افتاده نر و ....

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:17
با سلام و عرض شب به خیر خدمت دوستان و جناب آقای رضایی
بنده یک جفت اسکار دارم که در یک تانک 96 لیتری نگه میدارم
در مقاله های خارجی و وبلاگ های فارسی دنبال ابعاد تانک مناسب برای اسکار بودم
در اون مقاله ها تقریبا ظرفیت تانک رو 300 لیتر برآورد کردن . البته به صورت مستقیم به ابعاد تانک و ظرفیت تانک ااشاره نشده بلکه درک بنده و برداشت بنده این بوده که ظرفیت تانک یک جفت اسکار مولد باید 300 لیتر باشه
از شما خواهشی داشتم :
1- نه ابعاد تانک اسکار موبد رو بفرمایید ؟ (طول و عرض و ارتفاع). البته میخوام بعد از تخم گذاری بچه ها رو در تانک جداگانه نگهداری کنم
2- چه نوع سیستم فیلتراسیونی برای این تانک پیشنهاد می کنید که شرایط تخم گذاری رو در کنار تغذیه مناسب بهتر بکنه
3- من عاشق ماهی و سایز کردن اش هستم . خدا رو شکر که با این کار آشنا شدم . اما تجربه فروشش رو ندارم
یک تعداد کم اسکار رو سایز کردم که فروشنده از من 1500 تومن می خره (سه بندی هستن اما رنگشون زیاد خوب نشده .. البته زیاد هم بد نیست برای منی که تازه کار بودم). میخواستم بدونم که قیمت اش خوب بوده ؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:28
با سلام و عرض شب به خیر خدمت دوستان و جناب آقای رضایی
بنده یک جفت اسکار دارم که در یک تانک 96 لیتری نگه میدارم
در مقاله های خارجی و وبلاگ های فارسی دنبال ابعاد تانک مناسب برای اسکار بودم
در اون مقاله ها تقریبا ظرفیت تانک رو 300 لیتر برآورد کردن . البته به صورت مستقیم به ابعاد تانک و ظرفیت تانک ااشاره نشده بلکه درک بنده و برداشت بنده این بوده که ظرفیت تانک یک جفت اسکار مولد باید 300 لیتر باشه
از شما خواهشی داشتم :
1- نه ابعاد تانک اسکار موبد رو بفرمایید ؟ (طول و عرض و ارتفاع). البته میخوام بعد از تخم گذاری بچه ها رو در تانک جداگانه نگهداری کنم
2- چه نوع سیستم فیلتراسیونی برای این تانک پیشنهاد می کنید که شرایط تخم گذاری رو در کنار تغذیه مناسب بهتر بکنه
3- من عاشق ماهی و سایز کردن اش هستم . خدا رو شکر که با این کار آشنا شدم . اما تجربه فروشش رو ندارم
یک تعداد کم اسکار رو سایز کردم که فروشنده از من 1500 تومن می خره (سه بندی هستن اما رنگشون زیاد خوب نشده .. البته زیاد هم بد نیست برای منی که تازه کار بودم). میخواستم بدونم که قیمت اش خوب بوده ؟
خوش امدید دوست عزیز و ممنون از اینکه اصلاح کردید و جای درست سئوالتون رو پرسیدید

1- گفته های ضد نقیض زیادی هست اما به شما اطمینان میدم عرض تانک دو برابر طول اسکارها کاملا کافیه برای تکثیر و ارتفاع هم حداقل اندازه عرض باشه سایز بهینه رو بهتون 100*40*45 که 40 عرض هست پیشنهاد میکنم
2- بسته به امکانات و هزینه مقدور برای شما متفاوته بهترین سیستم فیلترینگ ، فیلتر اکسترنال هست بعد از اون سامپ و باز بعد از اون تاپ فیلتر و در صورتیکه سیفون مرتب داشته باشید حتی فیلتر اینترنال که با هوا کار میکنه هم جوابگو هست
3- اسکارهای خوش خط و خال بازار رنگدانه خوردن ، این سایز بسته به تعداد هست ، قیمت رو طبعا کمی پایین گرفته که خودش سود لازم رو داشته باشه

موفق باشید

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 01:40
سپاس از شما جناب رضایی
ممنونم و توصیه های شما رو در نظر خواهم گرفت
جناب رضایی ببخشین آیا برنامه نوری خاصی برای اسکار مولد باید در نظر گرفته بشه
من چطور میتونم ایمیل شما رو داشته باشم لطفا
.........@yahoo.com

حامد رضایی نژاد : گذاشتن آی دی و شماره تماس عیر قانونیست

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 09:29
سپاس از شما جناب رضایی
.....@yahoo.com
خواهش میکنم ، برای تشکر از کاربران دیگه استفاده از دکمه " پسند " زیر هر پست کافیه
کلیه ارتباطات تخصصی من در همین انجمن هست فقط

برای نور بهینه ؛ تنهای چیزی که میتونم با قطعیت بگم این هست که بهتره نور مستقیم به تانک تکثیر اسکار تابیده نشه و برنامه نوری منظم هم میتونه در کاهش استرس مولدین کمک کنه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 09:52
سپاس از شما جناب رضایی
O_kh1975@yahoo.com
خواهش میکنم ، برای تشکر از کاربران دیگه استفاده از دکمه " پسند " زیر هر پست کافیه
کلیه ارتباطات تخصصی من در همین انجمن هست فقط

برای نور بهینه ؛ تنهای چیزی که میتونم با قطعیت بگم این هست که بهتره نور مستقیم به تانک تکثیر اسکار تابیده نشه و برنامه نوری منظم هم میتونه در کاهش استرس مولدین کمک کنه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 18:29
سلام دوستان

شرمنده ببخشید این دوتا اسکار رو میشه جنسیتشون رو تشخیص داد؟
یادگاری دوستمون هست....:-w

به نظر خودم کوچکتره نر هست درسته؟

http://emruzi.com/up/uploads/13757146887391.jpg

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۴, 19:32
زاویه عکس برای تشخیص جنسیت خوب نیست اما اونکه بالاتر هست توی عکس احتمالا ماده و اون یکی نر هست

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۶-۲۶, 19:25
با سلام خدمت دوستان
آقایون بنده یک جفت اسکار دارم که هر کدوم تقریبا 25 سانتی میشن .
نر و ماده هستن.
از دوستم خریدم که خودش گزاشر کرده که یک بار سابقه تخم گذاری داشتن و با هم جفت شدن
نزدیک به سه ماه میشه که پیش من هستن
تانک اشون 250 لیتریه
غذا هم دست ساز می دم (دل گاو + سویا + اسفناج + هویچ و سیر)
متاسفانه هیچ فعالیت جفت گیری ندارن
غذا خوردن اشون عالیه و من دو وعده در روز غذا میدم و بعد از هر وعده غذا دهی 10 درصد هم سیفون می کنم
یک تاپ فیلتر دست ساز هم دارم که نصب شده
لطفا منو راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم که اینا تخمگذاری کنند

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۷-۰۳, 11:34
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان مخصوصا جناب آقای رضایی و داداش رضای گل
ببخشین که پست تکراری ارسال می کنم. اخه چند روز پیش این پست رو ارسال کردم
گوسا کسی این پست رو ندیده
ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

با سلام خدمت دوستان
نر و ماده هستن.
از دوستم خریدم که خودش گزاشر کرده که یک بار سابقه تخم گذاری داشتن و با هم جفت شدن
تانک اشون 250 لیتریه
غذا خوردن اشون عالیه و من دو وعده در روز غذا میدم و بعد از هر وعده غذا دهی 10 درصد هم سیفون می کنم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۴, 22:21
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان مخصوصا جناب آقای رضایی و داداش رضای گل
ببخشین که پست تکراری ارسال می کنم. اخه چند روز پیش این پست رو ارسال کردم
گوسا کسی این پست رو ندیده
ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید

با سلام خدمت دوستان
نر و ماده هستن.
تانک اشون 250 لیتریه
عکس بگذارید از ماهی ها به تفکیک و با هم
همینطور بیشتر در مورد شرایط آّّب ( دما ، سختی ) توضیح بدید
غذای دست ساز رو فقط هفته ای 2-3 وعده بدید و در بقیه موارد از دل مرغ یا گوساله تیکه شده و بدون چربی استفاده کنید

امیدسامان
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 10:57
عکس بگذارید از ماهی ها به تفکیک و با هم
همینطور بیشتر در مورد شرایط آّّب ( دما ، سختی ) توضیح بدید
غذای دست ساز رو فقط هفته ای 2-3 وعده بدید و در بقیه موارد از دل مرغ یا گوساله تیکه شده و بدون چربی استفاده کنید

سلام
خوبین آقای رضایی
چشم عکس ها رو هم تا شب براتون ارسال می کنم
منظور از گوساله تیکه شده همون دل گوساله هستش؟
ببخشین سوالم رو:
آخه در غذای دست ساز هم دل گوساله وجود داره . پس آن وقت دادن دل خالص چه مزیتی خواهد داشت؟
ممنون از پاسخگویی شما و سایر دوستان

Rezaei
۱۳۹۲-۰۷-۰۵, 21:30
سلام
"دل گوساله تیکه شده " منظورم چرخ نشده و به شکل تیکه های بریده شده به اندازه ای که اسکار به راحتی با دهان بگیره و ببلعه

برای تکثیر موجودات زنده باید شرایطی نزدیک به شرایط طبیعی فراهم بشه غذای چرخ کرده نمیتونه غذای مناسبی برای اسکار باشه
مقالات تکثیر اسکار رو مطالعه کنید

m_darkoob
۱۳۹۳-۰۶-۲۱, 19:31
سلام
"دل گوساله تیکه شده " منظورم چرخ نشده و به شکل تیکه های بریده شده به اندازه ای که اسکار به راحتی با دهان بگیره و ببلعه

برای تکثیر موجودات زنده باید شرایطی نزدیک به شرایط طبیعی فراهم بشه غذای چرخ کرده نمیتونه غذای مناسبی برای اسکار باشه
مقالات تکثیر اسکار رو مطالعه کنید

من میخوام اسکار تکثیر کنم اسکار های سایز 15-25 سانت دیدم
اگر امکان هست نشانه های نر وماده را توضیح دهید؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۶-۲۲, 04:11
من میخوام اسکار تکثیر کنم اسکار های سایز 15-25 سانت دیدم
اگر امکان هست نشانه های نر وماده را توضیح دهید؟

واقعيت امر اين هست که هيچ قطعيتى براى تشخيص جنسيت اسکار وجود نداره
اما قوز روى سر چشم و لب درشتتر از مشخصه هايى هست که اسکار نر بيشتر بروز ميده ( در 90درصد موارد ) ولى بهترين راه از روى لوله جنسى هست که بعد از رسيدن به بلوغ از نرها هميشه تقريبا قابل ديدن هست اما از ماده ها فقط زمان نزديک به تخم ريزى بيرون مياد و u شکله

m_darkoob
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 10:41
من مقاله تکثیر اسکار خوندم حالا بعد تخم ریزی چه باید کرد ؟
برای تغذیه آب سبز لازمه یا فقط آرتیما ؟
چند وقت طول میکشه تا به سایز بازار پسند برسند (سایز 2-3 سانت)؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۱-۱۱, 10:42
من مقاله تکثیر اسکار خوندم حالا بعد تخم ریزی چه باید کرد ؟
برای تغذیه آب سبز لازمه یا فقط آرتیما ؟
چند وقت طول میکشه تا به سایز بازار پسند برسند (سایز 2-3 سانت)؟
برای چند روز اول بهتره آب سبز استفاده بشه تا شکم لاروها کار بیوفته
برای رسیدن به سایز بازار باید 3 ماه مراقبت و تغذیه خوب داشته باشید

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۱-۰۱, 17:36
میشه برای نوزادین سیچلاید(اسکار) به جای آرتمیا زنده از آرتمیا خشک استفاده کرد؟
در هچ کردن و جدا کردن آرتمیا موفق نبودم

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۱-۰۱, 18:34

سلام بهترین تغذیه همون هچ آرتمیاست چون پروتئین بالایی داره ، ولی میتونی از آرتمیا دکپسوله یا پودر آرتمیا هم استفاده کنی ،

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۰۱, 18:34
منظورتون از آرتمياى خشک اگه دکپسوله هست براى روزهاى اول خوب تغذيه نميشن و به نظر من بهتره کلا براى تکثير آمريکايى ها روزهاى اول آب سبز داده بشه تا سيستم گوارش فعال بشه

m_darkoob
۱۳۹۴-۰۱-۰۲, 16:44
نه منظورم آرتمیا خشک ساخت ... یک شرکت ایرانی ساخت چینه به رنگ قهوه ای
دکپسوله که به رنگ نارنجیه

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

مثلا برای 40-50 تا بچه ماهی چه تعداد (چند تا سرنگ) کافیه به نطر هر سرنگ حداکثر بتونه 10 -20تا آرتمیا بگیره
وچه هفته باید با آرتمیا تغذیه بشن
بعد بیومار 0.75 خوبه تا زمان فروش
ببخشید اینقدر با جزییات میپرسم

Rezaei
۱۳۹۴-۰۱-۰۲, 20:10
براى تغذيه لاروها بايد خيلى حوصله داشته باشيد
و به آرومى تغذيه کنيد که همه سير بشن و غذاى اضافه هم توى تانک نمونه
بهتره اوايل از بيومار 0.5 استفاده بشه و بعد از 2 ماهگى سازهاى بزرگتر استفاده کنيد

saeedaqua
۱۳۹۵-۰۱-۲۰, 15:09
سلام.
خیلی مطالب مفیدی وجود داشت؛هم دراین تاپیک و هم در مقاله اختصاصی تکثیر اسکار.
خدارروشکر اسکارهای من برای بار اول تخم ریزی کردن ولی در دفعه اول به هر دلیلی خوردنش.
یه اکواریوم 100 لیتری آماده کردم برای جدا کردن تخم ها.ان شاءالله بعد تخم ریزی بعدی؛ مقداری از آب تانک مولد ها رو داخلش میریزم و بعد تخم ها رو میزارم اونجا با یه شعله اکسیژن+متیلن بلو و صبر جهت هچ شدن.
ممنون میشم راهنماییم کنید دقیقا چیکار کنم....درخصوص آب تخم ها کارم درسته؟ سختی رو نباید کاهش بدم؟دما ونور و سایر شرایط مثل تانک مولد باقی بمونه؟

Rezaei
۱۳۹۵-۰۱-۲۰, 17:53
سلام.
خیلی مطالب مفیدی وجود داشت؛هم دراین تاپیک و هم در مقاله اختصاصی تکثیر اسکار.
خدارروشکر اسکارهای من برای بار اول تخم ریزی کردن ولی در دفعه اول به هر دلیلی خوردنش.
یه اکواریوم 100 لیتری آماده کردم برای جدا کردن تخم ها.ان شاءالله بعد تخم ریزی بعدی؛ مقداری از آب تانک مولد ها رو داخلش میریزم و بعد تخم ها رو میزارم اونجا با یه شعله اکسیژن+متیلن بلو و صبر جهت هچ شدن.
ممنون میشم راهنماییم کنید دقیقا چیکار کنم....درخصوص آب تخم ها کارم درسته؟ سختی رو نباید کاهش بدم؟دما ونور و سایر شرایط مثل تانک مولد باقی بمونه؟
سلام
مقاله های تکثیر اسکارا ز کاملترین مقالات سایت هستند
دقیق بخونید جای سئوالی فکر نمیکنم بگذاره

آب رو برای تانک اصلی مولدها و قبل از تخم ریزی باید آماده کنید و اگر قرار تخمها جدا بشن بهتره از آب سبک استفاده بشه با ph خنثی

Meymar
۱۳۹۶-۰۳-۳۱, 02:26
سلام دوستان عزیز
وقتتون بخیر
من یه گله 8تایی اسکار سایز بزرگ دارم که 2 به 2 جفت خوردن و روی سنگ قرار گرفتن
اما هربار که تخم ریزی میکنن همه شرایط رعایت میکنم ولی باز تخمها ظرف 48ساعت قارچ میگیره و خراب میشن
یه راه حل عالی و کارامد میخوام ازتون که هیچ مویی لای درزش نره
از ضد قارچ های مختلفی هربار استفاده کردم
حتی مالاشیت گرین ولی جواب نداد
لطفا راهنمایی و کمک کنید:66:

Meymar
۱۳۹۶-۰۳-۳۱, 17:51
سلامی مجدد خدمت دوستان عزیزم
یه سوال برام پیش اومده
اونم اینه که وقتی میخوایم تخم هارو از مولد جداکنیم داخل اب تازه قرار بدیم یا همون ابی که مولدا داخلش هستن استفاده بشه؟

Rezaei
۱۳۹۶-۰۴-۰۲, 14:17
سلامی مجدد خدمت دوستان عزیزم
یه سوال برام پیش اومده
اونم اینه که وقتی میخوایم تخم هارو از مولد جداکنیم داخل اب تازه قرار بدیم یا همون ابی که مولدا داخلش هستن استفاده بشه؟

سلام ، مقالات آموزش تکثیر اسکار رو مطالعه بفرمایید
http://emruzi.com/showthread.php?t=3991

mohsen.ahmadi
۱۳۹۹-۰۵-۱۰, 14:51
سلام به همه دوستان
از دوستان با تجربه میخواستم راهنمایی کنن
اسکار هام تخم ریزی کردن ساعت 12 تا 14
یکبار تخم ریزی کردن بعد پنج روز در نیومدن و تخم ها رو ریختم
بار دوم تخم ها پیش خودشون گذاشتم و بعد دو روز بدون اینکه تخم ها قارچ بزنن تخم ها رو خوردن!
الان بعد 13 روز دوباره تخم ریزی کردن
میخواستم بپرسم بهترین راه واسه حفظ تخم ها چیه؟ جدا کنم یا بذارم پیش خودشون بمونن؟
اگه بخوام جدا کنم چه شرایط باید داشته باشن؟
آب تصفیه کافی یا آب جوشیده استفاده کنم؟
الان تخم ها رو جدا کنم یا آخر شب یا فردا؟
(هم دمایی و زدن متیلن بلو مرغوب رو هم رعایت میکنم)

Rezaei
۱۳۹۹-۰۵-۱۰, 21:22
سلام به همه دوستان
از دوستان با تجربه میخواستم راهنمایی کنن
اسکار هام تخم ریزی کردن ساعت 12 تا 14
یکبار تخم ریزی کردن بعد پنج روز در نیومدن و تخم ها رو ریختم
بار دوم تخم ها پیش خودشون گذاشتم و بعد دو روز بدون اینکه تخم ها قارچ بزنن تخم ها رو خوردن!
الان بعد 13 روز دوباره تخم ریزی کردن
میخواستم بپرسم بهترین راه واسه حفظ تخم ها چیه؟ جدا کنم یا بذارم پیش خودشون بمونن؟
اگه بخوام جدا کنم چه شرایط باید داشته باشن؟
آب تصفیه کافی یا آب جوشیده استفاده کنم؟
الان تخم ها رو جدا کنم یا آخر شب یا فردا؟
(هم دمایی و زدن متیلن بلو مرغوب رو هم رعایت میکنم)
سلام
تکثیر اسکار به شکل مفصل در دو مقاله مختلف شرح داده شده که خیلی کامله ، سرچ کنید و مطالعه بفرمایید
اگر مشکلتون حل نشد از طریق این تاپیک اقدام کنید

mohsen.ahmadi
۱۳۹۹-۰۵-۲۴, 16:54
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم
تخم های اسکار بعد چند ساعت هچ میشن؟
بعضیا میگن یک روز و نیم
بعصیا سه روز
بعضیا میگن چهار روز
میخواستم ببینم کدوم درسته؟

Rezaei
۱۳۹۹-۰۵-۲۸, 13:16
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم
تخم های اسکار بعد چند ساعت هچ میشن؟
بعضیا میگن یک روز و نیم
بعصیا سه روز
بعضیا میگن چهار روز
میخواستم ببینم کدوم درسته؟
سلام
در صورت بارور شدن تا 72 ساعت باید هچ صورت بگیره

هچ به این معنی که روی هر تخم یک خال سیاه خیلی کوچک قابل دیدن به وجود میاد که قطعا تا به اصطلاح دم زدن و تبدیل به لارو هنوز فاصله داره