PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو درباره رشد هد فلاور پس از کاهش وعده های غذایی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 17:05
سلام به همه دوستان

من یه تجربه دارم در مورد فلاور که به صورت اتفاقی بهش پی بردم و بعد از اون روی چندین فلاور دیگه هم تست کردم و جواب مشابه گرفتم که فکر میکنم یه بار دیگه هم گفته باشم .

مدتی تو کار سایز فلاور بودم و تعداد زیادی سایز کوچیک میگرفتم و خوباشو گلچین میکردم و بقیرو تو مغازه رد میکردم.

یهسری 16 تا فلاور در حال سایز داشتم و تغذیشون هم در روز یک وعده ترکیب دل غنی شده با رنگ بود و دو وعده هم بیومار.خب من همین روند رو ادامه میدادم و فلاورها رشد خوبی داشتن و رنگ خوبی میگرفتن.

قضیه از اونجایی شروع شد که یه سفر برام پیش اومد و چند روزی رفتم اصفهان و ماهی هارو سپردم به کسی که چیزی از ماهی نمیدونست و فقط گفته بودم چیکار کنه.

بعد از جند روز که از سفر برگشتم دیدم به شکل عجیبی هد فلاورها بالا اومده و خیلی برام عجیب بود و وقتی از اون بنده خدا پرسیدم که چیکار کردی باهاشون گفت من کار خاصی نکردم و اتفاقا بعضی روزها یادم میرفت غذا بدم بهشون!!!!!( مارو میگی!!!!! داشتیم شاخ در میاوردم)

من بعد از اون روی چندین فلاور هورن و باکس دیگه این قضیه رو تست کردم به این صورت که مدتی خوب در 3 وعده تغذیه میکردمشون و بعد به صئرت ناگهانی غذاشونو کم میکردم و در روز یک وعده کم فقط بیومار میدادم و میدیدم که کاملا هدشون بالا کشیده میشه.

حالا میخواستم دوستان با هم بشینیم بحث کنیم که چ دلیلی میتونه داشته باشه این قضیه که کاهش غذا دهی باعث رشد هد فلاور میشه؟؟؟؟

در حالت عادی گفته میشه چون هد فلاور ذخیره چربیشه هرچی بیشتر تغذیه بشه چربی بیشتری دخیره میکنه پس در نتیجه هدش بزرگتر میشه.در صورتیکه این قضیه این مطلبو رد میکنه و من به این نتیجه رسیدم که زیاد غذا دادن دلیل رشد کردن هد فلاور نیست.

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 17:54
علی جان بحث هایی رو شروع میکنی که فوت های کوزه گری ( به اصلاح بقیه انجمنها که نمیخوان مثلا رو بشه) به چالش کشیده بشه.

شما که بیشتر با بحث آزمایش و آزمایشگاه و علوم زیستی سرو کار داری این رو حتما خیلی خوب متوجه میشی که اصول آفرینش یک خط مشی و مسیر خاص داره که هیچ چیز از اون مسیر بیرون نیست
درسته که فلاور هیبرید هست ولی آیا کسی میتونه ادعا کنه که در طبیعت چیزی حتی شبیه فلاور وجود نداشته ؟ نه مسلما

ویجاها ، رددویل ، میداس و ... از اجداد فلاور هستند که خصوصیات فلاور هم از اونها است

من اینطور فکر و استدلال میکنم همیشه ، نمی دونم تا چه حد بشه از طریق علم ثابت کرد اما در تجربه همیشه این استدلال تایید شده

هد فلاور منبع ذخیره غذایی ماهی هست ، در زمان بیماری و یا جفت گیری که میبینیم ماهی غذا نمیخوره و یا کم غذا میشه هدش شروع به کاهش حجم میکنه این غیر مستقیم داره به ما میگه که از هد به عنوان ذخیره داره بدن موجود استفاده میکنه

حالا عکس ماجرا
باید دید در چه شرایطی بدن ماهی به فکر افزایش این ذخیره خواهد بود که این رو غیر مستقیم خودت جواب دادی

فلاور بسته به نژاد و ژنتیکش استعداد هد زدن داره و وقتی میتونیم حداکثر این استعداد رو شکوفا کنیم که به بدن ماهی یادآوری کنیم که باید ذخیره غذایی ایجاد کنه و این کار فقط با تنوع در برنامه غذایی و عادت نکردن ماهی به یک مقدار خاص غذا ممکنه

من همیشه برای فلاور ها در هفته فقط 2 روز کامل ماهی رو سیر میکنم در وعده های غذایی متناوب
در روز بعد با استفاده از غذاهای کم حجم تر و وعده های کمتر ماهی رو تحریک میکنم و دو روز در هفته هم روزه میدم ماهی رو و سیفون 100% میزنم

فلاوری که استعداد هد زدن داشته باشه و از غذای خوب هم براش استفاده بشه حتما با این روش حداکثر تواناییش رو نشون میده

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 18:08
خیلی عالی بود حامد جان.

این جملت قضیه رو روشن کرد واسم (
وقتی میتونیم حداکثر این استعداد رو شکوفا کنیم که به بدن ماهی یادآوری کنیم که باید ذخیره غذایی ایجاد کنه )

امیدوارم همه دوستان از این قضیه در پرورش و نگهداری فلاورهاشون استفاده کنن.

خدایــــــش اینهمه من تو این انجمن ها بودم در کنار انبوهی از کسانی که ادعای پدری در علم فلاور داشتن ولی هیچکس به این نکته اشاره نکرده بود.

دم خودمون گرررررم.

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 18:10
خیلی ممنونم ازعلی جان وحامد جان خیلی بحث عالی راه انداختید ممنونم حال ب نظرتون میشه برای ماهیامون یه رژیم غذایی خوب تهیه کرد تاماهی خودشو نشون بده؟؟اتفاقا من فلا.ر قبلیم رو وقتی سایز کوچیک بود ودرحال بزرگ شدن بود هروز کامل سیرش میکردم ومیدیدم که بعضی وقتا هدش خوبه بعضی وقتا هدش میخوابه ولی وقتی بزرگتر شد دفعات غذارو کم کردم یابعضی وقتا یادم میرفت غذاش بدم ولی اون هدش همیشه قلمبه بود
حالا من یه فلاورهورن دارم که غذاهایی مثل بیومار ژیتوان وسوپرردسین شرکت اوشن فری ازووفلاور ومیکس دلو میگو وسیرو...میدم بهش بااین فرمول شمادوستانم میتونم به یه برنامه غذایی برسم؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 18:20
خیلی ممنونم ازعلی جان وحامد جان خیلی بحث عالی راه انداختید ممنونم حال ب نظرتون میشه برای ماهیامون یه رژیم غذایی خوب تهیه کرد تاماهی خودشو نشون بده؟؟اتفاقا من فلا.ر قبلیم رو وقتی سایز کوچیک بود ودرحال بزرگ شدن بود هروز کامل سیرش میکردم ومیدیدم که بعضی وقتا هدش خوبه بعضی وقتا هدش میخوابه ولی وقتی بزرگتر شد دفعات غذارو کم کردم یابعضی وقتا یادم میرفت غذاش بدم ولی اون هدش همیشه قلمبه بود
حالا من یه فلاورهورن دارم که غذاهایی مثل بیومار ژیتوان وسوپرردسین شرکت اوشن فری ازووفلاور ومیکس دلو میگو وسیرو...میدم بهش بااین فرمول شمادوستانم میتونم به یه برنامه غذایی برسم؟

چرا که نه مسیح جان
هر فلاور با تجربه من ذائقه خاص خودش رو داره ، سالار با بیومار خالی هدش روز به روز بزرگتر میشد ، فلاور های دیگه ای داشتم که هر کدوم به یک رژیمی جواب بهتر دادن

دل رو کلا حذف کن از غذای دست سازت به نظر من
و در کنار برنامه غذایی و نوسان تغذیه یک نکته بسیار مهم دیگه هم که هست بازی کردن با فلاوره ، همیشه فلاورهایی که علاقه به بازی کردن با حرکت دست داشتند بهتر هدشون رشد کرده

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 18:26
خب حامد جان دلو خیلی کم زدم ولی میخواستم خودم هم حذف کنم وممنونم ک یاداوری کردی داداش
حالا بازی کردن منظورتون از پشت شیشس دیگه؟؟میخوام واسه ی تانکش یه دونه اینه کوچولو بایه نخ محکم اویزون کنم میگن باهاش بازی میکنه لوچ دلقک هم موثره پس؟؟
حامد جان میشه بفرمایید من بااین غذاهاچجوری بهش رژیم غذایی بدم؟؟من توروز 3وعده بیشتر نمیتونم بدم چون اکثر روزها صبح وظهر وشب خونم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 18:51
لوچ رو اصلا موافق نیستم چون بالاخره از دست فلاور هم در بره ، از گرسنگی میمیره

آینه و ماهی به فلاور فعالیت میده اما منظورم بازی کردن از جلوی تانک و با حرکت دادن انگشت روی شیشه هست که خیلی اثرش بیشتره
هم ماهی تحریک میشه به غذا خوردن و خو میگیره با صاحبش و هم اینکه تحرکه و حس خشونت ماهی رو تقویت میکنه

یکی از فلاورهای من گاهی اینقدر هیجانی میشه که شروع میکنه ضربه زدن به شیشه و تمیز کردن کف و رفتار جفت گیری

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 19:02
سلام

ببخشید من یه سوال برام پیش اومد.

حامد چرا گفتی دل حذف بشه؟؟؟ البته من همیشه با دادن دل به فلاور مخالف بودم ولی اینجور که مسیح میگه درصد زیادیش میگو هستش و مهمتر اینکه سیر داره که همیشه در نجات فلاور از هگزامیتا نقش مهمی داشته.

البته من خودم ترجیح میدم غذای شرکتی مث تترا لوهان رو توی اب سیر خیس کنم و بدم به فلاور که تاثیرش رو دیدم ولی میگو هم خیلی در رشد فلاور تاثیر داره و یه جورایی فلاورو تحریک میکنه و بدجور اشتهاشو باز میکنه.حالا اگه با پوست چرخ شده باشه هم که من شنیدم در رنگ فلاور تاثیر زیادی داره.

دوستان ببینین اگه لازمه که بحث دل رو ادامه بدیم یه تاپیک بزنیم براش.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, 19:10
سلام

ببخشید من یه سوال برام پیش اومد.

حامد چرا گفتی دل حذف بشه؟؟؟ البته من همیشه با دادن دل به فلاور مخالف بودم ولی اینجور که مسیح میگه درصد زیادیش میگو هستش و مهمتر اینکه سیر داره که همیشه در نجات فلاور از هگزامیتا نقش مهمی داشته.

البته من خودم ترجیح میدم غذای شرکتی مث تترا لوهان رو توی اب سیر خیس کنم و بدم به فلاور که تاثیرش رو دیدم ولی میگو هم خیلی در رشد فلاور تاثیر داره و یه جورایی فلاورو تحریک میکنه و بدجور اشتهاشو باز میکنه.حالا اگه با پوست چرخ شده باشه هم که من شنیدم در رنگ فلاور تاثیر زیادی داره.

دوستان ببینین اگه لازمه که بحث دل رو ادامه بدیم یه تاپیک بزنیم براش.

ممنون

فلاور کلا به دلیل دستگاه گوارشی کوتاهتر نسبت به بقیه ماهی ها ، قادر نیست دل رو به شکل کامل هضم کنه
پوست میگو حاوی مقادیر زیادی ملاتونین و مواد موثر دیگه برای رنگ ماهی هست ، حتی من چند وقت در برنامه غذایی اسکارها گذاشته بودم میگوی خشک که خالهاشون نارنجی پر رنگ شد و بعد از یکی دو هفته کاملا تاثیر غذا رو در رنگ میشد دید
البته بقیه دوستان و متخصصین فلاور توصیه میکنند که فلاور نیمه آب پز بشه و پوستش رو جدا کنید اما من با این نظر زیاد موافق نیستم ، ایرادی نداره
اما میشه با روش من نتیجه بهتری گرفت من برای استفاده از میگو ترجیح میدم که به شکل سالم شستشو بدم و توی آب نمک حدود 10 - 15 دقیقه بجوشونم ، شاخکها ، دست و پا و قسمت انتهای دم رو جدا و باز شستشو میدم

با این حالت و با پوست چرخ میکنم و برای غذا ازش استفاده میشه

البته باید برای غذای دست ساز فلاور در تاپیکهای جدا بحث بشه

花 羅 漢
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 10:02
سلام ،

سوالی که این جا مطرح میشه که چرا با کاهش غذا هد بزرگ تر میشه؟

خوب این روش رو خیلی ها امتحان کردن ،،و جواب میده،،،

دلیل اصلی کیفیت اب هست ،،کیفیت اب خوب باشه ،غذا حتی یک دونه لوفاک بدی فلاور هد میزنه،،،
پس میشه گفت غذای کمتر مساوی است با کیفیت اب بهتر ،،،،و غذا ی بیشتر مساوی است با کیفت اب کمتر،،،
چون محیط اک محدود هست ،،حتی با انداختن چند لوفاک بیشتر کیفیت اب میاد پایین ،،من این مسله رو توی استخر امتحان کردم ،
و دیدام حتی با غذا ریزی بیشتر هد فلاور بیشتر میاد بالا چون حجم اب زیاد بود ،،و ان تعداد غذا های رو که ماهی بر اثر سیری از ابشش اش میده بیرون،توی استخر ،خوراک موجودات ریز میشه ،،،ولی این قضیه دقیقان توی اک بر عکس هست،،

غذای کمتر دادن به فلاور ،صدرصد در اینده ماهی رو دچار ورم معده و روده خواهد کرد ،،پس سعی کنید در کنار اش یک مسحل کننده مثل
یک وعده کاهو اندازه بند انگشت،بهش بدید،،،:118:
با تشکر

hesam
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 23:08
در مورد آدما 1 بحثی که برای جلوگیری از چربی زدن خوندم اینه که هیچ وقت نباید گرسنه موند. چون گرسنگی این سیگنال رو به مغز میده که به شرایط قحطی نزدیک میشیم. در نتیجه بدن از حجم عضلات (مصرف کننده انرژی) کم و به حجم چربی ها (ذخایر انرژی) اضافه میکنه تا برای شرایط کم غذایی آماده باشه.
شاید همین مطلب در مورد فلاور ها صادق باشه.

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 23:12
در مورد آدما 1 بحثی که برای جلوگیری از چربی زدن خوندم اینه که هیچ وقت نباید گرسنه موند. چون گرسنگی این سیگنال رو به مغز میده که به شرایط قحطی نزدیک میشیم. در نتیجه بدن از حجم عضلات (مصرف کننده انرژی) کم و به حجم چربی ها (ذخایر انرژی) اضافه میکنه تا برای شرایط کم غذایی آماده باشه.
شاید همین مطلب در مورد فلاور ها صادق باشه.
کاملا حرفت درسته حسام جان
اگر اشتباه نکنم توی پستهای قبلی هیمن تاپیک باید باشه و گفتیم که هدف از کاهش وعده های غذایی ؛ گرسنگی دادن به ماهی نیست که قطعا در این شرایط نتیجه عکس میده
منظور نوسان دادن به وعده ها و میزان تغذیه هست که بدن ماهی احساس نیاز به ذخیره در زمانی که روی پیک تغیه ای هست پیدا میکنه و در این صورته که رشد هد بهتری رو شاهد خواهیم بود

مریم پ
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 00:56
من یه فلاور هورن دارم که بهش غذاهای خوبی میدم خیلیم مراقبشم ولی 6 ماهه پیش منه هدش خیلی کوچیکه ولی رنگش خوبه :(

masih
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 08:11
من یه فلاور هورن دارم که بهش غذاهای خوبی میدم خیلیم مراقبشم ولی 6 ماهه پیش منه هدش خیلی کوچیکه ولی رنگش خوبه :(
سلام دوست من لطفا سوال خود را دراین تاپیک دنبال کنید
وبرای اینکه بهتر نتیجه بگیرید از سوالتون برنامه غذایی+برنامه سیفون+شرایط فیلتراسیون+تصویر از ماهی رو لطفا قرار بدید
سوالات مربوط به فلاورهورن (http://emruzi.com/showthread.php?t=4507&p=21787#post21787)
موفق باشید

مریم پ
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 15:20
گنجایش آکواریومم 400 لیتره ماهی یه بار سیفون میکنم غذا بهش tetraluohan میدم

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۲, 16:34
سلام دوست من لطفا سوال خود را دراین تاپیک دنبال کنید
وبرای اینکه بهتر نتیجه بگیرید از سوالتون برنامه غذایی+برنامه سیفون+شرایط فیلتراسیون+تصویر از ماهی رو لطفا قرار بدید

موفق باشید
مسیح جان توی امروزی تاپیک های پرسشو پاسخ عمومی مفهومی نداره؛هر کسی برای سوال خودش در صورتی که قبلأ تاپیکی موجود نباشه باید تاپیک مخصوص همون سوال رو باز کنه.ایشون باید برای سوال خودشون تاپیکی رو در بخش خرید و نگهداری با عنوان مناسب ایجاد کنند و منتظر جواب باشند.
اصول خرید و نگهداری (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=766)

مریم پ
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 11:53
من هفته ای یه بار دل مرغ میدم به فلاورم دیگه بهش ندم ؟

aligator
۱۳۹۳-۰۷-۰۳, 12:02
من هفته ای یه بار دل مرغ میدم به فلاورم دیگه بهش ندم ؟
سلام
به امروزی خوش امدید
دوست عزیز همونجوری که قبلأ گفته شد توی بخش اصول خرید و نگهداری (http://emruzi.com/forumdisplay.php?f=766) یک تاپیک مشاوره ای با عنوان "درخواست مشاوره برای تغذیه ونگهداری فلاور هورن" یا عنوان های مشابه باز کنید و تمامی سوالات و شرایط نگهداریتون رو اونجا توضیح بدید تا به سوالاتتون جواب داده بشه ...
از مطرح کردن سوالات مشاوره ای در بقیه تاپیک ها و به خصوص مقالات جدأ خود داری کنید.
موفق باشید

HosseinOscar
۱۳۹۴-۰۹-۱۶, 20:58
سلام
تقریبا یکسال از تاریخ پستهای اخیر این بخش گذشته، با این وجود میخوام سوالی رو مطرح کنم.
اینجوری که من از بحثهای بالا متوجه شدم به دو شکل و در واقع به دو منظور میشه فلاور رو تغذیه کرد.

1- تغذیه با حجم غذای تقریبا ثابت، که در این روش سایز ماهی به مرور افزایش پیدا میکنه و هدش به نسبت سایز ماهی عقب میفته.

2- تغذیه با حجم غذای غیر ثابت، که در این روش برخی مواقع چند روز حجم غذای ماهی رو کاهش میدیم تا اون احساس قحطی زدگی که دوستان اشاره کردن به وجود بیاد و ماهی به فکر ذخیره کردن چربی بیفته. در این روش رشد بدن ماهی کمتره چون بعضی روزها غذای کمی دریافت میکنه ولی هدش به نسبت سایز ماهی جلو میفته.

در هر دو روش یک روز در هفته روزه میدیم.

در واقع روش اول مناسب برای سایز کردن،
و روش دوم مناسب برای رشد هده.

دوستان آیا نتیجه گیریم درسته؟

Rezaei
۱۳۹۴-۰۹-۱۷, 11:30
سلام
تقریبا یکسال از تاریخ پستهای اخیر این بخش گذشته، با این وجود میخوام سوالی رو مطرح کنم.
اینجوری که من از بحثهای بالا متوجه شدم به دو شکل و در واقع به دو منظور میشه فلاور رو تغذیه کرد.

1- تغذیه با حجم غذای تقریبا ثابت، که در این روش سایز ماهی به مرور افزایش پیدا میکنه و هدش به نسبت سایز ماهی عقب میفته.

2- تغذیه با حجم غذای غیر ثابت، که در این روش برخی مواقع چند روز حجم غذای ماهی رو کاهش میدیم تا اون احساس قحطی زدگی که دوستان اشاره کردن به وجود بیاد و ماهی به فکر ذخیره کردن چربی بیفته. در این روش رشد بدن ماهی کمتره چون بعضی روزها غذای کمی دریافت میکنه ولی هدش به نسبت سایز ماهی جلو میفته.

در هر دو روش یک روز در هفته روزه میدیم.

در واقع روش اول مناسب برای سایز کردن،
و روش دوم مناسب برای رشد هده.

دوستان آیا نتیجه گیریم درسته؟
سلام
بله به شکل چکیده برداشتتون از مطالب درسته