PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برنامه غذایی فلاورهورن

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 07:43
دوستان خیلی بحث خوبیو راه انداختید وادامه دادیم ولی به نظر من بیایم یه برنامه غذایی بذاریم که بشه همه ازش استفاده کنن
من اینو مد نظر دارم دوستان ببینید خوبه یابد؟
ازشنبه شروع میکنم وباتوجه به اینکه بنده سه وعده درروز میتونم غذا بدم

شنبه غذاهای بافیبر مثل انرژی 3001یا3002ازشرکت ماهیران همین قهوه ها-ژیتوان محصول اوشن فری برای رنگ واستیل-دوباره انرژی یاغذاهای بافیبر
یکشنبه ازوو9-1-ژیتوان-انرژی
دوشنبه سوپرردسین-بیومار-ازوو
سه شنبه سوپرردسین -غذاهای زنده مثل دافنی وارتمیا-غذای دستساز
چهارشنبه غذاهای طبیعی خشک شده مثل روش گاماروس یا میگوخشک-ازوو-غذای دستساز
پنجشنبه مثل شنبه
جمعه چندتا قاشق سولفات منیزیوم وروزه دادن به ماهی میشه سولفاتو نداد
بچه ها اینا بیس اصلی غذای منن منظورم نوع غذاست فعلا همینارو میتونم تهیه کنم
بنظرتون رژیم خوبه؟؟ممنون میشم بتونیم به یه برنامه کلی برسیم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 10:03
کاربران عزیز
جهت دریافت برنامه غذایی مناسب با محصولات غذایی که موجود دارید و یا امکان تهیه رو دارید در این تاپیک سئوال مشاوره ای مطرح کنید با توضیح همه جزئیات و عکس یا لینک ارسال شده در تاپیکهای امروزی از ماهیتون

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 21:59
ممنونم حامدجان ازایجاداین تاپیک حالا من برنامه غذایی رو میتونم داشته باشم بااین توضیحات؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 23:11
ممنونم حامدجان ازایجاداین تاپیک حالا من برنامه غذایی رو میتونم داشته باشم بااین توضیحات؟

ببخشید مسیح جان ، به فکر سئوالت بودم اما گرفتاری اجازه نداد زودتر جواب بدم

قبلش در مورد ماهی توضیح بده و عکسش رو بگذار توی تاپیکت و بهم لینک بده که ببینم وضعیتش چطوره
نیاز به تهیه غذای جدید نیست ، با همینها بهت برنامه میدم

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 14:56
داداش حامد خدمت شما اینم عکس فلاورم پست اخر
فلاورهای masih - صفحه 2 (http://emruzi.com/showthread.php?t=2617&page=2)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 15:03
داداش حامد خدمت شما اینم عکس فلاورم پست اخر
فلاورهای masih - صفحه 2 (http://emruzi.com/showthread.php?t=2617&page=2)

باشه مسیج جان
اساس کار و برنامه تغذیه فلاورت رو فعلا میگذاریم روی ، غذای دست ساز ، بیومار ، آزوو

الان دارم میرم باشگاه برای تمرین ، تا شب حتما با حوصله یک برنامه بهت میدم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 19:01
دوستان خیلی بحث خوبیو راه انداختید وادامه دادیم ولی به نظر من بیایم یه برنامه غذایی بذاریم که بشه همه ازش استفاده کنن
من اینو مد نظر دارم دوستان ببینید خوبه یابد؟
ازشنبه شروع میکنم وباتوجه به اینکه بنده سه وعده درروز میتونم غذا بدم

شنبه غذاهای بافیبر مثل انرژی 3001یا3002ازشرکت ماهیران همین قهوه ها-ژیتوان محصول اوشن فری برای رنگ واستیل-دوباره انرژی یاغذاهای بافیبر
یکشنبه ازوو9-1-ژیتوان-انرژی
دوشنبه سوپرردسین-بیومار-ازوو
سه شنبه سوپرردسین -غذاهای زنده مثل دافنی وارتمیا-غذای دستساز
چهارشنبه غذاهای طبیعی خشک شده مثل روش گاماروس یا میگوخشک-ازوو-غذای دستساز
پنجشنبه مثل شنبه
جمعه چندتا قاشق سولفات منیزیوم وروزه دادن به ماهی میشه سولفاتو نداد
بچه ها اینا بیس اصلی غذای منن منظورم نوع غذاست فعلا همینارو میتونم تهیه کنم
بنظرتون رژیم خوبه؟؟ممنون میشم بتونیم به یه برنامه کلی برسیم

مسیح جان اول چند نکته برای غذای دست ساز
غذا رو از میکس میگو ، سیر و مقداری نخود فرنگی یا اسفناج ( این که میگم مقداری یعنی به شکلی باشه که رنگ غذا رو تغییر چندانی نده) و فلفل دلمه ای قرمز درست کن
فلفل دلمه ای رو میتونی به مین شکل تازه رنده و همراه با آبش با غذا ترکیب کنی
همه موارد رو جدا جدا چرخ یا مولینکس کن و بعد با هم مخلوط کن ، زمان مخلوط کردن نهایی یکی دو قاشق چایخوری نمک بدون ید اضافه کن به غذا
همراه غذا دادن حتما از پشت شیشه با دست باهاش بازی کن و اینور اونور ببرش بعد غذا بنداز یک تیکه ، به این شکل وعده غذایی رو کامل کن

روز اول
صبح : بیومار به شکلی که ماهی تقریبا سیر بشه (بهتره از سایز درست 3-4 استفاده کنی که برای خوردن دچار مشکل نشه)
ظهر : هم باز بیومار بده اما نه به اندازه صبح هنوز میل به خوردن داره قطع کن
عصر : انرژی بده بهش و باز تقریبا سیرش کن

روز دوم
هر سه وعده در حدی که هنوز میل داشته باشه به خوردن غذای دست ساز بده

روز سوم:
2 وعده در طول روز آزوو 9 در 1 بده بهش ، یک وعده کاملا سیر رو در نظر بگیر ، یک مقدار ازش کم کن و همون رو در دو وعده بهش بده

روز چهارم :
روزه و سیفون تانک
بازی رو با ماهی تکرار کن اما بدون غذا

همین روش رو تا 2 ماه ادامه بده و باز ازش عکس بگذار

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 22:06
ممنونم حامد جان بعد روز پنجم وششم وهفتم برنامه ی روز اول دوم وسوم رو طی کنم؟؟
پس اون غذاها تکلیفشون چیه؟؟دافنیه زنده گاماروس زنده یاخشک سوپرردسین وژیتوان

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 23:25
ممنونم حامد جان بعد روز پنجم وششم وهفتم برنامه ی روز اول دوم وسوم رو طی کنم؟؟
پس اون غذاها تکلیفشون چیه؟؟دافنیه زنده گاماروس زنده یاخشک سوپرردسین وژیتوان

همینطوره مسیج جان ، تکرار کن از اول دوره رو

فعلا نیازی به بقیه نیست
دافنی که فلاور خوب نمیتونه بخوره بخاطر ریز بودن ، بقیه غذا ها رو هم نگه دار برای دوره های بعد
یهو که نمیخوای منفجرش کنی?! ;)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 14:24
حامد اگه دافنی که به صورت پودری هستش رو با دل مخلوط کنه خوب نیست؟؟؟ به نظرم بشه از دافنی هم به صورت ترکیب در تغذیه فلاور استفاده کرد

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 15:01
داداش دیروز قبل اینکه برنامه رو بدی دافنیارو ریختم حالشو برد تا تهشو خورد
درمورد گاماروس زنده نظرت چیه؟؟
چندتا سوال دیگه توی غذای دستساز من پروتکسین وویتامین وپودر ژلاتین هست خوبه؟؟
درمورد نمک هم ی سوالی این نمکای بدون ید رو تست زدم رسوبات زیادی دارند حالا باید چیکارکرد؟؟
بیومار داداش سایز 3و4درشت نیست واسش؟؟1.5دردسترسم هست والان هم .8و1.1بهش میدم
درمورد سیفون داداش هفته ای دوبار کافیه دیگه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 15:01
حامد اگه دافنی که به صورت پودری هستش رو با دل مخلوط کنه خوب نیست؟؟؟ به نظرم بشه از دافنی هم به صورت ترکیب در تغذیه فلاور استفاده کرد

نه علی جان ، دل "نه" قربانت برم ;)

بهتره قبل از اینکه کسی چیزی به ما توصیه کنه حتی اگر توصیه کننده حامد رضایی هست و خیلی هم با اطمینان توصیه میکنه خودمون کمی تجزیه تحلیل کنیم
من کوچیک همه دوستان هستم این اطلاعات ناچیزی و دست و پا شکسته ای که دارم همه از همین تجزیه تحلیل هاست که به نوشته های اینور و اونور اکتفا نکردم و رفتم دنبال گسترش روشها و .... خصارتهایی هم در این بین دادم اما راضی هستم از نتیجه

هیچوقت قانع نباشید در کسب اطلاعات ، اطلاعاتتون رو سعی کنید با نتیجه گیری بدست بیارید نه با گفته ها و شنیده ها
گوشها و چشمها رو روی همه چیز باز بگذارید اما کاری رو انجام بدید که استدلالتون میگه درسته

حالا دلیلش چیه که این حرفها رو میزنم

مثال بزنم براتون ، گرچه احیانا با گفتن این چیزهای در یک جای عمومی که همه امکان خوندنش رو دارند فردا از این موها ریسمان میبافند و روشها رو به اسم خودشون اینور و انور و یا در سایتهای خودشون توصیه میکنند

همونطور که قبلا گفته بودم هد فلاور نتیجه قدرت ژنتیکی در ذخیره مواد غذایی است و این ذخیره رو از اسیدهای چرب مختلف تشکیل میده ، چه زمان ایجاد ذخیره میکنه؟
وقتی که بعد از احساس نیاز و یک کمبود به یک منبع غنی از اسیدهای چرب همراه با لیپیدها دسترسی پیدا کنه و بیشتر از حد نیاز اون لحظه بدنش دریافتی داشته باشه ، اضافه رو ذخیره میکنه

حالا با توجه به این توضیحات دوستانی که از اطلاعات و هوش کافی برخوردار باشند و برنامه ای رو که در بالا پیشنهاد کردم به مسیح تجزیه و تحلیل کنند کنار این گفته ها به نتیجه های جالبی میرسند که خودشون با کمی مشاوره از عهده تدوین برنامه غذایی برای رشد بهینه فلاور و یا حتی سایز کردن سالم و بدون تلفات و نفخ و بیماری روده ای ماهی های دیگه ای مثل دیسکس بر بیایند

این گوشه ای از تجارب ناقابلی هست که در این سالها کسب کردم و اگر خداوند عمر و سعادتی بده در امروزی با دوستان به اشتراک میگذارم که حداقل گوشه ای از محبت کاربرانی که اینجا رو انتخاب میکنند جبران شده باشه

البته هر چیز پیشنیازی لازم داره و باید این حس عطش و نیاز در کاربر باشه که من یا کسان دیگری بیاین و گفتگو شکل بگیره

masih
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 15:02
علی جان ب نظرم دافنی وارتمیا توی بیس اصلی غذانباشن بهتره چون سخت پوستن وبیش ازهفته ای دوبار اسهال میاره

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 15:15
داداش دیروز قبل اینکه برنامه رو بدی دافنیارو ریختم حالشو برد تا تهشو خورد
درمورد گاماروس زنده نظرت چیه؟؟
چندتا سوال دیگه توی غذای دستساز من پروتکسین وویتامین وپودر ژلاتین هست خوبه؟؟
درمورد نمک هم ی سوالی این نمکای بدون ید رو تست زدم رسوبات زیادی دارند حالا باید چیکارکرد؟؟
بیومار داداش سایز 3و4درشت نیست واسش؟؟1.5دردسترسم هست والان هم .8و1.1بهش میدم
درمورد سیفون داداش هفته ای دوبار کافیه دیگه؟
با غذای زنده برای فلاور اصلا موافق نیستم مسیح جان گاماروس بیشتر به درد آروانا میخوره تا فلاور ، تجربه دادن به فلاور رو ندارم اما بهتره ندی
ویتامین رو میتونی بعد از در آوردن غذا از فریزر اگر به شکل مایع هست کمی به غذا بزنی ، نباید با غذا میکس و فریز بشه
ژلاتین برای قوام غذا و اینکه توی آب باز نشه قبل از خورده شدن خوبه ، میتونی اضافه کنی

نمک رو به مقدار کم حتما بزن به غذا

هر دوره غذایی که تموم میشه حداقل 50% سیفون کف کش بزن اگر هم وقتت اجازه بده و بتونی هر روز فضولات رو کف کش کنی و آب سر ریز کنی خیلی خوبه ( شاید اندازه 5% بشه)

من سایز 3 رو از 7-8 سانتی به فلاورها میدم و خوب هم میخورند ، 1.1 فکر کنم برای فلاورت کمی ریز باشه و خوب نتونه جمع کنه غذا رو ، 0.8 که هیچی کلا بدرد آنجب و دیسکس و ... میخوره

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:14
دوستان ، من سه عدد ماهی فلاور از آقا حامد تهیه کردم. ماهیهای خوبی هستن. (آقا حامد ممنون)

غذای بیومار غنی شده هم از خدمت ایشون تهیه کردم.

حالا که قصد سایز کردن این فلاورها رو دارم (خوب البته رنگ و هد خیلی برای من اهمیت دارن) ، می خواستم ببینم که بعنوان غذا ، همین بیومار غنی شده و میگو برای اونها کافی هست؟

اگر کافی نیست باید از چه غذاهایی استفاده کنم ؟

اگر کافی هست ، لطفا تعداد وعده های غذایی و مقدار هر وعده رو لطفا اعلام کنین

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 19:51
دوستان ، من سه عدد ماهی فلاور از آقا حامد تهیه کردم. ماهیهای خوبی هستن. (آقا حامد ممنون)

غذای بیومار غنی شده هم از خدمت ایشون تهیه کردم.

حالا که قصد سایز کردن این فلاورها رو دارم (خوب البته رنگ و هد خیلی برای من اهمیت دارن) ، می خواستم ببینم که بعنوان غذا ، همین بیومار غنی شده و میگو برای اونها کافی هست؟

اگر کافی نیست باید از چه غذاهایی استفاده کنم ؟

اگر کافی هست ، لطفا تعداد وعده های غذایی و مقدار هر وعده رو لطفا اعلام کنین

میگوی تازه درشت که رنگ پشتش به قرمزی میزنه ( اگر گیرت بیاد عالیه ) تهیه کن و دستور غذای دست ساز میگو برای فلاور رو توی سایت سرچ کن
پستهای این تاپیک رو هم بخون اگر برای برنامه غذایی باز مورد بود همینجا مطرح کن

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 20:08
میگوی تازه درشت که رنگ پشتش به قرمزی میزنه ( اگر گیرت بیاد عالیه ) تهیه کن و دستور غذای دست ساز میگو برای فلاور رو توی سایت سرچ کن
پستهای این تاپیک رو هم بخون اگر برای برنامه غذایی باز مورد بود همینجا مطرح کن

اگر بشه میخوام از یکی از تانک های خالی که دارم برای تکثیر شریمپ رد چری استفاده کنم. دیگه هم تازه و هم در دسترس خواهد بود.

رد چری خوبه ؟ رنگش هم که قرمز هست.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۲, 22:17
اگر بشه میخوام از یکی از تانک های خالی که دارم برای تکثیر شریمپ رد چری استفاده کنم. دیگه هم تازه و هم در دسترس خواهد بود.

رد چری خوبه ؟ رنگش هم که قرمز هست.میگوی خوراکی به اصطلاح گوشت بیشتری داره و میشه میکس باهاش درست کرد
بهتره غذای زنده به فلاور ندی
عادت کنه دیگه مکافاته ، میتونی جسته و گریخته توی برنامه بگذاری

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۴, 23:23
میگوی خوراکی به اصطلاح گوشت بیشتری داره و میشه میکس باهاش درست کرد
بهتره غذای زنده به فلاور ندی
عادت کنه دیگه مکافاته ، میتونی جسته و گریخته توی برنامه بگذاری

حامد جان ، تهیه میکس میگو رو برای فلاور توی امروزی پیدا نکردم.

اگر موجود هست لطفا لینک بدید و اگر موجود نیست لطفا آموزش بدین.

ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۵, 22:57
حامد جان ، تهیه میکس میگو رو برای فلاور توی امروزی پیدا نکردم.

اگر موجود هست لطفا لینک بدید و اگر موجود نیست لطفا آموزش بدین.

ممنون
آموزش غذای دست ساز با پایه میگو ، برای فلاورهورن (http://emruzi.com/showthread.php?t=4198)

sadeqrezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۵, 23:05
آموزش غذای دست ساز با پایه میگو ، برای فلاورهورن (http://emruzi.com/showthread.php?t=4198)

ممنون آقا حامد ، راستی قرص آسپیرولینا رو از کجا باید تهیه کنم ؟ داروخانه یا آکواریوم فروشی ؟

سوال دومم اینه که می تونم از ماهی کیلکا هم بعنوان غذا یا در تهیه میکس استفاده کنم ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۵, 23:35
ممنون آقا حامد ، راستی قرص آسپیرولینا رو از کجا باید تهیه کنم ؟ داروخانه یا آکواریوم فروشی ؟

سوال دومم اینه که می تونم از ماهی کیلکا هم بعنوان غذا یا در تهیه میکس استفاده کنم ؟
اسپرولینا رو داروخانه ها باید داشته باشند
ماهی کیلکا رو میتونی به میکس میگو بزنی اما به نسبت میگو باید کم باشه
به نظر من نباید بیشتر از 25٪ میگو بشه چون اساس رو برای تقویت رنگ و هد بر پایه میگو در غذا گذاشتیم
گرچه تا حالا خودم کلیکا رو امتحان نکردم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۱۶, 08:45
راستش حامد جان من کلا قید هرچی میکسو زدم
هر باری که استفاده شده حتی با استفاده سیر برابر 30 درصد توی میکس باز هم انگل روده ای مشاهده شده
حالا بنظرت بازم استفاده کنم ؟
میزان مصرفش در هفته و در وعده چقدر و چند وعده باشه ؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۳-۰۲-۱۶, 14:16
راستش حامد جان من کلا قید هرچی میکسو زدم
هر باری که استفاده شده حتی با استفاده سیر برابر 30 درصد توی میکس باز هم انگل روده ای مشاهده شده
حالا بنظرت بازم استفاده کنم ؟
میزان مصرفش در هفته و در وعده چقدر و چند وعده باشه ؟
ممنون
میگو جریانش فرق میکنه با دل
برای جلوگیری از سوء هاضمه و انتقال انگل نیم آبپز میشه و ....

صفحه های قبل همین تاپیک رو بخون یه برنامه به مسیح پیشنهاد دادم

هفته ای 2 روز میکس میدی در دو وعده و روز بعدش هم روزه

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۰۲, 13:06
سلامی دیگر خدمت اساتید
خوب دوستان یه سری غذا اضاف شده واسه فلاورام
میخوام یه جوری برنامه غذایی پیش بره که ریسک انگل و ورم گرفتن فلاور خیلی پایین باشه
من خیلی میترسم از انگل روده ای
میکس هم استفاده نمیکنم میترسم :d
غذاهایی که موجوده
هامپی هد . تترا رد پروت . سومو گرند یا سومو هد . بیومار درست درمون . گاماروس درجه 1 .
خوب بنظرتون چجوری رژیم چیده بشه ؟ سه وعده بیشتر نشه لطفا چون نمیرسم
سیفون هم هفته ای دو بار هر بار 30 تا 40 درصد
مرسی <3

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۰۲, 15:29
سلامی دیگر خدمت اساتید
خوب دوستان یه سری غذا اضاف شده واسه فلاورام
میخوام یه جوری برنامه غذایی پیش بره که ریسک انگل و ورم گرفتن فلاور خیلی پایین باشه
من خیلی میترسم از انگل روده ای
میکس هم استفاده نمیکنم میترسم :d
غذاهایی که موجوده
هامپی هد . تترا رد پروت . سومو گرند یا سومو هد . بیومار درست درمون . گاماروس درجه 1 .
خوب بنظرتون چجوری رژیم چیده بشه ؟ سه وعده بیشتر نشه لطفا چون نمیرسم
سیفون هم هفته ای دو بار هر بار 30 تا 40 درصد
مرسی <3
برنامه سیفون و تعداد وعده رو که خود چیدی دیگه !! ;)
ریسک انگل رو فقط میشه با سیفون و تمیز نگهداشتن تانک + ندادن غذای غیر استاندار و درصورت استفاده میکس میگو حتما سیر هم به ماهی داده بشه پایین آورد

اولین وعده رو بیومار بده در حدی که کاملا سیر بشن مخلوط سومو و هامپی رو وعده دوم بده و هنوز میل به خوردن دارند غذا رو قطع کن
وعده سوم هم رد پرت بده در حد 50% سیری ماهی
همین رو هر روز تکرار کن و هفته ای 2 روز رو روزه بده
عکس هم قبل از شروع و در حین اجرای برنامه غذایی بگذار تا اگر موردی هست اصلاح کنیم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۰۲, 16:10
حامد جان
راستش این فلاورا سیری ندارم
از وعده اول نفهمیدم سیری کامل بدم چجوری ؟ اخه اینا که هرچی میدم میخورن بازم
و اینکه این فلاورا کوچیکم فعلا عکس اونجوری نمیشه گذاشت ولی روی چشم تا شب حتما موقعیتشون رو جور میکنم
مرسی بازم :[l8:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۴-۰۳, 13:03
اینم فلاورایی که این برنامه روشون میخواد کار شه و روز اول این برنامه رو گذروندن
البته رو یه سری دیگه هم کار میشه
ولی خوب دیگه نشد از اونا عکس بزارم ریز تر از اینا هستن هنوز نمیشه راحت عکس گرفت

این فلاور بچه حسن هست که از توی 5 تا جدا شده و این یکی خاص تر بوده

3 بند هست تقریبا

http://emruzi.com/up/do.php?img=9440

اینم 2 بند هست از بچه های میرزا هست

http://emruzi.com/up/do.php?img=9441

اینم 2 بند تقریبا و زودتر از بقیه علائم هد زدنو نشون داد

http://emruzi.com/up/do.php?img=9442

راستی همه غذاهارو جز بیومار خیس میکنم میدم
اوکی هست ؟

Rezaei
۱۳۹۳-۰۴-۰۳, 15:02
خیس گردن غذا به هضم بهتر کمک میکنه کار خوبی میکنی

بهشون برس ارزشش رو داره

hasoo
۱۳۹۳-۰۴-۰۴, 18:31
اینم فلاورایی که این برنامه روشون میخواد کار شه و روز اول این برنامه رو گذروندن
البته رو یه سری دیگه هم کار میشه
ولی خوب دیگه نشد از اونا عکس بزارم ریز تر از اینا هستن هنوز نمیشه راحت عکس گرفت

این فلاور بچه حسن هست که از توی 5 تا جدا شده و این یکی خاص تر بوده

3 بند هست تقریبا

http://emruzi.com/up/do.php?img=9440

اینم 2 بند هست از بچه های میرزا هست

http://emruzi.com/up/do.php?img=9441

اینم 2 بند تقریبا و زودتر از بقیه علائم هد زدنو نشون داد

http://emruzi.com/up/do.php?img=9442

راستی همه غذاهارو جز بیومار خیس میکنم میدم
اوکی هست ؟
سلام یحیی جون...
ععععععععععععععععه! این فلاورای میرزا هستن؟؟؟؟؟
خوب هد اوردن!!!
موفق باشی دلاور
چند قدم از من پیش افتادی:6:

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 18:23
سلام
یه سوال از اساتید داشتم
من میخوام فلاورم رو اندازه ش رو دو برابر کنم
چه غذایی با چه رژیم غذایی پیشنهاد میدید؟

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 18:40
سلام
یه سوال از اساتید داشتم
من میخوام فلاورم رو اندازه ش رو دو برابر کنم
چه غذایی با چه رژیم غذایی پیشنهاد میدید؟
سلام
خوش آمدید به امروزی
چه سایزی هست و اینکه چه رژیم غذایی تابحال براش انجام دادید از ماهیتون حتما عکس قرار بدید و شرایط نگهداری ( حجم مخزن ، سیفون و ... ) رو توضیح بدید

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 18:48
سلام ممنون
تعریف این سایت رو زیاد شنیدم
تا به حال سوپر رد سین میگو خشک هامپی هد تترا سیچلاید خورده و کرم سوپر ورم
الان یه هفته ست میکس دل که شامل میگو دل گوساله مخمر ابجو فلفل دلمه سیر اسفناج است میدم بهش
عکس هم چشم میذارم بزودی
الان اندازه ی فلاور شانزده سانت
تانکس طول نود عرض سی و پنج ارتفاع پنجاه و پنج
هفته ای سی درصد سیفون میکنم امکانه بیشتر سیفون زدن ندارم

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 18:57
سلام ممنون
تعریف این سایت رو زیاد شنیدم
تا به حال سوپر رد سین میگو خشک هامپی هد تترا سیچلاید خورده و کرم سوپر ورم
الان یه هفته ست میکس دل که شامل میگو دل گوساله مخمر ابجو فلفل دلمه سیر اسفناج است میدم بهش
عکس هم چشم میذارم بزودی
الان اندازه ی فلاور شانزده سانت
تانکس طول نود عرض سی و پنج ارتفاع پنجاه و پنج
هفته ای سی درصد سیفون میکنم امکانه بیشتر سیفون زدن ندارم
فلاور شما قسمت اعظم رشدش رو انجام داده و از این به بعد کمی کندتر رشد میکنه و بسته به نژادش در شرایط نگهداری این مخزن بیشتر از 22-25 سانت فکر نمیکنم رشد داشته باشه
باز هم نظر قطعی رو موکول میکنیم به بعد از اینکه عکس ماهیتون رو قرار دادید

اما اشکالات کار شما در تغذیه
کرم رو بهتره حذف کنید
میکس رو بیشتر از 1 روز درمیان استفاده نکنید و اگر براتون مقدوره سعی کنید اساس برنامه غذایی رو روی بیومار فرانسوی اصل قرار بدید به شکل که مثلا اگر روزی 3 وعده با غذای خشک تغذیه میشه این 3 وعده یک وعده بیومار به تعداد 5 عدد ، سوپر رد سین 3 عدد و هامپی هم 3 عدد باشه

سیفونتون هم کم و نامناسبه امیدوارم حداقل تصفیه خوب داشته باشید باید حداقل هفته ای دوبار و هر بار 30% سیفون بزنید

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 19:12
خیلی ممنونم از لطفتون
فیلترم تاپ فیلتر قویی هست و درونش هم ساب استارت هست اگر اسمش رو اشتباه نکنم
یه وقتایی میشه که در هفته دوبار سیفون میکنما ولی همیشه اصلا امکانش نیست
چشم کرم حذف میشه
میکس دل هم توی این یه هفته دوبار بیشتر ندادم محتویات میکس دل خوبه؟این میکس رو زدم برای دیسکس نصیب فلاورمم شده دیگه:546921_LaieA_045:
میخوام فلاورم بزرگ شه که بتونم جفتش بزنم زودتر اگر خدا بخواد

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 19:26
خیلی ممنونم از لطفتون
فیلترم تاپ فیلتر قویی هست و درونش هم ساب استارت هست اگر اسمش رو اشتباه نکنم
یه وقتایی میشه که در هفته دوبار سیفون میکنما ولی همیشه اصلا امکانش نیست
چشم کرم حذف میشه
میکس دل هم توی این یه هفته دوبار بیشتر ندادم محتویات میکس دل خوبه؟این میکس رو زدم برای دیسکس نصیب فلاورمم شده دیگه:546921_LaieA_045:
میخوام فلاورم بزرگ شه که بتونم جفتش بزنم زودتر اگر خدا بخواد
من از ترکیب درصد میکستون بی اطلاعم اما اگر قرار بود این میکس رو برای فلاور درست کنم دل گوساله رو کلا حذف میکردم ازش
فلاورتون در حال حاضر حتما بیشتر از 1 سال سن داره و میتونه برای جفت زدن اماده باشه
اما به منظور مولدسازی بهتره هیچ غذای شرکتی به ماهی داده نشه به دلیل اینکه ممکنه غذا حاوی هورمون باشه و باعث عقیم شدن ماهی بشه اگر چه خود فلاور ماهی هست که مستعد عدم بارویه و همینطور با گذر از اشعه ایکس فرودگاهها ..... اما چیزی که از دست ما ساخته هست بهتره انجام بشه

دوستان فلاور باز با دانشی در انجم داریم شما عکس از ماهی در تاپیک مناسب لطفا قرار بدید در بقیه زمینه ها گفتگو خواهیم کرد

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 19:59
سلام منم با نظر دوست عزیزم آقا حامد موافقم.
اول از هر چیز بهتره عکس بذارید از فلاور و شرایط ظاهری آکتون.
بعد از اون دیگه دوستان میتونن نظر خوب و دقیق تری بدن.
ولی نکته ی اساسی توی رشد فلاور اول از هر چیز کیفیت بالای آب هست و بعد از اون تغذیه مناسب(نه غذای زیاد) به شیوه ی مناسب

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 20:02
من از ترکیب درصد میکستون بی اطلاعم اما اگر قرار بود این میکس رو برای فلاور درست کنم دل گوساله رو کلا حذف میکردم ازش
فلاورتون در حال حاضر حتما بیشتر از 1 سال سن داره و میتونه برای جفت زدن اماده باشه
اما به منظور مولدسازی بهتره هیچ غذای شرکتی به ماهی داده نشه به دلیل اینکه ممکنه غذا حاوی هورمون باشه و باعث عقیم شدن ماهی بشه اگر چه خود فلاور ماهی هست که مستعد عدم بارویه و همینطور با گذر از اشعه ایکس فرودگاهها ..... اما چیزی که از دست ما ساخته هست بهتره انجام بشه

دوستان فلاور باز با دانشی در انجم داریم شما عکس از ماهی در تاپیک مناسب لطفا قرار بدید در بقیه زمینه ها گفتگو خواهیم کرد

ممنون
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1421430348864039_0DSC02523JPG.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 20:09
خانم ...:Day dreaming:
شما باید عکستون رو از طریق آپلود فایل امروزی آپ کنید تا قابل نمایش باشه.

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:11
انگار پستم عکس باز نشد دوبار میذارم ممنون میشم اساتید راهنمایی کنند

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:15
ممنون

خب بهتر بود که از فضای آک هم عکس میذاشتین.
ولی من به شخصه به این معتقدم اگه میخواهید که رشد فلاورتون چشم گیر تر بشه اول از هر چیز کیفیت آبتون بالا باشه. یعنی یه برنامه سیفون منظم.
تصفیه درسته که بعضی کثیفی های آب رو میگیره ولی نمیتونه جایگزین باشه به جای آب تازه.
هرچی تانک فلاور بزرگ تر باشه بهتر میتونه رشد کنه.
در مورد تغذیه اینکه شما بهتره هفته ای دو تا سه مرتبه از میکس میگو بدید بهش.
غذاهای شرکتی اسپکتروم اگه اصل بتونید گیر بیارید واسه رشد فلاور خیلی خوبه و همین جور بیومار اصل!
غذای پروتئین بالا واسه رشد بدنی فلاور خوبه.
من در کنار این غذاها دوتا پیشنهاد دیگه هم دارم اول اینکه اسپرولینا رو به جیره غذایش اضافه کنید که دارای پروتئین بالایی هست و واسه فلاور مفیده(علاوه بر اینکه بر روی خال ها موثره).
دوم اینکه مولتی ویتامین رو هم از طریق ریختن روی غذاش(قبل از مصرف) بدهید بهش.

میشه بدونم دمای آب تانک روی چنده؟

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:20
خب بهتر بود که از فضای آک هم عکس میذاشتین.
ولی من به شخصه به این معتقدم اگه میخواهید که رشد فلاورتون چشم گیر تر بشه اول از هر چیز کیفیت آبتون بالا باشه. یعنی یه برنامه سیفون منظم.
تصفیه درسته که بعضی کثیفی های آب رو میگیره ولی نمیتونه جایگزین باشه به جای آب تازه.
هرچی تانک فلاور بزرگ تر باشه بهتر میتونه رشد کنه.
در مورد تغذیه اینکه شما بهتره هفته ای دو تا سه مرتبه از میکس میگو بدید بهش.
غذاهای شرکتی اسپکتروم اگه اصل بتونید گیر بیارید واسه رشد فلاور خیلی خوبه و همین جور بیومار اصل!
غذای پروتئین بالا واسه رشد بدنی فلاور خوبه.
من در کنار این غذاها دوتا پیشنهاد دیگه هم دارم اول اینکه اسپرولینا رو به جیره غذایش اضافه کنید که دارای پروتئین بالایی هست و واسه فلاور مفیده(علاوه بر اینکه بر روی خال ها موثره).
دوم اینکه مولتی ویتامین رو هم از طریق ریختن روی غذاش(قبل از مصرف) بدهید بهش.

میشه بدونم دمای آب تانک روی چنده؟

ممنون
تانکش خالیه فقط فلاور بخاری و فیلتر!
دمای اب روی سی هست همیشه
اکسپکتروم اخرین بار دیدم گفتن تاریخ گذشته ست!

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:25
سلام دوستان
گفتنی هارو آقاحامد و حسن عزیزگفتند فقط اینکه من به فلاورم میگوی تازه گاهی اوقات هم ماهی کیلکا میدادم . ازنظرپروتیین غنی هست وتاثیر خوبی روی رشد فلاور و همچنین هدش داره.موفق باشید.

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:29
سلام دوستان
گفتنی هارو آقاحامد و حسن عزیزگفتند فقط اینکه من به فلاورم میگوی تازه گاهی اوقات هم ماهی کیلکا میدادم . ازنظرپروتیین غنی هست وتاثیر خوبی روی رشد فلاور و همچنین هدش داره.موفق باشید.

سلام ممنون
ماهی کلیکا اب رو چرب میکنه اخه:o^:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:31
سلام دوستان
سلام دوست عزیز
شما چجوری ماهی کلیکا رو استفاده میکنین واسه فلاور و سالم میمونه معده این ماهی ؟
من با بیومار ساده هم حتی مشکل پیدا میکنم اکثرا چ برسه به غذاهایه همچنینی
حتی روی میکس هم هیچوقت سعی نمیکنم استفاده ای داشته باشم

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:44
سام یحیی جان
به نظرمن هرچیزی اگر به اندازه و به موقع باشه ضرری به ماهی نمی رسونه.من کسی رومیشناسم که دربرنامه غذایی فلاورش بجزاین غذاها دنبلان گوسفندهم میده.بیشترازدوساله ولی تابحال ماهی مریض نشده,البته من خودم دنبلان رو قبول ندارم .درموردچرب شدن آب هم ،تکه ها ریزباشند که ماهی سریع اون رو ببلعه,البته فقط گوشت ماهی باشه بدون استخوان.خوش باشید.

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 22:56
ممنون
تانکش خالیه فقط فلاور بخاری و فیلتر!
دمای اب روی سی هست همیشه
اکسپکتروم اخرین بار دیدم گفتن تاریخ گذشته ست!
بهتره که دما رو یک درجه افزایش بدین.
چون دما بره بالاتر سوخت و ساز فلاور بیشتر میشه و بهتر میتونه غذا بخوره و دفع کنه.
منم گفتم که اگه گیر بیارین که عالیه واسه فلاور.
اگرم بتونین بیومار اصل گیر بیارین اونم خیلی خوبه

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

روی این فلاور بدبخت دیگه چیا که امتحان نمیکنن!
اینکه بعضیا چه کارا میکنن دلیل نمیشه روی بقیه فلاورا هم همچین جوابی بده!
این کارا از اصل هم به نظر من غلطه! ماهی کیلکا که دوست عزیزم گفتن بگیر نگیر داره! یعنی معمولا اینجور ماهیا ندادنش به فلاور توصیه میشه چون احتمال آلوده بودنشون وجود داره.
دنبلان هم از اصل اشتباهه.
اول از هرچیز که بارها گفته شده نژاد فلاور مهمه. بعد از اون مسائل دیگه ای من جمله: آب و غذا و... میتونه کمک کنه.
نکنید همچین کارا روی این موجود بی زبون:42:

E-H-S-A-N
۱۳۹۳-۱۰-۲۷, 00:34
سام یحیی جان
به نظرمن هرچیزی اگر به اندازه و به موقع باشه ضرری به ماهی نمی رسونه.من کسی رومیشناسم که دربرنامه غذایی فلاورش بجزاین غذاها دنبلان گوسفندهم میده.بیشترازدوساله ولی تابحال ماهی مریض نشده,البته من خودم دنبلان رو قبول ندارم .درموردچرب شدن آب هم ،تکه ها ریزباشند که ماهی سریع اون رو ببلعه,البته فقط گوشت ماهی باشه بدون استخوان.خوش باشید.

سلام دوست عزیز استفاده از دنبلان فقط جهت چربی هست ... هیچوقت دنبلان واسه فلاور مفید نبوده 2 دلیل اول اینکه کلا استیل و هد فلاور رو بی ریخت میکنه ( هد فلاور رو از اون حالت عمامه ای خارج میکنه ) دوم اینکه دنبلان همراه با میگو منبع انگله و استفاده نشه بهتره...

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 09:34
سلام دوست عزیز استفاده از دنبلان فقط جهت چربی هست ... هیچوقت دنبلان واسه فلاور مفید نبوده 2 دلیل اول اینکه کلا استیل و هد فلاور رو بی ریخت میکنه ( هد فلاور رو از اون حالت عمامه ای خارج میکنه ) دوم اینکه دنبلان همراه با میگو منبع انگله و استفاده نشه بهتره...
البته دمبلان سطح بالای هورمون هم در خودش داره که استفاده کردن ازش برای گوارش ماهی مشکل ساز میشه معمولا

علی بختیاری
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 14:00
سلام

حامد جان فک کنم منظور بچه ها از دمبلان اون قسمت پشت گوسفنده که چربی داره....اون قسمت گوسفند که معمولا هورمون توش هست همون بیضه های گوسفند نره که حالا نمیدونم دوستان دقیقا چی میگن بهش....

Rezaei
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 15:09
سلام

حامد جان فک کنم منظور بچه ها از دمبلان اون قسمت پشت گوسفنده که چربی داره....اون قسمت گوسفند که معمولا هورمون توش هست همون بیضه های گوسفند نره که حالا نمیدونم دوستان دقیقا چی میگن بهش....
اون قسمت چربی معمولا دنبه گفته میشه
دمبلان منظور همون بیضه گوسفند هست علی جان

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 17:43
سلام دوستان
البته اون عده ای که ازدنبلان برای تغذیه فلاور استفاده میکنند به همین دارا بودن هورمون درآن اعتقاد دارن ومی گویند که همین هورمون باعث رشد هد میشه نه صرفا چربی اون.موفق باشید.

masih
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 18:10
سلام دوستان
البته اون عده ای که ازدنبلان برای تغذیه فلاور استفاده میکنند به همین دارا بودن هورمون درآن اعتقاد دارن ومی گویند که همین هورمون باعث رشد هد میشه نه صرفا چربی اون.موفق باشید.
سلام علیرضا جان
بارهای بار هم خودم هم دوستان راجب به همین دنبلان یاهمون بیضه ی گوسفند بحث کردیم
من هرنوع ماده غذایی ک بگید روی فلاور تست کردم نمیگم خیلی حالیمه وایناها کلی میگم ک بدونید حرف های کسای دیگه رو کپی نمیکنم وتجربه شخصیمه خیلی ازغذاهاهست یا داروها ک روی رنگ فلاور یا هدش موثرن ولی عواقبش خیلی بده مطئن باشید اگر خوب بود خود دوستان بهتون پیشنهاد میدادن

--------- ادغام پست ( فاصله بین ارسالها جهت ادغام نشدن حداقل باید 15 دقیقه باشد ) ------------

البته این رو هم عرض کنم فلاور هرچی بزرگتر میشه باید حواستون ب غذاش باشه وغذاهای با فیبر بالا بهش بدید
اگرخیلی مایل به رشد ماهیتون هستید ودوست دارید بهش دست ساز بدید اول همه باید شرایطی محیطی ک دوستان گفتنو انجام بدید بعد اگر مایل بودید بگید تایه برنامه غذایی بهتون بگم البته یکم گرون پاتون درمیادوسخته

hasoo
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 18:18
سلام
مهم دقیقا با نظر مسیح موافقم!
من منکر بعضی غذاها و کارا نمیشم که روی فلاور ها تست میشن ولی دو نکته توشون نهفته هست:
1- اینکه این تغییرات ممکنه آنی باشه و دیگه این روند رشد و... تکرار نشه در طول زمان.
2- ممکنه این تغییرات ادامه دار باشه ولی قطع به یقین ماهی رو از پا در میاره.
بهتره بجای این کارهای عجیب و غریب همون اول کار یه فلاور خوب خریداری بشه تا بتونید ازش لذت ببرید.
مثلا من دیدم توی آکواریومیا یا بعضی سالن ها قبل اونکه ماهی رو رونه بازار کنن فلاور دو بندی یا کوچک تر رو آنچنان بهش غذای رنگ و... میدن که در دم هرکی میبینه میگه عجب رنگی و عجب هدی!
ولی تا دو سه روز که از خرید میگذره به یکباره همه چی افت میکنه!
فلاور داری یعنی لذت بردن از قیافه و ابوهت این موجود زیبا و بازیگوش، پس اینقد سختش نکنید برای خودتون که زود به زود بنا باشه مریض بشه و عذاب بکشید

فریبرز
۱۳۹۳-۱۰-۲۸, 20:11
سلام به دوستان
سو تفاهم نشه,من قبلا هم گفتم که بادنبلان کاملا مخالفم چون ضررش خیلی بیشتراز منفعت نداشتشه,من درچند دوره فلاوری که داشتم سعی کردم بهترین غذاهای شرکتی رابه ماهیم بدم و اینو هم میدونم که فلاور داری عشق میخواد و عشق داری هم هزینه داره.بازهم ممنون.خوش باشید.:Love Struck:

فریبرز
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 18:51
سلام به همه دوستان
عکسی که پایین خدمتتون گذاشتم مربوط به فلاور یکی ازدوستانم هست که تحت درمان بیماری انگل روده ای بوده وقبلا هم دربخش بیماری ها و بخش جفت زنی درمورد بحث کردیم.خدا رو شکر یکم حالش بهتر و رنگ و روش خوب شده و دو روزی هست یکم میل به غذا داره.ولی هدش همانطور که می بینید به این روز افتاده.میخواستم یه برنامه غذایی خوبی شما دوستان ارایه کنید تا هرچه زودتر به روزای اوج خودش برگرده.ممنون

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424448867423519_0image-767cea5f846cef905607fa8a8b7e2f6b919463810873e6c477 b0f06955a0ddf5-V.jpg

hasoo
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 20:02
سلام علی رضا جان...
قبل از هرچیز باید اینو بگم که باید کاملا از بهبودش مطمئن باشید که بخواهید غذا دادن بهش رو شروع کنید.
بعدشم اینکه خوابیدن هد و کم رن شدن طبیعیه و دوباره برمیگرده به حالت قبلش.
به نظر من فعلا روزی 3تا دونه بهش غذا بدید یعنی هر وعده یه دونه! تا ببینید هنوز ماهی دفع مدفوعش مشکلی داره یا نه و اینکه چون تازه از بیماری داره خارج میشه و غذا نخورده یه دفعه نمیشه بهش فشار اورد و غذا بهش زیاد داد.
دیگه اینکه غذا رو حتما قبل دادن به فلاور بخیسونه.

بازم میگم که اول مطمئن بشید از اینکه درمان شده تا درمان نیمه کاره رها نشه!
این نکته رو هم اینجا اضافه کنم که مربوط به این تاپیک نمیشه: شرایط محیطش هم اصلا جالب نیست(سنگ و صخره و گیاه مصنوعی و بک گراند و...)

E-H-S-A-N
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 20:02
سلام به همه دوستان
عکسی که پایین خدمتتون گذاشتم مربوط به فلاور یکی ازدوستانم هست که تحت درمان بیماری انگل روده ای بوده وقبلا هم دربخش بیماری ها و بخش جفت زنی درمورد بحث کردیم.خدا رو شکر یکم حالش بهتر و رنگ و روش خوب شده و دو روزی هست یکم میل به غذا داره.ولی هدش همانطور که می بینید به این روز افتاده.میخواستم یه برنامه غذایی خوبی شما دوستان ارایه کنید تا هرچه زودتر به روزای اوج خودش برگرده.ممنون

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424448867423519_0image-767cea5f846cef905607fa8a8b7e2f6b919463810873e6c477 b0f06955a0ddf5-V.jpg

سلام واقعا هدش خیلی اوضاع بدی داره ، کلا چروک شده ، خیلی طول میکشه تا هدش به اون روزهای اولیه برگرده ، فقط باید صبر کرد و طبق برنامه بهش غذا بدی چون سابقه بیماری انگل داره ، بخوای بهش میگو و غذاهای با چربی و فیبر بالا بدی دوباره انگل میگیره ...

فریبرز
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 21:40
از راهنماییهای شما دوستان ممنونم.برای درمانش ازداروی شرکتی استفاده شده.درحال حاضرمدفوعش و تحرکش طبیعی شده.من هم بهش پیشنهاد دادم فعلا میگو نده.درمورد تزیینات هم آک داخل مغازه هست بخاطر همینه این همه دکور داره.اگردوستان غذای خوب و خاصی مدنظردارن لطفا بگن.این عکس هم ماله دوران بیماریست.خوش باشید.

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1424458912953262_0image-dfdc4225bc28a9bd2bf44b2e4db9cc4ac26196cefd76686a2e a957eb46952fb6-V.jpg

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۰۱, 21:57
سلام به همه دوستان

فعلا علی آقا تا یک هفته
از غذاها ی شرکتی استفاده بشه
البته در حد 30 ثانیه در اب خیسانده شود و بعد به ماهی داده شود تاهضمش برای ماهی راحتر بشه
در یک هفته دوروزش off بخوره
فعلا تا ماهی کاملا بهبود پیدا کنه
سر یه هفته بازم از وضعیت بهم خبر بده
برنامه رو بهت بگم

abmd
۱۳۹۴-۰۳-۰۶, 17:54
سلام دوستان ممنون بابت تاپیک خوب و پر محتواتون
منم یه فلاور کوچیک گرفتم تازه شورت بادی بیگ هد هست انگار اندازه دو سه بند انگشته که عکسشو میذارم
با توجه به غذاهایی که دارم یه برنامه غذایی میخواماگه هم غذای مناسب پیشنهاد دارید ممنون میشم بگید تا تهیه کنم
گرند سومو رد_گرندسومو(هد)_سوپر رد سین_ازو (هد)_سوپر لوهان_هامپی هد_هدآپ_اکوا استار_بیومار_میگو خشک
ممنون میشم یه برنامه بهم بدید چون تا حالا سه بار بخاطر تغذیه بد فلاورام مریض شدنو تلف شدن.
بازم تشکر
http://uupload.ir/files/madw_01.jpg
http://uupload.ir/files/9x0e_02.jpg

E-H-S-A-N
۱۳۹۴-۰۳-۰۶, 20:07
سلام دوستان ممنون بابت تاپیک خوب و پر محتواتون
منم یه فلاور کوچیک گرفتم تازه شورت بادی بیگ هد هست انگار اندازه دو سه بند انگشته که عکسشو میذارم
با توجه به غذاهایی که دارم یه برنامه غذایی میخواماگه هم غذای مناسب پیشنهاد دارید ممنون میشم بگید تا تهیه کنم
گرند سومو رد_گرندسومو(هد)_سوپر رد سین_ازو (هد)_سوپر لوهان_هامپی هد_هدآپ_اکوا استار_بیومار_میگو خشک
ممنون میشم یه برنامه بهم بدید چون تا حالا سه بار بخاطر تغذیه بد فلاورام مریض شدنو تلف شدن.
بازم تشکر
http://uupload.ir/files/madw_01.jpg
http://uupload.ir/files/9x0e_02.jpg

سلام دوست عزیز .... به امروزی خوش آمدید....
ببینید فلاور خوبی دارید البته -2-3 بند خوب بیشتره مشخصه ، اما به نظرم استعداد خوبی داره با توجه به سایزش خصوصا تو هد ، با این همه تنوع غذایی که شما داری شک نکن تا 7-8 ماه دیگه اگه خدای نکرده اتفاق خاصی نیافته و خوب غذادهی رو کنترل کنید و بیمار نشه یکی از زیباترین فلاورها رو خواهید داشت... سیفون مرتب هفته ای 30 درصد با اب هم دماو دپو شده انجام بدید...
هر روز سه مرتبه به فلاورتون غذا بدید در هر وعده 4 تا دونه بیشتر نباشه... دما روی 30 باشه ، وعده صبح رو سعی کنید از هامپی هد استفاده کنید ...
جمعه ها به هیچ وجه غذادهی نکنید و سیفون رو انجام بدید... ضمنا تاپیک های ایجاد شده تو این فروم رو خوب مطالعه کنید حتما به خواسته هاتون کمک میکنه....
موفق باشید

فریبرز
۱۳۹۴-۰۳-۰۶, 22:46
سلام دوست عزیز
منم به فلاورتون امیدوارم.به نظرمن این همه هزینه برای خرید این غذاها لازم نیست.اگرهامپی تون تایلندی هست برای هدش کافیه همینطور سوپر رد سین برای رنگش که برای ماهی شما هم خیلی لازمه.نمیدونم غذادهی قبلیتون چطور بوده که چند تا تلفات دادید.احسان عزیز نحوه غذادهی رو گفتن.در روز تعداد دفعات رو زیاد ولی مقدار غذا باید کم باشه طوری که فلاور شما کامل سیر نشه.مخصوصا هامپی هد رو چند دقیقه قبل از دادن میتونید توی محلول مترونیدازول که درآب حل شده, خیس کنید بعد به ماهیتون بدید.نمک بدون ید هم فراموش نشه.بعد ازسیفون هم باید مقدار کم شده نمک به آب اضافه بشه.سایت امروزی خوشبختانه یک انجمن تخصصی فلاور داره که تمام نیازشما رو درمورد فلاورتون تامین میکنه.موفق باشید.

abmd
۱۳۹۴-۰۳-۰۸, 00:51
دوستای گلم ممنون از جواباتون
یه کمکی هم ازتون میخواستم
میخوام لطف کنید نحوه ی درست کردن یه غذای دست ساز خوبو بهم بگید چه ترکیباتی رو وچجوری درست کنم
سزچ کردم تو گوگل هزارنوع غذا دست ساز اومد با توجه به این که فلاورمو دیدید یه ترکیب غذایی خوب دست ساز پیشنهاد بدید که درست کنم ممنون

abmd
۱۳۹۴-۰۳-۱۱, 09:11
هیچکشس نیس جواب بده؟؟؟؟

فریبرز
۱۳۹۴-۰۳-۱۱, 13:48
سلام دوست عزیز
شما میتونید توی انجمن تخصصی فلاور,قسمت تغذیه فلاور,یه غذای دست ساز با پایه میگو برای فلاورتون پیدا کنید.ازقسمت جستجو در بالای صفحه هم میتونید این تاپیک رو سرچ کنید.

abmd
۱۳۹۵-۰۳-۲۱, 00:09
سلام دوستان این فلاور من هست میخواستم با توجه به غذاهایی که دارم یه برنامه خوب بدید که هم رشد کنه هم هد و رنگش بهتر شه. طبق گفته ی یکی از دوستان من 10 روز بهش غذای هد میدادم بعد ده روز بیومار و لوفاک میدادم و ده روز سوم غذاهای رنگ
http://www.emruzi.com/upc.php?file=14655042718356_img_20160509_200714.jp g

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1465504334709684_img_20160509_200720. jpg

غذاهای موجودم :
هامپی هد . گرند سومو . گرند سومو رد (برای هد ) . سوپر رد سین . ازو مخصوص هد . هد آپ. استاری (رنگ) سوپر لوهان . بیومار. سوپر میگو ... ( اسپکتروم هم دنبالشم اگه گیر بیارم تهیه میکنم البته)
ممنون میشم یه برنامه ی خوب بهم بدید... منتظرم ممنون (البته اینم بگم دکور اکواریومم الان تغییر کرده شن ها رو ریز ریختم که سیفونش راحت تر باشه سنگ های بزرگ رو هم حذف کردم یه بک گراند هم به تانک اضافه کردم

Rezaei
۱۳۹۵-۰۳-۲۱, 09:45
سلام دوستان این فلاور من هست میخواستم با توجه به غذاهایی که دارم یه برنامه خوب بدید که هم رشد کنه هم هد و رنگش بهتر شه. طبق گفته ی یکی از دوستان من 10 روز بهش غذای هد میدادم بعد ده روز بیومار و لوفاک میدادم و ده روز سوم غذاهای رنگ
http://www.emruzi.com/upc.php?file=14655042718356_img_20160509_200714.jp g

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1465504334709684_img_20160509_200720. jpg

غذاهای موجودم :
هامپی هد . گرند سومو . گرند سومو رد (برای هد ) . سوپر رد سین . ازو مخصوص هد . هد آپ. استاری (رنگ) سوپر لوهان . بیومار. سوپر میگو ... ( اسپکتروم هم دنبالشم اگه گیر بیارم تهیه میکنم البته)
ممنون میشم یه برنامه ی خوب بهم بدید... منتظرم ممنون (البته اینم بگم دکور اکواریومم الان تغییر کرده شن ها رو ریز ریختم که سیفونش راحت تر باشه سنگ های بزرگ رو هم حذف کردم یه بک گراند هم به تانک اضافه کردم
فلاورتون کیفیت خوبی داره و هنوز جای پیشرفت قابل توجهی داره

روند تغذیه رو به شکل کلی به دو روز تغذیه و یک روز استراحت تغییر بدید

روز اول ، به مقدار کم در ۳ وعده بیومار ، هر وعده حدود ۳،۴ عدد سایز درشت
روز دوم باز به مقدار کم در ۳ وعده غذای رنگ

روز ۳ استراحت

روز ۴ و ۵ به مقداری بیشتر از دو روز اول ، حدی بین سیر شدن و تغذیه کم غذای هد و رنگ یک روز رنگ ، یکروز هد

روز ۶ استراحت

روز ۷ و ۸ به اندازه کافی غذای غذای رنگ و هد بدید به شکل یک وعده در میان
یک وعده غرای رنگ یک وعده غذای هد

این روند ۸ روزه رو ادامه بدید و بعد از یکماه عکس بگذارید تغییراتش ببینیم به چه شکل بوده

انتخاب نوع غذاها بر اساس تجربه ای که از اثر اونها بر ماهی دارید

mohammad00997
۱۳۹۷-۱۰-۱۱, 10:43
سلام به همه دوستان
برنامه غذایی به خاطر شرایط کاری :
صبح 6.30 - 20 دونه ریز غذای سیچلاید( قرمز ریز )
عصر 5.30 - 6 دونه متوسط غذای رنگ و هد (قرمز متوسط )
شب 10 - 2 عدد میگو خشک
آخر شب 12 - 6 دونه متوسط بیومار
چون تازه شروع کردم روزه ماهی رو گذاشتم هر جمعه
البته هر سه روز یه بار یه مکعب کرم پرس شده هم میدم و البته میل به غذاش خیلی زیاده
دوستان اگه با همین غذاهایی که دا بتونید یه برنامه بهم بدید خیلی ممنون میشم

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330090833544_photo_2019-01-01_11-02-31.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330090833544_photo_2019-01-01_11-02-31.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=15463299694910089_photo_2019-01-01_11-02-39.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=15463299694910089_photo_2019-01-01_11-02-39.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330005184021_photo_2019-01-01_11-02-37.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330005184021_photo_2019-01-01_11-02-37.jpg

http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330033615016_photo_2019-01-01_11-02-42.jpg
http://www.emruzi.com/upc.php?file=1546330033615016_photo_2019-01-01_11-02-42.jpg

Rezaei
۱۳۹۷-۱۰-۱۱, 14:08
سلام به همه دوستان
برنامه غذایی به خاطر شرایط کاری :
صبح 6.30 - 20 دونه ریز غذای سیچلاید( قرمز ریز )
عصر 5.30 - 6 دونه متوسط غذای رنگ و هد (قرمز متوسط )
شب 10 - 2 عدد میگو خشک
آخر شب 12 - 6 دونه متوسط بیومار
چون تازه شروع کردم روزه ماهی رو گذاشتم هر جمعه
البته هر سه روز یه بار یه مکعب کرم پرس شده هم میدم و البته میل به غذاش خیلی زیاده
دوستان اگه با همین غذاهایی که دا بتونید یه برنامه بهم بدید خیلی ممنون میشم

سلام

وعده های غذایی زیاد و بعضا سنگینه
به این منوال ادامه بدید احتمال بیماری ماهی زیاده

وعده ها رو به حداکثر 3 وعده در طول روز تغییر بدید و شب به هیچ وجه ماهی رو تغذیه نکنید

فلاور همیشه برای غذا حرص میزنه این شما هستید که باید حد ماهی رو تشخیص بدید و همیشه ماهی نیمه سیر بشه جز موارد معدود در طول هفته که کاملا سیر میشه

هر طول روز 3 وعده

1- بیومار

2- میگو خشک یا غذای سیچلاید

3- غذای رنگ و هد

3 روز تغذیه یکروز استراحت ، سیفون منظم در روز استراحت حتما انجام بشه و با دست در طول تغذیه و .... ماهی رو به بازی و تحرک وادار کنید

mohammad00997
۱۳۹۷-۱۰-۱۹, 07:46
سلام

وعده های غذایی زیاد و بعضا سنگینه
به این منوال ادامه بدید احتمال بیماری ماهی زیاده

وعده ها رو به حداکثر 3 وعده در طول روز تغییر بدید و شب به هیچ وجه ماهی رو تغذیه نکنید

فلاور همیشه برای غذا حرص میزنه این شما هستید که باید حد ماهی رو تشخیص بدید و همیشه ماهی نیمه سیر بشه جز موارد معدود در طول هفته که کاملا سیر میشه

هر طول روز 3 وعده

1- بیومار

2- میگو خشک یا غذای سیچلاید

3- غذای رنگ و هد

3 روز تغذیه یکروز استراحت ، سیفون منظم در روز استراحت حتما انجام بشه و با دست در طول تغذیه و .... ماهی رو به بازی و تحرک وادار کنید

سلام وقت بخیر
با توجه به شرایط کاری برنامه غذایی روزانه ساعت های 6:30 صبح ، 17 و 20 -
میشه میگو رو بزارم صبح چون سنگینه و وعده های دوم و سوم رو بیومار و غذای هد و رنگ بدم؟
ممنون از راهنماییهاتون

Rezaei
۱۳۹۷-۱۰-۱۹, 10:15
سلام وقت بخیر
با توجه به شرایط کاری برنامه غذایی روزانه ساعت های 6:30 صبح ، 17 و 20 -
میشه میگو رو بزارم صبح چون سنگینه و وعده های دوم و سوم رو بیومار و غذای هد و رنگ بدم؟
ممنون از راهنماییهاتون
سلام

وعده آخر رو حذف کنید و فقط دو وعده کافیه
صبح میکس میگو نخود فرنگی و سیر
عصر یکروز در میان بیومار و غذای هد و رنگ

روزهای تعطیل که در منزل هستید یک وعده غذایی از بین بیومار و غذای شرکتی رو ظهر اضاف کنید