PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگو و مشاوره در مورد آرتمیا

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 20:59
سلام بچه ها

من توی خیلی از عکس های گوپی ها این موجودات ریز سفید رو دیدم که گوپی ها دارن میخورنشون.به نظرتون ارتمیا هستن اینا؟؟؟ یکمم شبیه اون شپشکای ابی هستن (بعضیا انکبوت ابی هم میگن بهشون)

http://emruzi.com/up/uploads/137278600612271.jpg (http://emruzi.com/up/)

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 21:30
سلام علی جان نمیدونم دقیقا چی هستن ولی تا جایی که میدونم و به ماهیام میدم آرتمیا نارنجی رنگ هست و دافنی قهوه ای رنگ
فکر کنم لارو پشه یا کرم یا چیزی شبیه این هست
موفق باشی

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 21:39
سلام دوستان

علی جان اینها به احتمال زیاد یه نوع کرم یا لارو حشره باشن
چون دقیقا شبیه همین رو من تو یکی آکواریم های گیاهی داشتم که اتفاقی چون بالاش مورچه لونه
کرده بود چندتا مورچه افتاده بود توش و این ها به همین شکل پیدا شده بودن که بعد
یه مدت هم غیب شدن!!!

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۱, 21:52
به احتمال زیاد آرتمیاست که کمی درشت و به سن بلوغ نزدیک شده (احتمالا)

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, 15:48
ممنون بچه ها

این عکس تو فیس از یه سالن تکثیر به نام گوپی برزیلیا واسم اومده برم ببینم اگه بشه بپرسیم چین اینا.

اگه جواب داد خبر میدم.

مرسی

eminem6
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 17:52
اقا الان 24 ساعت که روش به عمل اوردن ارتمیا انجام دادم الا از کجا بفهمم که از تخم در اومدن ؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 18:08
اقا الان 24 ساعت که روش به عمل اوردن ارتمیا انجام دادم الا از کجا بفهمم که از تخم در اومدن ؟؟
معمولا بعد از 24 ساعت کامل هچ نمیشن
بعد از 48 ساعت پمپ هوا رو خاموش کنید و ظرف رو ثابت نگه دارید ، پوست ها به روی سطح میرن و اگر دقت کنید آرتمیاها رو در حال شنا کردن میبینید

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 18:12
من معمولا ارتمیاهارو بعد از 3 روز برداشت میکردم و تعداد هچ هم خیلی خوب بود.

یه روشی هم هست.چون ارتمیا نور دوسته و به طرف نور میاد شما میتونی با فلاش گوشی یا چراغ قوه یه نور بندازی یه گوشه ظرفشون و بعد جمع شدن و حرکتشون رو در نزدیکی نور میتونی ببینی.یه حرکات ضربانی ریزی دارن.

موفق باشی

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 21:02
سلام
من یه مقدار آرتمیا دارم یه یه کم کهنه شده و درصد هچش پایینه.
بهترین روشی که هچ شده ها رو از سیست ها جدا کنم چیه ؟

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 21:22
سلام دوست من بهترین روش وبهترین موقع شبه وتوی تاریکی
فشار هوارو قطع میکنید که اب ساکن بشه بعد یه نور کم مثل نور گوشی ی گوشش میذارید بعد از یک رب که تموم هچ نشده ها ته نشین شد وتموم زنده ها ب سمت نور جمعه شدن با شلنگ بکشیدشون بیرون البته بعضی ها میگن باامپول ولی من اینجوری کار کردم

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۰۵, 23:48
سلام دوست من بهترین روش وبهترین موقع شبه وتوی تاریکی
فشار هوارو قطع میکنید که اب ساکن بشه بعد یه نور کم مثل نور گوشی ی گوشش میذارید بعد از یک رب که تموم هچ نشده ها ته نشین شد وتموم زنده ها ب سمت نور جمعه شدن با شلنگ بکشیدشون بیرون البته بعضی ها میگن باامپول ولی من اینجوری کار کردم
سلام داداش مسیح
سیست های هچ نشده من روی آب میمونن.
راستی اگه بچه ماهی هام از اون هچ نشده ها بخورن مشکلی براشون پیش میاد ؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 19:55
سلام داداش مسیح
سیست های هچ نشده من روی آب میمونن.
راستی اگه بچه ماهی هام از اون هچ نشده ها بخورن مشکلی براشون پیش میاد ؟

سلام دوستان

من هم بلاخره تصمیم گرفتم لاروها رو با آرتمیا تغذیه کنم
و امروز بااین مشکل سیوان جان مواجه شدم :
هچ شده ها با پوسته ها و هچ نشده قاطی میشه هر کاری هم
می کنم جدانمیشه کرد با نور لاروا رو یه جا
جمع می کنم اما باز پوسته میاد داخل ظرف.

برای ریختن توتانک با آبش بریزیم یا از پارچه رد کنیم؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 20:02
از اخر به اول

اصلا آرتمیا رو با آب نریز ، حتما با یک پارچه صافی کن و پارچه رو داخل تانک تکون بده که آرتمیا وارد آب بشه

قبل از اینکه نور رو امتحان کنی ، هوا رو خاموش کن و ظرف رو راکد بگذار پوست و هچ نشده ها مقداریشون روی آب شناور میشه و با باز کردن شلنگ ( که احتمالا توی در بطری کارگذاشتی ) آرتمیاها رو به ظرف دیگه ای منتقل کن و قسمت آخر رو اجازه نده وارد بشه

بعد از ساکن شدن در یک محیط کم نور چراغ قوه موبایل یا نور صفحه رو بتابون به یک قسمت از ظرف و با مشکل آرتمیاهایی رو که جمع شدند خارج کن

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 20:11
از اخر به اول

اصلا آرتمیا رو با آب نریز ، حتما با یک پارچه صافی کن و پارچه رو داخل تانک تکون بده که آرتمیا وارد آب بشه

قبل از اینکه نور رو امتحان کنی ، هوا رو خاموش کن و ظرف رو راکد بگذار پوست و هچ نشده ها مقداریشون روی آب شناور میشه و با باز کردن شلنگ ( که احتمالا توی در بطری کارگذاشتی ) آرتمیاها رو به ظرف دیگه ای منتقل کن و قسمت آخر رو اجازه نده وارد بشه

بعد از ساکن شدن در یک محیط کم نور چراغ قوه موبایل یا نور صفحه رو بتابون به یک قسمت از ظرف و با مشکل آرتمیاهایی رو که جمع شدند خارج کن

ممنون حامد جان
حقیقت تو آکواریم کوچیک درست کردم اما الان براشون بطری درست کردم و
از این به بعد تو اون می خواهم درست کنم.
البته آکواریم بایک شیشه زاویه دار مخصوص آرتمیاست.

ببخشید این قضیه رو که قرمز کردم منظورتون این هست که ازته خالی کنم؟

بعد اگر پوست یا تخمهای هچ نشده وارد تانک بچه ها بشه مشکل ایجاد میکنه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 20:12
آره رضا جان از ته خالی کن

لاورها اگر پوسته یا هچ نشده رو بخورند انسداد روده باعث مرگشون میشه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 20:22
آره رضا جان از ته خالی کن

لاورها اگر پوسته یا هچ نشده رو بخورند انسداد روده باعث مرگشون میشه

ممنون
پس حتی یکدونه هم نباید وارد تانک بشه که کارخیلی سختی هست.

با این اوضاع همون بطری بهترین روش فکر کنم باشه.

راستی حامد جان من هوا رو قطع کرده بودم اما پوسته و هچ نشده تو کل
آب شناور بودن!!
اصلا جایی نبود که نباشن مشکل از چی میتونه باشه؟

masih
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 21:42
داداش باید صبر کنی اروم اروم ساکن میشه ولاروها تقریبا شناورهستند ولی بعد میرن کف میخوابن وپوسته ها میان رو بعد که از کف کشیدی باز باید ازنور استفاده کنی وهچ نشده هارو از زنده ها جدا کنی

Saywan
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 21:53
سلام
مواظب باش رضا اگه نوزادا هچ نشده ها رو بخورن صد درصد تلفات میدی.
البته بستگی به نوع آرتمیا هم داره برای من بالا میمونن هچ نشده ها

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:27
سلام بچه ها

من توی خیلی از عکس های گوپی ها این موجودات ریز سفید رو دیدم که گوپی ها دارن میخورنشون.به نظرتون ارتمیا هستن اینا؟؟؟ یکمم شبیه اون شپشکای ابی هستن (بعضیا انکبوت ابی هم میگن بهشون)

http://emruzi.com/up/uploads/137278600612271.jpg (http://emruzi.com/up/)

بچه ها تو اون پیجی که این عکس بود چند بار این سوال رو پرسیدم که این ذرات سفید چی هستن و بالاخره یکی جواب داد و نوشته BBS Artemia الان این منظورش چیه؟؟؟ همین ارتمیا هچ شدست؟؟

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:29
بله ، آرتمیای تازه هچ شده
من هم گفتم بهت فکر کنم ، نه؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:33
اره حامد جان

تا جایی که من یادمه ارتمیاها خیلی ریز تر از اینا بودن(چیزی که بعد از 3 سال تو ذهنمه البته ) اینا خیلی بزرگن و جالب اینکه هیچ پوسته ای باهاشون نیست...

پس برای گوپی در بزرگسالی هم از ارتمیا استفاده میکنن. منظور از bb اولش چی بود؟؟؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۱۵, 19:35
تا جایی که من میدونم به همون ارتمیایی که هنوز از سیست در نیومده میگن bbs
کسی که بهت گفته اینها آرتمیای bbs هستند کمی اشتباه لفظی داشته

آرتمیای هچ شده هستند که کمی تغذیه و درشت شدند

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 10:05
سلام دوباره،
آفرین خیلی جالبه پروژه،

ببین وقتی تخم ها زیر شکم ماده ها هست، دو حالت داره، اگر شوری بیشتر از 150 ppt باشه ،اکسیژن پایین باشه و غذا هم کم، مجبور میشه به صورت کیست خارج کنه که همون تخم هایی هست که به فروش میره و تو شرایط خیلی سخت هم از چندین ماه تا حتی دو سال زنده میمونن. ولی در شرایط ایده آل، زنده زایی میکنه (معمولا در بهار بچه دار میشن که، یخ ها آب میشه و مقدار شوری برکه ها کم، و مقدار دما به خاطر نور بیشتر بالا میره)
داداش من تست شوری و... ندارم ولی خب شرایطو میگم شما ببین
دوقاشق نمک ب ازای هر لیتر اب واکسیژنت ونوردهی قوی هستش من حتی تخمی هم توی اب ندیدم:-?

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 10:47
داداش من تست شوری و... ندارم ولی خب شرایطو میگم شما ببین
دوقاشق نمک ب ازای هر لیتر اب واکسیژنت ونوردهی قوی هستش من حتی تخمی هم توی اب ندیدم:-?
خب دو قاشق غذاخوری تقریبا 30 گرم هست و در هر 1 لیتر میشه : 30000ppm یعنی 30ppt ، از اون مقداری که گفته بالاتر نزدی.
اگر من باشم، برای امتحان یک سری رو ور میدارم، مقدار آب گرم تر و بدون نمک به محفظه اضافه میکنم تا به 20 ppt یا حتی 15 هم برسونم.
حتما از تجربیاتت بگو.

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 14:12
ممنونم داداش
خب حالا ی چیزی الان ما یک لیتر اب داریم بادوقاشق غذاخوری نمک چقدر اب بدون نمک اضافه کنم تا برسه ب اون مقداری ک شما میگی؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 14:49
ممنونم داداش
خب حالا ی چیزی الان ما یک لیتر اب داریم بادوقاشق غذاخوری نمک چقدر اب بدون نمک اضافه کنم تا برسه ب اون مقداری ک شما میگی؟
البته اینا همه نظریه هست ها چون خودم اصلا امتحان نکردم، شما باز صبر کن و اگر اتفاقی نیفتاد، این کارو امتحان کن،
افزایش 0.5 لیتر آب بدون نمک و کمی گرم تر (مثلا 2 درجه) به یک لیتر قبلی خروجی 20ppt هست.
این کار هم اگر نگاه کنی طرف با 20ppt تعداد بیشتری تونسته هچ کنه تا 30 ppt و یا کمتر از 20.(البته این فقط بحث هچ کردن هست)
www.edu.pe.ca/kish/Academics/junior/sciencejr/Ramsay/scifair.pdf (http://www.edu.pe.ca/kish/Academics/junior/sciencejr/Ramsay/scifair.pdf)

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۸, 23:54
ممنونم داداش چشم حتما
فقط من الان ی سوالی دارم ذهنمو درگیر کرده ارتمیاهای من الان نارنجیه ولی عکسای ک میبینیم یه سریاشون خیلی قرمزن مثل این عکس سوالی ک دارم اینه بخاطر فیتو پلنکتونیه ک ازش تغذیه میکنند انقدر قرمز میشن؟
http://emruzi.com/up/uploads/137607984046631.jpg (http://emruzi.com/up/)

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 08:52
ممنونم داداش چشم حتمافقط من الان ی سوالی دارم ذهنمو درگیر کرده ارتمیاهای من الان نارنجیه ولی عکسای ک میبینیم یه سریاشون خیلی قرمزن مثل این عکس سوالی ک دارم اینه بخاطر فیتو پلنکتونیه ک ازش تغذیه میکنند انقدر قرمز میشن؟سلام مسیح جان تا جایی که من میدونم رنگ آرتمیا تا حدودی به نوع تغذیه ،شوری و اکسیژن بستگی داره.

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 19:26
سلام دوستان ی تصمیمی گرفتم بهترین شوری بر حسب ppt یا ppmرو طبق منابع واسه ارتمیا رو میبینم چقدره (ک توی این بخش دوستان باید کمکم کنند)
بعد یک لیتر اب رو بااستفاده از قاشق ونمک وتستر میرسونم ب اون مقدار شوری ودیگه روی همون مقدار اب رو تنظیم میکنم
حالا ب نظرتون بهترین درجه شوری چقدره
فقط فدای دستتون هم به ppt بگید هم به ppm چون معلوم نیست تسترمون برچ حسبی باشه

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 20:46
سلام دوستان ی تصمیمی گرفتم بهترین شوری بر حسب ppt یا ppmرو طبق منابع واسه ارتمیا رو میبینم چقدره (ک توی این بخش دوستان باید کمکم کنند)
بعد یک لیتر اب رو بااستفاده از قاشق ونمک وتستر میرسونم ب اون مقدار شوری ودیگه روی همون مقدار اب رو تنظیم میکنم
حالا ب نظرتون بهترین درجه شوری چقدره
فقط فدای دستتون هم به ppt بگید هم به ppm چون معلوم نیست تسترمون برچ حسبی باشه
سلام عزیز،
برای هچ کردن تو همون pdf قبلی گفته دیگه،
باز از مجله ی معتبر tfhmagazine دیدم که اینو گفته :
1.4 لیتر آب نسبتا گرم 82 فارنهایت، آب لوله کشی بدون کلر (GH حدود 125 و KH 54)، دو قاشق نمک طعام به اضافه یک قاشق چای خوری نمک اپسم. (هدف رسیدن به 1.019 شوری)
واسه زندگی خود آرتمیاها، 14-17 درصد برای کیست و هچ شدن هست و اپتیمم حدود 20-25 واسه خود والدین.
معمولا خیلی نمک باشه زود بالغ میشن ولی اندازه و شکم کوچک میشه.

---
بحث من اینه که شما نمک رو کاهش بدی که تحریک کنی ماده هارو به آزاد کردن تخمها (فصل بهار)
--
ppt و ppm هم با نسبت 1000 از هم جدا میشن عزیز، نیازی به تستر هم نداری چون مقدار لیتراژ و گرم نمک رو داری.

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 22:21
خب داداش من الان مولدشو دارم وسایز شده ی خودم هستن توی اب بااین فرمول2قاشق غذاخوری نمک بدون ید معمولی دریک لیتر اب
ازاین ب بعد یکونیم لیتر اب 2قاشق غذاخوری نمک اینجوری عادتشون میدم کلا ک زنده زایی هم داشته باشن
اینجوری نمک کمتری هم مصرف میشه بهترم هست:Dollar:
نظر شما چیه؟؟

--------- ادغام پست ------------

البته قبلا با همین میزان نمک سایز وتکثیرشو داشتم ایرانی بود تخمها ولی خب فک کنم بااضافه کردن فیتوپلنکتون اب شیرین اب شیرین اضافه شده به پایین اومدن شوری اب کمک میکرده اینبار ارتمیاهارو نمیدونم کجایی هستن ازاین تایلندی هان یا ایرانی یا جای دیگه چون دستی خریدم یارو هم نمیدونست کجایین

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 22:41
خب داداش من الان مولدشو دارم وسایز شده ی خودم هستن توی اب بااین فرمول2قاشق غذاخوری نمک بدون ید معمولی دریک لیتر اب
به نظر من بهترین کار همین کم کردن نمک هست اگر در این شرایطی که داری هیچ اتفاقی نیفتاد چون باید تحریک بشن،
این مسئله واسه خیلی از آبزیان صادقه که "هدایت الکتریکی" آب رو یکدفعه کم میکنن با سیفون یکدفعه ای و با آب سبک و بعضا خنک تر.
هنوز هیچ تخم یا بچه ای دیده نشده؟

masih
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 22:49
داداش توی اب تخم هست ولی چون ازموقع هچ توی اب بوده نمیشه تشخیص داد ک از الانه یا از قبل
کاهش یکدفعه ای فشار اسمزی ایجاد نمیکنه وباعث مرگشون بشه؟؟

DarKfish
۱۳۹۲-۰۵-۱۹, 22:55
داداش توی اب تخم هست ولی چون ازموقع هچ توی اب بوده نمیشه تشخیص داد ک از الانه یا از قبل
کاهش یکدفعه ای فشار اسمزی ایجاد نمیکنه وباعث مرگشون بشه؟؟
در مورد ماهیا میدونم این کار رو انجام میدن به یکدفعه خصوصا اونایی که تکثیر راحتی ندارن،
ولی در مورد آرتمیا اصلا تجربه ندارم و حتما با کسی که تکثیر کرده باید مشورت کنید ولی مطمئنم که ppt که الان داری یعنی 30 ایده آل نیست.

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 19:38
سلام دوستان
من امروز یکسری آرتمیا بالغ خریدم خیلی درشت هستند
اکثرا هم کیست تخمی دارن حالا اینطوری بدهم به ماهی ها
مشکل ایجاد نمیکنه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 19:48
نه رضا جان
ماهی که بتونه بخوره هیچ مشکلی براش نداره ، عالی هم هست

™@я€z
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 20:45
نه رضا جان
ماهی که بتونه بخوره هیچ مشکلی براش نداره ، عالی هم هست

ممنون حامد جان منظورم اون کیست
تخمهاشون هست انسداد روده نمیاره آخه یکسری تخمها رو رها کردن یکسری به شکل بچه هاشون رها کردن ویکسری هم
هنوز کیست دارن حالا این کیست برای ماهی ضرر نداره ؟

راستی اگر اینطوری سایز کنیم بدهیم ماهی ها بخورن بهتره نه؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۵-۳۱, 21:31
نه برای ماهی بالغ هیچ مشکلی نداره

اگر بتونی شرایط تکثیر وسایز رو فراهم کنی که خوبه

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 14:02
سلام دوستان خبر خوب دارم ارتمیاها رنگ خیلی قرمز خوبی گرفتن وتوی تانکشونم پر بچه ارتمیای ریز سفیده:Dollar:

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 14:18
مبارك باشه آقا مسيح عزيز ميتوني ازشون عكس هم بزاري ممنون ميشم

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 14:29
سلام دوستان خبر خوب دارم ارتمیاها رنگ خیلی قرمز خوبی گرفتن وتوی تانکشونم پر بچه ارتمیای ریز سفیده:Dollar:سلام مسیح جان میشه یه توضیح کلی بدهی این چند وقت چیکار کردی و....آخه من هم گرفتم و خودشون بچه وتخم رها کردن اما برای من مهمتر سایز کردنشون هست...

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 19:02
سلام روح ا... جان شب میرم با چراغ قوه ببینم میشه بچه هارو جمع کرد ی گوشه وازشون عکس گرفت؟
رضا جان داداش بنده خلاف قوانین همیشگی رفتار کردم یعنی همه تقریبا از اب سبز اب شیرین قرص جلبک قرص مخمر یا اب نخود وازاین قبیل غذاها ارتمیارو تغذیه میکنند ولی بنده اب سبز ابشور یاهمون ارتمیا درست کردم وبعد ازاینه حسابی اب محیط کشتم سبز شد ارتمیارو اب ب اب کردم ک بهش فشار اسمزیوارد نشه وبعد ارتمیارو خالی کردم توی اون اب ودیگه نیازی نیست ارتمیاهارو تغذیه کنم ک انگاراین غذا بهشون ساخته وخوب قرمز شدندومن دیگه فقط هرچندوقت یکبار فیتو پلنکتون هارو تغذیه میکنم
ب این تاپیک برو بدردت میخوره عزیزم
تغذیه ی وکشت فیتو پلنکتون اب شور (http://emruzi.com/showthread.php?t=2915)

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 19:11
یک نکته رو اینجا بگم بد نیست

هر زمان دیدید که آرتمیا های بالغ شروع به زنده زایی کردند بدونید که شرایط نور ، آب و ... همه چیز اوکی و بر وفق مرادشون هست

اگر شرایط کاملا جور نباشه تکثیر و تخم گذاری با تاخیر انجام میشه ، اما در صورت شرایط مطلوب به سرعت سرتون شلوغ خواهد شد

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 19:44
سلام دوستان

نظرتون تغذیه با جلبک خشک چیه؟

اینم عکس آرتمیا من همه سایز هست توش و حتی تخماشون:

http://emruzi.com/up/uploads/137744721501621.jpg

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 19:48
منظورت از جلبک خشک چیه ؟ جلبکهای پودر شده ats مثلا؟ یا آسپرولینا؟

هر کدوم هست با تست تغذیه کنن ببین چه رفتاری رو نظون میدن

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 19:52
منظورت از جلبک خشک چیه ؟ جلبکهای پودر شده ats مثلا؟ یا آسپرولینا؟

هر کدوم هست با تست تغذیه کنن ببین چه رفتاری رو نظون میدن

حامد جان همین جلبکهای ورقه ایی دیگه
فکر کنم اسم با کلاسش اسپرولینا هست..
چشم دارم تست می کنم ببینم زنده میمونن یا تلف میشن.

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 20:05
خب رضا جان اینجوی دیگه ب صرفت نیست

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 22:57
اینا چیه ب نظرتون؟:211:
http://emruzi.com/up/uploads/137745882610661.jpg (http://emruzi.com/up/)

mohammad sadegh
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 23:05
اینا چیه ب نظرتون؟:211:
http://emruzi.com/up/uploads/137745882610661.jpg (http://emruzi.com/up/)
ارتمیا نیستن مسیح؟/:)

masih
۱۳۹۲-۰۶-۰۳, 23:10
خب معلومه داداش اینم عکس بافلش ببینید اون نقاط سفید بچاشونن
http://emruzi.com/up/uploads/137745963832661.jpg (http://emruzi.com/up/)

elias.kh
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 10:14
سلام
هچ کردن یعنی چی؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۰, 11:27
کلا به تبدیل تخم به موجود زنده که قلب تپنده داشته باشه هچ گفته میشه

حالا این تخم میتونه تخم آرتمیا باشه ، تخم ماهی یا تخم مرغ
پرسیدن این سئوالها اصلا موردی نداره به شرطی که جای مناسب مطرح بشه ، چندین سال پیش این سئوال رو خود من هم داشتم اما با سرچ و .... به جواب رسیدم

masih
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 14:59
سلام دوستان ی سوالی ذهنمو درگیر کرده
اینکه ایا میشه فهمید ک مثلا این تانک یا یخدونی ک ماتوش ارتمیا پرورش میدیم باتوجه ب ابعاد میشه محاسبه کرد ک هفتگی چقدر میشه ازش برداشت داشت؟؟
مثلا من یخدون مورد استفادم 60لیتر اب داره
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 15:03
تقریبی و تجربی هست
بر حسب تولید مثل آرتمیاها به همن ندازه میتونی برداشت کنی در شرایط شما ممکنه مقدار تولید مثل کمتر یا بیشتر از شرایط دیگه ای باشه

masih
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 15:06
حالا ب نظر شما میشه برای حدود 6-7تا دیسکس هفتگی یک مقداری از این ارتمیاها برداشت؟؟
باتوجه ب اینکه دیسکس رو بهتره هفته ای دوبار ارتمیا داد میشه دوتا تانک گذاشت وبرای هربار از یکی برداشت کرد؟یا این یک تانک پتانسیلشو داره؟

™@я€z
۱۳۹۲-۰۶-۱۳, 19:07
حالا ب نظر شما میشه برای حدود 6-7تا دیسکس هفتگی یک مقداری از این ارتمیاها برداشت؟؟
باتوجه ب اینکه دیسکس رو بهتره هفته ای دوبار ارتمیا داد میشه دوتا تانک گذاشت وبرای هربار از یکی برداشت کرد؟یا این یک تانک پتانسیلشو داره؟

مسیح جان به نظر من باید با تجربه بدست بیاری و
نذاری تانک آرتمیا زیاد اشباع یا خالی بشه
اما همون دوتا تانک فکر کنم کافی باشه تا دیدی یکی داره کم میشه بهش استراحت
میدی میری سراغ بعدی...

eminem6
۱۳۹۲-۰۷-۰۷, 01:05
سلام بچه ها من اگه بخام یه مقداری ارتمیا بالغ تهیه کنم که یه مدت طولانی داشته باشم ور در وعده های مختلف برای دیسکس ها مصرف کنم با چه غذای خود ارتمیا رو تغذیه کنم که این مدت طولانی زنده بمونه ؟؟ و به چه حجم اب و دما ممنون

ninisalen
۱۳۹۲-۰۷-۱۹, 19:55
سلام بچه ها من اگه بخام یه مقداری ارتمیا بالغ تهیه کنم که یه مدت طولانی داشته باشم ور در وعده های مختلف برای دیسکس ها مصرف کنم با چه غذای خود ارتمیا رو تغذیه کنم که این مدت طولانی زنده بمونه ؟؟ و به چه حجم اب و دما ممنون
دما 28 درجه
برای تغذیه ارتمیا هم میتونید مقداری سبزی له شده توی یک ظرف اب در افتاب بذارید تا جلبک بزنه و بدید به ارتمیا ها بخورند
برای قرمز شدن رنگ آرتمیا باید اونا رو جلو نور افتاب بذارید

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 02:27
سلام دوستان نمیدونم سوالمو در جای مناسبی میپرسم یا نه اما از مدیران خواهش دارم در صورت مکان نادرست انتقال بدن

به نظر شما بهترین مارک برای خرید ارتمیا چیه و درصد هچ و قیمتش چه حدوده ؟

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 06:23
سلام دوستان نمیدونم سوالمو در جای مناسبی میپرسم یا نه اما از مدیران خواهش دارم در صورت مکان نادرست انتقال بدن

سلام دوست من
با توجه به زحمتی که هچ کردن ارتیمیا داره و احتمال این موضوع که ممکنه بچه ماهی های شما با خوردن صدف ارتیما(پوسته اون)
دچار نفخ و در نهایت مرگ بشن
بهتره از مغز آرتیمیا(آرتیمیا هچ شده خشک شده) استفاده کنی
که با توجه جمیع جهات مقرون به صرفه تره
مگر اینکه تجهیزات و امکانات و تجربه لازم در خصوص هچ ارتیمیا رو داشته باشی
تا اواخر بهار قیمت هر کیلو مغر آرتیمیا حدود 290 تومن بود.

masih
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 09:12
سلام دوست من
با توجه به زحمتی که هچ کردن ارتیمیا داره و احتمال این موضوع که ممکنه بچه ماهی های شما با خوردن صدف ارتیما(پوسته اون)
دچار نفخ و در نهایت مرگ بشن
بهتره از مغز آرتیمیا(آرتیمیا هچ شده خشک شده) استفاده کنی
که با توجه جمیع جهات مقرون به صرفه تره
مگر اینکه تجهیزات و امکانات و تجربه لازم در خصوص هچ ارتیمیا رو داشته باشی
تا اواخر بهار قیمت هر کیلو مغر آرتیمیا حدود 290 تومن بود.
سلام استاد ببخشید سوالی داشتم
بنده ارتمیا دکپسوله خیلی استفاده کردم واقعا هم خوب بوده
ولی من وقتی تقریبا2-3هفته لارو رو باارتمیای زنده سایز کردم اونوقت دکپسوله میدادم
بعد ب نظر شما ب لاروماهی هایی مثل انجل میشه از اول دکپسوله داد؟
ممنونم

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 09:25

يک برند آمريکايى که اسمش رو فراموش کردم و در قوطى هاى نيم کيلويي بود با درصد هچ بالاى 90 درصد
اگر قوطى خاليش رو پيدا کنم اسمش رو مى گم بهتون
از پاکتى هاى سرا هم بتونيد پيدا کنيد عاليه
قيمت قوطى هاى نيم کيلويىآخرين بار که سوال کردم ١20 بود
آقا رضا فاضل هم فکر کنم گرفت
به نظر من به هزينه و زحمتش نميارزه گر چه هيچ چيزى مثل آرتميا تازه هچ شده جواب نميده

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 10:41
سلام استاد ببخشید سوالی داشتم
بنده ارتمیا دکپسوله خیلی استفاده کردم واقعا هم خوب بوده
ولی من وقتی تقریبا2-3هفته لارو رو باارتمیای زنده سایز کردم اونوقت دکپسوله میدادم
بعد ب نظر شما ب لاروماهی هایی مثل انجل میشه از اول دکپسوله داد؟
ممنونم

سلام داداش
دو سه هفته که ماهی اونقد بالغ میشه که بتونی حتی بیومار ریز بهش بدی
و نیازی به تغزیه با مغز آرتیمیا نداری
بله من خودم برای بچه های دیسکس،آنجل،سورم،فلاور و اسکار از مغز آرتیمیا استفاده کردم
البته در مقایسه با نوزادانی که با آرتیمیای زنده تغزیه شدن رشدشون کمتره ولی قابل چشم پوشی هست.

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 11:36
من چند باری که برای تست 10 گرم 10 گرم میخریدم که قیمت هر کدوم 5 هزار تومن بود تقریبا به صرفه بود اخرین بار از یه مغازه ای تو تهران (نمی دونم آوردن اسم مغازه خلاف هست یا نه )برای تست خریدم که درصد هچش نسبت به بقیه خیلی بهتر بود . آخه زمانی که بچه آنجل ها رو با ارتیما زنده هچ میکنم تلافات در حد 0 بوده اما زمانی که با میکس غذار پودر شده تغذیه میشن مرگ میر در نوزدان زیاد میشه
من تا دو هفته اول بعد هچ شدن انجل ها با ارتیما تغذیشون کردم و فقط 2 تا تلفات داشتم به نظر شما باز به صرفه نیست

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 11:53
تلفات لارو دلیلها و فاکتورهای زیادی داره که یکی از اونها تغذیه هست

لاروها آرتمیای زنده رو راحتتر پیدا میکنند ( به دلیل تحرک کمی که آرتمیا در زمان ورود به تانک داره ) و فساد غذا در تانک کمتر هست
شاید دلیل اصلی این بوده

masih
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 13:47
سلام داداش
بله من خودم برای بچه های دیسکس،آنجل،سورم،فلاور و اسکار از مغز آرتیمیا استفاده کردم
البته در مقایسه با نوزادانی که با آرتیمیای زنده تغزیه شدن رشدشون کمتره ولی قابل چشم پوشی هست.
خب من هم بعنوان بیس اصلی غذا دکپسوله میدادم وبیومار وپدرکوپنزرو بعنوان غذای کمکی
رشد کمتر مشکلی نداره ولی خب دراینده روی کیفیت بچه ها تاثیر نداره؟

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 23:01
تلفات لارو دلیلها و فاکتورهای زیادی داره که یکی از اونها تغذیه هست

لاروها آرتمیای زنده رو راحتتر پیدا میکنند ( به دلیل تحرک کمی که آرتمیا در زمان ورود به تانک داره ) و فساد غذا در تانک کمتر هست
شاید دلیل اصلی این بوده

کاملا درسته آقای رضایی اما بچه انجل هام علاقه ای خوردن غذاهای دیگه نشون نمیدن مثلا تترا پریما رو پودر کردم ریختم تو اک اما 85 تا 90 % بچه نخوردن بعضی ها هم چون غذا کف اک اضاف امد اینقدر خوردن که مردن شکمو ها

دنبال ارتمیا با قدرت هچ بالای 80 هستم شما سراغ ندارین ؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, 23:06
نه متاسفانه سراغ ندارم

از آب سبز هم میتونی استفاده کنید
بعد از هر وعده تغذیه ( اگر از غذای خشک استفاده میکنید ) باید سیفون بزنید اضافی ها رو

سیفون اشتهای بچه ها رو هم بهتر میکنه البته با آب هم دما و یکسان از نظر پارامتر

جای این توضیحات اینجا نبود اما چون میخواستم به سئوالتون جواب بدم اینجا ارسال کردم

™@я€z
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 20:18
يک برند آمريکايى که اسمش رو فراموش کردم و در قوطى هاى نيم کيلويي بود با درصد هچ بالاى 90 درصد
اگر قوطى خاليش رو پيدا کنم اسمش رو مى گم بهتون
از پاکتى هاى سرا هم بتونيد پيدا کنيد عاليه
قيمت قوطى هاى نيم کيلويىآخرين بار که سوال کردم ١20 بود
آقا رضا فاضل هم فکر کنم گرفت
به نظر من به هزينه و زحمتش نميارزه گر چه هيچ چيزى مثل آرتميا تازه هچ شده جواب نميده

سلام

حامد جان منظورتون این فکر کنم باشه لاکی

http://emruzi.com/up/uploads/138885747254881.jpg

سلام داداش

سلام

آقا محسن عزیز ببخشید اینجا جایش نیست یعنی شما
از روز اول شنا آزاد به هیچ وجهه آرتمیا استفاده نمی کنید؟
اگر اینطوره خواهش می کنم یک مقاله در این مورد بنویسید.

با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 20:49
آره رضا جان دقیقا همینه
انبار رو که امروز نگاه کردم دیدم یک قوطی دارم ازش ؛ سر خالی

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 21:49
از کجا میتوم گیر بیارم و قیمتش چه حدوده ؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 22:09
از کجا میتوم گیر بیارم و قیمتش چه حدوده ؟
شما خودتون نمیتونید از عمده فروشی تهیه کنید معمولا با کسی که سابقه همکاری نداشته باشند جنس نمیدن

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 15:12
سلام به همه

رضا جان منم توی سالن از همین سیست استفاده میکردم خیلی راضی بودم ازش...فقط فکر میکنم 72 ساعته بودش اگر اشتباه نکنم....

بچه ها اگر کسی ارتمیا وزن پایین جایی سراغ داشت منم میخوام.....چند جا زنگ زدم کمتر از نیم کیلو نمیدادن....

یه جا زنگ زدم گفت سیست 12 ساعته 100 درصد هچ دارم 350 گرمش فکر میکنم گفت 260 تا جایی که یادمه ....و 40 درصد هچ کیلویی 100 تومن میداد.....

یه جا هم میگفت 17 ساعته دارم کیلویی 180 فکر میکنم گفت 80 درصد هچ.....

™@я€z
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 20:15
سلام به همه

رضا جان منم توی سالن از همین سیست استفاده میکردم خیلی راضی بودم ازش...فقط فکر میکنم 72 ساعته بودش اگر اشتباه نکنم....

بچه ها اگر کسی ارتمیا وزن پایین جایی سراغ داشت منم میخوام.....چند جا زنگ زدم کمتر از نیم کیلو نمیدادن....

یه جا زنگ زدم گفت سیست 12 ساعته 100 درصد هچ دارم 350 گرمش فکر میکنم گفت 260 تا جایی که یادمه ....و 40 درصد هچ کیلویی 100 تومن میداد.....

یه جا هم میگفت 17 ساعته دارم کیلویی 180 فکر میکنم گفت 80 درصد هچ.....

سلام بله علی جان اونها متوسطه و من هم راضی هستم ...
اما جسارتا نظر شخصی من این هست دنبال درصد پایین یا زیاد بالا نباشید درصد پایین
دردسرش نمیارزه ودرصد بالا هم گرون قیمته که نمیصرفه به هر ماهی بدید.

موفق باشید.

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 20:52
شما خودتون نمیتونید از عمده فروشی تهیه کنید معمولا با کسی که سابقه همکاری نداشته باشند جنس نمیدن

من 20 روز پیش از یکی از فروشگاه های تهران واسه تست 10 گر خریدم 5 تومن که متاسفانه مجبور شدم سریع بیام اهواز اما حدود 60 درصدی هچ میشه

با راولم هم بود که میرفتم تو مغازش . کارتشو دارم

--------- ادغام پست ------------

رضا جان با یه روشی که تجربی من به دست آوردم راحت میشه ارتیما ها رو جدا کرد ولی حرف شما کاملا درسته درصد بالا خیلی به صرفه نیست

دیروز یکی از اساتید می فرمودنند که امریکایی بالای 90 % کیلویی 700 تومنه و مدل ارزون ترش 400 که به نظر من مثلا اگر 70 درصد هم باشه 400 خیلی به صرفه تره کیلویی 700 تومنی هست

رضا جان و آقای بختیاری من حاضرم برای خریدشریک بشم

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 20:53
منظورم عمده فروشى ج مشيديان بود که من لوازم مورد نيازم رو ميگرفتم
رضا جان رو هم معرفى کردم و حضورى رفت که انبار اونجا براش فايل باز کرد ، مغازه که کاملا حرف شما درسته و جايي سراغ داشته باشيد ميتونيد تهيه کنيد

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 21:00
منظورم عمده فروشى ج مشيديان بود که من لوازم مورد نيازم رو ميگرفتم
رضا جان رو هم معرفى کردم و حضورى رفت که انبار اونجا براش فايل باز کرد ، مغازه که کاملا حرف شما درسته و جايي سراغ داشته باشيد ميتونيد تهيه کنيد

پس ببخشید که من منظور شما رو درست نگرفتم آخه واسم سوال شده بود که چرا نمیفروشن .

اقایی رضایی شما الان برا فروش از این لاکی ها که می فرمایید ندارید . و اینکه بیومار 0.8 هنوز نیاوردین ؟

Rezaei
۱۳۹۲-۱۰-۱۵, 22:55
پس ببخشید که من منظور شما رو درست نگرفتم آخه واسم سوال شده بود که چرا نمیفروشن .

اقایی رضایی شما الان برا فروش از این لاکی ها که می فرمایید ندارید . و اینکه بیومار 0.8 هنوز نیاوردین ؟

یک مقدار ( حدود 350 گرم ) از اینها توی انبار برام مونده
سال گذشته گرفته بودم که فکر میکردم همه قوطی ها ( 3 قوطی گرفتم ) استفاده شده
برای فروش نگرفتم و برای استفاده خودم بوده اما اگر کارتون گیر هست یک مقدار میتونم کارتون رو راه بندازم

بیومار 0.8 هم موجوده - خصوصی پیگیری کنید که بحث تاپیک منحرف نشه لطفا

kalantar.yahya
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 10:40
سلام
از مسیح عزیز یه زحمتی واسش دارم
یه گزارش کامل و ترکیبی کلا کارایی که کردی واسه سایز و زنده زایی ارتمیاهارو واسمون بزاره
یه گزارش تکمیلی که همه کارایی که شدنی بودو انجام داد و جواب گرفت از روز اول تا روزی که زنده زایی کردن
از غذا دهی و ساخت غذا و همه چی
ممنون دادا مسیح

NasHer
۱۳۹۲-۱۲-۰۲, 13:17
سلام روح ا... جان شب میرم با چراغ قوه ببینم میشه بچه هارو جمع کرد ی گوشه وازشون عکس گرفت؟
رضا جان داداش بنده خلاف قوانین همیشگی رفتار کردم یعنی همه تقریبا از اب سبز اب شیرین قرص جلبک قرص مخمر یا اب نخود وازاین قبیل غذاها ارتمیارو تغذیه میکنند ولی بنده اب سبز ابشور یاهمون ارتمیا درست کردم وبعد ازاینه حسابی اب محیط کشتم سبز شد ارتمیارو اب ب اب کردم ک بهش فشار اسمزیوارد نشه وبعد ارتمیارو خالی کردم توی اون اب ودیگه نیازی نیست ارتمیاهارو تغذیه کنم ک انگاراین غذا بهشون ساخته وخوب قرمز شدندومن دیگه فقط هرچندوقت یکبار فیتو پلنکتون هارو تغذیه میکنم
ب این تاپیک برو بدردت میخوره عزیزم
تغذیه ی وکشت فیتو پلنکتون اب شور (http://emruzi.com/showthread.php?t=2915)

آقا مسیح اگر ممکنه در مورد این قسمتی که قرمز کردم توضیح کامل بدید
ممنون

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۸, 00:59
سلام
از مسیح عزیز یه زحمتی واسش دارم
یه گزارش کامل و ترکیبی کلا کارایی که کردی واسه سایز و زنده زایی ارتمیاهارو واسمون بزاره
یه گزارش تکمیلی که همه کارایی که شدنی بودو انجام داد و جواب گرفت از روز اول تا روزی که زنده زایی کردن
از غذا دهی و ساخت غذا و همه چی
ممنون دادا مسیح

masih
ما هنوز بعد از ماه ها تو کفه گزارش تکمیلی مسیح هستیم نیز
میخوام بدونم روش 100 درصد از اول تا اخر به صورت یه پست واسمون بنویسه که زیاد سخت نباشه حوصلم نیس این همه برگردم ازمونو خطاهارو هم بخونم خخخخ مرسی مسیح

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۱-۲۸, 17:17
خوب امشب مسیح به احتمال زیاد میاد واسه جواب دادن

یکمی ما کارو جلوتر میبریم که مسیح اومد دیگه اذیت نشه که بخواد به چی جواب بده

از اول

خوب ما میخوایم ارتمیا هچ کنیم بعد سایز کنیم و بعد از تخم ریزی به زنده زایی تغییرش بدیم
پس سوال اول

جلبک
این جلبک یه سری توضیحاتی میخوایم واسه رسیدن بهش
و بعدش تغذیه این جلبک هست
و شرایطی که لازمه تا این جلبک بهتر و بیشتر رشد و تکثیر شه
پس شد این جلبک تغذیه آرتمیا

خوب حالا نوبت میرسه به آرتمیا
خوب آرتمیا باید توی چه مخزنی واسه سایز و تکثیر باشه ؟
نحوه ی غذا دهی به آرتمیا از اون جلبک ؟ ینی چه مدلی جلبکو به خورد آرتمیا بدیم
پس تا اینجا پیش رفتیم که ارتمیا مولد داریم و هم غذای آرتمیا رو

خوب الان به این سوال میرسیم که باید چیکار کنیم تا آرتمیای تخم ریز تبدیل به آرتمیای زنده زا بشه

ممنون پیشاپیش از مسیحه عزیز رفیقه گلم واسه اینکه زحمته این سوالارو به صورت خیلی دقیق میکشن تا جوابشونو به ما بدن
مسیح جان خواهشا دیگه بحثو اینور اونور نفرست و همینجا یه نتیجه گیری کلی و یه گزارش واسمون بنویس که همه جوابا تو یه تاپیک باشه
ممنون از همه

masih
۱۳۹۳-۰۱-۲۸, 19:51
@masih (http://www.emruzi.com/member.php?u=439)
ما هنوز بعد از ماه ها تو کفه گزارش تکمیلی مسیح هستیم نیز
میخوام بدونم روش 100 درصد از اول تا اخر به صورت یه پست واسمون بنویسه که زیاد سخت نباشه حوصلم نیس این همه برگردم ازمونو خطاهارو هم بخونم خخخخ مرسی مسیح

خوب امشب مسیح به احتمال زیاد میاد واسه جواب دادن

یکمی ما کارو جلوتر میبریم که مسیح اومد دیگه اذیت نشه که بخواد به چی جواب بده

از اول

خوب ما میخوایم ارتمیا هچ کنیم بعد سایز کنیم و بعد از تخم ریزی به زنده زایی تغییرش بدیم
پس سوال اول

جلبک
این جلبک یه سری توضیحاتی میخوایم واسه رسیدن بهش
و بعدش تغذیه این جلبک هست
و شرایطی که لازمه تا این جلبک بهتر و بیشتر رشد و تکثیر شه
پس شد این جلبک تغذیه آرتمیا

خوب حالا نوبت میرسه به آرتمیا
خوب آرتمیا باید توی چه مخزنی واسه سایز و تکثیر باشه ؟
نحوه ی غذا دهی به آرتمیا از اون جلبک ؟ ینی چه مدلی جلبکو به خورد آرتمیا بدیم
پس تا اینجا پیش رفتیم که ارتمیا مولد داریم و هم غذای آرتمیا رو

خوب الان به این سوال میرسیم که باید چیکار کنیم تا آرتمیای تخم ریز تبدیل به آرتمیای زنده زا بشه

ممنون پیشاپیش از مسیحه عزیز رفیقه گلم واسه اینکه زحمته این سوالارو به صورت خیلی دقیق میکشن تا جوابشونو به ما بدن
مسیح جان خواهشا دیگه بحثو اینور اونور نفرست و همینجا یه نتیجه گیری کلی و یه گزارش واسمون بنویس که همه جوابا تو یه تاپیک باشه
ممنون از همه
سلام داداشم
خیلی شرمندم خداشاهده فراموش کردم خوبه بازاین تگ کردن اضافه شد الان متوجه شدم سما ازم سوال پرسیدی
خب بریم از اول کار تااخر کارمختصرو مفید میگم خدمتت
اول ازهمه سیست ارتمیا ی مرغوب میخری امریکایی نباشه ومیگذاری هچ بشه که شرایطشو خودت ودوستان بخوبی بلدید بعد اینکه هچ شد بستگی به نوع ارتنمیاش داره که زنده بمونه یانه چون ی سری ارتمیاها مثل امریکایی ها هرکاری بکنی بعد4روز میمیرن
بترین روش برای پرورش خریدن ارتمیای مولده که باید ازکرمانی جایی یه کیسشو هم گیر بیاری بسه
خب اگرهچ کردی که حداقل 1لیتر اب داری وشرایط ابیشو میدونی ولی اگر بالغشو خریدی هم ابی که دارن کمه هم درصد شوریشو نمیدونی از طرفی برای مجبور به زنده زایی ارتمیاها باید مقدار شوری مشخصی استفاده بشه که هم برای هچ کردن ازاین مقدار شوری که میگم استفاده کن هم برای اضافه کردن سطح اب ارتمیاهای بالغ خریداری شده هم برای فیتو پلنکتون که بعد بهش میرسیم
خب برای عادت دادن ارتمیاهای بالغ جدید به شوری مد نظر اولا که میزان شوری هر 1لیتر اب یک قاشقونیم نمک میریزیم نه 2تا قاشق
یه تانک رو باهمین درصد شوری اب میکنیم بعد اون بالغارو میریزی توی ظرف واسشون سنگ هوا میذاری ازاون تانک ابشور بدون کلر باشلنگ اب میکشی واسه این ارتمیاهای جدید فشارشو جوری تنظیم میکنی که قطره قطره ی اروم بیاد ومثلا توی 24ساعت یه ظرف 1.5رو پرکنه
خب وقتی این اتفاقا افتاد اروم منتقلشون کن بالغ هارو یا تخم های هچ شده رو به تانک اصلی وواسشون سنگ هوا بذار یکی دوتا
حالا میریم سراغ تغذیه که دوستان از جلبک واب سبز اب شیرین استفاده میکردند ولی من همون کارو بااب شور کردم که بقول معروف میشه کشت فیتو پلنکتون ابشور
فایده ی اینکار اینه بدون ترس ازاینکه درصد شوری به هم میریزه اب سبز وجلبکایی که به جداره های تانکه رو به تانک ارتمیاها اضافه میکنی
با شرایط عالی واسه ارتمیاها اونها زنده زایی میکنند یعنی دمای 26-27 درصد شوری که عرض کردم وغذای کافی
درمورد فیتو پلنکتون هم اینجا توضیح کامل دادیم راستی یه حسن دیگم که اینکار داره تانک ارتمیاهارو که سیفون میکنی میتونی بذاری واسه فیتو پلنکتون ها
تغذیه ی وکشت فیتو پلنکتون اب شور (http://emruzi.com/showthread.php?t=2915&highlight=)

rman
۱۳۹۳-۰۲-۲۵, 19:51
سلام مسیح جان.چطوری داداش؟
اقا با این روش تغذیه فیتوپلانکتون آرتمیاها تا چند میل بزرگ میشن متوسط؟برا تغذیه مولدام میخوام.

masih
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 11:44
سلام مسیح جان.چطوری داداش؟
اقا با این روش تغذیه فیتوپلانکتون آرتمیاها تا چند میل بزرگ میشن متوسط؟برا تغذیه مولدام میخوام.
سلام داداش ارمان گل
ممنونتم
داداش هروقت کاری بامن داشتی چون دیر ب دیر میام تگ کن
درمورد ارتمیاها تا نیم سانت میشن تقریبا قدهمین بازاریا
وقتی ب دیسکسام میدادم واقعا حال میکردند

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 11:48
دادا مسیح بنظرت ارتمیا رو از کجا میشه فهمید میشه سایز کرد یا نه ؟
ترفند خاصی داره واسه شناسایی ؟
من یه مدل هچ کردم از اون قدیمیا ولی مردن بعد از چند روز غذا دهی
ولی اون سریا تا یه هفته پیش رفتن ولی خوب فکر کنم زیاد مخمر دادم:d

masih
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 12:22
دادا مسیح بنظرت ارتمیا رو از کجا میشه فهمید میشه سایز کرد یا نه ؟
ترفند خاصی داره واسه شناسایی ؟
من یه مدل هچ کردم از اون قدیمیا ولی مردن بعد از چند روز غذا دهی
ولی اون سریا تا یه هفته پیش رفتن ولی خوب فکر کنم زیاد مخمر دادم:d
دادا شاخصه خاصی ندارن اولیش اینه بعد هچ سایز بزرگی دارن نسبتا اونایی ک خیلی ریزن بعد 3-4روز میمیرند
بعد 3-4روز اگر نمردن حتما سایز میشن
بهترین غذا ک زیادم بریزی کاریشون نمیکنه همون اب سبزیه ک اموزش دادیم

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 13:26
دادا شاخصه خاصی ندارن اولیش اینه بعد هچ سایز بزرگی دارن نسبتا اونایی ک خیلی ریزن بعد 3-4روز میمیرند
بعد 3-4روز اگر نمردن حتما سایز میشن
بهترین غذا ک زیادم بریزی کاریشون نمیکنه همون اب سبزیه ک اموزش دادیم
بسیار هم عالی
فقط ببین من آب سبز رو توی بطری میارم بعد به صورت قطره ای وصل میکنم
این اب سبزی که توی بطری میریزم تا چند وقت موردی نداره استفاده کردنش ؟

masih
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 21:08
بسیار هم عالی
فقط ببین من آب سبز رو توی بطری میارم بعد به صورت قطره ای وصل میکنم
این اب سبزی که توی بطری میریزم تا چند وقت موردی نداره استفاده کردنش ؟
تا24ساعت
فقط ی سنگ هوا بذار توش

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 22:00
تا24ساعت
فقط ی سنگ هوا بذار توش
مطمئنی مسیح ؟
ینی بعد از 24 ساعت دیگه ارزش غذایی نداره ؟
و مطمئنی هرچی غذادهی بشه با اب سبز مشکلی پیش نمیاره ؟

masih
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, 23:00
مطمئنی مسیح ؟
ینی بعد از 24 ساعت دیگه ارزش غذایی نداره ؟
و مطمئنی هرچی غذادهی بشه با اب سبز مشکلی پیش نمیاره ؟
ببین داداش من توی ازمایشگاهو ...کار نکردم همش تجربیه
وقتی میگم 24ساعت حدودی عرض میکنم
ولی شما ببین مقدار زیادی فیتو گلنکتون توی فضای کمی محبوس هستند اگر غذادهی نشند ومدت زیادی بمونند کم کم ارزش غذاییشون پایین میاد وبعد میمیرند
ب نظر من کافیه چیز دیگه ای نمیخواد

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 20:48
سلام دوستان میبخشید اگر بد جایی سوالم رو مطرح کردم
من یه سری تخم ارتمیا سرا خریدم گذاشتم هچ نشد! رفتم امریکایش رو گرفتم هچ شد ولی نصف کمتر از تخما هچ شد!!!! نمیدونم چجوری تغذیه شون کنم! و همه میمیرن! چیکار باید بکنم؟
اب سبز هم میذارم اصلا درست نمیشه!نمیدونم ایراد کجاست:o^:

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 20:59
سلام دوستان میبخشید اگر بد جایی سوالم رو مطرح کردم
من یه سری تخم ارتمیا سرا خریدم گذاشتم هچ نشد! رفتم امریکایش رو گرفتم هچ شد ولی نصف کمتر از تخما هچ شد!!!! نمیدونم چجوری تغذیه شون کنم! و همه میمیرن! چیکار باید بکنم؟
اب سبز هم میذارم اصلا درست نمیشه!نمیدونم ایراد کجاست:o^:
سلام دوست عزیز
خب هچ شدن تخم ها ربط به کیفیتشون داره پس یا کیفیتشون پایین بوده یا تاریخ گذشته بودن
واسه پرورش و تکثیر هم یه مقوله بلندی باید طی بشه
ببینین طی تکثیر و پرورشی که دوستان داشتن
اول باید شما به آب سبز آب شور برسین

پس شما شرایطی که برای ساخت اب سبز انجام دادین رو واسمون شرح بدین
تا بشه بهتر راهنماییتون کرد

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:03
سلام دوست عزیز
خب هچ شدن تخم ها ربط به کیفیتشون داره پس یا کیفیتشون پایین بوده یا تاریخ گذشته بودن
واسه پرورش و تکثیر هم یه مقوله بلندی باید طی بشه
ببینین طی تکثیر و پرورشی که دوستان داشتن
اول باید شما به آب سبز آب شور برسین

پس شما شرایطی که برای ساخت اب سبز انجام دادین رو واسمون شرح بدین
تا بشه بهتر راهنماییتون کرد

ممنونم
من دستورش رو از جایی خوندم و انجام دادم
در اب نمک و کاهوخرد شده میریزیم و میذاریم جلوی افتاب!

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:21
ممنونم
من دستورش رو از جایی خوندم و انجام دادم
در اب نمک و کاهوخرد شده میریزیم و میذاریم جلوی افتاب!
خب توی چه فصلی انجام میدین ؟ تاحالا شده دمای اون ابو تو شب و روز چک کنین ؟
افتاب خالی وقتی دما زیر 25 درجه باشه اثری نمیکنه و تولید جلبک نمیشه

sh.khalaji
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:25
خب توی چه فصلی انجام میدین ؟ تاحالا شده دمای اون ابو تو شب و روز چک کنین ؟
افتاب خالی وقتی دما زیر 25 درجه باشه اثری نمیکنه و تولید جلبک نمیشه

ممنونم دمارو سعی میکنم 28 نگه دارم
میشه لطف کنید یه توضیح بدید شما به چه شکل اب سبز میسازید؟

kalantar.yahya
۱۳۹۳-۱۰-۲۶, 21:30
ممنونم دمارو سعی میکنم 28 نگه دارم
میشه لطف کنید یه توضیح بدید شما به چه شکل اب سبز میسازید؟

خب راستش من چیزایی رو که خودم امتحان میکنم هیچوقت پیشنهاد نمیکنم به بقیه
ولی من واس اب سبز
روز دومی که کاهو و سبزی قاطی اب شد بهش کمی آب خیس شده مدفوع پرنده ها اضافه میکنم
که توی روند و سرعت تولید و تکثیر اب سبز نقش زیادی داشته واسه من
خودم هنوز تکمیل نکردم پروسه تکثیر ارتمیا رو ولی خوب تا نیمه های راه خوب پیش رفتم
یه مقدار کود پرنده رو توی اب میریزید تا خوب خیس بخوره
از یه توری رد میکنین اب رو که مدفوع همراه اب وارد اب سبزا نشه
فقط بهتره زیاد استفاده نشه
مثلا واسه 20 لیتر اب سبز بهتره200 میلی از این اب کود استفاده بشه

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 15:47
سلام بر همه
لطفا اگر کسی در مورد بحث غنی سازی ارتمیا اطلاعاتی داره ما رو هم اشنا کنه
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:01
سلام بر همه
لطفا اگر کسی در مورد بحث غنی سازی ارتمیا اطلاعاتی داره ما رو هم اشنا کنه
با تشکر
منظورتون رو از غنی سازی آرتمیا متوجه نمیشم !!

آرتمیا رو به منظور درمان و خوراندن داروهایی مثل مترونیدازول به ماهی که همه غذاها جز آرتمیای زنده بالغ رو پس میزنه استفاده میشه
به این شکل که اول پودر دارو رو وارد آب آرتمیا کرده تا آرتمیا دارو رو بلعیده و بعد آرتمیای حاوی دارو برای تغذیه استفاده میشه

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:16
تو یک سایت شیلاتی دیدم که یک کتاب یا مقاله نوشته شده بود در مورد همین غنی کردن ارتمیا که البته فروشی بود کتابش که من نگرفتم
مثلا افزودن ویتامین c و جلبک اسپرولینا و همین دارو که شما فرمودین
منظورم اینه که چه چیزهای دیگه ای میتونیم به ارتمیا بدیم به عنوان غذا که اون رو از لحاظ مواد مغذی بهتر کنه
باتشکر

Rezaei
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:25
تو یک سایت شیلاتی دیدم که یک کتاب یا مقاله نوشته شده بود در مورد همین غنی کردن ارتمیا که البته فروشی بود کتابش که من نگرفتم
مثلا افزودن ویتامین c و جلبک اسپرولینا و همین دارو که شما فرمودین
منظورم اینه که چه چیزهای دیگه ای میتونیم به ارتمیا بدیم به عنوان غذا که اون رو از لحاظ مواد مغذی بهتر کنه
باتشکر
شخصا معتقدم ( که قطعا نظرات بقیه هم قابل تامل و احترامه ) ممکنه بعضیها از طرح بعضی مسائل به دنبال طرح و بازکردن سرفصلهای جدید حالا به منظور مقالات دانشگاهی یا .... باشند و لزومی نداره که همه این گفته ها کاربردی باشه

آرتمیای بالغ یا لارو آرتمیا هر دو از منابع غنی پروتیین حساب میشن که این رو هر ماهی باز در حد متوسط هم میدونه
وقتی میتونیم با غنی کردن بیومار توسط مواد پودری قابل حل شدن در حلالهای مختلف بهتر به هدف برسیم لزومی به غنی کردن آرتمیا به نظرم نیست
خود آرتمیا هم کمتر گیر ماهی بازها و ماهی های اکواریومشون میاد :))

hasoo
۱۳۹۴-۰۶-۲۶, 22:31
سلام
والا هر موادی که بدین به آرتمیا باید همون لحظه هم بدین به ماهیا تا در اثر زیاده خوری آرتمیاها تلف میشن.
و به نظرم اگه مثلا مثه غذاهای غنی که به ماهیا میدن به آرتمیا بدن اون آرتمیا پروار و بهتر میشه.
بیشتر این غنی سازی که شما میگین در همون لحظه هست.
بانظر حامد جان هم موافقم، این کارا و مقالات بیشتر در حد نظر هست و خیلی فک نکنم کاربردی باشه از لحاظ هزینه و...