PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای بیماری احتمالی دیسکس به دلیل کم اشتهایی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 11:39
سلام به همه دوستان
بنده حدود یک هفته پیش گله دیسکس خریدم که بعد از چند ساعت غذاخور شدن ولی بعد از اینکه دل گوساله دادم تا 2-3 روز هیچی نخوردن بعد با دل مرغ ترکیب دل را دادم ولی وقتی میخورن تف میکنن بیرون ولی دلیلش را نمیدونم و فکر کنم بخاطر اسپیرولینا زیاد باشه و بعضی از 6 یا 7 اینچی ها هنوز غذا نمیخورن
برای تغذیه بهتر و رشد سریع تر که از لاغری خارج شن راهکاری دارید؟
بعد از اون چند تا از ماهی ها مدفوع درازی دارن ولی شفاف نیست و قرمز و قهوه ای هست و غذا هم میخورن آیا از نظر انگل روده ای مشکل دارن؟
3 روز بعد از ورود تخم ریزی در تانک روی شیشه صورت گرفته بود ولی نر و ماده معلوم نبود و تخم ها که هچ شد همه را خوردن چیکار کنم فعلا تخم ریزی نکنن تا قوی و سرحال شن؟
این دیسکس ها در جایی که بودن فقط کف کشی می شدن و هفته ای یکبار 10 درصد تعویض آب داشتن چجوری عادتشون بدم به تعویض آب روزانه؟
ممنون از همه دوستان

infinity
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 13:32
سلام به همه دوستان
بنده حدود یک هفته پیش گله دیسکس خریدم که بعد از چند ساعت غذاخور شدن ولی بعد از اینکه دل گوساله دادم تا 2-3 روز هیچی نخوردن بعد با دل مرغ ترکیب دل را دادم ولی وقتی میخورن تف میکنن بیرون ولی دلیلش را نمیدونم و فکر کنم بخاطر اسپیرولینا زیاد باشه و بعضی از 6 یا 7 اینچی ها هنوز غذا نمیخورن
برای تغذیه بهتر و رشد سریع تر که از لاغری خارج شن راهکاری دارید؟
بعد از اون چند تا از ماهی ها مدفوع درازی دارن ولی شفاف نیست و قرمز و قهوه ای هست و غذا هم میخورن آیا از نظر انگل روده ای مشکل دارن؟
3 روز بعد از ورود تخم ریزی در تانک روی شیشه صورت گرفته بود ولی نر و ماده معلوم نبود و تخم ها که هچ شد همه را خوردن چیکار کنم فعلا تخم ریزی نکنن تا قوی و سرحال شن؟
این دیسکس ها در جایی که بودن فقط کف کشی می شدن و هفته ای یکبار 10 درصد تعویض آب داشتن چجوری عادتشون بدم به تعویض آب روزانه؟
ممنون از همه دوستان

احسان جان؛
در مورد اینکه غذا را پس میدند ، ممکنه بخاطر همون اسپرولینای زیاد باشه ، ممکنه به خاطر سیر زیاد یا ... باشه ، بهتر بود غذای ای که دارید در اویل به ماهی هاتون میدید بیشتر شبیه غذای قبلی میبود ( مثل اینکه خونگی خریدید ) در هر حال بنده یک بار سیر و اسفناج غذایی که درست کردم زیاد شد و بعضی هاشون نمیخوردند مجبور شدم که دوباره بهش دل اضافه کنم . در مورد دل مرغ فکر نمکنم انتخاب خوبی باشه ، من قبلآ به پنکوسی و رد تیلم میدادم ، ولی برای دیسکس باید همهء چربی هاش را بگیرید چیزی ازش نمیمونه ، مطمئن نیستم ارزش غذایی برابر با دل گوسفند یا گاو هم داشته باشه.
در مورد غذا نخوردن بعضی از ماهی های بزرگ هم طبیعی هست ، بزرگ تر ها بیشتر طول میکشه تا به شرایط جدید عادت کنند. برای من تا یک ماه هم شده که غذا خوردن ماهی جدید را اصلآ ندیدم . بهتره زیاد سخت نگیرید .

برای رشد بهتر و سریع تر ، سیفون منظم ، اگه میتونید روزانه انجام بدید خیلی هم خوبه ، ( آب حتمآ هم دما باشه و بدون کلر ، در فصول گرم مقدار بیشتر کلر به آب تزریق میشه ، بزارید آب بیشتر بمونه یا درش پمپ هوا بگذارید.) دفعات غذا دهی را زیاد کنید 4-5 بار ولی مقدارش را زیاد ندید . برای رشد بهتر ماهی های کوچیک بهتر تانکتون خالی از تزئینات و بستر باشه و حجم تانک هم خیلی زیاد نباشه ( برای مواقع غذا خوردن) . در مورد غذا هم مارک های خوب بگیرید ، spectrum discus formula غذای خیلی خوبیه ، sera discus geranulate هم خیلی خوبه ، اون مدلیش را بگیرید که عکس دوتا دیسکس قرمز و آبی هست . غذاهای tetra هم خوبند . اگر تونستید spectrum GROW تهیه کنید و با غذای دلتون میکس کنید در رشد ماهی واقعآ تاثیر داره.

در مورد مدفوع دراز ، باید ببینید تکرار میشه یا نه ؟ اگه تکرار شد و چند بار دیدید این مشکل را داره احتمال انگل روده ای میره در اولیل بیماری ماهی اینجوری میشه و نسبت به قبل پُر اشتهاتر ، البته برای من هم پیش اومده ولی در مواردی خود ماهی خوب شده . فعلآ باید ماهی ها به شرایط پایدار برسند تا بشه در مورد بیماری و ... بحث کرد.

در مورد تخم ریزی هم در تانک شلوغ کم کم عادت میکنن تخم ریزی نکن ، بعضی وقت ها هم پیش میاد ، ولی خیلی عجیبه بعد از 3 روز انتقال به محیط جدید و شلوغ این کار را کردند ! در هر حال ، شلوغی تانک مانع از تخم ریزی مکرر میشه.

در مورد سیفون هم فعلآ عرض کردم بگذارید به شرایط پایدار برسند ، بعد روزانه سیفون کنید ، فعلآ هفتگی سیفون کنید هفتهء بعد 2 بار در هفته ، هفتهء بعدش 1 روز درمیان و ... . تا به سیفون روزانه هم نرسیدید غذادهی را به 5 بار در روز نرسونید.
موفق باشید.

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 13:42
سلام
ممنون از راهنمایی های خوبتون
دلیل انتخاب دل مرغ همین بوده که صاحب قبلی از دل مرغ استفاده کرده و تا اینجا فقط دل مرغ خوردند.
احتمالا باید اسپیرولینا را حذف کنم و اینکه دل را بدون سیر درست کردم و هرروز آب سیر را می فشارم روش و بهشون میدم
در مورد انگل روده ای این مدفوع دراز زمانی هست که ماهی ساکن یا کم تحرکه ولی زمان حرکت سریع کنده میشه امیدوارم چیزیشون نباشه چون ضعیف تر میشن
الان دارن تترا پریما و تترا بیتس و تترا دیسکس میخورن + پولکی های تترا
غذاهای اسپکتروم شیراز ندیدم یا تاریخ گذشته بودن
در مورد تخم ریزی خودم هم تجب کردم و فیلم تخم ها هست و به چندنفر نشون دادم چون هیچی جز دیسکس های جدید توش نیست مطمئنم مال یکی از همینا هست
موفق باشی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 15:21
مدفوع دراز و تیره میتونه بخاطر سوء هاضمه در اثر عوض شدن رژیم غذایی باشه ، دیسکسی که به دل مرغ عادت داره نباید یهو دل گوساله داد بهش ( هضم مشکلتر) بهتره اول ترکیب بشه با دل مرغ و کم کم درصد دل گوساله رو بالا ببرید
البته به نظر من دل مرغ یا حتی جگر مرغ بهتره اندازه 20-30% همراه دل گوساله همیشه میکس بشه که هضم رو راحتتر کنه

برای بقیه موارد هم بهتره از ماهی ها و شرایطشون عکس بگذارید و توضیحات بیشتری در زمینه آب و تانک و تصفیه داده بشه