PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غذا دست ساز برای مولد هاتون

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 16:00
با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز گرامی
دوستان امروز براتون طرز تهیه ی غذای دست ساز رو میگم که خودم برای مولد هام مثل دیسکس ، آنجل ، رامیز از این غذا استفاده میکنم
1 کیلو دل گوساله
1 عدد کپسول آستاگزانتین
مولتی ویتامین 5 قطره
و 3 حبه سیر
اینا رو باهم میکس میکنید و هر روز به تعداد دفعات وعده غذایی به مولد هاتون بدید
من از این روش استفاده میکنم هم ماهیاه خوشرنگ میشن و هم سرعت رشدشون زیاد میشه

somijooon
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 16:18
ممنون از شما...فقط یه سوال برام پیش اومد...شما رامیزی مولد دارین؟ یعنی ازشون بچه هم گرفتین؟

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 17:08
ممنون از شما...فقط یه سوال برام پیش اومد...شما رامیزی مولد دارین؟ یعنی ازشون بچه هم گرفتین؟
جای مناسب سوالتون رو مطرح کنید

با سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز گرامی
دوستان امروز براتون طرز تهیه ی غذای دست ساز رو میگم که خودم برای مولد هام مثل دیسکس ، آنجل ، رامیز از این غذا استفاده میکنم
1 کیلو دل گوساله
1 عدد کپسول آستاگزانتین
مولتی ویتامین 5 قطره
و 3 حبه سیر
اینا رو باهم میکس میکنید و هر روز به تعداد دفعات وعده غذایی به مولد هاتون بدید
من از این روش استفاده میکنم هم ماهیاه خوشرنگ میشن و هم سرعت رشدشون زیاد میشه
بهتره که ویتامین برای مدت زیاد با غذا مخلوط نباشه ، متونید غذا رو میکش کنید و ویتامین رو زمان تغذیه به غذا بزنید

ali oscar
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 18:18
مشکل نداره میتونین اول هم اظافه کنید چون فریز میکنید خراب نمیشه

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 18:21
مشکل نداره میتونین اول هم اظافه کنید چون فریز میکنید خراب نمیشه

یکبار دیگه هم به شما تذکر دادم دوست عزیز
در مورد چیزی که اطلاع موثق و علمی ندارید در امروزی اجازه ندارید به شکل قطعی و مطمئن و به این صورت پست بزنید ، در صورت تکرار با شما برخورد میشه
حساب امروزی با بقیه سایتها فرق میکنه
میکس ویتامینهای گروه ب و آ و حتی ث در دراز مدت با مواد پروتئنی باعث ترکیب و تغییر ساختار میشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 20:32
ممنون بچه ها

به نظرم برای یک کیلو دل 4 حبه سیر استفاده بشه بهتره.تقریبا گفته میشه برای هر 250 گرم یک حبه که من بعضی وقت ها در شرایط بیماری بیشترش هم کردم.

استاگزاینتین رو هم به نظرم بیشتر به ماهی هایی که سایز میگیرن میدن و فکر نکنم واسه مولد ها با توجه به قیمتش کارایی خاصی داشته باشه.

موفق باشید.

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 21:01
معمولا واسه مولد ها آستازانتین استفاده نمیشه چون واسه زیبایی نمیخوای و باید روی تقویت ماهی کار کرد تا ماهی بتونه تولید مثل کنه
مقداری میگو هم اضاف بشه در میکس دل بهتر جواب میده
در آخر غذای مولدین باید شامل همه چیز بشه و قصد تقویت هست نه سایز کردن و سیر کردن ماهی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 22:55
ممنون بچه ها

به نظرم برای یک کیلو دل 4 حبه سیر استفاده بشه بهتره.تقریبا گفته میشه برای هر 250 گرم یک حبه که من بعضی وقت ها در شرایط بیماری بیشترش هم کردم.

استاگزاینتین رو هم به نظرم بیشتر به ماهی هایی که سایز میگیرن میدن و فکر نکنم واسه مولد ها با توجه به قیمتش کارایی خاصی داشته باشه.

موفق باشید.
آستاگزانین علاوه بر تاثیری که روی رنگ ماهی باعث بالا رفتن راندمان تخم ریزی و تحریک جفت یابی و تکثیر میشه
نه به شکل دائم اما هر چند هفته یکی دوبار خوبه که به مولدها داده بشه

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۴, 08:40
درسته حامد جان

ولی به نظرم با توجه به قیمتش ترکیب کردنش توی دل زیاد کار جالبی نیست.حالا اگه به صورت جدا باشه و در هر وعده ای که بخوایم ازش استفاده کنیم به ترکیب اضافه کنیم بهتره.

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۰۹, 01:37
سلام،دوستان یه سوال میخاستم ببینم ک برای مولد "اسکار" میشه بجای دل از گوشت ماهی خوراکی ک خودمان مصرف میکنیم استفاده کنیم؟؟یا اصلا میشه بهشون از همین ماهی ها ک خودمان میخوریم بدیم؟با تشکر.

Rezaei
۱۳۹۳-۰۱-۰۹, 01:41
سلام،دوستان یه سوال میخاستم ببینم ک برای مولد "اسکار" میشه بجای دل از گوشت ماهی خوراکی ک خودمان مصرف میکنیم استفاده کنیم؟؟یا اصلا میشه بهشون از همین ماهی ها ک خودمان میخوریم بدیم؟با تشکر.
سلام
من تابحال استفاده نکردم
اما فکر میکنم اگر ماهی بدون تیغ باشه و قطعاتش رو ریز کنید مشکلی ایجاد نکنه

محسن بهزادی
۱۳۹۳-۰۱-۱۴, 14:05

سلام
در تکمیل سخنان حامد جان باید بگم
که بله میتونید و بدون مشکل هم هست
فقط همونطور که حامد جان گفت اگه میخواین گوشت ماهی رو درسته بدین
به اسکارهاتون بهتره تیغ نداشته باشه و این غذا دهی هم به صورت مستمر نباشه.

orshalim2014
۱۳۹۳-۰۱-۱۵, 10:12
درود،با تشکر از دوستان بابت نظر،،محصولات دریایی دیگه مثل میگو ک خودم زیاد استفاده میکنم هم خیلی برا ماهی ها مخصوصا گوشت خوارها البته تا حالا خودم گوشت ماهی برا ماهیام استفاده نکردم ک با توجه ب نظر دوستان با تجربه ک در بالا ذکر کردند حتما از ماهی خوراکی هم استفاده میکنم"سعی میکنم آزاد باشه تا پرورشی و هرمونی".البته دوستان میدونن ک پوست میگو خیلی برا پوست و جلا ماهی تأثیر داره ک پیشنهاد میکنم ک میگو رو چند دقیقه بجوشونید تا آلودگی احتمالی از بین بره بعد پوستشو جدا کنید و گوشت میگو رو حالا یا در غذای دستساز یا بدون افزودنی بدید ماهیتون بخوره "برا مولد ها هم عالی هست" بعد پوست جدا شده میگو رو تو آفتاب خشک کنید و اسیابش کنید و داخل غذای دستسازتون استفاده کنید،ببخشید طولانی شد،موفق باشید.

thosein
۱۳۹۳-۱۲-۱۹, 17:54
با سلام .
مخلوط دلی که برای مولدام درست کردم .

دل گوساله ۳کیلو
جگر گوساله ۵۰۰گرم
میگو. ۵۰۰ گرم
فیله ماهی ۵۰۰گرم
شیرخشک (نصف قوطی ریختم )
اسفناج
پودر سیر
پودر ژلاتین ( تو نصف استکان اب حل کردم )

اولش فکر کردم تو اب حل میشه و شیر خشک اب رو کثیف میکنه ولی بعد از فریز کردن مثل کالباس شده و تو اب اصلا وا نمیره ماهیا هم با اشتیاق میخورنش .

ولی حس خوبی نسبت به شیرخشک ندارم . ( خدا رحم کنه )

KAMFA
۱۳۹۳-۱۲-۱۹, 21:24
با سلام .

دل گوساله ۳کیلو
جگر گوساله ۵۰۰گرم
میگو. ۵۰۰ گرم
فیله ماهی ۵۰۰گرم
شیرخشک (نصف قوطی ریختم )
اسفناج
پودر سیر

اولش فکر کردم تو اب حل میشه و شیر خشک اب رو کثیف میکنه ولی بعد از فریز کردن مثل کالباس شده و تو اب اصلا وا نمیره ماهیا هم با اشتیاق میخورنش .

بشیار عالی دوست عزیز
غذای کاملیه اما اگه بجای شیر خشک بهتر بود از غذاهای شرکتی استفاده میشد
موفق باشید

SAEED.GALAXY
۱۳۹۴-۰۶-۲۱, 13:21
با سلام .

دل گوساله ۳کیلو
جگر گوساله ۵۰۰گرم
میگو. ۵۰۰ گرم
فیله ماهی ۵۰۰گرم
شیرخشک (نصف قوطی ریختم )
اسفناج
پودر سیر

سلام حسین اقا خسته نباشید
یه سوال دارم جگر گوساله به نظرتون مشکل ایجاد نمیکنه چون هم به شدت چرب هست. هم دیگه الان انقدر انتی بیوتیک و دارو و هورمون میدن و همه اینها هم تو کبد حیوان جمع میشه که خوردنش واسه خود ما ضرر داره چه برسه به ماهی.
به نظرتون به جاش از مقدار کمی ماهی کلیکا که ابته اونم چربه یا اگر پیدا بشه از روغن جگر ماهی استفاده بشه بهتر نیست
باتشکر

علی بختیاری
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 07:05
سلام.شما باید از قلب استفاده کنید نه از کبد.قلب مرغ شنیدم میگن بهتره.موفق باشی

thosein
۱۳۹۴-۰۶-۲۵, 11:29
سلام حسین اقا خسته نباشید
یه سوال دارم جگر گوساله به نظرتون مشکل ایجاد نمیکنه چون هم به شدت چرب هست. هم دیگه الان انقدر انتی بیوتیک و دارو و هورمون میدن و همه اینها هم تو کبد حیوان جمع میشه که خوردنش واسه خود ما ضرر داره چه برسه به ماهی.
به نظرتون به جاش از مقدار کمی ماهی کلیکا که ابته اونم چربه یا اگر پیدا بشه از روغن جگر ماهی استفاده بشه بهتر نیست
باتشکر

سلام

دوست عزیز من همه جور غذای دست ساز برای ماهیا درست کردم ولی الان فقط از دل تازه استفاده میکنم . مقدار کم میخرم و به ماهیا میدم . به نظر خودم دل تازه که زیاد تو حالت انجماد نمونه خودش یه غذای کامل و مقویه البته در کنار غذای زنده . فقط با غذای دست ساز نمیشه