PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا کبوترم فقط یک تخم گذاشته؟؟

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 21:06
سلام بچه ها

میگم من داغونم له لهم فبول نمیکنین.

من خوشحال شدم که جفت سفیده تخم گذاشتن ولی انگار فقط یه دونه گذاشتن.الان یک هفتست که یه دونه گذاشتن و رو همون خوابیدن.تا جایی که من میدونم کبوتر هر بار دوتا میذاره.

از چند نفر پرسیدم میگن بعضی از ماده ها اینجورین ردش کن.واقعا همینجورین؟؟؟ یعنی همیشه یک تخم میذاره؟

ممنون

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۳, 21:34
سلام علی جان
له له چرا؟خوشحال باش بچه دار شدی
من ماده داشتم همیشه یک تخمی بوده و بعضی وقتا به خاطر ضعف یک دونه میزازن و سری بعد درست میشن تخم را نگاه کن اگر جوجه توشه نگهدار وگرنه برش دار تا دوباره تخم بزاره
موفق باشی

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۰۸, 20:28
سلام دوستان

این جفتی که یه دونه تخم گذاشته بودن همون یک دونه رو باز کردن و چند روز بعد از باز شدن تخم باز دوباره تخم گذاشتن و اینبار دوتا تخمشون رو گذاشتنن.... پس نتیجه میگیریم وقتی یه کبوتر یهدونه تخم میزاره نشون دهنده این نیست که همیشه یکی میذاره.

من تو این مدت کبوترامو با شاهدونه قره ماش و عدس و گاودانه و کنسانتره و گندم تغذیه کردم.احتمالا بخاطر ضعفش بوده که یهدونه تخم گذاشته...

جالبه که اون تک جوجه ای که باز شده اصلا شبیه مادر پدرش نیست و احتمالا طوق قرمز دم سیاه بشه!!!!البته طبق چیزی که من دارم میبینم.

ممنون

aligator
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 12:35
علی جان دقیقأ به خاطر ضعف ماده بوده،ولی برادر من نکن این کارارو،بهشون شاهدونه نده:-w

علی بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۰۹, 13:59
علی جان دقیقأ به خاطر ضعف ماده بوده،ولی برادر من نکن این کارارو،بهشون شاهدونه نده:-w

سلام داش علی گل :d

دیگه بعضی مواقع که لازمه دیگه!!!!!

اخه بابا بنده خدا دیده اینا خیلی دوس دارن از اینا رفته یه عالمه گرفته گذاشته که بهشون بده.دیگه اون روز که بهم گفتی زیاد ندم بهشون گفتم که ندن دیگه بهشون.الان هر چند وقتی یکم میریزم براشون اینام تو چشاشون میکنن:11:

mogahi
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 15:31
یه سوال آقا من زیاد تو زیمنه کبوتر وارد نیستم و لی یه سوال شادونه دادن به کبوتر چه مشکلی داری

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 15:56
سلام داداشهمیشه شاه دونه باید یک سوم دونه ها در مخلوط در نظر گرفته بشه چون گفته میشه میتونه باعث عقیم شدن کبوتر بشه.... (البته تا جایی که من میدونم )البته در فصل جفت زدن به همراه عدس و گاودونه خیلی توصیه میشه اما همونطور که گفتم یک سوم دونه های دیگه در مخلوط باید باشه....

aligator
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 16:28
داداش چه خبره؟1/3شاهدونه اونم تو جیره ثابت؟؟؟؟
شاهدونه یه دونه خیلی گرمه ومحرک جفت گیری،که زمان جفت گیری برای خیلی از پرنده ها به عنوان محرک استفاده میکنن.
ولی فوق العاده چربه وگرم...چربیش باعث بروز چربی زیرجلدی میشه،که انسداد مجرای تخمگذاری در ماده وعدم جفت گیری مناسب وانتقال اسپرم رو برای نر به دنبال داره...
مصرف زیادش توی فصول گرم هم باعث ایجاد حساسیت و پر ریزی پرنده میشه.
کلأ باید برای مدت زمان مشخص جفت گیری مورد استفاده قرار بگیره وبعد از اون هم قطع بشه...

علی بختیاری
۱۳۹۲-۱۰-۱۴, 16:41
نه علی جان منظورم این نبود که به صورت دائم داده بشه...معمولا دون مخلوط در زمان جفت گیری و پر ریزی جوجه ها مصرف میشه....