PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکنیک تکثیر دهان پرور ها در فارم

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۵, 21:25
سلام
امروز واسم یک اتفاق خوب افتاد و تصمیم گرفتم کاری را که از یکی از سالن دار های معروف فارس خریدم به عنوان هدیه به کل امروزی های گل تقدیم کنم
این کار بیشتر واسه فارم ها و سالن ها استفاده میشه و در منزل به دلیل عدم زیبایی و جالب بودن مورد استفاده قرار نمیگیره
برای این کار کافیه که تعدادی آجر سفالی تهیه کنید(با عرض 15 سانتی متر)
از آجر های معمولی استفاده نکنید زیرا آهک خام زیادی دارد و مواد درون آن برای ماهی مضر است.

http://emruzi.com/up/uploads/137313275535422.jpg

http://emruzi.com/up/uploads/137313256195572.jpg

لبه های آجر را به خوبی تراش دهید تا باعث خراش روی بدن ماهی نشه
آجر را چند ساعت در آب قرار دهید تا اگر آهک خام درون آن است در واکنش با آب خنثی شود.
حالا آجر آماده استفاده است کافی است که آجر را از سطحی در تانک مولدین قرار بدید که ارتفاع بیشتر باشه تا ماهی به راحتی بتواند در آن پنهان شود و به صورت خم در آن پنهان نشه.

http://emruzi.com/up/uploads/137313275531341.jpg

مزیت این آجر ها اینه که علاوه بر اینکه محل مخفی شدن را برای ماهی فراهم می کنه مقداری املاح به آب اضاف میکنه که باعث سنگین شدن آب میشه و برای ماهیان دهان پرور آفریقایی مطلوب می شود.
این روش را خودم امتحان کردم و از فرانتوزا به راحتی در یک دوره از 8 ماده حدود 200 تخم گرفتم.
امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره و مفید باشه

نویسنده : ehsantaghavi2007

اختصاصی از امروزی

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۵, 21:55
سلام
امروز واسم یک اتفاق خوب افتاد و تصمیم گرفتم کاری را که از یکی از سالن دار های معروف فارس خریدم به عنوان هدیه به کل امروزی های گل تقدیم کنم
این کار بیشتر واسه فارم ها و سالن ها استفاده میشه و در منزل به دلیل عدم زیبایی و جالب بودن مورد استفاده قرار نمیگیره
برای این کار کافیه که تعدادی آجر سفالی تهیه کنید(با عرض 15 سانتی متر)
از آجر های معمولی استفاده نکنید زیرا آهک خام زیادی دارد و مواد درون آن برای ماهی مضر است.

لبه های آجر را به خوبی تراش دهید تا باعث خراش روی بدن ماهی نشه
آجر را چند ساعت در آب قرار دهید تا اگر آهک خام درون آن است در واکنش با آب خنثی شود.
حالا آجر آماده استفاده است کافی است که آجر را از سطحی در تانک مولدین قرار بدید که ارتفاع بیشتر باشه تا ماهی به راحتی بتواند در آن پنهان شود و به صورت خم در آن پنهان نشه.

مزیت این آجر ها اینه که علاوه بر اینکه محل مخفی شدن را برای ماهی فراهم می کنه مقداری املاح به آب اضاف میکنه که باعث سنگین شدن آب میشه و برای ماهیان دهان پرور آفریقایی مطلوب می شود.
این روش را خودم امتحان کردم و از فرانتوزا به راحتی در یک دوره از 8 ماده حدود 200 تخم گرفتم.
امیدوارم مورد استفاده دوستان قرار بگیره و مفید باشه

نویسنده : ehsantaghavi2007

اختصاصی از امروزی

متاسفم که برای یاد دادن همچین کاری از شما پول گرفتند ، گفتنش هم خجالت آوره
بچه هایی که یکی دو سال پیش مجموعه ماهیان آکواریومی که من تهیه کرده بودم رو خریداری کردند و به دستشون رسید این روش یکی از ابتدایی ترین کارهایی بود که در فارمها توضیح میدادند

آجر سفال باید به خوبی شستشو و در تانک قرار بگیره ، لبه ها هم زیاد مهم نیست
مزیت سفال در اضافه کردن املاح آب نیست ، این خصوصیت بعد از چند وقت کاهش و قطع میشه

مزیت سفال در منافذ و حفره هایی هست که داره و کار سرامیک رو برای تصفیه آب انجام میده یعنی کلنی باکتری ها در این حفره ها تشکیل و به تصفیه آب کمک میکند

من علاوه بر این از خورده سفال در سامپ هم استفاده میکنم باری تانکهایی که طراحی و ساختم که بسیار خوب جواب میده

توصیه میکنم به شما قبل از هر کاری سئوالهاتون رو در امروزی مطرح کنید و اجازه ندید برای گفتن چنین مسائل پیش پا افتاده ای از شما اخاذی بشه

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۱۵, 22:29
متاسفم که برای یاد دادن همچین کاری از شما پول گرفتند ، گفتنش هم خجالت آوره
بچه هایی که یکی دو سال پیش مجموعه ماهیان آکواریومی که من تهیه کرده بودم رو خریداری کردند و به دستشون رسید این روش یکی از ابتدایی ترین کارهایی بود که در فارمها توضیح میدادند

آجر سفال باید به خوبی شستشو و در تانک قرار بگیره ، لبه ها هم زیاد مهم نیست
مزیت سفال در اضافه کردن املاح آب نیست ، این خصوصیت بعد از چند وقت کاهش و قطع میشه

مزیت سفال در منافذ و حفره هایی هست که داره و کار سرامیک رو برای تصفیه آب انجام میده یعنی کلنی باکتری ها در این منافظ تشکیل و به تصفیه آب کمک میکند

من علاوه بر این از خورده سفال در سامپ هم استفاده میکنم باری تانکهایی که طراحی و ساختم که بسیار خوب جواب میده

توصیه میکنم به شما قبل از هر کاری سئوالهاتون رو در امروزی مطرح کنید و اجازه ندید برای گفتن چنین مسائل پیش پا افتاده ای از شما اخاذی بشه

سلام استاد
زیاد واسم مهم نیست که واسه چیزی که کارم را راه بندازه پول بدم یا نه مهم گرفتن نتیجه یوده و پول زیاد ملاک نیست
خدا را شکر این تنهایی راهی بود که تونستم از فرانتوزا بچه بگیرم راه هایی مثل سنگ و حفره و لوله اصلا جواب نمیداد
در باب اینکه پیش پا افتاده هست شکی نیست ولی دوستانی را میشناسم که هنوز نمیتونن از ماکرو بچه بگیرن و خواستم کمکی به اونها باشه
هزینه ای که صرف شده بسیار با ارزش بود واسم چون کسی که به سالنش رفتم بار و ماهی کل فارس را تهیه میکنه و در کنار این خیلی چیزهای دیگه یاد گرفتم که واقعا نتیجه دهنده هست و هزینه خیلی کمی داره و به قولی فوت های کار را یاد گرفتم
موفق باشید

narin
۱۳۹۲-۱۲-۱۷, 20:45
سلام احسان جان در تکثیر ماهی دهان پرور از کوزهای سفالی هم میتونی استفاده کنی شاید کمبودهای تغذیه ای باعث عقب افتادن تخم ریزی شد که با دادن یک روز در هفته مغذ میگو یا دل مرغ یا گوساله حل میشه من هم دهان پرور کار میکنم وهم از لوله وسفال استفاده میکنم و مشکلی هم ندارم
:254::69541_connie_crazyp