PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غذا دهي به بچه تكزاس

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۴-۱۷, 08:21
با سلام به دوستان عزيز راستش من يك جفت تگزاس دارم كه در عرض تقريباً دو ماه تا به حال چهار بار تخم ريزي كردن دفعه اول تخم هاشون هچ نشد و لي دفعات بعد تمامي تخم ها هچ شد دو سري رو به يكي از دوستان دادم ولي اين سري رو مي خوام خودم بزرگ كنم اولا با توجه به اينكه آكواريوم 400 ليتريه (البته مال يكي از دوستانه كه فعلاً تو خونه ما هست ) من وسطشو با يك شيشه نصف كردم و يك طرف تگزاسها با بچه هاشون هستن و يك طرف هم همون فلاور باكس كه قبلاً عكسشو گذاشته بودم لاروها تقريباً چهار روزه شناي آزاد دارن و يه چيز جالب كه بعضي از بچه ها طرف ديگه شيشه رفتن و فلاوره ازشون مراقبت ميكنه مي خواستم بدونم آيا بچه هارو از والدين جدا كنم يا نه و آيا دما در رشد بچه ماهيا تاثير داره يا نه و چه غذايي بهتره به بچه ها بدم كه تو رشدشون تاثير بهتري داشته باشه فعلاً يه مقدار لوفاك و تترا لوهان رو با هم مخلوط و آسياب كردم و دارم بهشون ميدم و همون دوستم هم اين غذا رو داده بود بچه ماهيا تو يك ماه تقريباً يه بند شده بودن

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۷, 08:52
سلام

بعد از اینکه یک مقدار بچه ها جوون گرقتند ( حدود 2 هفتگی) از والدین جداشون کن
بهترین تغذیه هم همونطور که میدونی برای رشد لاروها آرتمیای زنده و تازه هچ شده هست و غیر از اون تقریبا هر چیزی که تغذیه کنی اثر یکسانی داره

دما هم هر قدر بالاتر باشه ( حداکثر 31-2) رشد بچه ها سریعتره به دلیل سوخت و ساز بالاتر در دمای بالا ، بهترین دما از نظر من برای سایز کردن لاروها 30 هست

موفق باشی

rohollajalili
۱۳۹۲-۰۴-۱۷, 11:07
سلام

بعد از اینکه یک مقدار بچه ها جوون گرقتند ( حدود 2 هفتگی) از والدین جداشون کن
بهترین تغذیه هم همونطور که میدونی برای رشد لاروها آرتمیای زنده و تازه هچ شده هست و غیر از اون تقریبا هر چیزی که تغذیه کنی اثر یکسانی داره

دما هم هر قدر بالاتر باشه ( حداکثر 31-2) رشد بچه ها سریعتره به دلیل سوخت و ساز بالاتر در دمای بالا ، بهترین دما از نظر من برای سایز کردن لاروها 30 هست

موفق باشی
ممنون آقا حامد عزيز آرتميا رو تا چند روز بهشون بدم و تقريباً چند وقت به سايز مطلوب ميرسنن در روز چند وعده لاروها رو تغذيه كنم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۱۷, 11:12
تعدا وعده غذای لاروها بستگی به بقیه فاکتورها داره
مثلا توانایی و وقت شما برای سیفون تانک لاروها ، تعداد لاروها ، حجم تانک و ....

توصیه میکنم تا زمانی که در این تانک هستند با همون خورده غذاها و به مقدار کم غذادهی کنید ، والدین مراقب تغذیه بچه ها هستند اندازه ای که اجازه تلف شدن ندهند

یک تانک یا ظرف کوچک 20-30 لیتری رو با آب همین اکواریوم پر کنید و لاروها رو انتقال بدید

روزانه تا 4-5 وعده غذایی هم خوبه که بدید اما باید آب اماده داشته باشید و روزانه 2 بار و هر بار 50% سیفون بزنید تا 4-5 هفتگی و با 3 وعده به بالا با آرتمیا تغذیه کنید