PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت راه اندازی واماده کردن وسایل یک تانک قدیمی

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 00:12
سلام
دوستان بنده یه تانک خالی دارم که اخرین بار حدود1سال پیش ماهی داخلش نگهداری میکردم وبعد در اثر اتصال سیمهای برق وقطع شدن تجهیزات همه ماهیاش مردن ومنم دیگه اصلأ رغبت نکردم که تانک رو جمع وجور ونظافت کنم(البته جایی هست که توی دیدومحل رفت وامد نیست):1:
حالا بعد ار مدت1سال مجدأ رفتم سراغ تانک ودیدم تمامی تجهیزات از قبیل بخاری ،سنگ هوا،فیلتر اینترنال،دماسنج،شنهاو... جلبک بسته و جلبکها خشک شدن....
حالا میخوام مجددأ اون تانک رو راه اندازی کنم ولی در مورد نظافت مجدد شن ها وسنگ هوا مشکل دارم.اگه میشه بهترین راه رو که بعدأ باعث ایجاد مشکل نشه رو برای نظافت بهم نشون بدین

ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 00:31
سلام
دوستان بنده یه تانک خالی دارم که اخرین بار حدود1سال پیش ماهی داخلش نگهداری میکردم وبعد در اثر اتصال سیمهای برق وقطع شدن تجهیزات همه ماهیاش مردن ومنم دیگه اصلأ رغبت نکردم که تانک رو جمع وجور ونظافت کنم(البته جایی هست که توی دیدومحل رفت وامد نیست):1:
حالا بعد ار مدت1سال مجدأ رفتم سراغ تانک ودیدم تمامی تجهیزات از قبیل بخاری ،سنگ هوا،فیلتر اینترنال،دماسنج،شنهاو... جلبک بسته و جلبکها خشک شدن....
حالا میخوام مجددأ اون تانک رو راه اندازی کنم ولی در مورد نظافت مجدد شن ها وسنگ هوا مشکل دارم.اگه میشه بهترین راه رو که بعدأ باعث ایجاد مشکل نشه رو برای نظافت بهم نشون بدین

ممنون
بهترین راه اینه که آب کنی تانک رو و پمپ هوا رو به شدت بگذاری کار کنه بعد یک قاشق غذا خوری کلر بزیزی داخلش که تا چند روز کار کنه
اما بهت توصیه میکنم این کار رو توی حیاط انجام بده که بوی کلر توی خونه نپیچه

بعد هم همه لوازم رو در بیار ، و با آب نمک بشور ، تانک رو هم میتونی با اسکاچ ابری و مایع ظرف شویی تمیز شستشو بدی و آب کشی کنی

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 00:38
ممنون حامد جان
راه دیگه ای نیست که زودتر بشه تانک رو راه انداخت؟؟؟
برای نظافت تجهیزات وقت دارم،تجهیزات یدک هم برای راهاندازی مجدد دارم،ولی الان نیاز فوری به خود اکواریوم هست.
راهی هست که شیشه رو بشورم واستفاده کنم وبه صورت جداگانه لوازم رو نظافت کنم؟؟
بازم ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 09:43
ممنون حامد جان
راه دیگه ای نیست که زودتر بشه تانک رو راه انداخت؟؟؟
برای نظافت تجهیزات وقت دارم،تجهیزات یدک هم برای راهاندازی مجدد دارم،ولی الان نیاز فوری به خود اکواریوم هست.
راهی هست که شیشه رو بشورم واستفاده کنم وبه صورت جداگانه لوازم رو نظافت کنم؟؟
بازم ممنون
خواهش
کمی حوصله به خرج بده در این مرحله که بعد کارت خراب نشه دوباره
فکر کن این یک هفته هم اون گوشه افتاده بوده
عجله کار شیطونه

™@я€z
۱۳۹۲-۰۴-۲۴, 14:13
سلام علی جان در تکمیل فرمایشات حامد جان بگم میتونی با یه اسکاچ نو وآغشته به سرکه شیشه ها رو تمیز کنی میشه مثل روز اول فقط کم کم سرکه به اسکاچ بزن و شیشه رو تمیز کن فقط سعی کن به چسبها زیاد سرکه نزنی ممکنه روشون تاثیر داشته باشه بعد این مرحله خوب آب بکش تانک رو.

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۶, 01:28
سلام
دوستان ببخشید که مدام دارم مزاحم میشم.
امروز برای خرید کلر به دوتا مغازه لوازم شیمیایی فروش سر زدم،ولی هر2 فقط بسته های 1کیلویی داشتن.
بغیر از لوازم شیمیایی فروشها دیگه از کجاها میشه کلر تهیه کرد؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۶, 09:25
سلام
دوستان ببخشید که مدام دارم مزاحم میشم.
امروز برای خرید کلر به دوتا مغازه لوازم شیمیایی فروش سر زدم،ولی هر2 فقط بسته های 1کیلویی داشتن.
بغیر از لوازم شیمیایی فروشها دیگه از کجاها میشه کلر تهیه کرد؟
ممنون
سلام
من هم همیشه از همین بسته ای 1 کیلویی میگیرم برای 1 سال بیشتر کافیه

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۷, 22:15
سلام
خب،امشب تانک رو اب کردم ویک قاشق کلر ریختم توش و پمپ رو هم فعال کردم.
حالا یه سوال برام پیش اومده حامد جان،این که گفتی یک کیلو کلر رو برای یک سال یا بیشتر استفاده میکنی یعنی اینکه کلأ برای ضد عفونی کردن همه تانکهات از کلر استفاده میکنی؟؟
بعد این رو بزارم تا کی بمونه؟؟؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۷, 22:26
سلام
خب،امشب تانک رو اب کردم ویک قاشق کلر ریختم توش و پمپ رو هم فعال کردم.
حالا یه سوال برام پیش اومده حامد جان،این که گفتی یک کیلو کلر رو برای یک سال یا بیشتر استفاده میکنی یعنی اینکه کلأ برای ضد عفونی کردن همه تانکهات از کلر استفاده میکنی؟؟
بعد این رو بزارم تا کی بمونه؟؟؟
ممنون
آره علی جان برای ضد عفونی همه تانکهام از کلر استفاده میکنم
3-4 روز کار کنه خوبه

aligator
۱۳۹۲-۰۴-۲۸, 22:48
آره علی جان برای ضد عفونی همه تانکهام از کلر استفاده میکنم
3-4 روز کار کنه خوبه
ببخشید که انقدر سوال میپرسم.
برای تانک های خال که حالا فقط نیاز به یک ضد عفونی ساده دارند هم از کلر استفاده میکنید؟برای اونا مدت زمان چقدر هست؟

برای ضد عفونی کردن گلدون هم میشه یدونه گلدون رو توی همین تانک بزارم وبعد از 3روز تمیز بشورمش؟؟
ممنون

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۲۸, 22:51
آره برای تانکهای خالی هم به دلیل پاک کردن رسوبات و لزجی و .... هم از کلر استفاده میکنم اما بعد از اینکه ضد عفونی تموم شد باید خیلی خوب با مایع ظرفشویی و اسکاچ ابری تانک شسته و آبکشی بشه و از آب اول تانک هم استفاده نشه ، یعنی تانک رو آب کنی یکی دو روزی کار کنه و باز کل آب رو تعویض کنی

به این شکل کاملا ضدعفونی انجام میشه

متونی گلدون رو هم با سایر لوازم به همین شکل ضد عفونی کنی