PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اضافه کردن کت فیش و کف زیان به گله دیسکس

HEAVENLY
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 14:58
سلام خدمت دوستان گرامی
برای اضافه کردن کت آلبینو یا کوریدوراس به تانک گله دیسکس باید مدتی توی قرنطینه باشند
حالا نمک و بعضی دارو ها برای کت ها و کف زیان مضر هست.
پیشنهادتون برای اضافه کردن دارو برای تانک قرنطینه کت فیش و کوریدوراس چه دارویی هست؟ البته آکروفلاوین هم موجوده
و اینکه دوز و مدت زمان قرنطینه رو هم بفرمایید...
با تشکر

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 15:10
سلام علی جان
حتما با همون دز درمان از اکریفلاوین اول استفاده کن (5 میلی لیتر به ازای هر لیتر)
بعد از یک هفته هم که دوره آلریفلاوین تمام شد دو هفته نگه دار و تغذیه کن با سیفون متعادل ، وضعیت دستت میاد که بیماری داخلی هم نداشته باشه و یا ورم شکمی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 20:12
سلام
برای کت ها که میشه از روشی که آقا حامد گفتن استفاده کنید یا حمام نمک غلیظ ولی در چند مقاله خوندم که کوریدوراس فیلتر فیدر هست و خیلی کم پیش میاد بیمار بشه و نیاز به قرنطینه نداره
منم همیشه کوریدوراس واسه تکثیر یا نگهداری با دیسکس که میارم اصلا قرنطینه نمیکنم و مشکلی هم پیش نیومده تا حالا
موفق باشید

DarKfish
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 21:34
سلام
برای کت ها که میشه از روشی که آقا حامد گفتن استفاده کنید یا حمام نمک غلیظ ولی در چند مقاله خوندم که کوریدوراس فیلتر فیدر هست و خیلی کم پیش میاد بیمار بشه و نیاز به قرنطینه نداره
منم همیشه کوریدوراس واسه تکثیر یا نگهداری با دیسکس که میارم اصلا قرنطینه نمیکنم و مشکلی هم پیش نیومده تا حالا
موفق باشید
سلام دوست عزیز،
دو سوال از شما دارم، تا جایی که میدونم کت فیش ها و (البته تعدادی از باربها و تتراها) شدیدا به نمک حساس هستند. طوریکه برای کشتن کت فیش های مزاحم در بعضی از مناطق از نمک استفاده میکنند (خیلی سریع تعادل رو از دست میده) : MPI - Fisheries | Recreational | Popular Species | Catfish (http://www.fish.govt.nz/en-nz/Recreational/Most+Popular+Species/Catfish/default.htm)
جطور میشه با نمک اونم غلظت بالا، انتظار واکنش درستی داشته باشیم؟
سوال بعدی هم دقیقا در چه رفرنسی دیدید که کوری به عنوان filter feeder هست ، چون همیشه تو مقالات دیدم که اشاره دارن که اینطور نیست و این ماهی اکثرا malnutrition داره و باید با ویفر سبزیجات تغذیه بشه.
و اگرم باشه، چه ارتباطی با قرنطینه کردن یا نکردن داره؟

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:25
سلام دوست عزیز،
دو سوال از شما دارم، تا جایی که میدونم کت فیش ها و (البته تعدادی از باربها و تتراها) شدیدا به نمک حساس هستند. طوریکه برای کشتن کت فیش های مزاحم در بعضی از مناطق از نمک استفاده میکنند (خیلی سریع تعادل رو از دست میده) : MPI - Fisheries | Recreational | Popular Species | Catfish (http://www.fish.govt.nz/en-nz/Recreational/Most+Popular+Species/Catfish/default.htm)
جطور میشه با نمک اونم غلظت بالا، انتظار واکنش درستی داشته باشیم؟
سوال بعدی هم دقیقا در چه رفرنسی دیدید که کوری به عنوان filter feeder هست ، چون همیشه تو مقالات دیدم که اشاره دارن که اینطور نیست و این ماهی اکثرا malnutrition داره و باید با ویفر سبزیجات تغذیه بشه.
و اگرم باشه، چه ارتباطی با قرنطینه کردن یا نکردن داره؟
در مورد اینکه نمک غلیط مشکل ایجاد میکنه شکی نیست هر ماده با دوز بالا فقط در حمام کوتاه مدت استفاده میشه پس 30 ثانیه موردی نداره
در مورد کوریدوراس ها بنده هم منبع تجربی دارم دوستانی مانند دکتر مومنی،جناب باستان،موسوی،فرخی،شرفی،... تایید میکنن
در مورد منبع علمی این موضوع به وسیله یکی از دوستان شیلات مقاله علمی به دستم رسید که به این موضوع رسیدم و از اون موقع تا الان قرنطینه کوریدوراس ندارم ومشکلی هم نداشام و تلفات صفر بوده اگر تونستم در آرشیوم پیدا کنم حتما قرار میدم
یک نکته را هم بگم خیلی دوستان میخوان تا ماهی را بگیرن شروع به دارو زدن کنند که کلا اشتباه هست فقط کافیه چندروز جدا باشه تا اگر نشانه بیماری داشت درمان کنند وگرنه زدن دارو به آب در ابتدا علاوه بر استری جابجایی و محیط استرسی مضایف میگیره
موفق باشید

DarKfish
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:51
در مورد اینکه نمک غلیط مشکل ایجاد میکنه شکی نیست هر ماده با دوز بالا فقط در حمام کوتاه مدت استفاده میشه پس 30 ثانیه موردی نداره
در مورد کوریدوراس ها بنده هم منبع تجربی دارم دوستانی مانند دکتر مومنی،جناب باستان،موسوی،فرخی،شرفی،... تایید میکنن
در مورد منبع علمی این موضوع به وسیله یکی از دوستان شیلات مقاله علمی به دستم رسید که به این موضوع رسیدم و از اون موقع تا الان قرنطینه کوریدوراس ندارم ومشکلی هم نداشام و تلفات صفر بوده اگر تونستم در آرشیوم پیدا کنم حتما قرار میدم
یک نکته را هم بگم خیلی دوستان میخوان تا ماهی را بگیرن شروع به دارو زدن کنند که کلا اشتباه هست فقط کافیه چندروز جدا باشه تا اگر نشانه بیماری داشت درمان کنند وگرنه زدن دارو به آب در ابتدا علاوه بر استری جابجایی و محیط استرسی مضایف میگیره
موفق باشید
حتما منبع رو کامل ذکر کنید تا من و دوستان هم استفاده کنیم، اون مقاله آیا علمی پژوهشی بوده یا علمی ترویجی؟ چه نشریه ای؟
30 ثانیه نمک غلیظ خیال مارو از عدم شیوع بیماری راحت میکنه؟
با مثال نمیشه چیزی رو اثبات کرد. منم یه زمانی رامیرزی خریدم (که از دیسکس هم حساس تره) و بدون قرنطینه نگه داشتم.
ضمن اینکه خیلی از ماهی ها هستند که دیر بروز میدن بیماری رو و باید با داروی مناسب(با دوز مناسب قرنطینه) یه دوره رفت. (مثلا من خودم از Sera omnipur با دوره ی یک هفته ای استفاده میکنم که دقیقا از آکریفلاوینی که حامد گفته تشکیل شده و چیزهای دیگه (مثل مالاشیت گرین و..))

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:53
موفق باشید
احسان جان شما باز داری از دریچه تعصب به قضیه نگاه میکنی ، اون هم نه تعصب به تجربیات خودت ( حداقل به من تجربه شما تا حالا ثابت نشده با صحبتها و پیام خصوصی های ضد و نقیض ) بلکه به گفته های دیگران
اصلا کاری به این ندارم که ماهی مریض هست یا نه
اما این ماهی که قراره به تانک دیسکسی اضافه بشه که ممکنه برای صاحبش خیلی ارزش معنوی و مادی داشته باشه نمیتونه ناقل باشه؟
اون هم ماهی مثل کت فیش با اون ضخامت لایه خارجی بدن که به راحتی بیماریهای خارجی روش اثر نمیگذاره ؟؟؟
پس وقتی یک با تجربه تر چیزی رو میگه توی حرفهاش دنبال نکته باش که یاد بگیری چیزی نه اینکه بخوای بی دلیل و فقط بخاطر اینکه روی حرف خودت باشی به بحث ادامه بدی

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۰, 23:58
احسان جان شما باز داری از دریچه تعصب به قضیه نگاه میکنی ، اون هم نه تعصب به تجربیات خودت ( حداقل به من تجربه شما تا حالا ثابت نشده با صحبتها و پیام خصوصی های ضد و نقیض ) بلکه به گفته های دیگران
اصلا کاری به این ندارم که ماهی مریض هست یا نه
اما این ماهی که قراره به تانک دیسکسی اضافه بشه که ممکنه برای صاحبش خیلی ارزش معنوی و مادی داشته باشه نمیتونه ناقل باشه؟
اون هم ماهی مثل کت فیش با اون ضخامت لایه خارجی بدن که به راحتی بیماریهای خارجی روش اثر نمیگذاره ؟؟؟
پس وقتی یک با تجربه تر چیزی رو میگه توی حرفهاش دنبال نکته باش که یاد بگیری چیزی نه اینکه بخوای بی دلیل و فقط بخاطر اینکه روی حرف خودت باشی به بحث ادامه بدی
سلام
شاید شما درست میگید شایدم نه
من اگر بگم خودم که شما همه میگین کی باشی که نظر میدی؟واسه همین از دریچه دوستان اهل فن وارد میشم تا با قطعیت وارد بحث شیم
خدا را شکر نیاز به بیان تجربه ندارم و جاش نیست وگرنه فکر کنم یکی از اولین افرادی باشم که با تانک خالی از انواع تترا ها و لوچ و ... در ایران بچه گرفتم ولی نیاز به اثبات خودم و گفتنش نمی بینم

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:06
سلام
شاید شما درست میگید شایدم نه
من اگر بگم خودم که شما همه میگین کی باشی که نظر میدی؟واسه همین از دریچه دوستان اهل فن وارد میشم تا با قطعیت وارد بحث شیم
خدا را شکر نیاز به بیان تجربه ندارم و جاش نیست وگرنه فکر کنم یکی از اولین افرادی باشم که با تانک خالی از انواع تترا ها و لوچ و ... در ایران بچه گرفتم ولی نیاز به اثبات خودم و گفتنش نمی بینم
بسیار هم خوبه و ما افتخار میکنیم که دوستی در کنارمون باشه که لوچ رو در تانک خالی تکثیر کرده باشه
فقط چندتا عکس اگر بگذاری ما هم استفاده کنیم و در مورد روش کار توضیحات مختصری در تاپیک خودتون بدید خیلی هم عالی میشه

ehsantaghavi2007
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:11
در مورد عکس حتما در صورت وقت داشتن تاپیک ماهی هام را فعال میکنم ولی در مورد توضیح کمی کم لطفی هست بعد از چند سال کار کل روش را توضیح بدم
ببخشید که بحث این تاپیک به انحراف کشیده شده در صورت لزوم اسپم های بنده را پاک کنید تا دوستان به اصطلاح گمراه نشند

Rezaei
۱۳۹۲-۰۴-۳۱, 00:18
در مورد عکس حتما در صورت وقت داشتن تاپیک ماهی هام را فعال میکنم ولی در مورد توضیح کمی کم لطفی هست بعد از چند سال کار کل روش را توضیح بدم
ببخشید که بحث این تاپیک به انحراف کشیده شده در صورت لزوم اسپم های بنده را پاک کنید تا دوستان به اصطلاح گمراه نشند
اتفاقا هیچ ایرادی نداره ، وقتی چنین بحثی کسی باز میکنه حتی به قیمت اسپم باید راه کاربر خواننده مشخص بشه
گفتم توضیح مختصر ، اما اون رو هم نمیخواد
همینقدر که از لوچ و تخمهاش عکس بگذاری کافیه ، بقیه موارد رو هم در پیام خصوصی اتمام حجت کردم و قاطع روی اصول ایستادم

محسن بهزادی
۱۳۹۲-۰۵-۰۱, 12:31
سلام خدمت دوستان گرامی
برای اضافه کردن کت آلبینو یا کوریدوراس به تانک گله دیسکس باید مدتی توی قرنطینه باشند
حالا نمک و بعضی دارو ها برای کت ها و کف زیان مضر هست.
پیشنهادتون برای اضافه کردن دارو برای تانک قرنطینه کت فیش و کوریدوراس چه دارویی هست؟ البته آکروفلاوین هم موجوده
و اینکه دوز و مدت زمان قرنطینه رو هم بفرمایید...
با تشکر

سلام
دوستان نکته های خوبی رو عنوان کردند.
به نظر من هم ضدعفونی کردن کت با نمک نمیتونه خوب باشه جرا که این ماهی مثل لابیرنت داران نسبت به نمک حساسه.
درمورد کوریدراس نمیتونم به صورت تخصصی نظر بدم چرا که تا به حال با این مورد برخورد نداشتم.
اما به طور کلی از اونجا که اکری فلاوین ماده ای سمی هست من همیشه برای ضدعفونی از محلول متیلن بلو استفاده می کنم
اما اگه نخواین از مواد بازاری استفاده کنی میتونید از جنرال تونیک استفاده کنی.
رنطینه رو میشه با روش های غوطه وری با دز بالا و مدت زمان خیلی کم،حمام کوتاه مدت با زمان کم و دز متوسط و حمام طولانی مدت با دز کم و مدت بالا انجام داد.
به نظر من بهترین راه حمام طولانی مدت که استرس ماهی رو هم از بین ببره و احتمال صدمه زدن به ماهی رو هم خیلی خیلی کم می کنه.
با توجه به خاصیت ضد استرسی متیلن بلو توصیه من اینه:
5می لی لیتر محلول متیلن بلو به ازای هر 5 لیتر و حمام 8 تا 16 ساعته.